Matroos doodt collega met bierglas Voor wegen verbetering in 1965 f 22 miljoen uitgetrokken AGE DANSSCHOOL T. GRIEK Directeur van „Centropa vraagt surséance aan KRAMMETJE FOK en BEGROTING VERKEER EN WATERSTAAT Vier miljoen voor beveiliging in de middenbermen van autosnelwegen Touwtrekken om de aandelen Claeryn Warmer en droog DINSDAG 22 SEPTEMBER 1964 s6?° .MAANDAGS GESLOTEN' Veilig Verkeer krijgt f 1.3 miljoen subsidie Haarlem Kerkelijk nieuws V elsen-IJ muiden Beverwijk Zeehavens Deltawerken Koopvaardij Luchtvaart Relatiegeschenk? DROSTE pastilles, altijd welkom! Spoorwegen V erkeerswet Kleine spaarders gedupeerd Originele attentie? DROSTE pastillesaltjjdwelkom tjonge moet ■c u Sa Bij een zeeliedenruzie op Katendrecht in Rotterdam is gisteravond de 38-jarige Mo- hamed Moar Musa uit Somaliland, ma troos aan boord van het Engelse schip „Richard de Larrinaga" zo ernstig ge wond, dat hij kort daarop is overleden. De man kreeg in „The International Bar" aan de Sumatraweg hooglopende ru zie met een 48-jarige olieman van hetzelfde schip, afkomstig van Ceylon, die de ma troos tenslotte een kapotgeslagen bierglas in de nek drukte. Hevig bloedend strom pelde Musa de bar uit en enkele meters verder zakte hij in elkaar. Voor de genees kundige dienst de man naar een.zieken huis kon overbrengen, was hij al overle den. De dader is onmiddellijk gearresteerd. Musa had juist afgemonsterd zijn schip was 's middags in Rotterdam binnengelo pen en zou :s avonds naar Engeland zijn vertrokken. Kolendampvergiftiging. De 42-jarige ma- chinezetter J. Kracht uit Uithuizen is in zijn woning het slachtoffer geworden van kolendampvergiftiging. Toen de man zondagmorgen de kachel repareerde is hij bewusteloos geraakt. Zijn echtgenote, gewaarschuwd door het oudste doch tertje, vond hem in de kamer levenloos op de grond. Advertentie uifcgob reide SPUSKAART onbiKI PETEN HILLEGOM dagalijka DINER.en SOIREE. DANSANTE res:O2520.5317 Minister Van Aartsen van Verkeer en Waterstaat heeft 4 miljoen gulden op de begroting voor 1965 uitgetrokken voor het aanbrengen van voorzieningen in de middenberm van bestaande auto snelwegen. Ruim 22 miljoen gulden is bestemd voor verbetering van het wegennet. In Noord-Holland zal voor een miljoen gulden worden gebruikt voor plaatselijke verbetering aan ver scheidene wegen. Een der op het Noord zeekanaal bij Velsen dienstdoende stoomponten zal tot motorpont worden verbouwd. De kosten daarvan bedragen 700.000. Het Verbond van Veilig Verkeer, de Ne derlandse Vereniging Bescherming Voet gangers en de Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid zullen een hogere rijksbijdrage ontvangen dan in vorige jaren. Voor het Verbond voor Vei lig Verkeer wordt een subsidie voorgesteld van 1.340.000, ruim 400.000 hoger dan voor 1964. Het subsidie voor de Nederland se Vereniging Bescherming Voetgangers zal worden verhoogd met f 10.000 tot c Orgel- Grote Kerk, vandaag 20 uur concert door Albert de Klerk. Concertgebouw, woensdag 20 u.: Piano recital door Willem Ibes. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „La Fayette", 14 j. Frans Hals, vandaag 14 en 20 uur en woensdag 19 en 21.15 uur: „De rimboe- vechters van Birma", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „De val van Rome", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.30 u.: „Marnie", 18 j. Minerva, 20.15 u.: .Aimez-vous Brahms", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Week end", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De avonturen van Prins Valliant", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Dr. Vreem- delust", 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot zaterdag 26 september geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Tentoonstelling van gra fiek van Albrecht Dürer. Dagelijks van 10-17 u. en zondag 13-17 u. Tot 1 oktober. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van Henk Klein. Tot en met 30 september. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Vandaag en woensdag grammofoonplatenconcert van W. F. Bach en Mozart van 21-22 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etageTentoonstelling „In de Ark wordt getekend". Tentoon stelling van schilderijen, tekeningen en aquarellen van mevrouw Dea van Neder- veen. Tot en met 10 oktober Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dage lijks geopend van 1020 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 23.30 uur. Museum Huis Van Looy (KI. Houtweg/ Kamperlaan): Eretentoonstelling van wer ken van Piet van Egmonc* t.g.v. zijn 75-ste verjaardag. Dagelijks van 10-17 u. en zon dag van 13-17 u. Tot en met 27 september. Teylers Museum (Spaarne 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16e tot en met de 19de eeuw en van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564 (tot en met 30 sept.). Dagelijks, behalve maandag geopend van 10-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 en van 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van voorj aars- en zomerbloe men, tropenkas, minicorso, beeldhouw werken, ponybaan, attractietuin, speeltuin. Dagelijks van 9-18 u. Tot en met oktober. Kunstzaal Barteljoris (Barteljorisstr. 31): Collages en schilderijen van Sam Middle- ton. Tot 26 september. Openlucht-theater Bloemendaal: Ten toonstelling van werken van M. C. v. d- Colk-Verheus, W. A. v. d. Colk en F. A. van Velsen. Dagelijks van 10-17 uur. 's Zondags van 14-17 uur. Tot 27 sep tember. DIVERSEN Raadhuis Bennebroek, vandaag 18 u.: Gemeenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 18 september). Ds. Muns overleden Te Utrecht is na een langdurige ziekte overleden ds. L. W. Muns, predikant bij de gereformeerde kerken te Utrecht-Zuid. Hij was 44 jaar. Ds. Muns is bekend ge worden door zijn berijming van de hon derdvijftig psalmen uit het Hebreeuws en da drie lofzangen uit het Grieks. DINSDAG 22 SEPTEMBER City, 20 u.: „Sodom en Gomorra". Stadsschouwburg, 20 u.: „Gaslicht". WOENSDAG 23 SEPTEMBER City, 20 u.: „Sodom en Gomorra". Stadsschouwburg, 20 u.: „Gaslicht". Raadhuis Velsen, 19.30 uur: Openbare gemeenteraadsvergadering. Felison, expositiezaal Heidestraat 45, IJmuiden-oost, 19-21 uur: Tentoonstelling van werken van Kees den Tex. Voorlichting Havenmond Het voor lichtingscentrum op het Semafoorduin IJmuiden, gewijd aan de havenmond van IJmuiden en het Noordzeekanaal, is toe gankelijk voor individuele bezoekers van 15 to.t 16 uuj-, Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare bibliotheek en leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord 14 tot 17 uur; fifliaal Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 14 tot 17 uur. R.-K. openbare bibliotheek en leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur. DINSDAG 22 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „Cleopatra" (één voorstelling). Luxor Theater, 20 uur: „Irma la Douce" (één voorstelling). WOENSDAG 23 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „Cleopatra" Luxor Theater, 20 uur: „Irma la Douce" (één voorstelling). 