Posttarieven nog meer omhoog Verhogingen moeten in '65 48 miljoen opbrengen J. C. Martin Zonen AGENDA 3 Senaat akkoord met toezicht op schadeverzekering BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondigJ ENGEL Echtpaar door kolendamp omgekomen In Irene-comité botert het niet Vijf doden in het verkeer Zeeloods na beroep zwaarder gestraft Zonnig en warm Bewaar uw jeugdige charme K -elrta naaimachines WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1964 Winst bij de Giro DANSSEIZOEN 1964-1965 D ANS-AC ADEMIE Dans-academie Martin, Schagchelstraat 29, Haarlem - Tel. 10806 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Pakketpost Telefoon Draadomroep Gebouwen jQs* ■yg>:: etenstijd! o, we hebben ai s *•5 a £a o.a Ondanks de recente tariefsverhogingen blijft het postbedrijf grote verliezen opleveren. Er zal met verdere verhogingen rekening moeten worden gehouden. Dat verklaart minister Van Aartsen van Verkeer en Waterstaat in de toelichting op de begroting 1965 van het Staatsbedrijf der P.T.T. In die begroting is reeds rekening gehouden met de opbrengst van die verhogingen, die geraamd wordt op 45 miljoen. Het resultaat van de tariefsverhogingen van 1 januari en 1 juli van dit jaar wordt geraamd op respectievelijk 23 miljoen en 25 miljoen. Details van de nieuwe tariefsverhoging moeten nog worden vastgesteld. Zonder verdere tariefsverhogingen en uitgaande van de huidige personeelslasten zou voor 1965 reeds een tekort moeten worden verwacht van 31.773.000. Zelfs als de 45 miljoen van de nieuwe tariefs verhoging voor het grootste deel ten gunste van de post zou komen, zou door de loon maatregelen, die zich thans aftekenen, nauwelijks een sluitende exploitatie rekening mogelijk ztjn, aldus de minister. Voor de postcheque- en girodienst wordt in 1965 een aanmerkelijk gunstiger, resul taat verwacht: een winst van 1.896.000 tegenover een geraamd verlies van 8.909.000 gulden in 1964. Dit is o.a. te danken aan de verdere automatisering van de administratie. De personeelslasten zijn ruim twee miljoen gulden lager geraamd, omdat door de automatisering een vermindering van de personeelsbezetting mogelijk is. De baten, die begroot worden op 122 miljoen, betekenen een vermeerdering, vergeleken bij 1964, van f 10,5 miljoen. Deze vermeerdering kan voor het be langrijkste deel worden toegeschreven aan een hogere rente-opbrengst van de beleg gingen. Door het opheffen van de girostop in de eerste helft van 1963 steeg het aantal rekeningen in dat jaar aanzienlijk. Ook voor 1965 wordt weer een aanzienlijke Advertentie Inlichtingen Inschrijving dagelijks 11-12 uur 14-17 uur 19-21 uur c Concertgebouw, vandaag 20 u.: Piano recital door Willem Ibes. Grote Kerk, donderdag 15 u.: Orgelcon cert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14 en 20 u.: „La Fayette", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Het meisje dat de Eiffeltoren •tal", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „De rimboevechters van Birma", 14 j. Van donderdag af 19 en 21.15 u.: „Alleman", a.l. Lido, 14 en 20 u.: „De val van Rome", 14 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Mar- nie", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De verleiders van de Riviera", 18 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Aimez-vous Brahms?", 18 j. Van donderdag af 20.15 u.: „Cartouche", 14 j. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Weekend", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De rose panter", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „De avonturen van Prins Valliant", 14 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Ursus de wreker der slaven", 14 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 u.: „Dr. Vreemdelust", 18 j. Van donderdag af 14.15 19 en 21.15 u.: „Het einde van een gentle man", 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot zaterdag 26 «eptember geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Tentoonstelling van gra fiek van Albrecht Dürer. Dagelijks van 10-17 u. en zondag 13-17 u. Tot 1 oktober. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van Henk Klein. Tot en met 30 september. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Woensdag van 21-22 uur grammofoonplatenconcert van W. F. Bach en Mozart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etageTentoonstelling „In de Ark wordt getekend". Tentoon stelling van schilderijen, tekeningen en aquarellen van mevrouw Dea van Neder- veen. Tot en met 10 oktober Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dage lijks geopend van 10—20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 23.30 uur. Museum Huis Van Looy (KI. Houtweg/ Kamperlaan): Eretentoonstelling van wer ken van Piet van Egmond t.g.v. zijn 75-ste verjaardag. Dagelijks van 10-17 u. en zon dag van 13-17 u. Tot en met 27 september. Teylers Museum (Spaame 16)Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16e tot en met de 19de eeuw en van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564 (tot en met 30 sept.). Dagelijks, behalve maandag geopend van 10-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 en van 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van voorj aars- en zomerbloe men, tropenkas, minicorso, beeldhouw werken, ponybaan, attractietuin, speeltuin. Dagelijks van 9-18 u. Tot en met oktober. Kunstzaal Barteljoris (Barteljorisstr. 31): Collages en schilderijen van Sam Middle- ton. Tot 26 september. Openlucht-theater Bloemendaal: Ten toonstelling van werken van M. C. v. d. Colk-Verheus, W. A. v. d. Colk en F. A. van Velsen. Dagelijks van 10-17 uur. 'i Zondags van 14-17 uur. Tot 27 sep tember. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 18 september). WOENSDAG 23 SEPTEMBER City, 20 u.: „Sodom en Gomorra". Stadsschouwburg, 20 u.: „Gaslicht". Raadhuis Velsen, 19.30 uur: Openbare gemeenteraadsvergadering. Felison, expositiezaal Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 19-21 uur: Tentoonstelling van werken van Kees den Tex. DONDERDAG 24 SEPTEMBER City, 20 u.: „De hel van Saipan". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 uur tot 12 uur en 14 uur tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 uur; filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12 uur. R.-k. bibliotheek, donderdag gesloten. WOENSDAG 23 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „Cleopatra" (één voorstelling). Luxor Theater, 20 u.: „Irma la Douce" (één voorstelling). DONDERDAG 24 SEPTEMBER Kennemer Theater, géén filmvoorstel ling. toeneming verwacht (in 1964 met 73.000 en in 1965 met 75.000). De tariefverhoging op 1 januari van dit jaar is de oorzaak van een aanzien lijke daling van het aantal pakketten De omvang van het binnenlandse brief- postverkeer wordt voor 1965 geraamd op 2,8 percent (een vermeerdering van zestig miljoen stuks) tegen een stijging in de voorafgaande jaren van vijf percent. Oor zaak van deze verminderde groei is ook de tariefsverhoging per 1 juli van dit jaar. Verwacht wordt dat de