Haarlem kon komen tegen niet goed op dreef sterker Cambuur Kinheim schotvaardig op eerste HVB-competitiedag RCH liet zwak Hilversum pas laatste kwartier kansloos in De zaterdagvoetballers van Kennemerland begonnen slecht ZFC-goal tegen EDO net na einde van de wedstrijd Friezen bleven met 2-1 in de meerderheid Arie de Oude was geblesseerd Chelsea alleen op kop in de league Twee treffers van Maslo beslisten na 1-1 gelijke stand IJmuiden gelijk in eerste wedstrijd Hockey selectie won Goed begin van de profjes van Telstar en EDO Spannende strijd eindigde gelijk Cricket-interland ging niet door MAANDAG 7 SEPTEMBER 1964 10 Jonker actief Strafschop Hockey-selectie oefende tegen Laren met winst - I Model 211 Een hockey-, handbal- en korfbalschoen. De geijkte schoen voor vele sporten. Uit eerste klas rundbox. Geheel nieuwe snit. Met de bekende Velatex-vormzolen. Model 124 De ideale schoen voor keepers en achterspelers. Een laag model, van eerste klas rundbox, harde neus. Bovenrand met schuimrubber gevuld. De voetbalschoen met extra lange levensduur. Model 120 Voor de fijnste techniek. Zwart kalfs bovenleden - uit één stuk. Een vederlichte schoen. Velatex-zolen. De schoen voor de fijnste techniek en beter voetbal. Dukla Praag startte goed tegen Gurnik (P.) Wat tegenvallende backs, het ontbreken van Arie de Oude, die nog geblesseerd is en een rechtervleugel, welke beneden de maat bleef, hebben er in belangrijke mate toe bijgedragen, dat Haarlem in Leeuwarden met 2-1 van Cambuur heeft verloren. Het feit dat de vuurlinie van de Friezen in twee wedstrijden 10 doelpunten had gemaakt, had blijkbaar Haarlem tot een verdedigende tactiek geïnspireerd want de kanthalfs Wentink en Clavan zijn maar zelden naar voren gekomen. De Friese rivalen kregen daardoor te gemak kelijk de gelegenheid om aanvallen op te bouwen en in het eerste kwartier is Haar lem er aanvallend nauwelijks aan te pas gekomen. Het primawerk van stopper Beren- drecht en de rustige zekere wijze waarop doelman Van Heeswijk zijn doel verdedig de waren de oorzaak, dat er in deze perio de geen Friese treffers kwamen, maar dat Haarlem zelfs in de veertiende minuut bij verrassing een voorsprong kon nemen. Linksbuiten Jonker plaatste de bal goed voor en met een fraaie kopstoot passeer de linksbinnen Steur doelman Frans de Munck, 0-1. Jonker en Steur bleven het daarna met midvoor Pijs goed doen, maar de in kracht groeiende Friese verdediging liet toch geen steek meer vallen. Wel maakte Jon ker het als de beste aanvaller de Friese rechtsback Hiemstra zeer lastig en wel kwam hij nog wel eens voorbij zijn tegen stander maar het nut van zijn arbeid bleef uit doordat de rest van de voorlinie niet navenant was. Daarentegen werden de aanvallen van Cambuur veelvuldiger. Gonlach en Lip- pold, de Friese kanthalfs, zetten telkens weer de voorhoede aan de arbeid en de Haarlemverdediging kreeg het heel moei lijk Vooral Duwel had het zeer zwaar te verduren tegen Wieringa, die door Dennis Neville voor de oranje-selectie is gekozen. Mivoor Roelfsema was bij de Friezen de ze keer echter een zeer slechte afwerker. Toen de gelijkmaker na 7 minuten toch kwam was dat een gevolg van een door braak van de Cambuur-rechtshalf Gon lach. Deze passeerde de Haarlemverdedi ging en schoot, toen een voorzet verwacht werd, verrassend in, 1-1. Cambuur ging toen goed door en 6 mi nuten later was het 2-1 voor de thuisclub. Rechtsback Duwel stopte een tegenstan der goed af, maar toen zij beiden na dat de bal al weg was over de grond rolden kreeg Cambuur een strafschop, welke door Van der Wel hard werd inge schoten, 2-1. Ijverig heeft Haarlem geprobeerd die achterstand weg te werken maar het vaak goede veldspel kreeg geen „top". Doelman de Munck heeft dan ook weinig gevaar lijks te doen gekregen. Voor de 8.000 toe schouwers stond het daarom met de rust al