Koningin stond naast machinist Jubilerend vorstin bedrijf toonde het reizigers- de en goederenvervoer AGE 15c NEDERLAND I5C Voorzitter van Sint Adelbert wil opheffing rotaryverbod KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig Verdwijnen oudheden in Limburgse grond? w - ff Benelux-postzegel Vier weken voor schuld aan dood van arbeider Stervende buschauffeur reed in hek van pastorie Mr. de Vos van Steenwijk ambassadeur in Brussel Comité gaat vechten voor draadomroep Eenrichtingverkeer in Nijmegen geslaagd Antieke meubelen houden waarde Kans op buien ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1964 2 z Haarlem Velsen-IJmuiden Beverwijk Huisstation Cijfers öOO ii 194 4 mm 1064 LUX üax> W AA SI K. Vereniging krijgt binnenkort nieuwe naam - Sa o o (Van onze correspondent) UTRECHT. Voor het eerst stond koningin Juliana gisteren naast de machi nist in de cabine van een door het land rijdende trein. Voor het eerst stond zij m een goederenwagen tussen hoogopgestapelde pallets stukgoederen, voor het eerst reed zij in een normaal treinstel een splinternieuw treintvpe over de stamlijnen van het Nederlandse spoorwegnet, en zag zij de roezemoezige week end-drukte op perrons. Zo toonden de Nederlandse Spoorwegen vrijdagmiddag en -avond hun jubilerende bedrijf in volle actie aan de koningin. Zij confron teerden de vorstin daarbij met honderden cijfers en feiten en met tegen de 150 uitgestoken handen van spoormannen, die werden voorgesteld: commissa rissen en rangeerders, districtsstaffunctionarissen en ladingmeesters, hoofden van dienst en wegwerkers. Tegen zessen, op het spitsuur, liep de koningin over het drukke tweede perron van Utrecht C.S. naar de post van de treindienstleider, waar zij neerkeek op de binnenkomende en vertrekkende treinen. Tijdens de rit tussen Gouda en Rotter dam legde machinist H. W. Scherpenhuy- zen uit Utrecht, 35 jaar bij de spoorwe gen, haar in zijn cabine de werking uit van de bedieningsapparatuur. En mocht c Stadsschouwburg, vandaag en zondag 20 uur: De Hoofdstad Operette o.l.v. Wil lem Rietveld met „An der schonen blauwen Donau" van Johann Straus. Maandag, 20 uur: Toneelgroep Theater met „Krets- jinski's huwelijk" van Alexander Soe- chovo-Kobylin. M-m.v. Enny Mols de Leeuwe, Arthur Boni, Jan Gorissen e.v.a. Concertgebouw, zondag 20 u.: Teenager avond m.m.v. Adamo, Shirley e.v.a. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 uur en zondag ook 16.15 uur: „Het meisje dat, de Eiffeltoren stal", 14 i. Frans Hals, 19 en 21.15 uur en zondag ook 14 en 16.30 uur: „Alleman", a.l. Lido, 14 en 20 uur: „De val van Rome", 14 j. Vandaag 23.30 uur: „Paspoort der schande", 18 j. Zondag 11 uur: „Mondo cane", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 uur en zondag ook 16.15 uur: „De verleiders van de Riviera", 18 j. Minderva, vandaag en zondag 19 en 21.15 uur: „Cartouche", 14 j. Vandaag 14.30 en zondag 14 en 16.15 uur: „Twist all night", a.l. Van maandag af 20.15 uur: „Porgy and Bess", 14 j. Rembrandt, 14, 10 en 21.15 uur en zon dag ook 16.15 uur „De rose panter", a.l. Zondag 11 uur: „Flying clipper ahoy!", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Ursus, de wreker der slaven", 14 j. Van maandag af „Strafbataljon 999", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Het einde van een gentleman", 18 j. Zondag 11 uur: „Onsterfelijk Griekenland', a.l. Monopole (Zandvoort): Vandaag en zon dag 20 uur: „Squadron 904", 14 j. Zondag 14.30 uur: „Zes zwarte ruiters", a.l. Van maandag af geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Tentoonstelling van gra fiek van Albrecht Dürer. Dagelijks van 10-17 u. en zondag 13-17 u. Tot 1 oktober. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van Henk Klein. Tot en met 30 september. Dagelijks geopend van 1018 uur en van 2024 uur. Maandag, dinsdag en woensdag 2122 uur: Gram- mofoonplatenconcert van Locatelli en Handel. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etageTentoonstelling „In de Ark wordt getekend". Tentoon stelling van schilderijen, tekeningen en aquarellen van mevrouw Dea van Neder- veen. Tot en met 10 oktober Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dage lijks geopend van 1020 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 23.30 uur. Museum Huis Van Looy (KI. Houtweg/ Kamperlaan): Eretentoonstelling van wer ken van Piet van Egmond t.g.v. zijn 75-ste verjaardag. Dagelijks van 10-17 u. en zon dag van 13-17 u. Tot en met 27 september. Teylers Museum (Spaame 16)Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16e tot en met de 19de eeuw en van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564 (tot en met 30 sept.). Dagelijks, behalve maandag geopend van 10-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 en van 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Vishal: Tentoonstelling van moderne kunst uit eigen bezit. Dagelijks van 1017 uur en zondag van 1317 uur. Tot en met 25 oktober. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van voorjaars- en zomerbloe men, tropenkas, minicorso, beeldhouw werken, ponybaan, attractietuin, speeltuin. Dagelijks van 918 uur. Tot en met 4 oktober. Openlucht-theater Bloemendaal: Ten toonstelling van werken van M. C. v. d. Colk-Verheus, W. A. v. d. Colk en F. A. van Velsen. Dagelijks van 10-17 uur. 's Zondags van 14-17 uur. Tot en met 27 september. DIVERSEN Grote Markt, vandaag 1418 uur: Draaiorgelconcert door de „Goliath". Ten bate van de spastische kinderen. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 25 september). ZATRDAG 26 SEPTEMBER City, 19 en 21.15 u.: „Vrouwenkliniek". Stadsschouwburg, 20 u.: „De leeuw van Syracuse". Felison, Heidestraat 45, 14 tot 17 u.: Expositie werken van Kees den Tex. De Weyman, Santpoort, 20 u.: Dansavond van Kriterion, muziek van „The Sandy Coast Rockers". ZONDAG 27 SEPTEMBER City, 14.30 u.: „De piraten van Tripoli"; 19 en 21.15 u.: „Vrouwenkliniek". Stadsschouwburg, 15 u.: „Dertig jaar vrolijkheid"; 20 u.: „De leeuw van Syra cuse". R.-k. Pastorie, Driehuizerkerkweg, 15.30 tot 17.30 u.: Afscheidsreceptie pastoor J. P. Bik. Expositiezaal, Heidestraat, 14 tot 17 u.: Tentoonstelling als zaterdag. Dansen in „Oost" en „Noord", IJmuiden- Oost, Patronaatsgebouw, 20 u.: Dansavond van de Instuif met muzikale medewerking van „The Noise Makers" uit Den Haag; Velsen-Noord, De Meerpaal, 20 u.: Dans avond van de Instuif met muzikale mede werking van „The Twinkling Stars". MAANDAG 28 SEPTEMBER City, 20 u.: Vrouwenkliniek". Stadsschouwburg, 20 u.: Hoofdstadope rette voert op „An der schonen blauen Donau". