Short Bros. and Harland werkt mee aan bouw Fokker F 28 Nieuwe partner gaat de buitenvleugels maken tttecuui/ Knapperige frites met McMILIMs fritessaus in handige, hygiënische meeneem-tube! „Op de steiger" stelt praktijken van aannemers aan de kaak Meneba en Koudijs BK samen KLM verhoogt de service aan haar passagiers alles kan met CEta VOOR LIEFHEBBERS - DE BEURS - Unilever wil Iglo- bedrijf verplaatsen Philips komt met aandelen van tien gulden Forse winststijging American Enka „Niet vreemd dat arbeiders naar het buitenland willen DAF contract met Indonesië getekend Televisie in de DC-8 straalvliegtuigen SCHEEPVAARTBERICHTEN De Schelde verwacht gelijk resultaat Middenstandsraad tegen heffing voor tv-reclame Duiker komt met claimemissie Kort economisch nieuws 15 DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1964 VAN EEN KLEINE EXQUISE DRONK U proeft het meteen: Hero Speciaal is 'n klasse apart. Fruitzuiver - puur genieten. Inderdaad 'het van het' voor de fijnproevers. Kies uw smaak: Jus d'Orange, Jus d'Ananas, Jus de Grape fruit, Zwarte bessen, Rode bessen, Frambozen en Meikersen; Appelsap (Jus de Pommes), Tomatensap (Jus de Tomates) cocktail en naturel. Jus d'Orange, Appelsap en Tomaten sap ook in voordelige gezinsflessen (party-bottles). AMSTERDAM WALL STREET Nadat de directie van de Fokker fabrieken al enkele maanden naar een nieuwe partner voor de ontwikkeling en de bouw van haar F 28 „Fellowship" heeft gezocht, is zij er tenslotte in ge slaagd een derde participant te con tracteren. Het is de Noordierse vlieg tuigfabriek Short Bros. and Harland, waarmee Fokker een principiële over eenstemming heeft bereikt over de samenwerking bij de totstandkoming van haar nieuwe project, een twee- motorig straalvliegtuig. Advertentie ||WW»Wlliii«».uceoWI>ï:': 1. Altijd vers! 2. Makkelijk meenemen! 3. Handig doseren en garneren! McMLLAI fritessaus, pindakaas, chocoladepasta mayonnaise, chonota, peanutbutter etc. (Van onze correspondent) De Unilever-directie bestudeert op het ogenblik de mogelijkheid, het diepvries- bedrijf Iglo uit Utrecht, over te plaatsen naar Hoogeveen. Een beslissing is de eer ste weken nog niet te verwachten. In Hoogeveen staat het, eveneens tot het Unileverconcern behorende, diepvriesbe- drijf Lucas-Aardenburg. Samenvoeging met Iglo zal voor Unilever een kostenbe sparing met zich meebrengen die voor de concurrentiepositie in de E.E.G. belang rijk is. Momenteel is echter niet te zeggen hoe de beslissing uitvalt. Het gaat de Unilever om een zo rationeel mogelijke verdeling van haar produktie en een geheel of ge deeltelijk voortbestaan van het Iglo- bedrijf is voorshands nog mogelijk. Voor de Unilever-directie is ook van belang, dat de gehele liquidatie van de diepvriesproduktie in Utrecht waarschijn lijk een verlies van de 280 werknemers zou betekenen, werknemers die het concern in de huidige krappe arbeidsmarkt niet graag wil afstoten. Onder het Iglo-personeel zijn de wildste geruchten ontstaan, naar aanleiding waar van de directie van het Utrechtse bedrijf haar werknemers bij elkaar heeft geroe pen en op de hoogte heeft gesteld van de situatie. Tevens is daarbij de verzekering gegeven dat de personeelsbelangen bij verandering van werkomstandigheden of liquidatie goed zullen worden behartigd. De vakorganisaties zijn ook ingelicht. Bjj gelegenheid