IJ mond-clubs testten voor de laatste maal de nieuwe teams Wt/mJ Floel I Rode Kruis Rally Velsen- IJmuiden bracht f 1500 op Gerrie Bruin reed ook in Aalsmeer weer aanvallend Aalsmeers' bloemencorso door stortbui overvallen Voetbalschoenen sspi Stormvogels stelde tegen Rohda teleur Aanval Telstar 2 ook al niet sterk Kleine overwinning van IJmond-heren Oriëntatierit van KMAC-Bverwijk Tegen vrachtauto Beste prestatie 64, slechtste 720 straf- punten Toeschouwers vluchtten winkels in Jeugd dag in IJmuiden-O. Geen voorrang Grote EVENEMENTEN VRAGEN DE AANDACHT MAANDAG 7 SEPTEMBER 1964 15 SPORTHUIS N.V. VSV verloor Federation Cup voor de Australische tennisdames Judith de Nijs zwom 25 mijl in de Nijl MÈÊÊm Mevrouw Brouwer overleden U it slag S J O U K J E DIJ KS TRA IJSREVUE „HOLIDAY ON ICE" M ARIK A K I LIU S en HANS JURGEN BÜiUMLER in de Apollohal te AMSTERDAM Dit weekeinde hebben de amateurs in het IJmondgebied hun laatste oefenwed strijden gespeeld vooraleer zondag aan staande met de competitie wordt begon nen. De elftallen die deze keer in het veld kwamen waren in grote lijnen samen gesteld uit het voor de competitie meest geschikte spelersmateriaal en het ziet er dan ook niet naar uit dat de elftal commissies deze week nog veel wijzi gingen in de opstellingen zullen aan brengen. Hier en daar ontbrak nog wel een speler op het appèl, maar tegen zondag zullen ook zij die nu nog van een verlate vakantie genieten wel present zijn. VVB speelde thuis tegen Veenendaal een niet onverdienstelijke partij, die met 4-2 werd gewonnen. De doelpunten werden vóór rust gemaakt door Kersbergen en Kooijmans (2-1) en na rust door Luitjes en opnieuw Kooijmans. VVB speelde een iets betere klasse en had in de van de junioren afkomstige 16-jarige Bonstein een goede spil. Een gelijk opgaande partij was de wed strijd die DEM tegen Zaandijk speelde. Vóór rust werd het door Mulderijen 0-1 voor Zaandijk, maar deze geringe achter- stanl werd later door Stelder, die uit het tweede was gehaald, op fraaie wijze weg gewerkt. Vrij uit de lucht schoot hij de bal hard in en bij die 1-1 stand bleef het. De Kennemers waren tegen het Amster damse SDW minder gelukkig. Het elftal was door het ontbreken van Duivenboden enigszins verzwakt, al liet invaller Gra- pendaal (uit het tweede) van tijd tot tijd aardig werk zien. Hem ontbrak even wel de routine, waarover spelers van een eerste elftal toch eigenlijk wel moeten beschikken. Het enige doelpunt ontstond twintig minuten na de rust uit een kopbal (0-1). Velsen kan tevreden zijn over het thans geformeerde elftal, waarin Tromp de plaats onder de lat van Rutte heeft inge nomen en voorts enkele interne verschui vingen hebben plaatsgehad. Ditmaal werd met 0-5 van Uithoorn gewonnen door doel punten van Nijsen (2), Weber (2) en Hoogzaad. De ruststand was 0-2 en reeds toen tekende zich de grotere technische vaardigheid van de Velsenaren af. Stormvogels heeft tegen Rohda wat te- Advertentie Breestraat 158 - Beverwijk - Tel. 23854 Telstar 2 heeft zaterdag in de uitwed strijd tegen DWS 2 een verdiende neder laag geleden. Het grote verschil in beide ploegen zat in de aanvalslinies. Die van de Amsterdammers speelde in een vlotter tempo en liet ook meer dan bij Telstar het geval was de bal net werk doen. De verdediging van de Velsenaren met André en Van Egmond als de meest op vallende spelers