Indonesië balanceert van een oorlog met op de rand Engeland 1MIJ2TTW GOLD LEAF De filter-sigaret speciaal gemaakt voor echte rokers. Londen overweegt aanvallen op bases van de guerrilla's Vreemde aanslag in Moskou op een Westduitse diplomaat WERELDNIEUWS V uurgevecht in Zuid-Tirol Van dag tot dag „Aanslag" op Kennedy was slechts vuurwerk Gewonde Oostduitser over de Berlijnse muur geholpen •afe Concilie in derde zitting bijeen Peking gebruikt opiumgeld tegen de Sovjet-Unie Tien kinderen bij brand omgekomen Koning Olav in Luxemburg ^Praatótcel Op de MAANDAG 14 SEPTEMBER 1964 Player's filter tipped Player's Gold Leaf is een van de meest verkochte filter sigaretten. U kunt nu ook in Nederland het volle aroma genieten van superieure tabakken. Als U een échte roker bent, probeer dan vandaag nog Player's Gold Leaf. Ongerust T erugslaan Ambassade-secretaris met mosterdgas bespoten Weigering V er zwijgen M. Mok 99 99 Ofschoon de allernieuwste pogingen tot formatie van een Arabisch front tegen Is raël geen ander beeld opleveren dan het traditionele, dat van onderlinge naijver en verdeeldheid, begint langzamerhand het gevaar zich af te tekenen van een brand haard in dit deel van de wereld, die on voorziene gevolgen kan hebben. Het is op zichzelf al verbazingwekkend dat in de wereld van vandaag, waar con' structieve en positieve arbeid op alle in ternationale Taakgebieden wordt verricht om de mensheid een iets betere levens kans te geven, een groep staatslieden niets anders te doen blijkt te hebben dan misdadige plannen smeden tegen een volk, dat na eeuwenlange ontberingen en lijden eindelijk een tehuis heeft gevonden. Als de toestanden in de landen, die aan dit worgerscomplot deelnemen, ideaal zou den zijn en die ideaaltoestanden door Is- raëls activiteiten zouden worden bedreigd, zou men nog enig begrip voor een derge lijke samenzwering kunnen opbrengen. Het is echter zo, dat de sociale en econo mische toestanden in de meeste van die landen ten hemel schreiend zijn, dat er nog alles moet worden gedaan op het ge bied van welzijnszorg en sociale recht vaardigheid, dat er nog slechts een pover begin is gemaakt met iets wat op een moderne ontwikkeling lijkt. Als Nasser en zijn Arabische trawanten zich eens in de eerste plaats met hun eigen problemen zouden bezighouden, inplaats van openlijk moord te beramen op een volk dat hen niet bedreigt, zouden ze wellicht met een iets betere reputatie de geschiedenis in gaan. En als ze bovendien de grootheid zouden kunnen opbrengen om te trachten van Israël iets te leren op het gebied van de staathuishouding, de sociale orga nisatie, de industrialisatie, de nationale coördinatie, de ontwikkelingskunst van braakliggende gebieden, zouden zij zich grote verdiensten kunnen verwerven en hun levensareaal grote weldaden bewij zen. Maar neen, de heren Arabische staats leiders vullen de ruiven van hun volk met haat en zijn op moord en doodslag uit. Inplaats van te proberen, de hangende problemen tussen hun landen en Israël door eerlijke contacten op te lossen en daardoor de noden van Arabische vluch telingen en niemandslandbewoners te leni gen, drijven zij naar oorlog. Niet eens naar wat men desnoods nog een „eerlijke oorlog" zou kunnen noemen, want ze we ten dat de uitslag daarvan voor hen de ondergang zou betekenen. Ze willen een vernietigingsactie zonder veel eigen risi co. De door Hitier aangewezen methoden van sluipmoord in het groot door middel van stratosfeer-raketten lijken hun doelma tiger. Daar wordt het nationale budget nu dan ook gedeeltelijk aan opgeofferd, met behulp van Duitse geleerden die indertijd in Peenemünde tijd tekort zijn gekomen om de ondergang van de Joden én de ge allieerden te bekokstoven. De vernieti gingskampen van het Derde Rijk zijn voortgezet in Egypte. De vernietiging van