Antoniusziekenhuis huldigde geslaagde verpleegsters Opvangcentra in IJmuiden voor de niet-gebonden jeugd Minder vis bracht meer op in zeven maanden van 1964 Experiment van Deltadienst In en om de stad oeverzoeelijken Marinehelikopter maakt noodlanding Loendersloot Betaling abonnementsgeld per giro Na overvloed nu dure tomaten LAINES DU PINGOUIN Festiviteiten van 60-jarig Sparta Irenecomité wil gaan terugslaan Kort IJmondnieuws HOE DE DUIVEN VLOGEN Havenberichten DINSDAG 22 SEPTEMBER 1964 7 Na feestelijke rondrit in IJmuiden Na vlucht bij IJmuiden Nieuwe geest en nieuwe activiteiten Glazenwasser bestal een hotelhouder Kort nieuws Haring In Beverwijk: Kleuter liep tegen een bromfiets KKlIlftElgl Zege van DCIJ-tiental op Haarlemse damclub De ECHTE Helderse Taai COR v. d. MEER Als het niet tegen loopt, dan zal medio volgend jaar de behandeling in de Tweede Kamer van het wetsontwerp tot opheffing van de gemeenten Beverwijk en Heems kerk, de vorming van een nieuwe ge meente Beverwijk en grenswijziging tus sen Velsen en Beverwijk plaats vinden. De minister van Binnenlandse Zaken en de parlementsleden hebben dus nog negen maanden om zich gereed te maken voor de strijd in Den Haag. Intussen woedt in de IJmond de oorlog onverminderd voort; via communiqués, pers en radio kan men vernemen hoe slecht men het wel kan treffen met z'n buren; voor de slotfase van de veldslag, de „kill" zal dan wel de televisie worden ingeschakeld. Een landelijk dagblad deze keer het Amsterdamse Parool wijdde dezer da gen een hele pagina aan de huidige ver houdingen tussen de IJmond-gemeenten. Een belangrijk gedeelte wordt in beslag genomen door uitspraken van de burge meesters van Velsen, Beverwijk en Heems kerk, door het blad lichtelijk ironisch be titeld als „drie boze burgemeesters". Vel- sens burgemeester herhaalt consequent wat hij onlangs voor de K.R.O.-microfoon heeft gezegd en de burgemeester van Be verwijk wilde niet achter blijven, want van hem is de uitspraak genoteerd, dat zijn gemeente niet meer met Velsen en Heemskerk zal samenwerken, indien Be verwijk en Heemskerk niet zullen worden samengevoegd. Is dit nu allemaal wel zo gemeend? Of zijn het dingen, die in het vuur van het gevecht zijn gezegd? In elk geval zal, nadat de Staten Gene raal een beslissing hebben genomen over de bestuurlijke toekomst van de IJmond- Noord (hoe deze dan ook uitvalt) de uit voering van deze beslissing toch loyaal dienen te worden uitgevoerd door de la gere bestuursorganen. Maar, hoe moet dit nu, indien twee of drie betrokken burgemeesters onverzoen lijk blijven? Een feit is, dat men aardig op weg is een basis te leggen voor nog slechtere verhoudingen en zo iets kan natuurlijk nooit in het belang zijn van de bevolking, noch voor de nationale economie, waarin de IJmond (met zijn grootindustrieën, om maar een voorbeeld te noemen) toch be paald geen onbelangrijke rol speelt. Zijn, zonder dreigementen in de geest van ,,'t wordt nooit meer goed tussen ons" geen goed gefundeerde pleidooien meer te voeren voor status quo, samenvoeging van twee of samensmelting van drie gemeen ten? Een Agusta-Bell helikopter van de mari ne luchtvaartdienst heeft gistermiddag om streeks half één een noodlanding moeten maken in de omgeving van Knollendam. Het hefschroefvliegtuig maakte met een tweepersoonsbemanning een oefenvlucht in de omgeving van IJmuiden. Persoon lijke ongelukken hebben zich niet voor gedaan. De Agusta-Bell helikopters worden nu aan de grond gehouden volgens de mari nevoorlichtingsdienst. Die maatregel is genomen in verband met het onderzoek dat wordt ingesteld naar de oorzaak van de noodlanding. Advertentie EXCELSIOR STEEL- STOFZUIGER 137.50 oersterke motor met Kema keur licht van gewicht 1 jaar garantie grote stofberging gemakkelijke betaling en 100% service bij Lange Nieuwstr. 