Deltadienst experimenteert met stroomgoot in IJmuiden Toestel voor onderzoek van verschillende grondstoffen zacht- amerikaans lakker-geurig Verkeersongevallen in Velsen Nijmeegse studenten wandelden in Velser tunnel Goed resultaat van Telstar-reserves Twee kleuters uit raam gevallen In de Vishal en op zee IJmuider Courant Full Speed-dames verrasten (2-1) Hoenders en konijnen op de keurtafel Jubilea op het raadhuis Neem nu een kwartaal-abonnement! Voor nieuwe abonnees de nummers tot 1 okt. a.s. gratis MAANDAG 21 SEPTEMBER 1964 15 per kwartaal 9.75 als „vier muren" u te benauwd zijn... D. HOGENBIRK ZOON a. een TEKENAAR b. een LEERLING-TEKENAAR LUIDSPREKERS '"iPll De 11 meter hoge stroomgoot ts hier in aanbouw op de wal bij de IJmui- dense semaphoor. Zaterdagmorgen is een personenauto bij de westelijke toevoerweg naar de Velser- tunnel van de weg geraakt en in een wei land terecht gekomen. De auto sloeg daar na om. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De wagen werd ernstig be schadigd. Op de verbindingsweg tussen de Spui- sluis en de Noordersluis is zondagmorgen een binnenvaartschipper met zijn brom fiets gevallen doordat de achterrem blok keerde. Met verwondingen aan het hoofd en het rechteronderbeen is hij door de ongevallendienst naar zijn woning ver voerd. De Velsense politie heeft zondagnacht twee jongelui wandelend in de oostbuis van de Velsertunnel aangetroffen. Zij verklaar den lopend op weg te zijn naar Den Hel der. Als Nijmeegse groenen hadden ze de opdracht gekregen van Nijmegen naar Den Helder te lopen en in laatstgenoemde plaats de handtekening te halen van de vuurtorenwachter. Hoewel de Velsertunnel voor voetgangers is verboden heeft de po litie in dit bijzondere geval de overtreding van de beide studenten door de vingers ge zien. De Telstar-reserves hebben zaterdag op bet Sparta-terrein een bjjzonder goede beurt gemaakt door het reserveteam van de Rotterdammers een 12 nederlaag toe to brengen. De overwinning kwam Telstar ten volle toe zeker het grootste deel van de speeltijd zijn zij in de aanval geweest en de zege zou met nog sprekender cijfers behaald zijn, als Immers bij een drietal doelrjjpe kansen niet zo volkomen gefaald had. In de voorhoede der IJmuidenaren debuteerden Gerrits (ex-Beverwijk en VSV) en Glas (ex-Stormvogels) en het dient gezegd, dat zij dit lang niet onver dienstelijk deden. Zij brachten vaart in de voorhoede, zulks in tegenstelling met Kleef (ex-DEM). Met de rust was de stand 01 in Tel- stars voordeel door toedoen van Glas. Deze voorsprong ging na de rust verloren (11). Hierna kreeg vooral Immers meer malen de kans om Telstar aan meer doel punten te helpen, doch hij liet het slechts bij één doelpunt (12). MVV 5 9 Go Ahead 5 5 DWS 5 8 NAC 5 5 Telstar 5 7 Ajax 5 4 Feijenoord 5 7 SVV 5 3 Excelsior 5 7 Volendam 5 3 PSV 5 7 Enschede 5 3 Sparta 5 6 Heracles 5 1 ADO 5 5 Willem II 5 0 Op de wal aan de Seinpostweg bij het semaphoor in IJmuiden staat ai enige tijd een stalen constructiei die de aandacht van voorbijgangers trekt. Het is een zo genoemde stroomgoot die door de rijks dienst voor de Deltawerken gebruikt zal worden om de uitwerking na te gaan van zeestromen op diverse samenstellingen van grondstoffen die gebruikt worden bij de aanleg van dijken, oevers, havenhoof den en dergelijke. Voor deze onderzoekin gen leent de IJmuidense havenmond zich het best. De stroomgoot zal vermoedelijk in de loop van de komende week neer gelaten worden op de bodem voor de in- Zondagmorgen zijn twee kinderen van