Voorlopig geen missie naar Zuid-Afrika m Eigenaar van af te breken bedrijf in Delft wil boeken niet tonen Nederland krijgt primeur van wereldverkiezingen BRAMMETJE FOK wemmafsssm POLLE, PELLI EN PINGO Man doodt zijn ex-echtgenote Kort en bondig* V JOSEPH GUY f 11.10 Se AGENDA TRESLONG FRANSE COGNAC Confectiefabriek in Ulft verbrand Brigade-generaal H. C. Kremer overleden Vier doden in het verkeer Gezin verloor op één dag twee kinderen Niemand meldde zich voor generaal pardon Nederlandse studenten poetsen schoenen in New York Verdachte moordzaak Boelenslaan in vrijheid Onderwijzer in arrest wegens oorvijg Veranderlijk fespssgl DINSDAG 15 SEPTEMBER 1964 Nog besprekingen over bewegingsvrijheid Nauwelaeris de Agé sportacademie specialisten in Bloemendaalseweg 152, Overveen tel. 53256 (02500) Haarlem tuit e' «MAANDAGS GESLOTEN' Velsen-IJ muiden Beverwijk Minnelijke schikking daardoor moeilijk Directiewisseling bij Van Wijk en Heringa breekt ORIGINELE HOLLANDSE PRIJS |I0C&»| .SS z zw z (Van onze parlementaire redactie Het bezoek dat een niet-officiële Neder landse delegatie met instemming van de Nederlandse regering aan Zuid-Afrika zou brengen, is voorlopig uitgesteld. Doordat het overleg met de Zuidafrikaanse rege ring nog niet kon worden afgesloten is de tijd van voorbereiding tekort gebleken om het bezoek nog dit najaar te doen plaats hebben. De delegatie, bestaande uit het a.r. Eerste-Kamerlid prof. mr. W. F. de Gaay Fortman (voorzitter) en de Tweede-Ka merleden mej. dr. M. A. M. Klompé (K.V-P.) prof. dr. C. L. Patijn (P.v.d.A.) de heer Th. J. Joekes (V.V.D.) en mr. C. A. Bos (C.H.U) had aanvankelijk de bedoeling donderdag te vertrekken. Het plan voor een bezoek aan Zuid- Afrika is voortgekomen uit het initiatief van vijftien vooraanstaande Nederlanders, die in oktober 1963 een brief schreven aan Advertentie JUDO JEUGD JUDO JIU'JITSU de minister-president. In dit schrijven we zen zij mr. Marijnen op de wenselijkheid van een meer direct contact met Zuid- Afrika, vooral met het oog op misverstan den die in Zuid-Afrika leven over de of ficiële houding van Nederland ten aanzien van het apartheidsbeleid. De bedoeling was in gesprekken met verschillende groepen in Zuid-Afrika dui delijk te maken, waarom het in het Ne derlandse standpunt gaat en te laten uit komen dat de officiële afwijzing van het apartheidsbeleid dooor een meerderheid van het Nederlandse volk wordt gedeeld. Verder wilde men zich oriënteren op de actuele situatie in Zuid-Afrika en nagaan of Nederland hier iets zou kunnen doen. Aan de voorbereiding van het bezoek is door de Nederlandse regering krachtige steun verleend. Begin mei bestond met de Zuidafrikaanse regering in principe overeenstemming over het doorgaan van het bezoek. Nog geen eenstemmigheid bestaat over de bewegingsvrijheid die de Nederlandse delegatie in Zuid-Afrika zal worden gegeven. De Nederlandse groep heeft geen be hoefte aan contact met gevangenen of met subversieve organisaties. Binnen deze grens wil zij echter volledig vrij wor den gelaten. Naar verluidt zou de Zuid afrikaanse regering de delegatie nog en kele andere beperkingen ten aanzien van haar bewegingsvrijheid willen opleggen. Het beraad over de te volgen gedrags lijn wordt nog voortgezet. De hoop be staat, dat het alsnog mogelijk zal zijn het bezoek op korte termijn bijvoorbeeld in het kerstreces van de Tweede Kamer te laten doorgaan. c Grote Kerk, 20 uur: Vandaag: concert door Albert de Klerk. Orgel BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Cleopatra 