„Het leven dat ik je gaf" Vandaag beginnen de t.v.- uitzendingen Nederland II TONEEL IN HAARLEM doodt direct elk insekt! Cabaret Lurelei met gepeperd en fonkelend programma Kunstsociologisch Studiecentrum Mopper er niet op DONDERDAG 1 OKTOBER 1964 Zwakke Pirandello-vertoning door Ensemble j -■-*-■■■ frissere geur geen vlekken grote spuitbus voor maanden lang gebruik! Eerste conferentie Befaamde songeomponist Nacio Herb Brown t Tweede net wordt niet stiefmoederlijk behandeld „De trivialer wordende Nederlandse pers" „La Femme mariée" van Godard verboden "N V. Carmen uitgesteld De radio geeft vrijdag T elevisieprogramma's TV-nabeschouwingen Gevatte Wim Kan Tweede HTI-seizoen VEERTIG JAAR geleden werd het to neelwerk van Luigi Pirandello in ons. land geïntroduceerd met opvoeringen van „Zes personages op zoek naar een schrij ver" en, in hetzelfde seizoen, „Het leven dat ik je gaf". Eerstgenoemd stuk is daarna nog verschillende keren opnieuw ten tonele gebracht, het andere beleeft nu, bij de Toneelgroep Ensemble, voor het eerst een Nederlandse wederopvoering. Dat die geringere animo tot het spelen van „Het leven dat ik je gaf" zou moe ten worden toegeschreven aan „de onver mijdelijke weerslag die Pirandello's dood in 1936 heeft gehad op de belangstelling voor diens werk", zoals nu in het pro gramma-commentaar wordt beweerd, lijkt mij zeer twijfelachtig. Een meer voor de hand liggende verklaring is, dat het stuk bepaald niet tot de sterkste dramatische werken van Pirandello behoort, eerder zelfs tot de zwakste. De grote Italiaanse schrijver heeft in dit geval zijn intussen algemeen bekend geworden filosofisch-psy- chologische ideeën vrij onhandig gedrama tiseerd, zodat zelfs dit zeer korte stuk af en toe nog gerekt aandoet door de vele bespiegelende clausen die de weinige wer kelijke speelscènes met elkaar moeten verbinden. OMTRENT DE MANIER waarop Piran dello moet worden gespeeld zijn in de loop der jaren tal van verschillende opvattingen gelanceerd en gedemonstreerd; tot een in ternationaal aanvaarde is men daarbij ech ter nooit gekomen en zal men ook in de toekomst niet komen omdat juist het werk van deze schrijver zo bijzonder weinig hou- Advertentie vliegen, /j ij/„ motte", Overs en insekte SLECHTS UIT HET VERTROUWDE ERDAL HUIS Het kunstsociologisch studiecentrum, de dr. E. Boekmanstichting (in november 1963 opgericht ter bevordering van het contact tussen kunstenaars enerzijds en het maatschappelijke en culturele leven en de overheid anderzijds) houdt op 6 en 7 november in het Minervapavillioen te Amsterdam zijn eerste conferentie. Deze is gewijd aan de communicatie tussen de hedendaagse kunstenaar en het publiek. Tijdens de openbare openingsbijeen komst onder presidium van prof. dr. J. Pen, voorzitter van het curatorium van de Boekmanstichting houdt dr. J.J.M. Valk uit Rotterdam een inleidende rede. Daar na volgen drie sectie-vergaderingen. De resultaten daarvan worden de tweede dag behandeld, waarna de conferentie wordt besloten met een forumdiscussie. Als pre- adviseurs voor de secties zullen optreden: prof. dr. J.A.A. van Leent uit Wageningen prof. dr. H. van de Waal uit Leiden en dr. P. Thoenes uit Amsterdam. In deze pre-adviezen wordt het probleem benaderd vanuit het sociaal-psychologische, het kunst-wetenschappelijke en het sociologi sche gezichtspunt „van buiten af" door de niet-kunstenaar. In een elftal inter viewverslagen komen kunstenaars zelf aan het woord. Nacio Herb Brown, die de muziek heeft gecomponeerd van „Singing in