van de officiële opening van de Philips' machinefabriek te Almelo heeft de president-directeur van de N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken, ir. F. J. Philips, sprekend over de bezitsvorming door vermogensaanwasdeling, de uitgifte aangekondigd van Philips aandelen met een nominale waarde van 10. Zoals bekend werd de Nederlandse vliegtuigfabriek tot het zoeken naar een nieuwe partner genoodzaakt, nadat de Franse vliegtuigfabriek Sud Aviation, die de vleugels van het nieuwe straalvliegtuig zou ontwikkelen en fabriceren, zich in mei onverwachts terug trok. Het Nederlandse verkeersvliegtuig wordt nu in samenwerking met de Noordduitse vliegtuigfabrieken Hamburger Flugzeug- bau en de Vereinigte Flugtechnische Wer- ke te Bremen, alsmede met Short Bros, gebouwd. De overeenkomst met Short om vat de ontwikkeling van de buitenvleugel en andere componenten van de Fellowship, alsmede de bouw ervan in Belfast, Noord- Ierland. Zo spoedig mogelijk zal Short met het belangrijke ontwikkelingswerk en de aanmaak van de benodigde mallen en ka libers in de Queens Island-Fabriek begin nen, waarbij op korte termijn technisch personeel zal worden uitgewisseld. Kortgeleden bracht de minister-presi- president van Noord-Ierland, Terense O' Neill een bezoek aan de Fokkerfabrieken op Schiphol, waarbij hij grote belangstel ling toonde voor samenwerking in de bouw van de „Fellowship". Om aan het project te kunnen deelnemen had de Ier se fabriek de financiële steun van de re gering nodig, die een groot gedeelte van de ontwikkelingskosten zal moeten finan cieren. De Nederlandse staatssecretaris voor verkeer en waterstaat, M. J. Keyzer, heeft bij het tot stand komen van deze samenwerking een voorname rol gespeeld. De omzet van American Enka Corpora tion, de Amerikaanse dochteronderneming van Algemene Kunstzijde Unie (AKU) be droeg over de eerste 36 weken van 1964 115.170.000 tegen 99.321.000 in de over eenkomstige periode van 1963. De netto winst bedroeg 9.022.000 of 3,38 per aan deel in vergelijking met 5.726.000 of 2,19 per aandeel in dezelfde periode van 1963. In de derde periode van 12 weken van 1964 bedroeg de omzet $39.080.000 tegen 32.690.000 gedurende dezelfde periode van 1963. De nettowinst beliep in deze pe riode van 1964 2.865.000 of $1,07 per aan deel tegenover 1.718.000 of $0,66 per aandeel in 1963. In het derde kwartaal was ten gevolge van de gebruikelijke fabrieks- vakantie in de Amerikaanse textielindu strie de afzet van rayon en nylon lager dan in de beide voorafgaande kwartalen. ff Een van de bestuurders van de Neder landse Katholieke Bond van Werknemers in de bouwnijverheid „St. Joseph" heeft in „Op de Steiger", het officiële orgaan van de bond, ernstige bezwaren geuit te gen de erecode van de werkgevers in het bouwbedrijf. Hij kantte zich met name tegen de bepaling, dat het iedere werkge ver op straffe van een hoge boete ver boden is, iemand in dienst te nemen of te houden zonder dat deze werknemer beschikt over een schriftelijk bewijs waar uit blijkt, dat hij zijn vorige dienstbe trekking met de medewerking van zijn toenmalige werkgever heeft verbroken. Dit geldt ook, als de betrokken werkne mer voldaan heeft aan alle van over heidswege vereiste formaliteiten ten aan zien van aanstelling en ontslag. Hiermee demonstreren de werkgevers volgens „Op de