wel haast vast dat Cambuur zijn derde zege in successie zou gaan boeken. Haarlem poogde wel in de tweede helft het overwicht van de gastheren te door breken maar dat lukte toch niet. De wed strijd werd in 't laatste kwartier aanzien lijk minder doordat beide ploegen ver moeid geraakten. Door het goede werk van de middenlinie bleef Cambuur ook toen sterker en is de Friese overwinning niet in gevaar gekomen. Het opvallend jeugdige elftal van het kerngezonde Chelsea heeft ook na de vijf de dag alleen de leiding in de Engelse league. De Londense formatie gemid delde leeftijd 22 jaar behield zijn fraaie positie door een gelijkspel (1-1) tegen Lei eester City. De uitslagen luiden: Eerste divisie: As ton Villa-Blackburn Rovers 0-4; Burnley- Everton 1-1; Fulham-Manchester United 2-1; Leicester City-Chelsea 1-1; Liverpool- Blackpool 2-2; Nottingham Forest-West Bromwich Albion 0-0; Sheffield Wednes day-Sheffield United 0-2; Stoke City-West Ham United 3-1; Sunderland-Leeds United 3-3; Tottenham Hotspur-Birmingham City 4-1; Wolverhampton Wand.-Arsenal 0-1. (Van onze sportredactie) RCH heeft niet eens zo goed behoeven te voetballen. De eerste overwinning in dit seizoen was een gemakkelijke prooi, voor een ook niet zo fel op winst jagende Doelman Van Maren van Hilversum onderschept een aanval van RCH goed. Van Dijk (links) kan achter de rug van Hilversums halfspeler Schras niet gevaarlijk worden en Maslo (rechts) kijkt slechts toe. jverigens ,tpch wel beter spelen. Het was lanvbflêAd stérker, omdat Hn de VÓÖrhbe- De KNVB zaterdagmiddagcompetitie is zaterdag begonnen maar enkele wedstrij den werden door een „zondvloed" ver rast en te onel beëindigd. Dit gebeurde in de derde klasse waarin IJmuiden met een gelijkspel startte en Kennemerland de pun ten aan de tegenpartij moest afstaan. De „derby" tussen Kinheim en Jong Her cules in de vierde klas werd door Kinheim gewonnen. IJmuiden en SSVU hebben elkaar in de eerste ontmoeting weinig toegegeven. De bezoekers waren in de eerste helft wat be ter en schotvaardiger hetgeen in twee doelpunten werd uitgedrukt. Na de rust ging het bij IJmuiden wat beter maar het duurde nog dertig minuten eer Rob de Boer uit een corner de achterstand kon verkleinen. Rob de Boer wist vijf minu ten voor het einde uit een hoekschop de gelijkmaker te scoren. De 2-2 score was het juiste resultaat van deze aardige wed strijd. Kennemerland was bij De Geuzen op be zoek en kon in de eerste helft de balans in evenwicht houden. Na de rust vertoon de de Haarlemse achterhoede enkele zwak ke plekken waarvan de thuisclub handig profiteerde. Tot driemaal toe werd een Geuzen-aanval met een doelpunt afgerond en omdat de Kennemerlanders daar niets tegenover stelden, leden zij een wat ge flatteerde maar niettemin verdiende 3-0 nederlaag. In de vierde klasse A zijn de kampioe nen van het vorige jaar (Kinheim) goed gestart. Tegen Jong Hercules werd een 3-1 zege behaald. Een vierde doelpunt pas seerde de doellijn juist nadat de scheids rechter voor het einde had gefloten. Toch gaf Jong Hercules uitstekend partij en wist zelfs de leiding te nemen toen uit een voorzet van Van der Kolk midvoor Cas Rooze de bal in het doel deponeerde. Nog voor rust slaagde D. Bannink er in de ba lans in evenwicht te brengen, 1-1. Na de thee was Kinheim sterker en nadat eerst A. Bannink de thuisclub de leiding had bezorgd, bracht Nieuwenhuis zijn club in yeilig^ haven, 3-1 SIZO ging met een kleine zege van 1-0 tegen Aminco goed van start en ook Zandvoortmeeuwen begon de com petitie goed. Spee, Halderman en Koper bezorgden A. F. C. in Amsterdam bij de rust een 3-0 achterstand maar toen de thuisclub kort na rust inliep tot 3-2, be gon het even te spannen. Koper sloeg toen fel toe en met twee doelpunten bracht hij de Zandvoorters binnen, 5-2. VEW en SVJ hadden een minder goede start. Wel begon