Gevarieerd discomieuws A DE IN DE KOMENDE WEEK E amwsm üas i SM VIER ZUSJES OP HET GRAND GALA Henny Schoute Twee (min of meer goede) oude bekenden komen deze week terug op het scherm: Dr. L. de Jong met zijn rubriek De Bezetting en voorts prof. 1. A. Diepenhorst, die opnieuw een forum zal leiden. Hetgeen betekent, dat we nu voorgoed afgerekend heb ben met de zomerse periode in de televisie. We zijn weer op gang en Hilversum is van de beste voornemens bezield. Zoals ieder jaar hebben ze weer grote plannen gemaakt. De vraag van de kijkers is nu alleen nog maar, wat ervan terecht zal komen. Sommige als „top" aangekondigde programmareeksen van vorige jaren werden „flop"; andere plannen kon den veelal niet worden gerealiseerd. Maar tochseptember is de maand van de voornemens en waarom zou den we de voorpret bederven? Binnen enkele dagen begint het nieuwe sei zoen echt en kunnen vele kijkers kie zen. Of de REM blijft uitzenden of nieter zijn straks in ieder geval twee netten. Het negerlied sinds de slaventijd ZATERDAG. Het wordt een echte sportzaterdag. Want de aflevering van Rawhide in de middaguren is toch eigenlijk ook wel een tikkeltje voor de boksers en de schutters bedoeld. Van vier tot vijf een sportprogramma van de VARA, gepresenteerd door Jan Leyen- dekker en Bob Spaak. Vervolgens het kinderprogramma en om half zes naar de wielrenners. Het baanfeest duurt tot tegen half acht, dan gaat meneer Mi ke O'Toole van Vrije Nieuwsgaring weer een aantal goede daden op zijn .naam schrijven. Na het journaal en Achter het Nieuws een merkwaardig amusementsprogramma, nl. van Slaver nij naar Vrijheid, een produktie van Associated Redifusion, dat de hoogste bekroning verwierf op het festival, dat deze zomer in Berlijn werd gehouden. Het is een programma van negerzang spirituals zowel als gospels, blues en popsongs die hun oorsprong von den in de strijd voor de gelijkheid van de rassen. De zang krijgt te meer reliëf, daar zij wordt begeleid door foto's uit de sla ventijd. De vocalisten zijn Madeline Bell, Nadia Cattouse, Guy Grant, Luc ky McKenzie. Pearl Prescod, George Webb en de Woodpeckers. Om vijf voor half tien een aflevering van het Pre mière Theater, waarin Fred Astaire de rol speelt van een voormalig vliegerof ficier van de RAF, die een oude kame raad uit de diensttijd komt opzoeken en zich dan op bescheiden, maar niette min indringerige wijze bemoeit met de gang van zaken in diens huis. De titel is Zo maar een gast. De avopd wordt besloten met flitsen uit de musical Stop Dinsdag: Prinsjesdag is het en de camera's zijn er weer bij the World I wanna get off van Anthony Newley die in september haar première beleeft in Nijmegen. Van de medewer kenden aan dit sprankelende zangspel, waaraan maanden lang is gerepeteerd en waarvoor de verwachtingen bijzon der hoog zijn gespannen, noemen we Margriet de Groot, Martine Crefcoeur, Marijke Vrijlink en Hans Pauwels. „Lurelei" in Wim Ibo's Cabaret kroniek ZONDAG. Voor het laatst deze mid dag naar Frankrijk om het sluitstuk van de wereldkampioenschappen wiel rennen te gaan zien. Barend Barendse geeft commentaar van half drie tot half vier en van half zes tot kwart over zes. Het zal de laatste grote sportreportage zijn vóór de lange reeks, die de geza menlijke omroepverenigingen gaan wij den aan de Olympische Spelen, die nu bijna voor de deur staan. Het avond programma begint om half acht, deze keer nog met het weekjournaal, waar