Nu reeds critiek op wegenfonds-plan het AGE 3 K2r en REM-debat in de Kamer KRAMMETJE FOK m POLLE, PELLI EN PINGO Ga naar Uw drogist: Hij-heeft 't beslist Fiscale druk op het wegverkeer en vervoer is al zwaar genoeg Plan tot opheffing van Wildervank Nieuw bestuur voor Irene-comité Zeven Amsterdammers voor vijftig inbraken voor de rechter Mevrouw Marijnen opende Idee '64 Enkele buien Trevira kinderjurkjes DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1964 De „dure" wegen Voor Uw tanden de tandpasta, die de tandarts voorschrijft Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Voor Uw gezicht: CREME MOUSON met dieptewerking Voor Uw lichaamshygiëne: MOUSON - badzeep Voor Uw voeten: slamat djalan voetbalsem Voor Uw textiel farbwa RS textiel-kleurspoeling verft, terwijl U wast! En tegen vlekken: Kerkelijk nieuws NU ƒ16.85 NU ƒ24.55 SNIJBLOEMEN VOEDSEL bloemen blijven lang mooi zonder water te verversen monty-coats 39.50 houtje - touwtje camel 50.- IIIBMHlHinillUIHHilBHHI °vootb.t«ESSral kornet d!fwïÏÏÏÏS de nota van staatssecretaris Scholten aan Vaagheden ■s? Si ■S-S Sa De aankondiging van de instelling van een rijkswegenfonds, aan welk fonds de weggebruiker in de vorm van „weggeld gedeeltelijk moet bijdragen, is voor de verkeers- en vervoersbonden als een ver rassing gekomen. Volgens het wetsont werp, dat binnenkort zal worden ingediend, zullen in theorie slechts die categorieën weggebruikers weggeld behoeven te beta len die van de autosnelwegen gebruik ma ken. De gemotoriseerde verkeersdeelne mers, die de snelwegen niet nodig hebben of wensen te mijden, zullen niet verplicht zijn deze extra-belasting te betalen. De A.N.W.B. is van oordeel dat deze regeling misschien van belang kan zijn voor enkele categorieën weggebruikers, zo als taxi-ondernemingen, die een deel van hun wagens uitsluitend binnen de bebouw de kom gebruiken. Maar in de praktijk zal het er zeker op neerkomen, dat het overgrote deel van de weggebruikers het weggeld zal moeten betalen. Niet alleen de A.N.W.B. is slecht te spre ken over de nieuwe belasting, die het snelverkeer wordt opgelegd, ook de Fede ratie van Nederlandse Organisaties van Personenvervoer liet zich over dit deel van het wetsontwerp somber uit. „Alles wat zich op de weg bevindt is al overbelast. Met name het Nederlandse beroepsperso- nenvervoer, dat in binnen- en buitenland al aan loodzware fiscale verplichtingen is onderworpen, is voor de zoveelste maal de dupe. Wij hebben al sinds jaar en dag een wegenbelasting. Waarom deze niet be stemd voor het doel, waarvoor zij oor spronkelijk is ingesteld?" aldus de fede ratie. De Nederlandse wegenbouwers, die sinds jaren hebben aangedrongen op een wegen fonds als thans door de regering wordt voorgesteld, tonen zich over de aankondi ging van zo'n fonds uiteraard verheugd. De voorzitter van de Nederlandse Vereni- Wildervank, sinds 1647 rm zelfstandige gemeente in de provincie Groningen, thans met 10.000 inwoners, zal, wanneer de plan nen van het provinciaal bestuur door gaan, worden opgeheven. Het dorp Wilder vank zal bij de gemeente Veendam wor den gevoegd en het gedeelte van Stads kanaal, dat onder Wildervank ressorteert, bij de gemeente Onstwedde. ging van Wegenbouwers, ir. Prins, ver klaarde echter dat de financiering „ner gens naar lijkt". Hij is van oordeel, dat het verkeer door middel van de motor rijtuigenbelasting en de accijns op.de ben zine al zwaar