bender mn Uitgevaren visserijvaartuigen ORIGINEEL VERJARINGSGESCHENK Ik kijk wel uit. BEDDEN en DEKENS Uw REGENJAS hangt klaar! U slaagt vlot DANSEN IN IJMUIDEN-OOST Beroepstoneel IETS VAN U BIJ? WAT GEBEURT HIER Uitwedstrijd voor Telstar 2 moeilijk Woningverbetering in Santpoort „Doorstroming" bij huurwoningen in gemeente Velsen Schilderijenexpositie in Hoogovenrestaurant Bevordering van eigen woningbezit in Velsen Gearresteerde redacteur op vrije voeten 11 prijzen 39.75 tot 145.- VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1964 UriULJ in Beverwijk 'Bij' mij thuis geen droge-lucht-kachel! Overdag in de auto voel ik daar al meer dan genoeg van. 't Is de hele dag rijden... stoppen... afleveren... rijden... stoppen... ga zo maar door! Elke dag weer, en altijd die autok'achel aan. Daarom wil ik 's avonds thuis échte warmte voelen. Warmte die straalt!' De heer M. Putman, Spinolastraatl9 in Groenlo, wéét waar over hij spreektWelke stralende warmte bekoort hem zo na een dag tussen de wielen? 'Van kolen natuurlijk. Dat is immers de enige warmte waar je wer kelijk wat aan beleeft. Kijk, als het om bijverwarming gaat, dan kan je van alles nemen. Maar in de kamer waarin je leeft...? Juist! Daar moet leefwarmte zijn. Daar zijn kolen voor. Zo is hetgezellige mensen stoken: Johannes Passion in Beverwijk Een bezoek aan onze zaken is méér dan de moeite waard Advertentie Het is nu tijd om uw slaapka mer te inspekteren op Wij hebben het voor u Woninginrichting BORST PLANETENWEG 38-42 Telefoon 5991 Telstar 2 overtrof zaterdag de stoutste verwachtingen door na de vrij zwak ge speelde ontmoetingen tegen MVV 2 en DWS 2 het nog ongeslagen Excelsior (5 punten uit 3 wedstrijden, doelgemiddelde 8-0) een 4-0 nederlaag toe te brengen. Daarmede bracht Telstar het puntenaan- tal op vijf uit vier wedstrijden. Zaterdag wacht de Velsenaren de uit wedstrijd tegen de Sparta-reserves. Deze Rotterdammers deden het tot nu toe nog een tikje beter dan André c.s., want zij destilleerden uit vier ontmoetingen zes punten. De thuiswedstrijd tegen PSV 2 ging met 3-4 voor hen verloren, maar voor het overige niet anders dan fikse overwinningen: NAC (1-5), Heracles (3-0) en Volendam (2-5). Vooral de sprekende overwinning in de uitwedstrijd tegen Vo- lendam zegt wel iets! Telstar krijgt het dan ook zeker niet gemakkelijk en waa neer het het tot een gelijkspel weet te brengen, mag men in IJmuider kringen vast niet ontevreden zijn. In Telstar 2 spelen voor de eerste maal Glas (ex-Stormvogels) en Gerrits (ex- VSV en Beverwijk) mee. De opstelling is: Jense; Jager en Van Kampen; Hendriksen, André en Van Egmond; De Vries, Glas, Immers, Gerrits en Kleef. De woningbouwvereniging Bloemendaal- Noord heeft het gemeentebestuur van Velsen verzocht medewerking te verlenen aan het uitvoeren van een onderhouds- en verbeteringsplan ten behoeve van haar 42 vooroorlogse woningwetwoningen, die aan de Brederoodseweg in Santpoort staan. De kosten bedragen 207.613. B. en W. menen, dat het gewenst is de gevraagde medewerking te verlenen en stellen de raad voor genoemde woning bouwvereniging een voorschot te verlenen van 187.750. Sedert de inwerkingtreding van de ver ordening tegemoetkoming bij het verlaten van goedkope huurwoningen in Velsen zijn tot medio dit jaar 76 aanvragen ont vangen voor vergoeding ad 750,In 44 gevallen is tegemoetkoming verleend, terwijl in 32 gevallen afwijzend is be schikt. Op grond van deze ervaringscijfers ver zoeken B. en W. het geraamde bedrag voor dit jaar ad 37.500 te verhogen tot 75.000. De raad zal hierover in open bare raadsvergadering van 23 september beslissen. Zondagmiddag van twee tot vijf uur is de tentoonstelling van schilderijen, aqua rellen en pastels, vervaardigd door Johanna Pieneman, in het Hoogoven restaurant van Hoogovens IJmuiden, voor iedereen toegankelijk. Advertentie Klassiek of zeer modern. Katoen, Wol of Terleka, Trevira - Diolen enz. enz. Het is prettig kiezen uit zo'n grote kollektie Kennemerlaan 61 IJmuiden Advertentie IrMitraat 17.