435 IJmuiden - Tel. 4654 In het Antoniusziekenhuis in IJmuiden windt men er geen doekjes om wanneer leerling-verpleegsters hun opleiding met succes bekronen. De spanning van het examen ontlaadt zich dan in een uitbundi ge huldiging die deels binnenshuis deels in het openbaar zijn beslag krijgt. Zo was het maandagavond niet anders. Met tam boers en trompetters van de IJmuider Harmonie voorop werden de negen voor het A-diploma ziekenverpleging geslaagde meisjes in een met lampions en slingers versierde melkwagen triomfantelijk aan den volke getoond. In Volendams kostuum gestoken paranimfen luisterden deze fees telijke rondrit door de omgeving van het ziekenhuis op. In het St. Fidelis-gebouw werd het festijn voortgezet waar, zoals ge bruikelijk, diverse afdelingen van het zie kenhuis hun steentje aan de hartelijke en plezierige stemming bijdroegen. De negen geslaagden zijn Nel de Wildt, Riet Kramer, Miep v. d. Bogaard, Toos van Hout, Ine Pels, Jacqueline v. d. Hoo- ge, Nel Eijs, Ank Nieuwendijk en Elly Besseling. De opvangcentra voor de „niet-gebonden jeugd" in IJmuiden, Buurthuis Brulboei in Oud-IJmuiden aan de Kanaalstraat en Clubhuis De Spil bij de Stadsschouwburg in IJmuiden Oost, zetten weer hun deuren wijd open voor de generatie jongeren, die met een eufemisme „zwak sociaal" wer den genoemd. Hoewel voor velen van de club- of buurthuisbezoekers deze betiteling geen opgeld meer doet. De teamleider van de vier gesalarieerde medewerksters en medewerker aan het buurthuis De Brul boei, de heer A. Bosua, is van mening dat dit soort van jeugdwerk een langzame maar zekere verandering heeft ondergaan. Een symptoom van deze ontwikkeling is de naamsverandering van „De Brulboei". Op de grote Zeebadtrofee, de inzet van de ÏJmuidense strandvoetbalcompetitie waar in Brulboei zich de sterkste toonde, staat nog met sierlijke letters „Clubhuis Brul boei", maar de ruime Brulboeibehuizing zal voortaan „Buurthuis Brulboei" heten. Onder clubhuis wordt namelijk een in- itelling verstaan, die zijn activiteiten richt op jongeren, die ouder zijn dan 14 Jaar. Voorheen was dit bij De Brulboei ook het geval, maar steeds meer ging de leiding ook aandacht besteden aan de nog jongeren. Thans heeft Brulboei cursussen en regelmatige bijeenkomsten voor kinde ren vanaf 4 jaar. Omdat dit werk op de gehele buurt af gestemd is vele vaders van de jeug dige Brulboeibezoekers schudden de kaar ten in het domein van hun kinderen tij dens de drukbezochte klaverjasdrives ipreekt de heer Bosua liever over een „buurthuis" dan over een „clubhuis". Het drie verdiepingen tellende Brulboei gebouw aan de Kanaalstraat op de hoek van de Kerkstraat in Oud-IJmuiden heeft vele vertrekken, waar de jeugd van aller lei kan doen of vinden, dat haar interesse heeft. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 9.75, post- abonnees 11. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formulieren op aanvraag gaarne ter beschikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE De Brulboeileiding heeft ook dit jaar weer een paar noviteiten in petto. Voor de kleuters van 4 tot 6 jaar is er kleuter- ritmiek, terwijl meisjes vanaf 11 jaar zich kunnen uitleven met het bereiden van maaltijden. De nieuwste aanwinst van Brulboei, het watersportcentrum „De Uiterton" ge noemd naar een bekende brulboei voor de kust van IJmuiden aan de mooie Nel bij Spaarndam, is een riant buitenhuis voor de IJmuider jeugd. De nieuwe cur sus kanobouw zal beslist inslaan bij deze jeugd. Temeer daar iedere jongeman, ouder dan 13 jaar zijn eigen kano onder deskundige leiding kan bouwen voor onge veer 40 aan materiaal. Een grote wens van de heer Bosua is om de beschikking te hebben over een of meer zeilboten. Hij hoopt dit jaar finan cieel deze nieuwe aanwinsten voor het bui tenhuis te kunnen bewerkstelligen door middel van acties onder de Velsense be volking. Met veel enthousiasme is de film- en to neelclub van start gegaan. Deze geestdrif tige jongeren willen zich zelfs al aan een speelfilm wagen, die betrekking zal heb ben op het buurthuiswerk. Dat het open instuifwerk een belangrijke plaats blijft innemen bij Brulboei is zeker, terwijl ook aan verenigingen, die niet over eigen lokaliteiten kunnen beschikken in Buurthuis De Brulboei terecht kunnen. Zo heeft de bejaardensociëteit iedere ochtend een vast onderkomen gekregen in het Brul boeigebouw, waarin ook judo-, ballet-, rit miek-, timmer-, handbewerkings-, smeed-, electro-, naai-, kook-, biljarts klaverjas-, bromfiets- en voordrachtscursussen of clubs door de Brulboeistaf georganiseerd worden voor de leden van bijna duizend gezinnen, die aktief aan dit buurthuiswerk meedoen. Ook „De Spil" startklaar Het roomskatholiek clubhuis De Spil in IJmuiden-Oost is na een korte onderbre king op de zomerkampen gereed om de jeugdige bezoekers op te vangen. Nieuw bij De Spil is de balletcursus voor meis jes vanaf 15 jaar in samenwerking met de r.k. speeltuinvereniging Vrij en Blij. Andere nieuwe activiteiten zijn, bij vol doende deelname: boetseren, vrije expres sie, toneel en model- en radiobouw. De politie in Beverwijk heeft een 21-ja- rige glazenwasser afkomstig uit Groningen ingesloten, die er van verdacht wordt 450 gulden te hebben ontvreemd ten nadele van een Beverwijkse hotelhouder. De Gro ninger zou het geld zondagmorgen heb ben weggenomen uit een bureau in het ho tel waar hij overnachtte. Het viel op dat de man veel geld verspeelde aan een trek- automaat in het café van het hotel. Bij zijn aanhouding door de politie legde de glazenwasser een bekentenis af. Oorlogssouvenirs. Op het westelijk deel van het fabrieksterrein van Hoog ovens in IJmuiden, in de omgeving van de zogenoemde Slakberg, bevinden zich nog ruim twintig ondergrondse oorlogs bunkers. In het kader van de al eerder aangekondigde werkzaamheden bij de slakberg begint men binnenkort met het opruimen van deze herinneringen aan de wereldoorlog. De Nederlandse zee- en kustvisserij heeft in de eerste zeven maanden van 1964 opgeleverd 84.889.000 kilogram vis, die 64.182.000 opbracht. In de eerste zeven maanden van vorig jaar werd aangevoerd 86.874.000 kilogram vis, waarvan de op brengst 61.308.000 was. De vangsten van de drijfnetvaartuigen bleven tot begin vorige maand matig; de haringtrawlers hadden in het algemeen een gunstige visserij. De aanvoer van plat vis, in het bijzonder van tong, viel tegen. Het aanbod van schelvis was groot. In de garnalensector kon een groter aanbod dan in juni tegen betere prijzen worden afge zet. De produktie van mosselen was be vredigend; de kwaliteit van de mosselen was zeer goed. Het aantal schepen, dat aan de zoute haringvisserij deelnam steeg van 169 in juni tot 183 in juli. Van laatstgenoemd totaal oefenden 46 schepen de haringdrijf- netvisserij uit en 137 