VEW tegen Vlug en Vaardig goed want middels Voogel was het bij de rust 1-0 en dezelfde speler bracht daarna de stand op 2-0. Toen stortte VEW echter in elkaar en de bezoekers wijzigden de score vlug en vaardig in 2-4. SVJ verloor met 4-0 van AMVJ nadat de rust al met 2-0 was ingegaan. Heemsteedse ploeg. Hilversum werd er toch (met 3—1) het slachtoffer van. Maar dat was niet verwonderlijk voor tweeën eenhalfduizend toeschouwers die de kwaliteiten van de Hilversumse ploeg niet indrukwekkend hebben gevonden Het was wel onduidelijk waarom RCH niet zonder meer afstand kon nemen van het eenvoudige spel van de tegenstander, Een doelpunt na zestien minuten leek de inleiding tot een redelijke reeks RCH doelpunten, maar in de tweede helft kwam pas een vervolg toen Hilversum gelijk had gemaakt. Dat Maslo in de vijfde minuut tegen de goede keeper Van Maren aanschoot en Dahrs twee minuten later een beste RCH aanval met een hard schot net over de lat besloot waren voortekenen, die achter af bedrieglijk waren. Want het leek gewet tigd, om te veronderstellen, dat RCH rus tig voetballend een ruime zege ging be halen. Het bleef echter bij een fraai doel punt van Van den Berg in de zestiende minuut. Aangezien schoten van Maslo voor rust een maal de lat en na rust een maal de lat en een maal de paal raak ten, doelman van Maren van Hilversum bovendien zijn stevige lichaam op dusda nige wijze van richting liet veranderen, dat goede schoten van RCH regelmatig door hem gestopt werden, was de gerust stelling lange tijd niet gerechtvaardigd. In de eerste en tweede helft bleef RCH overigeps de spelers met een betere techniek en een beter voetbalinzicht rondliepen. In de eer ste helft waren die voorhoedespelers bo vendien bereid om te schieten en was doelman Van Maren daarom zo'n opval lende Hilversummer. De verdediging van RCH ondervond niet veel moeilijkheden van de Hilversumse aanval, waarin links buiten Titaley wel handig was, maar niet voldoende in het spel werd betrokken en waarin' rechtsbinnen Quintet wel aanleg heeft om een goed voetballer te worden, maar het nog niet is. RCH scoorde deson danks niet. En dat was mede een gevolg van het gemis aan verbinding tussen achterhoede en voorhoede. Het 4-2-4- systeem heeft RCH afgeschaft, maar de terugkeer naar het aloude leverde voor de cijferaars 5 (voorhoede) - 5 (achterhoede) zonder middenlinie op en dat is zeer beslist niet aanvaardbaar voor een ploeg, die goed voetbal wil spelen. Een winstpunt was voor RCH het goede spel van de 19-jarige stevige Blokker, die als rechtsback een goed debuut maakte. Dat maakte niet rechtsbuiten Van Dijk (18), die wel nijver rondliep, maar dat niet doeltreffend deed. Als rechtshalf speelde nu Doesselaar, die op die plaats goed voldeed. In de tweede helft met Van de Burg bij Hilversum als vervanger voor De Haan, combineerde RCH niet zo goed meer. Hilversum was iets beter en bleek zelfs in staat om Van der Schilden van zijn toekijkende taak te ontlasten. Rechtsbui ten Van der Meer kopte in de 22-ste minuut tegen de paal, maar dat maakte Van der Schilden toch weer wel als toekij ker mee. Zelf lag hij geblesseerd op de grond, nadat hij tegen Titaley was gebotst. Daar na kwam Zijlstra voor Van der Schil den in het doel en die vervanging was on- denverp van gesprek, toen deze keeper drie minuten later een houdbaar schot van Titaley niet stopte. Zijlstra herstelde zich echter goed en daarmee gepaard ging een grotere activiteit van alle RCH- spelers. De overwinning was geducht in ge vaar gekomen. Dankzij Maslo won RCH toch. In de dertigste minuut scoorde hij met een afstandschot en in de zevenen dertigste stompte Van Maren de bal uit een corner voor de voeten van Maslo, die daarna ruimte genoeg had om weer voor een doelpunt te zorgen. De HVB competitie is gisteren met een volledig programma voor de senioren