60.000. De bijdrage aan de Stichting We tenschappelijk Onderzoek Verkeersveilig heid zal met 100.000 worden verhoogd tot 300.000. Over de waterstaatswerken deelt de mi nister mee dat met de werken ten behoe ven van de uitbouw van de grote zeeha vens in 1965 zal worden voortgegaan. In IJmuiden is de onderbouw van de haven hoofden vrijwel gereed. De bovenbouw zal met behulp van een tweetal hefpontons over een groot gedeelte der lengte wor den aangebracht. Het werk zal in 1966 wor den voltooid als zich geen bijzondere te genslagen voordoen. De opruiming van wrakken in de haven mond van IJmuiden zal met het oog op de vordering van de werken tot verbetering van de havenmond met kracht worden voortgezet. Er is twee miljoen gulden voor uitgetrokken. Ook met de opruiming van wrakken in de mond van de Rotterdamse Waterweg en in de Westerschelde zal wor den voortgegaan, evenals met het oprui men van bunkers in de duinen langs de Noordhollandse kust. Het modelonderzoek en de verdere voor bereiding voor de bouw van een nieuwe buitenhaven in Scheveningen vraagt meer tijd dan aanvankelijk werd voorzien. Als gevolg hiervan zal het niet mogelijk zijn reeds in 1965 met de uitvoering van dit werk te beginnen. Hoewel de voortgang der Deltawerken in 1964 bevredigend is geweest, blijkt toch dat de afsluiting van het Haringvliet niet vóór 1969 kan worden verwezenlijkt. Aan vankelijk was afsluiting in 1968 in 't voor uitzicht gesteld. In 1965 zullen nog reste rende werkzaamheden worden verricht aan de Grevelingendam. De werken in het Volkerak vorderen zodanig dat de afslui ting tijdig vóór die van het Haringvliet te gemoet kan worden gezien. Met de werken aan de afsluitdam in het Brouwershaven- sche Gat zal een begin worden gemaakt. Watervervuiling De bestrijding van de waterverontreini ging zal krachtig worden voortgezet. Er is een belangrijk bedrag voor subsidies uit getrokken, onder meer ter beperking van binnendringend zout in IJmuiden en in het IJsselmeer en ter bestrijding van de wa terverontreiniging in het gebied van de Dommel, de AA, langs rand van de Velu- we en in de kanaalzone van Zeeuws-Vlaan- deren. Over een wettelijke regeling inzake het tegengaan van waterverontreiniging heeft de Raad van State inmiddels advies uitgebracht. de passagiersschepen is in tien jaar tijds teruggelopen van 119 tot 50. De desbetref fende tonnage verminderde van ruim 831 000 tot 530 brt. Uiteraard heeft daartoe de omstandigheid dat de K.P.M. haar pas sagiersvervoer in de Indonesische wateren heeft moeten beëindigen, in belangrijke mate bijgedragen. De minister noemt deze ontwikkeling even onvermijdelijk als verontrustend, daar eventuele verdere ontwikkelingen op het gebied van lonen en prijzn mogelijk nog meer nadeel voor de concurrentiepo sitie van onze koopvaardijvloot in het al gemeen zou kunnen hebben. Aandacht zal moeten worden geschonken aan de ont wikkelingen op het gebied van de voort stuwing van koopvaardijschepen door kernenergie. Minister Van Aartsen is bezorgd over de structurele moeilijkheden waarmee de Nederlandse koopvaardij te kampen heeft als gevolg van de loon- en prijsontwikke lingen. De verkoop van grote passagiers schepen zal in ernstige mate afbreuk doen aan de positie van de Nederlandse vlag op de wereldzeeën. Twee grote rederij en hebben de passagiersvaart gestaakt. Het aantal onder Nederlandse vlag varen- Omstreeks 1968 zal het luchtverkeer in het hogere luchtruim boven Nederland, België en Noordwest-Duitsland geregeld worden vanuit een in ons land te vestigen Eurocontrolcentrum. Over de K.L.M. zegt de minister dat de tot nu toe over 1964 behaalde resultaten bevredigend zijn, al zal ook in dit jaar nog geen