Ere-praeses „Clubs als hebben juist P. v. Houten: nu hun an RIPOLIN Nij dam verdween als figurant uit de strijd Arie de Oude is bij van de partij tegen Haarlem AGOVV Vijfentachtig jaar HFC Semi-professionalisme gaf bloei aan amateurvoetbal Nederlands Vaasteam A twee plaatsen vooruit in zesdaagse Australiër Baensch schakelde wereldkampioen Gaiardoni uit Kort wel, Stuy niet in selectie Doping-controle bij de amateurs met is 't af! Sensatie rond duel Scrayen-Baldini Telstar heeft Van Wijk weer in de gelederen Peters: honkballen en voetballen? Achtervolgingsteam direct al geklopt ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1964 11 .m Hajer en Krocké in Bratislava gewipt Beroepspedagogen Clubkarakter Kans gehad RIPOLIN Snelverf voor binnen en buiten. Met 3 Extra's: Extra glans, Extra dek kracht, Extra duurzaamheid I (Van onze sportredacteur) HFC bestaat dinsdag 15 september 85 jaar. De „Koninklijke" viert dat feest in intieme kring. Het is tenslotte geen jubileum zoals een gouden, dia manten of briljanten tijdgrens. Ter herdenking van dit jubileum van de oudste voetbalclub van Nederland UD bestond wel eerder, maar be gon pas veel later dan HFC te voet ballen, het wijdde zich aanvankelijk alleen aan cricket hebben wij ge meend niet te moeten gaan spitten in de al vele malen bewerkte akker der HFC-historie. Nuttiger leek het ons eens na te gaan of oer"-clubs als HFC nog een goede bestaansgrond hebben in het huidige voetbalbestel. Daarover hebben wij een gesprek ge had met oud-voorzitter en erevoor zitter P. C. van Houten, de „grote" PC. De heer P. C. van Houten heeft in de sportwereld een vooraanstaande rol gespeeld. Het is nog niet zo lang geleden, dat hij door zijn werk zaamheden als directeur van de HAL, de Holland-Amerika-lijn gedwongen werd om afscheid te nemen als actief sportbestuurder. Daarmee leed de Nederlandse sport wereld een gevoelig verlies, dat mag beslist gezegd worden. P. C. van Houten was twaalf jaar voorzitter van HFC in de glorieuze jaren van 1947 tot 1959, waarin HFC terug keerde in de eerste klas en als enige voetbalclub het predicaat Koninklijke verwierf. Hij is nu ere-voorzitter. De heer Van Houten heeft belangrijk werk verzet voor de KNVB. Hij maakte deel uit van de urgentfe- commissie, die met Joosten (de be roepsvoetbalbond) ging praten, van de reorganisatie-, reglementerings- en saneringscommissie van de KNVB. Hij was voorzitter van district West 1 van de Landelijke Bond van Ama teurs (nu ere-lid), bondsaf gevaar dig - de van de KNVB, maakte deel uit van de toto-bestedingscommissie, de subsidiecommissie van O.. K. en W., was vice-voorzitter van de Neder landse Sport Federatie, waarvan hij een der oprichters was, bestuurslid van het NOC en daarnaast ook nog lid van de Raad van Opvoeding voor jeugd buiten schoolverband. Aange zien van de heer Van Houten bekend is, dat hij zich voor honderd percent inzet, heeft men in alle kringen het aftreden van de heer Van Houten wel betreurd, maar tegelijkertijd ook gerespecteerd. De KNVB heeft 16 spelers voor het voorlopig Nederlands elftal dat dinsdag 15 september op het ADO-terrein tegen Holland Sport in het veld komt aangewe zen. De opstelling van het elftal zal maan dag worden bekend gemaakt. De zestien spelers zijn: Pieters Graafland, Veldhoen, Bergholtz, Kruiver en Bouwmeester (allen van Feijenoord), Quadackers (Fortuna '54), Van Leeuwen (GVAV), Van Wissen, Kem per en Theunissen (allen van PSV), Mul ler (Ajax), Kort (Telstar), Verhoeven (Sparta), Geutjes (Spel. Enschede), Heij- nen (ADO) en Coenen (MVV). Elly Krocké en Jan Hajer, die Neder land vertegenwoordigen in het internatio nale tennistoernooi in Bratislava zijn vrij dag met hun partner uitgeschakeld. In de kwartfinales van het gemengd- dubbelspel verloor Elly Krocké met de Australiër James Moore in twee sets (62, 61) van de Tsjechische combinatie Safa- rik/Sonska. Jan Hajer overleefde eveneens met Moore als partner de kwarteindstrijden van het heren dubbelspel niet. Het duo verloor met 63, 64 van Stewart/Howe (VS/Austr.). De heer Van Houten vierde zondag een voor hem gedenkwaardig feit: „Vijftig jaar geleden mocht hij met zijn vader voor het eerst naar HFC gaan kijken. Het was in 1914 en de bewuste wedstrijd van HFC tegen de oude rivaal en vriend HVV be gon een kwartier te laat, omdat Dolf Bou- vy op het appèl in Haarlem moest ver schijnen. Het staat nog allemaal als foto grafisch vastgeprent in het geheugen van de ere-voorzitter van HFC. En zo zal het wel met alle HFC-ers zijn: de eerste ken nismaking met HFC is een gebeurtenis van gewicht in hun leven, omdat HFC meer wil zijn en ook steeds meer geweest is dan zo maar een club, waar men voetbal beoefent. Zo heeft Van Houten dat ook altijd ge zien: HFC is meer dan een voetbalclub. Het is een vereniging, waar men zich thuis moet voelen of men nu sf hittepende voet- balkwa-liteiten heeft of nauwelijks de bal vooruit "kan krijgen." Men "brengt" de jeugd er meer bij dan voetbal alleen. „We moe ten de voetbaljeugd ook andere dingen le ren. Kunnen de jongens op het voetbalveld niet tot de eerste rangen doordringen, dan moeten ze de kans krijgen om op ander gebied uit te blinken. We moeten zeker niet de fout van de jeugdbeweging maken, die alleen maar in haar eigen straatje wan delde en de opkomst van de sport negeer de. Daardoor is de jeugdbeweging hard achteruit gelopen. We moeten de voetbal jeugd voor driekwart bezig houden met voetballen, natuurlijk, maar ook voor een kwart met andere nuttige zaken, die de karaktervorming ten goede komen." „Ik geloof, dat nu voor de KNVB de tijd gekomen is om op het punt van de jeugd- vorming actiever te gaan optreden. De fi nanciële positie van de KNVB is dusdanig, dat de bond bepaald can overgaan tot het aanstellen van beroepspedagogen, betaalde jeugdleiders. De kosten zouden voor een derde door de KNVB, voor eenderde uit de Toto en voor eenderde door de clubs bijeengebracht moeten worden. Ik geloof, dat dat dringende noodzaak is." Als de heer Van Houten over de finan ciën van de KNVB spreekt is hij geen vreemde aan de Haagse Verlengde Tol weg. We herinneren ons menige bondsver gadering van de KNVB, waarop P.C. op stond om de degens te kruisen met de financieel-deskundigen achter de tafel. Meestal kon er een treffer voor de geachte afgevaardigde genoteerd worden. De heer Van Houten gelooft, dat er be slist nog plaats is voor zuiver-amateuris tische clubs als HFC. „Ga eens na: we hebben momenteel 47 elftallen: 15 senio ren-, 10 junioren- en 12 aspirantenteams plus tien pupillenformaties. Wij zijn een grote, krachtige vereniging. Natuurlijk is daar een enorme organisatie voor nodig. Het is niet zo overzichtelijk meer als vroe ger. En ik geloof dan ook, dat we de grens