Applaus en gefluit in Venetië voor „La Vie a l'Envers" van Alain Jessua X wat treft uin ROMANCE ROMANCE -UITGAAN IN HAARLEM- symbool van goede smaak Internationale Orgeldagen Rijnstreek te Arnhem NEGEN MUZEN VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1964 9 Nieuwe aanwinsten voor de Stadsbibliotheek REM-beeld viel uit door antennedefect TENTOONSTELLINGEN MUZIEK CABARET TONEEL DIVERSEN nabeschouwingen „Kijk op kunst" kreeg boeiender vorm C.H.-Kamerlid vertoornd door „Podium"-artikel Damshuizer De radio geeft zaterdag T elevisieprogramma (Van onze speciale verslaggever) VENETIË. „Ah Maigret" zeiden de producers met iets verlekkerds in hun blik toen de nu 32-jarige Parijzenaar Alain Jessua bij hen binnenstapte en ver telde dat hij een Simenon tot filmscenario had omgewerkt. Zij kwamen niet over de teleurstelling heen bij de onthulling dat het niet om de fameuze politiecommis saris ging maar slechts om „De Begrafenis van Mijnheer Bouvet", die slechts gelukkig kon zijn door steeds te vluchten. Het leidde voor Jessua tot niets. De jonge filmer, die zijn ervaringen had opgedaan naast Becker, Allegret en Ophüls, maakte andere filmbewerkingen, maar de figuur van Bouvet bleef hem bezig houden. Maar die man leefde in 1900 en zijn verhouding tot een heel andere wereld dan die van onze tijd bevredigde Jessua op den duur niet meer. Er zat niet anders op dan dat de jonge regisseur zelf het verhaal van een „vluchteling" schreef. JESSUA IS STUDENT in de filosofie geweest en dat ziet men zijn film eigen lijk meter voor meter af. Gisteren is zijn eersteling „La Vie a l'Envers" (het leven aan de andere kant) in Venetië vertoond en met applaus zowel als gefluit ontvan gen, zoals men verwachten mag bij dit intellectuele werkstuk van een intellec tueel. Er kleeft altijd iets kunstmatigs aan dit soort, dat hindert als het slechts wil epateren. De film, die Jessua vorige zomer in Parijs kon draaien, heeft het ir ritante, dat zoveel nouvelle vague-films onverteerbaar maakt, echter niet. Hij met een toegewijde oprechtheid gaan wer ken in een domein, waar maar weinig ci neasten zich wagen. Want als die al van de uit en te na behandelde situaties af stappen is het meestal slechts om zich over te geven aan steriel vormgeknutsel. Jessua moet men na geven dat hij een volwassen onderwerp met grote ernst, maar daarom met niet minder gevoel voor humor, heeft durven benaderen. JACQUES WERKT OP EEN makelaars kantoor, waar hij de bloemrijke beschrij vingen voor obscure behuizingen aan de man brengt. Thuis heeft hij een vriendin, een covergirl, met wie hij het leventje van alle dag en van iedereen leeft. Hij is een welwillende aardige vent, die via de hu moristische visie van Jessua gevoelig is voor de eer en de burgerlijkheid, die hem omgeven. Jacques balanceert op een draad Zijn passiviteit doet hem noch naar de ene noch naar de andere kant tuimelen. Als zijn vriendin uit zijn toenemende afwezig heid een onverschilligheid voor haar raadt, wil Jacques het tegendeel bewijzen en be sluit met haar te trouwen. Hij ontdekt bij na op het zelfde moment echter een nieuw leven, dat van het alleen zijn, de magie der kleine, stille dingen. Het is een micro manie, die zijn huwelijk op het spel zet. Zijn streven een goed echtgenoot te zijn en het verlangen naar inkeer zijn zo tegen gesteld dat ze tot een conflict moeten voe ren. Binnen vijftien dagen na zijn echtver