Verzwakt Telstar gaat trachten Almelose zegerush te stuiten Haarlem komt ongewijzigd in het veld tegen Zwolsche Boys Remi Bals Belgische troef in de draversinterland Chuck McKinley hielp de VS aan voorsprong voor Davis Cup, maar Emerson klopte Ralston Heracles door mentale kracht vooraan Driemanschap is eensgezind in ideeën over modern voetbal Skiffeur Kozak toch naar Tokio Typhoon Wilda bereikte Tokio Cock Luyten van NAC in conflict met zijn trainer Teegelaar greep zege op Van Hasselt ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1964 11 Damesschaaktoernooi in Emmen gestart Concours hippique in de Irene-hal Jaloers Geen angst Speelvreugde Het vertrouwen in het Haarlem-elftal is niet geschokt. De 5-0 nederlaag van zon dag heeft het niet ondermijnd. Daarom spelen morgen dezelfde elf voetballers, die van Wageningen verloren, in de thuiswed strijd tegen Zwolsche Boys. Ook RCH wij zigde de ploeg niet, aar EDO stond voor het probleem, waarvoor Zoeteman zijn ploeg stelde door zondag iets te doortas tend op te treden, een speler te slaan, waardoor hij van het veld werd gezonden. EDO moest er de samenstelling van het eerste elftal door wijzigen. Groter nog zijn de problemen bij eredivisieclub Telstar. Daar is Althof geblesseerd. Boekestein ge schorst en sukkelt Daniels ook met een blessure. Voorlopig heeft trainer Mansell veertien spelers voor de reis naar Hera cles in Almelo aangezocht en van die veer tien is de keus van enkelen zeer onver wacht. Ook linksbuiten Seegers zal morgen niet in het eerste Telstar-elftal uitkomen. De 18-jarige jeugdspeler heeft in het eredivi siemilieu veel moeilijkheden ontmoet, is er door geïmponeerd en raakte zijn over tuiging in eigen kunnen kwijt. Daarom staat hij vanmiddag in het elftal van de Telstar-jeugd, dat tegen DWS speelt. Dat is bovendien een belangrijke wedstrijd, waarin Seegers voor Telstar zeer bruik baar is. Of Van Duivenbode, Marijt en De Vries bruikbare krachten voor Tel- stars eerste zijn, valt te bezien. Feit is, dat deze drie spelers bij de groep van veertien spelers behoren, die naar Almelo gaat. Daartoe behoort ook Van Egmond, die vorige week debuteerde en Van Woo ning, die uitgerangeerd was, maar onver wacht in het hoogste milieu lijkt terug te komen. Tegenstander Heracles, speelt in de op stelling, waarmee de eerste fraaie compe titiesuccessen werden behaald. Linksbui ten Reekers, die vorige week door een blessure verhinderd was en vervangen door Marcus, de ex-HVC-speler, speelt te gen Telstar weer mee. De opstelling van Heracles is: Van der Wint, Veenstra en Westenberg; Westra, Borghuis en Pes- man; Grevink, Morsink, Van Nee, Vrielink en Reekers. Haarlem heeft thuis in Zwolsche Boys niet zo'n moeilijke tegenstander. De Zwol se club heeft slechts één punt uit vijf wedstrijden behaald en dat schamele to taal kan Haarlem benadrukken door een ruime zege. Zwolsche Boys telt dit jaar twee nieuwelingen, die de linkervleugel Henstra-Rigter vormen. Henstra komt van v. d. Wint Veendam en Rigter van een zaterdagclub. Overigens is er voor deze wedstrijd een aantrekkelijke voorwedstrijd tussen de re serves van Haarlem en het tweede elftal van Alkmaar, dat in de reserve tweede klas momenteel bovenaan de ranglijst staat. De opstelling van Zwolsche Boys is: Paauw; Jongman en Schuurman; Van Brussel, Overmars en La Saille; Advocaat, Van Vunsteren, De Vries, Henstra en Rig ter. RCH, de hoogst geklasseerde Haarlemse club in de tweede divisie, al is dat dan ook zeer betrekkelijk, gaat naar Zwartemeer met het elftal dat op eigen veld Heeren veen een gelijk spel afdwong. Zwartemeer verloor vorige week nog met 4-0 van EDO en sterk is de ploeg dus niet. Maar op eigen veld laat Zwartemeer zich niet zon der meer wegspelen en daarom is de taak voor RCH niet eenvoudig. Zwartemeer mist morgen linksbuiten Specken, die het met