de haringtrawl- visserij. De bepaling, dat de drijfnetvaar- tuigen met slechts 80 netten mochten vissen kwam per 13 juli te vervallen. De regeling, dat van de haringaanvoer van een vaartuig, waarmede de visserij met behulp van het trawlnet werd uitgeoefend, per visreis 175 kantjes als gezouten haring voor menselijke consumptie ten verkoop mochten worden aangeboden, met dien verstande dat boven 100 kantjes tegenover elk kantje 2 kisten verse haring van de betreffende aanvoer moesten worden aan gevoerd, bleef tot 5 juli van kracht. Per deze datum werd het kwantum ge zouten haring, dat voor menselijke con sumptie ten verkoop mocht worden aange boden, gesteld op 250 kantjes; mits tegen over elk kantje boven 150 kantjes 2 kisten verse haring werden aangevoerd. Per 12 juli mochten boven de 150 kantjes nog kantjes gezouten haring ten verkoop wor den aangeboden, mits tegenover elk kantje tevens 2 kisten verse haring werden gesteld. De export van verse haring bereikte in juli 1964 het totaal van 810 ton voor een waarde van 432.000. In de overeenkom stige maand van 1963 waren deze totalen respectievelijk 756 en 334.000. Verzonden werd naar België (299 ton) en West-Duitsland (510 ton). Gedurende de zomermaanden is de verzending van bok king doorgaans niet groot. De uitvoer- totalen waren in de verslagmaand 114 ton en 160 000 tegen respectievelijk 151 ton en 230.000 in juli 1963. Export vond plaats naar België (11 ton), West-Duitsland (47 ton) en Griekenland (40 ton). De aanvoer van makreel vertoonde in juli een meer bevredigend beeld dan in juni. Het aanbod steeg namelijk van 937 ton, gemiddelde prijs 0,28 per kg tot 1.326 ton, gemiddelde prijs 0,27 per kg. Van laatstgenoemd totaal behaalde 41 ton de minimumverkoopprijs van 0,18 per kg. niet en werd doorgeleverd aan de vismeel- industrie. Ruim 90 ton werd afgekeurd of was niet marktwaardig. De uitvoer van makreel bedroeg 125 ton. De grote schelvisaanvoeren hielden in juli van dit jaar aan. Vooral de kleinere soorten waren in overvloedige hoeveel heden aan de markt; deze werden slechts tegen lage prijzen afgezet. Te IJmuiden bestond het assortiment schelvis uit 15 ton groot 0,84), 12 ton grootmiddel 0,61), 21 ton kleinmiddel (ƒ0,53), 38 ton klein I (ƒ0,50) en 1.330 ton klein II 0,23). Scheveningen leverde 231 ton schelvis. Uitgevoerd werd 70 ton schelvis; de import bedroeg, omgerekend tot vers gewicht, 242 ton. Voor kabeljauw werden, bij een teleur stellend aanbod iets hogere prijzen betaald dan in juni. De gemiddelde afsla,gprijs steeg van 0,63 per kg tot 0,64 per kg, terwijl de aanvoer daalde van 766 tot 701 ton. IJmuiden leverde 115 ton grote kabel jauw (ƒ0,94), 103 middel 0,82), 75 ton klein I 0,81), 48 ton klein II 0,67) en 171 ton klein III 0,27). Te Scheveningen werd 169 ton afgeslagen. De uitvoer van kabeljauw bedroeg 336 ton. Geïmporteerd werd 1.444 ton. Vergeleken met juni liep de aanvoer van schol met 25 percent terug. Deze daalde namelijk van 2.031 ton gemiddelde prijs 0,41 per kg tot 1.551 ton, gemiddelde prijs 0,55 per kg. Te IJmuiden bestond de samenstelling uit 11 ton groot 1,10), 58 ton grootmiddel 1,05), 93 ton kleinmiddel 0,87), 347 ton klein I 0,65) en 509 ton klein II 0,41). Te Scheveningen werd 260 ton schol af geslagen. Ruim 730 ton schol werd geëxporteerd. De tongvangsten vielen in de verslag maand sterk tegen. De aanvoer bedroeg slechts 464 ton, waarvoor gemiddeld bijna 6,per kg werd betaald. Te IJmuiden werd 11 ton grote tong afgeslagen (ƒ7,75), 60 ton grootmiddel 5,51), 64 ton klein