Vechtpartij ontsierde EDO's overwinning op Zwartemeer Leider Chelsea staat op naaste concurrenten drie punten voor Productiviteit vanWageningen school in de Jans(s)ens IJmuider zaterdagvoetballers speelden opnieuw gelijk ïn schotvaardigheid blonken Heerenveen niet uit RCH en x x Kinheim en DSOV scoorden lustig in HVB-wedstrijden Zoeteman raakte slaags met Specken Sheffield United blijft maar winnen Grote nederlaag voor Haarlem Derde zege van Telstar profjes Drie paarden ten val op Duindigt Zandvoortmeeuwen alleen aan kop Goed voetbal met gelijkspel beloond Telstar-arts neemt ontslag Twee meldingen van 13 bij de toto X X X X X X X X X X X Na Telstar-fusie indeling in derde of vierde klasse MAANDAG 21 SEPTEMBER 1964 10 Succes voor 't Spaarne in Franse roeiwedstrijd Nauwelaeris de Agé sportacademie Bloemendaalseweg 152, Overveen iel. 53256 (02500) 1 2 3 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11 12 13 De fraaie 4—0 zege die door EDO op Zwartemeer werd behaald, is in de laatste fase van deze overigens sportief en ctorrect gespeelde ontmoeting lelijk ontsierd. Vier minuten waren nog te spelen en EDO leidde met 4-0. Op dat moment wisselden EDO s rechtsbuiten Zoeteman en Zwartemeers linksbuiten Specken enkele klappen. Scheidsrechter Barmentlo, die uitstekend leidde, kende geen pardon en stuurde de beide vechtersbazen onverbiddelijk naar de kleed kamer. Dat was dus een triest slot van een leuke partij voetbal waarin EDO's voorhoede de ongekende weelde beleefde van vier doelpunten. De Nederlandse afvaardiging is zondag middag winnaar geworden van de „Match de la Mer du Nord", een roeiwedstrijd voor dames en jongensploegen in Frankrijk. Bij deze wedstrijden kwam ook de vier met stuurman van 't Spaarne tot een over winning. En wie was de schuldige van dit dra- ma? Ach, de spelers gaven elkaar de schuld. Zoeteman verklaarde een „por in zijn ribben" te hebben gevoeld waarvan hij Specken de schuld gaf. Deze was zich van geen kwaad bewust en diende na Zoe teman s „klap" van repliek. Een naar geestige vertoning, dit vechtpartijtje, waaraan de scheidsrechter snel een einde maakte. In de eerste speelhelft hielden EDO en Zwartemeer elkaar aardig in evenwicht. Vier-twee-vier was het devies en dat werd verdedigend door beide ploegen aardig tot uitvoering gebracht. EDO wós misschien iets gevaarlijker en wist zich wat meer kansen te scheppen dan de bezoekers die overigens in Roosken en Hooyenberg en kele snelle aanvallers hadden die het Kos ter, van der Putten en Berends geducht lastig maakten. Maar het waren aan de andere kant Mul en Peters die met listig spel doelman Boxem voor enkele lastige problemen stelden. Peters verzuimde daar bij van een droomkans gebruik te maken maar gelukkig voor EDO deed Roosken in de buurt van Amama hetzelfde. Toch kreeg EDO een niet onverdiende voorsprong. In de 23e minuut plaatste Peters een hoek schop uitstekend voor de Drentse doel- mond en de mee naar voren getrokken Be rends kopte de bal niet minder fraai ach ter doelman Boxem, 1-0. Tot aan de rust gebeurde er weinig meer en zonder wijziging in de score werd van doel gewisseld. Na de thee ging de strijd aanvankelijk gelijk op maar de be zoekers legden al vrij spoedig het accent op de aanval. Dit had tot gevolg dat EDO op eigen helft werd teruggedrongen maar juist nu ging het betere