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; parochiezaal, Venus- straat: 15 tot 18 en 19 tot 21 u. ZATERDAG 26 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Rebel tegen Rome"; 23.30 u.: „Verborgen moeder schap". Luxor Theater, 20 u.: „Irma la Douce" (één voorstelling). W.B. Theater, 20 u.: „Met de drie Stoges de wereld rond". ZONDAG 27 SEPTEMBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „De duurste man van het leger"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Tanze mit mir in den Morgen". Luxor Theater, 14.15 en 20 u.: „Irma la Douce". W.B. Theater, 14.30 u.: „Charge van de Lanciers"; 16 en 20 u.: „De Gebochelde". MAANDAG 28 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Tanze mit mir in den Morgen". Luxor Theater, 20 u.: „Irma la Douce" (één voorstelling). W.B. Theater, 20 u.: „De Gebochelde". Advertentie VEZENO ZAANDAM WESTZIJDE 212 - TEL 6 3441 zij in Rotterdam C.S. in het seinhuis en in de post van de centrale verkeersleiding de indruk hebben gekregen dat het moderne treinbedrijf een zaak is van louter tech niek, dan zal zij een paar uur later op het rangeerterrein Watergraafsmeer ge zien hebben dat in het licht van natrium- lampen de dynamiek van het goederenver voer het spoorwegbedrijf moderne roman tiek geeft. Koningin Juliana begon haar confronta tie met de Nederlandse Spoorwegen in Baarn, waar de koninklijke wachtkamer juist een grondige restauratie heeft onder gaan. Weliswaar maakt de koningin wei nig meer van de trein gebruik, maar de N.S.-directie staat op het standpunt dat het huisstation van het koninklijk gezin een representatieve ontvangkamer niet kan ontberen. Daar stelde president-directeur ir. J. Lohmann o.a. zijn mede-directeuren, ir. J. P. Koster en mr. M. G. de Bruin, aan de vorstin voor. Op het perron volgde het voorstellen van de op 19 september ge decoreerde N.S.-mannen. In Utrecht werd koningin Juliana, nadat zij een krans gelegd had bij het monu ment van de gevallen N.S.-ers ontvangen in het hart van het spoorwegbedrijf: de commissarissenzaal in het hoofd-admini- stratiegebouw. In een snel tempo noemden prof. dr. ir. H. C. J. H. Gelissen, presi dent-commissaris, en ir. J. Lohmann een vloed van feiten en cijfers omtrent de ont wikkeling van de spoorwegen in Nederland waaraan de heer G. J. H. Alink, voorzit ter van de personeelsraad, nog een over zicht toevoegde van de ontwikkeling van de personeelsverhoudingen. Het harmonie orkest van N.S., opgesteld voor het bordes van het hoofdgebouw, begon op het vast gestelde tijdstip te spelen, maar werd snel tot zwijgen gebracht omdat in de commissarissenzaal de confrontatie met feiten en cijfers nog niet voltooid was. Tijd om thee te drinken bleef erbij dat alles voor koningin Juliana nauwelijks over want dit koninklijk bezoek moest stipt op de minuut worden afgewerkt, omdat de extra-trein stipt op tijd over de drukke baanvakken moest worden geleid. In de goederenloods in Utrecht kon de koningin zien hoe met vorkheftrucks en electrische handvorktrucks in snel tempo wagon na wagon geladen wordt. De reis naar Rotterdam C.S. en daarna terug over de oude lijn naar Amsterdam toonde ko ningin Juliana vele aspecten van 't spoor wegbedrijf. Langs overwegen, die alle maal extra beveiligd waren met politie mannen en personeel van Weg en Wer ken, reed het treinstel 1964 met de ko ninklijke standaard voorop door randstad Holland. En in de avonduren, toen het goe derenvervoer op volle toeren kwam, kreeg koningin Juliana 's avonds tegen tienen in het hoge seinhuis van rangeerterrein Wa tergraafsmeer daarvan een levendige in druk, voordat de trein