wist in de eerste wed strijdhelft de hoofdstedelingen het scoren te beletten en daar de Telstarvoorhoede weinig schotvaardig was ging de rust in met gelijke stand. Een kwartier na de rust maakte Jager een fout en hiervan profiteerde de middenvoor van DWS dank baar door de daaropvolgende pass van zijn rechtsbuiten met een kopbal af te ronden. Vijf minuten later echter maak te Bakker met een schitterend schot na een voorzet van Marijt gelijk. Hierna ontlastte zich boven het terrein een wolkbreuk ten gevolge waarvan de scheidsrechter zich genoodzaakt achtte de wedstrijd te onderbreken. Na de hervat ting paste DWS op het spekgladde en met plassen bedekte terrein een betere tactiek toe. In een kwartier tijd voegden de Am sterdammers nog twee doelpunten aan hun score toe zodat ze de wedstrijd met 3-1 wonnen. De herenploeg van Ymond heeft een kleine, maar verdiende overwinning be haald op Blauw Wit 2 uit Amsterdam. Voor de hoofdstedelijken, die het vorig seizoen nog in de afdeling Amsterdam speelden was het een eervol resultaat te gen de oud-eersteklassers. De Velsenaren zullen echter sterkere tegenstanders dan de Amsterdammers krijgen en pas dan zal blijken wat deze ploeg in zijn mars heeft. Voor de ploegen van ADO was het een trieste dag. Op „De Vlotter" kwamen we gens afkeuring geen ploegen binnen de lijnen zodat de wedstrijd ADOFull Speed uitgesteld moest' worden. Geen bemoedi gend begin op de eerste competitiezon dag. Ook de ADO-reserves kwamen niet in het veld evenals de dames-junioren en adspiranten. Full Speed kreeg op Schoonenberg be zoek van Rapiditas uit Haarlem en moest met een 1-0 nederlaag genoegen nemen. De geel-zwarten misten Nel. Toon wel, al dient gezegd te worden dat de Haarlem se keepster in een uitstekende vorm ver keerde. Het beslissende doelpunt werd al in de eerste helft door Stuurman van Ra piditas gescoord. Voor de reserves van Full Speed was het maar een geluk, dat de scheidsrech ter het onverantwoordelijk vond om in de regen te spelen, want het is de vraag of zij wel voltallig in het veld tegen Con cordia 2 konden komen. Niettemin voor de wel aanwezige speelsters een verloren zon dag. leurgesteld. De ploeg leed een 0-1 neder laag. Toch was het een erg ongelukkig doelpunt dat de Bovenkerkers de overwin ning bracht: de gladheid in het doel speelde de keeper parten en uit een on gevaarlijk schot ging de bal buiten zijn bereik in het net. Technisch was de Velser ploeg wel beter, maar de aanval len waren te individueel van opzet. Voorts nam de van de Telstar-jeugd afkomstige spil De Goede te vaak een afwachtende houding aan. Beter waren de verrichtin gen van de B-formatie, die met 5-2 van Rohda 2 won. VSV heeft het in Scheveningen tegen het derde elftal van het voormalige SHS niet tot winst kunnen brengen. Met 1-5 werd verloren en vergeleken bij de 9-1 overwinning van vorige week is dit een uitslag die men niet verwacht zal hebben. Trouwens in de eerste helft leek het er ook niet op dat het verschil in doelpunten zo groot zou worden. Het spel ging prak tisch gelijk op, maar op het moment dat iedereen een tweede VSV-doelpunt ver wachtte, schoot Scheveningen in (3-1). De Velser middenlinie spil Van Essen (16) en de kanthalves Scheffer en Dem- mers (beiden 17) kampte met een ge brek aan routine en enigszins geflatteerd werd daarna met 1-5 verloren. De wedstrijd die Waterloo