spelinzicht van Mul en Peters de doorslag geven. Want al kreeg dan Zwartemeer een veldover- wicht en moesten Koster, van der Putten en Berends soms alles in het werk stellen Drentse doelpunten te voorkomen, de Drentse verdediging werd door het verre opdringen van de bezoekers voor handige voetballers als Peters en Mul geen on neembare vesting. Zwartemeer moest dan ook met lede ogen aanzien dat de aanval len van EDO een zeer gevaarlijk karakter gingen dragen. Acht en twintig minuten was de tweede helft oud toen aan een lis tige combinatie Zoeteman de laatste hand legde (2-0) en vijf minuten later plaatste Zoeteman de bal uit een vrije schop zo zuiver voor de Drentse doelmond, dat mid- voor De Winter heel nuchter kon inkoppen, 3-0. En nog eens vijf minuten later kon De Winter een glaszuivere pass van Mul Berends van EDO kopt de bal fraai in. Zwartemeer weet op dit moment, dat het met 10 achter staat. Chelsea, de jonge, van strijdlust blaken de ploeg, verbeterde zaterdag de eerste plaats in de eerste divisie van de Engelse league op knappe wijze. Leeds United, met slechts twee punten achterstand de grootste rivaal, moest buigen voor het élan en de snelheid van Chelsea, dat een 20 overwinning bevocht, en daarmee zijn voorsprong op Sheffield United, Ar senal en Blackpool tot drie punten uit' breidde. Overigens was het overwicht van Chel sea tegen Leeds niet zo groot als de uit slag zou doen vermoeden. Vooral in de eerste helft gaf Leeds met constructief voetbal de toon aan. Maar Leeds had de tegenslag dat rechtsbuiten Johnny Giles met een ernstige beenblessure moest uit vallen en dat was het sein voor Chelsea het initiatief over te nemen. Nog voor de rust scoorde linksbinnen Terry Vena bles de eerste treffer en in de tweede helft stelde rechtshalf Johnny Hollins de eindstand vast. Door deze nederlaag dui kelde Leeds van de tweede naar de acht ste plaats. Opvallend is de opmars van Sheffield United De United versloeg Birmingham City met 21 en is nu in zeven achter eenvolgende wedstrijden ongeslagen. Blackpool behield de aansluiting met de top door een 21 zege op Wolverhamp ton Wanderers. De Wolves staan met drie wederom met een „bekeken" doelpunt be kronen. Dat was dus 4-0 en toen kort daar na de „vechtpartij" tussen Zoeteman en Specken de pret bedierf, viel er van de laatste minuten over het spel niet veel meer te vertellen. De slagvaardigheid van Wageningen heeft geleid tot een overwinning op een in het begin veel gevaarlijker schijnend Haarlem. Dit verzuimde echter in een pe riode van overwicht de nodige doelpunten te maken en weldra bleek dat de Wage ningse voorhoede daarentegen weinig kan sen nodig had om een voorsprong te ne men. Door fouten in de Haarlemse ver dediging liep de score op tot 4-0 en daar mee de verwarring waarin in de laatste fase voor rust de gehele ploeg van de be zoekers gevangen raakte. Wageningen maakte er na rust nog een doelpunt bjj Het spel van Haarlem maakte de eerste minuten een gedegener indruk dan dat van Wageningen en vooral linksbuiten Jonker zorgde voor gevaarlijke momenten in de doelmond van de thuisclub. Doelman Quint schutterde soms vreemd met de bal maar Haarlem maakte er geen gebruik van. Wageningen had aanvallend nog niet veel vertoond toen in de achtste minuut de voorhoede snel combinerend door de Haarlemse verdediging i