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 14, 19 en 21.15 u.: „Zij die van zonde leven 18 j.' Lido, 14 en 20 u.: „De val van Rome", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Het geheime teken van d'Artagnan", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Als de dauw hangt komt er regen", 18 j. Woensdag 14.30 u. Een festival van tekenfilms, a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Shehe- razade", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Cairo", 18 j Studio, 14.15, 19 en 21.15 u-: „De on bekende uit de Noord-expres", 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met woensdag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u, Prentenkabinet: Tentoonstelling van gra fiek van Albrecht Dürer. Dagelijks van 10-17 u. en zondag 13-17 u. Tot 1 oktober, „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van Henk Klein. Tot en met 30 september. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Vandaag en woensdag grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: werken van Dvorak en Bartok. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etageTentoonstelling „In de Ark wordt getekend". Tentoon stelling van schilderijen, tekeningen en aquarellen van mevrouw Dea van Neder- veen. Tot en met 10 oktober Bootzaal: „100 Ambachten' van Jan Luyken. Dage lijks geopend van 1020 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 23.30 uur. Museum Huis Van Looy (KI. Houtweg/ Kamperlaan): Eeretentoonstelling van wer ken van Piet van Eg mond t.g.v. zijn 75-ste verjaardag. Dagelijks van 10-17 u. en zon dag van 13-17 u. Tot en met 27 september Teylers Museum (Spaame 16)Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16e tot en met de 19de eeuw en van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564 (tot en met 30 sept.). Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 en van 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van voorj aars- en zomerbloe men, tropenkas, minicorso, beeldhouw werken, ponybaan, attractietuin, speeltuin. Dagelijks van 9-18 u. Tot en met oktober. Kunstzaal Barteljoris (Barteljorisstr. 31): Collages en schilderijen van Sam Middle- ton. Tot 26 september. Openlucht-theater Bloemendaal: Ten toonstelling van werken van M. C. v. d. Colk-Verheus, W. A. v. d. Colk en F. A. van Velsen. Dagelijks van 10-17 uur. 's Zondags van 14-17 uur. Tot 27 sep tember. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de de krant van vrijdag 11 september). Advertentie Uitgebreide Gpuskaapt onhKIPETSN yóJ° riUka DlfJfeH.er» SOIREE. DANSANTE HIUEGOM r«S--O2320.5JH7 DINSDAG 15 SEPTEMBER City, 20 uur: „De overwinnaars". Stadsschouwburg, 20 uur: „De wereld van Susie Wong Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 16 SEPTEMBER City, 20 uur: „De overwinnaars". Stadsschouwburg, 20 uur: „De wereld van Suzie Wong. Cultureel Centrum, 14 uur: Filmmiddag over dieren, voor de Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen. Voorlichting Havenmond: Het voor lichtingscentrum op het Semafoorduin IJmuiden, gewijd aan de havenmond van IJmuiden en het Noordzeekanaal, is toe gankelijk voor -individuele bezoekers van 15 tót 16 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare bibliotheek en leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 14 tot 17 uur. R.