Zoeteman aan de stok kreeg en daarom de wedstrijd EDO-Zwartemeer vroegtijdig moest verlaten. Invaller is D. Bosman. Overigens is de opstelling van Zwarte meer verder gelijk aan die van vorige week tegen EDO, dus: Boxem; Ten Hoor, Meijer, Nieborg en Drenth; Gerdes en Hoogenberg; Snip, Schutte, Roosken en Bosman. TELSTAR (uit tegen Heracles). Er wordt vlak voor de wedstrijd een keus gemaakt uit: Stuy; Liptak en Pirovano, Daniëls, Kort, Brom en Van Egmond; Van der Kuil, Beke, Van Wijk, De Vries, Van Wooning, Marijt, Van Duivenbode. HAARLEM (thuis tegen Zwolse Boys): Van Heeswijk; Duwel en Maas; Wen tink, Berendregt en Clavan; Bons, De Oude, Peijs, Steur en Jonker. RCH (uit tegen Zwartemeer): Van der Schilden; Blokker en Honout; Does- selaar, Van der Brink en Euwes; Van Dijk, Dahrs, Van den Berg, Maslo en Meijer. EDO (uit tegen Vitesse): Amarna; Disselköter en Van der Putten; Wiertz, Koster en Berends; N.N., Mul, De Win ter, Koek en Peters. Vitesse is ondanks het samengaan met de amateurclub Esca niet overtuigend in de voetbalcompetitie. De club kreeg een stichtingsvorm, heeft een gunstige finan ciële basis voor het betaalde voetbal door steun uit het bedrijfsleven, maar voldoet in de competitie niet. Op eigen Arnhemse grond is het voor EDO echter toch een gevaarlijk tegenstander. Vitesse speelt in de opstelling: Dijckmans; Eichelsheim en Van der Kruk; Van Weerthof, Van Ingen en Herberts; Seelen, Peters, De Vries, Veenstra en Van Kerkhof. EDO raakte Zoeteman kwijt. Hij is voorlopig geschorst. Over de bezetting van de rechtsbuiten- plaats is nog geen beslissing genomen. Hoog zijn, kort voordat het Olympische geweld in Tokio losbarst, de verwachtin gen van de roeiers gespannen. Zeker bij de roei-supporters die na het goud van Blaisse en Veenemans en het zilver van Rob Groen het Olympische edelmetaal bij voorbaat in Nederlands bezit wanen. Juist daarin schuilt een groot gevaar. Tijdens de kampioenschappen van Amster dam hebben enkele landen doelbewust hun troeven achter de hand gehouden. In het bijzonder Tsjecho-Slowakije is daarin bij zonder consequent geweest. Theoretisch hebben Blaisse en Veene mans inderdaad redelijke kansen. Immers, de Italiaanse twee zonder stuurman die gevormd wordt door Petri en Mosetti, win naars van het goud in 1963, is te elfder ure teruggetrokken omdat de gezondheids toestand van Petri nog steeds bijzonder labiel is. Desondanks zal de Nereustwee op de Todabaan een aanzienlijk sterkere concurrentie ontmoeten dan vorige maand in Amsterdam. Nu kennen Schwann en Hottenrott het „eindschot" van de Neder landers, waardoor de taktiek van de ploeg uit Karlsruhe zeker zal veranderen. Bij de scullers is een strijd tussen Iva- nov, Groen en Kozak te verwachten. Zelfs als uit de landen buiten Europa geen skif feur naar Tokio komt waarvan bij voor baat vast staat dat hij de grote drie in moeilijkheden kan brengen, blijft het ge vaarlijk erg veel waarde aan theoretische beschouwingen te hechten. Het is lang niet uitgesloten dat een outsider, zoals dr. Ko zak in 1963, voor een ongekende verrassing zal gaan zorgen in het nummer waarin het gevecht van man tegen man gaat. Het heeft nauwelijks zin te filosoferen over de kansen van de Nederlanders. Vaak zijn drie, vier ploegen vrijwel gelijkwaar dig. Een ding is echter bijzonder prettig voor Nederland. Niet dat de oranje shirts ditmaal voor het eerst in de Olympische geschiedenis in zes van de zeven nummers op het water zullen komen, wel dat ze een grote rol kunnen spelen. De typhoon Wilda heeft Tokio bereikt. Ook in het Olympisch dorp werd alarm geslagen. In de nabijheid werd een gepar keerde auto door een omgevallen boom verpletterd. De busdienst, die de atleten van het dorp naar de trainingsgelegenhe den moet brengen, is voorlopig gestaakt. In het Olympisch dorp zijn strenge voor zorgsmaatregelen