haar naar station Baarn terugbracht. Het gemeenteraadslid van Maastricht L. Meijs (K.V.P.) heeft B. en W. vragen ge steld naar aanleiding van geruchten dat de overblijfselen uit de Romeinse tijd, die vorig jaar door de rijksdienst voor oud heidkundig bodemonderzoek zijn blootge legd, weer onder het zand zullen verdwij nen. De heer Meijs vraagt B. en W. maat regelen te nemen om te voorkomen dat de kuil weer wordt gedicht en uiterste po gingen te doen om alsnog regionaal en landelijk middelen te vinden om de van nationaal oudheidkundig belang zijnde Ro meinse thermen te overkoepelen en voor het publiek toegankelijk te stellen. m* •X.) Op 12 oktober verschijnt in de drie Beneluxlanden een bijzondere post zegel in de waarde 15 cent, kleur violet ter herdenking van het feit, dat de Belgisch-Luxemburgs-Neder- landse douane-unie twintig jaar be staat. Op de zegel zijn de portretten van de drie staatshoofden afgebeeld: koningin Juliana in het midden, koning Boudewijn links en groot hertogin Charlotte rechts. Montage, waar de-aanduiding en belettering voor de Nederlandse zegel zijn ver zorgd door de Haarlemse kunstenaar S. L. Hartz. De druk is van Enschedé te Haarlem. Een vijftigjarige fabrieksbaas uit Dor drecht is veroordeeld tot vier weken ge vangenisstraf. Als bestuurder van een heftruck, waar mee hij een zware betonnen plaat wilde transporteren, had hij twee arbeiders op dracht gegeven op de plaat te gaan staan om hem zo in evenwicht te houden. De plaat was echter toch gaan kantelen en op de arbeiders terecht gekomen, die vrijwel op slag dood waren. De algemene voorzitter van de Sint Adelbertvereniging, dr. F. J. C. J. Nuyens, heeft in de aula van de rijks universiteit te Groningen de Adelbert- landdag geopend en aangekondigd dat op de aanstaande algemene ledenver gadering een poging zal worden gedaan de vereniging een nieuwe naam te geven, die doel en opzet kort en duidelijk uit drukt. Hij zei dat men als leek actief wil medewerken aan de vernieuwings beweging in de kerk. Hij achtte het beter dat verouderde bepalingen, zoals het verbod van de rotary, loyaal worden in getrokken. Het thema van de landdag luidt: „De moderne mens en zjjn godservaring". Dr. J. M. van Veen, directeur van „Kerk en Wereld" te Driebergen en prof. dr. B. A. Willems O.P. treden als inleiders op. De heer Nuyens bepleitte herinterpretatie van het negatieve deel van het bisschoppelijk mandement van 1954. Reële medezeggenschap van de leek in de kerk moet voor de komende jaren een van de voornaamste terreinen van activi teit van de vereniging zijn, zo ging hij voort. „Wij zouden graag zien dat met dit concilie een nieuw tijdvak begint, waarin de kerk zich niet meer in het defensief laat dringen, maar voorgaat en leiding geeft in de complexe problematiek van deze tijd". In het laatste deel van zijn jaarrede be sprak dr. Nuyens het thema van de land dag 1964. „De houding van de moderne mens tegenover de krachten van de na tuur heeft zich grondig gewijzigd", aldus spreker. „Van een vreesachtig ondergaan in een sterk bewustzijn van onvermogen zijn we gekomen tot een houding van be heersing, die op rationeel inzicht en tech nische vaardigheid berust. Naarmate we zelf meer kunnen, ervaren we zeer be grijpelijk minder de behoefte aan Gods hulp. Hoewel enerzijds de godservaring in de natuur steeds minder wordt, zo consta teerde hij, begint anderzijds op het gebied