Scherpe kritiek beambten Werkspoor op directie - DE BEURS - Staking dreigt de Britse auto-industrie lam te leggen Bij de is het goed sparen. Personeelsbeleid in het geding Coöp. Friesland zendt geen melk meer naar Frankrijk A V RO-voorzitter vraagt KLM waarheen Bols voortaan in eensgevend geld genoteerd Middenstand in Purmerend sticht warenhuis Garage Gebr. Kegge gaat failliet Verhoging premie ziekenfonds in studie „Kleine loonsverhoging is wel mogelijk" Bestedingsdrang bij het publiek is zeer groot Harold Wilson: Samenzwering van de conservatieven SCHEEPVAARTBERICHTEN Verlies voor Kon. Ned. Jaarbeurs Beatlekapsel leidt tot ontslag „Vulcaansoord" op goede weg Trekking premie lening Breda 1954 Zeven zeelui stalen 150.000 sigaretten uit scheepslading U krijgt daar het beste persoonlijke spaaradvies en...een goede rente. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK de bank waar u zich thuis voelt! Prof. Zijlstra: DONDERDAG 1 OKTOBER 1964 19 monty-coats 39.50 houtje-touwtje camel 51.00 AMSTERDAM WALL STREET De beambten bij Werkspoor Utrecht zijn ontstemd over het perso neelsbeleid dat de directie voor deze groep van ongeveer 900 werknemers m handarbeiders van het „witte boord" af te houden een frappant voorbeeld van de „zeer opportunistische houding" van de di rectie van Werkspoor, die met gejubel het „vooruitstrevende" van de vier weken be taling en de aanwezigheidscontrole heeft aangeprezen. Beide bonden hebben ver klaard dat er uiteraard geen bezwaren wa ren tegen aanwezigheidscontrole, maar waarom die volledig geënt moet zijn op w die voor de produktiewerkers begrijpen zij voert. De leden van de Katholieke Fede-1 n^et' temeer niet, omdat de beambten- ratie van Reamhtenhnnden vnnr In groePering met twee schalen wordt geme- raue van Beamhtenbonclen voor In- ten De beambten van beide organisaties dustriele en Aanverwante Bedrijven kunnen geen enkele waardering opbrengen (KFBI), aangesloten bij het NKV, en de voor het door hun directie gevoerde be- Nederlandse Bond van Middelbare Ileid' ziJ vragen zich af hoe het mogelijk Technici (NBT) hebben in een ver gadering reeds hun misnoegen uitge sproken over „het patriarchale perso neelsbeleid van de directie van Werk spoor" De ontstemming is onder meer ontstaan door de vier percent loondifferentiatie wel aan de handarbeiders, maar niet aan de beambten toe te kennen. Voorts zijn de beambten van beide bonden het niet eens met de zonder overleg ingevoerde vier we- is dat men durft spreken van een sociaal beleid. Het bestuur van de Coöperatieve Con- VXC1 wc_ densfabriek „Friesland" heeft besloten, ken-loonbetaling en de aanwezigheidscon- I ®een gecondenseerde melk meer te leveren trole. Deze maatregelen zijn volgens de K.F.B.I. en de N.B.T. gegrond op conclu sies van commissies, waarin de stem van de beambte niet werd gehoord. Het invoe ren ervan zonder overleg met de vakorga nisaties achten zij in strijd met de C.A.O. Het heeft bij de beambten van beide bonden voorts bevreemding gewekt dat bij het afwijzen van de verbeteringen voor de beambtengroep de directie van Werk spoor-Utrecht het argument heeft gebruikt, dat de optrekking van de beambtensala- rissen het voor de produktiearbeiders aan trekkelijk zal maken om te streven naar een promotie in de beambtensector. aan Frankrijk, omdat gebleken is dat le veringen van melk naar Frankrijk, in welke vorm dan ook, in de provincie Friesland worden beschouwd als een uiting van gebrek aan solidariteit met het stre ven van de Franse boeren naar een ver betering van de melkprijs, een streven, waar ook het bestuur van de Coöperatieve Condensfabriek „Friesland" begrip voor heeft. De directie van de Coöperatieve Con densfabriek „Friesland" had reeds een order geaccepteerd voor de levering