Falend HCK door Vodo SC tweemaal van 't veld gespeeld Neveda GLOS Goud en zilver bij K.N.H.S. Sportpark „Elta" (Terras vogels) wacht nog op accommodatie Geroutineerd Stormvogels tweetal in de -verdediging MÜ Kolenconvestors Olieconvectors Loendersloot LANGS SLUIZEN EN HAVENS Ellerman's Wilson Line Ltd Blessure Y. Immer ernstige handicap Havenberichten H. H. Vrenegoor en P. M. Mulder werden hartelijk gehuldigd HOE DE DUIVEN VLOGEN IJmuider Courant Neem nü een kwartaal-abonnement! Voor nieuwe abonnees de nummers tot 1 okt. a.s. gratis WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1964 7 COÖP. BOERENLEENBANK AL UW BANKZAKEN Winst voor Tielrooy en Dukel in DCY-competitie Arie van der Veer Damwedstrijden om het provinciaal kampioenschap lijst,;. tssftaass OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Breien is weer een feest met wol WASAUTOMATEN WISKER Kerkelijk nieuws per kwartaal 9.75 IN HULL is een scheepvaartmaat schappij gevestigd waarvan de naam Ellerman's Wilson Line Ltd luidt. Het kantoor staat aan de Commercial Road van waar uit 27 schepen naar hun be stemming worden gedirigeerd. De na men van de schepen eindigen alle op „o"; zij zijn groen geschilderd en hebben een vermiljoen rode schoorsteen met zwarte top. De maatschappen onder houdt vracht- en passagiersdiensten van Huil, Londen, Liverpool, Manchester, Middlesbrough, Newcastle, Aberdeen, Swansea, Antwerpen en Duinkerken naar Noorwegen, Zweden, Denemarken, Oost zeelanden, Portugal, Middellandse-Zee- landen, Egypte, India en de Verenigde Staten van Amerika. Van de 27 schepen zijn er 23 die na de oorlog nieuw in bedrijf gekomen zijn en waarvan de oudste uit 1945 dateert. Van de voor-oorlogse schepen zijn de meeste sleepboten, die in Huil vaste ligplaats heb ben om de binnenkomende en uitgaande schepen bij de passeren van de sluizen naar en van de „docks" te assisteren. Het oudste vrachtschip van Ellerman's Wilson Line is de „Palermo" zie foto een stoomschip van 2838 bruto reg. ton en 4494 ton draagvermogen, dat in 1938 is op geleverd door de werf van W. Gray Co in Hartlepool. De grootste lengte van dit schip bedraagt 108,09 m, de breedte 14,66 m, de holte 6,40 m en de diepgang 6,73 m. De stoom voor de 3 cil. triple expansie machine wordt geleverd door 2 oliege- stookte Schotse ketels. Deze werden hier toe 1950 verbouwd; voordien werd de Pa lermo met kolen gestookt. Grote vrachtschepen, in de klasse van bijvoorbeeld 7000 tot 10.000 bruto reg. ton, treffen we bij Ellerman's Wilson Line niet aan. De Palermo kunnen we onder de kleinste rangschikken. De grootste zijn de Bassano, Marengo en de Rialto, elk ruim 4900 bruto reg. ton. De Borodino, die 3206 bruto reg. ton meet, heeft accommo datie voor 36 passagiers. De rederij on derhoudt een specifieke passagiersdienst Aarhus v.v. De Ellerman's Wilson Line is ontstaan uit de oprichting in 1825 door Thomas Wilson van Hull van de firma Becking- ton, Wilson Co. Een klein zeilschip van 50 ton, de Thomas and Ann was het eer ste vaartuig en Thomas Wilson zelf was er kapitein op. Dat de zaak met energie Advertentie te Santpoort, Hagelingerweg 69, tel. 8173 Bijk.: IJmuiden, Wijk aan Zeeërweg 4, tel. 2556 De (spaar)bank voor iedereen Bankgiro l'/t Spaarrente