sneed. Geurt Jan sen raakte hard de paal en Geert Janssen schoot de teruggesprongen bal in het doel 1-0. Haarlem ondernam krachtige tegen aanvallen en De Oude kopte vallend de bal uit een voorzet van Jonker tegen Quint aan. De druk op het Wageningse doel nam toe. Opgelegde kansen gingen échter verloren doordat De Oude, Steur, en Peijs faalden. Wageningen werd beter en doelman Van Heeswijk kreeg het steeds drukker. In de 28ste minuut rukte Geurt Jansen op en hij zette de bal na een schijnbeweging zo bekeken voor dat Henk Janssen temidden van uit balans gebracht verdedigers rustig kon aanleggen voor een treffer 2-0. Bijna was het 3-0 toen Drost na een solo de bal voor de voeten van Viegen speelde, maar deze richtte voor open doel te hoog. Hier ontsnapte Haarlem aan een doelpunt, maar toch liet de derde niet lang op zich wachten. De weer vrijgelaten sluwe Geurt Telstar heeft in de jeugdcompetitie s mi-profs de derde overwinning behaald waarvan Haarlem met 4-1 het slachtoffer is geworden. EDO en RCH verloren met stevige cijfers resp. van HDVS en DWS zodat het voor de Haarlemse ploegen geen beste zaterdag was. Telstar en Haarlem hebben elkaar op „Schoonenberg" voor rust aardig in even wicht weten te houden. Nadat v. d. Wate ring voor Telstar de score had geopend, zorgde van Polanen voor de gelijkmaker en met 1-1 werd gedraaid. Na de thee sloegen de Velsenaren hun slag. Door Keur werd het 2-1 en de productieve mid- voor Cleeren voerde met twee goals de eindscore naar 4-1. EDO heeft in Schiedam bij Hermes DVS een vrij zwakke indruk gemaakt. Hoewel doelman Boelens zich kranig weerde, kon hij niet voorkomen dat de Schie dammers al bij de rust met 3-0 leiden. Na de rust bracht de thuisclub de eindstand op 5-0. RCH heeft het sterke DWS in de eerste helft op het Heemsteedse Sportpark goed partij gegeven maar na de rust, die met 0-0 was ingegaan, waren de Amsterdam mers beter en sterker. Visser scoorde drie maal voor DWS waarna Peters voor een Haarlems tegenpuntje zorgde. Tonny Slot zorgde voor de eindstand 4-1. Behalve Telstar en DWS wist ook Vole- wijckers de derde zege te behalen waar van ZFC met 6-1 het slachtoffer werd. Alkmaar kwam tot de eerste overwinning middels een 3-2 score tegen Fortuna VI, en ook F C Zaanstreek boekte de eerste overwinning. Holland Sport werd met 2-1 In eigen huis geklopt. Jansen liep handig langs enige verdedi gers en passeerde zeer rustig de Haarlem se doelman. Het vierde doelpunt was een geschenk van doelman Van Heeswijk die een schot van Henk Janssen liet glippen. Geert Janssen strafte onmiddellijk de fout met een kopbal af 4-0. Bij Haarlem was inmiddels Clavan vervangen door Dorst. Doordat Wageningen zich in de tweede helft niet meer zo inspande ging er veel van de aantrekkelijkheid van de wedstrijd af. Haarlem probeerde nog wel op een te- genpunt te jagen, maar Arie de Oude bleek deze middag niet in staat tot enig stuntwerk. De enige gevaarlijke aanvaller bij de Haarlemmers was een verdediger, rechtsback Duwel, die vaak mee ten aan val trok. Geleidelijk kreeg Wageningen weer zin in scoren. Maar de solorennen van Drost hadden geen succes. Echter in de der tigste minuut liep Tonny van der Weerd door de gehele Haarlemse verdediging heen en liet Geert Janssen de eer van het vijfde doelpunt. De Haarlemmers waren tenslotte nog dicht bij een