Aubade van trompetterkorps voor burgemeester Bührmann Mhfc Goedkoper ruwijzer maken horpanta Offenberq 7 Bijles bij rijles Gratis grammofoonplaatje M li Uil» Gratis grammofoonplaatje! Vlot startenRoestvrij chassisAltijd veilig dichtbij SHELL BIEDT MEER Velsen gaf ruim 9 mille voor de kankerbestrijding Brandweren van Haarlem en Velsen bestreden gezamenlijk hooibrand Heemskerk bouwt, saneert en leent Betaling abonnementsgeld per giro ROEP KAALHEID EEN HALT TOE Plaats een Luidspreker MAANDAG 21 SEPTEMBER 1964 Tal van kettingbotsingen in de Velsertunnel H. Koster verlaat het vissershavenbedrijf Voor het te laat is! Scboterweg 152 tel. 54442 Juwelen, Goud en Zilver inkoop H. W. DAMES -4 mmm IBBS Niets en niemand kan de kennis en de ervaring van uw rijles-instruc teur vervangen. Maar voor het schriftelijke gedeelte van het examen moet u huiswerk" verrichten. Daarbij wil Shell u helpen, met een gratis grammofoonplaatje, waarvan de inhoud is afgestemd op het schriftelijk gedeelte van het rij-examen; de tekst is op juistheid gecon troleerd door het CBR. Plak onderstaande coupon ingevuld) op een briefkaart en zend deze aan Recl./wv. Postbus 69, Den Haag. Dit grammofoonplaatje gratis van Shell zolang de voorraad strekt! COUPON ia/6 SHELL 'O BIEDT MFFR1 tri Ga over op SHELL X-100 Multigrade, de motorolie, die vlot starten en soepel rijden onder alle weersomstandig heden mogelijk maaktl Op véle Shell-stations staat men klaar om de onderkant van uw auto te voorzien van een roestwerende laag „SHELL" U.B.C. Geldbesparend! Maak nu een afspraak met uw Shell- dealer! Stop nu bij één van de 2900 Shell-stations in Neder land. U vindt daar de produk- ten, die u het rijden veilig en prettig maken! jè&!" - w Zaterdagmiddag heeft Velsen bezoek ge had van het trompetterkorps der cavalerie uit Amersfoort. Wat eerder dan het afge sproken tijdstip van twee uur arriveerde het geheel uit recruten bestaande korps in de tuin van de burgemeesterswoning Kriemhilda in Driehuis, waar zich ook tal van ruiters op hun paarden opstelden. De aanleiding van het bezoek was het tienjarig bestaan van de manege Kenné- mergaarde in Santpoort. Directeur L. M. A. Wijier heeft goede herinneringen aan de cavalerie, bij welk wapen hij heeft ge diend, toen men er werkelijk nog op paar den reed. Het was een goede gedachte om het bezoek aan de manege te doen voor afgaan door deze aubade, die door burge meester en mevrouw Bührmann en de wethouders H. de Boer en J. van Leeuwen met veel genoegen werd aangehoord. Het trompetterkorps, dat onder leiding stond van de wachtmeester der eerste klasse P. C. Hoogendijk, bleek een goed sluitend geheel, dat fraai homogeen musi ceerde en daarbij ook aardige figuren toonde al leende de tuin zich niet voor uit gebreide concepties. Ook de commandant van het depot cavalerie, kolonel P. J. Ootmar was aanwezig, en hij luisterde met voldoening naar de „Huzarenmars" en de „Therbelliner Reitermarsch", die ook de luisteraars buiten de hekken veel muzi kaal genoegen schonken. Het korps marcheerde tenslotte af op de tonen van de jazzmars „Half Time Struck", maar daarvoor had een van de jeugdige amazones van de rijschool, Criny Moolenburg, mevrouw Bührmann bloe men overhandigd. In de manege werd het feest voortgezet met een springconcours, waarin de leer lingen van de school hun paarden de bes te beentjes lieten voorzetten. De hindemis