Vele concilievaders zijn moe en voelen zich zeer onzeker V HOOGOVENS IJMUIDEN Wat doet eest kapper bij Hoogovens Hebt u in die kapper ergens uxelf herkend V oorwaardelijke Vierde piereiland Collectie Paton in Amsterdam Hilton Voor aanrijding op zebrapad boete van 125 straf voor „Le Pirate" in Twaalf maanden voor overval op een autobezitter Man koopt brandkast met dure inhoud voor zes gulden bigamie President rechtbank verbiedt uitgifte grammofoonplaat zeeroversstijl In m 4^ HOOGOVENS IJMUIDEN Gei WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1964 Concilie wil snelle beëindiging van besprekingen Minder Moeheid Het lijkt ingewikkelder dan het is. Kapper de Vries werkte in een plattelandsstreek waar de trek naar de industrie gebieden zo groot was, dat hij zijn zaak moest opgeven. „Ik ging toen in loondienst werken", zegt hij, „omdat ik voortaan vast werk wilde met een vast inkomen en vaste werktijden. En bij Hoogovens omdat ik daar zo veel kanten op kon. Ook voor de toekomst". Nu werkt hij aan de walsbaan. Dat is het stukje Hoogovens waar hij zich het meest thuis voelt en waar zijn beste promotiekansen liggen. De haven, het spoorwegnet, de cementfabriek en de giet- hallen, om maar een greep te doen, zijn andere stukjes Hoogovens. Met elkaar vormen zij Hoogovens IJmuiden. Samen met de mensen van de afd. personeelszaken heeft meneer de Vries er zijn plaats gevonden. Hij is er zomaar één uit velen. F. de Vries, blokwalserij) Malou Nozeman W( 5 h (Van onze correspondent) ROME De eerste algemene concre- gatie van deze derde zitting van het con cilie behandelde een onderwerp waarvan de leek kennis neemt zonder er al te veel van te begrijpen. Het ging om het ze vende hoofdstuk van het schema de ec clesia, over de kerk. Het werd op speciaal verzoek van paus Johannes XXIII gere digeerd en heeft een zo lange naam, dat we die maar liever achterwege laten. In het kort komt het neer op het verband tussen de kerk hier op aarde en het hier namaals. Daar elke godsdienst zich bezighoudt met het leven na de dood en in zekere zin een voorbereiding daarvan wil zijn, spreekt het eigenlijk vanzelf dat een dergelijk hoofdstuk aan het schema moet worden toegevoegd. Er werd door veertien conci lievaders opmerkingen over gemaakt, waarbij enkelen erop wezen, dat het hoofd stuk nalaat te zeggen, wat het lot zal zijn van degenen die sterven in een staat van ernstige zondigheid. Wanneer men de theorieën van de kerk over het hiernamaals wil uiteenzetten, dan moet men ook de hel en het eeuwig voortduren van de hellepijnen vermelden. Zelfs het vagevuur is volgens sommige sprekers te summier behandeld, terwijl alle aandacht wordt geconcentreerd op de toestand dergenen die, dankzij de kerk, de eeuwige zaligheid verwerven. Andere sprekers meenden dat men kon volstaan met veel minder aanhalingen uit de Heilige Schrift en dat men meer aan dacht diende te wijden aan de heiligen, die omdat zij volmaakte mensen ge weest zijn aan de gelovigen ten voor beeld moeten worden gesteld. Veel belangrijker dan deze discussies was gisteren het begin van de zitting. Eerst begon kardinaal Tisserant, de deken van het heilige college, een lange toe spraak, waarin hij zei dat het niet de bedoeling kan zijn van dit concilie om nieuwe doctrinale waarheden vast te stel len, maar alleen om de pastorale actie der kerk te bevorderen. Op vroegere concilies werden echter wel degelijk nieuwe dogma's afgekondigd. De kardinaal zei verder te hebben vastgesteld hoezeer vele bisschoppen het op prijs zou den stellen als deze zitting de laatste kon zijn. Waarschijnlijk opgeschrikt door het ontevreden gemompel in de zaal, kwam hij later nog eens uitleggen, dat zijn opmer king over de beëindiging van het concilie geen bevel was, maar een wens. Ten slotte bezwoer de kardinaal, even als de algemeen secretaris mgr. Felice, de aanwezigen, toch vooral alle geheimhou ding te betrachten. Het valt op, dat er meer dan verleden jaar een zekere concilie-moeheid is waar te nemen en ook iets van nervositeit. Ver schillende deelnemers zijn onzeker. Zij vrezen dat de hoge verwachtingen die men koesterde, niet of slechts zeer ten dele zul len worden vervuld, omdat er in het Va- ticaan en bij de curie te veel wordt ge streefd naar een spoedige afsluiting van het concilie. Het heeft sterk de aandacht getrokken dat maandag bij de openingsplechtigheid voor het eerst ook waarnemers aanwezig waren namens de patriarch van Constan- tinopel, Athanagoras, die de paus tijdens diens bezoek aan het heilige land