-K. Openbare bibliotheek en leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur. DINSDAG 15 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19.30 uur: „Cleo patra" (Tweede week, één voorstelling). Luxor Theater, 20 uur: „Irma la Douce" (één voorstelling). WOENSDAG 16 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19.30, uur: „Cleo patra" (Tweede week, één voorstelling). Luxor Theater, 20 uur: „Irma la Douce" (één voorstelling). De kledingconfectiefabriek van de firma Berghaus te Ulft is maandagavond met de gehele inventaris door brand verloren ge gaan. Hoe de brand, die omstreeks negen uur uitbrak, is ontstaan, is nog niet be kend. Aan de bestrijding van de brand werd deelgenomen door de brandweren van Ulft, Terborg en Gendringen. Er werkten on geveer 250 mensen in de fabriek. De scha de is vijftien tot twintig miljoen gulden. Van de Rehobothschool in het nieuwe dorpsgedeelte van Urk is maandagavond een vleugel, die twee van de acht lokalen bevat, uitgebrand. Tijdens een hevig onweer is vannacht de bliksem ingeslagen in de kapitale land- bouwschuur van de heer E. Hoving te Eer ste Exloermond. In het militair hospitaal in Den Haag is maandag op 56-jarige leeftijd plotseling overleden brigade-generaal H. C. Kremer, sinds 1 augustus 1964 commandant van het legerkorps achtergebied. In 1962 kwam hij in het nieuws, toen hij door de toenmalige minister van De fensie voortijdig werd ontslagen. Van 1 september 1962 tot 16 oktober van dat jaar is hij met eervol ontslag geweest. Later werd dit ontslag ongedaan gemaakt en werd de toenmalige kolonel Kremer ge plaatst bij het defensiestudiecentrum in Den Haag. Met ingang van 1 juli 1964 werd hij, met terugwerkende kracht tot 1 november 1963, bevorderd tot brigade-ge neraal. Zoals reeds is bericht moet in Delft de nieuwbouw van het technisch handels- en installatiebedrijf van de heer P. W. Vis aan de Abwoudseweg, dat vandaag in ge bruik genomen is, vóór juli 1965 wor den afgebroken voor de aanleg van een provinciale weg. De Delftse wethouder van Openbare Werken, de heer P. Elffe- rich, heeft nu verklaard dat reeds op 22 mei 1962 de heer Vis een brief heeft ge kregen van het college van B. en W. dat Delft zijn eigendommen nodig had en dat de voorkeur werd gegeven aan een min nelijke schikking. Op 2 augustus 1963 werd de heer Vis meegedeeld dat het onteigeningsplan was goedgekeurd en opnieuw werd hem aan geboden om tot overeenstemming te ko men. Op 1 september 1963 schreef de heer Vis een brief waarin hij meedeelde in principe bereid te zijn tot een onderhoud. De grote moeilijkheid, aldus de wethou der, is de beoordeling van de waarde van de opstal en de eventuele schadeloosstel ling aan de heer Vis. Tot nu toe heeft de heer Vis geweigerd aan de directeur van het grondbedrijf zijn balans en winst- en verliesrekening over te leggen. De onteige ningsprocedure is daarom normaal voort gezet. Op 9 maart van dit jaar werd de heer Vis nogmaals uitgenodigd op korte ter mijn tot overeenstemming te komen en de gevraagde gegevens te verstrekken. Twee dagen later schreef de heer Vis een brief aan het gemeentebestuur waarin hij zei, wel bereid te zijn tot onderhandelin- Bij een verkeersongeluk in Hertme, ge meente Bome (Ov)is het driejarig zoon tje van het gezin Pous zo ernstig gewond, dat het kind in een ziekenhuis te Hengelo is overleden. In het Onze Lieve Vrouwe-gasthuis te Amsterdam is de zeventigjarige mevrouw A. Visser overleden aan de verwondingen, die zij zaterdagmiddag heeft opgelopen toen zij bij het oversteken van de Mid denweg door een auto werd aangereden. De vierjarige R. Beuving uit de Kie vietstraat te Ilpendam is gisteravond do delijk gewond bij een aanrijding. Hij kwam onder een vrachtwagen, toen hij plotseling met een