genomen. De atleten is verzocht het dorp niet te verlaten. De Japanse regering heeft besloten het organisatie-comité van de 18e Olympische Spelen mee te delen, dat van de Spelen geweerde atleten niet in het Olympisch dorp mogen komen. Dit besluit werd geno men naar aanleiding van het vermoeden dat atleten, die wegens hun deelname aan de in Indonesië gehouden Ganefo-spelen door de internationale bonden geschorst, toch naar Tokio zullen komen in de hoop dat het organisatie-comité hun in schrijving alsnog zal accepteren. De Olympische deelnemers uit Mongolië, dat voor de eerste maal aan de Olympi sche Spelen deelneemt, zijn aan boord van het Russische schip Grigory Ordzhonikidze in Yokohama aangekomen. De ploeg be staat uit 36 personen. Mongolië neemt aan de volgende takken deel: atletiek, turnen, schieten, worstelen en wielrennen. Liberia heeft slechts vijf vertegenwoor digers. Een van hen zal bovendien niet ac tief aan de Spelen deelnemen. Hij is al leen in Tokio om bij de openings- en slui tingsceremonie de vlag op waardige wij ze te dragen. Het organisatiecomité kan beschikken over 45 finnjollen, die door Japan ter be schikking zijn gesteld. De boten bevinden zich in de haven van Enoshima. De sa menstelling bestaat voor veertig percent uit glasfiber en voor zestig percent uit plastic. De boten wegen 105 kg. en de eer ste proefvaarten zijn bevredigend verlo pen. De finnjollen zullen voor het begin van de Olympische zeilwedstrijden onder de deelnemers worden verloot. Na de er varingen van de voor-Olympische Spelen vorig jaar zijn alle vijf klassen nu in Enoshima ondergebracht. Voor de dertigste keer is de renbaan Duindigt zondagmiddag het toneel van de draversinterland Nederland-België, een wedstrijd, waarmee na de oorlog werd begonnen en die zich sindsdien als één der grootste drafevenementen in beide landen heeft gehandhaafd. En met recht, want deze vergelijkingsproeven voor de wederzijde fokkerijen zijn in de loop der Jaren gegroeid naar bikkelharde en span nende duels tussen vrijwel gelijkwaardige tegenstanders. In België winnen de Bel gen en op Duindigt de Nederlandse paar den, maar het ziet er deze keer naar uit dat de Vlamingen de dit voorjaar op Sterrebeek behaalde zege ook op vreemde bodem zullen prolongeren. De man die daarvoor verantwoordelijk te stellen is, zal de Belgische kampioen Remi Bals zijn, die ondanks zijn 58 jaren nog even energiek en enthousiast rijdt als zijn jongere collega's. Bals met dertig, veertig meter achter het veld zegt nog niets, want zelfs dan nog komt hij in de eindstrijd ingrijpen. Met Vaudreuil G, Rijkeboer en Unworthy beschikt hij boven dien over paarden van uitstekende klasse, die zeker gelijk zijn te stellen met de Nederlandse vertegenwoordigers. Tegen over Vaudreuil G worden gesteld Captain Double K, Chantiago, Corinna Hollandia en de invaller Conny Stuart. Slechts indien Chantiago in zijn vroegere vorm zou lopen zal hij het tegen de Belg kunnen klaren. Het spectaculairste zal de strijd tussen de vier-jarigen zijn. Beide landen komen hier uit met harde en uitstekende koerspaar- den. De Nederlandse équipe is bijzonder sterk en merkwaardig van een volkomen gelijke klasse, terwijl daarentegen de Belgen met Ultimatum en Unworthy de twee „toppers" van hun generatie inzet ten. In het sprintnummer is het de veteraan Rjjkeboer, die door Bals weer in topcon ditie is gebracht en wat dat betekent weet men in ons land dan maar al te goed. De twee sprinters van internationale klas- n Yankee Maid, winnaar in België en YYV zullen hun trotse records zelfs moeten benaderen of verbeteren om de hengst van de volle winst af te houden. Het laatste onderdeel over 2600 meter zal dan voor het puntenklassement de be slissing moeten brengen. Indien de Belg Reine du Moulin in vorm is en dat is na haar laatste verrichtingen te betwijfe len