drie en vier jaar uit een raam aan de achterzijde van een woning in de IJmui dense Eikenstraat gevallen. De kleuters vielen van een hoogte van vier meter op de stenen. Met een vermoedelijke her senschudding zijn ze in het Antoniuszie- kenhuis opgenomen. Vermoed wordt dat de kinderen spelenderwijs in het raamkozijn zijn geklommen en daarbij hun evenwicht hebben verloren. Aanvoer van maandag Maandagmorgen zijn in IJmuiden aan gevoerd 11.000 kisten vis, 420 stuks stijve kabeljauw en 12.000 kilogram tong. Bij de aanvoer, verzorgd door 82 vaartuigen, waren: 2100 kisten schelvis, 80 radio, 380 wijting, 280 gul en kabeljauw, 970 kool vis, 4.360 haring, 100 kleine kistjes haring, 350 makreel, 1.820 schol, 60 tarbot, 420 va ria. Prezen van maandag Per kilogram, in guldens: heilbot 65,20, tarbot 5,705,40, grote tong 8,528,04, grootmiddel tong 6,766,49, kleinmiddel tong 6,81—6,10, tong I 7,89—7,08, tong II 7,74—6,99. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 228 160, middel kabeljauw 196146, grote en middel koolvis 10288, grote leng 128 124. Per tien stuks: grote kabeljauw 178 130, middel kabeljauw 6558. Per stuk: haai 302. Per 50 kilogram: grote schelvis 6450, middel schelvis 6149, kleinmiddel schel vis 5844, schelvis I 5643, schelvis II 28—15, schelvis III 11,20—8,70, gul I 75— 60, gul II 05—59, gill III 51—20, koolvis I 3633, koolvis II 33^24, grote en middel schol 8275, kleinmiddel en schol I 72 65, schol II 6043, schol III 4228, schar 5240, poon 3627, haai 3225, gestripte wijting 3321, dichte wijting 17, tarbot 240136, griet 194140, tongschar 140 110, kleine heilbot 160, wolf II 44. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond maandagmorgen uit: 400 kisten schelvis, 80 wijting, 50 gul en kabeljauw, 33000 ha ring, 20 makreel, 10 schol. Er werd voorts 7000 kilo tong gelost. HAVENBERICHTEN Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Luchana, van Port Arthur; Rina, Londen; Willemstad, Antwerpen; Castor, Londen; Pergo, Rotterdam, IJmuiden; Texelstroom, Huil; Delfzijl, Londen; Mare Bonum, Rendsburg; Waverstroom, Goole; Hollandia, Londen; Tugro, Fowey; Leemans, Swansea; Mare Liberum, Dagenham; Dievertje, Londen; Deo Gratias, Londen; Tim S., Hemmoor, IJmuiden; Dynamikos, Hartlepool; Nysa, Lon den, IJmuiden; Neth. Coast, Newcastle; Hinde, Londen; Roerdomp, Skutskar, Zaandam; Buka, Londen; Rex, Londen; Anita, Antwerpen, IJmui den; Arkas, Tunis. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Staffan, naar Stockholm; Ute Frese, Solvesberg, IJmui den; Aino, Helsinki, Velsen; Dalbek, Fort de France; Spaarneborg, IJstad, IJmuiden; Rio Hyuela, Fowey; Hado, Rotterdam; Lapwing, Basse Indre, IJmuiden; Norwich Trader, Felix- towe; Limfjord, Stege; Setia Budhi, Hamburg; Hude, Oskarshamn, IJmuiden; Pial, Clochester; Würzburg, Koege; Caribia, Bohus, IJmuiden; Jacco, Esbjerg; Tanny, Immingham, IJmuiden; Jean E., Londen; Athellaird, Port Arthur; Bram, Dagenham; Iron Age, Vitoria; Lauriergracht, Rotterdam; Juno, Helsingford; Bomma, Oslo; Vechtstroom, Goole; Magas, Hamburg; Solon, Weymouth; Charts, Trinidad; Morbihan, Duin kerken; Noordvaarder, Londen, IJmuiden; Ma- rinda, Fowey. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Grey Master, van Baton Rouge; Yewdale, Swansea; La Pa- loma, Londen; Vogtland, Antwerpen; Baldur, Melilla; King Fisher, Felixtowe; Bamenda Palm, Freetown; Bilma, Bordeaux; Arcturus, Kotka; Hanka Sawicka, Port Said; Weimar, Bremen; Bodil Schmidt, Klaipeda; Menje, Londen; Vava, Hamburg; Hontestroom, Portsmouth; Harm, Par; Boffa, Hamburg; Minos, Kopenhagen; Sonja, Liverpool; Ripon, Seven Islands; Alme, Swansea; Clydefield, Aruba. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Lingestroom, naar Shoreham; Vliestroom, Shoreham; Rijn stroom, Hull; Chiron, Paramaribo; Ravenstein, Bremen; Dina, Berwick, IJmuiden; Adriana, Londen, Zaandam; Dinkel, Boston, Koog aan de Zaan; Temar, Boston, Koog aan de Zaan; Hoog land, Sluiskil; Jan Wilfried, Norwich; Pacific Victory, Le Havre; Antje Berwick, IJmuiden; Pioneer, Par. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Bab T., van Stocka, Zaandam; Peter Frese, Norrköping; Fambo, Grangemouth; Kreon, Paramaribo; Robox, Helsinki; Arvo, Hemmpor, IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De ondergetekende naam straat plaats wenst m.i.v. X oktober a.s een abonnement op Handtekening V kunt deze aanmelding per post opzenden of meegeven aan de bezorger ln uw wijk. gang van de nieuwe spuisluis. Het toestel is 6 meter lang, 8,5 meter breed en ongeveer 11 meter hoog. Op de bodem van de stroomgoot zullen straks de te onderzoeken grondstoffen worden gestort. De constructie van de stroomgoot is uitgevoerd door de IJmuidense machi nefabriek Lacoma in samenwerking met de Bitumarin n.v., die zoals bekend het asfaltbeton maakt voor de bemanteling van de nieuwe IJmuidense havenhoofden. „Henri Dunant". Het hospitaalschip van het Nederlandse Rode Kruis „Henri Dunant" komt dinsdag 22 september voor het eerst in Beverwijk; door verbetering van de haven en verbreding van de haven kaden is dit nu mogelijk geworden. Er be vinden zich 72 invaliden en langdurig zieken uit de omgeving van Rotterdam aan boord. De dames van Full Speed hebben zondag voor een daverende verrassing gezorgd door koploopster Vliegens Vlug een 2-1 nederlaag toe te brengen. Hierdoor heb ben de dames de eerste winst veroverd. Ook voor IJmond was het een goede dag. De heren moesten het opnemen tegen het nog ongeslagen Amstel en na de verplet terende nederlaag tegen de Blinkert za gen we het voor de Velsenaren nogal som ber in. Doch IJmond had zich keurig hersteld en de homogene ploeg was volkomen ge lijkwaardig aan de Amsterdammers. Het scoreverloop was boeiend. Geen van de ploegen kon een grote voorsprong nemen en bij de rust leidde Amstel met 8-7. Vlak voor 't einde van deze aantrekkelijke wed- wedstrijd had IJmond een 14-13 voor sprong, doch op de valreep scoorde Am stel de verdiende gelijkmaker. De dames van IJmond keerden met een ruime 6-2 overwinning uit de Wieringer- meer terug. Hoewel Tonegido tweemaal een voorsprong nam, bleek IJmond toch de betere ploeg. Vooral de verdediging maakte een sterke indruk. An Eckhard en Gerda Groenhof waren verantwoordelijk voor de IJmond-treffers. In de garage van Buur te Beverwijk zijn zaterdag eenentachtig jonge hoenders en ruim tweehonderd konijntjes op de keurtafels gebracht. Het betrof hier de jaarlijkse jonge dierenkeuring van de kleindiersportvereniging „IJmond en om streken". Als keurmeesters traden op: J. Hartland, voor de hoenders, C. M. Bos, J. Th. Mulder en J. de Wit voor de ko nijnen. De jury wees de volgende „zomerkam- pioenen" aan: in de afdeling hoenders A. J Donkelaar met Buf Orpington; bij de pelsdieren Th. C. Koster met Zwarte Tan. In klasse I hoenders: A. J. Donkelaar met Z.Z.G. voor Buf Orpington. In klasse II: W. Kloosterman met zilver Braeckel, Z.Z.G. In klasse III: A. J. Donkelaar met Japanse kriel, Z.G. In klasse IV: F. Koel met Minorca, Z.Z.G. Bij de konijnen vielen de volgende on derscheidingen