karretje, vlak voor de ouderlijke woning de straat overstak. Gisteravond is de zevenjarige Tinus van Boven uit tadskanaal bij een verkeers ongeluk om het leven gekomen. Het kind stond naast de brugwachterwoning op de Scheepjesweg te Stadskanaal, waarom heen een schutting is, toen een truck met oplegger de inrit inreed. Het kind werd doodgedrukt tussen de schutting en de auto. gen maar niet op basis van liquidatie maar op die van voortzetting van zijn be drijf. Hij zou genoegen kunnen nemen met een ander stukje grond maar daartegen verzet zich het streekplan. Ook gaf de heer Vis te kennen genoegen te kunnen nemen met een winkel in Delft, maar daar kan de gemeente hem niet aan helpen. „Als de heer Vis bereid is zijn boeken open te leggen, aldus de wethou der, dan wil de gemeente binnen de be perkte mogelijkheden die zij heeft alle medewerking verlenen voor de voortzet ting van zijn bedrijf". In Kerkrade is de 14-jarige Marietje Willemsen door elektrische stroom getrof fen. Het meisje was op slag dood. Zij hielp haar moeder bij de was en is daarbij met natte handen in aanraking gekomen met een snoer van de wasmachine, waarvan de isolatie was beschadigd. Diezelfde dag overleed in het ziekenhuis te Kerkrade een 7-jarig zoontje uit het gezin na een lang durige ziekte. Tot 1 september heeft zich niemand bij het ministerie van Justitie gemeld om in aanmerking te komen voor generaal par don. De minister van Justitie had de mo gelijkheid geboden voor bonafide vluchte lingen, die clandestien in ons land ver bleven, mits zij voor 24 juni Nederland waren binnengekomen, hun verblijf te le galiseren. Dertien Chinezen, onder wie een gezin van zeven personen uit Indonesië, hebben verzoeken tot aanvaarding van verblijf ingezonden. Hun aanvragen wor den onderzocht. Twee Nederlandse studenten op klom pen, de 22-jarige Joseph Johannes Kes sens en zijn 24-jarige broer Herman Ber nard, zijn maandag begonnen op Times Square, een der drukste punten in het hartje van New York, het beroep schoenpoetser uit te oefenen in de hoop daardoor de terugreis naar Nederland te kunnen bekostigen. De twee jongens kwamen in juli vanuit Hamburg per boot in de Verenigde Sta ten aan en reisden gedurende de zomer maanden het gehele land door. Zij be schikten tezamen over honderd dollar, plus tweehonderdvijftig dollar in reische- ques voor „noodgevallen". Tijdens hun reis, die hen helemaal naar de oostkust der Verenigde Staten voerde, verrichtten zij allerlei karweitjes om de reiskas te spekken. In New York brach ten zij de nacht door in een tent bij de wereldtentoonstelling. Op het ogenblik hebben zij voor hun luchtpassage reeds 184 dollar opzij gelegd, De resterende 154 dollar hopen zij fn de komende twee weken te verdienen met het poetseji van schoenen. Eén van de twee verdachten in de moordzaak te Boelenslaan is op vrije voeten gesteld. Het is de 26- jarige Jas per V. Zijn 61-jarige vader bevindt zich nog in voorarrest. Vermoedelijk is hij alleen verantwoordelijk voor de dood van zijn schoonzoon. Zoals vermeld is kwam het in de woning van de 61-jarige man zaterdag 5 september tot een dodelijke vechtpartij tijdens het kaarten, waarvan de 31-jarige Jan Kooistra uit Drachten het slachtoffer werd. De heer K. Wildeboer, die een groot aan deel heeft gehad in de reorganisatie bij de N.V. Leidse Textielfabrieken Gebr. van Wijk en Heringa na de overname van dit concern door de Zwolsman groep, zal na de ontslagen die bij deze n.v. in de afge lopen weken zijn gevallen ook zelf aftre den als directeur. In deze