Geboortegolf levert in 1966 teveel dienstplichtigen op RQBECO Minister acht structurele aanpassing noodzakelijk AGE Noodweer in Limburg Drie gewonden bij steekpartij in Veendam Verkeer eist vijf slachtoffers BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO en bondig het fundament van uw vermogen Het visserijbeleid Rationele afzetpolitiek is van het grootste belang Overschot van graaf Lodewijk Adriaan van Nassau gevonden? Man probeerde zijn vrouw dood te rijden Nationalistenleider van Mozambique over moord op priester Prins Bernhard wordt bij RAF honorair luchtmaarschalk Onderzoek naar mogelijke parathionmoord in Roermond Kleuter aangereden door hofauto Regen en veel wind sa WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1964 2 Aantal dienstplichtigen dan niet in dienst Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Rectoraatsoverdracht bij de V.U. Voorzitter van A.R. T weede-Kamerf ractie ■S Pas aan het einde van 1966 zal voor het eerst een situatie ontstaan dat een aantal dienstplichtigen van dat lichtings jaar (degenen die geboren" zijn in 1946) niet in militaire dienst zal behoeven te worden opgeroepen. Dat lichtingsjaar zal namelijk (ten gevolge van de „ge boortegolf zoveel dienstplichtigen kun nen opleveren, dat niet alleen de „voor uitgreep op jongere lichtingen ongedaan kan worden gemaakt, maar dat boven dien het „aanbod" de „vraag" zal over treffen. Dit zegt de minister van Defensie, de heer P J. S. de Jong, in zijn memorie van toe lichting op de begroting van Defensie voor 1965. De minister geeft deze toelichting omdat hem gebleken is, zo zegt hij, dat de mening bestaat dat met de grote jaarklas sen in het vooruitzicht het reeds nu mo gelijk zou zijn zonder veel bezwaren over te gaan tot verruiming van de geldende normen voor bepaalde dienstplichtfacili teiten zoals uitstel en vrijstelling van eerste oefening. Zoals bekend is bestudeert een inter departementale commissie op het ogenblik de problemen die voor het dienstplichtbe- leid zullen ontstaan als de „geboortegolf" op het punt staat in het leger te komen. De commissie is vorig jaar december ingesteld. De Nederlandse defensie-uitgaven wor den voor 1965 begroot op 2.596.400.000. Dat is 256.377.800 gulden meer dan de be groting voor 1964 aangaf. Van die ruim tweeëneenhalf miljard is 543.446.000 gulden voor de Marine, 1.128.677.200 gulden voor de Landmacht en 610.831.600 voor de Lucht macht bestemd. Het ministerie vergt in 1965, zo wordt in de begroting geraamd, een bedrag van 83.834.600 gulden, de gemeenschappelijke uitgaven worden begroot op f 217.310.600 en aan civiele verdedigingsvoorbereiding zal f 12.300.000 worden besteed. Vergelijkt men de cijfers met die van vorige jaren, dan blijkt dat de defensiebe groting in vijf jaar tijds met ruim een half miljard gulden is gestegen. In 1961 werden de defensie-uitgaven namelijk ge raamd op 1.912.567.500, in 1962 op f 2.068.988.000, in 1963 op 2.187.920.000 en in 1964 op f 2.340.022.200. Advertentie De minister van Landbouw en Visserij zal ten behoeve van een toekomstige totale structurele aanpak van het gehele visserijbeleid overleg plegen met het bedrijfsleven om zich te beraden wat zou kunnen worden ondernomen, opdat de visserij als zelfstandige, van de over heid onafhankelijke bedrijfstak zal kun nen blijven bestaan. Om dit mogelijk te maken is voorlopig op de begroting 1965 een bedrag van twee miljoen gulden opgenomen. Minister Biesheuvel, die dit meedeelt in de memorie van toelichting bij de begro ting van Landbouw en Visserij voor 1965, acht de mogelijkheden van een gezonde visserij in ons land ruimschoots aanwezig, mits ook het bedrijfsleven een nieuwe si tuatie tegemoet treedt met structurele aanpassingen. De vele vraagstukken, ver- c Grote Kerk, donderdag, 15 u.: Orgel concert