Het drievoudige jubileum van Pï'I I m.ÊTrJ s I mJr 4 1«O* V Overzichtsexposities van Andriessen en Verwey in Utrecht feestelijk geopend 21 Hildebrand was met zijn „Camera" de schepper van het moderne Nederlands IBlf v ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1964 i; .ivafev« TV-nabeschouwingen Avond van halve uurtjes Twee gesjochte Haarlemse jongens 4 De radio geeft zondag De radio geeft maandag T el ev hiepro gramma GING HET NAAR recht en rede, dan verkeerde Haarlem de komende maan den in één voortdurende feestroes, want een zijner edelste zonen viert een drie voudig jubileum. Het zal morgen, 13 september, in de eerste plaats honderd- v '1 f f i 8 jaar geleden zijn dat uit het huwelijk van de apotheker Martinus Nicolaas Beets met Maria Elisabeth de Waal Malefijt een zoon geboren werd. Maar het is tevens honderdvijfentwintig jaar geleden dat diezelfde zoon in Leiden promoveerde tot doctor in de theologie en de studentenbaret verwisselde voor de predikantensteek. En het geschiedde in hetzelfde jaar dat hij als auteur van een noch door hemzelf noch door anderen geëvenaard meesterwerk, de Camera Obscura van Hildebrand, voor het voetlicht trad en Nederland met verbazing en bewondering vervulde. Het is te vrezen dat van een groots jubileum weinig zal terechtkomen. Verwacht mag natuurlijk worden dat de kleine, selecte en toegewijde kring die zich de Broederschap der vrienden van de Camera Obscura noemt, doch die meer in het verborgen bloeit dan voor de roem van haar troetelkind wenselijk ware, zich op de geboortedag van Nicolaas Beets niet onbetuigd zal laten. Maar zal onze burgemeester in vol ornaat van het stadhuisbordes de roem van onze grootste burger zingen? Zal het gemeentebestuur een krant leggen aan de voet van de sokkel waarop de gehuldigde gereed staat voor deze eer met de hoed in de hand te danken? Zullen er concerten worden gegeven te zijner ere? Optochten worden georganiseerd als ten tijde van Herman Moerkerk? Zullen de Erven Bohn aan elk Haarlems schoolkind een exemplaar van de nieuwste druk der Camera ten geschenke geven? Wij betwijfelen het. SCHERTS TER ZIJDE. Er is alle reden om weer eens een ogenblik aandacht te vragen, niet zozeer voor Nicolaas Beets, student, predikant, hoogleraar in de godgeleerdheid en jaren achtereen de „poet laureatevan het Nederlandse volk, maar wel voor Hildebrand die op de grens van twee werelden, het bruisende en ongebonden studentenleven en de ernstige maatschappij met haar opdrachten een boek schreef, waar van de figuren enig in Nederland en waarschijnlijk in de wereld meer dan honderd jaar later in steen zouden worden vereeuwigd, zonder dat zij die vereeuwiging behoef den, omdat zij die reeds gevonden hadden in de harten der Nederlanders in het algemeen en der Haarlemmers in het bijzonder. Er is, een kleine vijfentwintig jaar geleden, in de wereld der Nederlandse litteratuurwetenschap heel wat ge schreven over wat men toen heeft genoemd: het probleem- Beets, een probleem dat men zou kunnen omschrijven met de woorden: hoe is het mogelijk dat iemand die op zijn vijfen twintigste jaar een geniaal boek schrijft, daarna niets van wezenlijk belang meer produceert en zich „zestig jaar lang zonder protest een leven van gekroonde onbenulligheid laat welgevallen"? Er is over dit vraagstuk in den brede gediscussieerd en men heeft er allerlei bijgehaald van Beets' geldingsdrang af tot zijn predikantenroeping toe. Maar ik geloof dat Lodewijk van Deyssel reeds in 1905 in de achtste bundel zijner Ver zamelde Opstellen de kern van de kwestie heeft aangeraakt door te betogen dat de scheidslijn in het leven van Beets niet, zoals men pleegt aan te nemen, ligt na de verschijning van de Camera, maar dat die lijn dwars door de Camera heen loopt, tussen, om het nu maar grof