in Den Hel der tegen Watervogels heeft gespeeld heeft de IJmuidenaren geen overwinning opgeleverd. Vooral vóór de rust waren de verrichtingen van de spelers van Water loo niet van een erg goede kwaliteit en de score geeft dit dan ook duidelijk weer (4-1). Er werd met een tweetal invallers gespeeld, onder meer op de spil-plaats hetgeen ongetwijfeld een ver zwakking betekende. Na rust werd het iets beter en werd de achterstand inge lopen tot 6-4. Het Australische dames-tennisteam heeft zaterdag in Philadelphia het toernooi om de Federation Cup gewonnen. In de finale zegevierde Margaret Smith en Lesley Turner met 2-1 over de Verenigde Staten, na een beslissende 2-0 voorsprong in de enkelspelen. Margie Smit won daarbij met 6-2 6-3 van Billde Jean Moffitt en Lesley Turner Zegevierde met 7-5 6-1 over Nancy Richey. Daarmee was Amerika, dat het vorig jaar in Londen beslag legde op de Federation Cup, deze trofee kwijt. In het dubbel, dat voor de einduitslag van geen belang meer was, wonnen de Amerikaanse meisjes Billie Jean Moffitt en Karen Hantze met 4-6 7-5 6-1 van Turner en Smith. Judith de Nijs, die kortgeleden nog uit het ijzige water van het Canadese Ontario- meer moest worden gehaald, omdat zij de uitputing nabij was, heeft zondag in een heel ander deel van de wereld en onder geheel andere omstandigheden haar naam bevestigd als één van 's werelds sterkste lange afstandzwemsters. In het lauwe, traag stromende water van de Nijl won ze een dameswedstrijd over 25 mijl in 11 uur 35 minuten 35 seconden. De heren wedstrijd werd gewonnen door de Egyptenaar Moa- med Zeitoun in 10 uur 8 minuten 17 seconden. De grote favoriet, Abdel Latif Abu Heif (Egypte) kreeg na vijf mijl kramp en staakte de strijd. Er namen zwemmers en zwemsters deel uit 14 landen. Zo zag het Aalsmeerse bloemencorso „Varend Volk" eruit, voordat een wolkbreuk de naam tot natte werke lijkheid had gemaakt. De wagen „Vadertje Rijn en de Lorelei" pas seert op de Westermarkt de Westertoren. IEV heeft de Van Geemen-wisselbeker voor één jaar in bezit gekregen dankzij een 3-2 overwinning in de laatste ronde op ZSGO. Het was een gelijkopgaande strijd, waarin de junior Castricum goed voor de dag kwam en zelfs één maal scoorde. Ook het tweede team won in dit toernooi door een 1-0 zege op Nautilus. Wijk aan Zee heeft aan Lisse de eer moeten laten. De club verloor met 1-3. J. van der Meij scoorde een kwartier voor 't einde voor Wijk aan Zee het enige tegenpunt. De ontmoeting Beverwijk-QSC werd wegens het slechte weer afgelast. Ondanks het zeer slechte weer, was er voor de zondagmiddag gehouden oriën tatierit, georganiseerd door de Kennemer Motor- en Auto Club (KMAC) een rede lijke belangstelling. De eerste prijs was voor de heer E. van der Putten uit Haarlem, met 37 strafpun- ten; 2. G. Broekhuizen, Haarlem, 72 straf- pnt.; 3. D. van Gelder, Amsterdam, 120 strafpnt.; 4. A. van Alphen, Amsterdam, 162 strafpnt.; 5. mevrouw SchenkBril, Haarlem, 190 strafpnt. De heer J. C. Fen- ger uit Beverwijk was de hoogst geklassi- ficeerde uit Beverwijk, die een extra uit geloofde beker ontving. Door de mede werking van een aantal middenstanders kon een bedrag van 400 overhandigd worden aan het Henri Dunant-fonds van het Nederlandse Roode Kruis. ...r De Telstar-speler Beke in duel met de MVV-doelman Körver en Thai. Dit werd geen doelpunt voor Telstar, dat