door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14 en 20 uur: „Cleopatra", 14 j. Van donderdag af 14 en 20 u.: „La Fayette", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 uur: „Zij die van zonde leven", 18 j. Van don derdag af 19 en 21.15 u.: „De rimboevech ters van Birma", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „De val van Rome", 14 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 uur: „Het geheime teken van d'Artagnan", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Marnie", 18 j. Minerva, vandaag 20.15 uur: „Als de dauw harugt komt er regen", 18 j. Van donderdag af 20.15 u.: „Yeah, yeah, yeah, hier zijn we", a.L Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Sheherazade", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Weekend", 18 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Cairo", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 uur: „Haat", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 uur: „De onbe kende uit de Noord-express", 18 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 uur: „Dr. Vreemdelust", 18 j. Monopole (Zandvoort): Geen filmvoor- «tellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Tentoonstelling van gra fiek van Albrecht Dürer. Dagelijks van 10-17 u. en zondag 13-17 u. Tot 1 oktober. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van Henk Klein. Tot en met 30 september. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Woensdag grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: werken van Dvorak en Bartok. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etageTentoonstelling „In de Ark wordt getekend". Tentoon stelling van schilderijen, tekeningen en aquarellen van mevrouw Dea van Neder- veen. Tot en met 10 oktober Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dage lijks geopend van 1020 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 23.30 uur. Museum Huis Van Looy (KI. Houtweg/ Kamperlaan): Eretentoonstelling van wer ken van Piet van Egmond t.g.v. zijn 75-ste verjaardag. Dagelijks van 10-17 u. en zon dag van 13-17 u. Tot en met 27 september. Teylers Museum (Spaame 16)Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16e tot en met de 19de eeuw en van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564 (tot en met 30 sept.). Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 en van 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten- toonstelling van voorj aars- en zomerbloe men, tropenkas, minicorso, beeldhouw werken, ponybaan, attractietuin, speeltuin. Dagelijks van 9-18 u. Tot en met oktober. Kunstzaal Barteljoris (Barteljorisstr. 31): Collages en schilderijen van Sam Middle- ton. Tot 26 september. Openlucht-theater Bloemendaal: Ten toonstelling van werken van M. C. v. d. Colk-Verheus, W. A. v. d. Colk en F. A. van Velsen. Dagelijks van 10-17 uur. 's Zondags van 14-17 uur. Tot 27 sep tember. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de 4e krant van vrijdag 11 september). WOENSDAG 16 SEPTEMBER City, 20 u.: „De overwinnaars". Stadsschouwburg, 20 u.: „De wereld van Suzie Wong". DONDERDAG 17 SEPTEMBER City, 20 u.: „Mondo Cane". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Bedryfsschool Hoogovens, kantine leer lingenwerkplaats, Besemerstraat, 19.30 u.: diploma-uitreiking. Cult. Centrum, 20 u.: ledenvergadering „Fauna Felisena". Oranjever. IJmuiden-Oost, in „De La- riks", 20 u.: ledenvergadering. Uiem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 uur; filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12 uur. R.-k. bibliotheek, donderdag gesloten. WOENSDAG 16 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „Cleopatra" (tweede week, één voorstelling). Luxor Theater, 20 u.: „Irma la Douce". (één voorstelling). Verenigingsgebouw, Van Riemsdijklaan hoek Plesmanweg, 20 u.: mej. A. Harse laar vertelt N.V.V.