VAST EN ZEKER Bij ons staat precies de radio die u zoekt! Kijk... de kabelsteek geeft weer een warm reliëf aan uw pullover G. M. OORD N.V. KANTOORRUIMTE Voor Ie klas moderne piano's en vleugels Een nieuw, krachtig wasmiddel met aangepast schuim voor elk type wasmachine! Loodsdiensten IJmuiden Willem Hoeve in Velsen begraven Kinderen verzorgden potplanten te huur of te koop gevraagd te Beverwijk. Benodigde oppervlakte ongeveer 150 m2. Brieven onder no. IJ 563, bur. v. d. blad. WEEKABONNEMENTEN Vervolg Luidsprekers van pagina 4 Willem J. van WOUW KRUISSTRAAT 41 - HAARLEM - TEL. 02500 - 13354 tegenover PRIBA stemmen - repareren Voortaan wast u vlekkeloos en hagelwit. Met nieuw Swift-O- Matic in uw wasmachine! Swift-O-Matic heeft aangepast schuim. Daardoor kan èlk type wasmachine doelmatig werken, niet belemmerd door overmatig schuim. Vooral van belang voor trommel wasmachines en spoelcentrifuges 1 Waarin schuilt dan de waskracht? In het sop. In het nijver werkzaam, krachtig sop 1 Swift-O-Matic is een HB-produkt. En dat betekent? Dat u op elk pak Swift-O-Matic HB-spaarzegels vindt. Daarmee komt u voordelig in het bezit van schitterend textiel, speelgoed, enzo voorts Bij uw winkelier ligt een HB-spaarkaart voor u klaar. Koop morgen een pak Swift-O-Matic - tijdelijk van f 1,20 voor f 0,95 Grote Houtstraat 108 - Haarlem - Telefoon 13046 U stelt natuurlijk uw heel eigen eisen aan een radio,...Wij kennen uw wensen niet, maar we weten zeker dat we u precies het toestel kunnen leveren dat u zoekt. Dat komt omdat u bij ons keus hebt uit tientallen perfecte Philips radio's met al die verschil lende mogelijkheden. Er zijn PHILIPS radio's van f 88.- tot f 598.-. VROOM DREESMANN krachtig sop In elk type wasmachine met aangepast schuim Welk toestel voor u? Vraag het eens aan Phindac! Phlndac? Dat Is het elektronisch brein dat precies weet welke radio nu echt voor u gemaakt is! Kom morgen even bij ons langs om het Phindac-formulier in te vullen, dan zorgen wij dat u snel en volledig advies krijgt, 'n Interessante service, gratis én vrijblijvend. De loodsdienst in IJmuiden werd gister avond om half negen voor kleine schepen gestaakt. Te kwart over negen gisteravond staakte de loodsdienst voor alle schepen. Eerst vanmorgen te kwart over zeven werd in IJmuiden de loodsdienst voor alle «chepen hervat. Onder zeer grote belangstelling is gister middag op de begraafplaats Duinhof het stoffelijk overschot van Willem Hoeve ter aarde besteld. Vooral uit het visserijbe drijf in IJmuiden waren velen gekomen om de overledene naar zijn laatste rust plaats te begeleider». De voorzitter van de Nederlandse ver eniging van zeevisgroothandelaren, de heer P. Krab, sprak over Willem Hoeve als een man, die met groot elan en doorzettings vermogen in korte tijd een uitstekend be drijf heeft opgebouwd: een bedrijf dat uit groeide tot een van de grootste onder de visomzetters. Ds. Vlietstra van de christelijk gerefor meerde kerk ging voor in het gebed; ge zamenlijk werd daarna psalm 139 vers 14 gezongen. Hierna las de predikant uit de brief van de apostel Paulus, gericht aan de Fillipenzen. Spreker bepaalde zijn toe hoorders bij de rijkdom die een christen bezit, als hij met de apostel kan zeggen: „Want het leven is mij Christus en het sterven gewin." Vervolgens werd geza menlijk psalm 81 vers 12 gezongen, waar na besloten werd met gebed. Terwijl het orgel in de aula een fantasie speelde op psalm 84 werd de kist met het stoffelijk overschot uitgedragen. Aan de groeve las ds. Vlietstra een gedeelte uit de Heidel- bergse cathechismus, zondag 17. Vervol gens sprak hij de geloofsbelijdenis uit. Een broer van de overledene dankte voor de betoonde belangstelling en voor het onder vonden medeleven. x»am**mmmm)oooooonoooooooooooooo(m*m)ooooa 