Derde politie-nachtrit werd een moeilijke maar sportieve tocht Voetbalopstellingen amateurs Faase startte met remise in schaaktoernooi Het Oosten AOW en AWW i/ ii i n o r i I/nu ut nil i r d b l n n h n IN VELSEN STARTTEN 159 RALLYRIJDERS I Sterke renners Vierhonderd lange kilometers door duister N.-Holland Vlaggeschip 21M wordt verbouwd naar Amsterdam VoHybaflers niet opgewassen tegen de Polen Prachtige taptoe van IJmuider Harmonie Motorrijders op jacht naar insigne ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1964 U it slagen HHHKW Van Biezenfonds heeft nieuwe voorzitter K. U. Nieuwe kleedkamers en kantine voor EDO Honderdnegenenvijftig equipes zijn vrijdagavond gestart voor de derde politie- nachtrit van de „Politie Sport Vereniging Yelsen". Honderdnegenenvijftig met torse witte nummers en imponerende platen uitgeruste wagens, die zich na het startschot van commissaris W. Sepp van de Velsense politie dapper in de scheme- nng boorden. De rijders, zich installerend achter het stuur en de kaartlezers, een laatste blik op de routebeschrijving werpend. De motoren werden warm gedraaid voor de traditionele nachtrit van vierhonderd kilometer door de Noordhollandse dreven. De tijdklokken van de politiële rallyor ganisatie wezen één minuut over zeven, toen commissaris Sepp het pistool ophief en de eerste auto moedig van start ging. Rond de startplaats aan bet Tiberiusplein had zich een grote menigte verzameld om niets van het massale begin van de zwa re nachtrally te missen. Onder de inschrij vers bevonden zich naast doorgewinterde rallycracks en zeer veel politie-equipes zelfs rijders uit Engeland en België. De wagens werden met tussenpozen van een minuut gestart. De organisatie was van het begin af perfect. De rijders werd voor het startschot nog eens extra op het hart gedrukt vooral voorzichtig te rijden en zich stipt aan de verkeersbepalingen en routeaanwijzingen te houden. Langs het hele vierhonderd kilometer lange parcours stonden, naast de gebrui kelijke route- en tijdcontroles, ook ver- keerscontroleurs opgesteld. Het zou de rijders al direct duidelijk wor den dat het weer een bijzonder prettige rit, maar tevens een erg zware rit zou worden. Het aantal listigheden en geniepig- heidjes was nauwelijks te tellen. De route voerde eerst zuidwestwaarts maar het cir cuit van Zandvoort, dat, toen de eerste equipes daar arriveerden, al in het vol komen duister gehuld was. Op het circuit werd een klassements proef afgenomen. De rijders werden daar opgevangen. Zij moesten via een deel van het rechte stuk, de Tarzan- en de Gerlach- bocht, zich aan de voet van de Hunzerug opstellen voor een klassementsproef waarbij zij het circuit met een snelheid van precies veertig kilometer per uur moesten afrijden. De minutieuze, syn chroon lopende klokken registreerden dit alles nauwkeurig. De organisatie op het circuit had de PSV „Velsen" overgedra gen aan de officials van de Motorclub Zandvoort, die alle lof verdienen. Wilton-Fijenoord in Schiedam heeft op- dracht ontvangen tot het uitvoeren van ga rantiewerkzaamheden en veranderingen aan de accommodatie van het vlaggeschip „Shalom van de Zim Israel Navigation Co. in Haifa. Dit nieuwe passagiersschip is ongeveer een half jaar in dienst, en aangezien de eerste klasse accommodatie bij het pu bliek zeer in de smaak valt, werd een uitbreiding van het aantal eerste klasse hutten noodzakelijk geacht. Na Zandvoort voerde de rit verder naar Spaarndam en door de diepzwarte Hout- ïakpolder. Daarna