IJmuidensr strand kende zelden zo'n lange en mooie zomer Bewoners van strandhuisjes bliezen te vroeg de aftocht iïiet èn t.v.- noordzee alléén bij 9, \lehtuflü£ €&i- ver maatwaar voor uw geld COR OLY -.<•••.••.- OXFORD KLEDING van Praag ■bt v Rap Magneet 695.- 745.- Komt dit eens zien bij: BREESTRAAT 108 BEVERWIJK r t 'r t Faillissementen Damnederlaag van DCIJ-tiental Havenberichten 11 zonder aanbetaling Adverteert in dit blad DONDERDAG 1 OKTOBER 1964 F I Haarlem: tel. 15220 Nieuwe Groenmarkt 2 Gen. Cronjéstraat 18-20 tel. 57900-60033 IJmuiden: tel. 2401 Kennermerlaan 24 -mm- --«si»wm v -v ■0 Examens LUIDSPREKER I Bromfietsrijders heeft weer EXTRA aanbiedingen w0é -■ - - Breed en gastvrij ligt het IJmuidense strand er in deze zachte herfstdagen bij. De groene zee kruipt loom over het vochtige zand waar een eenzame „pootjebaaier" zijn sporen heeft achter gelaten. Hemdsmouwen opgerold en hoofd achterover liggen een paar bezoe kers te genieten achter het gras van de paviljoens. Genietend van de weldadige zonnewarmte, niet van de stilte. Want in IJmuiden verkrijgbaar bij KENNEMERLAAN 100-106 PLEIN 1945 no. 48 De programmakeuze groter, de programma's beter! Hoe cud en van welk type Uw T.V. ook is, Telerama maakt hem geschiktvoorontvangst van het tweede net en alle verdere programma's. Telerama plaatst en ver andert antennes vakkundig. Dat is Telerama service! Het is ec I ir de moeite waard om lL oude T.V. in te ruilen voor een nieuw probleemloos toestel. Bij Telerama is Uw oude toestel (veel) geld waard. Op alle nieuwe T.V.'s 2 jaar volledige garantie. De 24-uur-servicedienst be rekent géén materialen en arbeidsloon. Dat is uniek! Telerama voor alle topmer ken (Metz, Philips, Grundig, Kuba e.a.) IE1I- RAM A Zoekt U een honttie om te verwennen? om de drie minuten davert en beeft de omgeving van het lawaai van de zware Pacemakersde diesel-elektrische transportwagens die keien en steen asfaltbeton over de zuidpier vervoeren. „Klantenwegjagers" noemen de kelners deze luidruchtige mannetjesputters. Het zal binnenkort nog wel erger worden als zeven nieuwe Pacemakers het wagen park van Bitumarin komen versterken. Enkele mannen slepen met delen van afgebroken vakantiehuisjes. Nergens wordt zo abrupt afscheid genomen van de zomer als op het strand. Hoewel de huisjes tot 1 oktober mogen blijven staan hebben de bewoners nu al de aftocht geblazen. „Zo'n zomer als we dit jaar gehad heb ben is uniek," zegt de heer H. P. Verswij- veren, eigenaar van het Paviljoen Zuid- pier. „Ik heb het zelden meegemaakt dat het weer zich zo constant goed houdt. Volgens mij is de toeloop naar het IJmui dense strand dan ook stukken groter ge weest dan in vorige jaren." Hij zwijgt omdat het onmogelijk is bo ven het aanzwellend gebrul van een pas serende Pacemaker uit te komen. „Dat is de keerzijde van de medaille," wijst de heer Verswijveren met het hoofd naar de rustverstoorder. De zuidpier, eens geliefd domein van hon derden sporthengelaars, is nu leeg en ver laten. Alleen tijdens de weekeinden is de pier voor het publiek toegankelijk. Op werkdagen vormen de felle „gele rijders" van Bitumarin een voortdurende bedrei ging van mensen en voertuigen. Doodgevist „Met de sportvisserij op de pier Is het helemaal afgelopen," zegt de heer Ver swijveren. „Vroeger was het hier een cen trum van sporthengelaars uit alle delen van het land. Ik heb wel meer dan drie honderd hengels gestald. Dat is afgezakt tot hoogop vijfentwintig. Er wil blijkbaar geen visje meer bijten. Niemand weet pre cies hoe het komt. Volgens mij ligt de oorzaak in de overbevissing langs de Noordzeekust. Daardoor is de zee prak tisch doodgevist. Nee, als centrum van de sportvisserij heeft IJmuiden afgedaan." De heer Verswijveren verwijdert zich om een paar klanten te bedienen. Als hij bij ons terug komt en wij hem vragen hoe hij denkt over de aanleg