na Sport in Beeld en drie minuten over de kerkenbouwactie Antwoord 'St. De VPRO verzorgt de rest van de zondag avond. Eerst een goed half uur een pro gramma van de Saarlandische Rund funk: De Hildsgarde Knef show. „Hil- degarde Knef, de grootste zangeres zon der stem", zoals Ella Fitzgerald haar noemde, toen ze haar Duitse collega in New York had horen optreden. Duide lijker kan men deze interessante Duitse filmster waarschijnlijk niet karakterise ren. Haar persoonlijkheid is immers zo groot, dat die de „mooie" stem hele maal vervangt. Hildegarde Knef zingt scnlagers, chansons en jazznummers. Voor het eerst danst ze ook in dit pro gramma. Wim Ibo's Cabaretkroniek is Maandag: Dertig minuten met Rita Reys voor een belangrijk deel deze avond ge wijd aan het optreden van het Lurelei- cabaret, dat dezer dagen in het Amster damse Leidsepleintheater de première brengt van een nieuw programma. Lu relei is veranderd, doordat Frans Hal- sema en Ben Rowold zijn vertrokken, maar leider Eric Hefst vond in toneel speler Leen Jongewaard en de jeugdi ge Robert Bos goede remplaganten. Sil via de Leur en Jasperina de Jong ble ven en als pianist werd Silvia van Hou ten aangetrokken. Luc Lutz heeft als regisseur een belangrijk aandeel in het programma. De avond wordt besloten met de religieuze documentaire „In één geest," waarin aandacht wordt be steed aan „de oorzaken van het ont staan, de doorwerking en de perspec tieven van de tegenstelling tussen Rooms-Katholicisme en Protestantis me." Jazzprogramma met Rita Reys MAANDAG. Na 1 oktober zal de NTS alle wekelijkse filmprogramma's gaan verzorgen. Voorheen was het zo, dat om de vier weken een van de om roepverenigingen de maandagavond kreeg toegewezen. Voor het laatst is dat deze keer de KRO. Om half acht eerst het kerkelijk halfuur van het IKOR en na de politieke partijen (de PSP) dertig minuten rond jazzvocalis- te Rita Reys. Ze is in het afgelopen zomerseizoen nogal eens in het beeld ge komen, dank zij de programma's, die de NCRV door haar echtgenoot liet ma ken. Deze keer wordt Rita begeleid door een groot orkest en wel dat van Frans Mijts. Als speciale gasten tre den op de Dutch Swing College Band en de in Parijs wonende negerzanger en twister Jack Hammer. Drie nummers dus, die goed bij elkaar pas sen. Rita Reys verdient, dat ze zoveel aandacht krijgt. Ze is jarenlang onder schat, toen ze met het orkest van Piet van Dijk werkte en later met de combi van haar eerste man de overleden drummer Wessel Ilcken naar Zwe den trok. Toen het echtpaar naar Ne derland terug kwam in verband met de geboorte van een dochter, was het aanvankelijk om alleen maar voor een heel klein groepje jazzliefhebbers te spelen en te zingen. Na het overlijden van Wessel, leek het er voor Rita die juist voordien erkenning had gevonden door 'n aantal concerten in Amerika niet best uit te zien. Ze probeerde als zangeres van populaire liedjes een nieu we carrière op te bouwen, maar ze keer de al ras terug naar de pure jazz. Dank zij de steun van haar tweede man, Pim Jacobs, slaagde ze erin Ne derlands jazz vocaliste nummer I te worden. De hoofdfilm is een spannen de rolprent uit de Duitse studio's en wel Kapervlucht naar Cuba met sterren als O. W. Fisher, Peter van Eyck en Son ja Ziemann. Finale van „Kom er maar eens voor" DINSDAG. De derde dinsdag in sep tember: Prinsjesdag. De camera's zijn er weer, in de Ridderzaal en rond het Binnenhof. Van kwart