Arbeidsverloop en -omstandigheden in de Nederlandse zeevisserij IJmuidens strandvoetbal feestelijk besloten Uitslag van derde politie- nachtrit Velsen Havenberichten N.S.U. PRINZ-DEALER - GARAGE KOSTER Telefoon 02560-8025 GASF0RNPIZEN Loendersloot elke: dag Hoenders en konijnen op de keurtafel Woongebied Velsen-Nrd onder de loep Zeebadtrofee voor Clubhuis Brulboei Zevenduizendste in IJmuiden In de Vishal en op zee Nieuwe opdracht voor Verolme Wadlopers maken gebruik van postduiven Matroos op schip verongelukt Winterprogram O.K. Mannenvereniging Neem nu een kwarfeal-abonemenf! Voor nieuwe IJmuider Courant J ESDAG Betaling abonnementsgeld per giro abonnees de nummers tot 1 okt, a.s. gratis MAANDAG 14 SEPTEMBER 1964 Jongens staken brand in autowrak Matroos mishandelde inwoner van IJmuiden „Barracuda" verkocht Jongetje in Velsen-N. door auto aangereden a>(ï>0<i>a> 260.- 360.- 299.- per kwartaal 9.75 Op de komende bestuursvergadering van het Visserijschap zal worden beslist omtrent een voorstel van het dagelijks bestuur, volgens hetwelk het Visserijschap zal optreden als opdrachtgever aan een onderzoekingsinstituut om een arbeids- fvsiologisch en -sociologisch onderzoek in de Nederlandse zeevisserij in te stellen en daarover een rapport samen te stellen. Op initiatief van de Commissie Opvoe- tuut voor Preventieve Geneeskunde te Lei ring Produktiviteit van de Sociaal-Econo- den, dat onderdeel uitmaakt van de Orga mische Raad heeft een bespreking plaats- nisatie-T.N.O. Er zal voorts een begelei- gevonden waaraan werd deelgenomen door dings- of voortgangscommissie dienen te vertegenwoordigers van genoemde com- worden geformeerd, welke contact onder- missie, van de ministeries van Landbouw houdt met het onderzoekingsinstituut Voor en Visserij, Sociale Zaken en Economische het welslagen van het onderzoek is een Zaken en van het Visserijschap. Aanleiding nauw contact tussen belanghebbenden en tot deze bespreking was een verzoek van onderzoekers een zeer belangrijke voor- het ministerie van Sociale Zaken aan de waarde. C.O.P. om de mogelijkheid van een ar- Op grond van het bovenstaande stelt het beidsfysiologisch en -sociologisch onder- dagelijks bestuur van het Visserijschap J." de visserij in studie te nemen, voor: te besluiten dat het Visserijschap als Met dit verzoek gaf minister Veldkamp opdrachtgever voor het onderzoek zal op- geyolg aan zijn toezegging aan het be- treden; van de middelen, welke in verband drijfs even te zullen nagaan op welke wij- met de komende liquidatie van het Pro- ze het in het rapport van de Commissie- duktiviteitscentrum voor het Visbedrijf ten Diepenhorst aanbevolen onderzoek naar de behoeve van de aanvoersector vrijkomen oorzaken van het arbeidsverloop en naar jn principe een bedrag van 10.000 te be de arbeidsomstandigheden m de visserij stemmen als bijdrage uit het bedrijfsleven zo" worden verricht. voor het onderzoek; het dagelijks bestuur r opT bespreking bleek dat de te machtigen ter verdere voorbereiding en C.O.P., die de staatssecretaris van Econo- uitvoering van het voorgaande de nodige mische Zaken adviseert inzake de subsi- maatregelen te treffen Vanondf rzoekingen en technische Indien hiertoe wordt' besloten, zullen de ®en J de ot32®1 daarvan, po- volgende stappen dienen te worden onder' T f iTt Jen0vfr onderhavige pro- nomen: aan de betrokken instanties zal be- f ^dewerktng Xan de C.O.P. zijn richt worden verzonden van de besluiten in het verleden