van een buitenhaven bij de zuidpier zegt hij: „Ik vind het geweldig, al zullen wij pavil joenhouders als het plan doorgaat hier wel moeten verdwijnen. Misschien dat we in het plan Zeebad een nieuw bedrijf kun nen beginnen. Maar dat ligt nog zo ver in de toekomst." Een andere dagelijkse waarnemer van de voorbije drukte op het IJmuidense strand is de heer Joh. Zijl, die er op toeziet dat het verbod de zuidpier te be treden wordt nageleefd. Deze oud-zeeman hoort het rumoerige af- en aan rijden van de Pacemakers nauwelijks meer. „Je moet op de drukke dagen deksels goed uitkijken dat er geen ongelukken ge beuren. Vooral kinderen willen nog wel ■t-jav.v.v.v.v P j~- ,:S. w. W* rr «8: eens gevaarlijk oversteken als zo'n wa gen in de buurt Is. Het is nu heel wat rustiger." De 62-jarige pierbewaker trekt eens aan zijn pijp en volgt met zijn ogen een tan ker die de havenmond binnen loopt. „Ik vind het elke keer weer een prachtig ge zicht," zegt hij. „Jammer dat ik m'n kij ker niet meer heb. Het was een pracht ding. Ik heb hem in een tas in de bus laten liggen. Nooit meer terug gezien." Het IJmuidense strand neemt af scheid van de zomer. De laatste strandhuisjes worden afgebroken en opgeslagen tot het volgende seizoen. „Het was een unieke zomer", zeat de heer H. P. Verswijveren, eigenaar van Paviljoen Zuidpier. In deze mooie herfstdagen krijgt hij nog menige klant te bedienen. Pierbewaker Joh. Zijl: „Dat bord staat er niet voor niets. Er zijn nog heel wat mensen die blijkbaar niet kunnen lezen. Als er gewerkt wordt aan de pier is het er levensgevaarlijk." Het kraaneiland Lepelaar aan het eind van de pier blinkt in het zonlicht. Het IJmuidense strand kan nog niet van de zomer scheiden. Maar in de frisse zee wind proef je de komst van het najaar. Wegens het verbindend worden van de slot-uitdelingslijst is op 27 september ge ëindigd het faillissement van Rinse Vis ser, wonende in Zaandam, Westzijde 267, van beroep aannemer, uitgesproken 28 augustus 1962. Rechter-commissaris: mr. J. Spreij. Curator: mr. D. Aten, advocaat en procureur in Zaandam. Wegens gebrek aan actief werd op dins dag 29 september opgeheven het faillis sement van Klaas de Boer, jachtbouwer, wonende in Assendelft, Dorpstraat 980, uitgesproken 8 september 1964. Rechter commissaris: mr. N. Reeling Brouwer. Curator: mr. J. W. Crefeld, advocaat en procureur in IJmuiden. Eindhoven. Gepromoveerd tot doctor in de technische wetenschappen E. A. Dijks man op proefschrift „Synthese van stan gen-vierzij den van v-vormige, symmetri sche koppelkrommen". Leiden. Doctoraal klassieke letteren: mej. C. A. v. d. Hucht (Rotterdam). Docto raal Turkse taal- en letterkunde T. Th. Dijkema (Beekbergen). Nijmegen. Arts: E. Th. J. Beissel (Nij megen). RIJKSKWEEKSCHOOL. Aan de Rijkskweekschool in Haarlem zijn ge slaagd voor het eindexamen derde Leer- kring de dames: Th. Gelpke te Manilla, Tr. van Duijn te Zandvoort, T. Beek te Heemstede, M. Bierman te Santpoort en de heren: K. Spaargaren te Aalsmeer, J. van Veen te Santpoort, H. de Weers te IJmuiden, A. Grosmann te Haarlem, J. Kloos te Haarlem, B. Cleeren te IJmui den. P. van Vuuren te Beverwijk, H. Stuur te Velsen-Noord. Met 4 kandidaten wordt het examen voortgezet. Eén kandidaat werd afgewezen. Voor de tweede ronde van het dam- toernooi om het clubkampioenschap van Noord-Holland heeft DCIJ een kleine 9—11 nederdaag geleden in de uitwedstrijd tegen de meesterclub Gezellig Samenzijn uit Amsterdam. De hoofdstedelingen ver dienden de overwinning, daar de twee winstpartijen voor de D.C.Y.'ers met ge luk tot stand kwamen. De gedetailleerde uitslag is: Gezellig Samenzijn—DCIJ: 1. T. Sy- brands—K. Pippel 1—1; 2. H. van Wes- terloo—T. Tielrooy 1—1; 3. R. Palmer— H. Laros 1—1; 4. R. C. Jansen—P. v. d. Berg 0—2; 5. P. G. van Hout—J. van Straten 2—0; 6. D. de Ruiter—L. Bink horst 02; 7. J. H. BeekeC. van Duiven- bode 20; 8. Ph. de SchaapA. W. Beu- kema 1—1; 9. D. Roelofs—L. Vooys 2—0; 10. J. EsselmanK. de Jong 11. D.C.Y. was erg verzwakt daar invallers waren opgesteld voor B. Dukel, H. Swier en J. de Boer. Gezellig Samenzijn was volledig. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Mithras, van Rotterdam; Lingote, Antwerpen; Rone, Delfzijl; Freja, Delfzijl; Stork, Felixstowe; Wiking, Malden; Engedi, Monrovia, IJmuiden; Warma, Hamina, Velsen; Swift, Londen; Zwer ver, Londen; Dunnet Head, Londen; Leiderkerk, Rotterdam; Zaanstroom, Rouaan; Korsness, Rot terdam; Jans, Londen; Libra, Rotterdam; Brinio, Köping; Nagos, Buenos Aires; Martha Ahrens, Hamburg; Deborah, Londen; Neth. Coast, New castle; Solon, Rotterdam. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Cherie, naar Huil; Ali, Rotterdam; Ubbergen, Klaipeda; Vasara, Narvik; Odin, Simrishamn, IJmuiden; Nike, Londen; Nella, Nordenham; African Lord, Antwerpen; Torres, Bremen; Karel, L'Orient; Steinhoeft, Bremen; Tottesund, Kaskoe, Vel sen; Hedwig Henning, Rotterdam; Ardetta, Rotterdam; Temar, Rochester, Koog a. d. Zaan; Fiducia 2, Boston, IJmuiden; Stork, Felixstowe; Kaap Falga, Delfzijl; Aristoteles, Rotterdam; Loppersum, Antwerpen; Vaasa Provider, Hel sinki, Velsen; Parl^laan, Bremen, IJmuiden; Sigurdur, Reykjavik; Trito, Rotterdam; Calchas, Rotterdam; Nascence, Edith; Thaletas, Rotter dam; Amyntas, Rotterdam; Graal Mueritz, Gent; Amstelstroom, Rouen. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Wilpo, van Kopmansholmen; Anneliese, Monrovia Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Hado, naar Norwich; Amasus, Kingslynn; Santa Mo nica, Bromer; Stentor, Rotterdam; Kong Alf, Antwerpen, IJmuiden; Wiking, Esbjerg; Frauke Ipswich; Unitas H., Vejle. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Jacobus C„ z. van G. Hen- drikse en H. M. Baart; Franciscus J„ z. van M. J. van der Heijden en D. C. M. Nijman; Jolanda, d. van J. Blenk en J. Munter; Christina I„ d. van T. C. F. Vodde en C. Spanjaardt; Anna M. J„ d. van C. G. Bos en J. C. M. Zonneveld; Cylvia A„ d. van C. Post en P. J. Dekker; Ellen, d. van M. de Wit en C. A. de Boer; Peter, z. van J. A. Arends en D. van der Gaag; Wibertus J., z. van K. R. Koet en R. P. Poiesz; Elisa beth C„ d. van C. J. Klijn en W. C. Sminia; Helena M„ d. van J. H. Bosscher en P. M. Kujala; Henricus F. C„ z. van N. H. Bol en E. A. G. J. Engelbert; Johannes H. C., z. van J. N. A. de Wildt en M. Welboren; Anna M. A., d. van T. A. G. Koelman en A. M. van de Winkel; Ingeborg M., d. van N. J. Straatman en C. M. Dol. ONDERTROUWD: A. H. Löcher en D. M. Sluymer; B. J. Bank en W. M. Schoo- nenberg; W. Hopman en A. J. Coelingh; S. de Jong en A. van Wilgen; W. G. Over- eem en J. M. Joosten; C. N. F. Reulen en A. L. M. Stikvoort; G. A. van Eekhout en P. C. M. Helsen; M. Geytenman en S. van Geelen; E. de Haas en W. A. M. Zuider duin; J. H. M. van der Does en C. M. J. Schelvis; H. Bosma en H. Schelvis. GETROUWD: F. J. Croese en C. C. Snij ders; C. J. van Lieshout en M. Komen; A. J. van Bakel en J. W. Snoek; H. J. van Ewijk en L. A. van Pereren; J. G. Jonkman en L. M. Schuijt. OVERLEDEN: S. van Zon, geh. met A. K. Gerritse; G. Schelvis, 70 j., geh. met C. de Winter; H. Berghuis, 84 j., geh. gew. met C. A. Langeveld en G. Ekelmans; J. Gerritse, 69 j., geh. met M. Grimm; A. A. Duijn, 43 j„ geh. met T. de Gelder; J. B. Kerkhof, 66 j., geh. met M. Besteman; G. Vlietstra, 73 j., geh. gew. met A. J. Rodri guez en B. Ebinger. x*3ocïooooooooooocooooooooooooc»oooooooooooooooooooooooo WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE XXXXX»OOOC030COOQOUOQCCQ.»CT.*.lQfXXIUA, I II f sfL U zoudt het door heet Kennemerland kunnen aanplakken natuurlijk, dat U een stofzuiger, sen auto of iet» ander» Ie koop heeft Spaar U die laet PLAATS >1 OLY

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11