-vrouwen over haar reizen. DONDERDAG 17 SEPTEMBER Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 20 u.: „Irma la Douce". Geprol. (tweede week, één voorstelling). band houdende met de structuur van de visserij en behandeld door de Commissie Ontwikkeling Zeevisserij, zullen alle aan dacht krijgen, vooral ook met het oog op de toekomstige inpassing van de visserij in de Europese Gemeenschap. Minister Biesheuvel kondigt ook uitbreiding en versterking van het visserij-onderzoek aan. Ondanks een produktieverhoging met 37 miljoen kilogram bedroeg de opbrengst in 1963 slechts 142,5 miljoen tegen 162 miljoen in 1962. Een rustiger aanvoerver- loop en een verbetering van de kwaliteit zullen ongetwijfeld een gezonde afzet en een betere prijsvorming bevorderen. Een ontwikkeling in deze richting zal slechts bereikt kunnen worden in goede samen werking met het gehele visserijbedrijfs leven. Het is in de eerste plaats een be lang van de rederijen en de opvarenden om tot een rationele en doelbewuste af zetpolitiek te komen, meent minister Biesheuvel. Hij wil behulpzaam zijn bij de oplossing van de hieraan verbonden problematiek. Vlak bij de plek in de hervormde kerk aan de Utrechtseweg te Zeist waar men onlangs bij restauratiewerkzaamheden de grafsteen van graaf Lodewijk Adriaan van Nassau heeft gevonden, is de rijksdienst voor oudheidkundig bodemonderzoek dins dagmiddag op een half vergane loden kist gestuit. In de kist lag het gebeente van een man van middelbare leeftijd. Dr. Huizinga van het antropologisch in stituut van de rijksuniversiteit te Utrecht en de heer Halbertsma van het R.O.B. te Amersfoort, die de kist openden, nemen aan dat men te doen heeft met de stof felijke resten van de graaf van Nassau, die iri 1742 op Ongeveer 77».jartge leeftijd overleed. In Zeist heeft een 29-jarige metselaar getracht met zijn auto zijn 24-jarige echt genote dood te rijden. De jonge vrouw zat achterop een bromfiets, bestuurd door een 26-jarige fabrieksarbeider. De metselaar die het tweetal zag rijden, reed recht op de bromfiets in. Bij de botsing werd de vrouw licht gewond. De bromfietsbestuur der kreeg geen letsel. De metselaar ging zich daarna bij de politie aangeven. Hij bekende van plan te zijn geweest zijn vrouw dood te rijden. Een zwaar noodweer dat dinsdagmiddag over de provincie Limburg trok heeft voor vele tienduizenden guldens schade aange richt. Windstoten rukten honderden t.v.-mas- ten van de daken en deden zware bomen als lucifers afknappen. De brandweren moesten in actie komen om de wegen vrij te maken en ondergelopen kelders leeg te pompen. In Maastricht, waar een regenval van veertig millimeter werd ge meten, dreven in een frituurzaak de vaten bier rond in de kelder. Ook midden- Limburg ontkwam niet aan het natuur geweld. Vooral de grensdorpen Vlodorp, Herkenbosch en Posterholt kregen het zwaar te verduren toen daar een wind hoos opstak. In de laatste plaats sloeg een vallende boom een gat in het dak van het gemeentehuis. Bij een steekpartij in Veendam zijn drie personen min of meer ernstig gewond. De gealarmeerde politie trof in een wo ning de 81-jarige weduwe T. K. aan, die ernstig gewond was. De vrouw, die wel bij kennis was, kon de politie geen ver klaring geven. Bovendien lag in de gang, badend in zijn bloed, haar 61-jarige neef W.K., die bij de weduwe inwoont.De man was ernstig aan hals en nek gewond. In het achterhuis van de woning er naast tenslotte lag de buurman van de weduwe, de 39-jarige G.P. Hij was zeer ernstig aan een van de armen gewond. Deze laatste is overgebracht naar de psychiatrische inrichting „Dennenoord" te Zuid-Laren Het wordt niet onmogelijk ge acht dat hij het is geweest, die in een vlaag van verstandsverbijstering zijn bei de buren