reeds belangrijke arbeids sociologische onderzoekingen verricht in de Twentse textielindustrie en in de Am sterdamse en Rotterdamse havens. De C.O.P. bleek te meer geneigd een onderzoek in de visserij alle steun te ver lenen, omdat van de resultaten hiervan mede belangrijk materiaal kan worden verwacht ten dienste van het door de re gering in de naaste toekomst te voeren actieve visserijbeleid. Deze zienswijze werd ter vergadering gedeeld door de directeur van de Visse rijen. De overheid is voornemens om sa men met het bedrijfsleven te komen tot een positief beleid ten aanzien van de vis serij, waarbij de economische en de so ciale problematiek als een geheel moeten worden bezien. In welke vorm maatregelen zullen die nen te worden getroffen, zal dus onder meer afhangen van de resultaten van een onderzoek als hier bedoeld. Van het be- drijfsleven wordt verwacht dat dit de be reidheid zal betonen con amore mede te werken aan het onderzoek. Deze bereid heid tot het nemen van verantwoordelijk- Zaterdagmiddag is op het terrein van de sportfokkerij „De Gier" in Beverwijk een zo genoemde tafelkeuring gehouden door de heren Kuijken uit Bentveld (hoenders) en Gelein uit Aalsmeer (konijnen). Aan gevoerd werden dertig grote hoenders en vijftig krielhoenders en voorts drieën- negentig konijnen. De uitslagen waren als volgt: Hoenders, fraaiste haan: D. Luijendijk; op één na fraaiste haan: D. Luijendijk; fraaiste hen: D. Luijendijk; op één na fraaiste hen: C. van Eerden. Krielhoenders, fraaiste haan: D. de Vreeze; op één na fraaiste haan: sport fokkerij „De Gier"; fraaiste hen: sport fokkerij „De Gier"; op één na fraaiste hen: de heer Caspers. Konijnen, fraaiste grote rassen: jeugd- heid zal tot uitdrukking dienen te komen lid J. Waardijk; middenrassen: N. C. Ad- in het verstrekken van een opdracht tot miraal: dwergrassen: J. de Ruijter. het verrichten van het onderzoek door het Fraaiste ram van januari-februari: J. orgaan van het bedrijfsleven dat daarvoor de Ruijter; fraaiste voedster januari het ^sseri,Scnhananmer g februari; N' C' Admiraal; fraaiste ram De daadwerkelijke belangstelling van de TrTaTtTTTTë"Ïdmiraaffra^" zijde van de betrokken departementen zal *am meMuH H w TT drage T de^ffnanciering Tan" hetTncu£ U®**" meHuli: sportfokkerij „De Gier® zoek. Het grootste deel van de kosten hier- Volgens de keurmeesters was de kwali- van, welke worden geraamd op een be- van deze 'n 19t>4 geboren dieren zeer drag van ongeveer 200.000 zal worden be- »oed- Een aantal leden gaat met een inzen- streden uit de C.O.P.-gelden, Van het be- dinS van totaal 35 dieren naar de interna- drijfsleven zelf wordt slechts een symoo- "tiórialê tentoonstelling „Orflithophilia" te lische bijdrage verwacht. Voor het in gang zetten van het onder zoek is uiteraard nodig dat een opdracht wordt gegeven aan een onderzoekingsinsti tuut, waarbij wordt gedacht aan het Insti- Utrecht, op 8-10 oktober. van het bestuur; in overleg met deze in stanties zal een onderzoekingsinstituut worden uitgekozen; tezamen met deze in stanties zal een voorlopige werkgroep wor den gevormd, welke tot taak krijgt in sa menwerking met het onderzoekingsinsti tuut een opzet voor het onderzoek uit te werken; op grond van deze opzet zal een subsidie-aanvrage bij de regering worden ingediend; als de financiering is geregeld, zal een opdracht aan het gekozen onder zoekingsinstituut worden verleend tot het ondernemen van het onderzoek; de voor lopige