8 dienen uiterlijk op woensdag te worden 8 betaald, daar de bezorgers op donder- 8 dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE fcoooooooocoocooooooooooocoocxxiooooooooooccocoooocxxMooa De openbare lagere scholen in Velsen- Noord houden elk jaar een tentoonstelling van potplanten, die in het voorjaar aan de leerlingen worden uitgereikt om te ver zorgen. Dit jaar waren de jonge plantjes afkomstig van de kwekerijen van de ge meentelijke plantsoendienst Velsen. De Watervlietschool en de Ir. L. P. Krij- gerschool hebben zich ook nu weer beij verd om van deze tentoonstelling iets goeds te maken. De expositie werd woensdag middag en -avond gehouden in de ir. Krij gerschool aan de Melklaan, waar, even als voorgaande jaren in de Watervliet school, de gangen een kleurige en fleuri ge verandering ondergingen. Balsemienen, tradiscansia, begonia's en coleus wisselden elkaar af. Het viel ech ter op, dat de kwaliteit van deze kweek zeer ten achter was gebleven bij vorige jaren; er waren zelfs heel wat planten die niet tot bloei waren gekomen. De jury, die deze keer bestond uit twee employés van de plantsoendienst, had grote moeite bij het toekennen van de prijzen in de verschillende klassen. Van de zesde klas- seh der scholen waren vaak bijzonder mooie bloemstukjes te bewonderen, wel ke een plaats vonden in de raamkozijnen en daardoor het geheel iets fleurige ga ven. Deze stukjes waren op school ge maakt en demonstreerden duidelijk de schik in het bloemschikken. Ook hier was het moeilijk prijzen toe te kennen. Veel aandacht trokken het propjeswerk van die ren op kleurige platen; een plateau met veelkleurige vlinders, een papieren vijver tableau met witte watervogels en een van papier vervaardigd aquarium, dat met wat zand, een eenvoudige houten lijst een op gevuld met kleurige vissen, zelfs exotische een natuurgetrouwe nabootsing was. Al met al een mooie tentoonstelling, die zeer veel belangstelling van de ouders trok en de creatieve geest van de kinderen de monstreerde. De beloning voor al dit moois was een traktatie op de scholen. GROENTEVEILING BEVERWIJK De noteringen op de Beverwijkse groen teveiling waren: andijvie 8—11, bloemkool 1843. sla 617, spinazie 2250, bospeen 13—33, waspeen 12—35, sperziebonen 45— 100, snijbonen 50—98, pronkbonen 20—25, tomaten 25—49, komkommers 1442, prei 10—26, postelein 12—23, uien 9—23, knollen 12—30. Ronda corsetten met de ronde baleinen. Zitten prima. U vindt ze bij C. Lodder, Drie huis. Rasa Sedep. Fijne Indische keuken. Lev. op bestelling. Spec, verzorgen v. Indische maaltijden voor Koempoelans (gezelschappen) en andere feestelijkheden. Geopend alle werkd. 9-6 uur. Peperstr. 36, Beverwijk (inrit), tel. 02510- 25526. Vraagt folder. Nog enige klaverjassers gevr. bij Ruiten Troef. Aanm. café vergunning Lou v. d. Vlis, Kennemerlaan 34. Kunstgebittenreparatie. Tasmanstraat 6. Zonder aanbetaling: televisie 59 cm, radio, bandrecorders, koelkasten, wasmachines, gasfornuizen, alleen bij Tele- rama, Gen. Cronjéstraat 18, telef. 57900. Nieuwe Groen markt 2, tel. 15220, Haarlem. Kennemerlaan 24, IJmuiden tel. 2401. 100,- terug voor uw oude radio of platenspeler bij aan koop van een luxe radio- grammofooncomb. met 10 pl. wisselaar. Keuze uit 15 mod. Telerama, Gen. Cronjéstraat 18, tel. 57900. Nieuwe Groen markt 2, tel. 15220, Haarlem. Kennemerlaan 24, IJmuiden, tel. 2401. Bontmantels, kort en lang, reeds v.a. 5,- per maand Vraagt gratis folder. Geheim houding verzekerd. Brieven nr. 143. Huur toch een wasautomaat, vloeroppervl. 