in de vijf klassen. Klasse A: A. R. de Boer met blauwe Wener; B: B G. Jordens met Vlaamse reus; C: Th. C Koster met Zwarte Tan; D: J. P. de Vries met blauwe Lotharinger; in E: A. P. C. Oostdijck met blauwoog Pool. Deze week worden op de afdeling be volkingsregister en burgelijke stand op het raadhuis te Velsen twee dienstjubilea ge vierd. Zo is het vandaag 25 jaar gele den dat de heer W. Kramer in dienst trad van de overheid en vrijdag 25 september hoopt de heer G. Offenberg hetzelfde feit te hqrdenken. Door de afdeling waar zij werkzaam zijn komen beide heren met de bevolking in al haar geledingen veelvuldig in aanraking. Zo is de heer Kramer het publiek niet alleen van dienst op het raadhuis, maar ook in de dependances Santpoort en Vel- sen-noord. Ook zijn beide heren steeds ac tief voor het plaatselijk verenigings- en oragnisatieleven. De heer Kramer diende dé sport jarenlang als voorzitter van de vroegere supportersvereniging van Storm vogels en de heer Offenberg is ouderling van de hervormde kerk te Santpoort. Voorts zal vrijdag 25 september de heer J. S. van de Boogaard een kwart eeuw in overheidsdienst zijn. De heer Van da Boogaard bracht deze vijfentwintig jaar geheel door bij het bedrijf voor gas en water in IJmuiden, waar hij thans werk zaam is als machinist bij de waterleiding. is er buiten montagewerk genoeg bij Werkspoor- Services Construction. Door onze naam op het gebied van groot montagewerk hebben wij een groeiend aantal montage-opdrachten in binnen- en buitenland. Bijvoorbeeld: Gasbelproject-Slochteren Olieraffinaderij en che mische installaties Shell, Esso en Caltex - Botlekgebied Benelux Chemische installaties - Terneuzen Spui- sluizen - Haringvliet Nieuwbouw- en onderhoudswerk zaamheden - omgeving Noordzeekanaal en Amsterdam Olieraffinaderij - Soedan Bruggen- en Suikerfabriek Iran Door deze opdrachten, waar wij trots op zijn, kunnen wij gelegen heid geven voor: opleiding tot vakman: In ons moderne scholingscentrum kunnen metaalbewerkers tot PIJPFITTERS en lassers tot PIJPLASSERS worden opgeleid. plaatsing als vakman: Bij montagewerken !n Nederland kunnen op verschillende plaatsen lassers pijpfitters montagewerken bankwerkers worden geplaatst Voor het werken op montage bestaan speciale vergoedingen. SERVICES A CONSTRUCTION Nadere inlichtingen kunnen verkregen worden dins dag 22 sept. a.s. tussen 7 en 8 u. n.m. bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te BEVERWIJK, Prins Bernhardlaan 5, alwaar een Werkspoorvertegenwoordiger aanwezig is. Eventueel gemaakte reiskosten worden vergoed. Indien U niet in de gelegenheid bent onze vertegenwoordiger te ontmoeten, kunt U deze coupon insturen aan Werkspoor Services Construction te Utrecht. Inlichtingenbon: Gaarne zou ik nadere Inlichtingen ontvangen over Werkspoor buiten-montagewerk. Naam Beroep: Adres: Leeftijd STAAL- EN KRAANBOUW N.V. vr. voor haar tekenkam. - Staalhaven 14 - Velsen-N. met enige ervaring op het gebied van Staal- constr. en eenvoudig bewegingswerk; Uitv. soli, s.v.p. omgaand aan ons kantoor Bloemen- daalseweg 56, BLOEMENDAAL. Huisschilders en constructie schilders gevr. N.V. Nelis, Molenstraat 1, Uitgeest, tel. 02513-541. Pers. aanm. ook mogelijk na 18 u. bij de heer Spijkerman, Lange Nieuw- straat 712, IJmuiden. Hoogovens IJmuiden kan direkt tijdelijk beschikbare arbeiders plaatsen, 23-50 j. Têl. tot 's avonds 6 u.: 02550- 6611, toestel 1111. Bezorgers gevraagd voor ochtendblad De Telegraaf, Rosier, Kennemerlaan 142. Won.ruil. Aangeb. bov. du plex, Rijnstraat 