van de menselijke verhoudingen de gods ervaring juist intenser en meer bewust te worden. Hij stelde, dat het daarbij niet nodig is, dat de moderne mens zich van deze godservaring als godservaring be wust is. Een stervende buschauffeur heeft zfjn voertuig in het dorp Gemert tegen het hek van de pastorie tot staan gebracht. Zjjn passagiers zijn met de schrik vrij gekomen. Vrijdagmiddag omstreeks half zes reed de 43-jarige J. C. H. Cauts uit Veghel met een lijnbus van de „Zuid-Ooster" op het traject Nijmegen-Gemert-Eindhoven door Gemert. In het hart van het dorp bij de Nieuwstraat-Kerkstraat begon de bus te slingeren, reed over het trottoir en kwam tenslotte in het hek van de pastorie bij het kasteel tot stilstand. De chauffeur had een hartaanval ge kregen. Hij overleed korte tijd later. Zijn hevig geschrokken passagiers kwamen met de schrik vrij. .- «y. .V 46. Met een bedenkelijk gezichtje keek Brammetje Fok naar een klein wolkje, dat hoog aan de blauwe hemel was ver schenen. „Ik ben bang", zei hij, „dat we slecht weer krijgen". „Lekkerrr weerrr!" riep Tutu, maar de papegaai was dan ook geen zeeman. „Nu lijkt het nog prachtig weer", zei bazen als er storm op til was. Wat denk jij ervan, Karo?" De scheepskat had niet eens geluisterd. Een beetje verdrietig keek hij voor zich uit.Hé, Karo!" stootte Brammetje hem aan. „Wat is er aan de hand? Waar denk je aan?" „Ik denk aan alle poppen, die op het eiland voor je ge maakt heb om je visite op je verjaardag Brammetje, „maar het zou me niets ver- te geven", zei Karo somber. „Verjaar dag? Dat is waar ook, ik ben jarig van daag" riep Brammetje blij. „Wel gefeli citeerd met mezelf, jongens". „Van harrte!" krijste Tutu.„Ja, wel gefeli citeerd, zei Karo en hij gaf Brammetje een pootje.„Maar ik vind het zo jammer, dat je nu tóch geen visite hebt. Nu staan die poppen daar helemaal voor niets" Maar daar vergiste de scheepskat zich in, TE6 ME TOCH 16 wiooeuTe6ew HOOFDPIJ Mi eeu PRACHT MIDDEL.8IJ juuiezau het WIJ KUNNEN HOOFDPIJN 66NEZ6N'. HET MOST ER6 PIJN DOEN - DAN IS DE HOOFD METEEN WE6 HET WAS NIET T666N HOOFDPIJN, MAAR TE66N Buikpijn - we 6AAN TOCH LIEVER NAAR HUIS 1 00KER6PUN DOEN rrrrii m 1587-d Mr. J. A. G. baron de Vos van Steenwijk, directeur-generaal politieke zaken op het departement van Buitenlandse Zaken, is benoemd tot ambassadeur te Brussel. In Rotterdam is opgericht een comité behoud draadomroep. Het wjI landelijk ac tie gaan voeren voor instandhouding van de draadomroep, die met opheffing wordt bedreigd. Secretaresse is mevrouw H. Bouman, Noordplein 47, Rotterdam 11. Draaiorgel naar Canada. Het Nederlandse draaiorgel „Het steenputje" vertrekt 4 oktober van Schiphol naar Montreal met eigenaar Hendrik Moehlman en mede-orgelman Koen Roos, die samen een paar dagen lang de Canadezen op de zo typische Nederlandse straatmuziek zullen vergasten. Vermist meisje terecht. De zeventienjarige Francina C. de Vink, die sinds 18 augus tus wordt vermist uit het tehuis van het Leger des Heils in Amsterdam, is terecht. Zij bleek in Abcoude bij een vriend te wonen. Man verdronken. In een zandzuigbedrijf te Grollo, gemeente Rhoden, is het over schot opgehaald van de 21-jarige W. So bering. De man werd sinds gistermiddag vermist. Afscheid ds. Steenbeek. Ds. N. O. Steen beek heeft gisteren in Krasnapolsky te Amsterdam afscheid genomen als voor zitter van de Nederlandse Jeugd Ge