the Rain", „Pagan Lovesong", en vele andere popu laire melodieën, is maandag te San Fran cisco gestorven op 68-jarige leeftijd. Hij componeerde ook „You stepped out of a dream", „Love is where you find it", „The Doll Dance" en „Broadway Melody". vast voor vaste normen van interpretatie biedt. Maar één ding is toch wel zeker: een regisseur mag zich niet laten verlei den door het intellectualisme in Pirandel lo's stukken om er in de speelstijl nog een schepje intellectualisme bovenop te doen. Want dan komt men tot een bloedarme, steriele vertoning waarin niets overblijft van het wezen van de hartstochtelijke Si- ciliaan die Pirandello toch ook was. En helaas is dat laatste nu, bij de opvoering door Ensemble onder regie van de Duits- Russische Angelika Hurwicz, gebeurd. HET RESULTAAT was dan ook precies tegenovergesteld aan dat van de eerste op voering in Nederland, toen Cor van der Lugt MeJsert als regisseur en Alida Tar- taud-Klein als hoofdrolspeelster alles uit het stuk haalden wat het, achter de be spiegelingen over waan en werkelijkheid, over dood en leven, toch nog aan drama tische kracht bezit. Daarmee werd de voorstelling gered en tot een groot succes gemaakt. De vertoning door Ensemble daarentegen had door de bijzonder stijve, quasi-litteraire vertaling van Beatrice Maasland-Girgentini (die door een buiten landse regisseuse uiteraard niet kon wor den beoordeeld) al bij voorbaat een stem pel van onnatuurlijkheid gekregen en de regie van Angelika Hurwicz deed daar nog het een en ander bij. Zo werd het geheel een cerebrale, precieuze en pretentieuze vertoning, waarin de weinige sterke speel scènes, di£ het stuk zoals gezegd toch ook bevat, zo uit de toon vielen dat ze op ouderwets volkstoneel gingen lijken. CARO VAN EIJCK, met haar zeer ver fijnde, tot in alle details uitgedachte en dus nooit warm-spontane speelstijl, voelde zich ongetwijfeld heel goed thuis als mid delpunt van deze opvoering, maar het zou zowel haar vertolking als de totale voor stelling ten goede zijn gekomen als de regie warmbloediger en minder op „under acting" gericht zou zijn geweest. Dat geldt ook voor Ina van Faassen, die vruchteloze pogingen deed om de overspe lige jonge vrouw tot een levend mens te maken. Magda Janssens, als de moeder Jeanne Verstraete, Caro van Eijck en Lucas Wensing in „Het leven dat ik je gaf". van die jonge vrouw, was er gelukkig wél in geslaagd, aan de stileringsdruk van de regisseuse te ontsnappen. Lucas Wen sing speelde op zijn bekende sympatieke manier een van zijn bekende sympathieke pastoors. Joekie Broedelet en Jos Knip- scheer vormden een vreemd stel huisper soneel. De zeer aristocratische Donn' Anna bleek, wonderlijk genoeg, een oer-burger- lijke zuster te hebben in de gedaante van Jeanne Verstraete en deze had op haar beurt een twetal kinderen die rechtstreeks uit een amateurtoneelclubje schenen te komen. Lou Steenbergen moet met waar dering genoemd worden voor zijn decor en sommige van zijn costuums. De toe schouwers het waren er alweer weinig beloonden aan het slot in 't bijzonder Caro van Eijck met vriendelijk applaus. Simon Koster DE EERSTE OFFICIËLE uitzending op Nederland II vandaag, wordt van 19.30 tot 19.55 uur voorafgegaan door een documen taire, die terzelfder tijd via het eerste net (Nederland I) wordt uitgezonden. In het programma wordt de stormachtige ont wikkeling geschetst van de Nederlandse televisie, die op deze eerste oktober pre cies 13 jaar na haar eerste uitzending de beschikking krijgt over een tweede