bintenis, die Jacques als een wezenloze ge tuige heeft ondergaan, is hij zo wereld vreemd geworden, dat zijn vrouw een po ging tot zelfmoord doet. Het schokt Jacques nauwelijks. Hij is blij in zijn nieuwe solo- bestaan. Een dokter brengt hem naar een huis, waar hij aan een bandrecorder zijn gewaarwordingen toevertrouwt. EEN UITZONDERLIJK GEVAL? De problemen van elk individu zijn die van de maatschappij stelde Jessua op een persconferentie. Het geval van „La Vie a l'Envers" is dan ook geen kermisrariteit maar het resultaat van een consciëntieuze speurtocht naar de grenzen van ons be staan of liever gezegd het openleggen van gebieden, die liggen buiten het banale, maar die toch te rijmen zijn met mense lijke redelijkheid. Jacques is niet gek al mist hij met zijn ontsnappingslust ook de aansluiting met de hem omringende we reld. Het boeiende van deze Franse film be staat voornamelijk uit de wijze waarop de toeschouwer pijnlijk voelt hoe twee hu welijkspartners onbereikbaar voor elkaar worden door een mysterieuze kracht, die verzet vruchteloos maakt. In zilvergrijze beelden en een. lyrisch traag tempo, dat subliem bij het onderwerp past, heeft Jes sua een persoonlijke stijl gemanifesteerd, die nergens anders dan anders wil zijn uit misplaatste zucht naar originaliteit. DE WAANZIN, de geestelijke ontredde ring, belangrijk geworden ziekten in onze dynamisch voortijlende maatschappij rechtvaardigen dat er volwassen films over worden gemaakt als deze jonge Fransman met „La Vie a l'Envers" heeft gedaan. Het zijn niet alleen meer de dwa zen, die van de tredmolen willen springen waaraan vemuftelingen tot ons genoegen of niet vele pk's hebben gekoppeld tot on ze gemotoriseerde vreugde. ENGELAND HEEFT HET dit jaar op het Italiaanse festival maar weer met een werk uit de Richardson-school gewaagd na Op 5 en 7 september a.s. worden te Arn hem de Internationale Orgeldagen Rijn streek gehouden. Men heeft dit concours In het leven geroepen om de aandacht te vestigen op de orgels in de Grote- of Euse- biuskerk van Arnhem, het zogenaamde Strumphler-orgel (gebouwd in 1796) en het koor-orgel. Deze verwezenlijking van het concours is mogelijk geworden door financiële steun van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, de gemeente Arnhem, de Werkgroep Cultu rele Grenscontacten van de Culturele Raad voor Gelderland, het Anjerfonds Gelderland, de Kulturkreis Schlosz Raes- feld en het bedrijfsleven. Deelname aan de orgeldagen heeft open gestaan voor organisten afkomstig uit de „Rijnnaties", te weten Duitsland, Frank rijk, Luxemburg, Zwitserland en Neder- lan. Ook de juryleden zijn uit die landen. De jury staat onder voorzitterschap van dr. M. A. Vente (Ned.). Voorts hebben er zitting in Marie-Claire Alain (Frankrijk), prof. dr. Hans Klotz (Duitsland) en Piet Kee (Ned.). Zij zullen de prestaties van acht organisten beoordelen, vooral naar interpretatiekunst. De orgeldagen zullen op 5 september, 's middag om 2 uur, worden geopend met een concert van werken uit het vrije re pertoire; 's avonds om 8 uur gevolgd door een juryconcert. De uitvoering van Bach's toccata in C door elk der deelnemers staat voor maandag 7 september op het pro gramma. In het slotconcert, dat om 8 uur 's avonds begint, zullen de drie hoogst ge klasseerde deelnemers elk nog twee ande re werken van Bach vertolken. het grote succes van de verrukkelijke avonturenfilm „Tom