Steiger", dat zij de toch al sterk beperkende bepalingen van het Bijzonder besluit Arbeidsverhoudingen van 1945 niet voldoende achten en bovendien geen vertrouwen hebben in de uitvoering daarvan door de directeuren van de ge westelijke arbeidsbureaus. Sterker nog, zo voegt het blad hieraan toe, zij diskwa lificeren daarmee zelfs hun eigen verte genwoordigers in de adviescommissies,die toch in staat geacht moeten worden om pertinent onjuiste beslissingen tegen te gaan. In „Op de Steiger" worden voorbeel den genoemd van bouwvakkers die enke le weken zonder werk gezeten hebben, omdat hun werkgever ondanks pogingen van het gewestelijk arbeidsbureau en de vakorganisaties weigerden, een ontslagbe- wijs af te geven. Hun nieuwe werkgever, die schriftelijk had verklaard dat hij de bouwvakkers een belangrijke positiever betering zou geven, kon hen toen niet in dienst nemen. Ze konden ook nergens an ders terecht, omdat alle werkgevers aan de erecode gebonden waren. De rechtsspraak over de erecode is zeer geheim, zo schrijft „Op de Steiger", en dat is wel begrijpelijk, want dergelijke praktijken kunnen het daglicht inderdaad niet verdragen: ze moeten als immoreel bestempeld worden. Volgens het blad komt het ook meerma len voor, dat werkgevers die de voor het arbeidsbureau vereiste schriftelijke ver klaring afgegeven, dat zij iemand in dienst willen nemen, deze verklaring weer in trekken tijdens de behandeling van de aanvraag om ontslag bij de vorige pa troon. Het is duidelijk, zo meent het blad, dat dit dan gebeurt onder druk van de „erecode". „Op de Steiger" schrijft verder, dat het niet vreemd is, dat de betrokken werknemers in dergelijke gevallen werk zoeken in het buitenland of buiten het bouwbedrijf. De n.v. Meelfabrieken der Neder- landsche Bakkerij (Meneba) te Rotter dam en de n.v. Koudijs' Voederfabrieken B K. te 's-Hertogenboseh hebben be sloten een vergaande samenwerking tot stand te brengen, voor wat betreft mengvoederprodukten. De Meneba brengt daartoe haar belang in Zwaarde- maker's Handel en Industrie n.v. te Zaandam onder in de n.v. Koudijs. Op deze wijze wordt de mogelijkheid ge schapen de door de directies van Koud ijs en Zwaardemaker ontwikkelde samenwerkingsplannen ten uitvoer te leggen. De plannen te 's-Hertogenbosch en Zaandam zullen als afzonderlijke produk- tieplaatsen met ongewijzigde bezetting worden gehandhaafd. Men verwacht dat een fusie die uiteraard pas na gerui me tijd volledig zal zijn geëffectueerd voordelen op verschillend terrein. Door samenwerking zal men de voor de meng voederbranche typische financieringspro- blematiek beter het hoofd kunnen bieden, de research efficiënter kunnen inrichten en de inkooppositie verbeteren. Op voor raad- en verkoopkosten zullen voorts be sparingen kunnen worden bereikt, terwijl het vraagstuk van de ontwikkeling van het bulkvervoer bij een gezamenlijk op treden doelmatiger zal kunnen worden aangepakt. Het streven naar versterking van de concurrentiepositie in E.E.G.