21; gevr. wo ning te Velsen-N. of B'wijk. Wohingr. Aangeb. bov.won., bev. 2 w.k., 4 sl.k., 1 w.keu ken, 1 zolderk.; gevr. vrije won. of 4-k.flat. Inl. Juliana- kade 46. Gem. woonruimte voor echt paar met 1 baby. Br. L 6520. %sC4?I li x> Neem mf WhfTeM t/fr het riTeuwe Export pakje. Proef zo'n zacht- amerikaanse. lekker-geurlge Win- field. Wees een van die vele rokers ter wereld die zeggen: Winfield welkom. Winfield bienvenue. Winfield welcome 1 Gaat u trouwen of heeft u een nieuwe woning Krediet voor iedereen tot 5.000,- v. aanschaf meubilair, woning textiel. Vraagt gratis folder, dan krijgt u algehele inlicht. Postbus 1371, Rotterdam. Verchromen, polijsten, bron zen. „De Valk", Nrd. Emma- kade 23, Haarlem, tel. 17115. 100,- terug voor uw oud» radio of platenspeler bij aan koop van een luxe radio- grammofooncomb. met 10 pl. wisselaar. Keuze uit 15 mod. Telerama, Gen. Cronjéstraat 18, tel. 57900. Nieuwe Groen markt 2, tel. 15220, Haarlem. Kennemerlaan 24. IJmuiden, tel. 2401. Zonder aanbetaling: televisi» 59 cm, radio, bandrecorders, koelkasten, wasmachines, gasfornuizen, alleen bij Tele rama, Gen. Cronjéstraat 18, telef. 57900. Nieuwe Groen markt 2, tel. 15220, Haarlem. Kennemerlaan 24, IJmuiden, tel. 2401. Nerveus Gejaagd Schief- fer's bloedwtjn helpt bijzon der snel Bevat aktief-leci- thine, vitaminen en minera len. werkt biovitaal. Bij apo thekers en drogisten. AI brandt het maagzuur nog, zo fel, 'n Risp-tabletje blust het wel Alle merken gebr. rijwielen, bromfietsen, scooters en mo toren. Wielders, Rozenstr. 63 (i. d. winkel naast Rutecks), tel. 02500-21601. Autorijschool „Driehuis", A.N.W.B.-bondsrijschool. Vol. cursus 150,-. F. Eikeihof, Da Costalaan 53, tel. 4318. Hollandia onderjurken en ju- pons zijn verkrijgbaar bij C. Lodder, Driehuis. Herenpullovers en -vesten voor de winter zijn verkrijg baar bij C. Lodder, Driehuis. Onzichtbaar stoppen, mot-, scheur- en brandgaten. Kleermakerij Theo van Eek, Kennemerlaan 176. Goed tehuis gezocht voor jong poesje gezond door Fe lix. v. Broekhuysenstraat 8, IJmuiden. Onze 1964-troef! Zware bank schroef nu v. slechts 19,64. Van der Kley, Ijzerhandel, Lange Nieuwstraat 491. Nieuw voor baby, warm en veilig. Flanel trappellakentje 5,95. „Maminette", Lange Nieuwstraat 415, IJmuiden, tel. 8078. Prijzen voor elke beurs. Linnenkasten, 2-deurs, v.a. 104,75; 3-deurs v.a. 139,75. „De Houthal", Kennemerlaan 159, tel. 7770. Baby Service kraampakket ten inhoudend: kraammatras, luiers, verband enz. 8,40. Baby Service, Edisonstraat 9, telefoon 5283. Plastic golfplaten, le soort, ook in fraaie kleuren, vanaf 8,50 per m2. Zaanlandschï Houthandel, Kalverstraat 1-3, tel. 7543. Slijterij „Flora", Zeeweg 115, tel. 5307: 1 liter zoete Spaan se wijn 2,85. Rem-antennes, 4-elements, f 11,50 en 2e net-antenne» 15,-. Velo, Trompstr. 66-68, IJmuiden. tel. 5198. Damesrokken bij ons onvoor stelbaar voordelig, maten 38 t/m 48. Zoek maar uit voor 9,95. Zeeman, Bloemstraat 70 en 71, IJmuiden, tel. 4235. Te koop gevraagd: antiek» klokken, tafels, stoelen, kas ten, schilderijen, porselein, kristal etc. Na 5 uur Maas straat 7, tel. 7425. Grote B.M. te koop. In pr. st. Tel. 8462. Te koop radio, pick-up en uitschuiftafel. Herenduinweg 109. Te koop lange bruidsjapon met toebeh. maat 38. Prijs billijk. Trompstraat 161. Aangeb. v. le eigenaar Ford Zephyr 1962. Schadevrij, met schuifdak en radio. Financ. mogelijk. De Jong, Bloemen- daalsestraatw. 16, Santpoor- Z. tel. 02560-8081.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 15