Vermoeid verdween fci •ftymDDdjoBaooB© Bankstelzit-slaapbank badedas verfristbadedas verkwikt. 5 permanente meubelshow van duivenboden n.v. VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1964 Hondebelasting 1 Hondebelasting 2 Hondebelasting 3 Hondebelasting 4 Hondebelasting 5 Hondebelasting 6 Hondebelasting 7 Hondebelasting 8 Rijvaardigheid N.Z.H.-forensen N.V. Moord deze man in de badkamerNu kan hij al zingen. Zijn badedas-bad geeft hem nieuwe energie, badedas doet veel meer dan de huid reinigen. badedas voor bad en douche met extract van wilde kastanjes maakt het hardste water zacht laat het bad mooi schoon ook zo goed voor de huid! ^Verpakkingen van 0,90 2,95 5,90 12,' en 30,' Werklozenopleiding Geschiedenis Voor beter wonen Scholen in Schalkwijk Kerkelijk nieuws Rentekaart In uw rubriek Schrijvende lezers van 11 september las ik met verbazing over bet denkbeeld de hondebelasting op 100.- per jaar te stellen. De heer Ooms is volgens mij beslist geen dierenvriend. Want met deze ergerlijke verhoging van de hondenbelasting zouden zeer vele dieren de dood in gedreven wor den. Het asiel in de Ridderstraat is al over vol en vrijwel geen gezin kan zo'n bedrag opbrengen. Jaarlijks betaal ik 18.- en dat is al een hele uitgave. MEVROUW J. WIJDEMAN, Haarlem. Als reactie op het stukje van de heer Ooms in uw rubriek Schrijvende lezers van vrijdag 11 september wil ik aller eerst zeggen dat voor een hondeliefheb ber (wat de heer Ooms blijkbaar niet is) een hond geen luxe is, maar een trouwe en aanhankelijke metgezel. Op dit punt ondervind je dikwijls meer trouw en aan hankelijkheid dan van vele mensen. Dat deze dieren wel eens een stoep of park bevuilen is helaas waar, maar dit kan dikwijls niet voorkomen worden. De heer Ooms zou de belasting maar liefst tot 100,- willen verhogen en dat in een tijd dat de overheid over belastingverla ging praat. Maar zie nu eens naar onze hedendaag se jeugd. Wat vernielt zij niet aan de parken! Takken worden afgerukt en over grasgazons wordt met de fiets en brom mer gereden. Voor deze jeugd krijgt men nog wel kinderbijslag. Als men nu de zienswijze van de heer Ooms volgt zou voor deze kinderen eer der belasting betaald moeten worden. De schade door de jeugd, en ook wel door ouderen, aangericht aan parken enzo voort, komt de gemeenschap op meer kosten dan een bevuilde stoep of park door de honden. J. A. SOMERS, Haarlem. Met verontwaardiging heb ik in uw blad de brief van de heer C. P. Ooms gelezen. Kennelijk is de heer Ooms geen dieren vriend en heeft hij nooit ondervonden wat hondetrouw is. Voor vele bejaarden is een hond het enige wezen waaraan ze nog een beetje aanspraak hebben. Bij ons thuis is de hond een vriend van ons allemaal, die we geen van allen zou den willen missen, ook al zou de honden belasting 100 worden. De straat bevuilen doen de mensen veel meer dan de honden. Wat dacht u bij voorbeeld van de snoeppapiertjes, lege sigarettenpakjes, patates friteszakjes en ijspapiertjes? Hoeveel mensen keren, als ze bijvoorbeeld in hun auto op een par keerterrein wachten, niet hun hele asbak op straat om? FAMILIE VAN RIXEL, Haarlem. Met zeer grote verbazing heb ik het in gezonden stukje van de heer Ooms ge lezen. De heer Ooms is in het geheel geen dierenvriend. Gelukkig zijn nog heel wat mensen dat wel. Hij wil die goede mensen maar liefst 100 per jaar laten betalen. Wel, ja! Maar heeft hij er wel eens aan gedacht dat er ook mensen zijn die dat in het geheel niet kunnen opbrengen, maar toch graag een hond in hun gezin verzor gen uit liefde voor het dier? Maar nu ter zake en hierbij een goede tip voor de heer Ooms. Als deze heer nu eens langs de stoepen en parken honden-w.c.tje's neerzet en voor elke hond eens vijf cent laat be talen. Dan was dat voor hem een "mooie bijverdienste en het euvel waarom het gaat was van de baan. G. S. VERSTEEG, Santpoort. Naar aanleiding van de brief van de heer P. C. Ooms in uw blad van 11 