van start gegaan. Verleden week zondag werd er al in de tweede klasse gespeeld De weergoden hebben er voor gezorgd dat er bepaald niet van een vlotte start gespro ken kan worden. Vele terreinen waren wegens de enorme regenval onbespeel baar. Zo werden de terreinen voor de wed strijden Spaamdam-DCO in de eerste klas se en voor de wedstrijden Vogelenzang- VVH, Alliance,TZB en DSB-Nieuw Vennep in de tweede klasse afgekeurd, evenals diverse velden in de lagere afdelingen. Kinheim heeft de competitie uitstekend ingezet want om met 7-0 van DIO te win nen blijft een prestatie waarvoor men de hoed mag afnemen. De Velsen Noorders hebben hun elftal tamelijk verjongd en hadden daarmee in hun eerste wedstrijd flink succes. Door Snijders en Van Doorn werd het voor rust 2-0 en na de rust wer den aan dit totaal nog eens vijf goals toe gevoegd, nl. door achtereenvolgens Smit, Snijders, Seysener, Snijders en weer Sey- sener en daar had DIO geen antwoord voor, 7-0. Ook Terrasvogels deed van zich spre ken want met niet minder dan 4-0 werd BSM verslagen. Bij de rust leidde de thuisclub met 1-0 dank zij De Klerk en na de rust verhoogden De Klerk (2x) en Timmer de score tot 4-0. THB heeft het aan zijn doelman Pruys te danken dat het tegen DSS niet ten on der is gegaan. De pas naar de afdeling gedegradeerde THB-ers moesten met vijf invallers de strijd aanbinden en hebben zich desondanks kranig geweerd. Voor rust nam DSS door Witteman de leiding maar na de rust maakte Kensen gelijk. Deze moest, evenals zijn clubgenoot Geerlings al in de eerste helft, spoedig na zijn doel punt het veld verlaten wegens een bles sure en toen werd DSS oppermachtig. Maar Jan Pruys stond een DSS zege in de weg. Halfweg debuteerde in de eerste klasse met een 2-0 zége tegen DSK. Snij ders scoorde voor de rust en Dekker n» de rust voor Halfweg. In de tweede klasse behaalden Heem stede en SHS nu al de tweede overwin ning. Heemstede door een doelpunt van Van den Bosch met 1-0 tegen Vliegende Vogels en SHS met 2-1 tegen Spaarne- stad. Kroon had SHS de leiding gegeven en nadat Spaarnestad in de tweede helft gelijk had gemaakt, was het Coblens die in de laatste ogenblikken voor de SHS- zege zorgde DIOS stond bij de rust met 2-0 voor tegen SVY om uiteindelijk met 5-1 te winnen. Schreurs was met drie goals de grote man bij DrOS. En Geel Wit tenslotte deed goed werk door Spaar- nevogels met 4-0 te verslaan na een ruststand van 3-0. Van Berkel (2x) Samson en Metten hadden voor de doelpunten ge zorgd. Het Nederlands Olympisch hockey-elftal heeft zaterdag in Laren een oefenwedstrijd gespeeld tegen een elftal van het noorde lijk district. De Tokio-gangers, die met de rust al met 2-0 voorstonden, zegevier den tenslotte met 4-1. De doelpunten wer den gescoord door Van 't Hooft, Zweerts (2) en Van Vroonhoven. Anema redde de eer voor de noorderlingen. Het Nederlands hockey-elftal heeft tegen Laren weinig moeite gehad om te winnen. Het selectie-team dat met de rust al een 2-0 voorsprong had, won tenslotte met 6-0. Door Nico Spits en Fiolet was de 2-0 stand met de rust bepaald, terwijl na de hervat ting Fiolet, Van 't Hooft, Fiolet en Nico Spits de score naar 6-0 brachten. Ver opgedrongen was de EDO-aan- valslinie toen uit een hoekschop Ferry Koek het tweede doelpunt scoorde. Het competitie seizoen voor de jeugd semi-profs is zaterdag begonnen. Haarlem begon met een stevige nederlaag tegen DWS en RCH verloor de plaatselijke strijd tegen EDO. Telstar won met 5-1 van ZFC. Het pas naar de tweede klas gedegra deerde Haarlem had een zwakke start. Met niet minder dan 6-0 (rust 1-0) verlo ren de Roodbroeken in Amsterdam van DWS. Tonny Slot, een zoon van de ver maarde oud-DWS-er Toon Slot, scoorde viermaal. RCH en EDO gaven elkaar in Heemstede weinig toe. Vlak voor rust de poneerde Koene de bal die door Dijkstra tegen de paal