tot 4l/i Vreemde valuta Effekten en gunstige openstellingsuren (ook des avonds) voor De eerste ronde van de winter-damcom- petitie bij DCIJ leverde in de hoofdgroep winst op voor Tielrooy die van Binkhorst won. Dukel behaalde een positiewinst op Van Straten. De partij LarosDe Boer werd afgebroken; v. d. Berg won van Vooys. In de tweede groep wist de 16-jarige Kees Pippel in een lang overmaehts-eind- spel van H. Swier te winnen. De bijna 70- jarige D. Ott kan nog uitstekend partij geven. Bosma kreeg geen kans op voor deel en de partij werd na 70 zetten remise. De Jon©Beukema werd uitgesteld. In de derde groep won Kaan van Tijms; Gomes kreeg voordeel op v. d. Does, doch de partij moest wegens het late uur wor den afgebroken. WinterDuivenbode werd uitgesteld. Vrijdag speelt DCIJ voor de hoofdklasse Noord-Holland de eerste wedstrijd van de nieuwe competitie. Er kan een spannende wedstrijd tegemoet worden gezien. Opstelling HDC: 1. A. Buma, 2. J. Bus, 3. H. de Groot, 4. J. v. Kesteren, 5. H. T. Luif, 6. J. H. Meure, 7. H. J. Rozijn, 8. J. B. Sluiter, 9. H. G. Teunisse, 10. J. H. Meure jr. Opstelling DCIJ: 1. B. Dukel, 2. T. Tiel rooy, 3. H. Laros, 4. K. Pippel, 5. P. v. d. Berg. 6. J. van Straten, 7. H. Swier, 8. L. Binkhorst, 9. A. W. Beukema, 10. M. Bos ma. Eerste reserve L. Vooys. en grote voortvarendheid werd aange pakt blijkt wel uit het feit, dat de Wilson- vloot in 1904 uit 95 schepen bestond. In 1916 kwam de Wilson-familie in relatie met de Britse scheepvaartmagnaat, Sir John Ellerman en van die tijd af staat de maatschappij bekend als Ellerman's Wil son Line. In de loop der jaren zijn er uiteraard veel schepen afgevoerd; maar geregeld werden er nieuwe schepen aan de vloot toegevoegd. Toen de tweede we reldoorlog begon h. id men 35 moderne schepen, die tot het bittere einde in de vaart zijn gebleven. In 1945 waren er slechts 9 schepen over. Al spoedig was men echter in de gelegenheid om de verliezen te vervangen en al is de vooroorlogse sterkte van de vloot nu nog niet bereikt, er wordt thans gevaren met een aantal moderne nieuwe schepen. De „Palermo", het oudste vrachtschip van Ellerman's Wilson Line Ltd. De twee uitgestelde partijen uit de twee de ronde tussen v. HalSmit en v. Harin genv. Heerde in de strijd om de Noord hollandse damtitel eindigden beide in re mise. De stand na de 20 ronde luidt: 1. De Jong (Haarlem) 4, 2. De Boer (Bovenkars- pel) 4; 3. v. d. Sluis (Amsterdam) 3; 4. v. Heerde (Amsterdam) 3; 5. v. Haringen (Zaandam) 3; 6. Bus (Heemstede) 2; 7. v. Hal (Abbenes) 2; 8. Verhey (Amsterdam) 2; 9. Den Doop (Amsterdam) 1; 10. Dukel (IJmuiden( 1; 11. Westerloo (Amsterdam) 1; 12. Grooteman (Wervershoof) 1; 13. Smit (Amsterdam) 1; 14. Westerveld (Pur- merend) 0. Zaterdagmiddag wordt een ronde ge speeld. Dan ontmoeten elkaar Dukelv. Hal, Den DoopBus, WesterveldDe Boer, v. HaringenGrooteman, VerheyDe Jong, v. Heerdev. d. Sluis, Westerloo Smit. Voor de le klasse spelen Bosma Zwart, SlijkermanRoos. Eisselman is vrij. «M» m - 'f IS MS3BL Üi|l f Voor het eerst in de geschiedenis van de NDSB komt de landskampioen niet uit Haarlem. HCK, dat het district West I vertegenwoordigde in de strijd om de landstitel, moest zondag in de dubbele wedstrijd tegen de