sep tember gaarne het volgende: De heer Ooms wil per hond 100 per jaar heffen om gemeentetekorten te dek ken. Dat zou ongetwijfeld betekenen dat vele eigenaren van hun trouwe metgezel die huis en erf bewaakt en mensen uit levensgevaar redt zouden moeten opgeven Een ware ramp voor elke hondeliefheb ber. Als er nog meer geld door de gemeen ten uit belastingen gehaald moet worden, waarom dan niet eerst de eigenaren van personenauto's, die 's nachts hun auto's half op de trottoirs parkeren, daarbij glib berige olievlekken achterlatend? De auto verontreinigt bovendien de lucht, maakt vaak een hels kabaal bij het starten en zaait onheil en dood. Voeg hierbij een flin ke belasting van de moderne lawaaiduivel, de bromfiets, en de gemeenten zullen wel dra van hun schulden verlost zijn. Het publiek zal rust en veiligheid herkrijgen, zodra een flink aantal wrakke personen wagens en gevaarlijke brommers, dankzij de nieuwe belasting, hun laatste roest- plaats bij de sloper hebben ingenomen. M. C. DE WREEDE, Bennebroek. Dit gedicht draag ik gaarne op aan de heer Ooms, die stellig geen dierenvriend is. Misschien stemt het hem milder. Een korst, een kliek met liefde hem gegeven, Een streling en wat beschutting tegen kou, Daarvoor geeft hij de mens zijn hele leven, Zijn warme vriendschap, zijn sterke trouw. Daarom staat hij wanneer gevaren dreigen Op wacht tot hulp en felle strijd gereed En niemand die hem van zijn plaats kan krijgen Omdat hij van geen trouw verbreken weet. Er is geen mens die op z'n tocht door 't leven Steeds zonder trouwe vriendschap ooit kan gaan En die bij zorg, verdriet en hoopvol streven Ja zelfs bij geluk, alleen kan staan. Daarom werd hij bij Hoog Besluit geschapen Den Mens tot aanspraak, hulp en troost gewis. Omdat zijn sterke trouw een gave En mensentrouw zo uiterst zeldzaam is. Een trouwe vriend, een hond, wien men zijn have Zijn goed, zijn kinderen rustig toevertrouwt. Het is een ongeschreven wet dat men die gave Een Godsgeschenk, heel hoog in ere houdt. HERMINE WAAGE, Haarlem. Ha, ha, ze zijn er weer! Met het eerste vallen van de blaadjes komen ze zich weer melden, hoor! De hondenhaters! Elk jaar raak! Een speciale categorie, die, hoewel te zamen een te verwaarlozen minderheid vormende, zich in woord en geschrift tot explosieve agressiviteit opzweept, en wie is er het mikpunt? Stel tegenover dit sombere negativisme nu eens de aan gevallen partij: Wat doen de honden? Niets! Maar zij staan dan ook met vier benen op de grond. En hun liefhebbende, toegewijde broeders-in-het-leven, per abuis soms „bazen" genoemd? Louter levenslustige, gezonde, sportieve, vrede lievende, minzame figuren, mensen, die weten van leven en laten leven. Waar door werd Franciscus heilig? Ooit een naar stukje van hem gelezen? Nou!! En nu gaan we eens even lekker posi tief worden. Wie past er op huis en haard? Wie staat er onmiddellijk klaar om op te treden tegen in-, uit-, echt- en harten brekers en aanranders? Stond onlangs nog niet in dit zelfde blad te lezen, hoe een jong meisje werd aangerand en slechts op het nippertje werd verlost door een van haar honden, nadat zij hem in uiter ste nood de muilkorf had kunnen afdoen? Waarmede overduidelijk is aangetoond dat muilkorven de onzedelijkheid bevor deren. U kunt dit ook figuurlijk opvatten. Punt twee: de honden dóén iets. Nou en? U niet soms? Ook een hond wil wel eens ongestoord zitten te zitten. In de goot zei u? Doet u dat zelf eens, met autowielen, die een paar centimeters langs je staart zwiepen. Kunt u zó geconcen treerde arbeid verrichten? Bij voorkeur zullen de hondjes dus naast de druk be gane paden gaan en dan vraag ik: wat doet u buiten de paadjes? Punt drie: de hondebelasting. Wilt u er even rekening mede houden, dat de hondjes een onbezoldigd en immer paraat korps hulppolitie vormen, en wilt u zich wel even realiseren aan hoeveel misdaad en zonde wij zouden blootstaan, ware daar niet de schare van viervoetige