sen waren gebouwd door de bekende adju dant J. van Leeuwen. Het trompetter korps besloot daarna het feest met een taptoe, 's Avonds stond er nog een feest avond op het programma. De in de gemeente Velsen gehouden col lecte door het KWF-fonds voor de kanker bestrijding heeft de volgende resultaten opgeleverd: Velsen-zuid 428,66; Velsen- noord 1598,97; IJmuiden 3786,49; Drie huis 884,10; Santpoort-noord 1835, Santpoort-zuid 1051,72. Totaal dus 9584,94. De opbrengst over 1962 bedroeg 6526,54 en over 1963 7867,84. De Haarlemse en Velsense brandweer hebben zaterdagavond met vereende krach ten een brand geblust in een hooiberg aan de Slaperdijk in Haarlem. Het vuur werd met drie hoge- en drie Iagedrukstralen be streden en men slaagde erin ongeveer driekwart van de hooiberg te behouden. De schade wordt geschat op ongeveer 10.000. De brand in de hooiberg, die omstreeks vijf over tien zaterdagavond werd ontdekt, was zowel aan de Velsense als aan de Haar lemse brandweer gemeld, die beide uit rukten. De brandweer uit Velsen was even eerder bij de brand. Gezamenlijk heeft men het vuur bestreden. Een groep in de buurt gelegerde militairen heeft eveneens aan het blussingswerk deelgenomen. De hooiberg bevatte ongeveer 75.000 kilo hooi. Het merendeel hiervan kon door ge zamenlijke krachtsinspanning worden be houden. Slechts de buitenzijde werd door de brand verwoest. De Haarlemse brand weer is tot zondagochtend vijf uur met het nablussingswerk bezig geweest. Omtrent de oorzaak van de brand tast men nog in het duister. Wel staat vast dat hooibroei of kortsluiting niet de oorzaak kan zijn geweest. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 9.75, post- abonnees f 11. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formulieren op aanvraag gaarne ter beschikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Burgemeester en wethouders van Heemskerk verwachten, dat binnenkort de Kroon ten aanzien van het zo genoem de uitbreidingsplan „Assumburg" een be slissing zal nemen. In verband hiermee zal de raad aanstaande donderdag in open bare vergadering beslissen over een door B. en W. voorgesteld onteigeningsplan. De kosten voor het bouwrijp maken van gronden gelegen in het uitbreidingsplan Zuidbroek orden geraamd op bijna 2.75 miljoen gulden. De raad moet nog de no dige kredieten beschikbaar stellen. Indien de raad hiermee akkoord gaat, zal de gemeente Heemskerk ten behoeve van scholenbouw van de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten een bedrag ad 1.070.000 lenen, tegen de koers van 99.25 percent; looptijd 25 jaren en tegen een rente van 57/s percent. Voorts zal de raad nog moeten beslissen over een geldlening groot 3 miljoen gulden, aangeboden door het Algemeen Werkloosheidsfonds te Den Haag; de rente bedraagt 5'/s percent, de looptijd 5 jaar, de koers pari. De gemeente Heemskerk heeft in de loop der jaren reeds verschillende panden ten behoeve van de sanering van de zo ge noemde „Kom" aangekocht en gesloopt. Er moeten echter nog veel panden voor dit doel verdwij pen. De raad wordt ver zocht voor het bouwrijp maken van de gronden gelegen in het uitbreidingsplan Heemskerk-Dorp (complex „Sanering Kom") een krediet ad. 2.286.000 beschik baar te stellen. De Velsertunnel is zondagmiddag bijna doorlopend het toneel geweest van een groot aantal kettingbotsingen. Vooral was dat het geval na afloop van