werkgroep zal vervolgens worden omgezet in een begeleidingscommissie, welke het onderzoek gedurende de gehele duur ervan van nabij zal volgen. Advertentie In de met vlaggen en ballonnen versierde Bitumarinloods aan de IJmuidense Badweg hebben achthonderd IJmuidenaren zich zaterdagavond kostelijk geamuseerd. Alle moeite, die er gedaan was door de strand voetbalcommissie werd dan ook rijkelijk beloond door het slagen van deze feestelijke afsluitingsavond van de strandvoetbal- competitie. In de middag vonden er in het kader van deze afsluitingsmanifestaties de erewedstrjjd tussen kampioen Brulboei en The All Stars, een pupillenwedstrjjd tussen VSV en Stormvogels en boksdemonstraties plaats, terwijl de drumband Voorwaarts voor de muzikale entourage zorgde. De feestavond werd officieel geopend door de voorzitter van de strandvoetbal commissie ,de heer J. van der Steen. Na hem was het woord aan de sportambtenaar van de gemeente Velsen, de heer H. G. F. Smakman, die de verhinderde wethouder van Financiën en Vreemdelingenverkeer de heer J. G. Kolkman verving. De heer Smakman achtte het strandvoet bal om twee redenen van gemeentelijk be lang: de recreatie voor de badgasten en de sportieve recreatie van de spelers zelf. Hij vond het een tekortkoming, dat de competitie te lang had geduurd en dat er nog wel eens te hard werd gespeeld. Voorts bracht hij dank uit aan de leden van de strandvoetbalcommissie, de scheidsrechters en aan de heer A. Toonen, directeur van de VVV Velsen-IJmuiden, die het drukwerk voor deze competitie verzorgde. Het hoogtepunt van het officiële gedeelte was de prijsuitreiking. De geblesseerde aanvoerder van het kam pioensteam van Clubhuis Brulboei, Jack Groen, nam de 70 centimeter hoge Zeebad trofee in ontvangst, terwij] de spelers een verkleind model hiervan ontvingen. Be halve de tweede prijs voor Paviljoen Zee distel, de derde prijs voor het ongeslagen De volledige uitslagen en prijswinnaars van de vrijdag jl. gehouden derde Politie- u I Nachtrit van de Politie Sportvereniging in het nieuwe seizoen wordt gehouden op Velsen zijn als vol t; P g donderdag 24 september in het gemeen- Klasse A_ categorie j De eerste bijeenkomst van de afdeling Velsen-Noord van de Partij van de Arbeid telijk wijkcentrum aan de Smidt van Gel derstraat. Deze bijeenkomst staat in het teken van het woongebied Velsen-Noord; de bedoeling is, dat van gedachten wordt gewisseld over de toekomst van dit deel der gemeente. Bij velen blijkt een onbe hagen te groeien over de zich steeds uit breidende industrie. Voorts zal aandacht worden geschonken aan enkele openbare voorzieningen, welke nog steeds op uitvoering wachten. Men meent kortom de vraag te stellen: of Velsen-Noord als woongebied in de toekomst aan de normen, welke de socia listen menen te mogen stellen, zal voldoen Er zal op deze avond een forum worden gevormd, dat wordt ingeleid door de heer J. van Os van den Abeelen, voorzitter van de P.v.d.A.-raadsfractie. Het forum bestaat uit de wethouders H. de Boer en R- Verbeek en het gemeenteraadslid K. H. Marks; voorzitter is de heer J. Harm- sen, voorzitter van de Federatie Velsen van de Partij van de Arbeid, tevens lid van Provinciale Staten van Noord-Hol land. Advertentie (auto's, politie): wisselbekers Van Gelder Zonen n.v. PAM bekers: 1. Koning-Zandbergen (PSV Vel sen) 304 strafpnt.; 2. Schrijvershof-Groe nendijk (PSV Alphen) 317 strafpnt.; 3 Fokkel-Zijlstra (PSV Alphen) 336 strafpnt. 