de Joden is doel gebleven. De Joden heb ben zichzelf tot doelwit gemaakt in een geconcentreerd gebied van Palestina, waar zij hun tehuis bouwden. Als daar de grote klap kan worden uitgedeeld, heeft Hitiers werk zijn voleinding gekregen. Het is bedroevend, dat de rest van de wereld werkeloos toeziet, terwijl dit com plot wordt gesmeed en uitgebouwd. Als West-Duitsland zijn grote schuld van wel eer enigszins had willen inlossen, zou het Israël politiek hebben moeten adopteren door een erkenning en een bilateraal ver bond, en het zou Israël als pupil hebben moeten introduceren in de Westelijke bondgenootschappen en de NAVO, met dien verstande dat een aanval op Israël zou worden beschouwd als een aanval op elk van de verdragspartners. Dat is niet gebeurd. Integendeel, met slappe argumenten hebben Westelijke mo gendheden de Arabische samenzwering toegelaten. Zij kijken een andere kant op en maken zich druk om verloren buiten posten in Azië. Maar de bakermat van een nieuwe, betere beschaving in het Na bije Oosten wordt eenzaam en verlaten ten prooi gegeven aan moderne Joden moordenaars, die Hitiers mislukking be treuren en het laatste hoofdstuk van Goebbels haatdrama gaarne willen schrij ven met het bloed van de laatste Joden ter wereld. NEW YORK Een stukje vuurwerk ge worpen uit een raam enkele honderden meters van de plaats waar Robert Kenne dy, de voormalige Amerikaanse Minister van Justitie, een verkiezingstoespraak hield heeft even het vermoeden gewekt dat er een aanslag was gepleegd. Na een onder zoek bleek dat dit vermoeden onjuist was. De broer van de vermoorde president stond zaterdag in New York op het dak van zijn auto en stak een toespraak af toen een luide knal weerklonk. Men vond een vulpen. Toen deed het gerucht de ron de dat iemand een „vulpenbom" naar Ken nedy had geworpen. De politie verklaarde korte tijd later dat de gevonden pen helemaal geen bom was. Blijkbaar had iemand de toespraak met wat vuurwerk willen opluisteren. BERLIJN (AP) De jonge Amerikaan se soldaat Hans Puhl redde zondag bij de Berlijnse muur het leven van een vluchte ling terwijl manschappen van de Westber- iijnse politie en de Oostduitse grenswacht veertig minuten op elkaar vuurden. Niemand kwam om het leven, maar de vluchteling werd getroffen door vijf kogels uit een Oostduitse machinepistool voordat hij over de muur in veiligheid getrok ken kon worden. Een Westberlijnse vrouw en een man werden door rondvliegend glas en splinters getroffen toen de Oostduitse kogels in een Westberlijns flatgebouw neerhagelden. Volgens de Westberlijnse politie heb ben de Oostduitsers meer dan hon derd schoten gelost. Ten minste 28 kogels kwamen in Westberlijnse gebouwen te recht. In het duel loste de Westberlijnse politie 64 schoten. Amerikaanse autoritei ten ontkenden dat Amerikaanse soldaten aan het vuurgevecht deelgenomen hadden, zoals ooggetuigen verklaarden. De wapens van de Amerikaanse manschappen zijn ter plaatse geïnspecteerd en het is gebleken, dat daaruit geen schoten gelost waren. Puhl een genaturaliseerde Duitser was met een Westberlijnse politieman in een auto op patrouille. Toen hij twee Oost duitse grenswachters op de vluchteling zag toelopen richtte Puhl zijn geweer op hen en beval hen de vluchteling te laten gaan. De grenswacht reageerde niet op dit be vel en Puhl gooide een traangasgranaat over de muur. Toen hij over de muur keek opende de Oostduitse grenswacht het vuur. Daarop begon ook de Westberlijnse politie te vuren. Twee Oostduitsers hadden de vluchteling bereikt. De ene probeerde hem weg te sleuren en de andere richtte zijn pistool op Puhl. De Amerikaan trok zijn pistool, richtte op de Oostduitser en zei: „Laat los en verdwijn". Inmiddels hadden twee West- berlijners een trap en draadkniptangen ge haald. Zij gingen de trap op en