-19 Burgemeester en wethouders van Velsen hebben met enige particulieren overleg ge pleegd over de wenselijkheid door middel van een op te richten stichting tot bevor dering van het eigen woningbezit een bij drage te leveren om de overdracht in eigendom van nieuw gebouwde woningen tegen een redelijke koopsom aan belang hebbende mogelijk te maken. Deze stich ting dient het initiatief te nemen bij het ontwerpen en het uitvoeren van woning bouwplannen en bemiddeling te verlenen bij het in eigendom overdragen van de woningen aan de deelnemers. Dit overleg heeft geresulteerd in een volledige mede werking van de gesprekpartners aan het beoogde doel. Het bestuur van de stichting in oprichting heeft het gemeentebestuur het ontwerp van een stichtingsbrief voorge legd en verzocht de verstrekking van het stichtingskapitaal ad f 100, alsmede een voorschot van 2500 te bevorderen. B. en W. stellen de raad voor 100 voor het stichtingskapitaal en 2500 voorschot te verstrekken. De raad zal volgende week woensdag hierover een beslissing nemen in openbare raadsvergadering. Op last van de rechter-commissaris is de 62-jarige directeur-redacteur van een streekblad in Middelharnis op vrije voe ten gesteld. De man, die evenals de gemeentesecre taris van Stellendam was aangehouden in verband met grondspeculaties in de ge meente Stellendam, waar voor agrarische doeleinden bestemde gronden werden ver kocht als recreatieterrein, is gisteren door de officier van justitie in Rotterdam ver hoord. Diens vordering tot inbewaringstel ling werd door de rechter-commissaris afgewezen. De gemeentesecretaris blijft ingesloten in het huis van bewaring in Rotterdam. De vorige week is de nieuwe kotter Jeannette KW 140 in de vaart gebracht. Dit vaartuig is gebouwd door de n.v. Stami Scheepsbouw te Dordrecht voor rekening van de firma J. van Egmond te Katwijk aan Zee. Het schip meet 127 br.t., de lengte over alles bedraagt 29,10 meter, de breedte 6,50 meter en de holte 3,20 meter. De voortstuwing geschiedt door een 1 cyl. Industrie-dieselmotor van 600 pk. De rederij J. van Egmond bestaat thans uit drie kotters. De andere zijn de Anne Ma rie KW 27 en de Agatha KW 157. Eerst- Jenoemd vaartuig is echter in de Haring haven opgelegd. De rederij en haringhandel Jac. den Duik Zonen n.v. te Scheveningen heeft haar nieuwe motortrawler Margaretha SCH 307 in de vaart gebracht. Dit schip is door de Sleephelling Mij. Scheveningen gebouwd door de Scheepswerf Boot-Leiden n.v. te Leiden en meet 316 brt. bij 40,70 x 7,22 x 3,82 meter. De hoofdmotor is een 8 cyl. Deutz-diesel van 1000 pk. Zaterdag 12 september bracht het schip een kort bezoek aan de haven van IJmuiden, daar na is het voor de eerste reis ter visserij vertrokken. De Reederei Ernst A. P. Koch te Ham burg heeft bij de Rickmerswerft in Bre merhaven twee hektrawlers besteld be- stemd voor twee afzonderlijke maatschap pijen, de Mij „Othmarschen" en de Mij „Altona". De schepen zullen elk 1500 brt. meten en zullen in maart en juli 1965 aan de vloot worden toegevoegd. De vloot van Hamburg-Altona telt momenteel 17 traw lers waarvan 6 hektrawlers. *5000ooooooooooooooroc*Dooocoooooooooooooocoooooooooooooo( WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder- dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE De eerste dansavond van het nieuwe seizoen wordt zondag 27 september gehouden in het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeekweg in IJmuiden-Oost. De onmisbare dans muziek voor deze officiële opening van de parochiële instuif IJmuiden-Driehuis-Santpoort komt voor rekening van het ensemble „The Magic Strings". Na afloop van de parochiële jeugddag op zondag 6 september wordt het voorlopig bestuur van deze instuif als volgt samengesteld: H. Speller (Driehuis), voorzitter; H. C. Wittebrood (IJmuiden), secretaris en H. Wi ghert (Santpoort), penningmeester. Om lid van de instuif te worden moet men rooms- katholiek zijn en tenminste 