4. Spiering-v. d. Wee (PSV Velsen) 429 strafpnt.; 5. Heijnen-Mateboer (PSV Ede) 553 strafpnt. Klasse A, categorie II (motoren met duopassagier of zijspan, politie): Wissel beker aangeboden door de burgemeester van Velsen (PAM-beker): 1. H. v. d. Bor- Zijtveld (Utrechtse PSV) 442 strafpnt.; 2. Kwak-Siersema (PSV Den Helder) 993 strafpnt.; 3. Vermeulen-Spaans (PSV Lei den) 1132 strafpnt.; 4. Bentvelzen-Hand graaf (PSV Leiden) 1491 strafpnt. Klasse A, categorie III (motoren-solo rijden, politie): Wisselbeker aangeboden door de commissaris van politie Velsen U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 9.75, post- abonnees f 10.25. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkstezijn formulieren op aanvraag gaarne ter beschikking In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE De Velsense politie heeft zondagmorgen zes opgeschoten jongens uit IJmuiden-oost en Santpoort aangehouden die bezig wa ren bij het voetgangerstunneltje in de Sla perdijk in Santpoort een vuurtje te stoken. De jongens hadden ook de brand gestoken in een aldaar staand autowrak en dit on dersteboven getrokken. De politie heeft de jongelui zelf het brandje laten blussen. Terwijl een 33-jarige bewoner van de Oranjestraat in IJmuiden zaterdag kort na middernacht zijn hond uitliet werd hij on verhoeds aangevallen door een 20-jarige matroos afkomstig uit Roden. De zeeman had kort te voren een café verlaten. De politie heeft tegen hem proces-verbaal op gemaakt wegens mishandeling. PAM-beker: 1. M. Vink (Rijkspolitie Luc- tor Leiden) 596 strafpnt. Klasse B, categorie I (auto's, burgers) Wisselbekers Shell PAM-bekers: 1. Stille broer-De Boer (Rijmonders) 167 strafpnt.; 2. De Bloois-Postema (RAC West) 170 strafpnt.; 3. Dietvorst-Swier (Rijmonders) 176 strafpnt.; 4. Jansen-Smit (RAC West) 216 strafpnt.; 5. Groenewoud-Groenewoud (RAC West) 220 strafpnt.; 6. Compas- Jansen (Wegkruisers) 226 strafpnt.- 7. Reijnen-Dijkman (PSV Den Helder)250 strafpnt.; 8. Woonink-Reints (Rijmonders) 258 strafpnt.; 9. Lootsma-Scholts (Rii- monders) 260 strafpnt.; 10. Schoone-Wolt- huizen (Rijmonders) 274 strafpnt. Klasse B, categorie II (motoren met duo- passagier of zijspan, burgers): Wisselbeker PAM, PAM-beker: 1. v. d. Steen-Punt, (IJmuiden) 1622 strafpnt.; 2. Anker-Anker (IJmuiden) 1630 strafpnt. Klasse B, categorie III (motoren solo rijders, burgers): 1. P. de Klerk (IJmuiden- Oost) 1136 strafpnt. PAM-beker. Bijzondere prijzen: beste buitenlandse Jan Cauter-Debacker (Politie Brus sel) 738 strafpnt. Beste prestatie politie Velsen: Koning- Zandbergen (wisselbeker) 304 strafpnt. Beste prestatie inwoners gemeente Vel sen: Stillebroer-De Boer (wisselbeker IJmuider Courant) 167 strafpnt. Regelmatigheidsproef circuit Zandvoort- A I: Brinkman-v. d. Wolf (PSV Den Hel der); A II: v. d. Bor-Van Zijtveld (UPS)- A III: M. Vink (Rijkspolitie Leiden)- B i' mr. Knuwer-Geesink (MC Den Helder/ RAC West); B II: Anker-Anker; B III: P- de Klerk. Merkenprijzen: Volkswagen: Compas- Jansen (Wegkruisers) 226 strafpnt.; Ford: Schoone-Wolthuizen (Rijmonders) 274 strafpnt.; DAF: Hetterscheid-Keur (PSV Heemstede) 1063 strafpnt.; BMW (motor): M. Vink (Rijkspolitie Leiden) 596 strafpnt.; idem auto): Maarschalk-Hop (Santpoort) 415 strafpnt.; Renault: Woonink-Reints (Rijmonders) 606 strafpnt.; Citroën: Oele- Nienhuis (APGS Amsterdam) 606 strafpnt. Ploegen-prijzen: A I: PSV Velsen, 1512 strafpnt.; A II; PSV Leiden, 2623 strafpnt.; B I; Rijmonders, 601 