wakers. Wilt u zich even realiseren, tot welke astronomische getallen het tekort van de gemeente zou oplopen, indien daar de honden niet waren om de onderbezetting en de vrije dagen van onze wakkere politiemannen te compenseren? Juister ware het, inplaats van de hon debelasting te verhogen, daarentegen een differentiatie in te voeren: herders, bou viers, collies en honden van dergelijke grootte belastingvrij; voor St. Bernhards en doggen een toeslag mijnheer, met A.O.W. en huurcompensatie! Voor de kleinere soorten zou een belasting kun nen worden geheven met een maximum voor onderkruipsels als dwergpinchers en dwergpoedels Die zijn toch goedkoop in de kost, dus daar kan het wel lijden. En een bijtpremie mijnheer. Voor elke beet, een aanrander of inbreker toege bracht, ten minste een tientje, met een extra premie voor bijzondere prestaties als bijvoorbeeld een neusbeet. Dat is hogere bijtkunst en erg effectief. Neen, mijnheer, uw standpunt kan ik niet delen. Wanneer u soms op iets stuit, dat door een hondje werd achtergelaten, als bewijs van zijn/haar nauwgezet ron- dedoen, moet u liever bedenken, dat zon der geluk niemand wèl vaart en het in tegendeel voor zoete koek opeten! Mèt een poot van W. J. VAN BORSELEN, Haarlem. In deze rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publikatle aan de redactie worden toegezonden: voorwaar den tot publikatle zijn: Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of initialen). De brief moet gesteld zijn in behoorlijk Nederlands en in begrijpelijke, beknopte vorm. De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatie te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren. Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens is met daarin vervatte meningen of argumenten. Met de brief van de heer C. P. Ooms over het verhogen van de hondebelasting tot 100 per jaar ben ik het volkomen eens en met mij zeker duizenden Haar lemmers; vrijstelling natuurlijk voor blin dengeleidehonden. De meeste hondebezitters nemen niet de moeite om even verder te lopen naar een plek waar hun medebewoners er geen hinder van hebben, maar de uit werpselen worden zonder meer bij een an der voor de deur gedeponeerd. Het betreft vaak hondebezitters, die een eigen tuin hebben. Laten ze die tuin als mestvaalt gebruiken. Het moet voor de overheid toch wel een teken aan de wand zijn dat de bui tenlanders ons land het smerigste van Europa gaan vinden, terwijl Nederland vóór de laatste oorlog het helderste van Europa was. Als men nu de straten bekijkt lijkt het er in de verste verte niet meer op. Loslopende honden vangen, waarvan er vooral in de buitenwijken vele zwerven, zou reeds een prachtig begin zijn. En dan de belasting verhogen! A. VELD, Haarlem. In uw blad van 8 september pleit u namens reserve kapitein arts Van Win, er voor de fysiek onvoldoende ontwikkelde rekruten buiten het leger te houden. Over het algemeen valt daarvoor veel te zeg gen; veel belangrijker echter zou ik het vinden, wanneer bij toekenning van het rijbewijs, niet alleen zou worden gelet op voldoende rijvaardigheid, maar óók op de geestelijke geschiktheid om aan het weg verkeer deel te nemen. Elk jaar vallen er meer dan 2000 slachtoffers buiten de gewonden; de fi nanciële schade kan ik niet taxeren. De voorgestelde maatregel mag ingrij pend zijn, maar indien een buurland door jaarlijkse invallen in ons land, dergelijke offers van ons zou eisen, dan zouden er, zonder veel tegenstand, maatregelen wor den genomen die de persoonlijke vrijheid nog meer zouden aantasten. A. C. STOKER, Heemstede. De toenemende verkeersdrukte speelt ook het busvervoer parten en dat kan nie mand verweten worden. Of er altijd soe pel genoeg gereageerd wordt op vertragin gen is een andere vraag. Zo blijft het on duidelijk waarom bijvoorbeeld een (inter lokale) bus die te laat vertrekt, toch bij iedere halte mensen opneemt: de vertra ging wordt groter, de bus overvol, en