Geslaagde Jongveedag van de K.P.J. in Santpoort r m k B. en W. Beverwijk zijn zeer tegen rassendiscriminatie Doodgewaande dochter geeft na twintig jaar een levensteken U krijgt dus fl. 250,- cadeau! TELEVISIE RADIO WASSEN 24-uur- servicedienst Alle bekende merken 2 jaar volle dige garantie alléén bij Enorme inruilactie Fl. 400.- terug Enorme inruilactie FI.100,- terug Zonder aanbetaling Beste kalverenpinken en vaarzen dongen naar de kampioenstitels Vreugde bij familie in Beverwijk Veisen wil twee miljoen lenen VVV moet zondaar uitstoten Les in omgangsvormen en wellevendheid 9 FiLIVt EN FILMWERELD VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1964 *|rf' Beverwijk Dameskapsalon HAGEDOORN K# Haarlem: Nieuwe Groenmarkt 2 - tel. 15220 Gen. Cronjéstraat 18-20 - tel. 57900-60033 IJmuiden: Kennermerlaan 24 - tel. 2401 Je LUIDSPREKERS Fr. Vink, Haarlem; reserve-kampioene Liesbeth 20 van H.J. van Warmerdam, Spaarndam. Pinken, kampioene Truus 8 van Ton van Schie, Spaarnwoude; reserve-kampioe ne Coba 31 van de gebroeders C. en K. van Opzeeland, Spaarndam. Melkvaarzen: kampioene Ria 13 van C. Vink, Haarlem; reserve-kampioene Etje 16 van Fr. van Amerongen, Haarlem. De besturen van de afdelingen Velsen en Haarlemmerliede van de Katholieke Plattelands Jongeren kunnen met voldoe ning terug zien op de door hen georga niseerde Jongveedag 1964. Honderd kuikal- veren, pinken en melkvaarzen van 25 in zenders werden donderdag op het kermis terrein aan de Hoofdstraat in Santpoort langs de deskundige jury geleid om mee te dingen naar een van de kampioenschap pen die in verschillende afdelingen te be halen vielen. Over het algemeen stond de jury voor een niet eenvoudige taak want de voorgebrachte dieren verkeerden bij na alle in blakende welstand. Alleen met een jarenlange ervaring en een grondige vakkennis is men in staat de allerbeste exemplaren aan te wijzen. De burgemees ter van Haarlemmerliede en Spaarnwou de, baron van Hövell tot Westerflier heeft de bekroonde dieren met de kampioens rozet gesierd. De Jongveedag, die om de twee jaar wordt gehouden, bestond uit een kalveren- opfokwedstrijd, de keuringen van dieren apart en in groepen en de aanwijzing van de verschillende kampioenen en reserve kampioenen. Ook de begeleider(ster) van het jonge vee werd beoordeeld op de wij ze waarop hij zijn (haar) dier voorbracht. Van elke kalf, pink en vaars waren exac te bijzonderheden over af stamming, melk- produktie en melkvetgehalte van de moe der alsmede de hoeveelheid gebruikte voe der in het programmaboekje vermeld. De- De burgemeester van Haarlemmer liede en Spaarnwoude, F. W. M. baron van Hövell tot Westerflier siert een van de bekroonde kalveren met de kampioensrozet. ze gegevens moeten precies in overeen stemming zijn met de waarheid. Een vee houder die er op betrapt wordt met opzet onjuiste cijfers over zijn fokvee te heb ben verstrekt wordt onherroepelijk uit het Nederlandse Stamboek geschrapt. Mede aan deze zeer scherpe controle heeft het Nederlandse stamboekvee zijn uitstekende naam in de wereld te danken. Prijswinnaars Bij de kalveropfokwedstrijd ging Fred Vink uit Haarlem met zijn Boukje 14 met de eerste prijs strijken. Het acht maan den oude kalfje kreeg van de jury 84V2 punt Op de tweede plaats kwam C. Vink uit Haarlem met Olga 12. Derde werd H. W. van Warmerdam uit Spaarnwoude met Ina 5. De eerste prijs voor de beste eigenaars- groep ging naar Fr. van Amerongen uit Haarlem die een prachtig tiental op de been bracht. H. W. van Warmerdam uit Spaarn woude kreeg van de jury, die het toilet teren en voorbrengen moest beoordelen, de -eerste prijs in dit onderdeel toegekend. De kampioenskeuring had het volgende resultaat: Kuikalveren: kampioene Boukje 14 van Een enerverend tafereeltje uit „So- dom en Gomorra", welke film van maandag tot en met woensdag in City wordt vertoond. der vermaarde toneelstuk, met welke span nende film Charles Boyer en Ingrid Bergman de tand des tijds met succes blijven trotseren. (City). Achter de toepasselijke