voor één tot kwart voor twee. Om half acht "Barend de Beer, hetgeen betekent, dat de NCRV aan bod is. In de vooravond Alles draait om moeder. Jeff wordt van school ge stuurd. Hij fungeert als de onschuldi ge knaap, die de klappen krijgt voor vriendjes Walter en Smitty. Journaal en Memo onderbreken het buitenlandse werk. Om twintig voor negen komt de laatste aflevering van Cinematomobiel, op de buis waarin deze keer speciale autotjes de revue passeren, zoals glij- auto's, vaarauto's en meer van zulke vreemde loten aan de automobielen- stam. Zes jongelui zullen optreden in de finale van de amateurwedstrijd Kom er maar eens voor, nl de winnaars van de vorige uitzendingen, Luck Remie, het Remie Trio, Lammy van Veen en de Jodel Jerries. Om kwart voor tien ten slotte het forum van Prof. Mr. Dr. I. A. Diepenhorst, dat bestaat uit Prof. J. Pen, Dr. W. Alberda (van het CNV) de heer W. Scholten (Tweede Kamer lid CHU) en een middenstander. Onder werp is het Nederlandse belastingstelsel. Hervatting documentaire „De Bezetting" Woensdag: Dr. L. de Jong behandelt dit seizoen drie nieuwe onderwerpen. WOENSDAG. De documentaire, waar mee de AVRO de vooravond vult is ge maakt ter gelegenheid van het 125-jarig jubileum van de Nederlandse Spoorwe gen. We weten allemaal zo langzamer hand, dat 125 jaar geleden het eerste Nederlandse treintje sukkelde van Am sterdam naar Haarlem. Wat er daarna veranderde op de rails is te zien op de tentoonstelling van Stoom tot Stroom in Utrecht en vanavond in de documentai re van Fred Hagenaar en Romano Stin- ga. Na het journaal de achttiende afle vering van De Bezetting. Dr. L. de Jong hervat zijn zo succesvolle en belangwekkende serie van voor de vakanties. Er komen drie zaken ter sprake: Dolle dinsdag, 'de Slag bij Arnhem een militaire nederlaag voor de Amerikaanse en Engelse luchtlan dingstroepen, maar een morele over winning en de Spoorwegstaking. Het is deze maand juist 20 jaar geleden, dat deze aan de ene kant zo hoopgevende en aan de andere kant zo tragisch af gelopen gebeurtenissen zich afspeelden. Vijf kwartier zal deze tv-documentaire de kijkers geboeid houden. Daarna een half uur „Een avond ergens in Rus land". De merkwaardigste artiesten, die aan het Grand Gala du Disque van dit jaar meewerken, zijn ongetwijfeld Die Ge- schwis.ter Jacob. Het zijn vier allerlief ste zusjes, die in ons land nog vrijwel onbekend zijn, maar die binnen afzien bare tijd tot de topartiesten hopen te worden gerekend. De platenbazen ver wachten bijzonder veel van dit frisse, vrolijke zangkwartet je. De meiskes Jo hanna, Rosemarie, Eva en Hannalore zeventien, achttien, negentien en twintig jaar oud zijn ontdekt tijdens een grote talentenshow in het Spaanse Torremolinos, waar de Amerikaanse platenmaatschappij CBS veel talent de revue liet passeren. Zij kregen ogen blikkelijk een platencontract, toen ze hun eigen Jacob-show hadden laten zien. Ze maakten zelf de arrangemen ten voor hun liedjes, ontwierpen en maakten hun eigen kleding en studeer den zelf hun danspasjes in. Het resul taat was verrassend en de Jacob-zus- ters hebben nu al een eerste plaat ge maakt. Het viertal werkte aanvanke lijk als vier manusjes van alles in het restaurant van hun vader, waar ze optraden als dienstertjes, kamermeisjes en hulpjes in de huishouding. Later zongen ze voor de gasten en daarmee was de carrière gestart. De zusjes Ja cob werden geboren en groeiden op in het Oost-Duitse