van het ledental hebben bereikt. We Op de voorlaatste dag van de interna tionale motorzesdaagse in Erfurt hebben de 173 rijders vrijdag door het mooie tveer als het ware een toeristische tocht gemaakt. Door het ontbreken van proble men zat er ook geen kans op verbetering Van de posities in. Het was vrijdag dus Zaak de verworven plaats zo goed mogelijk te behouden. De proeven, die op deze vijfde dag in het programma waren opgenomen, beston den uit een rem-acceleratieproef en een bergklim. De Nederlanders kwamen de proeven allemaal goed door maar veel winstpunten leverde het niet op. Bepaald komisch was de manier waarop een Span jaard de remproef aflegde. In plaats van voor de vakken te stoppen gaf hij gas waardoor hij met enorme snelheid de plaats passeerde waar hij stil had moeten staan. Jan Schenk, die donderdag al moeilijk heden met zijn koppeling had, moest vrij dag kort na de start aan het repareren gaan. Het tijdrovende karwei kostte hem zeven strafpunten, zijn totaal kwam daar mee op tien. Door het ontbreken van moeilijkheden kwamen er vrijdag ook weinig of geen wijzigingen in de klassementen. Het zilve- ren-Vaasteam A met Van Dobben, Wendel- gelst, Frits Selling en Van Olst bezette bij de aanvang van de vijfde dag de vijfde plaats in het klassement. Onze landgeno ten boekten daarmee in vergelijking tot de voorgaande dag een winst van twee plaat sen. De eerste vier plaatsen worden inge nomen door Oost-Duitsland B, Oost-Duits- land A, Tsjechoslowakije A en Tsjechoslo- wakije B. De Nederlandse ploeg verzamel de 1760.662 winstpunten. De leiders 1885,360. In de strijd om de internationale trophy heeft Oost-Duitsland met 0 strafpunten en 3553.840 winstpunten nog steeds de eerste plaats in handen. Engeland volgt met 3439.904 punten. zullen scherper moeten gaan selecteren naar persoonlijkheid." Of het karakter van het oude HFC te bewaren is? „Wij hebben een groot goed als HFC-er over te dragen. We moeten het clubkarakter kunnen bewaren, zoals ook voor ons is gebeurd. De zoons van de huidige leden zullen zich ook aan de Span jaardslaan thuis moeten voelen. Dat is voor ons een gulden regel. Je moet je bij ons thuis voelen, anders kun je beter naar een andere vereniging gaan." De heer Van Houten is als HFC-er be slist niet tegen betaald voetbal: „Integen deel, ik ben er een groot voorstander van. Maar wel moet men het verschil goed zien: profvoetbal is arbeid en amateur voetbal ontspanning. Weet u, dat door het betaalde voetbal de toeloop naar de ama teurclubs, zoals bij ons, groter is gewor den. Zoals de zaken et Op "het ogenblik voorstaan vind ik dan ook dat het pretti ger, plezieriger geworden is dan vroeger. HFC voelt zich prima in de huidige om standigheden. Dat we terug willen naar de eerste klas is een ander chapitre. Of het lukt? Ik houd de stelregel aan van de grote Karei Lotsy samen met Muiier, Loosjes, Spoelder en Van Eeghen de grote voorvechter van HFC je moet je niet concentreren op promotie aan het eind van het seizoen. Je moet je concentreren op de wedstrijd van zondag en die winnen. Dan volgt de promotie uiteindelijk ook." HFC sluit zich volkomen aan bij de me ning van de LBA „een nuttig instituut, waar de amateurs onderling kunnen pra ten", vindt Van Houten „de semi- prof-clubs hebben de kans gehad om bij ons in de eerste klas te komen. Dat ze die kans niet hebben gegrepen is