ging het noordwaarts naar Akersloot en dwars door het Noord hollandse polderlandschap naar Den Hel der. Het staat allemaal zo koud en nuchter in deze kolommen, maar de rijders zullen het zeker niet koud gehad hebben bij de inspanningen in Wieringen, waar een zeer listige val stond opgesteld bij de molen, en in Anna Paulowna, waar een geheime controle de verrichtingen van de rally-en- thousiasten registreerde. In het Badpaviljoen van Huisduinen bij Den Helder mochten de rijders een half uur pauzeren. Tegen kwart voor een drup pelden de eersten binnen. Het was voor hen een grote verrassing dat burgemees ter mr. J. C. Bührmann van Velsen spe ciaal was overgekomen om hen te verwel komen en sterkte te wensen voor de nach telijke inspanningen die zij nog voor de boeg hadden. Na de koffie, de soep en de kroketten, doken de wagens achter elkaar, begeleid door de grillige stralen van de Helderse vuurtoren de duisternis weer in. Over de smalle polderwegen boorden de bundels van hun koplampen zich in de lange weg naar de finish. De rijders waren allemaal even enthou siast over de route en over de organisatie Voor de start nog een laatste blik op de kaart. van de rally. Het was duidelijk dat de routiniers met hun uitgekiende apparatuur en hun training duidelijk in het voordeel waren, maar de sportiviteit voerde geheel de boventoon. Er werd met inzet van alle kracht ge vochten voor een goed resultaat en dat heeft ook menige niet-prijswinnaar de overtuiging gegeven, dat de rit niet slechts een inspanning, maar zeker ook een ont spanning is geweest. De uitslagen van de rally luiden: Burgerklasse I: 1. Equipe Stillebroer- De Boes, IJmuiden, 167 strafpunten. Politieklasse: 1. Equipe F. J. Koning- H. Zandbergen, PSV Velsen, 304 str.p. Burgerklasse II: 1. Van der Steen, IJmuiden, 1622 str.p. Burgerklasse III: 1. p. de Klerk, IJmui den, 1136 str.p. Politieklasse II: 1. H. van der Bor-P J Zijtveld, Utrecht, 422 str.p. Politieklasse III: 1. M. Vink, Leiden, 596 str.p. De wisselbeker van de IJmuider Cou rant ging naar de equipe Stillebroer-De Boer uit IJmuiden, de best geklasseerde rijders van de rally. De volledige uitslagen publiceren wij in de IJmuider Courant van maandag 14 september. Veroorzaken dodelijk ongeval. De officier van Justitie bij de rechtbank te Rotter dam heeft tegen een 51-jarige vracht wagenchauffeur uit de Maasstad een week hechtenis en ontzegging uit de rij bevoegdheid voor vier jaar geëist wegens het veroorzaken van een verkeersonge luk met dodelijke afloop op 15 mei j.l. (Van onze speciale verslaggever) Stadion-directeur Dick Bessem en ma nager Jan Derksen hebben het program ma voor de revanches van de wereldkam pioenschappen, maandagavond a.s. in Am sterdam, in grote lijnen gereed. Tijdens de wereldkampioenschappen al hebben ze kontrakten afgesloten met vooraanstaan de renners, zodat een bijzonder attractief programma te wachten staat. In de eerste plaats is daar de revanche van de titelstrijd voor de achtervolging bij de amateurs: De Belg Herman van Loo rijdt tegen Tiemen Groen in het Olym pisch Stadion de vier kilometer. Voor de rit van 60 km bij de profs-stayers zijn al gekontrakteerd Proost, Timoner, de Zwit ser Tiefenthaler, de Duitser Marsell, Hen- ny Marinus en Jan Legrand. De amateur stayers rijden 40 km en daarvoor staan op het programma: de Duitser Matthes, de Zwitser Luginbuhl, de Belg Walschaerts, Jaap Oudkerk, Bert Romijn en Rinus Neesman. Als Patrick Sercu in dit week einde opnieuw wereldkampioen wordt, zal hij in