Jones" vorig jaar in Venetië. Die ongebruikelijke aanpak van luchtige historie zou toen al hebben kun nen wijzen op een vlucht uit het wat drui lerige Britse realisme door de voorman van de Angry Young filmers, zoals, Os borne in de toneelsector met zijn „Luther reeds had gedaan. De jonge cast van Des- mond Davis, trouwe cameraman van Tony Richardson, verfilmde niettemin „The Girl with the Green Eeyes" naar Edna O'Briens bestseller „The loneley Girl". Een film die helemaal past in de traditie van „Look Back in Anger", „Saturday Night, Sunday Morning", „A Taste of Honey" en een hand nol recente Engelse werken. Het is thee uit hetzelfde potje, getrokken van dezelfde bladeren en dus wat slapper. RITA TUSHINGHAM is als het meisje met de groene ogen in deze film opnieuw een droomstertje. Ditmaal komt zij van het platteland naar Dublin met een vrien din en vindt er werk in een kruideniers winkel. Hoewel zij wat verlegen van na tuur is arrangeert zij het toch zo dat een schrijver van in de veertig, die gescheiden van zijn vrouw ergens op een buitenhuis leeft, zich voor haar gaat interesseren. Een breekbare verhouding ontstaat tus sen de man en het meisje. De verschillende milieus, waaruit zij voorkomen en het leeftijdsverschil maken de idylle kwets baar. Deze is dan ook tot ondergang ge doemd en het meisje gaat een teleurstel- Lijst van door de Stadsbibliotheek aan geschafte boeken: Romans: Björn, Liefste Pappa; Gardner, Het geheim van het jacht „Jinesa"; Gids: Verbanningen; Van Manen-Pieters, Er ge beurt geen wonder; Maran, Parijs, ver rukkelijke verhalen uit „La ville lumière"; Simenon, Maigret en de onbekende wre ker; Brisville, La fuite au Danemark; Du- ras, Le ravissement de Lol. V. Stein. OntwikkelingsboekenZaal, Aan de rol met Sisyphus; Hagers, Inleiding tot het uitgeversbaroep; De Klerk, Beginnende volwassenheid; Rahner, Zending en genade, dl. 3, Wereldtaak en sacrement; India 1963, annual review; Koch, De zaak van.!..; Giesen, 's Mensen evolutie; Mitford, Laat ste eer naar laatste mode; Stein, Het -grote auitoboek, van koets tot stroomlijn; Green, Wat is dat voor 'n vliegtuig? uitgave 1964; Van Rheenen, Vogels houden; Fraser, The modem writer and his world; Anouilh, Léocadia; Camus, Les justes; Calis, Daling van temperatuur, 12 Ned. dichters 1890- 1960; Melkman, Geliefde vijand; Bemlef, Morene; Keuls, Johan van Oldenbame- velt; Staal, Terug naar Warschau; Snoek, Nostradamus; Yeats, Shaw en O'Neill, Ge dichten, Toneel; Fuchs en Simons, Feest- reis door Nederland; Van Rossem, Het on bespeelbare instrument; Wollmann, De foto-amateur aan het werk; Van Egeraat, Per auto over de Alpenpassen, van Nice tot Villach; Griekenland (Sabenarevue); Zuid-Afrika (Sabenarevue); Niemeijer, Kent u Drente ook zó?; Davidis, Gids voor Sardinië; Aldred, Het land der farao's; Rostovtzeff, De oude wereld, het Nabije Oosten en Griekenland; De Launay, Ge heime diplomaten 1939-'45; Wijne, Koning Willem I; Jaarstatistiek 1963 van de ge meente Haarlem; Adreslijst 1964 Univer siteiten en hogescholen (Inlichtingen). lende ervaring rijker haar geluk in Londen beproeven. „Ben ik nu een vrouw met een verleden?" vraagt zij haar vrien din. HET IS EEN INNEMEND eerste werk stuk van Davis maar ook niet meer dan dat. Een film als „The Girl with the Green Eyes" kan zijn rechtvaardiging niet alleen putten uit charmante observatie. De portretten van de hoofdpersonen worden niet