17 jaar. De entreeprijs blijft twee gulden per persoon, naast het inschrijfgeld van 1,50. Bij de inschrijving wordt het lid in het bezit gesteld van een legitimatie bewijs. De oprichting van deze instuif is het gevolg van het initiatief van de dekanale jeugdraad, met de bedoeling te voorzien in de behoefte van katholieke jongeren aan een goede dansgelegenheid. Omdat de afdeling IJmuiden- Oost van de K.A.J. dit sei zoen geen plannen in deze richting had, heeft de de kanale jeugdraad thans op het Patronaatsgebouw be slag kunnen leggen. Overigens beschikt deze nieuwe instuif nog niet over een eigen naam. Vandaar dat het bestuur een prijsvraag heeft uitgeschreven voor le den en adspirant-leden om een passende naam te vin den. Het lidmaatschap van de nationale overkoepelende or ganisatie is (nog?) niet aan gevraagd. Dit zou voor de leden het voordeel meebren gen dat op vertoon van de legitimatiekaart van de na tionale instuif aan alle ac tiviteiten op dit gebied in het gehele land kan worden deelgenomen. Bovendien zouden degenen, die reeds lid zijn van de instuif Velsen-Beverwijk van het inschrijfgeld zijn ont heven. De stichting „Abonne mentsvoorstellingen" in Be verwijk heeft de data voor haar toneelavonden in het nieuwe seizoen als volgt vastgesteld: donderdag 15 oktober, donderdag 3 decem ber, donderdag 28 januari en donderdag 4 maart. De voorstellingen worden ver zorgd door respectievelijk de toneelgroepen „Studio", „De Nieuwe Comedie" en „En semble" (twee voorstellngen). Zoals gewoonlijk worden de toneelavonden gegeven in het Kennemer theater, waar bij de titels van de te spelen stukken nog nader bekend zullen worden gemaakt. Advertentie Wanneer Gerrit Woning uit IJmuiden over enige jaren zijn zestiende verjaardag zal vieren, wacht hem van zijn grootvader, de heer L. Woning uit de Berkenstraat een origineel geschenk. Dit bestaat dan uit een zilveren draag- medaille, destijds waarschijnlijk geslagen ter herinnering aan het in de vaart brengen van de „Oranje", eenmaal het vlaggeschip en trotse bezit van de Maatschappij „Nederland". Op de medaille is uiteraard een afbeelding van de „Oranje" aangebracht, met aan de keerzijde een posthoorn en drie oranjeappels; dit laatste kennelijk als hommage aan koningin Emma, koningin Wilhelmina en (toen nog) prinses Juliana. De heer Woning is op een wel zeer merkwaardige wijze in het bezit van deze me daille gekomen. Kort na de tweede wereldoorlog was hij namelijk betrokken bij de opruimingswerkzaamheden van een Duitse snelboot, die bij het zware bombarde ment van 1944 in de Vissers haven tot zinken was ge bracht. Het scheepje werd opgehaald en op de Tegel- tjesmarkt aan wal gezet, waarbij men uiteraard bij zonder nieuwsgierig was naar de voorwerpen, die men hier eventueel nog zou kunnen aantreffen. Nu, groot is de buit niet geweest en het enige wat de heer Wo ning uit de modder op de bodem van de snelboot te voorschijn wist te brengen waren een aantal drank glaasjes en enige flesjes eau de cologne Deze vondst bracht zijn zoon Gerrit toen op het idee de bodem nog maals aan een onderzoek te onderwerpen" waar hij na enig speuren de reeds boven omschreven medaille vond. Het mysterie, hoe een der gelijk souvenir in het bezit is gekomen van een beman ningslid van een Duitse snel boot, zal waarschijnlijk nim mer worden opgelost. Gerrit droeg de vondst aan zijn vader af, die na de medaille vele jaren in zijn bezit te hebben gehad, uiteindelijk besloot het souvenir voor zijn kleinzoon ,te reserveren. En hoewel het verrassings element hiermee aan dit ge schenk is ontnomen, zal het door Leo straks ongetwijfeld niet minder op prijs worden gesteld. Bij de toegangsweg tot de winkelgalerij van het IJmuidense strand is een groot mededelingenbord geplaatst dat de wandelaar, die wellicht nieuwsgierig is geworden door de gigantische installaties bij de pieren, over deze werkzaam heden enige summiere inlichtingen verschaft. Met als kopje „Wat gebeurt hier?" wordt de lezer