-verband is uiteraard eveneens een van de hoofdrede nen geweest, waarom tot deze samenwer king werd besloten. De nieuwe combina tie zal gaan heten: Verenigde Mengvoe derfabrieken Koudijs N.V. De directie van deze onderneming zal worden gevoerd door de huidige directies van Koudijs en Zwaardemaker. In de eerstkomende aan deelhoudersvergadering van beide vennoot schappen zullen nadere mededelingen wor den verstrekt en de nodige statutenwijzi gingen ter goedkeuring worden voorge legd. In Djakarta is het definitieve contract getekent tussen de Indonesische regering en DAF voor de levering van 1140 trucks en 360 autobussen voor een totale waarde van 38 Vï miljoen. De betreffende voer tuigen zullen in 1965 afgeleverd worden. Het contract werd getekend in aanwezig heid van de Nederlandse vertegenwoor diging in Indonesië. Na bestudering van de verschillende mo gelijkheden heeft de K.L.M. besloten haar vloot met DC-8 vliegtuigen ten behoeve van de passagiers uit te rusten met tele visie. Zodra de nodige voorbereidingen zijn getroffen zal in de komende maan den bij wijze van proef één van de vier motorige straalvliegtuigen van deze appa ratuur worden voorzien. Als de proefne ming slaagt en deze extra service tege moet blijkt te komen aan de wensen van de luchtreizigers, zullen ook de overige DC-8 vliegtuigen t.v. aan boord krijgen. Het betreft hier een zgn. gesloten cir cuit systeem, dat evenals de programma's, die vertoond worden, door bepaalde op dit gebied gespecialiseerde firma's wordt verhuurd. Het ligt in de bedoeling om in het eerste toestel 24 beeldschermen aan te brengen, één per negen passagiers in de economy klasse en één per twee pas sagiers in de eerste klasse. De zitplaat sen zullen met een individuele geluidsin stallatie worden uitgerust, zodat iedere passagier naar verkiezing het geluid zal kunnen inschakelen. De televisie aan boord van het vliegtuig biedt tevens de mogelijkheid om naast de gewone programma's interessante beelden van het land waarheen men reist te ver tonen. Ook kunnen via dit medium mede delingen van algemene aard aan de lucht reizigers worden doorgegeven. De K.L.M. volgt met deze nieuwe ser vice de Pan American Airways (Panam). De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij vliegt sinds juli van dit jaar met enkele DC-3 en Boeing vliegtuigen, die met televisie zijn uitgerust. Ook bij Panam is men echter nog in het proefstadium. De resultaten zijn daar tot dusver bijzonder gunstig geweest. Verwacht wordt daarom dat de televisie binnenkort definitief haar intrede in de luchtvaart zal doen. Advertentie Aagtekerk 17 te Aden. Abida 17 v. Rotterdam n. Londen. Achilles 16 v. Antofagasta n. Tocopilla. Algol 15 v. Las Palmas n. Duinkerken. Almdijk 16 dw. Kaap St. Vincent n. Antwerpen. Alwaki 17 v. Bremen n. Hamburg. Amyntas pass. 16 Oporto n. Rotterdam. Angolakust pass. 16 Las Palmas n. Le Havre. Annenkerk 16 te Aden. Area 16 v. Hamble n. Rotterdam. Archimedes 16 v. Bermuda n. Barbados. Ares 16 v. Bremen n. Hamburg. Asterope 16 v. Rotterdam. Avedrecht 16 Little Quoin gepass. n. Suez. Bakongan 16 te Palembang verw. Bali 18 te Penang verw. Balong 16 te Barcelona verw. Bintang 16 v. Tripoli n. Alexandrië. Calamares 17 te New York. Caltex Amsterdam pass. 16 Little Quoin n. Suez. Caltex Delfzijl 16 v. Gulfhaven n. Karlskrona. Caltex Eindhoven 17 te Rotterdam. Caltex Gorinchem 17 te Rotterdam. Camphuys 15 v. Durban n. Porto Amelia. Carillo 15 v. Boston n. Galfito. Casamance 17 te Nantes. Celebes pass. 16 Gibraltar n. Marseille. Dahomeykust 17 v. Amsterdam n. Rouaan. Doelwijk 16 v. Port Said n. Tranmere. Drente 18 te Durban verw. Eenhoorn 16 v. Saloniki n. Yerakinl. Eos 16 v. Amsterdam