een an dere zaak. Overigens zijn we allemaal semi-profs en amateurs verantwoor delijk voor een goede gang van zaken. Wij hebben het betaalde voetbal geaccep teerd in Nederland en dan moeten we ook de consequenties aanvaarden." De ere-voorzitter van HFC stapte weer af van het betaalde voetbal naar zijn eigen Koninklijke: „wisten we bij de vereniging maar waar we aan toe waren. We hebben een clubhuiscommissie daar ben ik voorzitter van maar we kunnen niets doen. We wachten maar op de planologi sche dienst. En het is toch zo belangrijk voor de jeugd, dat we een goed clubhuis hebben. Ik wees er in het begin al op. Je steekt bij HFC meer op dan wat voet balontspanning. We willen iets meegeven voor later, het je gemakkelijk leren be wegen tussen mensen uit diverse milieus." „O, en dan nog wat: in kringen van het middelbaar onderwijs heeft men kennelijk het voetbal al afgeschreven, na de invoe ring van het semi-professionalisme. Maar het is niet waar. Het echte, amateuristi sche voetbal leeft. Kijk maar naar HFC." Hans Rombouts Naar thans bekend is, zijn direct na de halve finales van het wereldkampioenschap achtervolging der amateurs, alle vier de renners bij een medisch onderzoek betrok ken geweest. Bij de officials was verden king ontstaan, dat de Deen Jensen Frey stimulerende middelen had ingenomen. De Deen, die later vierde in het wereldkam pioenschap werd, verklaarde zich alleen akkoord met een medisch onderzoek, als ook de drie andere halve finalisten: Groen (Ned.), Van Loo (Belg.) en Daler (Tsj.) zich aan een dergelijk onderzoek zouden onderwerpen. De UCI-officials hebben toen aan dit verzoek voldaan. Advertentie (Van een speciale verslaggever) Henk Nijdam richtte zich op. In de acht ste ronde van zijn achtervolging, het duel dat hem rehabilitatie moest brengen, richt te hij zich op, leeg. Ferdinand Bracke, het Belgische achtervolgingswonder, passeerde hem een paar seconden later. Met de rook van het schot dat deze poursuite voor ge ëindigd verklaarde, vervloog de hoop van Henk Nijdam, de man die eens wereld kampioen was. „Het ging niet". Meer zei Henk Nijdam niet, toen hij naar het ren nerskwartier verdween. De wegrenner Nij dam had te laat beseft, dat voor de achter volger Nijdam ook baantraining noodzake lijk is. Wellicht zal ook Henk Nijdam nooit meer die prachtige jachtrijder van vroeger worden. Met de eliminatie van Nijdam rest Nederland nog een kans op een wereld titel bij de baanrenners. Vandaag wellicht zal Jaap Oudkerk groot kanshebber bij de amateurstayers, de regenboogtrui aantrek ken. Bij de profachtervolgers rende dus Bracke naar een nieuwe triomf. Voor de Belg geen tijd op de klokken, voor Leandro Faggin, zijn voornaamste concurrent, wel. De titelhouder reed 6.09.80 tegen de Duit- Joop Captein, 27 jaar oud, jarenlang al prof en als sprinter daarbij steeds in de schaduw van Jan Derksen, dankt juist aan die Jan Derksen een opvallende zege in het sprinttoernooi der profs. Captein, vol maakt kansloos geacht, drong door tot de kwartfinale met een brede grijns op zijn gebruinde gezicht: de Fransman Gaignard, gevreesd man, nog steeds, in de sprinters wereld, was in de val gelopen, die Derksen en Captein voor hem hadden gezet. In de kwartfinale werd Captein echter uitge schakeld door de Italiaan Maspes. „Als je de kop van Gaignard krijgt opgedrongen en dat zal wel had Derksen