aan te duiden, Stastok, Nurks en Buikje enerzijds en Kegge, Witse en Teun de Jager aan de andere kant. Met de woorden van Van Deyssel: „Ontroerend is, hoe men, het geheele verhaal der Familie Kegge door, den schrijver den geestes-stand zoeken ziet, dien hij eens bezat en daarna voor goed verloor, den hoogen, onvergetelijken toon, dien hij eens in zich had ver nomen en daarna altijd missen moest". MEN MAG NIET concluderen dat Van Deyssel niet óók voor de verhalen „aan de verkeerde kant der scheidslijn" bewonde ring zou koesteren. Integendeel. Hij spreekt van „zeer voortreffelijke kunst", maar kunst waaraan „het sublime" ontbreekt. Ik geloof dat Van Deyssel gelijk had. Het is niet zo dat wij voor het raadsel staan hoe een geestig jonkman plotseling en defini tief tot een stijve dominee kon verworden. Het raadsel is, hoe iemand die van kinds been af dominee was, zich opeens en een maal tot kunstenaar kon verheffen, niet in de gehele Camera, maar in enkele stuk ken ervan en merkwaardiger wijze juist de oudste, de stukken die reeds van de eerste druk de kern vormden: Stastok, Nurks en Buikje. Ook in Kegge, ook in Gerrit Witse zijn stralende en blinkende passages, maar daarnaast zijn er doffe plekken, fragmenten waar de auteur vlucht in sentimentaliteit of prekerigheid. De geschiedenis van Su- zette Noiret is van het eerste, het hoofd stuk De Grootmoeder van het tweede een voorbeeld. Eigenlijk was Hildebrand geen novellist. Een intrige opzetten ging hem maar matig af. Het is toch eigenlijk wel armoedig dat er zulk 'n parallellisme be staat tussen twee verhalen in één bundel: de gehele opzet van De familie Stastok herhaalt zich in De familie Kegge: een stu dent komt logeren, maakt kennis met de familie en treedt als reddende engel op om ïich daarna bescheiden terug te trekken. MAAR WAT IS DAN het onweerstaan bare in dat boek de Camera Obscura, waar over ik hier voor een herdenkingsartikel al veel te veel kwaad heb gesproken? Het is wat Potgieter in zijn beroemde beschou wing over De Kopyeerlust des dagelijkschen levens reeds heeft genoemd: de t a a 1. En het is dan ook de taal der Camera, het is de zin, ja het woord der Camera die inspirerend werken op de leden van dat intieme genootschap dat zich de Broederschap der vrienden van de Camera Obscura noemt. Evenals de Rede rijkerskamer voor Uiterlijke Welsprekend heid uit Hildebrands studentenjaren is de huidige Broederschap een vereniging zon der reglementen, zonder voorzitter, zonder agenda, ja, zonder doelstelling. De weinige leden de Broederschap is vrij exclusief plegen elkaar op onverwachte plaatsen, tijden en gelegenheden aan de tand te voe len door elkaar over en weer vragen te stellen aan welker beantwoording een ge degen kennis van de Camera ten grondslag ligt. Die beantwoording dient ogenblikke lijk, ja zelfs telefonisch te geschieden. Wan neer thans een tip wordt opgelicht van de sluier welke de werkzaamheden der Broederschap bedekt, dan geschiedt dat louter en alleen om nogmaals en nogmaals de aandacht te vestigen op de taalrijkdom der Camera. In een tijd waarin soms alle gevoel voor normen, alle eerbied voor zorg- DE LEDEN DER BROEDERSCHAP hebben de vraagstelling en hare beant woording tot een kunst verheven. Er is de eenvoudige vraag aan de beginneling: vuldig taalgebruik zoek schijnt, is dat van de allergrootste betekenis. Wie Nederlands wil leren, hij leze en herleze de Camera Obscura. Waar had mejuffrouw Van Naslaan haar 'lief patroontje van een kraagje' vandaan? Het antwoord: Zij zag het b ij Van Drommelen, wint natuurlijk aan waarde, wanneer er aan kan worden toe gevoegd: waar ook Pieter zijn puimsteen kleurige glacé handschoenen kocht, die later bij het roeitochtje als vellen om zijn Vingers zouden hangen. Van edeler allooi is een vraag als: hoe legde bij zijn bezoek aan de Kegge's Van der Hoogen zijn hoed neer? Antwoord: z o voorzichtig alsof hij een uitge blazen eierschaal geweest was. Want in dit antwoord trilt de bewonde ring door voor de wijze waarop Hilde brand met een enkel woord een sujet typeert. Men ziet de charmante op de tenen, met een danspas als 't ware, door de kamer gaan en zijn hoed neerv lij e n. De afleveringen van de „Beverley Hill billies" en van „Dial 999" deden het ver moeden rijzen, dat de makers van deze series, verleid door het succes, alsmaar door willen gaan, de uitdroging van hun inspiratiebronnen ten spijt. De familie Clampett moest in het luxe dorp Beverley Hills van haar onderontwikkeld aanpas singsvermogen getuigen met een jodelcur- sus van tante Pearl en een honden- en kattencircus van Elly May; het avontuur van Inspecteur Maguire in een Brits pro vinciestadje was zo geforceerd, dat alle stoere mannelijkheid, culminerend in de beproefde einddreun nu hinderlijk werd. Voor de laatste keer kwam de NCRV- rubriek „Attentie" uit in de vorm, waarin wij haar reeds enige jaren zagen. Ver smolten met „Memo" komt dit actualitei ten-magazine in een nieuwe opzet in okto ber op het scherm. In de aflevering van gisteravond was het pure gepraat nog sterk aanwezig; goede reportage over de aanleg van het aardgasnet en over de bouw valligheid van de Amersfoortse „Lange Jan' rechtvaardigden niettemin de mening, dat de NCRV op het gebied van de actualitei ten de goede kant op gaat. Het eerste deel van het amusementspro gramma „Op, Sinjoorke", geregisseerd door Ruud Keers, was zuidelijk leutig, ja zelfs geestig. De Vlaamse vocalist Louis Neefs, die niet ongeschikt zou zijn voor een rol in een musical, toonde veel begrip voor de esprit van de liedjes, die hij moest brengen. Het had beter daarbij kunnen blij ven, want zowel de zangeres Marva als Jos Ghijsen, die droog een soort van „cur siefje" voordroeg schenen slechts uitge nodigd te zijn, om het halfuurtje, dat voor Neefs teveel was, dan maar wat op te vullen. J. Damshuizer SS „TWEE GESJOCHTE HAARLEMSE JONGENS", zo kenschetste de schilder Kees Verwey zichzelf en de beeldhouwer Mari Andriessen, toen hun beider tentoonstelling, ingeleid door de Amsterdamse hoogleraar dr. H. L. C. Jaffé, geopend was door de burgemeester van Utrecht, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz in het Centraal Museum aldaar. Twee Haarlemse kunstenaars viel in het hart van het land gisteren de huldiging ten deel van twee overzichtsexposities van hun oeuvre, een evenement welks kwaliteit benadrukt werd door de uitgave van twee O., K. en W.-monografieën: de aan Andriessen gewijde geschreven en samengesteld door Marius van Beek, die van Verwey door prof. Jaffé. Het was een feestelijk gebeuren met slechts één wanklank: burgemeester De Ranitz constateerde in zijn openingstoespraak niet zonder ironie dat de schriftelijk en later ook nog telefonisch uitgenodigde vertegenwoordigers van Haarlems ge meentebestuur om onbekende redenen verstek hadden moeten laten gaan. De exposities van Andriessen en Verwey, die geopend blijven tot 9 november, be staan uit respectievelijk 107 en 159 catalogusnummers. De staatssecretaris van O., K. en W. had zich doen vertegenwoordigen door dr. J. Hulsker, hoofd van de Afdeling Kunsten. DE DIRECTRICE van het museum, mej. dr. El. Houtzager, verwelkomde haar gas ten en dankte de beide exposanten en de, zonder uitzondering, spontane bruikleen gevers, die haar in de gelegenheid te hebben gesteld het publiek „dit uitzonderlijk mooie werk" zo volledig te kunnen tonen. In het bijzonder dankte zij burgemeester De Ranitz voor zijn komst, waarvoor hij een begrotingsvergadering had moeten onderbreken. PROF. JAFFé gaf in het kort twee ka rakteristieken van het oeuvre der expo santen, om