de voetbal wedstrijd Telstar-NAC in Velsen. Om streeks vijf uur kreeg een personenauto in de oostbuis een klapband en botste tegen de muur. Er werd niemand gewond. Kort daarop kwamen eveneens in de oostbuis twee personenauto's met elkaar in botsing. Een van de inzittenden moest naar het ziekenhuis worden gebracht. Nauwelijks was deze opstopping verholpen of drie personenauto's raakten betrokken bij een kettingbotsing toen een van de passerende auto's de as van het linkernchterwiel brpk. Enige wagens slaagden er in tijdig tot stil stand te komen, maar bij drie wagens luk te dat niet. De materiële schade was aan zienlijk. Er werd echter niemand gewond. De heer H. Laros uit IJmuiden heeft van de directie van Hoogovens een belo ning van 850 gulden ontvangen voor twee ideeën, die een kostenbesparing betekenen op het gebied van de ruwijzerfabricage. De heer Laros was op de gedachte geko men zogenaamd vast omsmeltijzer in de rijdende mengers te verwerken tot hoog waardig ruwijzer. Vroeger was het om- smeltijzer bestemd voor de martinstaalfa briek of voor de hoogovens zelf. De direc te methode van de heer Laros biedt een belangrijke besparing. Het vaste omsmelt ijzer in de mengers smelt, wanneer deze transportwagens met vloeibaar ruwijzer bij de hoogovens worden gevuld. Dit idee werd met f 700 gehonoreerd. Een variant op deze gedachte, namelijk om ook oude gietbakjes direct in de mengers om te smelten, leverde de inzender nog eens f 150 op. Ir. A. K. Vroege, chef van de sector ijzer, die bij de uitreiking aanwezig was, noemde deze ideeën een voorbeeld van sa- De heer Laros, op de trap, ziet zijn vondst in de praktijk gebracht. menwerking tussen produktieafdeling en bedrijfsadministratie, van welke laatste afdeling de heer Laros deel uitmaakt „Het dwingt respect af, dat u achter dt cijfers, die u dagelijks hanteert, de wer kelijkheid van de produktie heeft onder kend," aldus de heer Vroege. Na 49 dienstj<*«i zal vrijdag de heer H. Koster, boekhouder bij het Staats- vissershavenbedrijf in IJmuiden, afscheid nemen: hij gaat dan met pensioen. De heer Koster, die 7 september 1899 in IJmuiden geboren werd, kwam op zestien jarige leeftijd als havenklerk in tijdelijke dienst bij het Staatsvissershavenbedrijf. Sedert 1 juli 1960 is hij administratief hoofdambtenaar. Bij de eerste verschijnselen van kaalheid (haaruitval, roos) is de hoofdhuid nog aktief. Doe dan als dhr. v. d. Broek, Bredalaan 163 te Eindhoven die een kuur met de weten schappelijke haarvoedingspre- paraten volgde, met als prachtig succes: weer een gezonde haardos. Horpanta-preparaten (haar- voedingsmiddelen, shampoo, haarcrème, massage-olie en •delbrillantine) verkrijgbaar in In IJMUIDEN bij Drog. Keersemaker, Kennemerlaan 83 D. en H. Kaps. B. M. Nooy, Wijk aan Zeeweg 53 Drog. J. Hagen, Trompstraat 23 Drog. J. van Leeuwen, Lange Nieuwstraat 795 In SANTPOORT bij Drog. Brederode, Bloemendaalsestraatweg 152 Nu jok met Opel Kadett Kruisstraat 19, Haarlem bij de Ridderstr. Tel. 16910 van Shell voor elke rijles-leerling! v 'a- ijffiffiü! 1 Ik wil graag zo'n nuttig grammofoonplaatje ontvangen. Naam: Straat: Plaats: x m *5ik wMwueNïd r.n it üót.a kont ■WBI Ik heb tot nu toerijlessen gevolgd. De vermoede lijke maand, waarin ik examen afleg is1964. N.B. Let op voldoende frankering (8 ct.) van de briefkaart

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 6