tegenpunt toen Duwel wel doelman Quint had gepasseerd maar Wijn bergen dook op de doellijn op als reddende engel. Advertentie U nü opgeven voor d# nieuwe cursus per 1 oktober Damesgymnastiek en indoortraining Heren In de ren om de „Zeester-prijs" heeft zich zondag op Duindigt een ongeval voor gedaan. In de laatste bocht kwamen de volbloeds Sexy, Ex Gratia en Flokarin ten val, waarbij ook drie jockeys betrokken waren: de Engelsman Rowan, de Oosten rijker Scheikl en onze landgenoot Henk van der Kraats. Zij allen werden ter ob servatie in de Ursula-kliniek opgenomen. Daar bleek dat de toestand van de jockeys niet ernstig is. Het ongeval werd veroorzaakt door Se xy, die in de bocht uitgleed. De andere paarden konden haar niet meer ontwijken. Slechts Delbrassinne slaagde er met het paard Gift of Couvage in de gevallen paar den met een enorme sprong te „omzei len". De drie volbloeds, die na de val zonder berijder het parcours rondliepen, bleven ongedeerd. Een dergelijk ongeluk behoort, zeker in Nederland, tot de zeld zaamheden. IJmuiden heeft het derde gelijkspel be reikt in de zaterdagcompetitie en merk waardigerwijs voor de derde maal met 2-2. Kennemerland verloor en in de vierde klasse kwam Zandvoortmeeuwen alleen aan de leiding omdat de Zandvoorters wow nen en Kinheim een punt verspeelde. Jong Hercules kwam met SIZO een gelijkspel overeen terwijl VEW met 1-0 over SVJ de baas bleef. Kennemerland was in de uitwedstrijd te gen CJVV niet zó veel zwakker maar en kele verdedigingsfoutjes werden de Haar lemmers noodlottig. CJVV profiteerde hier van en stond bij de rust al met 3-0 voor. De thuisclub liep na de rust nog verder uit, tot 5-0, en toen pas kon rechtsbuiten Klaassen voor Kennemerland de eer red den, 5-1. Het wil bij IJmuiden nog steeds niet vlotten. Tegen het toch waarlijk niet zo sterke VRC kwamen de IJmuidenaren niet verder dan een 2-2 gelijkspel. Wel hadden de IJmuidenaren bij de rust een 1 voorsprong door doelpunten van rechts buiten Kwast en wisten deze tot 1 minuut voor het einde te behouden, maar de hard werkende VRC-ers kwamen op het laatste ogenblik toch nog langszij en dat was nog verdiend ook. Na het gelijkmakende doel punt (2-2) werd niet meer afgetrapt. Het was dus wel op de valreep. Kinheim trof bij de vierde klassers in Vlug en Vaardig een sterke tegenstander die technisch wat meer in z'n ransel had dan Kinheim. De Velsernoordse voorhoe de was evenwel wat gevaarlijker zodat het gelijke spel, 2-2, de krachtsverhouding goed weergeeft. Nadat de bezoekers in de 30e minuut de leiding hadden genomen maakte W. Botvliet uit een pass van D Bannink op beheerste wijze gelijk. Na de rust scoorde Botvliet opnieuw voor Kin heim, ditmaal na een pass van Nieuwen huis maar in de dertigste minuut veroor zaakte Jan de Reus geheel onnodig hands en uit de penalty maakte Vlug en Vaardig gelijk, 2-2. Van dit gelijke spel profiteer de Zandvoortmeeuwen dat met 4-1 de baas bleef over Aminco. Vooral in de eerste helft was Zandvoortmeeuwen sterker en De ruim 3000 toeschouwers bij de wed strijd RCH-Heerenveen kunnen op een at tractieve wedstrijd terugzien, waarbij het spanningselement in de meeste tijd be langrijk groter was dan kwaliteit der voet- balkunde welke op de grasmat werd voor geschoteld. Ofschoon RCH, vooral in de tweede helft, tot een overwicht kon ko men op