pro gramma. Het begin van deze tijdelijke be zetting van het tweede net door NTS en omroepverenigingen zal van 19.55 tot 20.00 uur eveneens over beide netten wor den ingeleid met een korte toespraak door de voorzitter van de NTS, de heer E. A. Schiittenhelm. HET PROGRAMMA, dat de NTS zondag 4 oktober op Nederland II uitzendt, be gint om 19.30 met de eerste aflevering van „De Tijdscapsule", een wekelijkse door de Vlaamse televisie geproduceerde serie spannende avonturen voor de jeugd. De regie berust bij Lode Verstraete en Bert Spruys, de productie bij Rik van den Ab- beele. Na een filmpje uit de serie „Chuckleheads" (19.55-20.00 uur) en het NTS-journaal (20.00-20.05 uur) volgt van 20.05 tot 20.30 uur de eerste aflevering van de Tom Ewell Show, getiteld „Een flesje parfum". In deze familie-komedie rondom de komiek Tom Ewell treedt John Emery als gast op. „Speurende ogen" Is de titel van een Amerikaanse filmdocumentaire over luchtfotografie, die van 20.20 tot 21.00 uur wordt uitgezonden. In dit programma is onder meer de ontdekking van de aan wezigheid van Russische atoomwapens op Cuba te zien. „Vrienden als wolven", een van Neder landse ondertitels voorzien Duits televi siespel van Heinrich Carle, wordt van 21.00 tot 22.00 uur uitgezonden. Het verhaal speelt zich af in een afgelegen hut in Ca nada, waar vijf arbeiders verblijven, die belast zijn met de aanleg van telefoonlei dingen. De avond wordt van 22.00 tot 22.10 uur besloten met een door Koen Verhoeff te presenteren aflevering van „Sport in beeld", een korte terugblik op de sport van het weekeinde. ALS EERSTE DRAMATISCHE uitzen ding op Nederland II zendt de VARA maandagavond 5 oktober „De treincoupé" uit. Het is een speciaal voor de televisie geschreven spel van Johnny Speight, van wie de VARA in januari „De speelmak- Televisiedebat tussen H. Hofland en mr. H. W. Sandberg Op dinsdag 6 oktober presenteert de AVRO-televisie van 21.35 tot 22.25 uur en voorts eens per maand, onder de titel „Man tegen man" een direct uitgezonden debat tussen mr. H.W. Sandberg, hoofd redacteur van „Het Parool" en H.J.A. Hofland, adjunct-hoofdredacteur van het „Algemeen Handelsblad" over de stelling- navne van laatstgenoemde: „De Neder landse pers wordt steeds provincialer en trivialer". Beiden zullen de gelegenheid hebben hun argumenten te verdedigen en die van de tegenpartij aan te vallen. Bovendien gaan de heren H.W. Sandberg en H.J.A. Hof land de beschikking krijgen over visueel bewijsmateriaal ter staving van hun argu mentaties. Een kleine selecte groep, uiteraard enkele journalisten, zullen in de discussie worden gemengd. Het debat, dat wordt geleid door de heer P. Beishuizen, wordt geregisseerd door Roelof Kiers. kers" bracht. Henk van Ulsen, die dit jaar voor zijn ook voor de televisie met zo veel succes gespeelde rol in Heyer- mans' De Wijze Kater de Albert van Dal- sum-prijs won, speelt in dit stuk de rol van een rancuneuze jongeman. De Belgische acteur Alex van Royen speelt de rol van diens tegenvoeter, een geslaagde zaken man. Zaterdagavond 10 oktober brengt de KRO-televisie op Nederland II de eerste eenakter uit een reeks die de naam kreeg „Vrouwenlevens". Al deze korte toneel stukken, voornamelijk afkomstig van een van de bekendste moderne Italiaanse to neelschrijvers, Aldo Nicolai, zijn geschre ven als monoloog voor een vrouw. In Ita lië oogstte Paola Borboni met deze stuk ken solo-toneel enorm succes. Fien de la Mar zal de eerste zijn die een vrouwen leven voor de camera brengt. De