Amsterdam sprinten tegen Piet van der Touw, die hem al tweemaal versloeg, en Bram Breur. En dan is er natuurlijk de in Sallanches zo succesvolle Nederlandse prof-ploeg op de weg: wereldkampioen Janssen, Post, Geldermans, Den Hartog, De Haan, Zilverberg, Maliepaard en Haast zullen een klassementswedstrijd rijden. Nog niet alle kontrakten staan vast. Er zullen er nog wel enkele worden afgeslo ten, bijvoorbeeld wanneer een niet-Ita liaan wereldkampioen bij de sprint der profs zou worden. „Want", zegt Jan Derk sen, „met die Italianen is niet te onderhan delen. Als ze een kontrakt tekenen komen ze toch niet". Het Poolse herenvolleybalteam dat niet naar Tokio gaat omdat de internationale volleybal federatie zo heeft beslist, heeft vrijdagavond in Tilburg laten zien over een uitstekende ploeg te beschikken. Met 3-0 versloegen zij onze landgenoten en dat was de derde overwinning in twee weken tijd, aangezien zij reeds eerder Rusland en Roemenië aa hun zegekar bonden. Het werd 15-13, 15-9 en 15-13 voor Polen, dat zich efficiënt en met athletisch geweld door de sterke Nederlandse verdediging heensloeg. Hillegom (thuis tegen OSV): Van der Waal; Blokker en Endema; Belfroid, Arnoldi en Liefhebber; Mondriaan, De Waard, Snoeks, Van Braam en Gongrijp. Kon. HFC (thuis tegen Zandvoort- meeuwen): Van Buchem; E. Thole en Van Baasbank; Molenaar, Tekelenburg en P. Thole; H. Koenders, Bouwman, Lindeman, Van Schouwenburg en G. Koenders. Zandvoortmeeuwen (uit tegen Kon. HFC): Vlug; Van der Mije en J. O. Keur; Jansen, S. Stobbelaar en Paap; Peters, Zwemmer, Bruynzeel, J. F. Keur en A. Stobbelaar. TYBB (uit tegen DEM): Heemskerk; Honschoten en Nunnik; Rietvink, Veld huizen en Smit; Van Raay, Stouthart, Jansen, Blom en Van Dijk. HBC (uit tegen Ultrajectum): Van Leeuwen; De Graaf en Hageman; Böhm, Brouwer en Joh. Duindam; Rotteveel. Kemp, Duivenvoorden, C. Duindam en Jesse. Ripperda (thuis tegen Schoten): Hoo ning; Heesemans en Joon; Koene, Kors en Van Noort; Visser, Kroonsberg, Poecke, Van der Pol en Hazeth. Schoten (uit tegen Ripperda): Heems kerk; Buter en Van Elk; Dinkelberg, Beringen en De Ridder; Kossen, Flader, Blom, Van der Horst en Van Straten. ETO (uit tegen Aalsmeer): Lammers, Kuyer en Mannesen; Rietveld, Van de Starre en De Kommer; Van Wieringen, De Koning, Nieuwenhuis, Alewijn en Oldenburg. Van Nispen (uit tegen Leonidas): Van Ruiten; J. Hoogkamer en J. van Maris; F. Hoogkamer, P. v. d. Linden en C. van Maris; Van der Pol, Weyers, J. v. d. Linden, Glas en Vermin. Renova (thuis tegen Waterloo): Van Duin; Dingerdis en Grijmans; Brouwer. Roozen en G. Smit; A. Smit, Ramkema, Van der Veldt, Kroonsberg en Bol. Bloemendaal (thuis tegen Wijk aan Zee): Kroese; Langeveld en Renout; Kuipers, Bas en Boontje; Cornelissens, Branderhorst, De Groot, Kops en Oos- terbaan. Hoofddorp Boys (thuis tegen OG): Pijlman; Lamers en Jansen; Q. Stolwijk, Hulsbosch en N.N.; Van Poecke, G. Stol wijk, N.N., J. Stolwijk en Bakkenhoven. Onze Gezellen (uit tegen Hoofddorp Boys): Groothelm; Miezenbeek en Vic- toor; P. Blom, Van Bourgonje en Haver; Overtoom, Van der Putten, Vergeest, J. Blom en Harmes. Concordia (uit tegen Lisse): Rijnbeek; Van Zuylen en T. v. d. Lans; B. de Ko ning. Weyers en P. de Koning; Van Roode, Romviel, J. v. d. Lans, Schoon- derwóerd en Stroombergen. VVB (thuis tegen RKAVIC): Van de Boogaard; Hoogendijk en R. Meijer; Kersbergen, Both en De Jong; A. Luit jes, De Bruin, Kooimans, Paay en Stet. DEM (thuis tegen TYBB): Aarden burg; Nooy en Van