het toch lang niet te onderschat ten Heerenveen, zag het geen kans om die kleine voorsprong in doelpunten uit te drukken. Daarvoor opereerde men in de voorhoede te slap. Na een wat zenuwachtig verkennen, waarbij Heerenveen meer stootkracht en beter verzorgd samenspel te zien gaf, kwamen de Friese gasten in de 15de mi nuut tot de openingstreffer. Een tijdje hadden de zeer snelle aanvallers van Hee renveen reeds druk op v. d. Schilden uit geoefend, maar tot dan kwam er in pe nibele situaties wel steeds een verdedi gend been de doelrijpe kansen voor de blauwwitten afbreken. Een combinatie tussen Kussendrager en rechtsbuiten Krist was voor RCH echter te moeilijk (0-1). Ook RCH kwam meermalen tot vlak voor het doel der tegenpartij. Steeds echter strandden deze doorbraken op het laatste moment, als gevolg van onnauwkeurig spel. RCH toonde geen doortastendheid voldoende en het had in die eerste helft bijzonder geluk dat ook Heerenveen zijn draai niet kon vinden. Beide partijen ga ven elkaar op dat niveau weinig toe en geheel aanvaardbaar was dan ook het ge lijke spel dat in de laatste minuut der eerste helft nog bereikt werd toen op een voorzet van Van Dijk de linksbuiten Meyer meteen raak kon koppen (1-1). Na de hervatting kreeg RCH het initia tief en zag het daarmede kans om Hee renveen somtijds onder zware druk te zet ten. Zo sterk zelfs dat in de Friese achter hoede zoals bij RCH in de eerste helft aan de noodrem getrokken moest worden door het weggeven van verschil lende corners. Bij vlagen kwam Heeren veen toen tot de aanval, maar evenmin als RCH kwam het daarbij tot doel punten. Tegen het einde trachtte RCH door alles op de aanval te zetten, het over wicht uit te buiten, maar ondanks de stu wende kracht van J. Honout die zijn 250e wedstrijd bij RCH speelde op de hem eigen gedegen wijze, leidde dat ook niet Hartkamp van Heerenveen belet Meyer van RCH op deskundige wijze om naar het Friese doel door te lopen. tot een doelpunt. Voor beide elftallen kan dit gelijke spel tot tevredenheid stemmen. Voor de toeschouwers was deze ontmoe ting, ondanks het niet zo hoge peil, een zeer attractieve en bijzonder spannende wedstrijd. door Keur, Rob en Roland van Wijk kreeg de thuisclub een 3-0 voorsprong die nog voor rust tot 3-1 werd teruggebracht. Na de rust was Zandvoortmeeuwen ook ster ker maar verder dan een doelpunt van Spee liet de uitstekende doelman Nobel van Aminco het niet komen, 4-1. De geringe schotvaardigheid van de SIZO voorhoede kwam in de strijd tegen Jong Hercules nogmaals aan 't licht. De Wijker ploeg be haalde met het 1-1 gelijke spel overigens een uitstekend resultaat. Nadat de rust met 1-0 voor Jong Hercules was ingegaan door een doelpunt van De Ruiter, maakte De Vries in de tweede helft voor SIZO de gelijkmaker. SVJ en VEW hebben elkaar lange tijd in evenwicht weten te houden in een overigens weinig spectaculaire wed strijd. SVJ, verzwakt door het niet mede spelen van Van der Meer, moest tien mi nuten voor het einde de volle winst af staan aan de volgelingen van Sliggers die door Van Duinen de niet meer verwachte en misschien niet gehéel en al verdiende overwinning van 1-0 in de wacht sleepten. Het werden hierdoor twee kostbare punten voor VEW. De ranglijsten luiden: 4 A CJVV 3 6 De Geuzen 3 5 Zandvoortm. 