n. Hamburg. Esso Den Haag 16 v. Lavera n. Middell. Zee. Forest Town 16 te Tripoli. Friesland 17 t. h. v. Iwoshima n. Hongkong. Garoet 16 te Port Said verw. Graveland 16 te Amsterdam. Grotedijk 16 v. Savannah n. Miami. Gulf Swede 17 te Suez verw. Hathor 16 v. Volos n. Cartagena. Hercules 16 v. Bremen n. Hamburg. Hermes 15 v. Curasao n. Tampa. Holland 17 te Zanzibar. Hoogkerk 17 v. Dar es Salaam n. Tanga. Irazu 16 v. Lake Charles n. Bissau. Ivoorkust 16 te Douala. Kalydon 17 v. Harburg n. Petit Couronne. Katsedijk 17 te New Orleans. Keizerswaard 16 v. Pta. Arenas n. Balboa. Kenia 16 v. Hamburg n. Oslo. Kerkedijk 17 v. Rotterdam n. Antwerpen. Kermia 16 dw. Liverpool n. Belfast. Kopionella 18 te Townsville verw. Korendijk 16 v. Newport News n. New York. 17 te New York verw. Koratia 16 te Whitegate. Kossmatella 16 dw. Casquets n. Curasao. Koudekerk 15 v. Sydney n. Risdon. 16 te Risdon Korovina 15 v. Adelaide n. Geelong. Kreeft 16 dw. Coruna n. Rotterdam. Labotas pass. 16 Kaap St. Maria n. Bari. Langkoeas 16 dw. Alicante n. Marseille. Lekhaven 17 te Rio de Janeiro verw. Lelykerk 16 dw. Kaap Finisterre n. Port Said. Limburg '17 te Los Angeles. Maashaven 16 dw. Kaap Palmas n. Abidjan. 17 te Abidjan verw. Maaslloyd 16 v. Assab n. Lissabon, Marathon 17 v. Paramaribo n. Amsterdam. Medon 17 te Willemstad. Merseylloyd 16 te Hamburg. Minos 17 te Kopenhagen. Mohammed Reza Shah 16 v. Hamburg n. Bonny Island. Montferland 17 te Buenos Aires verw. Moordrecht 16 dw. Suez n. Ravenna. Muiderkerk 16 te Antwerpen. Musilloyd 16 v. Calcutta n. Penang. Mijdrecht 16 v. Khargisland n. Antwerpen. Neder Rhone 16 te Rede Suez. Neder Waal 16 ten anker Chimbote. Nestor 16 te Lissabon. Nista 17 te Port Said verw. Nijkerk 17 v. Port Said n. Antwerpen. Ommenkerk 17 te Marseille. Ondina 16 te Skaramanga verw. Oranjefontein pass. 17 Weser n. Bremen. Palamedes 16 v. Guayaquil n. Pimentel. Parkhaven 16 te Santos verw. P. G. Thulin 17 te Baltimore verw. Philidora pass. 16 Socotra n. Mombasa. Philine 16 v. Mena al Ahmadi n. Gibraltar. Poseidon 16 v. Maracaibo n. Pto. Cabello. Prinses Irene 16 v. Londen n. Rotterdam. Prins Willem George Frederik 16 v. Glasgow n. Montreal. Randfontein 17 te East London. Rempang 16 te Amsterdam. Roebiah 16 v. Arica n. Tocopilla. Rijndam 17 te Southampton. Sarpedon 16 dw. Kaap Passero n. Piraeus. Scheldelloyd 16 700 mijl no van Guadeloupe. Schelpwijk 16 te Pt. Fortin. Schiedijk 16 v. Bremen n. Rotterdam. Servaaskerk 16 v. Messina n. Port Said. Sepia 16 te Port Said. Simonskerk 17 te Rotterdam. Sloterdijk 16 v. Galveston n. Le Havre. Stad Utrecht 17 te Emden. Statendam 17 te Southampton. Steenkerk 16 dw. Algiers n. Antwerpen. Straat Cook 18 te Melbourne. Straat Fremantle 16 v. Kaapstad n. Douala. Straat Soenda 16 v. Loblto n. Kaapstad. Spaarnekerk 17 te Yokohama. Straat Lombok 16 te Dar es Salaam. Straat Malakka 16 te Yokohama. Tahama 16 t. h. v. Gibraltar n. Dakar. Tamara 16 Bizerta gepass. n. Brunsbütelkoog. Tegelberg 17 te Durban. Telamon 16 v. Bremen n. Hamburg. Tjikampek 16 rede Lorenzo Marques. Tjinegara 16 v. Port Swettenham, 17 te Singapore. Tjipanas 17 te Durban verw. Ulysses 16 v. Port of Spain vertr. Utrecht 16 v. Assab n. Aqaba. Vitrea 16 v. Curagao n. Pto. Miranda. Woltersum 17 te Brownsville. Wonorato 16 ten anker rede Huachno. Wonosobo 15 v. Tarawa