was geschoten, toch nog in het Racing doel zodat de EDO-ers met 1-0 voor, de thee gingen drinken. Na de rust maake Hanse voor RCH gelijk maar EDO sloeg terug en wederom door Koene nam EDO met 2-1 de volle buit mee. Telstar en ZFC ontliepen elkaar in de eerste helft, die met gelijke' 1-1 stand werd afgesloten, niet veel. Na de rust kwam de betere conditie van de Telstar spelers duidelijk tot uiting en de thuisclub zegevierde zonder moeite met 5-1. Kerk hof en Cleeren scoorden tweemaal en v.d. Watering eenmaal. In deze afdeling won De Volewijckers van Fortuna VI. EDO en ZFC hebben in het Noorder Sportpark ruim drieduizend toeschou wers een spannende en prettige middag bezorgd. Want beide ploegen kwamen tot redelijk goed voetbal en zorgden voor een zeer spectaulaire wedstrijd die bovendien nog een sensationeel slot kreeg. In de allerlaatste minuut moest het spel tot tweemaal toe onderbroken worden De eerste maal voor een ongevalletje en kort daarop voor een vrije trap wegens gevaar lijk spel van Wiertz waarbij Wiertz zelf en één der Zaandammers gewond raakten. Toen zij „opgelapt" waren, kreeg ZFC met nog enkele seconden te spelen, een vrije schop te nemen. De bal belandde gevaarlijk in de Haarlemse doelmond. De Zaanse midvoor Couperus schoof de bal in de richting van de doellijn maar hij stuitte af op de paal. Onmiddellijk was linksbui ten Veerman van ZFC er bij om de bal toch over de doellijn te werken. Te laat echter, want op het moment dat het leder Advertentie Maten 5 t/m 6 6i t/m 12 Prijzen: f 22.50 f25.50 Maten: Prijzen: 5 t/m 6 f 23.75 0} t/m 12 f27.50 Maten: 5 t/m 6 6i t/m 12 Prijzen f 33.25 f 36.05 van de paal terugketste, floot scheids rechter Attassio, die goed leidde, voor de laatste maal en dit betekende dat hij het doelpunt niet kon toekennen. En dat deed de arbiter dan ook niet ondanks de hevi ge protesten van de Zaankanters. Zo ein digde dit spannende voetbalgevecht in een 2-2 gelijkspel. Met dit resultaat mogen beide ploegen tevreden zijn want de krachtsverhouding in dit lang niet onaardige voetbalgevecht was gelijk verdeeld. EDO speelde in de eerste helft een goed partijtje voetbal waar in vooral Dries Mul een belangrijk aan deel had. EDO kwam tot goede combina ties, durfde wat risico te nemen maar ver zuimde niet als dat nodig was aan de ver dediging grote aandacht te schenken. Dat was soms hard nodig want de Zaanse voorhoede met rappe spelers als Couperus en Van Helvert, brak nogal eens gevaar lijk door en enkele malen moesten Nijman en Van der Putten hun reeds geslagen doelman Amama te hulp snellen. Maar EDO voetbalde beter en het was soms een lust om te zien hoe de aanvallers door de Zaanse defensie „sneden". Na acht minu ten leidde zulks tot het eerste doelpunt waaraan De Winter, invaller voor Doby Peters, de laatste hand legde. Wel maak te Jonk in de 22e minuut gelijk na goed werk van Van Helvert, die Mul verraste, (1-1) maar het overwicht van de thuis club werd beloond door Koek die bij een hoekschop de uitstekende Zaanse doelman Plekker verraste en zo kwam de rust met 2-1 voor EDO. Na de thee was het al spoedig 2-2 dank zij een enorme kogel van midvoor Cou perus die de bal van 25 meter afstand hard en hooig in de touwen joeg nadat hij eerst een kans door treuzelen had verprutst, 2-2. Toen ontspon zich een spannend voet balgevecht waarin beide ploegen zich tot het uiterste inspanden voor de zo fel be geerde overwinning. De cricket-interland Nederland-Belg», die zondag in Breda zou worden gespeeld, is in verband met de slechte weersom standigheden niet doorgegaan. De Tsjechische kampioensploeg Dukla Praag heeft zondag in Praag de eerste wedstrijd tegen het Poolse Gornik Zabrze voor de Europese beker voor landskam pioenen met 41 gewonnen. Bij de rust was de stand nog gelijk: 11.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 10