is belast. Uit de wegenbe lasting en de benzine-accijns, kan de wegenbouw ruimschoots worden gefinan cierd, meent hij. Het fonds zou zelfs in belangrijke mate gebaat zijn met het accres van wat het verkeer nu al op brengt. „Laat het bedrag van 225 miljoen van thans gefixeerd worden en laat dan tenminste de stijgende opbrengst ten goe de komen aan de wegenbouw", aldus ir. Prins. Het Centraal Overleg, (het overkoepe lend orgaan van de vervoersorganisaties en verkeersbonden) heeft de aankondiging van een wegenfonds met gemengde gevoe lens vernomen. Het is verheugd over de stijging van de gelden, die ieder jaar in de wegenaanleg zullen worden gestoken. Ernstige critiek heeft het C.O. op de in voering van „weggeld" en tollen. „De wegenbelasting, de benzine-accijns en an dere belastingen drukken al zwaar genoeg op het vereker", verklaarde de voorzitter de heer Wassenaar. Een definitief oordeel wilde de heer Wassenaar nog niet geven Maar de gelden voor een wegenfonds moe ten opgebracht worden door in de andere sectoren van de rijksuitgaven offers te brengen. Hoewel nog niet precies vaststaat welke wegen „duur" zullen worden, is het waar schijnlijk dat van de 3300 kilometer rijks wegen ongeveer 500 kilometer in aan merking komt voor de heffing van het weggeld. Deze 500 kilometer zijn name lijk de speciale vierbaans autowegen met middenberm en ongelijkvloerse kruisin gen, te weten: Haarlem-Alkmaar, Den Haag-Amsterdam, Den Haag-Arnhem, Den Haag-Rotterdam-Breda, Amsterdam-Den Bosch, Rotterdam-Gouda, Utrecht-Geer- truidenberg, Harderwijk-Zwolle, Amhem- Nijmegen en Maastricht-Sittard. Het verkeer (waaronder ook tweewielige motorrijtuigen) zal voor het gebruik van deze autowegen 75 miljoen per jaar extra moeten opbrengen. KERKELIJK NIEUWS Beroepen te Borssele A. Kok te Leerdam. Geref. Kerken Beroepen te Nederhorst den Berg en te O. en N Bildtzijl J. J. R. Baas, kand. te Amsterdam, Advertentie Blend-a-med voorkomt en geneest bloedend tandvlees. f1.9S En voor Uw kinderen: Blendi, de tandpasta, die Zo lekker smaakt! f 0.70 c BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 uur: ,,La Fay&te", 14* j.' Frans Hals, 19 en 21.15 uur: „De rimboe vechters van Birma", 14 j. Lido. 14 en 20 uur: „De val van Rome" 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.30 uur: „Marnie" 18 j. Minerva, 20.15 uur: „Yeay, yeah, yeah, hier zijn we", al. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 uur: „Week end", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 uur: „Haat" 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 uur: „Dr. Vreemdelust", 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot zaterdag 26 september geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Tentoonstelling van gra fiek van Albrecht Dürer. Dagelijks van 10-17 u. en zondag 13-17 u. Tot 1 oktober. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van Henk Klein. Tot en met 30 september. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Woensdag grammofoonplatenconcert van 21-22- uur: werken van Dvorak en Bartok. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etageTentoonstelling „In de Ark wordt getekend". Tentoon stelling van schilderijen, tekeningen en aquarellen van mevrouw Dea van Neder- veen. Tot en met 10 oktober Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dage lijks geopend van 1020 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 23.30 uur. Museum Huis Van Looy (KI. Houtweg/ Kamperlaan): Eretentoonstelling van wer ken van Piet van Egmonü t.g.v. zijn 75-ste verjaardag. Dagelijks van 10-17 u. en zon dag van 13-17 u. Tot en met 27 september. Teylers Museum (Spaame 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16e tot en met de 19de eeuw en van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564 (tot en met 30 sept.). Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 en van 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van voorjaars- en zomerbloe men, tropenkas, minicorso, beeldhouw werken, ponybaan, attractietuin, speeltuin. Dagelijks van 9-18 u. Tot en met oktober. Kunstzaal Barteljoris (Barteljorisstr. 31): Collages en schilderijen van Sam Middle- ton. Tot 26 september. Openlucht-theater Bloemendaal: Ten toonstelling van werken van M. C. v. d. Colk-Verheus, W. A. v. d. Colk en F. A. van Velsen. Dagelijks van 10-17 uur. 's Zondags van 14-17 uur. Tot 27 sep tember. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de 4e krant van vrijdag 11 september). 1 DONDERDAG 17 SEPTEMBER City, 20 u.: „Mondo Cane". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Cultureel Centrum, 20 u.: Ledenver gadering „Fauna Felisena". Oranjevereniging IJmuiden-Oost, in „De Lariks", 20 u.: Ledenvergadering. DONDERDAG 17 SEPTEMBER Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 20 u.: „Irma la Douce" (tweede week, één voorstelling). VRIJDAG 18 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Moord in galop". Luxor Theater, 20 u.: „Irma la Douce" (tweede week, één voorstelling). zorgt ervoor, dat Uw huid jong en fris blijft. f 1.95 Heerlijk fris en intensief reinigend. Bloemenzeep v.a. f0.85 f 1.65 (ook in geschenkverpakking) verwijdert pijnloos en spoorloos eelt, likdoorns enz. f2.45 Het kost nu helemaal geen moeite meer, de kleur van vergeeld of ver vaald textiel weer stralend fris op te halen of het een nieuwe (donkerder) kleur te geven. Ook geschikt voor nylon, perion enz. Per pakje f0.75 de beproefde vlekkenpasta en - spray. Vanaf f 0.95 Publikatie t.b.v. de gezamenlijke drogisten. W.B. Theater, 20 u.: „De gouden pijl". Apeldoorn. Chr. Geref. Kerken Tweetal te 's-Gravenhage: C. H. W. Eerland te Amersfoort en C. Verhage te Hilversum-C. Bedankt voor Urk E. Venema te Zwijn- drecht. Geref. Gemeenten Tweetal te Slikkerveer K. de Gier te s-Gravenhage en G. Schipaanboord te Het „Comité geschenk prinses Irene is nu als volgt samengesteld: dr. J. P. Bribling (voorzitter), Beverwijk; A. Steen- berghe-Berkvens (secretaresse), Plom- pentorengracht 27, Utrecht; Ph. van 't Hoff (penningmeester), Mecklenburglaan 25, Rotterdam; J E. M. Akkermans, af gevaardigde groep jongeren, Hattem; ir. J. G. Christiaanse, Wassenaar; M. L. A. Dijckhoff-Van Rijn, Wassenaar; E. ten Horn-jonkvrouwe Verheijen, Loon op Zand; dr. Paul F. J. A. Julien, Wassenaar; mag. dr. J. P. M. v. d. Ploeg, Nijmegen; dr. J. E. van Renesse, Amsterdam; dr. J. E. Schulte, Maastricht; M. Swane-De Vlam, Utrecht; E. M. J. de Vlam, Eind hoven. Voor maar liefst vijftig ten laste geleg de diefstallen met braak, waarbij een totaal bedrag van ƒ11.180 aan contanten werd buit gemaakt, hebben zeven jeugdige inbrekers, in leeftijd variërend van 19 tot 27 jaar, voor de rechtbank te Amster dam terecht gestaan. Tegen een 21-jarige monteur en een negentienjarige zeeman, die door de offi- cier van justitie als de hoofdverdachten worden