n. Honiara. SLEEPVAART Willem Barendsz 8 sept. vertrokken van Lagos naar Santos. Jacob van Heemskerck 17 sept. ter hoogte van Zoutelande bij de gestrande Herman Buisman. Gelderland 7 sept. vertrokken van Sydney naar Johnston Island. Groningen 16 sept. aangekomen te Port Said. Cycloop 16 sept. werkzaam te Port Harcourt. Octopus 16 sept. aangekomen op Amsterdam werf. In een mededeling betreffende de gang van zaken over de eerste acht maanden van dit jaar bij de n.v. Koninklijke Maat schappij De Schelde te Vlissingen zegt de directie met betrekking tot de resultaten te verwachten, dat het saldo exploitatie rekening over 1964 niet belangrijk zal af wijken van dat over 1963. De volgende grote opdrachten werden tot dusverre in 1964 afgeleverd: 3 motor vrachtschepen van 14.800 ton, 1 Schelde- Sulzer scheepsdieselmotor, 4 scheepstand- wielkasten; 2 industriële ketelinstallaties 2 lichtmetalen gevels en verscheidene scheepsreparatie-orders. De buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders van de N.V. Industriële Maat schappij Zutphen heeft met ingang van 1 ok tober tot directeur benoemd de heer J. van Essen, tot dusver adjunct-directeur. Advertentie eo JAAR TOPKWALITEIT 19M-1964 MET 3?'' S KON. OLIE AANGEBODEN Het Damrak heeft zich gisteren niet aan een lusteloze stemming voor de hoofd fondsen kunnen onttrekken. Er ging in deze groep van aandelen weinig om. Er waren dan ook geen redenen aanwezig om met kooporders in de markt te stappen. Aanbod in de oliehoek kwam van Ameri kaanse zijde. Het werd weliswaar goed op genomen, doch alleen op een lager niveau. Stukken Kon. Olie gingen in andere han den over op ca 160,80 161,80). Philips ontmoette beginbeurs goede steun van Zwitserse zijde waardoor dit aandeel veer tig cent hoger opende op 158,50. Later op de middag moest deze koerswinst prak tisch geheel worden prijsgegeven, dit als gevolg van gering aanbod in een vrij lege markt. Unilever een paar dubbeltjes lager op 147,30. AKU ruim twee punten lager op 472. De AKUhoek heeft nog steeds van verkoopdruk te lijden, zij het in geringe mate. Voor Hoogovens werd geadviseerd 612 (6121/e). Aandelen Centrale Suiker Maatschappij werden weer vlot verhan deld. Na een opening op 431 daalde de koers even tot 428. Op dit niveau kwam van vele kanten vraag los waardoor de koers kon aantrekken tot 434 (435). Ook in de REM-aandelen werd gehandeld en wel rond de 23,50 ion v.). Wall Street heeft zich gisteren weer voor een deel hersteld van de in de af gelopen dagen geleden verliezen. In ver band met de viering van een joodse feest dag was de omzet betrekkelijk klein. Het zakennieuws bleef goed. Zo werd er een nieuwe stijging van de autoverkopen ge meld en werd bekend dat de industrie- produktie in de afgelopen maand tot nieuwe recordhoogten was gestegen. De winsten aan het slot liepen tot ongeveer twee dollar. Vraag was er met name naar staalfondsen, koperwaarden en luchtvaart fondsen. Sporen, rubbers en een aantal geselecteerde waarden lieten het afweten. Van de 1332 verhandelde fondsen waren er 582 hoger, 470 lager en 280 sloten pn- veranderd. De omzet daalde tot 4.230.000 shares tegen 5.690.000 shares dinsdag. De Dow Jones indices: industrie 864.18 (plus 1.64), sporen 214.03 (min 0.13) en openbare nutsfondsen 151.82 (plus 0.10). DEN HAAG Een advies van de com missie televisiereclame van de raad voor het midden- en kleinbedrijf, een centraal bureau op te richten voor T.V.