heeft ontmoet. Op de officiële lijst van waarne mers staan hun namen zelfs bovenaan, dus nog voor de vertegenwoordigers van de or thodoxe kerk van Rusland. Ook ditmaal is echter de eigenlijke Grieks-orthodoxe kerk, die haar hoofdzetel heeft in Athene, niet vertegenwoordigd. J. Garos overleden. In Delft is op 66-jarige leeftijd overleden de heer J. Garos, ex ploitant van de Prinsenkelder en eige naar van café „Het Noorden". Het laatstgenoemde café is in de loop der jaren een tweede sociëteit voor de Delft- se studenten geworden. Gedurende de jaren 1940-1945 was deze zaak het cen trum van het studentenverzet. In Parijs is de nieuwe CC40.100 loco motief getoond die het nieuwe mate rieel zal trekken op de internationale lijn Parijs-Brussel-Amsterdam. Deze locomotief kan rijden met alle soor- meter ten stroom en heeft twee versnellin gen. De ene laat een topsnelheid toe van 160 kilometer per uur (de hoogst toegestane snelheid in Europa) en de andere een snelheid van 240 kilo per uur. Advertentie (F. de Vries, blokwalserij - zie ook elders op deze pagina) Bent u, net als hij indertijd, ook uit op meer mogelijkheden voor de toekomst? Met andere woorden: hebt u ook het gevoel dat u meer kunt bereiken als u maar de kans krijgt? Misschien heeft deze kapper u dan op een idee gebracht. Want de kans is heel groot dat u bij Hoogovens wèl helemaal uit de voeten komt zoals u dat eigenlijk al zo lang wilt. Hoogovens hééft door zij n omvang en opbouw de mogelijkheden. En u zou allicht eens een visje kunnen uitgooien. Denk daar eens over na en praat er thuis eens over. Als u met vragen zit, kunt o altijd bellen, schrijven of even langskomen bij de afd. personeelszaken, ge bouw „Buitenhof", Staalstraat in Velsen-Noord. Elke maandag t/m vrijdag, van 8.30 tot 17.00 uur, bent u welkom. Telefoon: 02550-6611, toestel 1111. de schouders bleven smal. De tweerijïg» tailleurs en trois-pièces vertoonden weer die lange jasjes en gérende rokken, waar op Parijs zo dol is dit seizoen. De blouses eronder vielen blousend over de taille of werden over de yok gedragen met een leren bindceintuurtje. Natuurlijk waren er ook broeken op deze show. Crème of beige van kleur met lange jasjes erop, die opzij waren gespleten. De kleuren van Patou zijn in één woord prachtig. Levendig tomaatrood of lieflijk zachtblauw gaven de toon aan. Hemels blauw en zachtrose gecombineerd met bruin waren de geliefkoosde geruite tweeds van Patou voor de mantels en trois- pièces. De cocktail- en avondtoiletten lokten me nig enthousiast applaus uit van het pu bliek. En terecht! De toiletjes voor het cocktailuur met hun bloezende mousseline lijfjes, bontzomen en strakke lange mouwtjes stalen de show. De kleuren wa ren niet minder verrukkelijk: kersenrood, sprekend groen, goudbrokaat en tomaat- rood. De lange elegante avondtoiletten hadden een prachtige halslijn: ovaal, die de schouders nèt bloot liet. De wijze vier baansrokken stonden wijd uit. Een enkele keer was er ook een tuniek bij. De zoom van de tuniek was dan afgezet met wit of bruin nertz. Grote capes die ook dienst deden als capuchon vergrootten nog de luister, die deze creaties van Patou zo rijkelijk uitstraalden. De rechtbank te Amsterdam heeft een 69-jarige inwoner van Badhoevedorp vrij gesproken van het hem primair ten last» gelegde hoogst roekeloos rijden en hem terzake van het subsidiair ten laste ge legde, het geen voorrang verlenen aan van rechts komend verkeer en geen door gang verlenen aan voetgangers op een ze brapad, veroordeeld tot een boete van 25 of 5 dagen hechtenis, resp. een boete van 100 of tien dagen hechtenis. De man was op 28 januari op de krui sing Aalsmeerweg-Rietwijkerstraat met zijn wagen een auto links gepasseerd zon der deze de voorgeschreven voorrang te verlenen en had bij het passeren van het zebrapad twee bejaarde voetgangers aan gereden, die met ernstige verwondingen in een ziekenhuis moesten worden opgeno men. (Van onze moderedactrice) In een kort geding van de Amsterdam se stadhuisfotograaf H. van L. tegen de uitgever van een reclame-grammofoon plaatje ten gunste van een andere foto graaf heeft de president van de rechtbank te Amsterdam, mr. U. W. H. Stheeman, bepaald dat de verspreiding van het plaat je genaamd „Ideeën confetti" moet wor den gestaakt. Dit tegen een dwangsom van f 1000 voor iedere overtreding. Het vonnis is bij voorraad uitvoerbaar. De rechtbank te Arnhem heeft conform de eis een 23-jarige slachter en een negen tienjarige betonwerker uit Ede veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf waar van twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, wegens auto diefstal, voorafgegaan door mishandeling van de 23-jarige koopman J. H. op de rijksweg Amhem-Nijmegen in de nacht van 25 op 25 april. De 67-jarige C. S. de Bruin uit Terwolde heeft vorige week op een openbare ver koping een brandkast gekocht waarin zich waardevolle voorwerpen bevonden. De heer De Bruin kocht de brandkast voor zes gulden. „Het is toch een oud bakbeest", werd er gezegd, toen de kast, waar geen sleutel bij was, aan bod kwam. Niemand had verwacht dat er nog iets in zou zitten. Maar zaterdag opende de zoon van de heer De Bruin met enkele vrienden de deur van de brandkast. De inhoud bestond onder andere uit een zil veren theeservies uit de 18de eeuw en een kostbaar gouden theeservies uit de 19de eeuw, een zilveren en een gouden horloge, wat sieraden en enige effecten. De politie vertelde de „brandkast- krakers" dat zij de kast in zijn geheel hadden gekocht en dat de inhoud hun ook toekwam. Tomaatrode wollen mantel met blou send lijfje en gerende rok van Jean Patou. De lijn was bij de jassen vloeiend en ruim. Trapeze- en princessemodellen wa ren schering en inslag. Maar de buste en De rechtbank te Arnhem heeft wegens bigamie twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van een jaar opgelegd aan een 32-jarige Griekse meubelspuiter te Nijmegen. Hij was in het huwelijk getreden met een 21-jarige Nij meegse, ofschoon hij van zijn wettige echt genote te Athene nog niet was gescheiden. De Nijmeegse, die hiervan op de hoogte was, werd veroordeeld tot een maand voorwaardelijke gevangenisstraf, eveneens met een proeftijd van een jaar. De officier had vier maanden voorwaar delijk geëist tegen de man en twee maan den voorwaardelijk tegen de vrouw met met een proeftijd van drie jaar. Uit dit vonnis blijkt dat de rechtbank nog meer dan het openbaar ministerie met de menselijke achtergronden rekening heeft willen houden. Beide verdachten stonden hulpeloos tegenover de situatie, ervan on kundig dat er in Nederland instanties zijn, die in zulke zaken kosteloos van advies kunnen dienen. Vermoedelijk nog in de loop van de vol gende week zal het vierde eiland van de Scheveningse pier worden géopend. Het eiland, dat eerst „Monitor" werd ge noemd, zal worden omgedoopt tot „Le Pi rate". Het eiland wordt geheel in zeerovers stijl gehouden. Het piratenrestaurant zal met enterhaken, touwladders en krom zwaarden zijn behangen. Rond een enorm roodkoperen fornuis zal „de piraterij", een hartige hap kunnen verorberen. Ook op het zonneterras blijft het in de scheeps- sfeer. Stewards met kapiteinspetten voorzien van embleem met doodshoofd en gekruiste doodsbeenderen zullen de gas ten in de luxe dekstoelen voorzien van spijs en drank. Wellicht komt op het eiland ook een kleine bar. Het vierde piereiland „Le Pirate" krijgt als vermaaks-attractie een „diepzee show". In vijfentwintig „diepzee-cabines" zal het publiek over rails door een ruimte worden gevoerd, waar met spiegels en ge zichtsbedrog enorme diepzeelandschappen zijn gecreëerd. Het koraal en de riffen zijn echt, het zand ook. De maanvissen, de haaien, de duivelsroggen en andere diepzeemonsters met waaiende vinnen en wuivende vangarmen zijn van kunststof fen, doch lijken vanuit de cabines be droeglij k echt. Amsterdam kon dezer dagen in het Hilton Hotel genieten van een écht Pa- rijse show. Het modehuis Jean Patou liet een greep zien uit zijn wintercollec tie. Het accent viel daarbij op de avond kleding. De dagmodellen namen een be scheiden, zij het karakteristieke, plaats in want zij bevatten alles wat het huis deze winter propageert aan lijn en kleur. (Vi Min: ken) zondei al kun kleiner doen, noodzt wetteli getroff groeier zijn tc 1965. Een n regime, latie v lange i Bedach heid v< leen af daarvai daarin steld. I dringer verzeke kan b< mag nii teerd, i Zou liezen, gerede ken no, wil uitf treffen ziening van he meer d- dien de gever e zelen di In 19 gelduit: gestege tot 987. dagen (14.835.1 Dit jaarver schappi Volgeni het aa deel he zekerde een an neming keerde in het dan in uitgeke zowel kerings lonen De ri tot een van he tezame herzien bepalin Dit 1 landse meegec gelijkhi van de kering definiti uit het 1961 en kunnen bedragi limietk In de vermei gemeer tende 1 meente begroti 19 pet reeds i Het 1 van - Van de voor n dam. V dat de gemeer Eert rengr van e domit deze sr me ie m bruik doch ia n i vertrt Na de horloi iioeni

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 4