beschouwd, werd een gevangenis straf geëist van een jaar en zes maanden. Eenzelfde straf vorderde de officier tegen een 24-jarige sloper terzake mede plichtigheid. Tegen de vier andere verdachten wer den straffen geëist, variërend van twaalf maanden, waarvan drie voorwaardelijk tot acht maanden waarvan drie voor waardelijk. Het merendeel der verdachten had reeds een lange straflijst. Met een auto en de benodigde inbrekers werktuigen gingen de jeugdige diven met zijn tweeën of met zijn drieën in de eer ste drie maanden van dit jaar op pad. Zij drongen zowel in als buiten Amster dam woonhuizen en kantoren binnen en kraakten brandkasten naar hartelust. Hierbij vervulde de monteur als „brand- kastexpert" de voornaamste rol. Advertentie Alléén vrijdag en zaterdag Echt iets voor parmantige jongedames in effen en geruit. 1 jaar normaal 22.85 8 jaar normaal 30.55 Voor betaalbare kinderkleding Anegang 19 - Haarlem - Tel. 21413 De tweejaarlijkse tentoonstelling van huishoudelijke apparatuur Idee 64 is van morgen in het RAI-gebouw te Amsterdam door de echtgenote van minister-president mr. V. G. M.' Marijnen geopend. De expo sitie is anderhalf maal zo groot als de eerste Idee die in 1962 werd gehouden. Advertentie (Vervolg van pagina 1) Mej. Schilthuis (P.v.d.A.) vond dat de regering te laat in actie is gekomen. In- plaats van dadelijk in te grijpen, zoals in België en Scandinavië is gebeurd, is het bestaan van de R.E.M. aangegrepen om een rechtsvacuüm op te vullen. Daarmee heeft de regering zich in tal van juridische netten verstrikt en wordt Radio Veronica ongemoeid gelaten. Dat leidt tot rechtson gelijkheid want een radio-knutselaar op de wal wordt wél gestraft. Het uitgangspunt is voorts ontoereikend, omdat de R.E.M. op een of ander „drijftuig" kan overstap pen en dan ook niet kan worden aange pakt. Mej. Schilthuis vroeg zich af of de re gering wel zeker is van een Kamermeer derheid als zij de Telegraafwet van toe passing verklaart op het TV-platform. Zij onderkende de kans op liberaal verzet te gen het voorgenomen optreden, maar drong er niettemin bij de regering op aan woord te houden. De minister van Justitie zou in een onmogelijke positie komen als 102-jarige overleden. Op 102-jarige leeftijd is in Leiden overleden de heer L. van der Reek, oudste oud-beroepsmilitair van Nederland. Opstelwedstrijd. De minister van Binnen landse Zaken, mr. Toxopeus, heeft in het gebouw van de Tweede Kamer de prij zen uitgereikt voor de opstellenwed strijd, die ter gelegenheid van het 150- jarig bestaan van ons koninkrijk door de Monarchistisch Democratische Jeugd beweging was uitgeschreven over „De betekenis van de constitutionele monar chie in onze tijd". De eerste prijs, 1.000, werd gewonnen door A. C. Nobels uit Goes, de tweede prijs, ƒ500, door J. H. Dalhuisen uit Amsterdam en de derde prijs, ƒ250, door H. Julius uit Utrecht. De Monarchistisch Democratische Jeugd beweging werd vorig jaar opgericht. Zij wil het volk en in het bijzonder de jeugd tot een meer doordachte positieve waardering ten aanzien van het koning schap brengen. Hoogleraar. Prof. dr. J. L. Meij, voorheen hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Groningen, is benoemd tot gewoon hoog leraar in de afdeling der algemene wetenschappen en werktuigbouwkunde van de technische hogeschool te Delft. zijn voornemen niet door het kabinet werd gedekt, betooogde zij. Haar fractiegenoot