zo intens getekend als bijvoorbeeld in „A Taste of Honey" het geval was. De benadering, de „verovering" van de man door het meisje wordt allerminst waar gemaakt. Halverwege de film de naam Lo lita eens laten vallen is niet voldoende. Peter Finch's vertolking van de oudere schrijver valt schimmig uit. Rita Tushing- ham, wier grote droomogen na „A Taste of Honey" onvergetelijk blijven, levert op nieuw een prestatie van het eerste plan. De kruideniersdochter uit Liverpool maakt snel carrière sinds zij een paar jaar ge leden op het toneel de achterpoten van een paard moest spelen. Haar gezichtje heeft alle expressieve gevoeligheid, die door veel regisseurs dankbaar zal worden gebruikt. Michael Redgrave's jongste doch ter, Lynn, neemt met kunde de brutale bravoure van Rita's vriendin voor haar rekening. Het eerste deel van het programma van „Televisie Noordzee" (half zeven tot acht uur) hebben de kijklustige REM-fans gis teravond moeten ontberen. Het scherm bleef zwart. Op het REM-eiland heerste te zelfder tijd eén koortsachtige activiteit. Een onderzoek wees uit dat de beelden op het eiland zelf op closed-circuit wèl ont vangen werden en via een antenne niet, Grote opluchting: dit betekende dat al thans de zender niet defect was en dat het mankement in de zendantenne moest schuilen. Van de wal werd met grote spoed een ploeg monteurs gestuurd. Voordat T.V. Noordzee ten tweede male de lucht in moest (tien uur) was de fout opgespoord en hersteld. Behoudens nog een klein en nauwelijks opvallend storinkje konden de kijkers thuis ongehinderd genieten van de hoofdfilm. „Er wordt op het REM-eiland en ook aan de zendmast nog dagelijks druk gesleuteld. Het is best mogelijk dat daarbij een fout gemaakt is, welke oor zaak van het uitvallen van het beeld is geworden," vertelde ons een REM-woord voerder vandaag. De voetveeg der Beatles. Een warenhuis in Seattle (Washington) is van plan stukjes van het vloerkleed van de hotel kamer der Beatles als souvenir te ver kopen. De openbare gezondheidsdienst vindt dat best als eerst maar het vloer kleed gestoomd wordt zoals in de wet wordt voorgeschreven. Advertentie Alles wat een jonge vrouw fijn vindt. MODE: kritisch gekozen uit de collecties die nu in Nederland te koop zijn. WOONIDEEËN: binnenhuis-architectuur met hier verkrijgbare meubels. BOEK-BIJLAGE: deze maand 'De Appelboom' van Daphne du Maurier. Superbe RUST-RECEPTEN uit meer dan twintig landen. En méér, méér, méérl Bij stijl van leven hoort stijl van lezen. Bij U hoort ROMANCE, een luxe die U zich slechts voor één gulden per maand kunt permitteren! Schrijf nu een briefkaart aan ROMANCE, postbus 245, Amsterdam en vermeld behalve Uw naam en adres óók of U het blad per post of per bezorger wilt ontvangen. Als welkomstgeschenk ontvangt U dan geheel gratis HET PARELSNOER. Een fraai gebonden boek met een rijke verzameling verhalen van W. Somerset Maugham John Steinbeck Daphne du Maurier Ray Bradbury Agatha Christie Pearl S. Buck Georges Simenon Willy Corsarl Godfried Bomans en Roald Dahl de nieuwste en mooiste verhalenbundel van 1964 RO 165 Vishal, Grote Markt: Een keuze uit het grafisch oeuvre (1904-1963) van Picasso. Dagelijks van 10-17 u„ 's zondags van 13-17 u„ zaterdagavonden van 20.30- 22.30 u. Tot en met 6 september. Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62: Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot en met 5 september ook elke zater dagavond van 20.30-22.30 u. (kaarslicht, muziek). Prentenkabinet: Grafiek van Dürer en tijdgenoten. Tot 6 september. Kunstzaal Barteljoris, Barteljorisstraat 32: Collages en schilderijen van Sam Midd- leton. (Tot 26 september). Teylers Museum, Spaarne 16: Tekeningen van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564. Voorts de permanente expositie van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Holland se, Italiaanse en Franse school 16de tot en met 19de eeuw. Fossielen, historisch- natuurkundlge instrumenten, mineralen, 31-toons Fokker-orgel. Op werkdagen (behalve maandag) geopend van 10-17 u. en de eerste zondag van de maand van 13-17 u. Tot 30 september duurt de Michelangelo- expositie Woonhuis Jacobus van Looy, ingang Kleine Houtweg 103: Geopend donderdag van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Museum Huis Van Looy, Kleine Houtweg no. 103: Ere-expositie van werken van Piet van Egmond ter gelegenheid van zijn vijfenzeventigste verjaardag. Dage lijks 10-17 u.; 's zondags 13-17 u. Tot en met 27 september. Tentoonstellingen Bloem endaal (kleed kamers Openluchttheater): Van 6 tot 26 september schilderijen, aquarellen en tekeningen van M. C. van der Colk- Verheus, W. A. van der Colk en F. A. van Velsen (dagelijks van 1017 uur, 's zondags van 1417 uur). Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout straat/Nieuwe Kerksplein: Tekeningen van Henk Klein. Dagelijks geopend van 1018 uur en van 2024 uur. 's Zater dags en zondags van 1018 uur en van 2021 uur. (Tot 1 oktober). Kunstcentrum De Ark, Nieuw Heiligland: Dagelijks van 1020 uur. Tot en met 11 september: „In de Ark wordt ge tekend", tevens expositie door Joop Koopman. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 79: Permanente expositie van oude reli gieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u.; zon- en feestdagen van 14- 17 u. Marius Bauerlaan 7, Aerdenhout: Tentoon stelling van schilderijen van Hugo Land heer. Geopend op zaterdag van 14-17 u. of na afspraak, tel. 43644. Cruquius Museum, Heemstede: Historische stoommachines en grote maquette van Nederland met waterstanden en over zicht overstromingsramp 1953. Dagelijks van 9-12.30 en 13.30-17.00 u„ zondag 10- 17 u. Vrijdag 4 september, Wilhelminakerk. Ged. Oude Gracht, 20 uur: Orgelcon cert door Feike Asma. Programma: Bach, César Franck, Jan J. van den Berg, P. Chr. van Westering, Jacob Bijster, Hendrik Andriessen. Zondag 6 september, aula Teylers Stioh- ting, 14.45 uur: Bespeling van het 31- toonsorgel door Anton de Beer. Pro gramma: J. P. Sweelinck, Henk Badings en Anton de Beer. Dinsdag 8 september, Grote of St. Bavo- kerk, 2021 uur: Orgelbespeling door Klaas Bolt. Donderdag 10 september, Grote of St. Bavokerk, 15—16 uur: Orgelbespeling door Piet Kee. Donderdag 10 september, Concertgebouw, 20.15 uur: Het laatste zomerconcert van het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. De Philippijnse violiste Carmencita Lozada is soliste in de vioolconcerten KV 219 van Mozart en nr. 1 van Paganini. Voorts vermeldt het programma werken van de Deen Crusell en Rossini. In 't Goede Uur, Korte Houtstraat/Nieuwe Kerksplein: Dagelijks van 2122 uur grammofoonplatenprogramma van wer ken van Vivaldi. De Ark, Nieuw Heiligland: Dagelijks van 2023.30 uur klassiek grammofoon platenprogramma. Cabaret Adam en Eva, Raamvest: Dage lijks van 2123.15 uur optreden van