3 6 ADM 2 3 Kindheim 3 ,5 DVS 2 3 VEW 3 4 Blauw Wit 3 3 J. Hercules 3 3 SS VU 3 3 SIZO 3 3 IJmuiden 3 3 VI. en V. 3 3 DESTO 2 2 AFC 3 2 VRC 3 2 AMVJ 3 2 Kennemerl. 3 1 SVJ 3 2 KMVZ 3 1 Aminco 3 0 Nedloyd 2 0 punten uit negen wedstrijden vast op de laatste plaats. Met Leeds hebben ook Everton, Tot tenham Hotspur en Manchester United, die alle wonnen, elf punten uit negen wedstrijden. Johnny Morrissey, oud-links buiten van Liverpool, had een groot aan deel in de 40 overwinning van Everton op Liverpool. Eerste divisie: Aston VillaSheffield Wednesdey 20, BurnleyWest Ham Un. 32, ChelseaLeeds United 20, Lei- cester CityArsenal 23, Liverpool Everton 0—4, Nottingham ForestFulham 23, Sheffield UnitedBirmingham City 31, Stoke CityManchester United 12, SunderlandBlackburn Rovers 10, Tot tenham HotspurWest Bromwich Albion 10, Wolverhampton WanderersBlack pool 12. De clubarts van Telstar, Van Rompu, heeft heden per aangetekende brief aan het bestuur van de Velser voetbalvereni ging zijn ontslag per 1 november aange vraagd. Oorzaak van moeilijkheden ligt bij trainer Mansell. Vorige week nog werd de geblesseerde speler Althof niet door dr. Van Rompu behandeld, maar door dr. Ro- link, de Velsen Noordse sportarts. Over de behandeling van de blessure van Alt hof bestond verschil van inzicht bij dr. Van Rompu, in het dagelijks leven be drijfsarts van Hoogovens, en de Telstar leiding. Enschede-D.O.S. Fort. '54-Go Ahead Feijenoord-A.D.O. P.S.V.-D.W.S. G.V.A.V.-M.V.V. Ajax-Sparta 6 Telstar-N.A.C. Sittardia-Heracles Willem ll-Eindhoven Graafschap-Vitesse Zwolseboys-P.E.C. Xerxes-S.V.V. B.V.V.-Wilhelmina Aan toto vijf namen 605.274 personen deel, die 703.752 inlegden. Beschikbaar aan prijzen kwam: voor de eerste 127.731, de tweede ƒ69.671, de derde ƒ34.836. Zon dagavond waren er twee meldingen van dertien goed voorspelde uitslagen binnen gekomen, 25 van 12 en 50 van de eerste acht. Voor de goaltips zijn er tot zondagavond vier meldingen met vijf en 60 met vier. Het aantal deelnemers aan deze tweed# goaltips is 193.492. Zij legden 156.839 in. De eerste, tweede en derde prijs is gelijk: ƒ17.252. De juiste kruisjes zijn: 7-3-11- 7-7-7. Voetbal. Joegoslavië heeft de wedstrijd tegen Luxemburg in de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal, welke zondag in Belgrado werd gespeeld, gewonnen met 31. In de HVB competitie is er zondag lus tig op los gescoord. Kinheim versloeg BSM met 8-3 en DSOV bleef met 9-1 de baas over THB. Voorts noteerden we in de tweede klasse een 13-3 zege van Vo gelenzang. Ook in de overige wedstrijden waren de doelpunten niet bepaald duur. Kinheim is door de 8-3 zege over BSM inmiddels alleen aan de kop van de eerste klasse gekomen. Halfweg verspeelde een puntje aan DCO nadat Halfweg door de beide Frankens een 2-0 voorsprong had genomen. Burghout scoorde nog voor rust tegen en maakte na de thee voor DCO gelijk. Kinheim dus alleen op kop Het stond tegen BSM bij de rust al met 4-1 voor en het werd tenslotte 8-3 voor de Velsen-Noorders van wie vooral Hatzman op schot was. Hij scoorde 4 maal, Snijders en Van Doorn elk tweemaal. DSOV kwam tot een nog hogere score waarvan het pas gedegradeerde THB met 9-1 het slachtoffer werd. De THB-ers begonnen zo goed want al heel gauw hadden zij de lei ding genomen. Maar door Otte (ex Scho ten) werd het nog voor rust 1-3 en na de thee scoorden Prins driemaal, Otte, Schou- wenaar