knipten de draad boven op de muur door. De brandweer, die ook ter plaatse was geko men, gaf Puhl een touw. Deze maakte daarin een lus en liet het over de vluchte ling vallen, die zich daarmee naar de muur sleepte. De vluchteling, de 21 jaar oude Michael Meyer, viel flauw op West berlijnse bodem. Hij had twee schotwonden in een dij, een in een schouder en twee in handen en voe ten. Zijn toestand is bevredigend. Aansluiten Schotenwisseling Berlijn Nabij Hof zijn zondag vier jeugdige Oostduitsers naar West-Duitsland ge vlucht, aldus de Westduitse grenspolitie. Advertentie Player's GOLD LEAF LONDEN (AP) Groot-Brittannië is bezig zijn strijdkrachten in het Verre Oosten te versterken voor een krachtige verdediging van Maleisië, waarbij aan vallen op Indonesische militaire doelen in antwoord op verdere aanvallen op het Ma- leische vasteland niet geschuwd zullen worden. Op verzoek van de regering van de fe deratie Maleisië zijn deze week met spoed sterke land-, zee- en luchtstrijdkrachten naar Maleisië overgebracht. Gemeld wordt dat voor de militaire strijdkrachten in Australië en Nieuw-Zeeland de staat van paraatheid is afgekondigd. De zegslieden legden er de nadruk op dat het Britse kabinet zijn goedkeuring moet geven voor eventuele vergeldings- aanvallen op Indonesische vliegvelden en dat deze nog niet gegeven is. Sommige functionarissen zeiden onom wonden dat er nu een werkelijke dreiging van een grote oorlog in het gebied op komst is. De Indonesische confrontatiepo litiek kan dan uitlopen op een oorlog. Washington is enigszins ongerust over de toestand omdat de mogelijkheid bestaat dat' de Verenigde Staten die bondgenoot schappen in dat gebied met Australië en Nieuw Zeeland hebben, bij het conflict be trokken kunnen worden. Vandaag zal de veiligheidsraad het con flict bespreken. Verwacht wordt dat de defensiecommissie van het Britse kabinet dinsdag de toestand verder zal bestuderen voordat deze in een voltallige vergadering van het kabinet besproken zal worden. De afgelopen week is eerst het 22ste re giment lichte luchtdoelartillerie uit Duits land met vliegtuigen naar Singapore over gebracht. Daarna is een fregat van Mid dellandse Zee-vloot gestuurd en vervol gens heeft het vliegkampschip Victorious in Australië opdracht gekregen zich met de escorterende torpedoboot jagers naar de Maleisische wateren te begeven. Tenslotte hebben vier Vulcan bommenwerpers, drie Canberra lichte bommenwerpers en twee Shackleton vliegtuigen bevel gekregen naar Maleisië te gaan. Groot-Brittannië behoudt zich het recht voor terug te slaan, indien de Indonesische aanvallen op Maleisië voortduren. Dat heeft een woordvoerder van de Britse ho ge commissie gezegd. Hij zei dit naar aanleiding van de be richten uit Londen dat Groot-Brittannië zijn bondgenoten had laten weten dat het van plan is represailles tegen Indonesië te nemen, indien de Indonesische aanvallen op het vasteland van Maleisië voortgaan. De woordvoerder zei dat in een gespan nen toestand zoals et- nu heerst een lijn getrokken moet worden welke niet over schreden mag worden. Hij zei niet waar deze grens liep, maar voegde hieraan toe dat Londen over deze kwestie zeer nauw contact onderhoudt met zijn Maleisische, Amerikaanse, Australische en Nieuw-Zee- landse bondgenoten. In Jesselton, de hoofdstad van de Ma leisisch Borneo, heeft eerste minister Do- nal Stephens tegen journalisten verklaard dat hij voor represailles is tegen Indone sische guerrillabases vanwaar de aanval len op Maleisische Borneo ondernomen zijn. Stephens, die juist teruggekeerd was uit Koeala Loempoer, zei: „indien geen vreedzame schikking getroffen kan wor den, moeten wij terugslaan tegen de bases vanwaar de razzia's ondernomen wor den." Acht Britse straaljagers hebben met ra ketten aanvallen gedaan op Indonesische