stijging van het aantal aanvragen voor een telefoonaan sluiting enigszins zal afnemen als gevolg van de tariefsverhogingen van 1 juli 1964 Ondanks dit moet worden verwacht dat het aantal wachtenden op een telefoon aansluiting blijft stijgen en wel tot ruim 130.000 aan het einde van 1965. Vooral het interlokale en het inter nationale verkeer vertoont rog steeds een sterke groei. De invloed van de tariefs verhoging (van 1 cent per gesprek) op het lokale telefoonverkeer zal. vermoede lijk slechts van korte duur zijn. In principe is besloten het landelijk draadomroepnet niet meer te vernieuwen. Het zal geleidelijk worden opgeheven. Na gegaan wordt in welke netten voorshands de exploitatie kan worden voortgezet, zo lang dit redelijk mogelijk is. De aanleg van zo genoemde standaardaansluitpun- ten in nieuwe gebouwen wordt voortgezet, omdat daarvan bij een eventuele invoe ring van een landelijk centraal antenne systeem gebruik zal kunnen worden ge maakt. Voor 1964 is voor de draadomroep een verlies geraamd van 13,9 miljoen. Als gevolg van de geleidelijke liquidatie zal het verlies in 1965 tot 8.227.000,wor den teruggebracht. In de toelichting op de begroting wordt medegedeeld dat het volgend jaar met het stichten van nieuwe gebouwen ter ver vanging van verouderde en te kleine post- gebouwen wordt voortgegaan of begon nen o.a. in Aalsmeer en Alkmaar. In het programma voor de telefoondienst is opgenomen de voortzetting van de bouw in Halfweg. Voorts zal o.a. worden begonnen met een gebouw in Castricum. Bovendien zal met de bouw van een telegraafcentrale in Haarlem worden be gonnen. Aangenomen wordt dat zij vol gend jaar in gebruik kan worden geno men. Voor de telefonie zijn gelden uitge trokken voor vervanging van de centrale IJmiden. Enige sectoren krijgen de mogelijkheid tot automatisch internationaal verkeer. In Bennekom zijn gisteren de 76-jarige heer W. van Zwieten en zijn 75-jarige echt genote door een dochter levenloos in hun woning aangetroffen. Zij bleken door ko lendampvergiftiging om het leven te zijn gekomen. Onlangs was de schoorsteen van de wo ning geveegd. De kachel was herplaatst, maar de pijp tussen schoorsteen en kachel was niet aangebracht. Toen de bejaarde heer van Zwieten gisteren trachtte de ka chel aan te maken, vulde de kamer zich met rook en kolenkamp. Advertentie 1/ sU \I/ sl/ vl/ si/ si/ si/ sl/ \1/ vj/ si/ n!/ sl/ si/ si/ si/ si/ sl/ sL/ \I/ \J/ Het succes van Vitamol is het beste bewijs voor de doelmatigheid van vitamine-huidverzorging. Door het ontbreken van vitaminen verslapt de huid; zij gaat schilferen en verwelkt. Vitamol crèmes, met de onmisbare „leven" gevende vitaminen, dringen snel en diep in de huid door, garanderen het natuurlijke vochtgehalte en houden de huid jong en gezond. Vitamol DE SUCCESVOLLE VITAMINE-HUIDVERZORGING Crème Hydratante, een wonder van fijnheid, maakt uw huid jeugdig Crème Cellulaire, doet 's nachts haar werk als een goede fee Vitamol - vitamine-huidverzorging - tuben en flacons 4.75 tot 6.75 (Van onze parlementaire redacteur) De Eerste Kamer heeft gisteren met al gemene stemmen het wetsontwerp op het schadeverzekeringsbedrijf goedgekeurd. Met deze wet wil de regering voorkomen dat er verzekeringsbedrijven optreden die financieel niet in staat zijn aan hun ver plichtingen te voldoen. Enige tijd geleden, in 1961, was daarvan de „Brandaris" een voorbeeld. Het wetsontwerp regelt het toezicht op de ondernemingen die tegen schade ver zekeren. Dat toezicht is opgedragen aan de Verzekeringskamer, die