strafpnt. team van Paviljoen Zeezicht en de vierde prijs voor ex-titelhouder Paviljoen Zuid pier, kreeg Paviljoen Noordzee de Fair Play Cup aangeboden door „Ome" Dick Böhm van de IJBC „De Ring" ook voor de competitieleider en scheidsrechter waren er „herinneringen". De heer C. Verburg dankte namens de spelers van Paviljoen Zeedistel en namens alle strandvoetballers de strandvoetbal commissie. De voorzitter van het Zakencentrum Zeebad IJmuiden, de heer W. Geels, en de woordvoerder van het kampioenselftal van Brulboei, Aad Bosma, onderschreven als laatste sprekers deze woorden van dank. Pas tegen 21 uur kon balleider Arie Zonneveld het sein geven aan het dans orkest van The Blue Stars om het bal te openen met een eerste dans voor de leden van de kampioensformatie. Daarna kon iedereen tot twee uur zijn bekwaamheden in de danskunst vertonen, waarvan een grif gebruik werd gemaakt Er werd tot twee uur gedanst, gehost en gezongen. Af en toe traden de zanggroep „The Venely's" en de humorist-conferen cier Piet de Boer op tijdens deze zeer ge slaagde avond, waarover iedereen tevreden kon zijn. De Scheveningse motorviskotter Barra cuda SCH14 is te IJmuiden bij openbare verkoping verkocht aan de gebroeders Mollema te Zoutkamp. Het stalen vaartuig bracht 4300 op. De nieuwe eigenaren gaan er garnalen mee vissen. Deze kotter kwam oorspronkelijk als HD131 in de vaart, is daarna verkocht naar Arnemuiden en voer toen onder het merk ARN15. Na de tweede wereldoorlog werd de kotter naar Scheveningen ver kocht. In 1959 is de oorspronkelijke botter omgebouwd tot kotter. Zondagavond om kwart voor tien is het zevenduizendste schip door de pieren van IJmuiden binnengekomen; het was de Ne derlandse kustvaarder „Jacob Teekman," met hout uit Kaskö, die op weg was naar Zaandam. Vorig jaar kwam het zevendui zendste schip twee dagen later, namelijk op 15 september in IJmuiden aan. Aanvoer van maandag Honderdentien vaartuigen hebben maan dagmorgen 18.120 kisten vis, 980 stuks stijve kabeljauw en 17.500 kilogram tong aangevoerd. Bij de aanvoer waren: 3650 kisten schelvis, 580 wijting, 520 gul en ka beljauw, 9200 haring, 950 makreel, 2180 schol, 70 tarbot, 620 varia. Prijzen van maandag Per kilogram, in guldens: heilbot 4,70- 3,80, tarbot 4,70-3,90, gr. tong 8-7,95, grm. tong 5,92-5,80, kim. tong 5,83-5,72, tong I 6,95-6,63, tong II 6,29-7,31. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 162-160, middel kabeljauw 150, gr. koolvis 124, gr. witte koolvis 144, middel koolvis 124. Per tien stuks: gr. kabeljauw 150-92, middel kabeljauw 62-57. Per stuk: kreeft 16-14. Per 50 kilogram: gr. schelvis 53, middel schelvis 50, kim. schelvis 38-34, schelvis I 38-22, schelvis II 19-9, gul I 70-50, gul II 54-38, gul III 23-10, koolvis I 56, koolvis II 38-22, gr. schol 82-58, schol I 60-50, schol II 49-34, schol III 30-23, schar 36-28, haai 36-18, gestripte wijting 24-16, dichte wijting 22-9,30, haring 14,20-11, makreel 18-10, tarbot 206-110, griet 138-88, tong schar 122, kl. kreeft 45, ham 148. Scheveningen In Scheveningen werd hedenmorgen aangevoerd: 350 kisten schelvis, 50 wij ting, 20 gul en kabeljauw, 4000 haring, 40 makreel, 20 varia. Op zee Nadat zaterdagmorgen verscheidene trawlers enige haringvangsten hadden ge daan, was na de middag deze visserij be keken: er werd in het geheel niets meer opgehaald. Vanmorgen zijn de trawlers opnieuw gaan vissen ten noordoosten van Flam- borough. De eerste trekken vielen niet tegen: de