parachutisten, die zich verborgen houden in de wildernis in het zuidelijke gedeelte van het centrum van het Maleisische vas teland. Britse Gurka-troepen hebben zondag hun patrouille-activiteiten in de oerwouden van Maleisë uitgebreid. Een woordvoerder van het Maleisische ministerie van Defensie heeft meegedeeld dat na de luchtaanvallen meer parachu tisten gevangen zijn genomen en dat er ook een hoeveelheid wapens en ander ma teriaal is buitgemaakt. Van de ongeveer vijftig guerrillastrij ders, die elf dagen geleden boven Maleisië geparachuteerd zijn, zijn er thans zeker acht gesneuveld en waarschijnlijk meer dan twintig gevangen genomen. VATICAANSTAD (Reuter) Gezeten op de „sedia gestatoria" is paus Paulus vanmorgen de Sint Pieter binnengedragen en heeft daar de derde en naar men aanneemt beslissende zitting van het Vaticaanse concilie geopend. In de Sint Pieter waren ongeveer 2.500 bisschoppen en andere kerkelijke hoogwaardigheidsbe kleders onder wie zestig niet-katholieke waarnemers verzameld. Voorafgegaan door 24 gemijterde prela ten uit negentien landen, die met de paus aan hetzelfde altaar de mis celebreerden om de eenheid van het priesterschap te demonstreren, droegen de dragers een ze genende paus naar het hoofdaltaar. „Con celebratie" is mogelijk geworden krach tens de hervormingen op liturgisch gebied die het vorig jaar door het concilie zijn goedgekeurd. De debatten beginnen morgen. Paus Paulus zal deze niet bijwonen maar volgen op de televisie. Het eerste punt van de agenda van deze nieuwe zitting van het concilie is een ontwerp-decreet, getiteld „De ecclesia" (over de kerk), waarin on der meer het wezen van de kerk en de verhouding tussen paus en bisschoppen omschreven worden. MOSKOU (Reuter) Het Russische partijblad „Pravda" meldt, dat China op grote schaal opium produceert en de op brengsten van ongeoorloofde opiumhandel aanwendt voor anti-Russische propaganda. In een artikel van de „Pravda"-correspon- dent in Tokio, die in 1958 een bezoek bracht aan China, wordt gezegd dat „de huidige Chinese leiders" ongeveer een half miljard dollar per jaar uit deze bron ver krijgen. Zij gebruiken dit geld voor propaganda tegen de Sovjet-Unie en betaling „voor de diensten van de mario netten van de scheurmaker in Peking", aldus het blad. KASOTA (Minnesota) (AP) Tien kin deren zijn omgekomen bij een brand die een huis van twee etages in Kasota in het zuiden van de staat Minnesota vernield heeft. Een kind sprong uit een venster van de tweede etage van het brandende huis. Het waarschuwde de brandweer. Negen van de slachtoffers zijn kinderen uit het gezin van Kenneth Bowish. Hun ouders waren niet thuis. Het jongste van de slachtoffertjes was twee en het oudste zestien jaar. BONN (AP, DPA) De Westduitse re gering heeft scherp geprotesteerd tegen een aanslag met mosterdgas op de derde secretaris van haar ambassade in Moskou. De ambtenaar, Horst Schwirkmann, zou tijdens een kerkdienst op zes september in het Russisch-orthodoxe klooster te Sa- gorsk, zijn bespoten met een chemisch gif. Schwirkmann ligt op het ogenblik in een ziekenhuis in de Bondsrepubliek. Hij verkeert in levensgevaar. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Bonn maakte bekend, dat de ambtenaar tijdens de kerkdienst een klap op zijn lin kerdij voelde. Hij constateerde dat zijn pantalon nat was. Enkele uren later kreeg hij heftige pijnen in het been. De Duitser consulteerde een aan de Amerikaanse ambassade verbonden ge neesheer, die vaststelde dat Schwirkmann met een chemisch gif in aanraking was geweest. Omdat zijn toestand snel achteruitging, adviseerde hij de patiënt naar een zieken huis in West-Duitsland over te brengen. Toen de Westduitse ambassade aan de Russische autoriteiten toestemming vroeg Schwirkmann met een Nederlands toestel via Amsterdam