kampioen van West 2, Vodo SC twee keer overtuigend het onder spit delven. Werd de eerste wedstrijd met nog slechts 8-1 verloren, de tweede wed strijd werd een anti-climax in dit kam pioenschap van Nederland. Met niet min der dan 15-1 werd HCK verslagen. Voor de grote nederlagen kan HCK nog een enkel excuus aanvoeren. Reserve werpster Karin Dankmeyer zat in het bui tenland en bovendien maakte een rugbles sure het Yvonne Immer nagenoeg onmo gelijk te spelen. Ook tweede honkvrouw Truus Biesbrouck was niet van de partij. In Den Haag begon de strijd voor HCK goed. Joan Mommers begon met een honkslag, stal het tweede honk en kon sco ren toen ook Joke Fuykschot een honkslag produceerde. Een fraai Haags dubbelspel maakte echter aan verdere HCK illusies een einde. Reeds in de eerste Haagse slagbeurt bleek het zwakke punt bij HCK. Twee vrije lopen van werpster Marja Luyting werden gevolgd door twee misgrepen van HCK's kortestop Sicca Fuykschot. Voor Vodo SC betekende dit direct een 3-1 voor sprong. Een slagbeurt later was de stand al 6-1 toen Hilda Küpfer, Maureen Hoyer, J. Besse en I. Kranenburg honkslagen in het veld plaatsten. HCK, dat in deze wed strijd verder geen enkele reële scorings- Advertentie KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4880 Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Nordbo, van Brindisi; Storaas, Immingham; Pacific Victory, Hamburg; Trito, Le Havre; Meerdrecht, River Plate; Abbekerk, Antwerpen; Victore, Pepel, IJmuiden; Sigurdur, Bremen; Willem stad, Cowes Road; Bram, Dagenham; Diligentia, Rotterdam; Maria de Lourdes, Durban; Blis- worth, Londen, IJmuiden; Flevo, Oporto; Hein von Bargen, Klaipeda; Lis Frellsen, Leningrad; Doris, Hamburg; Amstelstroom, Rouen; Hoegh Belle, Cherbourg; Kapitan Andreas, Tupase; Juno, Rotterdam; Ank T., Skoghall. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Hennlng Oldendorff, naar Norfolk; Horation, Norwich; Hector Heron, Londen; Clan MacTaggert, Bre men; Kossmatella, CuracaoHarle Riff, Londen; Suzanne Jors, Esbjerg; Zaanborg, Stade; Bonn, Oslo; Minos, Kopenhagen; Wolanda, Goole; Bornrif, Kopenhagen; Musketier, Immingham; Porto Venere, Toronto; Veritas, Rotterdam; Levensau, Waterford; Militence, Londen; Tor- stein, Antwerpen; Eumaeus, Djakarta; Tim S., Hamburg, IJmuiden; Dorine, Vaasa, IJmuiden; Jagona, Hamburg; Bram, Dagenham; Anita Thijssen, Pepel; Hegg, Odda; Buka, Londen; Ardetta, Rotterdam; Borculo, Goole; Waver- stroom, Hull; Rex, Londen; Stella Nova, Bre men; Gefla, Stockholm: Hinde, Londen; Bingo, Antwerpen; Daje Böhmer, Frederikshaven; Fambo, Grangemouth; Deo Gratlas, Londen; Yewmouth, Berry Head: Texelstroom, Grimsby; Egon Wesch, Bremen, Zaandam; Schweiburg, Grangemouth; Magnolia, Napels; Vikaren, Hamburg. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Dalbek, van Rotterdam; Flottbek, Rotterdam; Texel, Hemmoor, IJmuiden; Chiron, Antwerpen; Charis, Antwerpen; Norwich Trader, Felix stowe. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Irmgard Jacobs, naar Archangel; Hontestroom, Ports mouth; Cruzeiro do Sul, Antwerpen; Aubade, Hampton Roads, IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie Kwaliteiten en kleuren te kust en te keur. Wij hebben voor u ook de allernieuwste Neveda patronen! Lange Nieuwstraat Marktplein IJmuiden Tel. 5205 HET ATOOM. Van de postduivenvereni ging „Het Atoom" te Velsen-Noord namen 75 duiven deel aan een wedvlucht van Mons (Ber gen) in België af over een afstand van 230 km. De lossing van de duiven geschiedde tijdens oostelijke wind om 7.30 uur. Een duif van D. van der Linde bereikte als eerste het hok om 10.48 uur; de laatste prijsduif om 10.58 uur. Ondanks het mooie, droge zomerweer kwamen de vogels, wegens de oostelijke wind, niet tot een hoog kilometer-uur-gemiddelde. Dit bleek voor de eerste „aanvlieger" 66.7 kilometer te zijn. De gelukkigste „melker" bij deze vlucht was de heer Van der Linde, die drie van zijn vogels had meegegeven en met twee ervan in de prijzen kwam, waaronder de eerste. De heer Veldt, die 10 duiven had meegegeven, kreeg er drie in de prijzen, met een goede tweede plaats. De uitslag was als volgt: D. van der Linde 1, 6; L. Veldt 2, 5, 9; J. Asjes 3, 7; Ph. F. Martinius 4; A. de Bot Jr. 8, 12, 13; B. Schoo 10, 14, 15; P. Schoone 11. DE SNELVLIEGER. Van de postduiven- houdersvereniging „De Snelvlleger" te IJmuiden namen 39 duiven deel aan een wedvlucht van Mons (Bergen) af over een afstand van 227 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7.30 uur. Een duif van S. Voet en Zn. bereikte als eerste het hok om 10.44.12 uur; de laatste prijs duif om 10.56.19 uur. Het was een mooie vlucht. Er waren slechts zes liefhebbers, van wie er drie naast de prijzen zaten. De uitslag was als volgt: S. Voet en Zn. 1, 3, 4, 7, 8; H. v. d. Wiele 2; A. Ham 5, 6. SNELLE WIEKEN. Van de postduivenhou- ders vereniging „Snelle Wieken" te Santpoort namen 125 duiven deel aan een wedvlucht van Mons af over een afstand van 226 km. De los sing van de duiven geschiedde om 7.30 uur. Een duif van J. Hoogzaad bereikte als eerste het hok om 10.44 uur; de laatste prijsduif om 10.58 uur. De uitslag was als volgt; J. Hoogzaad 1, 5, 18; G. Brouwer 2, 6, 8, 9, 13, 20; C. Koks Jr. 3; P. Rozemeyer 4, 11, 14, 16; J. de Jonge 7, 25; A. Tabernal 10, 23; C. Koks 12, 24; A. C. Taber- nal 15; M. Janssen 17; J. v. Haaster 19, 22; W. Dekkers 21. IJMUIDEN. Van de postduivenhoudersver- eniging „IJmuiden" te IJmuiden namen 77 dui ven deel aan een wedvlucht van Mons af over en afstand van 228 km. De lossing van de dui ven geschiedde om 7.30 uur. Een duif van F. Piers bereikte als eerste het hok om 10.48 uur; de laatste prijsduif om 11.04 uur. De uitslag was als volgt: F. Piers 1, 5, 8 en 14; G. v. d. Struik 2, 9 en 15; A. Voetman 3; A. J. Waal 4 en 13; J. Hovenkamp 6 en 11; L. Sloot 7 en 10; J. Eelsing 12. DE IJMONDEN. Van de postduivenhou- dersvereniging „De IJmonden" (zaterdagvliegers) te IJmuiden namen dit weekeinde 90 duiven deel aan een wedvlucht van Neufvilles af over een afstand van 217 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8.30 uur. Een duif van v. Slooten bereikte als eerste het hok om 12.33 uur; de laatste prijsduif om 13.12 uur. Door de harde nw-wlnd bereikten de duiven geen hoge snelheid. Suurmond klokte 6 van zijn 10 meegegeven duiven in de prijzen. De uitslag was als volgt: v. Slooten 1 en 11; Suurmond 2, 3, 4, 10, 13 en 15; Antonis 5; v. d. Scheer 6, 7, 9, 16 en 18; Kramer 8; Knapen 12 