middel 5,42), 46 ton klein I 6,28) en 19 ton klein II 6,22). Scheveningen leverde 75 ton tong. De gehele aanvoer werd geëxporteerd. Nadat vorige week op de Beverwijkse groenteveiling grote hoeveelheden toma ten waren dorgedraaid, zijn de tomaten nu duur geworden: per kilo werd gisteren tot 1,11 betaald; het aanbod was ruim. De noteringen waren: andijvie 8-15, bloemkool 22-50, sla 6-18, spinazie 21-52, postelein 32-51, bospeen 14-30, waspeen 12-28, sperziebonen 52-116, snijbonen 40- 155, pronkbonen 20-29, prei 16-32, tomaten 45-111, komkommers 14-37. Op de Hendrik Mandeweg in Beverwijk liep maandagmorgen een driejarig jonge, tje plotseling de rijweg op. Een 58-jarige bromfietser kon een aanrijding niet ver mijden. Het knaapje is met een hoofd wond naar het Roode Kruisziekenhuis overgebracht maar kon na daar te zijn behandeld naar de ouderlijke woning wor den vervoerd. Het letsel bleek niet van ernstige aard te zijn. Advertentie De beroemde Franse breiWOL en natuurlijk weer de mooiste kleuren MARKTPLEIN 7 Het bestuur van de op één na oudste gymnastiekvereniging in Velsen, „Sparta" te Velsen-Noord, dat thans voorbereidse len treft voor de viering van het diaman ten feest heeft een feestelijk programma voor leden en belangstellenden vastge steld. Op vrijdag, 2 oktobr 's avonds te acht uur wordt een receptie gehouden in hotel „Ter Burg" te Beverwijk, aangezien de „bakermat" van „Sparta", het gebouw „Concordia" van de Koninklijke Papierfa brieken Van Gelder Zonen n.v. te Velsen- Noord op die avond niet beschikbaar is en in dit gemeentedeel ook niet over an dere zalen kan worden beschikt. Wel zal gebouw „Concordia" op zater dag, 3 oktober het middelpunt zijn van de feestelijkheden rond het diamanten be- staansfeest. Des middags om drie uur wordt er een jeugdfeestmiddag gegeven, 's Avonds om acht uur is er feest voor de ouderen met onder anderen de mede werking van Ria Valk en Truxino Com pany. Deze avond wordt afgesloten met een bal, waarbij de „Sunbeans" de muziek verzorgen. Omdat „Sparta" in Velsen-Noord een grote historie achter zich heeft en dus ve le bekenden uit de directe omgeving min of meer achter zich heeft (gehad) zal in de étalage van de heer M. van 't Hof aan de Wijkerstraatweg 188 een flinke plaats worden ingeruimd voor foto's en prijzen, die in de loop der jaren zijn verzameld. De leden van het „Comité prinses Ire ne" zijn van plan stappen te ondernemen tegen de aantijgingen en openlijke ver dachtmakingen vooral aan het adres van de voorzitter van het comité, dr. J. P. Gribling door de uitgetreden secre taresse mevrouw Baahlman-Verhoeven. Dr. J. P. Gribling heeft verklaard veel te lang alles te hebben geslikt. Na aan tijgingen, laster en chantage (indien hij voor 1 september niet zou aftreden als voorzitter zou zijn carrière worden gebro ken) wordt nu zijn integriteit ten opzichte van het comité in twijfel getrokken. Bin nenkort zal tevens de beslissing vallen over de bevoegdheid tot beschikken over het cadeaubedrag van een halve ton dat gedeponeerd is bij de Nederlandse Kre dietbank in Nijmegen. DCIJ heeft de eerste wedstrijd voor da Noordhollandse damcompetitie met 13-7 van de Haarlemse damclub gewonnen. De zege was volkomen verdiend daar het verzwakte aloude HDC geen enkele partij kon winnen. Bij de Haarlemse damclub ontbraken de eerste drie spelers v. Kes- teren, De Groot en Bus. DCIJ miste J. de Boer. De uitslagen luiden: DCIJHaarlemse damclub: 1. K. PippelJ. Koren 2-0; 2. T. TielrooyC. Schelfhout 2-0; 3. H. Laros G. de la Rie 2-0; 