Bugnum; Six, J. Aardenburg en Stuifbergen; Stelder, Willems, Vessies, Zonjee en Diemeer. Velsen (thuis tegen Quick): Tromp; Van de Pieterman en Ruygrok; Hijnen, Schoorl en Van Schagen; Van der Poll, Weber, Hoogzaad, Nijssen en Blum. Kennemers (thuis tegen Celeritudo): Dijks; Van Leeuwen en Huisman; Pij nen, Van Gerven en Van der Graaf; Kops, Malesteijn, Van Duivenbode, Beeldman en Aardeburg. ADO '20 (thuis tegen Beverwijk): er zal een keuze worden gemaakt uit de volgende spelers: Burger, Glorie, Duin, Welboren, Duyn, Bakkum, Beentjes, de gebroeders Kamer, Van Lieshout, Van Tunen, Henneman, Putten, Weel, v. d. Berghe, v. d. Kolk en Bruins. Beverwijk (uit tegen ADO '20): Van de Does; Niesten en Plezier; Minneboo sr., Minneboo jr. en Hoogewerf; Numan, Winands, Riteco, Ketting en Schelvis. Stormvogels (thuis tegen Uithoorn): Van Gooi; De Vries en Plug; Haver kamp, Luppens en De Graaf; Van der Zon, Kiewiet, Cleeren, De Goede en Zwart. VSV (thuis tegen Aristos): Van Veem; Huider en Kramer; Scheffer, Tielrooy en Demmers; Langbroek, Nat, v. Leeu wen, Voet en Zuurbier. IEV (thuis tegen Vliegende Hollan ders): M. Vink; Ivens en J. Vink; Ven del, Harsveld en Bakker; Beentjes, H. de Reus, Castricum, J. de Reus en Kor- ver. Waterloo (uit tegen Renova): Hühl; Bruisschaart en Oldenburg; Van Don gen, Van Eeden en Spaans; Van der Voorden, Broek, Demmers, Van der Zwan en Boekhout. In dc Internationale Faculteit in Haar lem is gisteravond de eerste ronde ge speeld van het jaarlijkse Oosten-schaak- toernooi. Wedstrijdleider C. Rothert sprak de deelnemers een kort welkomstwoord toe waarna de klokken werden aangezet. Uiteraard trekt de eerste groep de mees te belangstelling. De deelnemers hierin zijn kandidaat-schaakmeester P. de Rooi, de routinier C. Orbaan; studentenkampioen J. van Wijngaarden; de Amsterdamse hoofdklasser H. Ree, de Joegoslaaf Jova- nic en de kampioen van de organiserende vereniging R. Faase. Vanzelfsprekend is men vooral benieuwd hoe Faase zich in dit milieu zal weren. Met zwart nam hij de strijd op tegen Van Wijngaarden. Aan vankelijk leek dit Siciliaanse gevecht iets nadeliger voor de Oosten-strijder te ver lopen. Van Wijngaarden kreeg een open h-lijn voor Faases koningsveste maar de ze wist bijtijds tegenacties te treffen waar- Bij de n.v. De Plaatwellerij te Velsen- Noord bestaat al sedert jaren voor het personeel een sociaal fonds, dat is ge noemd naar de vroegere secretaresse van de directie, mejuffrouw Van Biezen. Dit fonds heeft een nieuwe voorzitter ge kregen. Omdat ir. E. F. Peltzer, directeur zich wegens drukke werkzaamheden in het Bronswerkconcern genoopt heeft ge zien als voorzitter van dit fonds zijn taak neer te leggen, welke hij van 1952 af heeft vervuld, is thans deze functie overgegaan naar ir. G. J. Kluck. De raad van beheer wordt nu gevormd door de heren ir. G. J. Kluck, voorzitter; H J. Kraaijeveld, secretaris; drs. E. J. Buning, penningmeester; L. Otte, J. W. Meijer en K. Starreveld, leden en mejuf frouw C. Schuyt, adviseuze. Het Triabasveld aan het Moerbergplant- •oen in IJmuiden is een ideale plaats voor een taptoe, zo is gisteravond zeer duide lijk gebleken. Honderden mensen hadden zich rond de hekken geschaard toen de IJmuider Harmonie zijn kunnen toonde en zij staken hun bewondering niet onder stoe len of banken. Iedereen bleek een goed overzicht over het geheel te hebben en er was dan ook niemand, die zich binnen de afzetting begaf, wat we bij vorige gele genheden wel eens anders hebben gezien. De verlichting op