naar de Bondsrepubliek te mogen vervoeren, weigerden de Russen. Zij verklaarden dat het toestel was vol geboekt, hetgeen, aldus het Westduitse ministerie van Buitenlandse Zaken, niet waar was. Het vervoer van de patiënt vond later via Warschau plaats. Artsen in de Bondsrepubliek stelden vast dat Schwirk mann met mosterdgas in aanraking was geweest. DPA vernam van welingelichte zijde dat Schwirkmann aan de ambassade was toe gevoegd om het gebouw tegen afluisteren te beveiligen. Hij zou afluisterapparaten hebben gevonden. Het protest is door minister Schroder aan de Russische ambassadeur Smimov in Bonn ter hand gesteld. Politieke kringen in Bonn menen dat de Westduitse autori teiten in verband met het bezoek dat pre mier Kroesjtsjev begin 1965 aan de Bonds- Koning Olav van Noorwegen is zaterdag in Luxemburg aangekomen. Prins Bern- hard, die de vorst met een regerings- Friendship had weggebracht, keerde on middellijk naar Nederland terug. republiek wil brengen het voorval wilden verzwijgen. Men acht de mogelijkheid niet uitgesloten dat een bepaalde groep in de Sovjet-Unie het bezoek van de Russische leider wil torpederen. Toen een krant het publiceerde, kwam men met een verkla ring. Bondskanselier Erhard heeft de voorzit ters van de drie grote fracties in de Bonds dag meegedeeld dat een functionaris van de Westduitse ambassade in Moskou het doelwit geweest is van een geheimzinnige samenzwering van de Russische geheime dienst. Chinezen Het lijkt mij niet overdreven te zeggen dat berichten omtrent de wereldpolitiek zelden van opbeurende aard zijn. Wat mij betreft, ik zie er niet veel anders in weer spiegeld dan de onmacht van de mens om redelijke orde op zijn internationale zaken te stellen. Deze onmacht is oor zaak van een zodanig gemodder dat ik me soms afvraag waarom iemand nog lust heeft, in deze poel te wroeten. Deze lust is echter ruimschoots aanwezig, ge zien de geanimeerde strijd om presi dentszetels en andere hoge functies die de bekleder in staat stellen een vinger in de poel te houden. Is er op dit gebied eens iets van ver kwikkelijke aard te bespeuren, dan moet men zich dit vooral niet laten ontgaan en er zo mogelijk de aandacht op vesti gen van hen die wellicht verzuimd heb ben er kennis van te nemen. Zulk een verkwikkelijkheid was voor mij het be richt dat een hoge Chinese leider het niet eens is met de officiële koers van zijn land. Hij houdt er dus een afwijkende mening op na en dit feit vind ik belangrijk ge noeg om er even bij stil te staan. Het ver kwikkelijke van deze zaak ligt niet op politiek gebied. Ik houd me daar trouwens buiten. Of de man in kwestie gelijk of on gelijk heeft, doet voor mij minder ter za ke dan het feit dat hij er zijn eigen mé ning op nahoudt en deze naar voren brengt. Ik heb angstaanjagende verhalen gele zen over de methoden van zogenaamde hersenspoeling waaraan de Chinese macht hebbers hun miljoenenmassa's onderwer pen. Het komt hierop neer dat men de mens tot een lege huls maakt, waarin men alle gewenste opvattingen en overtuigin gen kan pompen. Ik heb dit zojuist angst aanjagend genoemd, omdat het een gru welijke opzet is. Wat het resultaat aan gaat, ben ik minder onder de indruk ge komen, want al onderschat ik het lijden niet dat mensen op deze manier wordt aangedaan, ik heb me geen ogenblik la ten afbrengen van de mening dat heel de ze geestelijke terreur tenslotte een slag in de lucht zal blijken te zijn. Een mens is geen computer die men alle gewenste antwoorden kan ontlokken. Er is nog geen middel gevonden om de ziel, wat men daaronder ook verstaan wil, te maken tot een mechanisch samenstel dat men naar willekeur kan manipuleren. De alarmkre ten van de geleerden die de mens zien wegzakken in een soort massabrij, kunnen me dan ook in diepste wezen niet veront rusten. En nu is