4. B. Dukel—J. B. Sluiter 1-1; 5. P. v. d. Berg—J. H. Meure 1-1; 6. J. van StratenG. Zeeuw 1-1; 7. H. Zwier H. T. Luif 1-1; 8. L. BinkhorstH. G. Teunisse 1-1; 9. A. W. BeukemaH. J. Rozijn 1-1; 10. M. BosmaA. Smit 1-1. Totaal 13-7 voor DCIJ. De overige uitslagen van de 1ste ronde luiden: DiemenZaandam 9-11; Trefpunt KDA 11-9; HeemstedeGezellig Samen zijn 6-14; Jozeph BlankenaarHet Oosten 16-4; DCIJHaarlemse damclub 13-7. Advertentie is weer vers verkrijgbaar bij het bekende adres KENNEMERLAAN 131 - TEL. 5389 Potplanten. In het hervormd vereni gingsgebouw aan de Beverwijkse Schans heeft „Floralia" zaterdagmiddag haar jaarlijkse tentoonstelling gehouden van potplanten, die in het voorjaar aan de schoolgaande jeugd waren uitgereikt. Er waren meer dan duizend planten ingezon den. De wisselbeker, die vorig jaar door de St. Margrietschool was gewonnen, ging nu naar de H. Hart-meisjesschool. Burge meester J. G. S. Bruinsma behoorde tot de bezoekers. Geen spreekuur. De wethouder van Sociale Zaken te Velsen, de heer J. van Leeuwen, en de wethouder van Financiën, de heer J. Kolkman, houden op woensdag 23 september 1964 geen spreekuur. IJMUIDEN. Van de postduivenhoudersver- eniging „IJmuiden" te IJmuiden namen 48 dui ven deel aan een wedvlucht van St. Gluislain af over een afstand van 231 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7.30 uur. Een duif van A. Voetman bereikte als eerste het hok om 10.29 uur; de laatste prijsduif om 10.43 uur. De uitslag was als volgt: A. Voetman 1, 6; G. v. d. Struik 2 en 3; P. Hoekstra 4; J. de Waard 5; F. Piers 7, 9 en 10; J. Eilsing 8, DE IJMONDEN. Van de postduivenvereni ging „De IJmonden" (zaterdagvliegers) te IJ muiden namen 60 duiven deel aan een wed vlucht van Mons af over een afstand van 228 km. De lossing van de duiven geschiedde om 11.30 uur. Een duif van Suurmond bereikte als eerste het hok om 14.06 uur; de laatste prijsduif om 14.22 uur. Deze laatste vlucht van het seizoen werd be gunstigd door goed vliegweer. De vlucht had een snel verloop. In het bericht Deltadienst experi menteert met stroomgoot in IJmui denin de krant van maandag is een foto geplaatst die voor onze lezers wel een puzzel zal zijn geweest. Het was dan ook een afbeelding die niets met een stroomgoot van doen had. Voor dit abuis bieden wij onze verontschuldiging aan. De hier ge toonde foto laat de werkelijke stroomgoot zien die in IJmuiden wordt gebouwd voor experimentele doeleinden. Het toestel is ruim elf meter hoog, 6 meter lang en 8,5 me ter breed. De rijksdienst voor de Deltawerken wil hiermee proeven nemen met grondstoffen die gebruikt worden bij de aanleg van dijken, oevers, havenhoofden en andere waterbouwkundige werken. De stroomgoot zal voor de ingang van de Spuisluis in IJmuiden op de bodem worden neergelaten. De uitslag was als volgt: Suurmond 1 en 2; v. d. Scheer 3, 4, 6, 8, 10 en 12; Antonis 5 en lij Schafstall 7; Knapen 9. Kampioenschappen 1964. Vitesse: 1. v. d. Scheer; 2. Knapen; 3. v. Slooten. Midfond: 1. v. Slooten; 2. v. d. Scheer; 3. Knapen. Fond: 1. v. Slooten; 2. Suurmond; 3. Verduin. Jonge duiven: 1 Knapen; 2. v. d. Scheer; 3. Suurmond. Na- vluchten: 1. Antonis; 2. Suurmond; 3. v. d. Scheer. Generaal: 1. v. d. Scheer; 2. Knapen; 3. Suurmond. HET ATOOM. Van de postduivenhouders- vereniging „Het Atoom" te Velsen-Noord namen 56 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghis- lain Hornu af over een afstand van 230 km. De lossing van de duiven geschiedde tijdens zuidwestelijke wind om 7.30 uur. Een duif van Ph. F. Martinius