met 11 gelijk speelde. Waarschijnlijk ten gevolge van de hevi ge regenval merkte zondagmorgen om half zes een 42-jarige hoofdsmelter uit IJmui- den-oost, die zich op zijn bromfiets op de Heerenduinweg bevond, te laat op dat hier een vrachtauto met aanhangwagen stond geparkeerd. Hij kwam met de combinatie in botsing en sloeg bij zijn val vermoe delijk met het hoofd tegen de trottoir band. Met zijn bromfiets aan de hand keerde het slachtoffer naar huis en meldde zich daarna voor onderzoek bij het Antonius- ziekenhuis. Hier moesten diverse verwon dingen aan het gelaat worden gehecht, waarbij 'n vermoedleijk sched'elletsel werd geconstateerd. Vandaar dat hij onmiddel lijk naar het academisch ziekenhuis in Lei den is overgebracht. Het hoogtepunt van de Jubileum Rode Kruis-rally was de bekendmaking in bet tribunevak van het Sportpark Schoonen berg door de heer Th. B. van Kleef na mens de sportcommissie van de afdeling IJmuiden-Velsen van het Nederlandse Ro de Kruis: dat de 141 deelnemende equipes bijna 1500 gulden voor het Rode Kruis werk bijeengebracht hadden. Het wisselschild en de transistor-auto radio kon de verheugde preases van de af deling Velsen-IJmuiden van het Rode Kruis, de heer J. P. Weyburg, onder luid applaus overhandigen aan de winnende equipe Hermans-Van Beelen. In de twee voorafgaande Rode Kruis-rally's was de equipe Hermans-Van Beelen winnaar ge worden in de B-klasse. In de B-klasse nam de equipe Groenewoud de vacante plaats van de equipe Hermans-Van Beelen over. De 100 km lange puzzelrit bevatte inder daad héél wat puzzels. Verreweg de meesten zijn in twee wel heel listig opge stelde vallen getrapt. In de buurt van Heemskerk kwam op de routebeschrijving de zin voor „Bij de laat ste gele letter van alfabet linksaf". Geen enkele equipe is de verwachte Z tegenge komen, omdat de laatste letter van alfa bet (en niet van het alfabet) een t is! Zelfs vervalste verkeersborden werden in de strijd gebracht om de rallyrijders van de wijs te brengen. Op een blauw bord met een fiets was het rijwiel omgekeerd aangebracht, waardoor deze aanduiding geen enkele waarde had voor de rijders, die er echter, op een enkele uitzondering na, in getrapt zijn! Onder Akersloot was de letter e van het opschrift „wieldruk" op een verkeersbord verdwenen, waardoor de route-aanduiding geen enkele waarde meer had. Maar een De 21-jarige metaalbewerker Gerrie Bruin uit Andijk, die door zijn aanvallen de manier van rijden al vele keren in het wielernieuws kwam, heeft zaterdagmiddag in de tweede Corsoronde van Aalsmeer door „De Bataaf" in samenwerking met de buurtverenigingen in Aalsmeer-zuid ge houden weer eens volop loon naar werk gekregen. De van strijdlust blakende Westfries sleepte door een vroege vlucht met Gabi Minneboo, waarvan hij zich in de slotfase met een felle demarrage ont deed, vele premies in de wacht, legde daarna onbedreigd beslag op de overwin ning en kreeg ook nog eens de extra prijs voor de meest strijdlustige renner. Het pegentig man sterke „veld" ama teurs was nog maar nauwelijks aan het De hevigste plensbui, die Amsterdam deze zomer heeft gekend, heeft zich zaterdagmiddag op de binnenstad ge stort precies op het ogenblik dat het Aalsmeerse bloemencorso in al zijn pracht op de Dam zou defileren voor een tribune met genodigden. Tiendui zenden mensen die urenlang hadden staan wachten langs