kijkers zullen in „Stenen en wittebrood", de titel van deze eerste monoloog, een geheel nieuwe Fien de la Mar ontmoeten. Zij ver tolkt de rol van een vrouw van middel bare leeftijd, die vlak voor de huwelijks sluiting door haar bruidegom in de steek wordt gelaten. Franse filmcensuur (Van onze correspondent) PARIJS De Franse Commissie van Censuur, waarin naast kinderrechters en psychologen vertegenwoordigers van ver schillende ministeries en ouderverenigin gen zitting hebben, heeft de laatste film van de „Nouvelle Vague" cineast Jea- Luc Godard zowel voor binnen- als het buitenland verboden. De film, die „La Femme Mariée" (de gehuwde vrouw) is geheten, zal volgens de commissie wat al te gedetailleerd zekere alkoofgeheimen van 'n wat speelse echtgenote hebben ont huld en geëxposeerd en daardoor in por nografisch vaarwater zijn geraakt. Godard, die Zwitser is, heeft zijn ver wondering uitgesproken over het feit dat zijn film met nog twee andere rolprenten dit jaar wèl Frankrijk heeft vertegenwoor digd in het internationale festival van Ve netië en daar geen bijzondere aanstoot heeft gegeven. Onze recensent noemde het „een film van een hoogst vervelende po seur". Advertentie Dat ouwe horloge kan het ook niet helpen, dat het ouderdomsverschijn- selen vertoont. Gun het z'n pensioen en zoek eens een actief, vitaal horloge uit onze bekende merkencollectie, o.a.: MIDO - CERTINA - INDUS - PRISMA - UNION en ZENTRA waar u jaren plezier van beleeft. U weet het adviseert u goed. het huis met het carillon grote houtstraat 49 telefoon 2 00 49 IN EEN LAND ALS het onze waar het officiële cabaret zich altijd zozeer op de vlakte houdt is er voor cabaret Lurelei mede daarom een volledig eigen taak en plaats. De Lureleiers zijn in vele opzichten gedurfd. Zij gaan met niets ont ziende „lef" op ieders tenen staan, ze drijven de openhartigheid in erotisch opzicht zeker verder dan menigeen in de zaal lief is, ze zijn op de jongste, mis schien niet lang in het nieuw blijvende activiteiten afgestemd het R.E.M.- eiland en de mogelijkheden tot onwettig gedrag aldaar, leverden zelfs de stof voor het sfeerbepalende openingsnummer ze hebben naar analogie van Jan Cremers bestseller als titel gekozen „Wij Lurelei, een onverkwikkelijke best seller" en drenkten ook de meeste nummers in die altijd gewaagde sfeer van ge speelde zelfoverschatting, maar bovenal hebben ze het aangedurfd om, ondanks het Engelse gezegde „don't change a winning team" de samenstelling van het groepje grondig te herzien. PIANIST-MEDESPELER Frans Halse- ma, overgestapt naar Wim Kan, is vervan gen door de, vlotte maar niet zeer origi nele muziekjes schrijvende Rudy van Hou ten, die bepaald minder briljant, maar ge routineerd begeleidt. In één opzicht valt ook het vertrek van Ben Rowold te betreuren omdat er nu eigenlijk geen conferencier meer is. Erik Herfsts eerste aanloop in die richting was echter hoopgevend. Maar de komst van Leen Jongewaard in het ensemble is een verrassend goede greep gebleken. TWee van de beste nummers werden volledig door hem gedragen. Ten eerste het werke lijk waanzinnige plantaardige nummer, voornamelijk uit botanische namen opge bouwd (magnifiek gedaan ook door Sylvia de Leur en mede door de knappe zetting van Johan Verdoner het onbetwiste top- nummer!) en ten tweede Jongewaards so lo in „Het moderne repertoire" waarin harde noten worden gekraakt over de hoofden van toneelsnobs die ieder mode- nisme toejuichen. Guus Vleugel was de schrijver van deze gepeperde maar bij