Saksen. In 1959 vlucht ten ze naar West-Duitsland, waar ze nu wonen. mwwww "THnnfumnnnfmniifuiMi Marie Cécile Moerdijk, de Zeeuwse zangeres van het volkslied, met haar buitengewoon mooie stem en haar onwaarschijnlijke kennis van volkslied jes uit alle delen van de wereld, zal liedjes zingen, die een vleugje heim wee, een beetje vreugde en een tikkel tje verdriet laten horen, in de roman tische Russische geest. Marie Cécile wordt begeleid door Sania Poustylni- koff, balalaika, met zijn ensemble en de dansgroep Internationaal. De verbin dende teksten zijn van Serge van Wijn gaarden, de produktie van Fred Oster, de regie van Bob Rooyens. Na Televi- zier voor de laatste maal een vertelling door Ko van Dijk. Hij koos weer een verhaal van de vermaarde Rus Anton Tsjechov, getiteld Gesprek tussen een man en een hond. Jan Retèl is regis seur. Belgisch-Nederlandse opvoering van „Groen Koren" DONDERDAG. Een luchtige start van de NCRV. Toonladders is weer de Vrijdag Rudi Carrell in zijn circus-show. titel van een muzikaal programmaatje, waaraan nog niet zo bekende jonge ar tiesten meewerken. Hun namen zijn Freek Meyer, Majella v. d. Wurff, het Doedelzakensemble Beatrix uit Hilver sum en de meisjes Constantina de Haas en Gerrie Kortebein, die hobo spelen. Met een NTS vlaggetje getooid komt na journaal en Memo een Amerikaan se documentaire op het scherm van de NBC, die hoogtepunten laat zien van de Olympische Spelen van 1896 tot 1960. Het commentaar is van NCRV sport man Dick van Bommel. De hoofdmoot van het donderdagprogramma is ook deze keer een televisiespel. Het is een co-produktie van de NCRV en de Bel gische televisie. Onder regie van Ge rard Rekers die ook de bewerking verzorgde wordt een opvoering ge geven van Groen Koren, een stuk van Emlyn Williams in een vertaling van Jan Teulings. Medespelenden zijn drie Nederlandse actrices in een voor de rest Vlaamse bezetting. Het zijn Mary Dresselhuys, Ina van der Molen en Riek Schagen. Rudi Carrells circus-show VRIJDAG. Van zes uur tot kwart over zeven een Eurovisie-uitzending van het huwelijk van de Griekse ko ning Constantijn en de Deense prinses Anne-Marie. Van half acht tot acht uur de politieke rubriek Contrast Een soort magazine in een nieuw» gedaante. Na het journaal en Ach- rondgereisd. Waarschijnlijk brengen d» Mounties hun Beatle-parodie. Aan d» circusshow van Rudi werkten vele an dere artiesten mee, waaronder de aap Vrijdag van het eiland en niet te vergeten Anneke Grönloh, die er zelfs op haar trouwdag niet toe kwam een dagje vrij te nemen. „Een presi dent komt terug" is tenslotte de titel van de Dick Powellfilm, waarin Char les Boyer de hoofdrol speelt van een president in een Zuid-Amerikaanse re publiek, die na een contrarevolutie te rugkeert, om de macht weer over te ne men. Zijn vroegere omgeving blijkt evenwel van gezicht te zijn veranderd en hij moet zijn keuze tussen vriend en vijand herzien. Wie eens zijn vriend was streeft nu zelf de hoogste macht na, wie hem eens verried staat hem bij in zijn moeilijkste ogenblikken; de vrouw die hij ervan verdacht, dat ze hem bedroog, blijkt in werkelijkheid hem altijd trouw te zijn gebleven. Ri chard Simmons regisseerde deze film, die als Amerikaanse titel kreeg Day of Glory. wwwmmiwiinMM—i—i rcnnn nnrmnn nnnnin Woensdag Marie Cécile Moerdijk en d e dansgroep internationaal in Russische stijl. SHIRLEY, HET 18-jarige zangeresje uit Haarlem, heeft door de