titel „Geen woorden, maar daden", die eigenlijk voor alle films met Eddy Constantine zou kunnen gelden, verbergt zich een nieuw avontuur van de FBI-agent Jeff Gordon, die achter een Parijse diamanten- dief aangaat en daardoor terecht komt in een rusthuis van de mysterieuze dokter Mercier. Dit herstellingsoord is echter een camouflage van Merciers eigenlijke activiteiten, die erin bestaan notaire misdadigers via plastische chi rurgie voor de politie onherkenbaar te maken. En als de dokter een soortgelijke operatie wil toepassen op Eddie en zijn lieftallige metgezelle, moet er wel krachtig worden opgetreden. Alles bij elkaar dus weer een film met veel actie en weinig tekst, precies zoals de aanhangers van Eddie dit wensen en er reeds lang aan zijn gewend. Van vrijdag tot en met zondag, met als toegift voor zondag middag „Trommen des doods", een geschiedenis over begeerte, koelbloedigheid en opwinding. Voor wie dit iets zegt, Audi Murphy speelt hierin de hoofdrol. Een imponerend kijkspel is vervol gens „Sodom en Go morra", welke film van maandag tot en met woensdag Wordt vertoond. En wel in een genre dat door de filmindustrie van de eerste jaren van haar bestaan af met grote animo werd beoefend en waarbij de keuze van het on derwerp meestal werd bepaald door haar voorliefde voor bijbelse onderwer pen. Een niet onver klaarbare voorliefde, want de summiere tekst van het Oude Testament laat een brede marge open voor de fantasie en het mogelijk aan stoot gevend realisme van de handeling vindt een afdoend excuus in de onaantast baarheid van de bron, waaruit het gegeven is geput. Zo werd, vooral onder de bekwa me leiding van Cecil B. de Mille, groot meester in het bijbelse spektakelstuk, het Boek der Boeken onder bijval van de gees telijke leiders van verschillende godsdien stige richtingen omgewerkt tot een serie adembenemende avonturen, waarin sex, sensatie en stichtelijkheid handig werden vermengd tot een populair drankje, dat in de meeste gevallen nog tegen verhoogde prijzen aan de man kan worden gebracht. Verder zit de film vol technische hoog standjes, zoals het grote gevecht met de stam der Hamieten, waarin de Hebree- ers met olie en vuur en tenslotte met wa ter de vijand weten te verdrijven. Enige gruwelijke scènes van uitgebreide marte lingen moeten daarbij dan maar op de koop toe worden genomen. De laatste film in dit weekprogramma is „De hel van Saipan" donderdagavond waarin nog eens wordt herinnerd aan de meedogenloze manier, waarop de oorlog tussen Amerika en Japan werd gevoerd. (Stadsschouwburg). In „De deugd en de ondeugd" van vrijdag tot en met zondag in dit theater geeft de graag choquerende Franse filmer Roger Vadim een zeer persoonlijke bewerking van de romans „Justine, ou les malheurs de la vertu" en het vervolg „Juliette", die Donatien Alphonse Francois, marquis de Sade tussen 1791 en 1798 schreef in Franse gevangenschap. Vadim heeft in sa menwerking met Roger Vailland de in houd van beide klassieken uit de erotische literatuur getransponeerd in 1944, waar bij de frivole Juliette tot maitresse is ge maakt van een Duitse generaal en de deugdzame Justine de wanhopige geliefde is geworden van een door de Duitsers ge vangen genomen verzetsheld. Terwijl Ju liette maar steeds van Duitse amants blijft wisselen, valt Justine de nazi's in handen, die haar met enige andere meis jes op transport stellen naar een kasteel in Tirol, waar ze goed verzorgd ten dien ste moeten staan van SS-officieren met verlof. De naderende geallieerden zijn zowel oorzaak van de dood door vergif van zon dige Juliette als voor de bevrijding van haar kuise zuster. Met het ongecontroleer de bravoure en gemis aan goede smaak, die kenmerkend zijn voor de in Frankrijk hoog genoteerde Roger Vadim werd „De deugd en de ondeugd" aldus een wat on gewone oorlogsfilm vol sterke en soms on smakelijke effecten, die lang niet altijd op de markies kunnen worden afgeschoven. Zondagmiddag kan men zich desgewenst nog eens komen vermaken met de Zweedse