Frans en Fiet Coster, Cees van Oyen en Enrico Neckheim. Zaterdag 5 september, Stadsschouwburg, 20 uur: Première door de Toneelgroep Centrum van „Het Spaanse Riet" van Miguel de Casilla in de vertaling van Mies Bouhuys. Regie: Walter Kous. M.m.v. Elisabeth Andersen, Henny Orri, Nell Knoop, Ina van der Molen, André van den Heuvel en Broes Hartman. Zondag 6 september, Stadsschouwburg, 20 uur: „Het Spaanse Riet" (zie zaterdag 5 september). Haarlemse Kegelbond, Tempeliersstraat: Dagelijks van 1418 uur en zaterdag van 1018 uur: Vrij kegelen. Hildebrandzaal, Smedestraat, op zon- en feestdagen van 2023 u.: Dansen. Or kest The Sunbeams. Dansleider: R. v. d. Berg. Rondvaarten naar Groenendaal: Dagelijks vertrek vanaf de Turfmarkt om 10.30, 12.30, 14.30 en 16.30 uur. De „Brandpunt' -redactie van de KRO bracht aan de vooravond van de Chileen se verkiezingen een grote en vaak ont' hutsende reportage van de politieke en sociale verhoudingen in dat land op het scherm. Vermakelijk, maar ook meelij wekkend was het eigen beeldverslag van deze rubriek, gewijd aan een soort van oneman-show van de „praktische dieren beschermer" Fokkema. In „Kijk op Kunst" werden op kritische wijze hedendaagse tijdschriften als „Skoop", „Tegenstroom" en „Tirade" be handeld. Mede door een bijdrage van Hans Keiler en door een reportage van een „Jazz en Poëzie"-avond in het Amster damse „Sheherazade" steeg deze rubriek boven het niveau van een verfilmde kunst agenda uit. Met de televisie-uitvoering van „De in gebeelde zieke" van Molière vielen re gisseur Kees van Iersel en diens toneel groep „Studio" van het ene uiterste in het andere. Van Iersel vaak een dui delijk voorstander van het zogenaamde uitgeklede toneel liet zijn spelers nu optreden in een decor, dat gevormd scheen uit de gapersverzameling van de Haarlem se drogist v. d. Pigge, uit de potten- en flessenvoorraad van een oude apotheek, uit bouwsels van een openluchtspel. Dit alles, aangevuld met enige meubels, die eraan moesten herinneren in welke tijd Argan en de zijnen leefden, leverde een entourage op, zo weelderig en pretentieus, dat slechts een formatie top-acteurs zich daarin kon handhaven. Hoe goed men ook zijn best deed, met deze rolbezetting mocht Studio" daarin niet slagen. Al werd de groep in zijn geheel door het decor en door enige vondsten van de regisseur over speeld, toch genoten wij van de creaties van Wim van den Brink (als de ingebeel de zieke) van Cocki Boonstra (als diens dochter Angélique) en van Nell Koppen, die de rol van de wijze en komische dienst meid Toinette speelde. De heer Schuring wil weten, of de mi nister van mening is, dat een tijdschrift, dat een artikel van dergelijke inhoud en strekking opneemt, in aanmerking blijft komen voor subsidie door de overheid. Het christelijk-historisch kamerlid Schu ring is kennelijk niet te spreken over het artikel „Niet te Geloven", dat in het april- mei nummer van „Podium" is opgeno men. Hij heeft hierover de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen schriftelijk vragen gesteld. De Lusthof der Naïeven" verlengd. De ten toonstelling „De Lusthof der Naïeven' heeft zich tot- nu toe in een zeer goede belangstelling mogen verheugen. Bin nenkort wordt-dd 25.000ste bezoeker ver wacht. De expositie is verlengd tot en met woensdag 16 september a.s. Ook op woensdagavond (van 7.30 tot 10 uur) is de tentoonstelling te bezichtigen. m&iVv Het