bereikte als eerste het hok om 10.33 uur; de laatste prijsduif om 10.44 uur. Ook in dit weekeinde hebben de vogels met zeer slecht weer te kampen gehad. Onderweg ontmoetten de duiven vele en zware regen buien, af en toe gepaard gaande met hagel. Dank zij de zeer sterke zuidwestelijke wind, die een stormachtig karakter had en de dieren achterzijwaarts op dreef, kon door de eerst- aankomende vlieger een gemiddelde uursnelheid van 75,41 kilometer worden bereikt. Nu de „mel kers" Veldt en Schoone in deze vlucht respec tievelijk 8 en 11 werden, zal de volgende week met de laatste wedstrijdvlucht in dit seizoen tussen deze beide kandidaten voor het generaal kampioenschap van „Het Atoom'' de beslissing moeten brengen. Als de heer Schoone volgende week opnieuw tot de eersten behoren gaat. kan hij daardoor wellicht met gering verschil het kampioenschap op de heer Veldt veroveren. De uitslag was als volgt: Ph. F. Martinius l; B. Schoo 2; A Koens 3, 6; D. van der Linde 4. 5, 10; A. de Bot Jr. 7; L. Veldt 8; J. Asjes 9; P. Schoone 11. DE SNELVLIEGER. Van de postduivenhou- dersvereniging „De Snelvlieger" te IJmuiden namen 28 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain Hornu af over een afstand van 231 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7.30 uur. Een duif van S. Voet en Zn. bereikte als eerste het hok om 10.26.51 uur; de laatste prijsduif om 10.30.54 uur. Snelle vlucht. Vele dieren bleven vanwege de regen zitten, wat enige liefhebbers hun vroege prijzen kostte. De uitslag was als volgt: S. Voet en Zn. 1, 6; B. Visser 2, 3, 5; H. v. d. Wiele 4. Daar dit de laatste puntenvlucht van het sei zoen was zijn alle kampioenen nu bekend. Kampioen van de navlucht werd H. v. d. Wiele na een spannende strijd met S. Voet en Zn. De eindstand navlucht luidde: 1. H. v. d. Wiele 482 punten; 2. S. *Voet en Zn. 480 punten; 3. A. J. Ham 377 punten; 4. F. de Boer 296 punten; 5. F. Schaap 292 punten. De eindstand voor het generaal kampioen schap luidt: 1. S. Voet en Zn. 2252 punten; 2. C. Zwanenburg 1877 punten; 3. F. de Boer 1839 punten; 4. B. Visser 1783 punten; 5. A. Ham 1662 punten; 6. K. Klepper 1495 punten; 7. Joh. Broek 1477 punten; 8. H. v. d. Wiele 1474 punten; 9. H. J. Broek 1405 punten; 10. J. v. d. Kammen 1317 punten. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Nero, van Horssens; Egret, Liverpool; IJstroom, Liverpool; Ask, Gefle; Max Sieghold, Riga; Bonn, Halden; Eastwood, Immingham, IJmuiden; Santa Monica, River Plate; Keizersgracht, Kemie; Christine, Casablanca; Borculo, Goole; Brandenburg, Pug- wash, IJmuiden; Goote, Carston Docks, IJmui den; Dependent, Pitea; Otto, Oulu, Velsen; Odin, Oxeloesund; Oranjefontein, Antwerpen; Levensau, Waterford. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Hinrich Quast, naar Terneuzen, Zaandam; Professor Popov, Dordrecht, Zaandam; Ulanga, Hamburg; Arcturus, Rouen; Hanka Sawicka, Hamburg; Peter Frese, Rotterdam; Bjarmia, Kemi; Mare Liberum, Dagenham; Dynamikos, Immingham; King Fisher, Felixtowe; Pergo, Great Yarmouth, IJmuiden; Eastwood, Immingham, IJmuiden; Tugro, Appingedam; Neth. Coast, Rotterdam. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Rio Primero, van Dunkerque; Amyntas, Rotterdam; Tronstad, Canada, Velsen; Baden, Kristiansand; Eos, Bremen. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Heluan, naar Joessingfjord; Delfzijl, Norwich; Victore, Seven Islands, IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan).

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7