en 14; Schafstall 17, In de met bloemen versierde lunchka- mer van het centraal laboratorium van de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken is dinsdagmiddag de heer H. H. Vrenegoor, onder-afdelingschef van de afdeling procesautomatisering, harte lijk gehuldigd wegens het feit dat hij veer tig jaar bij deze onderneming in dienst was. De jubilaris kreeg van verschillende zijden veel lof toegezwaaid voor de wijze waarop hij gedurende dit lange dienstver band zijn krachten en kennis aan „Hoog ovens" heeft gegeven. De eerste die dat onder woorden bracht was ir. G. W. van Stein Callenfels, hoofd van de afdeling research en bedrijfslabo- ratoria, die namens de directie de heer Vrenegoor dank bracht vooor zijn trouw en taakvervulling. In het bijzonder prees hij het in de heer Vrenegooor dat deze zich in de loop der jaren zo goed heeft kun nen aanpassen aan de enorme ontwikke ling van het Hoogovenbedrijf. Ir. Van Stein Callenfels vergeleek de heer Vrene goor met een ideale regelaar. Robuustheid, stelkracht en strakheid zijn eigenschappen die ook kenmerkend zijn voor de heer Vrenegoor. Daarenboven bezit de jubilaris persoonlijke kwaliteiten die tot uiting ko men in zijn scheppende, stimulerende en coördinerende arbeid. Al deze hoedanigheden hebben de heer Vrenegoor in staat gesteld van instru mentmaker op te klimmen tot de verant woordelijke positie die hij thans inneemt. Als stoffelijk blijk van de waardering en erkentelijkheid van de directie speldde ir. Van Stein Callenfels de jubilaris het gou den Hoogovensinsigne met briljant op en overhandigde hem tevens een gouden polshorloge en een album met foto's. Namens de instrumentmakerij sprak hierna de heer G. Spring in 't Veld woor den van waardering. Hij bood een projec tiescherm aan. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer M. S. Jongkind, be- drijfschef van de afdeling procesautomati sering en de oud-adjunct-directeur, de heer F. W. E. Spies. De laatste onderstreepte de actieve belangstelling die de heer Vre negoor voor de bedrijfsbrandweer en de beveiliging aan de dag heeft gelegd. De heer E. J. Dubel, bedrijfschef meet- en re geltechniek van de Mekog, herinnerde aan zijn bijzonder prettige contacten met de heer Vrenegoor en ir. A. K. Vroege, hoofd van de bedrijfsbrandweer, roemde de stu wende kracht van de heer Vrenegoor bij de opleiding en instructie van de bedrijfs brandweer. De heer Vrenegooor dankte tenslotte me de namens zijn vrouw, die met bloemen was verwelkomd, voor de hem gebrachte hulde. Er had gistermiddag bij Hoogovens nog een tweede huldiging plaats. Het betrof de heer P M. Mulder, die secretaris van de ondernemingsraad in het bedrijf is en die De heer H. H. Vrenegoor (links) neemt de gelukwensen in ontvangst van ir. G. W. van Stein Callenfels, hoofd van de afdeling research en bedriffslaboratoria van Hoogovens. 