en de Leeuw elk eenmaal. Spaarndam versloeg Terrasvogels met -0. Verdurmen liet de rust ingaan met -0 waarna Willemse (2x) en P. Berk de score op 4-0 brachten. DSK verraste DSS met 2-1. Van der Laan opende voor DSS de score maar Kilian deed de rust ingaan met 1-1 waarna Boeser DSK aan de zege hielp. EHS moest door Van Dusschoten een 0-1 achterstand voor rust in een 2-1 voor sprong omzetten. Dekker had eerst voor DIO gescoord. Uit een hoekschop beland de via de Nieuwe de bal voor de derde maal in het DIO doel en dat was voor EHS dus een enigszins gelukkig doelpunt waarmee de eindstand op 3-1 voor EHS kwam. Kinheim Halfweg DCO DSS DSOV EHS 3-6 3-5 2-3 3-3 2-2 2-2 Spaarndam BSM DIO DSK T'vogels THB 2-2 3-2 3-2 3-2 3-2 3-1 Bij de tweede klassers verbeterde WH zijn positie dank zij een 5-0 zege over DSB. Bij de rust leidde WH slechts met -0 dank zij Gras. Hekelaar, Gras, Heke laar en Van Beekum voerden na rust de score op tot 5-0. Geel Wit was kansloos tegen DIOS dat met 4-1 zegevierde nadat de rust met 2-0 voor DIOS was ingegaan. Vogelenzang en Spaarnevogels scoorden samen 16 doelpunten. Dertien waren van Vogelenzang. Vliegende Vogels deed goed werk door Nieuw Vennep met 2-1 te ver slaan. Hier was de ruststand 1-1 door Koster en Boele. Einsbergen maakte het windende doelpunt voor de Vogels. SHS en Alliance deelden de punten middels 'n 3-3 gelijkspel. Bij de rust was de stand ook ge lijk: 1-1. Heemstede stond tegen Spaarne- stad bij de rust met 2-0 voor dank zij v.d. Bosch maar Spaarnestad sloeg in de twee de helft terug en bracht de stand in ba lans, 2-2. TZB nam in IJmuiden tegen SVY voor rust door Heiliegers de leiding en vergrootte na rust de voorsprong tot 2-0 door Steggerda. Maar toen werd SVY wakker en wist tenslotte met 5-2 te win nen. Terlinden (2x), Lips, Hagen en Bos scoorden de doelpunten. Het bestuur van de KNVB heeft ten aanzien van de indeling van het amateur voetbal van voormalige semi-profclub# blijkens de Sportkroniek het volgende be sloten: Bij terugkeer van een semi-profclub vindt indeling van het eerste elftal in het amateurvoetbal plaats, afhankelijk van de klasse waarin het derde elftal speelt en wel: bij spelen in reserve eerste klasse, indeling eerste elftal in tweede klasse; bij spelen in reserve tweede klasse, in deling eerste elftal in derde klasse en bij spelen in reserve derde klasse, of lager, indeling eerste elftal in vierde klasse. Bij samensmelting van de betaalde af delingen van twee of meer semi-profver- enigingen, worden de amateurverenigingen ingedeeld in het amateurvoetbal, waarbij de eerste elftallen worden geplaatst in de vierde klasse, met dien verstande, dat in deling in de derde klasse plaatsvindt, in dien het derde elftal van de vereniging uitkomt in de reserve eerste klasse. Deze regeling betekent dus, dat na een fusie, zoals die in Haarlem was gedacht, de amateurafdelingen van Haarlem, EDO en RCH in de vierde klasse zouden komen. Bij een interne splitsing van een semi- profvereniging in een stichting en een ver eniging, wordt het eerste elftal van de vereniging geplaatst in de vierde klasse. Verenigingen die van de gegeven mo gelijkheden gebruik willen maken, moeten dit uiterlijk 15 mei van het volgend jaar kenbaar hebben gemaakt aan het bonds- bestuur.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 10