tot ergenis van de (staande) passagiers rijdt de volgende en vrijwel lege bus voorbij. De forensen, die dagelijks het noodzake lijk kwaad van busvervoer ondergaan (bui ten de zomertijd vaak in een bedompte sfeer, omdat er in elke bus altijd één mens blijkt te zitten die frisse lucht als „tocht" beschouwt), en die veel meer dan ande ren aan tijd gebonden zijn, hebben in bij zondere mate belang bij een geregeld en zo snel mogelijk vervoer. Het was daar om een goede greep van de N.Z.H. om een aantal jaren geleden een aparte lijn 83 (Zandvoort - Haarlem - Amsterdam vice versa) in te stellen, die in de spits uren rijdt, alleen voor kaarthouders be stemd is en een beperkt aantal halteplaat sen heeft. Doordat het tijdrovende kaartjes verkopen (waarom toch moeten zovelen hun tientje juist op de bus wisselen?) en bij voorbeeld ook het stoppen en moeilijk in voegen op de weg tussen Haarlem en Am sterdam vervallen, maakt lijn 83 een pret tige tijdwinst, soms enkele, vaak vijf of meer minuten. De dienst van deze „versnelde" 83 ver toont echter allerlei mankementen, die de laatste tijd steeds méér voorkomen, bijvoor beeld te weinig bussen of het uitvallen van bussen. Daarbij blijkt en dat is wel de voornaamste aanleiding tot dit stukje dat de N.Z.H. op een weinig correcte wijze met haar (vaste) klanten, omgaat. Alles wat de N.S. doen om hun reizigers snel op de hoogte te stellen, lijkt de N.Z.H. bij voorkeur na te laten (dat een dochter zo van haar moeder kan vervreemden..). De chefs bij de halteplaatsen nemen zel den de moeite passagiers in te lichten als een bus vertraagd of uitgevallen is. Meer malen krijgen, ten onrechte, de chauffeurs dan op- en aanmerkingen van de passa giers. Uit de reacties van de chauffeurs moet de buitenstaander wel opmaken dat ook zij niet erg gelukkig zijn met de da gelijkse organisatie. Zo'n uitspraak is niet te „bewijzen", maar kan wel worden onderschreven door menige forens. In het algemeen zou de N.Z.H. er goed aan doen eens en enquête onder haar vaste passagiers te houden, waaruit heel wat klachten, wensen en sug gesties naar voren zouden komen. Vanzelf sprekend kan de leek niet alle aspecten overzien, maar sommige op- en aanmer kingen zouden zeker tot verbetering kun nen leiden. Op het ogenblik heerst er on der nogal wat forensen wrevel en onge noegen (bewijs? vraag het ze); er is spra ke van een gebrek aan communicatie tus sen „producent" en „consument". Dit alles wordt urgent nu er sterke ge ruchten gaan die door chefs en chauf feurs bevestigd worden dat lijn 83 zal worden opgeheven. De N.Z.H. mag dit de forensen niet aandoen. Lijn 83 voorziet in een grote behoefte en kan zowel voor de N.Z.H. rendabel als voor de forensen nut tig zijn, mits bij goede planning en uit voering, waartoe, nogmaals, de N.Z.H. eens het oor te luisteren zou moeten leggen bij de „consument" en bijvoorbeeld ook bij de chauffeurs. DRS. R. TEN HAGEN, Haarlem Uw artikel van maandag 14 september in „Van dag tot dag" getiteld „N.V. Moord", is mij uit het hart gegrepen. Ik kan het volkomen eens zijn met uw conclusie dat het bedroevend is dat de rest van de wereld werkeloos toeziet en zich wel druk maakt om verloren buitenposten in Azië. Wat de omringende Arabieren van Israël bekokstoven is feitelijk de voortzetting van de vernietiging van de joden in de tweede wereldoorlog en nog wel met medewerking van een aantal Duitse ge leerden. Met eigen ogen heb ik dit jaar tijdens mijn driemaandelijks verblijf in Israël (waarbij ik het gehele land doorkruist heb) kunnen zien wat de joden in blijheid en hard werken sinds 1948 tot stand heb ben gebracht. Daarvoor neem ik mijn pet af. Gelukkig voelen de Israëliërs zich niet zo, dat zij bang zijn ten onder gebracht te worden als Nasser en consorten alleen met de conventionele wapens zouden aan vallen. Neen, dan zal dat kleine groepje sol daten in Israël het wel redden. Dat is in 1956 wel gebleken, toen de Egypte- naren, alleen