vangsten liepen uiteen van 80 tot 60 kantjes kuitzieke haring. De Ada VL 7 haalde in twee trekken 120 kantjes scheep. De Delft IJM 37 in een trek 65 kantjes, de Voorbode VL 103 70 kantjes. Brulboei neemt de beker in ontvangst. In de traditionele erewedstrijd tegen de „rest", The All Stars, bewees het kam pioensteam van Clubhuis Brulboei niet ten onrechte de Zeebadtroffe in de wacht gesleept te hebben. In een slecht bezochte strandvoetbalwedstrijd werden de doelver- dedigers eenmaal verslagen (1-1). Voorafgegaan door de drumband Voor waarts betraden de jongste voetballertjes van de beide oudste Velsense voetbalver enigingen VSV en Stormvogels, het strand- voetbalveld. VSV won de wedstrijd met 4-1. Op het terras van Paviljoen Noordzee was door de leden van de IJmuider Boks club „De Ring" een echte boksring opge steld. Onder leiding van „Ome" Dick Böhm demonstreerden de boksers. Het Verolme-concern heeft opdracht ont vangen voor de bouw van drie schepen voor rekening van de Shipping Lines s.c. Addis Abeba, de (in oprichting zijnde) eer ste scheepvaartmaatschappij van de staat Ethiopië. Voorts zal het concern een be langrijk aandeel hebben in de vestiging van chemische en petrochemische bedrij ven in het land van keizer Haile Selassie. Het is nog niet bekend welk bedrag met deze projecten gemoeid is. Voorts zal Ver olme voor rekening van de rederij A. B Bifrost Gotenburg een bulkcarrier van vijfenveertighonderd ton gaan bouwen. Dit alles werd door de heer C. Verolme meegedeeld bij de tewaterlating op zijn werf in Heusden van de Lady Diana, een dubbelschroef bevoorradingsschip voor boorplatforms. Zaterdagmorgen is een 10-jarig jongetje bij het Stratingplantsoen in Velsen-noord door een personenauto aangereden. De knaap stak zonder uit te kijken tussen twee geparkeerde auto's de rijbaan over. Met een hersenschudding is hij naar het Roode Kruisziekenhuis gebracht. Zes wadlopers uit het Groningse Pieter- buren hebben in twee uur tijds de over steek van de Groningse kust naar Rottum- meroog volbracht, en hun aankomst met behulp van postduiven gemeld, 's Avonds keerden zij weer terug. Het wadlopen is in de afgelopen zomer tot een vrij intensief beoefende sport uitgegroeid. Ruim 650 personen hebben van Pieterburen uit tochtc i over de Wadden, onder meer naar Schiermonnikoog, ondernomen. Reeds hebben zich onder anderen Belgische be langstellenden voor omzwervingen in slik, water en geulen aan onze Noordkust ge meld. Aan boord van het Indiase schip „Ja- ladhir" is zaterdagmorgen ter hoogte van het vuurschip van Texel een 53-jarige ma troos in het ruim gevallen. Toen de red dingboot „Dorus Rijkers" uit Den Helder, die met een arts aan boord op een drin gend verzoek om medische assistentie was uitgevaren, langszij de „Jaladhir" kwam, was de man aan zijn verwondin gen bezweken. ETNA met thermometer en afdekplaat DORDRECHT met glasruit NESTOR MARTIN met ther mostaat Pelgrim, Junker en Ruh, KQppersbuseh. Alle fornuizen zijn ook geschikt voor aardgas. Wij regelen de betaling op prettige wijze. Voor vakkundige voorlichting en plaatsing Lange Nieuwstr. 