evenwicht tussen inkomsten en uitgaven worden bereikt. Op dat even wicht wordt echter aangestuurd door con solidatie van de produktie, efficiënt be drijfsbeheer en grote verkoopinspanning. Dat brengt echter mee dat het relatieve aandeel van de K.L.M. in de wereldlucht vaart daalt en dat de omvang van het be drijf meer wordt afgestemd op de ver voersstromen van en naar ons land, Advertentie waardoor de maatschappij minder kwets baar wordt. De spoorwegen zullen volgend jaar be ginnen met het inbouwen van apparatuur voor automatische treinbeïnvloeding ten einde de veiligheid van het treinverkeer te vergroten. De voorbereidingen voor het in bouwen zijn nagenoeg voltooid. Er komen nieuwe elektrische vierwagenstellen ter vervanging van thans rijdend elektrisch materieel en van getrokken rijtuigen van oudere typen. De elektrificatie van 't baan vak Arnhem-Babberich zal in 1966 worden voltooid. Ongeveer 75 onbewaakte over wegen zullen van een automatische bevei liging worden voorzien en 30 overwegen worden gemoderniseerd met halve over wegbomen. Twintig overwegen worden op geheven als gevolg van ruilverkavelingen. De modernisering van het Delftse sta tionsgebouw zal medio 1965 voltooid zijn. Voorts zal worden begonnen met de bouw van nieuwe stations in Vlaardingen en Weesp. De stations Dordrecht, Heerlen, Sneek en Steenwijk zullen worden gemo derniseerd. Alkmaar en Helmond krijgen een nieuwe vrachtgoederen- en douane loods. -Nu het ontwerp van een reglement ver keersregels en verkeerstekens een zekere afronding heeft gekregen, zal de herzie ning van de wegenverkeerswet spoedig weer ter hand worden genomen, zo deelt minister Van Aartsen mee. Het door prof. Belinfante ontworpen reglement heeft het departement verlaten en is om advies naar de colleges van Gedeputeerde Staten gezonden. Een ontwerp tot herziening van meer technische onderwerpen van het Wegenverkeersreglement heeft het depar tement eveneens verlaten. Prof. Belinfante zal het reeds eerder door hem opgestelde wetsontwerp aanpassen aan de sedert dien opgetreden ontwikkeling. Advertentie ZIJLWEG 49 - HAARLEM - TEL. 14441 Bij onderstaande clubs voor BEGINNERS kunnen wij nog dames indelen Woensdag 8 uur; donderdag 8 uur; zaterdag 7 en 8.15 uur. Op zondag 6.15 uur (leeftijd 1416 j.) en dinsdag 9 uur (boven 20 j.) nog dames en heren. (Van onze correspondent) DEN HAAG Jarenlange spanningen tussen de directie van de Centropa Cha let Service N.V. in Amsterdam en een 60-tal eigenaren van bungalows in Cogole in Italië hebben ertoe geleid dat thans de directeur van de Centropa surséance van betaling heeft aangevraagd. Het ziet ernaar uit dat niet alleen de eigenaars van een aantal bungalows is gedupeerd, maar ook een vermoedelijk groot aantal participanten, mensen die aan de financiering van het bungalowdorp Co- goleto hebben bijgedragen voor 600,- of Advertentie 42. Eerst bij het krieken van de dag merkten Brammetje Fok en zijn metgezel len, dat zij door het kaperschip van IJze ren Hendrik werden achtervolgd. „Voorrr- ruit vaarren!" riep Tutu opgewonden, maar het goede schip Kokanje kon tegen de snelheid van het grote kaperschip niet op. „Boem 1" daar dreunde het kanon van het schip met de zwarte vlag en het water spatte op voor de boeg van de Ko kanje. „We moeten stoppen", zei scheeps kat Karo. „En de juwelen van Opar terug geven? Dat nooit!" zei Brammetje Fok. Scherp stuurde hij zijn schip onder de wal. Hoog rees de rotsmuur op „We kunnen nergens heen, we zijn ingesloten", stamelde Karo. Hij leek gelijk te krijgen, maar plotse ling kreeg Brammetje een grandioos idee! pglle9 pelli en pingg NO MOETEN WEOPPASSEN, DAT EROITONZE 80S OOK NIET WEER ROLSCHAATSEN KOMEN 46 KOMT 401ST OP TIJD, ZEEROB ZO KUNNEN W6 BET6R METENHOE HOO<bj DE 80S MOET WORDEN^ 'JA. WE HOEVEN NIETS NATE METEn!, ^©PIB .