duidelijk te maken dat zij bei den, geldend als realisten en traditioneel- gebondenen, een duidelijke moderniteit hebben en typerend zijn voor veel eigen tijdse kunst. Bij Mari Andriessen onder scheidde hij een polariteit tussen verstil ling (het monument aan De Dreef) en spontane kracht (de Dokwerker). Maar het is een schijnbare polariteit, zei de in leider. Andriessen heeft voor beide een steeds eigen vormentaal, die zichtbaar maakt wat nog niet zichtbaar is. „Spon taan en gevoelig, nooit verstard, is An driessen steeds zichzelf; daarin ligt zijn kunstenaarschap én moderniteit". DIE AUTHENTICITEIT om de waar heid van het moment te ondergaan „dit is bij uitstek modern" onderkende prof. Nicolaas Beets in zijn studeervertrek (gravure uit de Nederlandse Almanak) voor 1885, H. D. Tjeenk Willink, (Haarlem). Tussen haakjes: men nam toen blijkbaar als bezoeker zijn hoed mede als men de kamer binnentrad. Het is zeer waarschijnlijk dat een Broe der een medebroeder een sigaret of sigaar aanbiedend, te horen krijgt: Heb j e no g alt ij d dat strooien soort je? En als twee broeders elkaar bij de opening ener tentoonstelling ontmoeten, kan het haast niet missen of de een voegt de ander toe: Niet veel zaaks.' waarop deze repliceert: Hetgeen het g e zei schap op goede gronden, op zich kan toepassen. MEN BESCHOUWE deze activiteit van de Broederschap der vrienden van de Camera Obscura niet als een kinderlijke of zelfs kinderachtige beuzelarij. Wie zich als volwaardig lid van het gezelschap wil handhaven is gedwongen telkens weer de Camera ter hand te nemen. En steeds zal hij de ervaring opdoen dat van opslaan en bladeren lezen komt. Het kan niet anders. Het Nederlands van Hildebrand is zulk een rijke mijn, is zulk een frisse bron, dat men er steeds weer uit putten en er zich steeds weer aan laven kan. Hildebrand is in zijn Camera de schepper van het mo derne Nederlands. En dat is van zulk een veelomvattende betekenis dat men de jonge auteur niet genoeg eer kan bewijzen. Na 125, na 150 jaar, ja zolang er in ons volk liefde leeft voor zijn taal waarin Hilde brands talent „zoo vele nieuwe, te lang voorbijgeziene, te achteloos verzuimde aderen ontdekte". Dr. P. H. Schroder i» V Hildebrand in de Hout. Jaffé ook bij Verwey, zij het op andera wqze. DE DOOR Verwey bij Boot geleerda disciplinering van eigen onstuimigheid in dienst van de nauwkeurige observatie, heeft hem op latere leeftijd vooral kleur- verhoudingen en ruimtelijke spanningen doen zien, waarin de dingen hun eigen waarde bewaren. „Verwey weigert zich vast te leggen op de waarheid van één aspect, de waarheid waaraan toevallig heid is ontnomen". „Hij is een vrijheids- belever die zich in kleuren lijkt op t« splitsen". „Zoals hij in een serie tekenin gen de dichter Kok in vele facetten toch één beeld heeft gegeven, zo is elk facet van zijn verbazend veelzijdig oeuvre te kenend voor de éne persoon, Verwey, die zij alle samen zijn". Prof. Jaffé gewaagde nog van Verwey's consequente inconse quentie, zijn visie dat de werkelijkheid een spiegel van iets onzichtbaars is, zijn nooit rechtlijnige veelzijdigheid, zijn kop pigheid en primaire kijk op de wereld, zo als de experimentelen die hebben. „Zijn verwantschap met weleer maakt zijn mo derniteit te overtuigender". PROF. JAFFé, die beider artistieke per soonlijkheid van hun begin af illustreerde met besprekingen van diverse werken, en constateerde dat voor beiden het maken van Van Deyssels portret een nieuwe ont wikkeling markeerde, besloot zijn inleiding met te zegigen dat beider opvatting van artistieke creativiteit gelijk is; „niet alleen als Haarlemmers maar als nationale mees ters krijgen zij hier op geëigende wijze de hulde die hen toekomt". Jhr. De Ranitz hield een sympathieke openingstoespraak, waarin hij ook ge