Kleijwegt verweet de I regering eveneens gebrek aan een slag vaardig beleid. Al in oktober 1963 is zij gewaarschuwd. Zij had het nooit zover mogen laten komen. Ten aanzien van Ra- dio-Veronica is de regering duidelijk in ge breke gebleven. Een nieuwe omroepwet I laat al jaren op zich wachten. De regering- Marijnen is gevlucht in de Pacificatiecom missie en solt met zaken die nodig om een oplossing vragen. De Partij van de Arbeid draagt daarvoor geen verantwoordelijk heid, zei de heer Kleijwegt. De heer Meulink (A.R.) noemde het I wetsontwerp „een stumpertje", waarvoor hij evenwel toch een goed woord wilde doen. Hij vond het van vitaal belang dat kunstmatige eilandjes voor de kust onder de Nederlandse rechtsorde komen. Alleen een anarchist kan daar tegen zijn. De rechtsorde is van groter belang dan de televisie, zei hij en hij vroeg de regering dan ook onmiddellijk op te treden zodra de wet dat toelaat. „Anders wordt een pre- mie gegeven op pogingen zich aan het ge zag van de overheid te onttrekken". Ook hij wilde een gelijke behandeling van Ve ronica en R.E.M. en vond het wachten op I het overleg in Straatsburg zwak. „Als de R.E.M. de poten van het platform door zaagt, is de regering nog verder van huis dan zij al is." De C.H.-woordvoerder mr. Bos was eigenlijk de enige spreker in het debat die volledig kon meegaan met de motivering die de regering heeft gebruikt om wel te gen de R.E.M. en niet tegen het radio schip Veronica op te treden. Mr. Bos had I voorts nog»l-wat bezwaren tegen de „va derlijke raad" die scheepsbouwer Verolme heeft laten, horen om de wet maar in te trekken. Hoe zou Verolme reageren als be paalde activiteiten van buitenaf de gang van zaken in zijn onderneming zouden ver storen? vroeg hij. Aan het slot van zijn uiteenzetting ver klaarde mr. Bos dat zijn fractie niet alleen voor de wet zou stemmen, maar ook ak koord zou gaan met de bevoegdheden die de regering voor haar optreden nodig heeft. Advertentie zeeduffel 100 wol waterafstotend blauw - camel - grijs en blauw gemêleerd vanaf leeftijd 6 jaar vanaf leeftijd 12 jaar HENSIN Paarlaarsteeg HAARLEM 38. Met veel moeite brachten de zeero vers hun gevangene aan boord, zwoegend langs de touwladder met hun zware vracht. En intussen vertelden ze aan IJzeren Hen drik, die boven hen over de verschansing hing: „Het was erg gevaarlijkwe heb ben vreselijk gevochten.we zijn heel dapper geweest, kapitein". Toen kwamen zij boven het dek uit, in het schijnsel van de olielampen.en meteen barstte ieder een in een luid gelach uit. Alleen IJzeren Hendrik lachte niet. Zijn gezicht zwol ang stig op en hij schreeuwde het uit: „Gevaar lijk hè? Gevochten hè? Dappere kerels hè? Leugenaars! Dat is een pop, die jul lie hebben meegebracht! Een gesneden beeld! Stumpers! Stakkers! Stommerds!" Zijn gebrul maakte op het eiland Tutu nu helemaal wakker. Klapwiekend verhief de papegaai zich in de lucht om pools hoogte op het schip in de verte te gaan nemen. MUM VER0AARDA65GESCHENKEM, VERDIENE/O allemaal een ereplaats S LADEN KASTEN KOM MAAR KNKEW KI1K, ZEEROB IS AAN HET WERK ooo 1579 D. COPENHAGEN Het K.N.M.I. deelt mee: In de afgelopen nacht wakkerde de zuid westelijke wind aan tot windkracht 8 tij- Het leek er dus od dat mr Bos een heel I t?ens het voorbijtrekken van een depressie, adspirant-concessionarissen steld. werden ge- WEERRAPPORTEIt Het was een vage zinsnede, die nog va ger werd toen mr. Bos tijdens de rede van de heer Kleijwegt zijn standpunt „ver duidelijkte". De heer Kleijwegt conclu deerde eruit, dat de C.H. wel eens tef de uitvoeringsmaatregelen zou kunnen stemmen. Duidelijk werd het standpunt van de C.H.