komiek Nils Poppe, die als „Boem, de superman van de marine" op ouderwetse wijze de boel op vrolijke stel ten zet. Tenslotte woensdag en donderdag de bijna klassiek geworden thriller „Gas licht", naar het gelijknamige en niet min- Zoals wij reeds gemeld hebben, heeft de heer N. F. H. Bolte, raadslid (voor de P.S.P.) te Beverwijk vragen gesteld aan het college van Burgemeester en Wethouders, naar aanleiding van de wei gering door een lid van V.V.V. Beverwijk om logies te verlenen aan twee negerstu denten. Thans hebben B. en W. van Beverwijk hierop het volgende antwoord gegeven. Blijkens van de V.V.V.-Beverwijk ver kregen inlichtingen zijn de leden hotel- en pensionhouders niet verplicht onderdak te verlenen aan alle personen, die zich daar voor aanmelden, evenals het dezen vrij staat een hun aangewezen hotel of pension al dan niet te accepteren. Zodanige verplichting, in die zin, dat de naleving rechtens zou kunnen worden af- (Luxor) Zoals reeds bij voorbaat kon worden aangenomen, is ook in Beverwijk de belangstelling voor de kostelijke kome die „Irma la douce" zo groot gebleken, dat men deze spirituele jongedame en haar vindingrijke amant nog maar voor een week heeft vastgehouden. (Kennemer theater) Ook in dit theater is van prolongatie sprake, met name van de weinig minder besproken superproduk- tie „Cleopatra" welke film aldus nog van maandag tot en met woensdag is te zien. In de voorstelling van zaterdagnacht heeft dan al „Ik was een gangster" gedraaid, een keihard politieverhaal met Steve Cro- chan, zondagmiddag gevolgd door „War lock" een niet minder sensationele histo rie over een stad, waar vrijwel elke bur ger is gewapend. De loop van het verhaal leert ons, dat deze voorzorgen allerminst overbodig zijn. Na „Murder she said", waarin de duurst betaalde actrice van Engeland Margaret Rutherford de ideale vertolk ster bleek te zijn voor Agatha Christie's romanheldin miss Marple, is de serie ver filmingen van Engeland's populaire detec tive-schrijfster voortgezet met „Murder at the galop", dat als „Moord in galop" na een succesvolle reeks vertoningen in Am sterdam en andere grote steden nu ook van vrijdag tot en met zondag in Bever wijk kan worden bekeken. Opnieuw is miss Marple de onschuldig uitziende speurster in een geheimzinnige moordzaak die zij door haar vasthoudendheid en koel bloedigheid tot een verrassende oplossing weet te brengen. Regisseur George Pol lock heeft er een onderhoudende misdaad komedie van gemaakt, waarbij zijn sterk ste troef uiteraard bestaat uit de aanwe zigheid van de onvermoeide en over-actie- ve ster van zijn film, die nu 72-jarige Margaret Rutherford. (W.B. theater). De traditionele dosis sen satie, waar het publiek in dit theater voortdurend op mag rekenen, wordt vrij dag, zaterdag en zondagmiddag ingezet met de gezellige avonturenfilm „De gou den pijl". Van geheel andere aard, maar actueler en stellig niet minder spannend is „De vlucht uit Oost-Berlijn" welk dra matisch verhaal ter plaatse is opgenomen, Deze film draait zondag en maandag, met als intermezzo voor de eerste voorstelling van zondagmiddag „Gorro, het duivels- monster", welke titel een nadere omschrij ving overbodig maakt. De IJsselmeerronde van dit jaar zal door de familie Grapendaal uit de Corneli» Matersweg in Beverwijk wellicht nimmer worden vergeten. Tot hun grote verrassing en blijdschap werd hun namelijk door bemiddeling van een der deelnemende wiel renners, die kortgeleden in Polen op een wegwedstrijd was uitgekomen een brief overhandigd, die hem achter het IJzeren Gordijn ter hand was gesteld, met het ver zoek deze in Beverwijk te bezorgen. Het bleek het eerste levensteken na twintig jaar te zijn van hun dochter Grietje Maria Grapendaal, die tijdens de hongerwinter in 1944 spoorloos was verdwenen. Zij had toen een bezoek gebracht aan een tante, die in het spergebied van IJmuiden woonde en keerde van dit uitstapje niet meer terug. De nasporingen van haar ouders, waar bij ook het Roode Kruis werd ingescha keld, waren