met een broodmes en een scheer mes verwondingen heeft toegebracht. Daarna zou hij dan nog zichzelf hebben gestoken. De politie van Veendam heeft noch de levensgevaarlijk verwonde W.K. noch zijn ernstig verwonde tante in het academisch ziekenhuis kunnen verhoren. De geeste lijk niet volwaardige broer van G.P. be vond zich in de woonkamer van het huis van de weduwe toen de politie daar 's nachts arriveerde. Het drama moet zich vrijwel onder zijn ogen hebben vol trokken. Toch heeft hij er geen medede lingen van betekenis over kunnen doen. In Eist is gisteravond omstreeks kwart over negen een bejaarde man van het per ron geraakt en door een goederentrein aangereden. De man, de 78-jarige A. Mar- celis uit Eist, was op slag doood. Op de rijksweg Zwolle-Harderwijk bij Wezep is gisteravond de 34-jarige electro- monteur A. Haven uit Sneek om het leven gekomen. Hij wilde met zijn auto een vrachtwagen inhalen. Zijn voertuig begon te slingeren en sloeg over de kop. De be stuurder werd uit zijn voertuig geslingerd en kwam er onder terecht. Hij was op slag dood. Op 79-jarige leeftijd is dinsdag in het Zeister ziekenhuis aan de gevolgen van een Dr. Mondlane, leider van de nationalis tische beweging in Mozambique, die thans op rondreis door Europa in ons land ver toeft, heeft gisteren op een persconferen tie te Amsterdam commentaar gegeven op de moord van een groep Afrikanen op de Nederlandse missionaris in Mozambique pateri'D. ®oormams. M 1 W_k Zoals bekend is werd de pater op 26 augustus vermoord. Dr. Mondlane deel de mede dat zijn organisatie haaf leden de verplichting oplegt om geestelijken, vrouwen en kinderen te beschermen. „Zelfs al zou een geestelijke heimelijk sympathiseren met het regime-Salazar, dan nog blijft deze verplichting gelden. De zaak wordt natuurlijk anders als pries ters zich door de Portugese regering laten bewapenen om tegen onze vrijheidsbe weging te vechten", aldus de nationalisten leider. Dr. Mondlane achtte het niet uit gesloten dat de leden van zijn organisatie een vergissing hadden begaan, omdat de vermoorde missionaris vaak met een ge weer op jacht ging. In Mozambique wer ken ruim zestig Nederlandse missiona rissen. 37. IJzeren Hendrik, de kaperkapitein, leunde nieuwsgierig over de reling, toen de roeiboot terugkwam. „En mannen?" riep hij hen bulderend toeHoe staan de zaken?" „Stil toch!" riep één van de zeerovers terug. „Dat eiland is helemaal niet onbewoond, kapitein. We hebben een gevangene meegebracht!" „Wat!" De kapitein bulderde nog harder dan tevoren. „Breng 'm bij me, dan zal ik 'm verhoren! Hoe haalt zo'n kerel het in zijn hoofd op een eiland te wonent waar ik mijn schatten wil begraven? Ik zal 'm leren!" De hele bemanning kwam erbij staan, toen de twee piraten hun zware last aan boord droegen. Maar in tussen was op het eiland iemand wakker geworden door het harde gepraat, dat op de golven van de wind was meegevoerd naar het eiland. Het was papegaai Tutu, die lodderig één oog opende en luis terde HARTELIJK (aEFEUCITEERO MET JE VERJAAR- DA6 ""T HET KRU6T 6EM EREPLAATS OP Dg LADEH-J IK MOET N06 EEN LAD E NKAST KOPEN I O. tVAT MOOI. EEN MODELSCHIP! o o oP, EN 46 KRIJ6T POLLE'S MOOIE TEKENING) 157Ö-C. aanrijding overleden mevrouw F. De Vries-Besanger uit Zeist. De bejaarde we duwe werd op 25 augustus bij het over steken van het rijwielpad langs de Arn hemse bovenweg te Zeist aangereden door een bromfiets, waarbij zij een zware her senschudding en een rechter polsfractuur opliep. Mevrouw A. K. H. Weissink-Pohlman uit Enschede is gistermorgen bij een auto ongeluk bij Abaus in Duitsland om het leven gekomen. Zij was gisteren met haar man aan een vakantiereis begonnen. Bij een voorrangsweg verleende de heer Weis- sink geen voorrang aan een van rechts ko mende auto, waardoor een aanrijding ont stond. De 