25 jaar geleden bij Hoogovens kwam. Ook de heer Mulder ondervond, in het bedrijfs restaurant aan de Breedbandweg, hoezeer hij door zijn directie, chefs, collega's, vrienden en kennissen wordt gewaardeerd. kans meer kreeg, zag in de vijfde en zesde innings de einduitslag gesteld op 8-1. In de tweede wedstrijd, die 's middags in Haarlem werd gespeeld, viel de beslis sing reeds in de tweede inning. Yvonne Immer moest honkslagen van T. Boles, Hilda Küpfer en Maureen Hoyer toestaan. En ook toen faalde het HCK-veldwerk. Pas bij de stand 4-0 viel de derde nul. HCK echter was aangeslagen. Ongeïnte resseerd speelde de ploeg verder en sta pelde de ene op de andere fout Zonder dat Vodo SC zelf tot indrukwekkende slag- prestaties kwam, kon het de score regel matig opvoeren. Pas bij de stand 12-0 in de zesde inning kon HCK de eer redden, toen Pien Immer een automatisch punt kon scoren na een vrije loop. In de laatste inning bewees Vodo nog maals de beste ploeg te zijn. Annneliet Tie- land, die Yvonne Immer op de werpplaat vervangen had, kon ook de Haagse slag- ploeg niet in bedwang houden. Ontluisterd moet HCK, toen de laatste nul gevallen was, naar het scoringsbord hebben geke ken. Met niet minder dan 15-1 waren al le kampioensillusies de bodem ingeslagen. Mogelijk zullen deze uitslagen het softball in de buitengewesten stimuleren. Voor West I moeten deze uitslagen een teken aan de wand zijn. Veel zal gedaan moe ten worden om het dalende spelpeil tot staan te brengen. De reserves van Terrasvogels, De Geu zen en EHS speelden promotiewedstrijden om een plaats in de derde klasse. Met de uitslagen van 25-0 en 9-0 bewees De Geuzen over de sterkste ploeg te beschik ken. Terrasvogels, dat EHS met 33-6 ver sloeg, heeft indien DCG het volgend sei zoen niet aan de competitie deelneemt, ook nog recht op een plaats in de derde klasse. Advertentie voor gezellige warmte ETNA BAGDAD HAARD290.- ETNA CONVECTOR 360- BOCAL CONVECTOR 428- LINCO SUPER CONVECTOR 452- VROLING CONVECTOR 465- PELGRIM CONVECTOR 465- DAVONETTE KOLENCONVECTOR 495- SELECTA CONVECTOR 498- E. M. JAARSMA CLAUDIUS 539- BRONCO PASJA 565- Siegler oliehaard 765- Davonette olieconvector 445- Linco „3 traps" olieconvector 498- Hoenson oliehaard 495- Dagelijks demonstratie LINCO 3-traps branders Het grote succes van dit seizoen Voor vakkundige voorlichting, plaat sing en service uw vertrouwenszaak. Lange Nieuwstr. 435 - Centrum Galerij IJmuiden Telefoon 4654 Het nieuwe gemeentelijke sportpark „El- ta" in Santpoort-Zuid, waarvan de sport vereniging Terrasvogels de hoofdbewoner is, heeft nog altijd de primitieve ver- kleed- en wasaccommodatie, die van een tijdelijke noodmaatregel een permanent karakter dreigt te krijgen. De voetbalafdeling van de Santpoortse sportvereniging Terrasvogels moet ook tij dens het tweede seizoen op het nieuwe sportcomplex gebruik maken van de ca ravans, die de verkleedruimten nog steeds vervangen. Terecht bestaat er in kringen van deze grote sportvereniging, die be halve voetbal ook de honkbalsport en de vrouwelijke tegenhanger hiervan, softbal, boefent, ernstige ontevredenheid over de gang van zaken met betrekking tot deze kleedaccommodatieplannen. In de nieuwjaarsboodschap 1964 van de Velser Sportstichting aan de aangesloten verenigingen stond onder sportaccommo daties het volgende vermeld: „Door het gemeentebestuur werd de Vel ser Sportstichting verzocht de mogelijkheid te onderzoeken om de kleedgelegenheid, zowel op het sportpark „Elta" als in Vel- sen Noord te verbeteren. Tevens zou voor de Santpoortse judovereniging „Dschen Dui" een oefengelegenheid moeten