achtste en laatste Zomerconcert van dit seizoen wordt gegeven op donderdag 10 september. Dit concert zal onder leiding staan van Henri Arends. De Philippijnse violiste Car mencita Lozada verleent solistische medewerking aan dit concert. Zij zal het Vioolconcert KV 129 van Mozart en het le Vioolconcert van Paganini uitvoeren. Het propramma vermeldt voorts de Concertante voor klarinet, fagot en hoorn van de Deense com ponist Bernadrd Henrik Crusell (solisten Aart Smit, Stef Klein en Adriaan van Woudenberg) en Rossini's ouverture Wilhelm Teil. Carmencita Lozada begon op 5-jarige leeftijd muziek te studeren. Op 10-jarige leef tijd trad zij voor het eerst in het openbaar op met het orkest van haar geboorteplaats Manilla. In 1959 ging zij naar Wenen, waar zij studeerde bij prof. Odnoposoff aan de Akade- mie für Musik. Tevens volgde zij diens zomercursussen te Salzburg en Nice. In 1960 ontving zij in Nice het Diplome d'Hcmneur, het jaar daarop won zij in het Paginini- concours te Genua de 2e prijs. In 1962 sloot zij haar studie aan de Muziek- akademie te Wenen af met het be halen van haar diploma met de hoog ste onderscheiding. Sindsdien treedt Carmencita Lozada regelmatig als soliste op. Zij is thans leerlinge van prof. Wulff. De verrichtingen van de andere acteur» en actrices onder wie de hinderlijk op de camera's spelende Jack Hom waren duidelijk van het tweede, zo niet van het derde plan. HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Klassieke grammofoonmuziek. 7.45 Gewijde muziek. 7.55 De Kerk zijt gij, lezing. 8.00 Nieuws. 8.15 Djinn: gevarieerd programma. 12.00 Angelus. 12.04 Katholiek nieuws. 12.10 Country and Western Ex press (gr.). 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Lichte muziek en zang. 12.55 Platennieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Marktberichten. 13.18 Musicerende dilet tanten. 13.45 Dwars door de groene hel lezing. 14.00 Voor de jeugd. 15.00 Franse chasons. 15.15 Promenade orkest en solis ten: amusementsmuziek. 16.00 Grensland: programma voor jonge mensen. 16.15 Pla tennieuws. 16.40 Licht Trio. 17.00 Gevari eerde muziek. 17.30 Boekbespreking. 17.40 Licht instrumentaal kwartet. 18.00 Kunst kroniek. 18.30 Vijftien jaar Koningin Wil- helminafonds, gesprek. 18.40 Lichte gram mofoonmuziek. 18.50 Lichtbaken, lezing 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.22 Sportperiscoop. 19.30 Omroeporkest en so list: klassieke en moderne muziek. 20.30 Lichte grammofoonmuziek. 21.00 Grammo foonmuziek. 21.10 Raaien maar, muzikaal spelletje. 22.15 Wereldoorlog I, documen tair programma. 22.30 Nieuws. 22.40 Socia le ongelijkheid en sociaal beleid in Neder land, lezing. 22.55 Internationaal Orgel-Im provisatie Concours: Oude Kerkorgelmu- ziek. 23.40 Grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (Om 7.30 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws, postduiven- berichten en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Loon naar werken, lezing. 9.10 Lichte grammofoon muziek. VPRO: 9.40 Alle vijf, overdenking. 9.55 Brieven aan mijn kleinzoon (IV, slot) voordracht. VARA: 10.00 Buitenlands week overzicht. 10.15 Z.O. 135, gevarieerd pro gramma. (Om 11.00 Nieuws). 12.30 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA- Varia. 13.20 Radio Jazzclub. 13.50 Voor de kwartet (stereofonische uitzending). 14.45 Kinderkoor. 15.05 Streekuitzending over Friesland. 