gezegd, „blijf hem dan ophouden tot aan de 200 meterlijn. Blijf hoog in de baan, want zo ik Gaignard ken, zal hij daar onderdoor duiken. Als je attent bent kun je hem op het rechte eind kloppen, want het eind- schot van Gaignard is niet sterk". En pre cies zo gebeurde het. Captein „viel" in de laatste bocht naar het achterwiel van de wegspringende Fransman en sloeg hem op het laatste rechte eind. Rinus Paul was zonder illusie maar met veel plezier naar Parijs gekomen, voor eigen rekening uiteraard. De Hagenaar maakte er tegen de Belg Sterckx en de Duitser Potzernheim dan ook een, zoals hij zelf zei „feestrit" van. Als wegsprinter kan hij niets anders doen, dan de andere twee zoveel mogelijk met lange sprints pro beren af te matten. Eerst van start af, later in de tweede ronde nog eens, dwong Paul zijn concurrenten hem achterna te gaan. Dat deden ze trouw, maar Sterckx, die won, en Potzernheim zochten hijgend het rennerskwartier op. In de herkansing speelde Paul hetzelfde spel met hetzelf de minieme resultaat tegen de pas prof. geworden Australiër Baensch en de Frans man Chorreau. De comeback van de eens zo glorieuze wereldkampioen Michel Rousseau liep op een beschamende mislukking uit. De veel te zware Fransman werd in zijn serie „op een been" door de Belg Debakker geklopt en sneuvelde in de herkansing zo tegen de Japanner Matsukawa en de Australiër Ryan. Het Prinsenpark hoonde de eens zo grote vedette Baensch, 25 jaar oud en helemaal nieuw in het profmilieu, zorgde voor een formi dabele verrassing: hij wipte wereldkam pioen Santé Gaiardoni. Die Baensch blijkt over een verrassend grote pure snelheid te beschikken. In Europa, onder andere in Nederland, leerde hij de fijne kneepjes van het vak en Santé Gaiardoni werd daar mee op verbijsterende wijze geconfron- teefd. Iri 'de eerste fit vertrok Baensch van kop en hield in de laatste bocht de Italiaan kundig boven zich. Toen de twee op de streep afstormden, besliste de pure snel heid. En die had Baensch. In de tweede rit bleek dat nog duidelijker. Baensch kwam uit tweede positie eenvoudig voorbij Gaiardoni, die op de 200 meterlijn nog hard was weggegaan. Antonio Maspes kon sardonisch grijnzen, toen hij na zijn twee de gewonnen rit tegen Joop Captein, die kansloos was, van de baan af kwam, en de ontroostbare Gaiardoni passeerde in het rennerskwartier. Maar wellicht vergaat die lach hem zondag als hij in de finale Baensch ontmoet. Jos Debakker, die Platt- ner confronteerde met de grotere snelheid van de jeugd, is de derde halve-finalist, Sterckx de vierde. In de herkansing bij de stayers slaagde Marinus niet. Hij rukte weliswaar snel op naar de derde positie (en dus een finale plaats) en stortte daarna volledig in. Nu plaatsten zich de Duitser Rudolph en de Fransen Varnajo en Giscos. Alleen spelers, die voor 100 pet fit zijn worden opgesteld. Dat is de stelregel bij Telstar en daarom speelde zondag Van Wijk niet tegen MVV. Daarom heeft er deze week lange tijd onzekerheid bestaan over het al dan niet spelen van Van Wijk, Althof en Boekestein, aangezien die alle drie blessures opgelopen hadden. Ook bij Haarlem heeft men hinder van gebles seerde spelers. De Oude is weer her steld, maar Bons en Vreeken hebben nu weer wat last van opgelopen verwondin gen. RCH probeert morgen opnieuw twee jonge spelers. EDO staat voor een mid denvoorprobleem door de honkbalactivi