echter vruchteloos, zodat zij in de loop der jaren wel moesten aanne men dat Grietje bij oorlogshandelingen om het leven was gekomen. Uit de brief bleek dat deze in grote haast was samengesteld en tevens dat de schrijf ster haar moedertaal nog niet is vergeten. Zij belooft binnenkort haar vele avontu ren uitvoerig te vermelden, waarbij voor al de periode die zij in Duitse concentratie kampen heeft doorgebracht, verschrikke lijk is geweest. Toch heeft alles voor Grietje nog een blij einde gekregen, want zij schrijft gelukkig met een Pool te zijn getrouwd, waarbij het echtpaar thans ze ven schatten van kinderen bezit. Zij wo- De gemeente Velsen zal een nieuwe geldlening aangaan, groot twee miljoen gulden, indien de gemeenteraad hiertoe wil besluiten. De commissie voor de finan ciën stemt hiermede in. Op de komende openbare raadsvergadering zal over deze geldlening en de reeds eerder door ons aangekondigde geldlening ad 500.000, worden beslist. gedwongen, lijkt B. en W. ook niet wense lijk. Echter handelen de hotel- of pension houders, die een gast weigeren, en de gast, die een aangeboden onderdak weigert, en kel om redenen verband houdende met na tionaliteit of huidskleur, in strijd met de normen voor hetgeen hier te lande !als be hoorlijk wordt beschouwd. Zij plaatsen zich aldus doende buiten de gemeenschap en het komt het college voor, dat een te algemenen nutte werkende instelling, zoals een Vereniging voor Vreemdelingenver keer, leden, die van zodanige mentaliteit blijk geven, bezwaarlijk kan handhaven. Het bovenstaande zal ter kennis van het bestuur van de V.V.V.-Beverwijk wor den gebracht. De gemeentq Beverwijk staat geen an der middel om invloed uit te oefenen op het beleid van dit bestuur ten dienste, dan het verbinden van een voorwaarde aan toekenning van subsidie, desnoods inhou ding van subsidie. Het komt B. en W. voor, dat het éne feit, waarop de vragen betrek king hebben en dat, naar B. en W. weten, én bij het bestuur van de V.V.V. én bij de burgerij nagenoeg algemeen werd af gekeurd, tot zodanige maatregel geen aan leiding geeft. nen in Bruskow, in het noorden van Polen aan de Oostzee. Voorts verzekert zij in haar schrijven al minstens zeven brieven aan haar ouders te hebben verzonden, die hen echter nimmer bereikten. Op een bewogen toon vraagt Grietje dan ook dringend om een spoedig antwoord, want ook zij verkeert in het on zekere over het welzijn van haar familie. Welnu, zij zal ongetwijfeld spoedig van haar twijfel zijn verlost, want de overge lukkige ouders hebben onmiddellijk plan nen in beraad genomen om hun dochter met de nieuwe schoonzoon en hun zeven kleinkinderen in Polen te gaan bezoeken. Op de algemene vergadering van de Nederlandse Onderwijzers Vereniging, die op 28, 29 en 30 december in Scheveningen zal worden gehouden, komt een voorstel aan de orde van de afdeling Rotterdam om een onderzoek in te stellen naar de vraag, of er voor de N.O.V. een taak ligt in het leveren van een bijdrage tot het planmatig bevorderen van een meer be wuste en positieve inhoud van de begrip pen omgangsvormen en wellevendheid bij de Nederlandse schooljeugd. Uit het pre-advies van het hoofdbe stuur blijkt, dat het wel wil nagaan of er op het gebied van deze algemene ge dragsvormen een taak voor de NOV ligt. Als het antwoord bevestigend is, wil de N.O.V. onderzoeken hoe de taak kan wor den uitgevoerd. REGGESTRAAT 86, hoek Rijnstraat. - Tel. 454# Bushalte Scheldestraat Voor een 1e klas kapsel Bij een aankoop van f 200.- bij TELERAMA ontvangt U een waardecheque van f250.- die 5 maanden geldig bijft! Deze f250.- worden in mindering gebracht op de prijs van in de Telerama-winkels aangegeven artikelen. Zo kunt U b.v. nu een radio van f200.- kopen en straks een T.V. toestel van f1000.-. Dat T.V. toestel kost U dan geen f 1000.- maar f 750.-. Ongelofelijk? Toch waar! Telerama doet dit om U in staat te stellen op ongekend voordelige wijze iets moois, iets goeds, iets groots te kopen. Een T.V. toestel, een T.V. radio-grammofoon-combinatie, een wasautomaat en zonder aanbetaling. Profiteer van die f 250.