al sinds 1922 bestaat. De ondernemingen moeten vol doen aan een aantal solvabiliteitseisen. Zij moeten beschikken over een geplaatst ka pitaal van een miljoen gulden en dienen periodiek financieel verslag uit te bren gen. Elke onderneming moet voorts be schikken over extra waarborgen welke ten minste 10 percent bedragen van de geboek te bruto-jaarpremie. Minister Witteveen bleek zeer erkentelijk voor de instemming van de senaat met het wetsontwerp, zoals die door de heren Van Riel (V.V.D.), De Geer (C.H.) en Samkalden (P.v.d.A.) tot uitdrukking werd gebracht. Hij noemde het wetsontwerp een goede synthese tussen zoveel mogelijk vrijheid voor de verzekeraar enerzijds en zoveel mogelijk zekerheid voor de verze kerde anderzijds. De schadeverzekeraars hebben zelf een Centrale Raad van Toezicht ingesteld, die de moraliteit van de bedrijven in het oog houdt. De minister deelde mee, dat binnen de E.E.G. gesproken wordt over een harmo nisering van de toelatingseisen voor het verzekeringsbedrijf. De regering streeft naar een Europese regeling die de Neder landse regeling zo dicht mogelijk bena- dert. Eenvoudig is dat echter niet omdat andere staten er veelal een afwijkend toe- zichtstelsel op nahouden. Pogingen om tot een gezamenlijk Benelux-standpunt te ko men zijn al op niets uitgelopen. Minister Witteveen bleek tenslotte niet erg ontvankelijk voor het verzoek van li berale zijde, de fiscale heffingen op de reserves van de schadeverzekeringsbedrij ven te verzachten. Hij vond het argument, dat deze reserves er zijn ten bate van de verzekerden, niet geheel opgaan. Er wordt evenzeer gereserveerd ter continuering van de ondernemingen zelf, vond de mi nister. Desondanks zou hij het verzoek overwegen. De onrust in het „Comité Huwelijksge schenk Prinses Irene" is gisteravond nog- eens extra in de aandacht gebracht door de VARA-actualiteitenrubriek „Achter het Nieuws". Presentator Joop van Os deelde mede dat een der comité-leden vóór de oorlog lid werd van de N.S.B. en in de oorlog als SS'er aan het Oostfront vocht, Na de bevrijding werd hij door een tribu naal veroordeeld, aldus de presentator. Hiermee is een nieuw punt toegevoegd aan de bezwaren die velen hebben tegen dit comité, dat kort na het huwelijk van de prinses werd opgericht door dr. J. Gri lling uit Nijmegen. Twee maanden na het huwelijk was slechts 47,bijeen gebracht, zodat het comité besloot de inzameling te verlengen tot 15 juni. Dat had wel enig succes, want er kwam 50.000 bijeen. De prinses wilde gaarne daarmee een „Hollandse kamer in haar flat in Madrid inrichten. Inmid dels was er in het comité onrust ontstaan. Half juli trad mevrouw B. Bahlmann Ver hoeven uit het comité. Zij verweet voor zitter Gribling, dat hij persoonlijk profijt uit de actie wilde trekken, omdat hij een boek over het huwelijk wilde schrijven en daarvoor een bepaald percentage van de opbrengst zou krijgen. Volgens mevrouw Bahlmann wilde de voorzitter reisjes naar Madrid maken zonder medeweten van de andere leden en daarvoor onkostenver goeding hebben. Dezer dagen zijn opnieuw enige leden uit het comité getreden. Het comité heeft nu bekendgemaakt „dat de maat vol is" en dat het maatregelen zal nemen tegen „val se aantijgingen en onwaarheden." Advertentie 43. „Jongens... houd je vast...!" riep Bram- metje Fok, terwijl hij het roer met twee handen vastpakte. „Wat ga je doen?" vroeg Karo de Scheepskat ongerust. En Tutu sloeg de pootjes voor de ogen, want hij meende niets anders dan dat Bramme- tje het goede