zonder rake tekst evenals van veertien(l) andere, waarin hij voortdurend weer be wijst hoezeer het schrijven van een goede cabarettekst een vak apart is, waarin de kleinste details (namen van personages, verdeling zang- en spreektekst, slotzin etc) een zaak van nauwkeurig uitkienen is. ONNODIG TE ZEGGEN dat Vleugel dit vak in zijn modernste vorm tot in de punt jes beheerst. Zo had hij kans gezien om ook voor de andere nieuweling, Robert Bos, een tekst of twee te schrijven waarin deze de allerbeste kansen kreeg die hij ook, vooral als vinnig kleermakertje, heeft aan gegrepen. Van de andere vertrouwde mede werkers bleek ook nu weer de routine en talent. Jasperina de Jong is een ras-cabaret ière, die in minstens twee nummers (als Amelandse juttersvrouw en als Vivaldi- minnares) haar topklasse bewees. Erik Herfst is steeds een betrouwbare spil waarom alles draait, zonder dat hij in dit programma uitzonderlijke eigen suc cessen najaagt. Zijn personages zouden winnen als ze onderling gevarieerder wa ren. Sylvia de Leur tenslotte is zo'n ster ke cabaret aanwezigheid dat dikwijls haar kleinste zinnetjes al stormachtige reacties ontketenen, om van haar solonummers maar te zwijgen. ALS GEHEEL MOET het programma, waarvan wij gisteren de tweede voorstel ling zagen in het eigen Lurelei-theatertje nog wat meer ingespeeld worden. Er is een wat al te grote toegespitstheid op het sexuele vlak, en de regie van Luc Lutz had op het oog niet in ieder ensemble nummer gelijke vruchten afgeworpen, zo dat mede door de als slotnummer wat twij felachtige „prijsuitreiking" men wat min der roodgloeiend naar huis ging dan vorig jaar. Maar dank zij de tien béste nummers van dit programma is „Wij Lurelei" een feest dat geen cabaretliefhebber mag mis sen, mits hij in zijn opvattingen niet al te gauw gekwetst is. Persoonlijk heb ik ook dit jaar in het in tieme zaaltje met de hartelijke „doe-het- zelf"-bediening van de medespelenden, bij zonder genoten. Hans van den Bergh De eerste voorstelling van de opera Carmen, die door de Nederlandse Opera op vrijdag 2 oktober in de Stadsschouw burg te Amsterdam in een gedeeltelijk nieuwe bezetting zou worden opgevoerd, is uitgesteld tot woensdag 7 oktober wegens ziekte van Anny Delorie en Cora Canne Meijer, beiden vertolkster van de titelrol. Lureleiers: Eric Herfst, Rudi Bos, Sylvia de Leur, Jasperina de Jong en Leen Jongewaard. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc.s. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Dagopening. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. 7.45 Ra diokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte gram mofoonmuziek. 8.40 Licht instrumentaal ensemble. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Water standen. 9.40 Klassieke grammofoonmu ziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Klassieke kamermuziek (gr.) 11.15 In 't zilver: pro gramma voor oudere luisteraars. 12.00 Ste- reofonische uitzending: Licht instrumen taal trio. 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Koorzang. 12.53 Gram- Grammofoonmuziek, event, aktualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Akkordeon-orkest. 13.35 Lichte grammofoonmuziek. 14.05 Schoolra dio. 14.25 Lichte orkestmuziek en zang (opn.) 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Musi- ciana: muzikale herinneringen. 16.15 Dui zendschoon: Besheesters, lezing. 16.30 Ho bo en klavecimbel: moderne muziek. 17.00 Voordracht en gedichten. 17.20 Vocaal en semble: Franse volksliederen. 