zou zij kunnen winnen, oijidat al met al de Nederlandse équipe met Walter Hollandia, Young Six, Z The Saint en Zanto wel een degelijke, maar geen „snelle" indruk over deze lange afstand maakt. De tips: Prjjs van Brussel, 2520 m: 1. Cita du Maire; 2. Con Brio; 3. Zonnevogel C. Out sider: Bella Marieza. Prijs van Amsterdam, 2100 m: 1. Anne Emilie; 2. Be Happy; 3. Zoon van Calu met. Outsider: Trouvaille. Nederland-Belglë-prijs, 2000 m: 1. Vau dreuil G; 2. Chantiago; 3. Captain Double K. Outsider: Velasquez. Benelux-prjjs, 2100 m: 1. Unworthy; 2. Barones Spencer K; 3. Ultimatum. Out sider: Barry Williams. Prijs van Sterrebeek, 1600 m: 1. YYV; 2. Yankee Maid; 3. Sidi Ecoute. Prijs van Duindigt, 2600 m: 1. Rijkeboer; 2. Walter Hollandia; 3. Reine du Moulin. Outsider: Z the Saint. Prijs van Hilversum: 1. X Bond; 2. Aza lea Hannover; 3. A reine Kinley. Outsider: Ohé Kintrabell. Prijs van Ostende, 2140 m: 1. Pigh Life II; 2. Zippora; 3. Quicksilver S. Outsider: Sir Frisco. Rennen: Karina-prjjs, 2000 m: 1. Whitefoot; 2. Mowgli; 3. Ulysses. Outsider: Magmaspic. Cambridgeshire: 1. Peeler; 2. Sambo; 3. Rex Mundi. Outsider: Traumfahrt. De orkaan Wilda heeft danig huis gehouden in en om het Olympisch dorp in Tokio: een enorme regenval, gepaard met razende windstoten richtte aanzienlijke schade aan: hier een beeld van een parkeerterrein in het Olympisch dorp, waar weggeruk te daken op de auto's terecht kwamen. Door de overvloedige regenval in de voorgaande nacht moest het aanvangsuur van het eerste enkelspel in de finale om de Davis Cup tussen bekerhouder Amerika en Australië te Cleveland een uur ver schoven worden. De baan was langzaam en de harde wind was een grote handicap voor de spelers, van wie eerst McKinley en Stolle tegen elkaar uitkwamen. Oud-Wim- bledonkampioen Chuck Mc-Kinley was in het eerste enkelspel superieur door zich beter aan de omstandigheden aan te pas sen. Reeds in achttien minuten was de eerste zet beslist: 61 voor de Amerikaan. Zowel in de tweede als de derde set slaag de Stolle erin als eerste de service van zijn tegenstander te doorbreken, maar Mc Kinley kwam goed terug en in de 16de game van de tweede set moest Stolle capi tuleren, 97. Meer succes had Stolle in de derde set, die hij met 46 op zijn naam schreef. Daarmee was de Australiër echter uitge- Een van de beste spelers van NAC, Cock Luyten, is niet opgesteld in het eerste elf tal van de Bredase club voor de wedstrijd tegen Ajax. Ook tegen Telstar was Luyten niet van de partij. Het heer officieel dat Luyten tijdens de training geblesseerd is. Het blijkt echter, dat de Bredanaar slaan de ruzie met trainer Plooyer heeft gehad. Indertijd zijn Schrijvers en Laseroms o.a. bij NAC vertrokken, omdat ze het niet goed konden vinden met Plooyer. De Belg Ceulemans heeft gisteravond de leiding genomen in het Europese bil jartkampioenschap bandstoten te Monte- catini, Italië. De Belg versloeg de Italiaan Zanetti met 200—175 in een partij in de derde ronde. Andere uitslagen van de derde ronde lui den: Teegelaar (Ned.) verslaat Van Hassel (België) 200175, Tiedke (W.-Dld.) wint van Brufeau (Spanje) 200178, Vieira (Portugal) klopt Scherz (Oostenrijk) 200 182. De stand luidt: 1. Ceulemans, zes punten, gemiddelde 5.54, 2. Tiedke, zes punten, ge middelde 3.65, 3. Scherz, Teegelaar en Vieiran met elk vier punten, 6. Van Hassel. Brufeau en Zanetti elk nul punten. De uitslagen van de vrijdagavond ge speelde partijen in de eerste ronde van het Internationale damesschaaktoernooi te Emmen luiden: T. Stadler (Joegoslavië)M. Litmano- wicz (Polen) 10; E. Bilek (Hongarije) H. Timmer (Nederland) afgebroken; M. Vreeken (Nederland)F. Heemskerk (Ne derland) 10; F. Rinder (West-Duitsland) A. Nicolalu (Roemenië) remise. Emerson blust. Na 20 werd het 52 voor McKin ley in de vierde set. De beslissende game werd een „thriller" met