15.20 Stabat Mater (opn.). (Om 16.03 Nieuws). 16.45 Boekenwijsheid. 17.05 Orgel en piano: lichte muziek. 17.25 We reldkampioenschappen wielrennen. 17.35 Dansorkest en zangsolisten. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Lichte grammofoon muziek. 19.00 Voor de teenagers. 20.00 Nieuws. 20.05 Disco-Festival. 21.00 Socia listisch commentaar. 21.15 Stereofonische uitzending: Tango-rumba-orkest en zangso listen. 21.45 Ontmoeting aan zee, hoorspel. Nieuws. 22.40 Balans: hoofd- en bijzaken uit de actualiteit. 22.55 Stereofonische uit zending: Licht orkest. 23.25 Lichte gram mofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. (Om 12.25-12.30 Weerbericht en mededelingen voor de scheepvaart). (Tussen 12.15 en kampioenschappen wielrennen voor da mes). 12.55 Programma-overzicht. 13.00 Nieuws en weerbericht. 13.20 Nieuwe gram mofoonmuziek. 14.00 Nieuws. 14.05 Koor zang. 14.20 Orgelmuziek. 14.50 Radioweek I, II en III. 15.00 Nieuws. 15.03 Lichte mu ziek. (Tussen 15.03 en 15.15 Rechtstreek se reportage wereldkampioenschappen wielrennen voor amateurs). 15.15 Hoor spel. 16.25 Operettemuziek. (Tussen 16.30 en 18.00 Rechtstreekse reportage wereld kampioenschappen wielrennen voor ama teurs). 17.00 Nieuws en weerbericht. 17.15 Orkestmuziek. 17.30 Lichte muziek. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportberichten 18.45 Sport kroniek. 18.52 Grammofoonmuziek. 19.00 Nieuws, weerbericht en com mentaar uit Amerika. 19.40 Lichte mu ziek. 20.00 Amusementsprogramma. 22.00 Nieuws. 22.15 Dansmuziek. 22.45 De Ze ven Kunsten. 23.00 Nieuws. 23.05 Kamer muziek. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG AVRO: 19.30 W.I.M.- muzikale quiz voor de tieners. NTS: 20.00 Journaal en weer- overzicht. AVRO: 20.20 In AVRO's Tele- vizier. 20.45 Perpetuum Musicale, muziek- show. 21.45 Het Richard Boon-theater. NTS 22.35-22.40 Journaal. TV-NOORDZEE Vrijdag 4 september: 18.30 „Hebben va ders het wel moeilijk?"; 19.00 Popeye the Sailorman; 19.08 „De Roos" (pantomime uit de serie „Venetiaanse maskers"); 19.29 „De feestjurk" (naar een novelle van William Faulkner); 22.00-23.30 „Guns of the Tim- berland" (met Alan Ladd, Jeanne Craine en Frankie Avalon). VOOR ZATERDAG NCRV: 15.00 Kom. er maar eens voor, amateursprogramma. 15.40 Philatelistisch allerlei. 15.55 Reportage bloemencorso Aalsmeei; 1964. NTS: 16.30 Wereldkam pioenschappen wielrennen op de weg voor amateurs te Sallanches. NCRV 17.00- 17.45 Voor de kinderen. 19.30 Barend de beer, film voor kinderen. 19.35 Lassie, TV-films. NTS 20.00 Journaal. NCRV 20.20 Memo. 20.35 Nog even: wegwijzer, vakantiequiz. 20.40 Lucille Ball, Tv-film. 21.30 Hoe bestaat 't. populair-wetenschap- pelijk programma. 22.00 Eén tegen allen: inleiding tot het eerste wedstrijdspeL 22.30 Morgen is het zondag, dagsluiting. NTS: 22.40-22.45 Journaal. Experimentele uitzendingen op het twee de net (kanaal 27). NTS: 20.20 Comedy Caper (What a dish), TV-film. 20.35 NDR- Symf. ork. en Amadeus Kwartet: klas sieke en moderne muziek. 21.35 Drie maal negen. Levende buit, politiefilm. 22.00-22.30 Te voet door Vlaanderen, film- reportage. TV NOORDZEE Zaterdag 5 setpember: 18.30 u.: „Het hondje Rintintin"; 19 u.: Kunstlicht op de Bergense kunstschilder Hans van Draa- nen; 19.30: Aflevering van de thrillerserie „De onzichtbare man"; 22 u.: „Sous le ciel de Paris" van Julien Duvinier.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 9