40 x60 cm, zon der vooruitbetaling maar met recht van koop voor f 28,- p. mnd. Morgen reeds in huis? Bel dan vóór 6 uur 020-249767 en 's avonds 02964-18664. Heeft u wat vrije tijd en 'n paar honderd gulden? Bouw dan een automatenroute op. Hoge verdiensten. Vr. inl. o. nr. L 6449. Deze aanbieding geldt niet In Zeeland. Noord- Brabant en Limburg. Kredieten tot 4000,- voor aank. meubelen en woning textiel. Discrete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083, Rotterdam. 400,- terug voor uw oude televisie bij aankoop van een salonmeubel met deuren, 59 cm 1295,-, met 2 jaar voll. garantie. Beperkte voorraad. Telerama, Gen. Cronjéstraat 18, tel. 57900. Nieuwe Groen markt 2, tel. 15220. Kenne merlaan 24, IJmuiden, telef. 2401. Verhuur v. rijwielen, brom fietsen, scooters. Tev. in- en verkoop. Wielders, Rozenstr. 63. Haarlem (winkel naast Rutecks), tel. 21601. Nerveus Gejaagd Schief- fer's bloedwjjn helpt bijzon der snel Bevat aktief-leci- thine, vitaminen en minera len. werkt biovitaal. Bij apo thekers en drogisten. Vee! geld voor uw gebruikte meubelen bij aankoop nieuw rechtstreeks van fabriek. Enorme keuze, elke prijs klasse, eerste klas afwerking. Betaling in 6 maanden rente vrij. Vraagt vrijbl. catalogus. Postbus 538, Den Haag. R.E.M.-antennes met mast- beugel, stekker gratis, f 9,50; 2e net-antennes f 17,50; Lo- pik-ant. m. 5 jaar gar. f 27,-. L. Kiekens, Spaarnwouder- str. 96, Haarlem, tel. 10704. Huur nu een koelkast voor f 12,- p. mnd. Zonder voor uitbet., maar met recht van koop. Morgen in huis Bel dan vóór 6 uur: 020-24.97.67 en 's avonds 02964-18664. Betaling van f 20,- per maand af. Bezoek aan huis door ge- I heel het land met moderne 1 collecties: le klas costuums I naar maat, confectie-cos- tuums, overjassen, regenjas sen, damesmantels, pakjes, alle suèdekleding (ook naar maat), alle soorten bontman tels betere genre (ook naar maat). Opgave van gewenste artikelen, maat a. N.V. Lon don Style, Hemonylaan 26, A'dam, tel. 020-794761. Te koop wegens sterfgeval compl. inboedel, ook bjj ge deelten. Te bevr. Gijzenvelt- plantsoen 5 te IJmuiden, vrij dag 16-19 u., zaterdag 10-12 u. Te koop gevr.: Idylle, Ivanov, lect. v. d. vrouw, boeken, gramm.platen. Tulpenstr. 6A rd., tel. 14195. In de Voiendamm. viswinkel iedere dag garnalen om zelf te pellen, dikke stoofaal, ver der alle soorten verse, ge rookte en gebakken vis (grote potten .zure haring in mootjes voor f 1,50). Cepheusstraat 29, tel. 8620. Huur Philips televisie voor 25,93 per maand zonder vooruitbetaling, maar met recht van koop. Morgen al bij u thuis? Bel dan vóór 6 uur 020-24.97.67 en 's avonds 02964-18664. Te koop gevr. een serie Eng. iinguaphoneplaten voor be ginners. Pegasusstr. 67. Te koop in pr. st. z. Sparta- J.L.O.-piano bromfiets 185,-. Jac. Catsl. 21, Driehuis. Te koop electr. zeilwrjjver f 75,-. Kennemerlaan 34. Te koop 2 pits gasstel. A. J. ter Eist, J. P. Coenstr. 51. Te koop: Fiat 600 1957. Adres te bevr. bur. van dit blad. Te koop: beukenh. k. tafel m. laden en stoel 25,-. Tevens z.g.a.n. jongensj., 5 j., 7,50. Orionweg 43. Piano te koop. Hofdijklaan 25, Driehuis. Te koop: Koeistra kinder wagen, Eng. model, donker blauw m. wit, z.g.a.n., tevens bruine leren jas, mt. 50. Orionweg 130. Te koop: diverse bromf. o.a. Zündapp-Testi, Puch-Amstel, Berini-Sport enz. Inruil en fin. mog. Vechtstr. 205, IJm. EÏN UIT DE SERIE VAN 31 Philips B5x23A/04. Twee dubbel- W conus luidsprèkers en aansluitin- gen voor nog 2 luidsprekers. Voorbereid voor FM/Stereo. Klankkleur-regeling met drie druktoetsen. Afmetingen 22x55x24 cm. 333 De kabelsteek zal in najaar en winter de gebreide pullovers en japonnen gaan sieren. Zoals b.v. In deze leuke, losse „all day" pullover, die thuis, op school en naar kantoor gedragen kan worden. Wij lieten dit joyeuze model breien uit prima Draion garens in de sportieve „Shetland-steek". U heeft een ruime kleur-keus uit 10 nieuwe modetinten19.75

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 6