functie wordt hij opgevolgd door dr. J. C. M. van Rhee die reeds eerder zitting had in de directie van Van Wijk en Heringa. De gemeentepolitie van Krommenie heeft maandagavond een 61-jarige onder wijzer uit deze plaats in arrest gesteld op verdenking van mishandeling van de dertienajrige scholier Rien Kraak. De onderwijzer, die waarnemend schoolhoofd is, zou de jongen maandagmorgen een paar tikken op zijn hoofd hebben gegeven omdat hij ondeugend zou zijn geweest, Thuisgekomen werd de jongen onwel, De huisarts werd erbij geroepen. Deze onderzocht de jongen en liet hem daarna naar het St. Jansziekenhuis brengen. Daar moest de jongen aan een oor worden ge opereerd. „Het is een zaak van leven of dood. De wapens moeten vernietigd worden, voor ze ons vernietigen". Deze woorden van wijlen president John F. Kennedy, kregen gisteren opnieuw betekenis door de stem van de heer H. A. C. van de Kraan 36. Op hun tenen slopen de beide zeero vers tot achter het houten beeld, dat zij voor een mens aanzagen. De laatste me ters legden zij voetje voor voetje af. en toen sprongen ze tegelijkertijd toe. De takken, die Orak als armen en vingers had bijgesneden, bewogen zó heftig, dat naar het strand. „Mooi werk", zei de één. „Niemand heeft iets gemerkt". „Wat het net leek alsof het beeld zich verdedig de. Hijgend probeerden de zeerovers hun tegenstander te overmeesteren. Snel sloe gen zij touwen om hem heen en triomfan telijk droegen zij hun „verslagen vijand" zal de kapitein opkijken, als we een gevange ne meebrengen", grijnsde de ander. Nu, daar konden ze zeker van zijn HET «Hip MOÉT ZOWAT ZO 6R00T ZIJN be MAST AtDOOR EEN BEST SCHIP, HE! - 6EMJKK16 DAT WE JOUW TEKENING HADPEN PIN60, JE MOET EERST EEN 6AT BOREN - PEUHE HEEFT N06 MAAR EÉN MAST 1 JA, DAT IS 60ED WW 1577-B COPLMHAGtj^^ voorzitter van de nationale stichting, die een Federale Wereldregering voorstaat. Het bureau voor wereldverkiezingen wil iin eerste instantie minstens honderd duizend gezinnen, verdeeld over 200 plaat sen in Nederland in deze verkiezingen betrekken. Van de elf kandidaten die op het verkiezingsbiljet staan zullen er drie warden afgevaardigd naar de wereld- grondwetgevende vergadering die men in 1965 hoopt te beleggen. De gekozenen zullen geen salaris of emolumenten ge nieten. Nederland is het eerste land, waar verkiezingen voor een Wereldregering worden gehouden. In het Rotterdamse Rijnhotel werden de doelstellingen van de stichting door de heer Van de Kraan kortweg samengevat met de woorden: „Ban oorlog uit, Nu". Wanneer de komende weken of maanden een stembiljet in de brievenbus valt, is het voor iedere Nederlander een eenvoudige zaak van de elf kandidaten er drie aan te wijzen. Voor de nationale stichting Propaganda voor een federale Wereld regering blijft het probleem gelden bijeen te brengen om alle Nederlanders ouder dan 21 jaar aan de verkiezingen te laten deelnemen. Het grootste probleem echter blijft hoe deze pressiegroep met een groots en idealistisch doel voldoende steun denkt te krijgen om over de gehele wereld zoveel aanhang te krijgen, dat „alle regeringen zich er toe zullen verbinden, dat zij jaar lijks 20 percent zullen bezuinigen op het bedrag van hun voorlaatste oorlogs begroting". Een veertig-jarige inwoner van Leeuwar den heeft gisteren zijn ongeveer even oude gewezen echtgenote, die met haar acht kinderen bij een alleenwonende bejaarde man in Sneek inwoonde, met een mes ge dood. De echtgenoot had reeds herhaalde malen pogingen tot toenadering gedaan, maar zijn ex-vrouw, die vier weken