-fractie in elk geval niet. De tweede C.H.-spreker, jkvr. Wttewaal van Stoete wegen, beperkte zich voornamelijk tot de verklaring dat de regering de plicht heeft tegen rechts- en gezagsvacuüms op te tre den. Uit de Troonrede trok zij de conclusie dat er hoop bestaat dat de regering een nieuwe uitweg zal vinden uit het omroep- vraagstuk. Boerenleider Koekoek voelde niets voor het wetsontwerp. De R.E.M. heeft meer sympathie dan de minister met zijn wet, zo betoogde hij, en het volk heeft het voor het zegggen. De Boerenpartij voelt er niets voor mee te helpen een vrije zender, die gratis programma's brengt, om zeep te helpen omdat de zuilenomroep, die stoelt op de politieke partijen, bevreesd is voor concurrentie. De heer Koekoek vond het jammer dat minister Scholten met het wetsontwerp is gekomen. „Wij kregen net sympathie vooor hem, omdat hij de boeren niet meer naar de gevangenis stuurt", zei Verolme wel voor een andere oplossing zorgen," meende hij. De heer Bakker (C.P.N.) lanceerde een I aanval op de houding van de V.V.D., die wél het wetsontwerp fel bestrijdt, maar toch in de regering is vertegenwooordigd. Hij beloofde voor de wet te zullen stem- men. Ook de heer Slotemaker de Bruine (PSP) I verklaarde zijn steun te zullen geven. Evenals de twee andere socialistische deel nemers aan het debat liet ook de heer I Goedhart niet duidelijk blijken of hij het ontwerp wél of niet zal steunen. Hij meen de dat men nu alle krachten moet concen- treren op het openbreken van het Hilver- sumse omroepmonopolie om tenslotte tot I een soort Nederlandse B.B.C. te komen. Hij herhaalde hiermee zijn bekende stand punt, dat nogal verschilt van dat van de meerderheid in zijn fractie. Maximum-temperaturen QE) a oe CU J binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. E ft) SB S Den Helder zwaar bew. w 18 8 Ypenburg regenbui wzw 17 9 Vlissingen regenbui zw 18 4 Eelde half bew. wzw 17 4 De Bilt regenbui zw 18 8 Twente zwaar bew. zw 19 1 Eindhoven zwaar bew. wzw 20 0,6 Z.-Limburg zwaar bew. zw 21 3 Helsinki mist O 15 1 Stockholm regen O 20 5 Oslo regen no 17 2 Kopenhagen zwaar bew. zw 17 9 Aberdeen licht bew. w 14 1 Londen licht bew. zw 17 1 Amsterdam regenbui w 18 6 Brussel regenbui zw 19 1 Luxemburg zwaar bew. wzw 17 12 Parijs zwaar bew. zw 18 10 Bordeaux half bew. zw 22 0,1' Nice geheel bew. nnw 25 0 Berlijn half bew. zw 21 12 Frankfort onbewolkt zzw 21 16 München regenbui w 30 3 Zürich half bew. zw 15 47 Genève half bew. zw 24 14 Locamo zwaar bew. windst. 21 18 Wenen zwaar bew. wnw 27 0 Innsbruck zwaar bew. windst. 27 8 Belgrado onbewolkt windst. 30 0 Athene onbewolkt n 30 Rome onbewolkt windst. 30 0 Barcelona zwaar bew. no 28 0 Madrid licht bew. windst. 34 0 Mallorca licht bew. nno 28 0 Lissabon onbewolkt windst. 30 0 Vrijdag 18 september Zon op 6.19 uur, onder 18.48 uur. Maan op 18.05 uur, onder 1.53 uur. Maanstanden 21 sept. 18.31 uur volle maan 28 sept. 16.01 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 17 september Hoog water 0.17 uur en 12.58 uur. Laag water 7.59 uur en 20.29 uur. Vrijdag 18 september Hoog water 1.25 uur en 13.55 uur. Laag water 9.11 uur en 21.34 uur.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2