<583-D. een veelvoud daarvan. Elke coupure van 600,- gaf hun het recht op een week gratis vakantie in een der bungalows. De kwestie is zeer gecompliceerd door dat twee groepen bungaloweigenaars, die in verschillende coöperaties zijn verenigd elkaar het recht op het aandelenpakket betwisten. De aandelen bevinden zich thans onder berusting van een Amster damse advocaat. Volgens de directeur zijn de moeilijkhe den voor Centropa ontstaan als gevolg van het falen van een Italiaanse onderne ming. Deze had zich verplicht voor Cen tropa een bungalowpark in de buurt van Livorno te bouwen. De directeur had al aan enkele honderden Nederlanders de ze bungalows verhuurd. Maar toen de huurders vol verwachting naar Livorno trokken voor een zonnige vakantie, bleek daar echter geen enkele bungalow te zijn gebouwd. Volgens de Centropa-directeur zijn de hoge kosten enkele tonnen, die hij toen heeft moeten maken om de mensen onder te brengen het begin geweest van sindsdien onoplosbare financiële moeilijk heden. In 1962 werd een coöperatieve „Heuca' het oogmerk de belangen der deelnemers te behartigen. „Heuca" heeft zich veel moeite gegeven het pakket aandelen van de afzonderlijke n.v. „Vakantiedorp Cogoleto" in handen te krijgen, teneinde er voor te zorgen, dat de vereiste pachtsom door toedoen der coöperatie rechtstreeks aan de grond eigenares zou kunnen worden voldaan. Dit gelukte echter niet doordat zich enige tijd na de oprichting van Heu ca een andere cöperatie van de eerste afsplitste en als „Country Club" even eens slag om de aandelen begon te le veren. Deze tweede coöperatie, die meer leden telt dan Heuca zou het grootste deel van het aandelenpakket hebben verkocht, van het aandelenpakket hebben aange kocht. Een kort geding, dat dit jaar in Am sterdam heeft gediend om het beit van de aandelen, werd door Beuca verloren. Een der bestuursleden procedeert nu tegen de directeur van Centropa over het aandelenpakket. De directeur zou name lijk het pakket als onderpand hebben ge geven aan een geldschieter, die hem een ton had geleend. Toen hij niet in staat bleek dat bedrag terug te betalen zou dat pakket het eigendom van de geld schieter zijn geworden. Een kleine groep heeft daarna, als Vereniging van Vrien den van Beuca, met de geldschieter een overeenkomst gemaakt voor aankoop van de aandelen. Maar op de datum van be taling van de eerste tranche van de koop som bleken de aandelen echter nog steeds onder berusting van de Centropa- directeur te zijn. Het proces, dat thans wordt gevoerd, is dan ook gericht op de uitlevering van de aandelen aan de Vrienden van Beuca" maar de andere club van belanghebbenden, de „Country Club", houdt vol, dat zij recht heeft op de aandelen. Achter dit touwtrekken om de aandelen door de eigenaars der bunga lows gaat een andere tragiek schuil, die van de kleine spaarders, die van 600 of meer hebben gestoken in een schijnbaar solide onderneming en op schijnbaar voor delige voorwaardenuitloting van de parti cipaties na vijf jaar en ieder jaar een gratis bungalowvakantie bij wijze van ren te. Verder. Dankzij informaties van de Ame rikaanse communicatiesatellieten Echo-1 en Echo-2, weet men nu dat de Bermu da eilanden 67 meter verder naar het noorden en 32 verder naar het westen liggen dan algemeen werd aangenomen sinds de eilandengroep 