daar dan die Chinees, wiens naam ik niet onthouden heb. Chinese na men liggen mij te zwaar op de tong. Wat ik wel onthouden heb is dat waar er één Chinees is, er meer zijn. Chinezen die zijn blijven denken, goed of verkeerd, dat doet er nu niet toe. Ze hebben onder een ja renlang indoctrinatie-bombardement hun individualiteit bewaard. Ze hebben geen afstand gedaan van hun gezond verstand, van hun opvattingen omtrent juist en on juist, goed en kwaad. Kortom, ze hebben zich als mens gehandhaafd. Wie zich als mens wil handhaven, heeft het niet altijd gemakkelijk, maar dat kan geen reden tot beklag zijn. Want dat on gemakkelijke maakt juist het wezen uit Van de menselijke situatie. INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE 1 Vrouwenkiesrecht. Voor het eerst in de ge schiedenis van de kleinste republiek ter wereld hebben vrouwen zondag deelge nomen aan de verkiezingen voor de „grote algemene raad", het parlement van San Marino. Van de 15.000 kiezers van wie 7.000 in het buitenland wonen waren 7.000 vrouwen. Kosmos-45. De Russen hebben zondag de „Kosmos 45" gelanceerd. Het is een on bemande satelliet die de ruimte moet verkennen en deel uitmaakt van de be kende „Kosmos"-reeks. Val. In het afgelopen weekeinde zijn in de Beierse alpen vier bergbeklimmers om het leven gekomen. Een van hen over leed aan een hartaanval. Drie kwamen om na een val. Lanceerbasis. De Franse minister voor Wetenschappelijk Onderzoek, Gaston Pa- lewski, heeft meegedeeld, dat Frankrijk waarschijnlijk in Frans Guyana zijn lan ceerbasis voor satellieten zal bouwen. BOLZANO (AP) Zondag is een vuur gevecht van een kwartier aan de Italiaans- Oostenrijkse grens gevoerd tussen Italiaan se alpenjagers en vier Zuidtiroolse terro risten. Er zijn geen berichten over doden en gewonden. Volgens de politie hadden de terroristen uit de richting van Oostenrijk geschoten, maar ze zei niet dat de terroristen van Oostenrijks grondgebied af geschoten had den. Zaterdag hebben Italiaanse troepen de grens met Oostenrijk met een kordon van 5.000 man afgegrendeld. Sociaal werk. In de Griekse hoofdstad Athene is zondag de twaalfde internatio- nele conferentie over socaal werk ge opend. 2500 vertegenwoordigers van 61 landen en organisaties voor sociaal wel zijn uit de hele wereld wonen de confe rentie bij. Telefoto pionier. Harold Carlson, een pio nier op het gebied van de telefoto, is op 66-jarige leeftijd overleden. Tot zijn pensionering in 1961 was hij vijftien jaar lang chef geweest van het elektro nische laboratorium van Associated Press in New York. Ontevreden. Een ontevreden onderwijzer die deze zomer ontslagen is bij een la gere school in Taipeh heeft drie mensen onder wie de hoofdonderwijzer, doodge schoten. Vervolgens heeft hij zelfmoord gepleegd. De schietpartij vond in de school plaats. Syncom-3. De communicatiesatelliet Syn- com-3, die de televisiebeelden van de Olympische Spelen in Tokio zal over brengen, heeft zaterdag een laatste „duwtje" in de goede richting gekregen. Volgens het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart bevindt de kunst maan zich in een stationair blijvende po sitie ten opzichte van de aarde. De grondbesturingspost in Californië deed de stabilisatieraketten in werking tre den. Men zal af en toe lichte correctief aanbrengen. Juwelendiefstal. Mevrouw Francis Hunter, de vrouw van de oud-tenniskampioen, haar zuster, gravin Bella Dimian en een keukenmeisje zijn gisteren in de schuil kelder tegen atoombommen van de villa der Hunters in Southampton (V.S.) aan getroffen. Zij hadden daar 12 uur lang aan handen en voeten aan elkaar vast gebonden gelegen. Drie gemaskerde en gewapende bandieten hadden hen vast gebonden en juwelen meegenomen ter waarde van ongeveer 10.000 dollar.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3