-reclame ten behoeve van de middenstand, te finan cieren door middel van heffingen, heeft gistermiddag in de raad voor het midden- en kleinbedrijf felle oppositie ontmoet. De discussie resulteerde in het schrappen van deze conclusie uit het rapport van de com missie. Niet alleen rees in de raad verzet tegen het plan om de gehele middenstand te la ten opdraaien voor een bureau, waarvan slechts een betrekkelijk gering aantal mid denstanders zou profiteren namelijk die genen voor wie het maken van t.v.-recla- me lonend zou zijn doch buitendien werd de hele term „bureau" uit het rapport ge schrapt, alvorens het werd goedgekeurd. De raad voor het midden- en kleinbe drijf besloot na urenlange discussie 'n door de commissie t.v.-reclame gewijzigde ver sie van het rapport aan te nemen. Hier in wordt thans gesteld dat het wenselijk is een „centraal punt" te scheppen, waar in t.v.-reclame geïnteresseerde midden' standers zich over de mogelijkheden kun nen laten voorlichten. De mogelijkheid wordt opengelaten toch nog een instelling in het leven te roepen met een bredere taak op het gebied van t.v.-reclame voor de middenstand maar over vorm, taak en financiering van zo'n apparaat wil de raad voor het midden- en kleinbedrijf zich nog eerst nader beraden. VERHANDELDE FONDSEN 16 sept. 15 sept. Totaal 432 435 Hoger 135 (31,30/o) 169 (38,8°/o) Lager 192 (44,4°/o) 173(39,8%) Gelijk 105 (24,30/0) 93 (21,40/o) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.KU Hoogovens Kon. Olie160,30 gb-160,80 Philips 158,20-160,40 gl Unilever 147,60-147,80 gl Stemming: Vriendelijk. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U475 4751/* Hoogovens Kon. Olie160,80-161,20 161,20 Philips 160,00 gl 160,00 Unilever 147,80-147,90 gl 148,00 Vorige slotkoers A'dam Rubber lil1/» H.V.A 145V4 A.K.U 471s/* 126,50 Hoogovens 610 Philips Gem. Bez. 158,10 147,50 Dordtsche Petr. 742% K. Ned. Petr. Mij. 160,75 H->11. Am. Lijn 107 K.L.M 67,80 K.N.L.M 142% Ned. Stoomv. Mij. 134% Ommeren, Phs. v. 243 Scheepv Un. Ned. 131 Interunie 206,— 112, 235, Unitas 504, Ver. Bezit v. 1894 138, Amro-Bank 339 Ned. Handel Mij. 311 Rotterd. Bank 355 Twentsche Bank 306 Albert Heijn 616 Amstel Brouwerij 433 Berkei's Patent 224 1060 Bührm.-Tetterode 725 359 Ford 950 Gelder Kon. Pap 160 Gist Spir.f. Kon. 316 Van der Heem 340% Heinekens Bier 474% Hoogenbosch Sch. 333 Indola 454 Kon. Zout-Ketjen 904% Müller Nat. Bezit 286 Ned. Kabelfabr... 358% Philips Pref 55,40 Stokvis 200 Thomassen Dr. 722 Ver Machinefabr 197 Wessanen 438 Wilton Fijenoord 194 Zwanenberg-Org. 964% Billiton Mij. II 445 Aluminium Ltd. 31 Ex American Motors 16'/» Anaconda 52% Bethlehem Steel.. 40 Cities Service.... 71'/s Ex General Motors 99% Kennecott Copper 89% Republic Steel 49% Shell Oil 49s/» U.S. Steel 61% Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) Duiker Apparatenfabriek Den Haas heeft besloten tot een claim-emissie (1 2) van 1.845.000 aandelen B k 175%. Het prospectus zal binnenkort verschijnen. De netto Intrinsieke waarde van de beleggings maatschappij Unitas N.V. op 15 september 1964 heeft, zo deelt de directie mee, f 514.- bedragen. Dit komt overeen met een pro forma afg if te- prijs van f 535.-.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 15