festivals in Knokke en Polen noten op haar zang en populariteit gekregen. Ze heeft ge toond een klasse apart te zijn: voor haar leeftijd steekt ze boven de middel maat uit door haar persoonlijke en klassieke stijl in het populaire genre. We kregen van haar twee singles waarop „You're my world" (Beatle- compositie en succesnummer van vijfde Beatle Cilla Black) en „Who knows why" in een goede uitvoering. Op de andere plaat: „Ik ga weg" (Gotta move) waarmee Shirley ons land in Polen ver tegenwoordigde, en „Huil toch niet om de liefde" (Liebeskummer lohnt sich nicht). Shirley heeft een lange aanloop periode nodig gehad, maar het wach ten, tot er iets goeds uit de bus kwam, is de moeite waard geweest. Ze kan zich echter nog meer ontwikkelen en ze geeft zelf toe dat ze „er nog niet is". Een verstandige opmerking uit de mond van het veelzijdige meisje. (Im perial IH 610 en IH 599). GERRY RIX, DE 17-jarige zoon van de „muzikale clown" Tobi Rix, heeft de weg naar de platenindustrie gevonden. Hij gaat echter niet, zoals zijn overigens muzikale vader, de clown uithangen. Gerry komt met een eigen (Amerikaan se) stijl. We moeten zeggen dat, toen we het plaatje beluisterd hadden, we even op adem moesten komen. Voor een pla- tendebuut maakt Gerry Rix een bijzon der complimenteuze entrée. Hij heeft dezelfde flair als zijn vrouwelijke col lega Shirley. Dit moet wel een „blij vertje" iijn uit deze jongen valt heel veel te halen. Op de plaat staan „Ebb tide" en „I'm watching my watch". (Philips JF 327.659). DE PLATENMAATSCHAPPIJ legde beslag op het schaats-kampioenspaar Marika Kilius en Hans Jürgen Baumler. Aan populaire sterren valt meestal wel een belegd broodje te verdienen. En Shirley Zweerus: een klasse apart. dat zal in Duitsland dan ook wel ge beurd zijn, want het zingende paar kwam al op de hit-parade. De liedjes zijn redelijk alhoewel de slechte uit spraak van Baumler's Duits hinderlijk opvalt. Het is te hopen dat de geruch ten, dat Marika Kilius niet zelf zingt, niet waar zijn, anders valt het effect weg. (Hun platen worden uitgegeven op CBS-label). VAN DE JONGE Karin Kent kwam uit „Hallelujah I love him so" en „Yes Sir, that's my baby". Misschien dat, als Karin wat wordt „bijgewerkt", zij er wel komt. (Fontana YF 278.065). TRINI LOPEZ heeft haar in het Duits gevonden: „Bye bye Blondie" en „Mi- chaela". Het zijn grappige nummertjes en zijn Amerikaanse Duits met de dik ke tongval is wel charmant. (Reprise RR 27.061). BRENDA HOLLOWAY, een zangeres die op een lijn is te plaatsen met Mary Wells en Dionne Warwick, heeft een nieuwe plaat gemaakt met „Every littl» hit hurts" en „Land of a thousand boys" (Motown 42.575). Nog een Knokke- festival-gangster: Ilonka Biluska, di# met de Dutch Swing College Band een plaatje maakte waarop „Mama 'k wil een man hê" en „Daar kom die Alaba ma" (Philips JF 327.660). AL HEEFT MADELON dan een pro gramma voor Veronica, tijdens welk» ze eigen liedjes en chansons zingt, toch moet ze nog dubbel en dwars bewijzen wat ze waard is voor ze werkelijk heel populair wordt. Met een wat gefor- ceerd-gesluierde stem zingt ze „Denk niet meer" en „Mijn laatste brief". (Fontana YF 278.060). „ER WAS EENS of in het Engel» „Once upon a time". En wat er was ont hullen twee bekende Amerikaanse ster ren: Mary Wells en Marvin Gaye. Op de keerzijde „What's the matter with you baby". (Motown GO 42.574).

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 18