76-jarige mevrouw A. Hoedemans- Roodzant uit Rotterdam, die donderdag 4 september op een zebrapad door een per sonenauto werd aangereden, is in het Dijk- zigtziekenhuis overleden aan de daarbij opgelopen ernstige verwondingen. Prins Bernhard is benoemd tot honorair luchtmaarschalk van de Britse Royal Air Force, zo heeft een woordvoerder van het ministerie van Defensie in Londen be kendgemaakt. Minister van Defensie Pe ter Thorneycroft heeft de prins schrifte lijk gelukgewenst. Prins Bernhard kreeg in 1941 te Hatfield in Zuid-Engeland het vliegersinsigne van de R.A.F. De ererang zal prins Bernhard officieel worden aangeboden door de Britse am bassadeur in Den Haag. De datum daar voor zal nog worden vastgesteld. De justitie te Roermond stelt een onder zoek in naar de omstandigheden, waar onder vorige week de 34-jarige gehuwde vrouw Barbara S. H. is overleden. Er gingen geruchten dat de vrouw geen na tuurlijke dood is gestorven en voor de ju stitie was dit aanleiding sectie te doen verrichten. Hierbij'is een kleine hoeveel heid parathion gevonden. De vrouw bezocht op de avond voor haar dood in gezelschap van haar man het café van een familielid in Roermond Op het avondje uit had het echtpaar veel plezier gehad. De volgende dag over leed de vrouw echter plotseling. Er is nog geen arrestatie verricht. In Den Haag heeft gisteren een 3-jarig jongetje een hersenschudding opgelopen, toen het werd aangereden door een hof- auto, die aan de koninklijke stoet tijdens de rijtoer door de residentie vooraf reed. Het ongeluk gebeurde op de Denneweg bij de Mauritskade. De kleuter stak plot seling de weg over en liep tegen de auto. De kleuter werd in het Julianakinderzie- kenhuis opgenomen. Prof. dr. F. de Roos heeft vanmiddag in het Woestduincentrum te Amsterdam zijn functie van rector magnificus der Vrije Universiteit overgedragen aan prof. dr. R. Schippers. Sprekende over „het belangrijke vraag stuk van de studieduur" zei de rector dat de factoren, die op de studieduur van in vloed zijn, tamelijk talrijk blijken te zijn. Zolang echter de kwantitatieve betekenis van elk der relevante factoren niet be kend is, lijkt het spreker nauwelijks ver antwoord diep ingrijpende maatregelen te nemen, zoals de ontzegging van het recht examens af te leggen of het onderwijs bij te wonen, indien men een of meerma len voor een voorgeschreven examen is afgewezen. Beter schijnt het voorshands te volstaan met minder ingrijpende ver anderingen als studiebegeleiding en een strakker tentamen- en examenschema totdat de feitelijke invloed van de het studietempo belemmerende factoren meer bekend is. Oplichting. Een 43-jarige Haagse verte genwoordiger in meubelen, die verschil lende mensen in de periode van juni tot november van het afgelopen jaar voor in totaal ongeveer twee ton heeft op gelicht, heeft voor de Haagse rechtbank een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden en voorwaardelijke terbeschik kingstelling van de regering tegen zich horen eisen. Burgemeester. Tot burgemeester van de gemeente Veldhoven (N.-B.) is benoemd mr. G. M. J. W. van de Ven, met toe kenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van de gemeente Schaijk. Stempelvlag veertig jaar luchtpost. De centrale directie van de PTT heeft ter gelegenheid van het feit, dat op 1 ok tober 1924 voor de eerste maal post per vliegtuig van Nederland naar Djakarta werd gevlogen, een speciale stempelvlag laten vervaardigen. Piloten in Amsterdam. Als voorbereiding op het grote I.C.A.O.