Damrak en Rokin zochten een goed heenkomen nog voor de eerste praalwagens passeerden. Onder hen waren er vele honderden die per bus I i f- uit Duitsland of per vliegtuig uit Engeland waren gekomen. Zij vonden een schuilplaats in de grote warenhuizen en in winkels. Het onver wachte noodweer was een grote tegenslag voor degenen die geen schuilplaats konden zoeken: de dungeklede meisjes op de praalwagens en de bijna duizend personen die zich maandenlang op deze tocht had den verheugd en van wie velen 36 uur achtereen in touw waren geweest. Het eerste deel van de tocht, van het Olympische stadion naar de Dam, had het corso zich in een stralende zon laten zien alseen van de fraaiste corso's die Aals meer de laatste jaren heeft gemaakt. „Varend volk" was het motto dat de ont werper, de K.L.M.-piloot H. J. Bouwmees ter had gekozen. Meer dan twintig grote praalwagens, voorafgegaan door een even groot aantal met bloemen versierde per sonenauto's waren met veel fantasie op dat motto gebaseerd, van de op boom stammen drijvende Batavieren tot de Vlie gende Hollander toe. Een groot aantal muziekkorpsen droeg bij tot een feestelijke sfeer tot de stort regen de muzikanten dwong hun instru menten op te bergen. De kilometers lange stoet werd gesloten door een paar dozijn meisjes van het Haagse majorettenpeloton „Liberty" die nat tot op het lijf op de Dam een korte demonstratie gaven. Zij werden hartelijk toegejuicht door 't hand jevol drijfnatte volhouders, onder wie bur gemeester Van Hall. De ontvangst, die de gemeentebesturen van Aalsmeer en Amsterdam in hotel Krasnapolsky hadden georganiseerd, gaf een ongewoon beeld. Behalve sherry wer den er ook handdoeken uitgedeeld Op de leeftijd van 54 jaar is te IJmuiden vrij plotseling overleden mevrouw F. Brou wer-Prins, wier verscheiden door zeer ve len als een groot verlies zal worden be schouwd. Als echtgenote van dokter P. Brouwer was zij immers meestal nauw keurig op de hoogte van gevallen waar hulp en steun noodzakelijk was, waarbij zij nimmer aarzelde onmiddellijk in te grij pen. Vandaar dat mevrouw Brouwer ook vele jaren actief lid en bestuurslid is ge weest van de vereniging „Samen Medele ven en Samenwerking", welke zich met charitatieve activiteiten bezighield. Voorts was zij nauw betrokken bij het evangelisatiejeugdwerk voor buitenkerke lijken en had de overledene een groot werkzaam aandeel bij de voorbereiding van diverse collectes. Ook heeft mevrouw Brouwer veel gedaan voor de organisatie van het kleuteronderwijs. De teraardebestelling geschiedt op don derdag 10 september des middags om 15.15 uur op de begraafplaats „Westerveld" te Driehuis, nadat om twee uur in de Ichtus- kerk een rouwdienst zal zijn gehouden. karwei van 65 rondes begonnen of er ont lastte zich een plensbui boven het par cours en daarom zochten vele toeschou wers een schuilplekje. Dat deden trou wens ook kanshebbers als Henny Schou ten, Henk Peters, Daan Holst, Piet van Dijk, Jan van Geel, Jan Brink en vele andere renners. Zij wilden blijkbaar geen val riskeren op het spekgladde en bochti ge parcours. Vechtjas Gerrie Bruin nam die risico's wel en samen met Gabi Min neboo veroverde hij rap een fikse voor sprong. De eerste achterblijvers werden reeds na amper twintig ronden koers door de twee aanvoerders „gedubbeld" en uit de strijd genomen. Het peloton werd steeds kleiner Cees Stam, Ad van Breu- gel en Jac. Schouten verdwenen daaruit door lekke.