schip Kokanje op de rotsen te pletter zou laten lopen. Maar Bramme- tje was dat helemaal niet van plan. Wat hij dan wél wilde, begreep zelfs kaperka pitein IJzeren Hendrik niet. De gevreesde zeerover stond op het dek van zijn kaper schip en keek verbaasd naar het schip van Brammetje Fok, dat eensklaps in een gro te cirkel om hem heen ging varen. Steeds sneller trok de Kokanje een cirkel om het grote schip en IJzeren Hendrik bulderde van het lachen. „Wat ben je van plan, matroos?" riep hij uit en zijn stem schalde over het water. „Wil je me duizelig ma ken? Hahahahaha!" Maar Brammetje zei niets. De kaperkapitein zou gauw genoeg merken, wat er aan de hand was! HOE KOM IK ER UIT, IK HEB HON6ER J WONDERLIJK, DAT ZEE ROB 614 DAT 6EHAIWER SLAPEN KAN DE 80S IS KLAAR, POLL6 J HET WORDT EEN ECHTE 80S, PRE CIES OP MAAT KOM, we 6AAN NAAR HUIS, DE DEUR VER GETEN 1584-E. GROTE HOUTSTR. 181 HAARLEM - Tel. 14444 Gistermiddag is de 72-jarige heer J. van Alphen uit Boekei (N.B.) toen hij per fiets over de grote baan te Venhorst (gem. Boekei) reed, door een passerende truck met aanhanger geschept en kort daarna overleden. Gisteren is in Utrecht de tweejarige Jo hanna van Veen voor haar huis in Utrecht door een driewielig bakkerskarretje over reden. Het meisje was op slag dood. Op de mr. P. Droogleever Fortuynweg in Den Haag is gisteravond de dertigja rige E. W. R. Isselt uit de residentie bij een botsing zo ernstig gewond, dat hij kort nadien in een ziekenhuis is overle den. De door hem bestuurde personen auto kwam bij een inhaalmanoeuvre fron taal in botsing met een vrachtwagen. De 33-jarige wachtmeester W. Krijt van de school voor reserveofficieren van de cavalerie in Amersfoort is gisteravond op een niet-beveiligde overweg tussen Amers foort en Hoevelaken door een trein aan gereden en zo ernstig gewond, dat hij op weg naar een ziekenhuis is overleden. De vierjarige Evertje Smit uit Nieuwe Niedorp is gistermiddag bij het overste ken van de provinciale weg in zijn woon plaats door een vrachtauto aangereden en om het leven gekomen. Mislukte roofoverval. Twee mannen heb ben in de nacht van zondag op maandag in Den Haag een roofoverval willen plegen op een bedrijfsleider van een cafetaria, die met een tas met 1.800, huiswaarts keerde. Toen de aangeval lene zich verweerde sloegen de overval lers op de vlucht. Doodgedronken. Een onderzoek heeft uit gewezen dat een 18-jarige Duitse jongen, wiens stoffelijk overschot in een kam peerwagen in Nijverdal werd aange troffen, overleden is door overmatig drankgebruik. De jongen kampeerde met twee Duitse vrienden in Nijverdal. Hoogleraar. Aan de universiteit van Am sterdam is dr. F. J. Ormeling te Gro ningen benoemd tot gewoon hoogleraar in de economische aardrijkskunde in de faculteit der economische wetenschap pen, als opvolger van prof. dr. J. Brum- melkamp, aan wie emeritaat is ver leend. Prof. Ormeling is o.m. hoofd ge weest van het geografisch instituut van de topografische dienst in Djakarta. In 1955 promoveerde hij aan de universi teit van Indonesië, waarna hij terug keerde naar Nederland. Afscheid. Mr. J. in 't Veldt zal maandag middag 28 september in een openbars zitting afscheid nemen als voorzitter van het College van Beroep voor het Be drijfsleven. Mr. In 't Veld is met ingang van 1 oktober benoemd tot lid van de Raad van State. De nieuwe voorzitter van het College van Beroep is mr. J. van Andel. Unicef. De stichting Nederlands Comité Unicef wil een onderwijsproject van het Kinderfonds van de Verenigde