waagde van zijn belangstelling voor de Academie '63 te Haarlem waaraan beide exposanten verbonden zijn geweest. Na de opening dankte de heer Verwey, mede namens zijn collega, mej. Houtzager, voor haar zorgen. Haar werd een boeket fraaie rozen overhandigd. De vele aanwezigen, onder wie de zo juist herstelde A. Roland Holst, verbleven nog lang in de zalen. Wij komen uitvoerig op de exposities en de beide monografieën terug. Mej. dr. El. Houtzager, directrice van het Centraal Museum, de beeldhou wer Mari Andriessen en burgemees ter De Ranitz in gesprek na de opening van de exposities. HILVERSUM I. 402 m. 8.00 KRO. 10.00 IKOR. 11.15 KRO. 17.00 CONVENT VAN KER KEN. 18.15 IKOR. 19.30 NCRV. 20.15-24.00 KRO KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Moderne pianomu ziek (gr.). 8.25 Inleiding Hoogmis. 8.30 Hoog mis. 9.30 Klassieke liederen (gr.). 9.45 Nieuws. IKOR: 10.00 Hervormde Kerkdienst. 11.00 Vraag en antwoord. 11.10 Oecumenisch nieuws. 11.15 Radiokamerorkest en -koor: moderne muziek. 11.30 Modei ne grammofoonmuziek. 12.00 In het land van de dichter, literaire lezing. 12.20 Week van de Kooorzang: Delfts Madrigaalkoor: Volks liederen. 12.50 Buitenlands commentaar. 13.00 Nieuws. 13.10 Lichte grammofoonmuziek. 13.30 Week van de Koorzang: Koren en instrumen taal ensemble. 14.00 Instrumentaal ensemble* Klassieke kamermuziek. 14.20 Radio Filharmo nisch orkest en solist: klassieke muziek. 15.00 De vliegende Hollander, lezing. 15.10 Lichte grammofoonmuziek, sportreportages en sport uitslagen. 16.30 Geestelijke muziek (gr.) CON VENT VAN KERKEN: 17.00 Christelijk Gerefor meerde kerkdienst. IKOR: 18.15 Het Credo in verschillend muzikaal gewaad, lezing. 18.30 Mensen, gesprek. 18.45 Grammofoonmuziek. 18.50 De Kerk aan het Werk: actualiteiten van het kerkelijk erf. 19.00 De Open Deur. 19.30 (NCRV) Week voor de Koorzang: Vocaal ensemble: oude en moderne liederen. 20.00 Nieuws. 20.08 Medi tatie. KRO: 20.15 Klassieke orkestmuziek (gr.). 20.40 Reisoogst, zwerftochten door gedroomde en werkelijke werelden. 21.00 Die Fledermaus, ope rette (2e en 3e acte - opn.) 22.25 Boekbespre king. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondgebed. 22.50 Pro menade-orkest en zangsolisten: amusementsmu ziek. 23.30 Barokmuziek (gr.) 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 17.00 VARA. 18.30 VPRO. 20.00- 24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws, sportmededelingen, post- duivenberichten en socialistisch strijdlied. 8.18 Voor het platteland. 3.30 Weer of geen Weer, gevarieerd programma. 9.45 Geestelijk leven, toespraak. 10.00 Klassieke grammofoonmuziek. 10.30 Literair vraaggesprek. 11.00 Promenade orkest en koor met solisten: amusementsmu ziek. AVRO: 12.00 Amusementsorkest met zangsolisten. 13.00 Nieuws en eventueel postdui- venberichten. 13.07 De toestand in de wereld, le zing. 13.17 Mededelingen of grammofoonmuziek. 13.20 En Passant, cabaret. 13.50 Boekbespreking. 14,00 Lichte grammofoonmuziek. 14.40 Wiener Festwochen 1964: Bariton en piano: klassieke liederen. 15.00 Stereofonische uitzending: Clave- cimbelrecital: oude muziek. 15.24 Oud-Franse hofmuziek (gr.). 15.30 Tour d'Europe, toeris tisch programma. 16.00 Dansorkest en zangso listen. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Dansmu ziek voor tieners (gr.). 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws, sportuitslagen en sportjournaal. VPRO: 18.30 De kerkdienst, lezing over de ere dienst. 18.45 Zomaartijd, licht programma. 19.30 Korte protestantse kerkdienst. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 II tabarro, opera (gr.). 21.00 Por tret van een oude man, hoorspel (herhaling van 11 maart 1962). 21.35 Metropole orkest. 22.00 Sport in de literatuur, voordracht. 22.10 Lichte Italiaanse muziek (gr.). 22.30 Nieuws. 