-banden en bleek niet bij machte om een georganiseerde tegenaan val op stapel te zetten. Daarvoor waren de attaques van Jan Timmer, Piet de Wit, Harry van Piere en Jan van Rijn te in dividueel van opzet. Zij hadden het meer op de premies voorzien. Met nog veertien „toeren" in het verschiet ontdeed Bruin zich van de rappere Minneboo en kort daarop had hij het peloton te pakken. Er was toen voor de Andijker geen vuiltje meer aan de lucht. Met de steun van ploeg- makker Ted Blom wist Minneboo zijn tweede plaats te behouden. De uitslag was: 1. G. Bruin, Andijk, de 100 km. in 2 uur 16 min. en 32 sec.; 2. G. Minneboo, Heenvliet op 1 min. en 23 sec.; 3. J. Fransen, Halfweg op 1 rohde; 4. W. Paul, Den Haag; 5. G. Cuvelier, Nieuw Vennep; 6. J. Pluimers, Enter; 7. J. van Rijn, Heemskerk; 8. K. Zomer, Halfweg; 9. H. van Piere, Uithoorn; 10. J. Hoogland, Aalsmeer. (13 J. Timmer, Velsen-Noord en 17. Th. Blom, Haarlem). Een voorwedstrijd voor nieuwelingen werd gewonnen door J. Zoetemelk uit Rijpwetering. Hij reed de 50 km. in 1 uur 20 min. en 12 sec. De Halfweggers Theo Bakker en Jan Buis werden resp. 11e en 13e en de Haarlemmer Rein Portegies 14e. Voor de tweede grote jeugddag van de r.-k. jeugdgroeperingen in IJmuiden-Oost bestond, ondanks slecht weer grote be langstelling. Het feestprogramma voor de ruim 400 deelnemende kinderen was zo danig „geplanned", dat in feite alleen tij dens de prijsuitreiking door wethouder J. van Leeuwen even last van de regen werd ondervonden. Op de terreinen achter de kleuterschool „De Wildzang" zou zondagochtend de openluchtmis worden gecelebreerd, maar dit liturgisch gebeuren had nu in de grote zaal van het Patronaatsgebouw plaats. In verschillende zalen in IJmuiden-Oost wa ren in de morgen binnenspelen. Ieder kind deed aan verschillende spelen mee en de genen met de beste puntentotalen ontvin gen uit handen van wethouder Van Leeu wen een prijs. De kinderen kregen een goed verzorgde middagmaaltijd aangeboden. De grote puz- zeltocht, die door geheel IJmuiden voerde, was het enige programma-onderdeel voor de middaguren. Er waren drie trajecten uitgezet. De deelnemers aan deze puzzel- tocht kregen na afloop in de kleuterzaal De Wildzang een heerlijke verfrissing aan geboden. Eveneens had de prijsuitreiking plaats voor de op 22 augustus jongstleden gehou den straattekenwedstrijd. Doordat een 18-jarige varensgezel uit IJmuiden-oost op zijn bromfiets zaterdag avond op het kruispunt De Ruyterstraat- Casembrootstraat verzuimde voorrang te verlenen aan een personenauto, werd hij door deze wagen aangereden. De gevallen bromfietser klaagde over pijn in zijn en kel, zodat hij door de patrouillewagen van de politie voor nader onderzoek naar het Antoniusziekenhuis werd overgebracht. haastige puzzelritrijder let niet op zulke kleinigheden, wat hem prompt strafpunten bezorgt! Zo presteerde het equipe De Weers het om in de B-klasse 720 strafpunten bij el kaar te rijden in deze rally, die gereden werd in de driehoek IJmuiden-Purmerend- Alkmaar-IJmuiden. Op een bijzonder originele wijze vond de route-uitleg plaats. In een tribunevak van sportpark Schoonenberg hadden zaterdag avond de rallyrijders zich verzameld toen de voorzitter van „De Rijmonders", Pum Swier, aan de hand van geprojecteerde dia's van de heer