Naties in de Columbiaanse provincies Norte de Santander en Magdalena financieren. Het gaat om een half miljoen gulden. De Unicef-kaartenactie 1963 heeft over de gehele wereld zeven miljoen gulden opgebracht. Generaal Eekhout. Generaal W. D. H. Eekhout, tot voor kort commandant van de 13de pantser-infanterie-brigade, is naar New York vertrokken. Hij wordt daar één van de vier plaatsvervangende directeuren van de permanente NAVO- groep. Generaal Eekhout was in Korea commandant van het Nederlands deta chement der Verenigde Naties. In Nieuw-Guinea was hij commandant van de landmacht, toegevoegd aan de mari ne-commandant. Hij blijft drie jaar in de V.S. De Centrale Raad van Beroep heeft de door de minister van Defensie aan een zeeloods uit Maassluis opgelegde straf, de gradatie voor een half jaar van zeeloodg eerste klasse naar zeeloods tweede klasse, bekrachtigd. De loods had zich naar het oordeel van zijn superieuren gedurende 15 uur aan de dienst onttrokken en enkele voor de dienst belangrijke formulieren onjuist ingevuld. De loods werd aanvankelijk gestraft met een boete van 75,—. Hij ging tegen deze straf in beroep, met het resultaat dat nu een zwaardere straf is opgelegd. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIJlllllllllilllHIliliiiiiiiiiiujiiiiigiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiHiij Boven Midden-Europa handhaaft zich een krachtig hogedrukgebied en bij IJs land een diepe depressie. Verder is de luchtdruk laag tussen Spanje en de Azoren. Met een wat in kracht toenemende wind stroomt continentale lucht ons land binnen waarin de temperatuur vrij hoog is. 's Nachts daalt de temperatuur tot onge veer 6 graden, overdag worden door de zonnestraling waarden van 20 graden of hoger bereikt. Voor morgen wordt opnieuw droog en zonnig weer verwacht. Tevens zal het warm zijn voor de tijd van het jaar. Op wat lagere termijn gezien kunnen nog en kele dagen met mooi nazomerweer in het vooruitzicht worden gesteld. WERKRAPPORTEN Maximum-temperaturen CU) l S 0» d binnen- en buitenland. •O'-m d W H Neerslag: laatste 24 uur. OJ S Den Helder onbewolkt z 17 0 Ypenburg onbewolkt zzo 18 0 Vlissingen onbewolkt zzo 17 0 Eelde licht bew. z 16 0 De Bilt onbewolkt zzo 17 0 Twente onbewolkt z 16 0 Eindhoven onbewolkt windst. 17 0 Z.-Limburg onbewolkt zzo 17 0 Helsinki zwaar bew. zzo 13 0 Stockholm geheel bew. zzw 14 1 Oslo geheel bew. windst. 11 5 Kopenhagen geheel bew. zw 15 Aberdeen zwaar bew. zzw 17 3 Londen mist ono 20 0 Amsterdam onbewolkt zzo 17 0 Brussel onbewolkt ozo 17 0 Luxemburg onbewolkt ono 14 0 Parijs onbewolkt windst. 19 0 Bordeaux onbewolkt o 25 0 Grenoble onbewolkt windst. 19 0 Nice onbewolkt n 23 0 Berlijn licht bew. w 15 0 Frankfort onbewolkt no 16 0 München onbewolkt z 12 0 Zürich onbewolkt windst. 15 0 Genève onbewolkt no 16 0 Locamo onbewolkt ozo 21 0 Wenen onbewolkt nw 11 1 Innsbruck mist windst. 14 0 Rome onbewolkt windst. 23 0 Barcelona zwaar bew. windst. 24 0 Madrid onbewolkt windst. 29 0 Mallorca onbewolkt windst. 27 0 Lissabon half bew. zzo 32 0 Donderdag 24 september Zon op 6.29 uur, onder 18.34 uur. Maan op 20.05 uur, onder 9.34 uur. Maanstanden 28 sept. 16.01 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmulden Woensdag 23 september Hoog water 4.39 uur en 16.59 uur. Laag water 0.30 uur en 12.43 uur. Donderdag 24 september Hoog water 5.12 uur en 17.31 uur. Laag water 1.06 uur en 13.15 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ii 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2