teiten van Peters en ziekte van De Win ter. Sparta, dat morgen in Rottterdam te gen Telstar speelt, mist twee spelers in de sterkste formatie. Doelman Pim Does burg is al in een oefenwedstrijd voor ge ruime tijd uitgeschakeld en spil Eijken- broek liep een schorsing op. De achter hoede van Sparta is desondanks een hechte formatie. Den Hertog (van Excelsior overgenomen) is een goed plaatsvervan ger van Doesburg, die in De Groot en Ter Horst goede backs voor zich heeft. Laseroms staat morgen spil; Verhoeven en Kemper (ex HDVS) spelen op de half- plaatsen. De voorhoede is van rechts naar links: Van Miert, Franken, Bouwman, Bosveld en Adelaar. Bosveld zou afgeme ten naar de transferom, die Sparta voor hem aan Enschede betaalde, de grote man in die voorhoede moeten zijn; maar hij is het nog niet gebleken. Dat de enkelblessure van De Oude niet meer zo ernstig is, dat hij niet zou kun nen worden opgesteld, is voor Haarlem een gunstige omstandigheid. AGOVV kan namelijk niet als een eenvoudige tegen stander worden gezien. De vijf punten, die uit drie wedstrijden werden behaald zijn een voldoende bewijs voor de kracht. Haarlem heeft in Bons en Vreeken twee rechtsbuitenspelers, die met blessures rondlopen. Gisteravond werd de beslissing genomen om Bons op te stellen. Hij was aan de beterende „voet". De opstelling van AGOVV is: Hammers; Bodde en Fiechter; Vellekoop, Temming en Evers; Snelders, Lörincz, Bleyenberg, Brouwer en Stallen. De Winter, vorige week middenvoor van EDO in de wedstrijd tegen ZFC, heeft drie dagen van de afgelopen week op bed gelegen wegens ziekte. Vanmorgen train de hij wel weer met EDO mee, maar over zijn opstellen is nog geen oordeel ge veld. Voor de middenvoorplaats komt ook nog Doby Peters in aanmerking, maar die moet eerst vanmiddag een honkbal wedstrijd spelen en of dat nu wel zo be vorderlijk is voor zijn conditie als voet baller valt te bezien. In ieder geval speelt of De Winter of Peters. Heerenveen is de niet gemakkelijke tegenstander van EDO. In Friese 't Haagje spelen tegen de Haarlemse club: De Jong; Klunder en Roozenboom, Hartkamp, Baudoin en Zwart; Oosterhof, Krist, De Vroet, Huite- ma en Kussendrager (invallers voor de backs De Jong en Bosma, Hainje en Prumel). RCH heeft goede herinneringen aan het spel van de jonge voetballers Blokker en Van Dijk. Vorige week debuteerden deze respectievelijk 19- en 18-jarige knapen in het eerste en voor morgen zijn zij weer opgesteld. ZFC voetbalt in Zaandam te gen RCH en heeft grote moeilijkheden met de samenstelling van het elftal. Dat komt vooral door de blessure, die spil Crok tegen EDO heeft opgelopen. De ver moedelijke opstelling van ZFC (de defi nitieve wordt pas zondag bekend) is: Plek- ker; Molenaar en Smit; G. en D. Zwart- hoed en Brouwer; Pelk, Wagendrever, Couperus, Van Helvert en Veerman. Telstar (uit tegen Sparta): Stuy; Lip- tak en Pirovano; Brom, Kort en Alt hof; Van der Kuil, Daniels, Boekestein, Van Wijk en Seegers. Haarlem (thuis tegen AGOW): Van Heeswijk; Duwel en Maas; Wentink, Berendregt en Clavan: Bons, Peijs, De Oude, Steur en Jonker. EDO (uit tegen Heerenveen: Amama; Disselköter en Van der Putten; Nijman, Koster en Wiertz; Zoeteman, Koek, De Winter of Peters, Mul en Spiers. RCH (uit tegen ZFC): Van der Schil den; Blokker en Honout; Doesselaar, Van der Brink en Euwes; Van Dijk, Dahrs, Van de Berg, Maslo