22.40 Ac tualiteiten. 22.55 Carmina Burana, wereldlijke cantate (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Amusementsmuziek. 12.55 Progr. overzicht. 13.00 Nieuws. 13.20 Voor de soldaten. 14.00 Nieuws, (tussen 14.00 en 17.00 Reportage van de wereldkampioenschappen wielrennen op de baan). 14.03 Grammofoonmu ziek. 15.30 Sportuitzending met gevarieerde mu ziek en reportages. 'Om 17.00 Nieuws). 18.00 Nieuws. 18.05 Pianorecital. 18.30 Katholieke uit zending. 19.00 Nieuws. 19.40 Gevarieerd pro gramma met berichten voor de weggebruikers. 21.00 Klassieke muziek. 22.00 Journaal en be richten. 22.15 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Stemmig avondprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Dagopening. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. 7.35 Sportuitslagen van zaterdag. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws en NCRV-lied. 8.15 Gewijde muziek (gr. en opn.) 8.30 Lichte orkestmuziek uit Zwitserland (gr.). 8.45 Kinderkoor (gr.). 9.00 Verzoekprogramma voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de huisvrouw. 10.10 Klassieke grammofoonmuziek. 10.20 Rondom het woord: theologische etherleer gang. 11.05 Lichte grammofooonmuziek. 11.55 Licht instrumentaal Trio. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Orgelspel: populaire muziek. 12.53 Grammofoonmuziek, eventueel aktualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Musette-ensemble en zang solist. 13.40 Muziek uit de musical Westside Sto ry (gr.). 14.05 Schoolradio. 14.35 Klassieke or kestmuziek (gr.). 15.15 Week voor de Koorzang: Utrechts Motetgezelschap: Oude en moderne lie deren. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Week voor de Koorzang: Geestelijke liederen. 16.50 Klas sieke pianomuziek (gr.). 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Jeugdkoor met piano. 17.30 Lichte gram mofoonmuziek. 17.50 Regeringsuitzending: Suri name en de E.E.G., door R. A. Ferrier. 18.00 Militair orkest (gr.). 18.20 Uitzending van de Partij van de Arbeid. 18.30 Week voor de Koor zang: Oude Geestelijke muziek (gr.). 19.00 Nieuws en Weerpraatje. 19.10 Duitse volkslied jes. 19.30 Radiokrant. 19.50 Koor en symfonie orkest van de Deense Omroep en solisten: El- verskud, ballade. 20.40 Tot ziens in Jeruzalem, Bijbelse quiz. 21.25 Meteoren: muzikale hoogte punten uit de Steravondprogramma's van het afgelopen seizoen. 22.05 Wereldpanorama. 22.15 Lichte Nederlandse muziek (gr.). 22.30 Nieuws en SOS-berichten. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.05 Nieuws en SOS-berichten. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.05 Stereofonische uitzending: Lichte orkest muziek (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammo foonmuziek (Om 7.30 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Ochtendgymnastiek v. de vrouw. 9.00 Stereofonische uitzending: Klas sieke grammofoonmuziek. VPRO: 9.40 Door dub bele focus, overdenking. VARA: 10.00 Lichte grammofoonmuziek. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor dracht. 11.20 Nederlandse orkestwerken (opn.). 12.00 Stereofonische uitzending: Licht orkest. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Stereofonische uitzen ding: Licht instrumentaal kwintet. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de Middenstand, praatje. 13.20 Ste reofonische uitzending; Instrumentaal trio. 13.45 Wikken en wegen, praatje. 14.00 Metropole or kest en koor met zangsolisten: lichte muziek. 14.30 Café Het Paradijs (De duivel in de fles), hoorspel (herhaling van 20 mei 1964). 15.30 Lich te orkestmuziek (gr.). 16.00 Nieuws. 16.02 Socië teit Zestig minuten voor boven de zestig. 17.00 Oude liedjes. 17.15 Stereofonische uitzending: Licht ensemble met zangsolisten. 17.40 Licht in strumentaal trio. 18.00 Nieuws. 