al door flink leven te maken in de nacht, op kousen en voeten de vlucht namen. Doch nu de Arabieren zich van kern wapens voorzien en de rest van de wereld hier niet krachtdadig tegen in gaat, voelt Israël zich niet op zijn gemak. Ik ben er van overtuigd dat een aantal grote mogendheden, zonder met „andere" grote mogendheden in conflict te komen, wel praktische middelen hebben om Nas ser c.s. van dit onheilbrengende plan af te houden. En deze middelen behoeven geen bloed te kosten. Het Israëlische leger is goed getraind en goed bewapend en staat bij haar bevolking in hoog aanzien. Ik heb meegemaakt dat een automobilist die nog ruimte had in zijn auto en die een liftende soldaat voorbij reed in een plaatselijk blad met naam en toenaam als een „niet goed vaderlander" gebrand merkt werd!! D. ZALM, IJmuiden. Advertent'e 7 J - badedas Naar mij gebleken is bestaat er veel misverstand over de verklaring van pro fessor W. den Boer uit Leiden. Men meent dat hij zegt dat er géén teveel aan ge schiedenisleraren dreigt; dit in tegenstel ling met twee ministers (zie Het Weekblad van 29 mei en 21 augustus 1960), de examencommissie Geschiedenis MO (jaar verslag over 1961, verkrijgbaar bij de Staatsdrukkerij, Den Haag), professor Hugenholtz (Utrechtse Studenten Almanak 1964) en het r.k. lerarenblad Bonaventura (9 augustus 1963, 24 juli 1964). Professor Den Boer wil alleen academici als leraar bij het VHMO toelaten en de MO-mensen uitsluiten. Hiervan uitgaande ziet hij geen werkloosheid voor academici. Een zuiver fictieve redenering, want de wet zegt zo wel de academicus als de MO-bezitter bevoegd is om les te geven aan ons VHMO. De kop in uw blad van 1 juli 1964: „Leidse rector-magnificus: Eerder te weinig dan te veel leraren in toekomst", kan misverstand wekken. Bonaventura van'24 juli 1964 zegt over professor Den Boer: „Zijns inziens dient elke plaats die door overlijden of pensionering van een lerraar met een MO-B bevoegdheid va- kant komt, door een academicus te wor den ingenomen". Hoe de werkgelegenheid voor geschie denisleraren intussen achteruit gegaan is, toont wel het volgende citaat uit hetzelfde nummer over vacatures bij het VHMO: „Bij voorkomende vacatures is het geen uitzondering dat er een tiental sollici taties wordt ontvangen, waarvan een aantal van bevoegden of nagenoeg be voegden" (bladzijde 743). En dan zijn er nog mensen, die beweren dat alles overdreven is, alsof ik dez® citaten uit mijn duim zuig! Haarlem. A. P. BRANDES, leraar geschiedenis, Haarlem. Advertentie Modern bankstel met hoge én lage fau teuil. Gebruikt als slaapbank is de afme ting 100x186 cm. Rijkelijk ruim dus. De armleggers en de zijkanten zijn bekleed met skai-flor. De kussens met warme stoffen. In vele kleuren en dessins. De prijs (om géén nachtje meer over-He slapen) is f 695.-. Haarlem, Julianapark 60, tel. (02500)-54530 Naar aanleiding van het antwoord van E. en W. op schriftelijke vragen van het raadslid Proper (C.P.N.) over de scholen indeling in Schalkwijk het volgende. Ondergetekende, voorzitter van de oudercommissie van de openbare kleuter school „Pinkeltje" weet niet wat de heer Proper heeft bewogen deze vragen te stel len. Hij kan echter niet aannemen dat de heer Proper het antwoord van B. en W. bevredigend zal vinden. Hoewel gedane zaken geen keer meer nemen, meent onder getekende dat de verplaatsing van de kleuterklassen uit het gebouw Oostenrijk laan niet beslist noodzakelijk was. Bij de oorspronkelijke lokaalverdeling voor lager- en kleuteronderwijs voor het schooljaar 1964-1965 zouden de kleuterklassen (één rooms-katholiek, twee protestants-chris telijk en twee openbaar) in het ge bouw Oostenrijklaan, dat geheel op kleuteronderricht ingesteld was, kunnen blijven. Van protestants-christelijke zijde zijn toen protesten gekomen tegen de in deling en een simpel bezoek aan het stad huis deed de onderwij sautoriteiten over stag gaan. Het gevolg was dat er veel kos