449 jaar geleden is ontdekt. Brugwachter verdronken. Toen de brug wachter J. Loos zaterdagnacht om dri» uur naar de Meerbrug in Nieuwe Wete ring ging om de zestigjarige G. Huig- sloot af te lossen, bemerkte hij dat deze niet op zijn post aanwezig was. Wel vond hij zijn rijwiel en enkele aan hem toebehorende eigendommen. Vermoe dende dat er 'n ongeval had plaats gehad waarschuwde hij de rijkspolitie, 's Mor gens om negen uur was het slacht offer door een visser gevonden. De man was te water geraakt en verdronken. NAVO-oefening. Deze maand en in okto ber zal een grote gecombineerde NAVO- vlootoefenimg worden geohuden in het oostelijk deel van de Atlantische Oceaan en het Engelse Kanaal. Vlootstrijdkrach- ten van België, Denemarken, Frankrijk, Nederland, Noorwegen, Groot-Brittannië en de Verenigde Staten zullen hieraan deelnemen met totaal 125 schepen, 170 vliegtuigen en dertigduizend manschap pen en officieren. De oefeningen zullen aanvalsmanoeuvres, onderzeebootbestrij- ding, het leggen en vegen van mijnen en het escorteren van konvooien omvatten. Advertentie -OeVe Het K.N.M.I. deelt mee: Het centrum van een hogedrukgebied verplaatste zich in de nacht van maandag op dinsdag van Parijs naar de Vogezen. Hierdoor draaide de wind in ons land naar richtingen tus sen zuidwest en zuid. Tegelijkertijd begon de luchtdruk in Engeland te dalen op de nadering van een warmtefront, dat bij een zeer omvangrijke depressie behoort waar van het centrum ten zuidwesten van IJs land wordt aangetroffen. De regenzone reikte niet zuidelijker dan tot Londen. Het laat zich aanzien dat deze ons land vrij wel ongemoeid laat. Als het hogedrukge bied morgen boven midden-Duitsland is aangekomen wordt warmere lucht uit Frankrijk aangevoerd, waarin het over het algemeen vrij zonnig zal zijn en droog. In de afgelopen nacht kwam in het bin nenland hier en daar nachtvorst voor. Voor de komende nacht is de kans op nachtvorst te verwaarlozen. WERKRAPPORTEN Maximum-temperaturen 00 c ■03 G.C 00 -2 d binnen- en buitenland. d CO H u d Neerslag: laatste 24 uur. dl M SB 2 Den Helder half bew. zzo 14 0 Ypenburg zwaar bew. z 14 2 Vlissingen licht bew. zzw 15 1 Eelde licht bew. zw 13 4 De Bilt half bew. z 15 1 Twente zwaar bew. windst. 13 3 Eindhoven zwaar bew. windst. 14 0 Z.-Limburg half bew. zzw 15 0,3 Helsinki mist windst. 12 1 Stockholm motregen nnw 13 1 Oslo half bew. windst. 10 0,1 Kopenhagen onbewolkt wnw 11 0,8 Aberdeen regen z 10 3 Londen zwaar bew. z 17 0 Amsterdam zwaar bew. z 14 1 Brussel zwaar bew. zw 14 4 Luxemburg zwaar bew. w 12 0.» Parijs licht bew. windst. 16 0 Bordeaux licht bew. ono 20 0 Grenoble licht bew. windst. 17 0 Nice zwaar bew. n 25 0 Berlijn zwaar bew. nw 13 1 Frankfort licht bew. w 16 0,1 München onbewolkt wnw 12 1 Zürich half bew. windst. 12 1 Genève onbewolkt windst. 14 0,3 Locamo onbewolkt wzw 20 0 Wenen half bew. nw 15 0 Innsbruck regenbui z 11 20 Belgrado onbewolkt w 16 3 Athene regen nw 0,1 Rome onbewolkt ono 29 0 Barcelona zwaar bew. ono 23 0 Madrid licht bew. windst. 30 0 Mallorca onbewolkt windst. 0 Lissabon onbewolkt ono 30 0 Woensdag 23 september Zon op 6.27 uur, onder 18.36 uur. Maan op 19.44 uur, onder 8.12 uur. Maanstanden 21 sept. 18.31 uur volle maan 28 sept. 16.01 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 22 september Hoog water 4.03 uur en 16.25 uur. Laag water 12.10 uur en uur. Woensdag 23 september Hoog water 4.39 uur en 16 59 uur. Laag water 0.30 uur en 12.43 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort il 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2