worden gevonden door een uitbreiding van de te projecteren kleedgelegenheid op het sport park „Elta". Hierover zou ten spoedigste met de desbetreffende verenigingen over leg worden gepleegd. Groot was onze ver bazing toen bleek dat door enkele gemeen telijke diensten reeds overleg met de be trokkenen had plaats gevonden en de plan nen „rond" waren." Het blijkt nu dat deze plannen alles behalve „rond" waren, omdat met de uit voering nog steeds niet begonnen wordt. De redenen hiervoor zijn dat de gemeen te-architect Peters nog steeds geen defini tief ontwerp ingediend heeft, waardoor de noodzakelijke kredietaanvragen en het raadsvoorstel wachten moeten. Het overleg tussen de Velser Sportstich ting, gemeente Velsen, Terrasvogels en Dschen Dui is reeds maanden geleden met succes afgesloten. Op de plaats waar nu de caravans staan zullen kleed- en wasge legenheden van steen opgetrokken worden, (Van onze sportredactie) „Je moet er naar leven" is de even simpel klinkende als realiteit bevattende zin, die de voetbalpositie verklaart, die Jan Luppens inneemt. De lange 38-jarige inwoner van Santpoort, voetballer van Stormvogels, geestdriftig als in zijn eerste seizoen, buitengewoon geroutineerd door zijn lange reeks van voetbaljaren. Het is een combinatie, die van Jan Luppens een goede spil maakt in het huidige Stormvo gels-eerste, dat bovendien in linkshalf Siem de Graaf een speler van geheel an dere aard heeft, maar met eveneens een fikse dosis routine en enthousiasme. Sa men zijn zij twee van de troeven, die der de klas amateurclub Stormvogels tot een van de favorieten voor een kampioenschap maakt. Siem de Graaf is nooit een topspeler ge weest. Wel was hij altijd een nuttig voet baller, die in welk elftal dan ook zijn plaats meer dan waard was. Dat was zo bij VSV (amateur en semi prof), bij Haarlem (semi prof) en Stormvogels (semi prof en amateur). Nu is hij vijfendertig jaar oud, rustig, sportief en spelend als linkshalf, na zijn meeste voetbaljaren als linksbui ten te hebben gespeeld. Tijdens zijn semi prof jaren is de amateurstatus hevig aan verandering onderhevig geweest. Maar in de amateurwereld van nu past Siem de Graaf toch goed. Vorig jaar maakte hij als aanvoerder van Stormvogels het kam pioenschap van de vierde naar de derde klas mee, na zelf als te oud voetballer niet voor een contract bij Telstar in aan merking gekomen te zijn. In het amateur Stormvogels kwam De Graaf naast drie jaar oudere Jan Luppens te spelen. Ook al een voetballer, die be reid was constant te trainen, zich opoffe ringen te troosten voor voetbalplezier en eveneens ex semi-prof. Luppens drie jaar langer dan De Graaf. Drie jaar voor de Telstar-fusie, die hij doorbracht als speler van het derde elftal van Stormvogels (het hoogste amateurteam). Drie jaar ook waarin hij drie maal een kampioenschap meemaakte. Het behalen van de titel ge volgd door promotie van Stormvogels na de fusie in de vierde klas was dan ook al leen maar een voortzetting van een reeks. Die komt voor een verder vervolg in aan merking en Luppens ziet de mogelijkheden daartoe. „We hebben een prettig bestuur, aardig spelersmateriaal en onder de spe lers is de stemming goed". Het zijn om standigheden, die voor trainer Han Jan