ten gemaakt moesten worden teneinde het gebouw Oostenrijklaan (inmiddels door een verbouwing uitgebreid met één lokaal) ge schikt te-maken voor protestants-christe lijk lager onderwijs en het daardoor ver plaatsen van drie kleuterklassen (één rooms-katholiek, twee openbaar) naar het nieuwe gebouw Duitslandlaan. Van een gemeente, waarvan de finan ciële toestand niet rooskleurig is, zou men toch een zuiniger beleid mogen verwach ten. Wij zijn echter best tevreden met het gebouw Duitslandlaan, hoewel men zich mateloos kan ergeren aan de langzame wijze waarop allerlei voorzieningen in en om het gebouw tot stand komen. Op 26 mei 1962, bij de officiële ingebruikneming van de twee schoolgebouwen voor onderwijs in Schalkwijk, zei de wethouder van Onderwijs, de heer D. J. A. Geluk, te hopen dat de voorsprong aan ruimte, die er op dat ogenblik was, behouden kon blijven. Die hoop is ij del gebleken; onze kleuter school heeft een flinke wachtlijst. Plaat sing van een identiek gebouw als nu reeds aan de Duitslandlaan staat, is uiterst nood zakelijk. L. B. VOS, Haarlem Bedankt voor Noordwijk aan Zee W. I. Doude van Troostwijk te Doorwerth; voor Eist (U.) H. Zethof te Kockengen. Geref. Kerken Beroepen te Almelo (vak. dr. A. Wind) G. Rang te Haarlem-Z. Aangenomen naar Groningen-Z. (evan- gelisatiepred. voor groot-Groningen) G. v. d. Berg te Grijpskerk. Tot opvolger van mr. T. J. Naudin ten Cate, die 15 juli met pensioen is gegaan, is benoemd tot archivaris van de Neder landse hervormde kerk dr. J. P. van DoO' ren, tot voor kort predikant te Gieten. De oplossing die de minister gevonden meent te hebben om zo snel mogelijk van de verzekeringen volgens de Invaliditeits wet af te komen is. wel zeer in strijd met de in ons land gangbare gebruiken. Een verzekering is een overeenkomst tussen twee partijen. Bij eenzijdige beëindiging van een dergelijke overeenkomst, bijvoor beeld bij verzekeringmaatschappijen en pensioenfondsen, worden de afkoop- en premievrije waarden zodanig berekend dat degene die de overeenkomst niet na komt daarvan het nadeel ondervindt en niet de andere partij. Bij de verzekerin gen volgens de Invaliditeitswet wordt nu het omgekeerde voorgesteld. De actuarieel berekende waarde van deze verzekerin gen is voor gehuwden met kinderen veel hoger dan de som van het aan rentezegel» geplakte bedrag. Op de rentekaarten staat vermeld: „Het is in het belang van de arbeider om zelf zegels te plakken over weken, waarover de werkgever niet plakt". Hoeveel verzekerden hebben niet na het beëindigen van de verzekeringsplicht de premies voor eigen rekening doorbetaald. Hierbij denk ik bijvoorbeeld aan gehuwde vrouwen. Hadden zij het geld maar naar de spaarbank gebracht. Naast het geleden interestverlies hebben zij ook nog het na deel dat over de afkoopwaarde inkomsten belasting moet worden betaald. Bedenk verder eens het geval van een gehuwde man, met kinderen, jonger dan 35 jaar die op sterven ligt. Die gevallen komen dagelijks voor. Zijn vrouw heeft potentieel recht op 187,20 per jaar tot het jongste kind zestien jaar is en daarna weer van haar zestigste verjaardag af. Zij moet ech ter nu tevreden zijn met een eenmalige uitkering van ongeveer 200. Een veel fraaiere oplossing zou ik het vinden in dien voor de verzekerden de keuze zou worden gelaten om de verzekering, even tueel overgeheveld naar de vrijwillige ouderdomsverzekering, voor eigen rekening voort te zetten. J. L. TURLINGS, Heemstede. Advertentie heden exposeren wij op de spaarne 11 - tel. 13608 de nieuwste wandsysteemmeubelen van onder andere pastoe formule royal systeem interieurs-adviseurs ged. oudegracht 108-110 - kruisstraat 22 In Genemuiden is de eerste steen gelegd voor een grote gemeenschappelijke ververij en dro gerij voor de coöperatie Interkos, in welke organisatie zich dertien van de drie en twintig plaatselijke cocosbedrijven hebben verenigd.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5