-congres, dat eind november/begin december in Rome zal worden gehouden, zijn een aantal pilo ten uit de gehele wereld deze week in Amsterdam bijeen om in het Hilton- hotel de snel groeiende luchtvaart van de jonge Afrikaanse staten onder de loep te nemen. Japanse onderscheiding. De Nederlandse professor P. Ph. Jansen is door de Ja panse regering onderscheiden tijden* een plechtigheid bij de inwijding van een groot landaanwinningsproject in noordelijk Japan. Professor Jansen van de technische hogeschool in Delft heeft advies gegeven bij de drooglegging van de grote Hachirogata-lagune in de pre fectuur Akita. Door stroom gedood. De 19-jarige draaier P. Schram uit Papendrecht was gister middag op slag dood, toen hij in een metaaldraaierij in Papendrecht een boortol aanraakte, die onder spanning bleek te staan. Uit een onderzoek door deskundigen bleek, dat de boortol onder spanning stond doordat een draad ver keerd was aangesloten. Landbouwer omgekomen. De 46-jarige landbouwer E. van Campen uit Graauw (Zeeuws-Vlaanderen) is gistermiddag bij het verladen van pakken stro in zijn schuur verongelukt. Hij gleed uit, viel op de dorsvloer en kreeg drie pakken stro, die ongeveer 50 kilo wegen, op zich. Het slachtoffer was op slag dood. Na uitvoerig beraad besloot de fractie van de Anti-Revolutionaire Partij in de Tweede Kamer de heer J. Smallenbroek te Assen tot haar voorzitter te benoemen. De heer Smallenbroek, die het voorzit terschap reeds een jaar lang waarnam, zal worden gesecondeerd door de heer B. Roolvink als vice-voorzitter. De heer J. van Bennekom blijft secreta ris-penningmeester van de A.R.-fractie. i rjt* tcif r* -rrnrni'tO" orl"> r- t-j-* In het overgangsgebied van zeer warme continentale lucht en koelere lucht van oceanische oorsprong kwamen dinsdag in1 het zuidoosten van Nederland en in het Rijngebied in Duitsland op sommige plaat sen zware buien voor, die onweer, veel re gen en hevige rukwinden veroorzaakten. De warme lucht wordt geleidelijk ver der naar het oosten verdreven. Dit hangt samen met een toenemende depressieacti viteit op de oceaan. De voor het weer in Nederland belangrijkste depressie kwam vanochtend boven de Ierse Zee aan en be woog tamelijk snel in de richting van de Noordzee. Het ziet er naar uit dat deze depressie in ons land tijdelijk regen en veel wind zal brengen. De depressie gaat vergezeld van een koufront. Na het voor bijtrekken van dit gront zal morgen iet* koelere lucht Nederland binnenstromen. WEERRAPPORTET* co Maximum-temperaturen c w 54 binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. £u W R s-, d E CU B SS Den Helder zwaar bew. zw 21 0 Ypenburg zwaar bew. z 23 4 Vlissingen zwaar bew. z 22 3 Eelde geheel bew. zzw 23 0,3 De Bilt geheel bew. zzw 23 1 Twente geheel bew. zw 24 7 Eindhoven geheel bew. zw 23 16 Z.-Limburg geheel bew. wzw 25 43 Helsinki mist zzo 14 1 Stockholm zwaar bew. zzw 21 0,3 Oslo onbewolkt w 19 3 Kopenhagen zwaar bew. zw 20 0,1 Aberdeen zwaar bew. z 15 5 Londen zwaar bew. z 17 2 Amsterdam zwaar bew. z 23 3 Brussel geheel bew. zzw 25 16 Luxemburg regen zzw 26 31 Parijs geheel bew. zw 24 0 Bordeaux regenbui zzo 28 4 Grenoble half bew. zzw 30 0 Nice licht bew. n 26 0 Berlijn zwaar bew. z 30 1 Frankfort regen zzw 29 3 München onbewolkt zzw 30 0 Zürich mist windst. 27 0 Genève zwaar bew. wzw 26 0 Locamo geheel bew. windst. 23 0 Wenen zwaar bew. z 26 0 Innsbruck onbewolkt w 30 0 Belgrado onbewolkt windst. 29 0 Athene onbewolkt windst. 0 Rome onbewolkt windst. 30 0 Barcelona licht bew. windst. 27 0 Madrid onbewolkt windst. 32 0 Mallorca onbewolkt windst. 32 0 Lissabon onbewolkt n 32 0 Donderdag 17 september Zon op 6.17 uur, onder 18.50 uur. Maan op 17.36 uur, onder 00.47 uur. Maanstanden 21 sept. 18.31 uur volle maan 28 sept. 16.01 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 16 september Hoog water 11.36 uur en uur. Laag water 6 32 uur en 19.08 uur. Donderdag 17 september Hoog water 0.17 uur en 12.58 uur. Laag water 7.59 uur en 20.29 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i* 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2