negen keer deuce, waarbij Stolle tot viermaal toe matchpoint ongedaan maakte. McKinley trok tenslotte aan het langste eind 62, en daarmee was binnen twee uur het pleit beslecht. Ral ston was geen partij voor Wimbledon- kampioen Roy Emerson, die binnen het uur in drie sets met de veelzeggende cijfers 63, 61, 62 zegevierde. Vrijdagmiddag is in de Irene-hal een begin gemaakt met een tweedaags natio naal concours hippique dat in Utrecht wordt gehouden. Vier van de twaalf ruiters legden het parkoers (690 m, 13 hindernissen, tijd: 119 sec.) foutloos af, waardoor barage nood zakelijk werd. De uitslag van de barrage luidt: (370 m, 7 hindernissen, tijd 60 sec.): 1. Duyndam (Loosduinen) met „Donar" 0 fouten, 52,5 sec.; 2. Van Herpen (Grathem) met „Fred die" 4 fouten 41,5 sec.; 3. Onderwater (Zoe- terwoude) met „Hakon" 4 fouten, 50.0 sec. ,,'t Is geen geluk, geen toeval, dat we met Heracles bovenaan staan, 't Is bidden en hard werken! Doelbewust werken! In de top van de club hebben we eensluidende ideeën over modern voetbal en wat een profclub het publiek moet bieden. Met die eensgezindheid in de leiding loopt parallel een vakkundig opgebouwde training gericht op goed voetbal. Beide factoren geven de spelers vertrouwen, speelvreugde en rust. Met die drie onderdelen bouw je een sterke mentaliteit. Mentale kracht, gebaseerd op behoorlijk spel, maakt Heracles tot koploper in de eredivisie". De beslistheid, waarmee Jan Bijl, manager van de zo succesvol gestarte Almelose eredivisieploeg, die woorden spreekt toont het voorbereid zijn op de vraag: Hoe kan dat zo ineens met Heracles? Voorzitter Frits van der Eist is ook voorbereid. Glimlachend zegt hjj: „Wat ik op merkelijk bij ons vind, ls dat bestuursleden, manager, trainer en spelers nogal grote voeten hebben. Voeten waarmee ze heel stevig op de begane grond staan. Met andere woorden: tien punten hebben we al. We zullen er nog wel meer krijgen. Verder denken we niet. Mochten er straks nederlagen komen, dan zullen we die met dezelfde nuchter heid opvangen als waarmee we nu die zegereeks bekijken". „Wij zijn natuurlijk blij met die vijf overwinningen", zegt de heer Van der Eist en de glimlach is al weg „maar niet in de eerste plaats omdat we er mee aan de kop staan, maar omdat het bewijst dat we met ons team op de goede weg zijn, dat wij in Almelo hetzelfde kunnen als waar ook in ons land. Mijn girote wens is nu, dat anderen dat ook zullen inzien. En met anderen bedoel ik vooral gemeentebestuur en officiële instanties, zonder wie wij het niet redden". „We zijn zondag naar Sittardia geweest. Daar ben ik enorm jaloers geworden. Jaloers op dat prachtig sportcomplex, maar vooral ook op de voorwaarden, waaronder die mensen daar dat park kunne bespelen. We hebben gehoord, dat het Sittardia-bestuur daar slechts tien percent van de bruto-recette aan kosten moet betalen enslechts tien percent vermakelij kheidsbelasting. Als ik dat vergelijk met de situatie in Almelo, dan kan ik niet anders dan jaloers zijn Wij hebben een eigen inrichting, hoewel de grond waarop we spelen gehuurd is. Die inrichting kost ons aan onderhoud, betaling van twee in volledige dienst zijn de mannen met sociale lasten, etc. al zo'n 50.000 per jaar. Daarbij moeten we nog steedstwintig percent belasting be talen. Het dubbele van Sittardia. Natuurlijk doet het gemeentebestuur van Almelo wel wat, maar wij willen meer. Wij moeten investeren, accommoda tie verbeteren, etc. Men onderkent het belang van een ere-divisieclub voor het leefklimaat in een gemeente nog te veel". „Door de goede resultaten van de laatste weken, neemt het toeschouwersaantal toe, maar dat zegt zo weinig. Hoe goed je ook speelt, als het een uur voor de wed strijd regent, blijven er mensen weg, om dat ze zich niet nat willen laten regenen. Wij hebben te weinig overdekte plaatsen. Wij