dit veld bleek ook zeer geslaagd, zodat als enig minuspunt overbleef dat de bodem het geluid van de voetstappen afdempt, hetgeen wel eens een waardevolle dimensie aan het exer ceren ontnam. Dit bleek vooral bij het prachtige num mer van de drumband, dat de toeschou wers in geestdrift bracht. Nieuwe zijwaart se bewegingen gaven een origineel effect en er ontstond grote hilariteit, toen de band zich later tot een „kluitje" omvormde en parades uit oude films ging imiteren. De koddige snelle pasjes werkten zeer effectvol en de kreten, die soms uit de trompetten klonken, waren goed aan de manoeuvres aangepast. Juist hier was het echter jam mer, dat de voetstappen vrijwel onhoor baar bleven. Maar het was eigenlijk het enige be zwaar dat men kon hebben tegen deze taptoe, die in een uur en een kwartier veel aantrekkelijke onderdelen bood, waar bij een optreden van het jeugdkorps. De wetsvoorstellen over de AOW en de AWW zijn niet overal even goed ontvan gen. Zo oordeelt het ALGEMEEN HAN DELSBLAD, dat zij conjunctureel op een niet al te gunstig ogenblik komen. „Als het mogelijk was geweest de voor stellen te synchroniseren met een belas tingverlaging zou er aanzienlijk minder bezwaar bestaan dan nu het geval is." Het blad is het overigens niet met de vakverenigingen eens, dat het bedrag ho ger zou moeten zijn. „Hogere uitkeringen op dit moment zou den alleen de ongunstige conjuncturele re percussies nog groter maken dan zij al zullen zijn." HET VRIJE VOLK vindt de verhoging voor velen nog net enkele honderden gul dens per jaar te weinig. „Als de regering het bedrag van f 3250, dat de SER als uitgangspunt heejt geno men, met de inmiddels ingegane loonsver hogingen had vermeerderd zou de uitke ring op f 3700 a f 3800 zijn gebracht en dan zou de bevrediging heel wat groter zijn geweest." Grote bezwaren heeft het blad tegen de financiering. „De rekening is dat de werkgevers 1,45 percent betalen en de werknemers dan nog 0,95 percent. Maar wij hebben intussen wel geleerd dat de 1.45 percent van de werkgevers ook ruimte in beslag neemt, een ruimte die dan niet meer voor loons verhoging beschikbaar is. De hogere pre mie werkt ook nog sociaal onrechtvaardig doordat de premie voor de belasting af trekbaar is. Het blad meent dat als er voor de AOW enkele honderden miljoenen meer beschik baar zouden zijn gesteld er nog een aan zienlijk bedrag voor een goede belasting verlaging zou zijn overgebleven. Er zou dan ook meer geld uit de algemene mid delen moeten komen, vindt HET VRIJE VOLK, dat stelt dat men die middelen eventueel ook voor de algemene kinderbij slag had kunnen gebruiken, zodat de pre mie voor de AKW voor de AOW zou kun nen zijn gebruikt. „Maar neen. Minister Witteveen moest het onderste uit de kan hebben. En de bejaarden en de premiebetalers komen daaraan te kort." Met bijsmaak HET NIEUWS VAN DE DAG schrijft boven zijn commentaar „Met bijsmaak". Het is een ernstige zaak dat op geen enkele wijge is tegemoet gekomen aan de critiek op de premieverhoging en de nieuwe premiegrens, omdat deze er im mers op neerkomt dat de toch al fiscaal zo zwaar belaste middenklasse, met inko mens van f 10.900 tot f 12.000 per jaar, het leeuwendeel van de financiering voor haar rekening neemt. Deze groep krijgt immers de dubbele last te dragen van de premie verhoging en de verschuiving van de pre miegrens, welke lastenverzwaring voor de werknemers slechts gedeeltelijk en voor de zelfstandigen in het geheel niet wordt gecompenseerd". Het blad meent dat er geen