sen, zelf ook ex-semi-prof van Stormvogels gunstig zijn. Het drietal Jansen als trai ner, Luppens en De Graaf als gerouti neerde spelers is belangrijk in het Storm vogels voor het seizoen 1964-'65. Een sei zoen, dat voor deze IJmuider club opnieuw een gunstig verloop kan hebben, zoals de eerste competitiewedstrijd al duidelijk maakte. terwijl bovendien een kantine annex oefen gelegenheid voor de Santpoortse judoka'g zou worden gebouwd. Het is de vraag wanneer deze plannen gerealiseerd zullen worden. Nu de softbal- afdeling er in geslaagd is om dit jaar naar de hoogste klasse te promoveren, hoopt Terrasvogels de sterkste Nederland se softbalspeelsters in het voorjaar van 1965 in zijn nieuwe behuizingen te ontvan gen. Advertentie AEG - ZANUSSI - IGNIS - ZANKEB Dagelijks demonstratie MARKTPLEIN TELEFOON 426J BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN. BEVALLEN: J. A. M. BeaufortGjert- sen, d., Diezestraat 13, IJmuiden-Oost; E. BothofReekers, z., Julianakade 36, IJmuiden; J. van EdenSchoen, d., Oran jestraat 23, IJmuiden; B. G. M. Handgraaf Lemmers, d., Wüstelaan 68, Santpoort; P. van der Plas—de Hond, d., President Steijnstraat 50 rd, IJmuiden; E. van Heijst van Buuren, z., Pelsstraat 2, Velsen- Noord; M. A. WoltermanWijker, z., Van Leeuwenstraat 19, IJmuiden; J. C. van LieshoutNiessink, d., Satumusstraat 66, IJmuiden; T. M. van HorickEngelhart, d., Vechtstraat 107, IJmuiden; M. M. da WitVan Eijk, z., Tuindershofje 1, IJmui- den-Oost; G. M. J. van DuijnenSenssen, d., Motorschip „Jopie", Spuikanaal, IJmui den; A. J. van der LaanMulder, d., Ber kenstraat 41, IJmuiden-Oost; A. E. Schor- temeijerLoggen, z., Velserbroekstraat 12, Santpoort; N. HoogendoornCampagne, d., Korte Annastraat 18, Haarlem; C. J. Broek manHunsche, z., Zwaanstraat 45, IJmui den; A. M. BlomZweiphennig, z., West- kolk 26, Spaarndam; G. W. ter Horstten Voorde, z., Vergierdeweg 134, Haarlem; I. DisselköterVerhagen, z., Hagelingerweg 160, Santpoort. OVERLEDEN: P. H. de Graaf, 63 jr., echtgenoot van C. Woudenberg, De Ruij ter straat 125, IJmuiden-Oost; W. Hoeve, 53 jr., echtgenoot van G. N. Koning, Poolster straat 20, IJmuiden; E. Putters, 87 jr., we duwe van W. Scheurkogel, Grote Hout- of Koningsweg 187, Velsen-Noord; C. J. van Haastert, 73 jr., echtgenoot van C. E. Knuppel, De Noostraat 31, IJmuiden-Oost; A. H. Verschoor, 65 jr., echtgenoot van J. van Zelf, Valeriuslaan 14, Driehuis. F. Du kel, 60 jr., echtgenoot van H. M. van Tu- nen, Van Speijkstraat 2, IJmuiden-Oost. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Lunteren (vak. K. v. d. Pol) T. Langerak te Vinkeveen. Geref. Kerken Aangenomen naar Schamegoutum W. E. M. Honig, kandidaat te Amsterdam, dis bedankte voor Balk, Hellendoorn, Sleen en St. Laurens. Bedankt voor Andijk (vak. G Dijkstra) M. v. Harmeien te Wons. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Zierikzee H. W. Eerland t® Amersfoort en C. Verhage te Hilversum-C. Evang. Luth. Kerk Aangenomen naar Schiedam A. Stein- hart te Nijmegen. De ondergetekende naam straat plaats wenst m.i.v. 1 oktober a.s een abonnement op Handtekening U kunt deze aanmelding per post opzenden of meegeven aan de bezorger in uw wijk.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7