weten wat we willen, hebben geen angst voor de toekomst, maar wachten op hulp „Die angst hebben we ook niet in ons spel", neemt manager Bijl het gesprek over. „Daarmee onderscheiden we ons, geloof ik, van vele andere ere-divisie- clubs. Wij proberen onder alle omstandig heden constructief voetbal te spelen en niet met negen man achter de boel dicht te houden om door een succesvolle uitval een zege te forceren. Wij gaan vlot ten aanval, dat bewijzen die 17 doelpunten in vijf wedstrijden wel". „Als men mij een karakteristiek vraagt van ons spel, van ons succes, dan geloof ik, dat wij een heel oude waarheid in praktijk brengen, de waarheid, dat een bal altijd sneller is dan een man. In de laatste wedstrijden hebben wij in no-time de boel beslist. Bijvoorbeeld tegen DOS vloeiden ineens enkele aanvallen razend snel uit de defensie tot bij en achter de keeper van de tegenpartij. Tegen Sittardia afgelopen zondag ook. Steeds waren die zuiderlingen in de aan val, lukten bij ons de combinaties niet, tot in de tweede helft ineens enkele keren de bal in de ruimte werd geplaatst, waar een van onze spelers al op volle snelheid naar toe was en hupdoelpunten. Daar werkt trainer Jan de Bouter, die eerder bij VSV, NOAD en AGOVV was, doelbewust op, op die snelle, door niets te stuiten aanvallen. Dat ziet het publiek graag. Ze zijn ziek van betonvoetbal, dat speelden wij vorig seizoen ook tot onze en ieders ellende". „Dat is ook de reden", vult plotseling aanvoerder Gerrit Pesman, die even aan ons restauranttafeltje blijft stilstaan, aan, „dat bij ons iedere aanvaller topscorer kan zijn. Van Nee, onze middenvoor, is dat nu, maar wie weet is het over enige weken bijvoorbeeld Morsink. Die vijf over winningen geven je natuurlijk een hoop zelfvertrouwen. Dat is het voordeel van zo'n onafgebroken reeks. Het nadeel is echter, dat iedere tegenstander je met opgestroopte mouwen tegemoet treedt. Dat ongeslagen zijn maakt ons minder nerveus, dan velen zullen denken, omdat wij weten dat een nederlaag onvermijde lijk is, endat die ons niet kwalijk genomen zal worden. Daarmee zeg ik niet, dat wij nu boven onze stand leven, want niemand kan mij in die ere-divisie standing aanwijzen. Wij voelen ons niet minder dan welke grote club uit het westen ook". „Spreekt uit die woorden geen zelfver trouwen!", roept blij om die woorden van aanvoerder Pesman manager Bijl. „Wij De „grote drie" van Heracles, v.l.n.r. trainer Jan de Bouter, voorzitter Fritn van der Eist en manager Jan Bijl. hebben geen elftal met uitblinkers, maar met elf hard werkende jongens, knapen die stuk voor stuk plezier in hun werk hebben. In bijna alle clubs heb je goedwillende bestuurders, mensen, die alle vrije tijd aan hun vereniging spanderen. Maar goed willende mensen zijn nog geen vakbekwa me. Kijk eens naar al die grote clubs en tel eens hoeveel mensen in die clubs iets te vertellen hebben. Dat zaait onrust bij je spelers, omdat die niet weten met wie ze eigenlijk te doen hebben. Dat is bij ons anders. Voorzitter, mana ger en trainer vormen bij ons een drie eenheid, die de beleidslijn precies hebben uitgestippeld. Wij verschuilen ons niet achter elkaar. Dat geeft rust in de orga nisatie, een rust waar de speler in de eer ste plaats bij gebaat is. Om samen te vatten, weet je wat Heracles is, waar wij in Almelo die top- plaats aan te danken hebben? Aan die mentale kracht van elf spelers, gebaseerd op behoorlijk voetbal, in ieder geval het streven zo goed mogelijk te spelen. Als we deze mentaliteit weten te handhaven, als we in de leiding van de club die eens gezindheid houden en waarom zouden we dat niet? dan zal Heracles voor iedere ere-divisieclub een moeilijk te pak ken tegenstander blijven en zullen er meer overwinningen volgen na deze eer ste vijf Jan Dassen y

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11