17.40 Lichte orkestmuziek (gr.) 18.00 Amateursorkest. 18.20 Voor de jeugd. 18.50 Regeringsuit zending: Mens en samenleving, mr. M. H. M. Hemmes, hoofd voorlichting Ministerie van Maatschappelijk Werk en A. J. M. Schakel, voorlichtingsambtenaar, bespre ken de begroting 1965 van het Departe ment. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Van horen zeggen en zingen. 19.15 Licht instrumentaal trio. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte orkestmuziek. 20.00 Radio kamer orkest en solisten: Klassieke muziek. 20.45 Geestelijke liederen. 21.20 Kommentaar of diskussie. 21.30 Orkesten-Gala: lichte mu ziek. 22.00 Klassieke grammofoonmuziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Wijd als de wereld: in ternationale oriëntatie in kerk, zending en oekumene. 23.00 Klarinet en piano: moder ne muziek. 23.35 Lichte grammofoonmu ziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00 VARA. 13.00 AVRO. 16.00 VPRO. 21.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek (7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws en so cialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammo foonmuziek. 8.50 Gymnastiek voor de vrouw. 9.00 Te land en te water: informa tief programma voor weg- en waterwegge bruikers. VPRO: 9.40 Morgenwijding. VA RA: 10.00 Schoolradio. 10.20 Stereofonische uitzending: Radio Kamerorkest: moderne en klassieke muziek. 10.45 Voor de kleu ters. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Lichte grammofoonmuziek. 12.20 Re geringsuitzending: Voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Stereofonische uitzending: Licht in strumentaal septet. AVRO: 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht instrumentaal ensemble: inter mezzo: grammofoonmuziek. 14.15 Voor dracht. 14.35 Oude kamermuziek. 15.05 La chen bij stukjes en beetjes: amusements programma. VPRO: 16.00 Nieuws. Aan sluitend: Verbondenheid met huis en hof, lezing. 16.15 Klassieke grammofoonmuziek. 16.40 Hoorspel voor de jeugd. 17.00 Mu- ziekkalender. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Amusementsmuziek. 18.30 Sportspiegel. 18.40 Jazzrondo. 19.00 Kiosk: bespreking van actuele artikelen. 19.10 De humor, lezing. 19.30 Hedendaagse muziek uit Japan (opn.). 19.55 Eerste kolom, da gelijkse dingen vrij zinnig bekeken. 20.00 Nieuws. 20.05 Beelden gaan stuk, wat blijft er over, lezing. 20.25 Utrechts kamermu- ziek-ensemble: klassieke muziek. 20.55 Boekbespreking. VARA: 21.00 Metropole orkest: amusementsmuziek. 21.35 Olym pische spelen XII, klankbeeld. 22.05 Ste reofonische uitzending: Ballroomorkest. 22.30 Nieuws. 22.40 Elektronisch orgelspel 23.00 Balans: actuele kroniek. 23.15 Lichte grammofoonmuziek. 23.45 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m 12.00 Nieuws. 12.03 Grammofoonmuziek. 12.15 Gevarieerde muziek. 12.25 Weerbe richt en mededelingen voor de scheep vaart. 12.30 Gevarieerde muziek. 12.50 Beursberichten en programmaoverzicht. 13.00 Nieuws en weerbericht. 13.20 Amuse mentsmuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 School radio (om 15.00 Nieuws). 15.45 Lichte muz. 16.00 Nieuws en weerbericht. 17.15 Lichte muziek. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de sol daten. 18.30 Berichten voor de weggebrui kers. 18.45 Sportkroniek. 18.52 Lichte mu ziek. 19.00 Nieuws, weerbericht en radio kroniek. Het weer bij ons. 19.40 Amuse mentsmuziek. 19.45 Echo's uit de natuur. 20.00 Cabaretprogramma. 21.00 Lichte mu- 22.45 De Zeven Kunsten. 23.00 Nieuws. 23.05 Stemmig gemengd avondprogram ma. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG NEDERLAND I NCRV: 15.00-15.45 Voor de vrouw. 16.00 -16.15 Voor de kinderen. NTS: 19.30 Tele visie 1951-1964: Programma over de uit eindelijke beschikking over het tweede net. 19.55 Toespraak. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: Pa Pinkelman en Tante Pollewop, beeldverhaal. 20.45 Ch. Hé- de lucht valt naar beneel, blijspel. 22.35 Dagsluiting. NTS: 22.40-22.45 Journaal. NEDERLAND II NTS: 19.55-20.00 Toespraak. 20.00 Jour naal. VARA: 20.01 Rondkijken, amuse mentsprogramma. 21.45 Achter het nieuws. NOORDZEE 18.30 Het sprekende paard Mr. Ed. 19.00 Wist u dat? (filmpje over atoomonderzoek). 19.23 Aflevering van de serie „Victory at Sea". 22.00 „The swift cold story" (episode uit „Wagon Train"). VOOR VRIJDAG NEDERLAND I AVRO: 19.30 Rooster: programma voor de tieners. NTS: 20.00 Journaal en weer- overzicht. AVRO: 20.20 AVRO's Televizier. 20.40 Danny Kaye Show. 21.30 Voor de vuist weg. NTS: 22.40-22.45 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.01 Paul Anka. 20.50 Engeland naar verkiezing, documentaire. 21.20 Reportage opening schouwburg te Eindhoven. NTS: 21.30 De Luchtmachtkapel. KRO: 22.00 Concilie journaal. 22.10 Einde. NOORDZEE 18.30 „Een eindje rijden" (aflevering van „Mijn drie zonen"). 19.00 Gevarieerd pro gramma. 19.23 „De vallende ster" (Holly wood Star Playhouse). 22.00 „Edmond Dantès", eerste episode van de serie „De Graaf van Monte Christo", De t.v.-camera's bleven zó ver weg van het veld, waarop de voetbalteams van België en Nederland elkaar ontmoetten, dat het vooral hen, die een toestel met een kleinbeeld hebben, nogal inspanning ge kost moet hebben, de strijd van de 22 men selijke poppetjes te volgen. Het feit, dat men juist in deze grote overzichten het sublieme, zij het onproduktieve samenspel van de Anderlechtse Rode Duivels zo goed kon zien, maakte echter veel goed. Bob Spaak zullen wij als verslaggever graag blijven horen. Welverzorgd was het door Wim Neyman gemaakte menu van de VARA-winteruit- zendingen op Nederland I en II. Het viel wat tegen, dat Louis van Gasterens film „Het Huis", die nog door te weinig Neder landers werd gezien, van het programma werd afgevoerd (of voor de genoemde vooruitblik moest wijken?). Voor een nieuwe VARA-serie bood Wii Kan tijdens een jeugdfestival in Velp als eerste bekende Nederlander de jongeren de kans, hem vragen over zijn werk te stellen. Tijdens dit optreden bewees hij, ook zonder een minutieus afgewogen confé rence, een geestig en gevat man te zijn, Damshuizer Het uit jeugdig initiatief ontstane Haar lems Toneel Instituut vereniging die zich toelegt op toneellessen gaat na het moeilijke eerste seizoen nu, op zaterdag 3 oktober, het tweede officieel openen. De oud-actrice mevrouw La Chapelle (die als Lien de Jong in 1936 eindexamen deed aan de Toneelschool) zal de toneellessen ver zorgen. Peter Bierenbroodspot geeft spraaklessen. Nieuw in dit seizoen zijn de bewegings- lessen die onder leiding staan van mej. Th. Timmermans. De bewegingsleer staat lo» van de andere lessen als een aparte cur sus. Het bestuur van het H.T.I. verwacht dat buiten de amateurtonelisten ook vele anderen voor laatstgenoemde cursus zullen inschrijven. Voorts wordt er nog toneel geschiedenis gedoceerd en grimeerles ge geven. Alle lessen zijn in de Kenauzaal van de Stadsdoelen te Haarlem, waar zaterdag 3 oktober van 14.30-16.00 uur gelegenheid tot aanmelden is.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 15