en Meijer. ser Dieter Kemper. Voornaamste concur rent? Wellicht komt een andere, ook eens zo glorieuze wereldkampioen nog terug: Ercole Baldini. De man, die, vier jaar ge leden, de wereld verbaasde met een prach tige wegrace, is teruggekomen op de baan als achtervolger, zoals hij als amateur be gon. Baldini reed tegen de Belg Hugo Sera- yen een sensationele rit, waarvoor het Prinsenpark op de banken klom. Scrayen startte als een bezetene. Hij degradeerde Baldini tot een figurant. Na ruim twee kilometer van de vijf, keek hij Baldini in de rug. Maar toen stortte Scrayen, de man die het hout van de winterbaan is gewend, op verbijsterende wijze in. Hij kreeg zijn benen niet meer rond, rukte en trok aan zijn stuur, vergeefs. Hij zwalkte over da baan, zonder een meter snelheid te win nen. En Baldini kwam terug. De Parijze- naars schreeuwden hem in de aanval. Een ronde voor het einde lag hij gelijk met Scrayen. Baldini zou gaan winnen. Maar nog was de sensatie niet compleet, want Baldini vergiste zich een halve ronde. Hij finishte, richtte zich op, toen hij nog een halve ronde moest rijden. Dol geworden Italianen schreeuwden hem toe door ta gaan. Scrayen besefte, dat er iets aan de hand was met zijn tegenstander en perste nog eenmaal de allerlaatste krachten uit zijn lichaam. Toch nog vergeefs: Baldini zette in de laatste bocht opnieuw aan en won tenslotte. De vierde finalist, morgen, is de Deen Freddie Eugen, die tegen Ro land Zoeffel 6.23.07 nodig had. Een finale Faggin-Bracke is normaal, en voorts span nend. Tijden ploegachtervolging: 1. Duitsland 4.41,78, 2. Italië 4.44,62, 3. Denemarken 4.45,72, 4. Groot-Brittannië 4.45,89, 5. Frankrijk 4.46,12, 6. Rusland 4.46,21, 7. Po len 4.46,95, 8. Tsjechoslowakije 4.47,45, 9. Zuid-Afrika 4.47,60, 10. Nederland 4.47,61. Herkansing stayers: 1. Rudoplh (Did) 77,912 km in een uur, 2. Varnajo (Fr.) op 30 m., 3. Giscos (Fr.) op 150 m., 6. Marinus (Ned.) op 4 ronden, 7. Legrand (Ned.) op 10 ronden. Achtervolging voor profs: Bracke (Belg.) haalt Nijdam (Ned.) na acht ronden in. De tijd van Bracke over acht ronden was 4.46.20. Faggin (It.) 6.09.80Kemper (Did) 6.24.45, Baudini (It.) 6.22.29—Schrayen (Belg.) 6.25.41, Eugen (Den.) 6.23.07Zoef fel. (Zwif 6.27.40. Ferdinand Bracke had het ge makkelijk tegen Henk Nijdam. Het Nederlandse aehtervolgingskwartet Schuuring, Koel, Nikkessen en Groen heeft volledig gefaald. Het kwam in de kwalifi- katieronden tot de tiende plaats en was dus uitgeschakeld. Er zat geen „snee" in de ploeg. Telkens als Groen van kop kwam en achteraan weer moest aansluiten, dook hij te laat omlaag en moest hij zich forceren om aan het wiel van de anderen te komen. De Nederlandse leiders hadden wijzer moeten zijn. Het gaat niet aan een cou reur, zelfs een natuurtalent als Tiemen Groen, nog geen half etmaal nadat hij twee afmattende individuele ritten had gereden opnieuw in een dergelijk zwaar nummer te laten starten. Het was opmer kelijk, dat Groen bijvoorbeeld moeite had om het wiel van Gerard Koel te houden. Hopenlijk zal de KNWU uit Parijs de les trekken voor Tokio, waar men Groen weer individueel en in de ploeg wil laten uit komen. De wereldkampioen op de individuele achtervolging bij de amateurs, de Fries Tiemen Groen, heeft vrijdag in Parijs een telegram van prins Bemhard ontvangen

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11