- voordeel! Keuze uit alle topmerken. Nieuwste modellen, met tran- sistorkanaalkiezers, waardoor geen storingen. Klaar voor alle programma's. En, dit is uniek! op alle topmer ken (o.a. Metz, Philips, Nord- mende, Grundig, Telefunken 2 jaar volledige garantie. voor Uw oude T.V. bij aankoop van een prachtige T.V./radio- grammofooncombinatie of T.V. -salonmeubel. Moderne meu belen voor U die hoge eisen stelt aanvormgevingen geluids kwaliteit. Bij deze inruilactie kunt U uiteraard geen gebruik maken van de waardecheque. Een transistorradio, een stereo radio, een pick-up met radio, een compleet meubel met radio. U vindt wat U zoekt bij Tele rama. Kom vrijblijvend kijken en ver gelijken! voor Uw oude radio of platen speler bij aankoop van zo'n prachtige radio/grammofoon combinatie (keus uit 20 model len). Bij deze inruilactie kunt U uiteraard geen gebruik maken van de waardecheque. Wassen doen we niet meer met de hand. De moderne huis vrouw heeft een wascombinatie of een wasautomaat. Bij Tele rama vindt U ze te kust en te keur. Niet alleen Rondo en Miele, maar ook Ignis, Bosch, Constructs en Candy. Prijzen al vanaf f 1095.-. Na afspraak worden de ma chines door de Telerama-advi- seur gedemonstreerd zodat U zelf kunt zien welke machine voor U het best geschikt is. Als U wat wasgoed meebrengt mag U het zelf eens proberen! Televisie, radio's grammofoon combinaties, bandrecorders, wasautomaten, koelkasten, stof zuigers, gasfornuizen etc. Telerama geeft 24 uur service per dag. Dat kan alleen Telera ma. Al heeft U niet bij Telerama gekocht, toch kunt U gebruik maken van de Telerama service dienst. Dat is pas service. Dat is Tele rama.service! Bij Telerama vindt U niet één of twee merken. Nee, alle be-, kende merken zijn er. Van ieder merk zijn er weer vele modellen. U kunt b.v. kiezen uit 48 verschilr lende T.V. apparaten. Bij Telerama heeft U keus. Óp alle top-televisie-toestellen geeft Telerama 2 jaar volledige garantie. Dat kan omdat Telerama toe stellen levert die aan de hoogste eisen .voldoen. Hoogovens IJmuiden kan di- rekt tydelijk beschikbare ar beiders plaatsen, 23-50 j. Tel. tot 's avonds 6 uur: 02550- 6611, toestel 1111. Gevr. net meisje met enige ervaring, per 16 nov., levens- midd.bedr. Streefland, Tuin dersstraat 45, tel. 4918. Ie of 2e kapster gevraagd. C. A. de Vries, Lange Nieuw- straat 497, tel. 7302. Gevraagd per half oktober bakker-bezorger boven 18 j. Bezorging met elektro-car. I. Rijper, Hagelingerweg 39, Santpoort, tel. 8523. Gevraagd constructie bank werkers. Constructiebedrijf „Staalwerk", Breesaapstr. 6, tel. 7191, na 18 uur 8494. Gevr. net winkelmeisje. Ban ketbakkerij Beeksma. Frani Naereboutstr. 72, tel. 8340. Biedt zich aan jonge werk ster. Br. L 6475. Meisje vraagt voor de avond uren werk. Onverschill. wat. Brieven L 6481. Gevr. meisje, ca. 17 j„ liefst Mulo en goed kunn. typen voor het maken van facturen en andere eenv. kantoor- werkz. N.V. Nobelt, Parklaan 125, Haarlem, tel. 17432. Huisschilders en constructie schilders gevr. N.V. Nelis, Molenstraat 1, Uitgeest, tel. 02513-541. Pers. aanm. ook mogelijk na 18 u. bij de heer Spijkerman, Lange Nieuwstr. 712, IJmuiden. Winkelbetimmeringsbedrijf omgev. H'lem vr. timmer man-meubelmakers. Br. L 6492. Huis te koop, met flink# schuur, in ruil voor 3-k.-flat of bov. duplex. Br. L 6483. Jongeman zoekt net kosthuis. Brieven L 6470. Won.ruil. Aangeb. zonn. ben. duplex m. gr. tuin en schuur, Curagaostr.; gevr. ben flat te IJmuiden. Brieven L 6466. Won.ruil. Aangeb. 3-k.-ben.- flat m. 2 balkons te B'wijk; gevr. ben. flat te IJmuiden. Brieven Jupiterstr. 7 Aangeb. per 1 okt. te IJm.-O. ruime gestoff. kamer, incl. gas, water, elec. en gebruik van keuken, 1 35,- p. w. Br. L 6485. Voor alle reparaties in en aan uw woning, tev. onder houd, naar: L. A. Veldhuisen, Jac. v. Heemskerkstraat 27, tel. 4579. Vervolg Luidsprekers op pagina 6

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 9