Rotmans, per megafoon uitleg gaf van de route. Eerst had de heer Weyburg zijn dank rede uitgesproken voor de in duisternis ge hulde tribunes van Schoonenberg: een ge deelte van de energievoorziening was na melijk uitgevallen. Een speciaal woord van welkom richtte hij aan het adres van wet houder J. van Leeuwen in het bijzonder dankte hij de controleurs, die dikwijls in de stromende regen urenlang op hun onbe schutte post moesten blijven staan. Na woorden van dank gesproken te hebben voor de medewerking van de bedrijven, de pers en de colonneleden kon hij het niet nalaten om de aanwezigen aan te spo ren lid te worden van het Rode Kruis. De uitslagen van de derde Rode Kruis- rally luiden: A-klasse: 1. Equipe Hermans-van Beelen 64 strafpunten; 2. Equipe Rol vink-Van Gennip 68 strafpunten; 3 Equipe De Vries- Dietsvoort 75 strafpunten; 4. Equipe Stille broer 116 strafpunten; 5. Equipe Duit 123 strafpunten; 6. Equipe De Bloois-Posthu- ma 159 strafpunten; 7. Equipe Jordan-Slig- gers 190 strafpunten en 8. Equipe Schoone- van de Echer 206 strafpunten. Bij de ana lyse van de uitslag van de 19 A-equipes blijkt dat de winnende equipe zijn defini tieve slag geslagen heeft in het laatste ge deelte van de rally nabij de vishallen, waar vele rijders door de gladheid vele slippers gemaakt hebben. Bij het begin van de laatste loodjes van de rally ston den de equipes Hermans-van Beelen, Rol- vink-Van Gennip en De Vries-Dietvoorst allen gelijk. B-klasse: 1 Equipe Groenewoud 67 straf punten; 2. Equipe Neervoort-Van Eek 90 strafpunten; 3 Equipe Wonink-Rijns 120 strafpunten; 4 Equipe Westerwal 154 straf punten; 5 Equipe Smit 171 strafpunten; 6 Equipe Peek 180 strafpunten; 7 Equipe Van Leeuwen 182 strafpunten; 8 Equipe Roorda-Heytink 182 strafpunten; 9 Equipe De Bruin 187 strafpunten en 10 Equipe Van Doom 189 strafpunten. Extra-prijzen: Beste damesequipe: Moeder en dochter De Bruyn. Beste mixed equipe: echtpaar Westerwal. Equipe met de mees te strafpunten: De Weers (720!). De verst wegkomende equipe: Schipper (Duitsland). Beste medische equipe: dokter De Weerd en echtgenote. Beste clubteam: De Rij monders. Beste Volkswagenequipe: Neer voort-van Eek. Beste Renaultequipe: Wo nink-Rijns. Beste Fordequipe: Rolvink-Van Gennip. Beste merkenteam: Ford. Omdat de afdeling Velsen-IJmuiden van het Nederlandse Rode Kruis dit jaar 50 jaar bestaat, werd er onder alle deelne mende equipes een transistor-radio verloot. De gelukkige équipe kwam uit Nieuwer- kerk aan de IJsel: de equipe Noorland. 2 straalt als ster in de nieuwe serie voorstel lingen van de van 24 september t/m 11 oktober in de nieuwe R.A.I. U kunt er heen per touringcar elke vrij dag en zaterdag. Reissom met inbegrip van entree reeds vanaf f 10,05. Groot nieuws-voor de lief hebbers van echte Weense ijsrevue van 7 okt. t/m 8 nov. schaatst het wereld beroemde paar eenmalig optreden in Nederland komen niet naar andere plaatsen 1 1 U kunt er ook bij zijn wanneer u snel uw entreekaarten en event, busvervoer regelt 1 Reissom met inbegrip van entreekaart v.a. 10,05. Reisbureau „De Magneet" N.V., Haarlem, Koningstr. 44, tel. 19770. Reisbur. Joh. Vellekoop, Beverwijk, tel. 26842, C. H. Moensstraat 13. Reisbureau Vellekoop, IJmuiden, tel. 8306, Ken- nemerlaar 25. Reisbureau Europa, Santpoort, tel. 7658. Hoofdstraat 157.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 15