433 - Centrum Galerfl IJmuiden Telefoon 4654 De Oud-katholieke Mannenvereniging heeft voor het komende seizoen haar programma opgesteld, waarmee zij haar vorig jaar begonnen activiteit om een betere band te vormen tussen de oud- katholieke mannen in de IJmond, gaat voortzetten. Alle bijeenkomsten worden gehouden in het oud-katholiek verenigingsgebouw aan de Wilhelminakade. De eerste avond, op 30 september, be gint met het onderwerp „Onderhoud en kosten van onze auto", ingeleid door da heer R. Lam, bedrijfsleider van een grote automobielfabriek. Op 21 oktober zal de heer C. A. Blok land, zeeloods, een inleiding houden over „Geschiedenis van de Nederlandse scheep vaart" Op 25 november behandelt de heer F. Rij perman de „Moderne tandtechniek; met een mond vol tanden". De heer W. Neehus van Bureau Wijs muller verzorgt op 16 december een film avond over de zeesleepvaart van dit bu reau. Het voorlopige programma is vast gesteld tot 13 januari, op welke avond pastoor J. C. M. Keman een brokje kerk geschiedenis en een tikje geloofsleer zal behandelen. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Thordis, van Thameshaven; Reint, Londen; Atlantic, Londen, IJmuiden; Clan MacTaggart, Beira; Parma, Kotka, Velsen; Deo Gratias, Londen; Texelstroom, Huil; Musketier, Swansea; Jetty, Korsnaess, Zaandam; Marcella, Purfleet, Zaan dam; Libertas, Aalborg: Bornrif, Kingslynn; Dongeborg, Kalmar; Gratia, Mantyluoto; Hinde, Londen; Cruzeiro do sul, Port Churchill; De borah, Londen; Waverstroom, Goole; Borculo, Goole; Veritas, Londen; Rex, Londen; Krista Jurgens, Helsinki, Leerdam; Ute Frese, Hudeiks- vall; Buka, Londen; Alta, Lulea, IJmuiden; Mare Liberum, Dagenham; Wolanda, Hull; Neth. Coast, Newcastle; Dorine, Jacobstad, Velsen. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Trollegen, naar San Juan de Puerto Rico; Noblesse, Lon den, IJmuiden; Brinio, Simrisham, IJmuiden; Hunzeborg, Runcorn, IJmuiden; Wally, Gothen burg, IJmuiden; British Trust, Rotterdam; Vechtstroom, Goole; Jans, Londen; Liberiakust, Hamburg; Jean-E., Londen; Alderney Coast, Londen; Baden, Gresaker, IJmuiden; Ibis, Hel sinki; Argonaut, Hull; Diet, Antwerpen; La Paloma, Londen; Gronitas, Londen; Zonnekerk, Kaapstad; Sloman Messina, Santo Domingo; Mathilde, Trolhaettan, IJmuiden; Ganymedes, Barbedos; Lady Sophia, Bilbao, IJmuiden; Dio genes, Nassau; Markab, Londen; Margarita, Lulea, IJmuiden; Atlantic, Londen, IJmuiden. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Zwerver, van Londen; Wasaland, Mantyluoto, Velsen; Anita Thyssen, Kirkeness; Sethia Budhi, Port Said; Mimosa, Baie Comeau; Daje Boehmer, Faro; Embla, Gefle; Yewmount, Swansea; King Fisher, Felixtowe; Jane Stove, Ryeka; Magnolia, El Palito; Geertje Buisman, Helsinki; Minos, Kopenhagen; Dahomeykust, Hamburg; Susann» Jors, Swansea; Eny Hoygaard, Rouaan; Wilpo, Jacobstad, Zaaandam; Hontestroom, Portsmouth; Hector Heron, Isle of Grain; Heluan, Onega, Zaandam; Mario, Par; Progress, Algiers; Jacob Teekman, Kasko; Draco, Aalborg; Vlkaren, Antwerpen; Eumaeus, Birkenhead; Jan Kluver Vaasa, IJmuiden; Hoorneboeg, Gefle. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Linge- stroom, voor Shoreham; Vliestroom, Londen; Rijnstroom, Hull; Werona, Aalborg; Yorksand, Bremen; Johannes Fritzen, Port Etiënne; Mar cella, Stralesund, Zaandam. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Maria W van Bremen, IJmuiden; Ubbergen, Klaipeda; Prins der Nederlanden, Cowes Roads. (Indien achter de scheepsnaam en de haven Xai^„ bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De ondergetekende naam straat plaats wenst m.i.v. 1 oktober a.s. een abonnement op Handtekening U kunt deze aanmelding per post opzenden of meegeven aan de bezorger in uw wijk. Advertentie PRIN^

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 4