gele den bij hem was weggelopen, wilde niets van hem weten. Gisteren verscheen hij aan de woning te Sneek, waar zijn gewe zen vrouw verbleef. Zij kregen hooglopen de ruzie, waarna de man plotseling een zakmes tevoorschijn haalde. Hij bracht de vrouw zeker tien steken in het boven lichaam toe. Zij overleed vrijwel dadelijk. De man sleepte het lichaam van de vrouw in een steegje en zette het toen op een lopen. Een buurman waarschuwde de po litie die de man in de binnenstad arres teerde. De vrouw was 39 jaar oud en de tweede vrouw van de man. Zij was reeds eerder gehuwd geweest. De jongste van haar acht kinderen is twee jaar, de oud ste 16. Kernstop verdrag. Nederland heeft bij d# Sovjet-Unie en de Verenigde Staten zijn ratificatie gedeponeerd van het ruim een jaar geleden gesloten verdrag op het verbod van kernwapenproeven in dé atmosfeer. Dood tijdens de mis. In de parochiekerk te Melderslo in Noord-Limburg is de 69-jarige pastoor L. Teeuwen tijdens het opdragen van de mis in elkaar gezakt en gestorven. Professor Uhlenbeck. De Max Planck- medaille, een van de hoogste onderschei dingen van de Westduitse wetenschap, zal de Nederlandse natuurkundige prof. Uhlenbeck worden toegekend. Prof. Uhlenbeck woont thans in de Verenigd# Staten. Advertentie ••tlttHUl JOkSrB C®* tm tumtum 'UtWrtC COGNAC /ROOL IT DE FRAUCE Het K.N.M.I. deelt mee: Het weer in West-Europa is geleidelijk onder invloed gekomen van een lagedruk gebied, waarvan het hoofdcentrum van ochtend op enkele honderden kilometer» ten westen van Schotland lag. Daardoor werd de zeer warme lucht waarin het maandag in het zuiden van ons land plaatselijk 31 graden word, ver dreven. Verder ontstond in Frankrijk een buien- gebied, dat plaatselijk onweer bracht, ter wijl boven Engeland een tamelijk om vangrijk regengebied aankwam. Het lagedrukgebied verplaatst zich nog langzaam naar het oosten. In verband hiermee zal het weer in Nederland het komende etmaal een veranderlijk karakter hebben met kans op regen. De wind blijft zuidwestelijk. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen QO i c M J binnen- en buitenland. d uj Neerslag: laatste 24 uur. v SB Den Helder regen zzw 25 0,4 Ypenburg zwaar bew. z 28 0 Vlissingen zwaar bew. z 26 0 Eelde zwaar bew. zzw 26 1 De Bilt zwaar bew. zzw 28 0,3 Twente regen 29 0,1 Eindhoven zwaar bew. z 31 0 Z.-Limburg zwaar bew. zzw 30 0,1 Helsinki regen zzo 14 2 Stockholm regen zzw 13 2 Oslo motregen windst. 13 17 Kopenhagen half bew. 16 12 Aberdeen onbewolkt zzw 18 2 Londen regen z 23 4 Amsterdam zwaar bew. z 27 0 Brussel licht bew. z 30 0 Luxemburg onweer zw 28 4 Parijs geheel bew. z 31 0 Bordeaux mist zo 31 2 Grenoble licht bew. windst. 28 0 Nice onbewolkt n 26 0 Berlijn half bew. 23 0 Frankfort onbewolkt zzw 28 0 München onbewolkt z 25 0 Ztirich onbewolkt O 26 0 Genève half bew. wzw 27 0 Locamo mist windst. 25 0 Wenen onbewolkt zw 23 0 Innsbruck onbewolkt w 30 0 Belgrado onbewolkt windst. 24 0 Athene onbewolkt nw 31 0 Rome onbewolkt windst. 30 0 Barcelona half bew. nnw 27 0 Madrid onbewolkt windst. 33 0 Mallorca licht bew. windst. 33 0 Lissabon onbewolkt verand. 29 0 Woensdag 16 september Zon op 6.16 uur, onder 18.53 uur. Maan op 16.59 uur, onder uur. Maanstanden 21 sept. 18.31 uur volle maan 28 sept 16.01 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 15 september Hoog water 10.08 uur en 22.46 uur. Laag water 5.14 uur en 17.43 uur. Woensdag 16 september Hoog water 11.36 uur en uur. Laag water 6-32 uur en 19.08 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2