rekening is gehouden met de belangen van allen. „De minister en de vakbonden hebben de rekening gepresenteerd aan een kleine hardwerkende en zeker niet welvarende groep van de Nederlandse bevolking die zich, gezien de politieke verhoudingen, niet kan verdedigen. Het is een nauwelijks oor baar gebruik van de macht." DE TIJD-MAASBODE vindt dat de rede nering van de minister, dat de sociale premielasten voor zelfstandigen maar 12Vi percent bedragen en dus gunstig af steken tegen deze lasten voor werknemers welke tot 14,7 percent oplopen, niet op gaat. ,Hij verzwijgt daarbij namelijk dat zelf standigen uit eigen middelen tal van kost bare voorzieningen moeten treffen, willen zij gedekt zijn tegen de kwade kansen die vele werknemers voor de genoemde 14,7 percent gedekt weten". Het blad wijst er ook op dat er op loon- gebied maar weinig hoeft te gebeuren of we schieten, alle theorieën ten spijt, door de schaarse ruimte heen. Daarom heeft het blad ook critiek tegen de „volgens het boekje juiste" redenering dat de 150 mil joen gulden die de schatkist bijdraagt neu traal zal worden gefinancierd, hetgeen wil zeggen dat dit bedrag niet tot inflatie bij draagt. Noodzakelijke prijs Het DEVENTER DAGBLAD zegt dat de premieverhoging, waarvan slechts de helft door loonsverhoging zal worden goedge maakt, de prijs is van de op zichzelf zo toe te juichen verhoging van AOW en AWW. Een noodzakelijke prijs. „Een prijs, die slechts te vermijden zou zijn geweest wanneer de regering de volle f 500 miljoen voor haar rekening had kun nen nemen. Maar det zou weer betekend hebben dat de óók beloofde belastingverla ging dubieus, zo niet illusoir zou zijn ge worden". Het blad vindt, dat het, nu men met alle geweld de kwadratuur van de cirkel wilde oplossen, een spel van geven en nemen is geworden. „Waarbij de bejaarden de ontvangende en de winnende partij zijn." Het EINDHOVENS DAGBLAD zegt: „Minister Veldkamp geeft voorrang aan de verhoogde uitkeringen, maar zou hij in feite de bejaarden niet meer tegemoet ge komen zijn, indien die tevens wat minder inkomstenbelastingen hadden moeten be talen?" Het lijkt het blad niet onmogelijk dat de oppositie in de Tweede Kamer straks op nieuw zal proberen de bijdrage uit de schatkist verhoogd te krijgen, er op wij zende, dat de loonsverhogingen een enor me toevloed van middelen uit de loonbe lasting hebben opgeleverd. Geld genoeg De WAARHEID heeft dat al gedaan, wijzende op de extra-belastingopbrengst in het eerste halfjaar van 1964. Het blad zegt dat de minister met zijn ƒ3540 is geko men na de grote bejaardendemonstratie in Utrecht „die de volledige steun ondervond van de communistische partij en van haar vertegenwoordigers in het parlement." „Met de stok achter de broek werd deze eerste toezegging van Veldkamp afge dwongen. Veldkamp wenst nu echter niet verder te gaan. Hij noemt het bedrag van f 3540 per jaar het sociaal-minimum voor de bejaarden". Het blad zegt dat er geld genoeg is. „VVD-minister Witteveen doet alsof hij dagelijks tegen de bodem van de schat kist zit aan te kijken. Maar nèt als uit de hoed van de goochelaar kunnen daaruit wèl 700 miljoen per jaar meer voor de oorlogsbegroting te voorschijn getoverd uxyrden". door zijn rivaal geen gelegenheid kreeg van deze aantrekkelijke open-lijn te profi teren. Na 22 zetten besloot men tot remi se. Orbaan kwam met zwart uit tegen Jo- vanic. Het werd een moeizaam gevecht dat slechts langzaam vorderde. Orbaan speel de weer uiterst secuur zonder zich in dol le