erop gewezen dat men hier bezig is de havenmond te verruimen, zodat het Noord zeekanaal straks toegankelijk is voor de grootste zeeschepen ter wereld. Met een afbeelding van het kraaneiland en een kaartje van de pieren waar ook de nog te lichten schepen op staan aangegeven wordt een en ander aanschouwelijk gemaakt. Het is uiteraard de bedoeling met dit bord de weetgierigheid van de vreemdeling op te wekken, zodat hij tenslotte wordt verwezen naar het voorlichtingscentrum, waar hij in dit opzicht volledig kan worden ingelicht. Bij de Velsense politie zijn deze week de volgende voor werpen als gevonden aan gegeven: blauw kindertrui tje, nylon regenjas, bril met zonneschuif, armband met sluiting, babyschoentje, por temonnee, kinderportemon nee m. inhoud, twee witte sokjes, oorbel m. geel knoop je, vulpen, jongensregenjas, kinderportemonnee inh. twee munstukken en sleutel, auto ped, groen jongens jack met leren kraag, vier-kleurige ballpoint, twee kinderbroek jes, wieldop, nylon meisjes jack, toeristenkaart, Opel- embleem, wit sportbroekje, Duitse herdershond m. gele halsband, enveloppe m. geld, autoped, meisjeshorloge, vier sleutels in étui, broodzak met schouderriem inh. ther mosfles en ronde bus, kin derwagentje met negerpop, twee medailles aan speldje, regenjas met gebreide kraag, meisjesjack, Lips-autosleu- tel, zakmes me! benen heft, halsband met penning, zil veren bedelarmband, kin derwindjack, zwembroek, dameshorloge, rieten mand, BESTUUR GEVRAAGD De oranjevereniging IJmui- den-Oost zoekt een bestuur. Diverse omstandigheden zijn er namelijk de oorzaak van dat de leiding momenteel berust bij een werkcomité, bestaande uit de heren F. van der Molen en G. J. Kwakkel. Deze heren hebben op de ledenvergadering van de aanwezigen vrij mandaat gekregen om voor de eerst komende koninginnedag een kinderfeest te organiseren dat klinkt als een klok, waarbij de Herenduinweg het centrum der festiviteiten zal zijn. Ook wil men trach ten de onderwijzers hierbij in te schakelen. Vandaar dat op de bewoners van dit deel van de gemeente een drin gend beroep wordt gedaan deze heren te hulp te snel len, opdat de plannen kun nen worden verwezenlijkt. Op een binnenkort te hou den vergadering zullen zij hiervoor contact met het werkcomité kunnen opne men. Het Beverwijks katholiek gemengd koor is onder lei ding van dirigent Jaap Spigt begonnen aan de repetities van Bachs Johannes Passion. De uitvoering hiervan is vastgesteld op dinsdag 16 maart 1965 in de dekanale kerk van St. Agatha aan de Breestraat in Beverwijk. Aan dit concert wordt medewer king verleend door het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest. sjaal, aantal klerehangers, hengels, hockeystick, bril in étui, bedelarmband je, auto slinger, paar voetbalkousen, gouden ring. Inlichtingen over deze voorwerpen worden dagelijks verstrekt aan het reau van politie te Velsen, waar zij eventueel elke dins dag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur zullen worden af gegeven. Deze week werden bij de Velsense politie de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: portemonnee m. inhoud, papegaai, aansteker, handehalsband, bos met vijf sleutels, portemonnee met inhoud, regenjas, kinder jumper, jongenstrot jasje, school-étui m. inhoud, ge ruite damesmantel, liniaal, herenpolshorloge, ketting m. kruisje, linker kinderschoen- tje. gympakje, herenporte monnee, dameshorloge-, bas ketbalschoen, aktentas met tang, zaagje en regenbroek, badhanddoek, twee meisjes- badpakjes, bedelarmbandje, jongensjack met capuchon, wieldop VW, damesparaplu, sierkussen, zakmes, kinder- bril met licht montuur, por tefeuille m. inhoud, school- étui met passer en potlood, autoped, groene vulpen, ver rekijker. Inlichtingen over deze voorwerpen worden dagelijks verstrekt aan het hoofdbu reau van politie te Velsen, waar zij eventueel elke dins dag en vrijdag van 16.30 tot 17-30 uur zullen worden afgegeven.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11