meenschap. Ambassadeur. M. J. Rosenberg Polak, ambtenaar van de buitenlandse dienst der derde klasse, is benoemd tot ambas sadeur in de federale republiek van Ni geria. Conciliedeskundige. Paus Paulus VI heeft mgr. dr. J. Groot benoemd tot concilie- deskundige. Tegelijk met hem werden nog vijf anderen benoemd, onder wie de bekende Amerikaanse theoloog Ed ward Murray. Inaugurele rede. Prof. ir. C. Rodenberg heeft zijn ambt van gewoon hoogleraar in de elektronica aan de technische hoge school Twente te Enschede aanvaard. Hij heeft daarmee de eerste inaugurele rede in de T.H. Twente uitgesproken. De Nijmeegse politie is bijzonder inge nomen met de resultaten van het op grote schaal ingevoerde systeem van eenrich tingverkeer in deze stad. In de afgelopen negen maanden is in het gebied van het eenrichtingverkeer het on- gevallencijfer, in vergelijking met het voorgaande jaar, gedaald met vijf percent. In de rest van de stad steeg het aantal on gelukken in die periode met 24 percent. Advertentie Secretaires, chiffonnières, stoelen, ronde ta fels. ook uitschuifbaar. Alles van mahonie hout. Ook kleinmeubelen. Canapé's. Voor restaureren en inkoop antieke meubelen. Telef. 12223, Groot Heiligland 64, A Mudde, Gasthuisvest 45. Het K.N.M.I. deelt mee: Langs de flank van een continentaal hoge- drukgebied, dat zich uitstrekt van West- Rusland via Polen tot bij het Alpengebied, trekken zwakke storingen van Spanje en de Golf van Biscaje naar het noorden tot tot noordoosten. Deze zullen de komende 24 uur in ons land aanleiding geven tot een veranderlijke bewolking en verspreid voorkomende buien bij in het algemeen zwakke winden uit uiteenlopende richtin gen. Gedurende de avond en de nacht kan zich weer plaatselijk mist vormen. In het temperatuurverloop komt weinig verande ring. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen c binnen- en buitenland. a Neerslag: laatste 24 uur. £o 6 èZ Si Den Helder half bew. Ypenburg mist Vlissingen regen Eelde mist De Bilt mist Twente zwaar bew. windst. 22 z 18 windst. 20 zo 19 windst. 22 o 20 Eindhoven mist windst. 22 Z.-Limburg geheel bew- o 23 Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Mtinchen Zürich Genève Locamo Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew. zwaar bew. geheel bew. zwaar bew. zwaar bew. regen mist zwaar bew. zwaar bew. motregen onweer zwaar bew. onbewolkt rflist licht bew. mist mist half bew. onbewolkt onbewolkt mist onbewolkt regen onbevolkt half bew. geheel bew. onbewolkt zwaar bew. nno 17 windst. 20 ono 16 z 15 z 18 z 21 windst. 19 o 22 no 23 o 24 w 29 windst. 25 n 24 zo 21 ono 23 z 21 windst. 21 zzw 21 o 23 windst. 22 w 22 w 15 n windst. n w 31 windst. 28 n 24 V O 0 0,2 0,2 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0,2 0 0 3 4 0 0 0 0 0 0,2 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 Zondag 27 september Zon op 6.34 uur, onder 18.27 uur. Maan op 21.39 uur, onder 13.39 uur. Maandag 28 september Zon op 6.35 uur, onder 18.25 uur. Maan op 22.32 uur, onder 14.51 uur. Maanstanden 28 sept. 16.01 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 26 september Hoog water 6.29 uur en 18-47 uur. Laag water 2.17 uur en 14.27 uur. Zondag 27 september Hoog water 7.09 uur en 19.29 uur. Laag water 2.52 uur en 15.05 uur. Maandag 28 september Hoog water 8.02 uur en 20.26 uur. Laag water 3.30 uur en 15.49 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2