18.15 Stereofo nische uitzending: Dansorkest met zangsolisten. 18.50 Openbaar Kunstbezit. 19.00 Stereofonische uitzending. Ritmisch strijkorkest. 19.30 Een vi sie op de toekomst: indrukken v. d. zomercon- ferentie v. d. Katholieke Werkgemeenschap in de Partij van de Arbeid. 19.45 Regeringsuitzen ding: Den Haag aan de lijn. 20.00 Nieuws. 20.05 Licht orkest, zangsolisten en licht vocaal en semble. 20.30 Ik zou wel 'es....: kleine wensen van bescheiden mensen. 21.00 Radiophilharmo- nisch orkest en solist: klassieke muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Balans: actuele kroniek. 22.55 Weerklank, muziekrevue. 23.30 Lichte grammo foonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Grammofoonmuziek. 12.08 VOOR ZATERDAG VARA: 15.00 Rawhide: Een moeilijke keuze, T.V.-film. 15.50 Hoe insecten zich aanpassen, korte film. 16.00 Reizigers voor Tokio op de valreep: interviews met Nederlandse deelnemer» aan de Olympische Spelen. 17.00—17.45 Voor de kinderen. 17.3019.25 Eurovisie: Wereldkampioen schappen wielrennen op de baan te Parijs. VARA: 19.30 Vrije Nieuwsgaring Michaël O'Toole, in goede dagen, T.V.-film. 19.55 Reactie op reacties. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. NTS: 20.45 Van slavernij naar vrijheid: Negerzangers: met foto's, film fragmenten en prenten uit de slaventijd, VARA: 21.25 Zo maar 'n gast, T.V.-film. 22.15 Stop the world I want to get off, impressies van de musical. NTS: 22.55-23.00 Journaal. TV-NOORDZEE Zaterdag 12 september: 18.30 „Rusty leert zijn lesje" (Rin Tin Tin). 19.00 Optreden van the Rolling Stones in het Scheveningse Kurhaus; voorts Trea Dobbs ,,ZZ en de maskers" en Harry Mulisch. 19.30 Vervolg „De onzichtbar» Man". 22.00 „Een prof om te stelen" (Duitse film). Zondag 13 september: 18.30 Robin Hood-film. 19.00 „Kunstlicht op Erwin de Vries". 19.30 Lau- rel en Hardy in „Alpine Antico". 22.00 „Mijn goede vriend Krikor" (film). Maandag 14 september: 18.30 Aflevering Super- car. 19.00 Aflevering „Wist u dat"-serie (d» honingbij). 19.30 Dangerman John Drake in ,,D» schat in het meer". VOOR ZONDAG NTS: EUROVISIE: 14.30-15.30 en 17.30-18.11 Wereldkampioenschappen wielrennen op d» baan in het Pare des Princes te Parijs. 19.30 Weekjournaal. 19.55 Journaal. 20.00 Sport in beeld. VPRO: 20.30 Antwoord '64: Kerkelijk» actie. NTS: 20.33 Hildegard Kneff Show. VPRO: 21.05 Cabaretkroniek. 21.50 In één Geest, do cumentair programma over de geschiedenis van de Kerk tot aan de 16e eeuw. NTS: 22.30-22.55 Journaal. VOOR MAANDAG CVK-IKOR-RKK: 19.30 Het 40-jarig bestaan van de Willem v. d. Bergh stichting te Noord- wijk. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Zendtijd Politieke Partijen: P.S.P. KRO: 20.30 Muzikale show rondom Rita Reys. 21.00 Kaper- vlucht naar Cuba (Abschied von den Wolken), iilm. (Beide keuringen: 14 jaar). 22.25 Concilie journaal. NTS: 22.35 Journaal. Landbouwkroniek. 12.15 Gevarieerde muziek. (Om 12.25 Weerbericht, mededelingen en berich ten vooor de scheepvaart). 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.20 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Grammofoonmuziek: l'Italiana in Algeri, opera. (Om 15.00 Nieuws). 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Voor de zieken. 17.00 Nws. 17.15 Gevarieerde muziek. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportberichten. 18.20 Gevarieerde muziek. 18.45 Sportkroniek. 18.52 Zigeunermuziek. 19.00 Nieuws, radiokroniek en correspondentie uit Nederland. 19.40 Amuse mentsmuziek. 19.45 Missie-uitzending. 20.00 Ka mermuziek. 21.15 Lichte muziek. 22.00 Journaal en berichten. 22.15 Grammofoonmuziek. 22.45 De Zeven kunsten. 23.00 Nieuws. 23.05 Gevarieerde muziek. 23.55 Nieuws. 24.00-0.45 Voor de zeelie den.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 21