avonturen te begeven. Hoewel de Joe goslaaf misschien iets meer bewegings vrijheid had kreeg Orbaan langzaam maar zeker enig voordeel. In tijdnood liet hij de teugels even vieren waarna werd afgebro ken in een vrijwel gelijkwaardige stelling. De Rooi-Ree werd evenals de partij Van WijngaardenFaase een Siciliaans duel, waarin de partijen elkaar goed in even wicht hielden. Er ontstond een dame-to reneindspel dat snel tot remise leidde. Van middag om 2 uur wordt de tweede ronde gespeeld. Op het programma staan dan de wedstrijden ReeJovanic; OrbaanVan Wijngaarden en FaaseDe Rooi. In de tweede groep leek F. O. van Maa- nen voor een verrassing te zullen zorgen tegen de sterke R. Hartog. Hij kon ech ter geen blijvend initiatief ontplooien, kwam toen in het nadeel om in tijdnoood niet op de sterkste wijze voort te zetten. Dat kostte hem ten slotte de partij. H. Bosscher had het tegen de altijd goedlach se Pavlovic niet gemakkelijk. Hij verloor een pion maar kreeg hiervoor wel enig spel. Of dat iets oplevert zal in tweede zitting moeten blijken. Mr. J. de Vries (VHS) moest hier zijn meerdere erkennen in de Amsterdammer J. Boomgaardt na een vlijmscherp gevecht. De derde groep bracht slechts één beslissing. Tj. de Jong (Kijk Uit) klopte in een offerpartij de Oos ten-speler C. Hoogland. Diens clubgenoot J. J. van Kampen wrong zich tegen de Joegoslaaf Barbulovic in allerlei bochten om een remise uit het vuur te slepen. Vermoedelijk zal het net niet gelukken. S. Herfst (Het Oosten) en G. H. Grünfeld (VHS) verdaagden in ongeveer gelijke stel ling. De laatste hoofdklassegroep bracht remises in de partijen H. J. Mostert (Het Oosten)—-S. Divic (J.S1.) en Th. Hölscher (Kijk Uit)P. Roubos (Het Oosten). Hoe wel nog werd afgebroken zal A. Herfst (Het Oosten) hier over de Amsterdammer Sturm zegevieren. Zaterdag 12 september sluit de Konink lijke Nederlandse Motorrijders Vereniging het wegrace-seizoen op het circuit van Zandvoort met haar jaarlijkse sterrendag. Hadden er vorig jaar voor dit evenement, dat thans voor de elfde maal wordt ge houden, 220 motorrijders ingeschreven, nu is er zeker sprake van een record-aantal deelnemers, namelijk ruim 300. Het doel van de sterrendag is motor- rijders(sters) ook dit jaar weer één motorrijdster in de gelegenheid te stel len met hun motorrijwiel een officieel ge controleerde snelheidsproef af te leggen en aan de hand van de bereikte resulta ten worden certificaten uitgereikt met ster-insignes, die onderverdeeld zijn in 70-, 80-, 90-, 100-, 110-, 120- en 130-ster. Een rijder die een snelste ronde maakt, welke ligt tussen de 110 en 120 km/u., krijgt de 110-ster toegewezen. Ligt zijn snelheid tussen de 100 en 110 km/u., dan ontvangt hij een 100-ster. De aanvang van de snelheidsproeven is gesteld op 14.00 uur, terwijl de deelnemers groepsgewijze in de gelegenheid gesteld worden vanaf 10.00 uur het circuit te ver kennen. In oktober wordt een begin gemaakt met de bouw van een nieuw kleedhuis- complex en een kantine voor de voetbal vereniging EDO. Het geheel zal gebouwd worden naast de oude kleedkamers en kantine, die zullen worden afgebroken. In verband met de nieuwe voorzieningen zal de staantribune voor de huidige kantine verwijderd worden. Het betekent dat er een toeschouwerscapaciteit voor 150 perso nen minder zal zijn. Een overzicht van het schaaktoernooi van Het Oosten, dat gisteren begon nen is in het gebouw van de Inter nationale Faculteit aan de Jansstraat.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 4