van zesduizend dozen (130 ton) gecondenseerde melk aan een Franse afnemer, terwijl de De beambten vinden deze poging om de ™ogeIi-iklleid bestond nog orders ter groot- B te van enkele tienduizenden dozen af te sluiten. Aan de reeds geaccepteerde order van zesduizend dozen zal uitvoering wor den gegeven, daar annulering contract breuk zou betekenen, maar het bestuur heeft besloten om van de mogelijkheid nog verdere orders af te sluiten, geen gebruik te maken. Advertentie ZEEDUFFEL 100 wol - waterafstotend BLAUW - CAMEL - GRIJS BLAUW GEMÊLEERD vanaf leeftijd 6 jaar vanaf leeftijd 12 jaar HENSEN Paarlaarsteeg HAARLEM AVRO-voorzitter, mr. L. H. Slotemaker, heeft zijn K.L.M.-tijd niet kunnen verge ten. Daarvan getuigt het feit dat hij een boek heeft geschreven onder de titel „Waarheen K.L.M.?" dat gisteren door uitgeverij Elsevier ten doop is gehouden. Mr. Slotemaker heeft de K.L.M. 35 jaar lang gediend, aanvankelijk als chef van de juridische afdeling, later als algemeen secretaris en van 1954 tot 1963 als lid van de directie. Weinigen zijn beter op de hoogte van de wijze waarop de K.L.M. de afgelopen jaren in een slop is geraakt. Wie denkt in het boek van mr. Slote maker onthullingen te vinden komt bedro gen uit. Zoals hij op een bijeenkomst bij de uitgever meedeelde is het niet zijn be doeling kritiek te leveren op het beleid van de K.L.M. in het verleden. Hij was daar immers zelf mede verantwoordelijk voor. „Waarheen K.L.M.?" geeft een analyse van de situatie waarin de internationale luchtvaart is komen te verkeren na de in gebruikneming van het straalverkeersvlieg tuig. Het is een analyse die al door velen eerder is gemaakt en wat dat betreft biedt de oud-K.L.M.-directeur weinig nieuws. Maar zoals de titel al zegt wil het boek ook de weg wijzen die de K.L.M. in de toekomst zal moeten bewandelen. Mr. Slo temaker doet suggesties die zijns inziens kunnen leiden tot het herstel van een commercieel gezond luchtvaartbedrijf dat eveneens opgewassen zal zijn tegen de moeilijkheden van een volgende fase in de ontwikkeling van de luchtvaart, die van het supersone vliegtuig. Hij meent dat „daartoe een nieuwe en De notering voor de aandelen van Bols in de beursnoteringen luidt voortaan niet meer in percenten maar „eensgevend in geld" en wel voor de kleinste coupon van 20 nominaal. Op basis van de oude koers bijvoorbeeld 1065 voor een aandeel van 1000 nominaal wordt een aandeel van nominaal 20 nu genoteerd voor 213. Verwacht wordt dat de aandelen hier door een ruimere spreiding zullen krijgen. Bols behoort hiermee tot de weinige maatschappijen zoals o.a. Koninklijke, Unilever en Philips, die tot de in finan ciële kringen populaire notering „eens gevend in geld" zijn Overgegaan. Veertien zelfstandige winkeliers uit I Noord-Holland hebben gezamenlijk een warenhuis gesticht in Purmerend. In dit middenstandswarenhuis hebben zij allen hun eigen afdeling en eigen verantwoor delijkheid gehouden, maar zij hebben hun naam verloren en werken naar buiten al leen onder de naam van dat warenhuis. De veertien winkeliers bezitten tezamen twintig winkeleenheden, waarin alle be langrijke branches zijn vertegenwoordigd. Advertentie Het automobiel- en garagebedrijf Ge broeders Kegge met vijf vestigingen in Den Haag, Scheveningen en Wassenaar, failleert. Het overzicht, dat deskundigen en economische adviseurs hebben gekre gen, leidde tot de conclusie dat het niet gerechtvaardigd is geld in de onderneming te steken, 't Bedrijf is, volgens de bedrijfs econoom mr. L. M. Baruch, op ondeskundi ge wijze opgezet en heeft zich op dezelfde wijze vertakt. Tegen de faillissementsaan vrage, waarop de Haagse rechtbank van daag beslist, zal het bedrijf zich niet ver weren. Het 70 man tellende personeel van het bedrijf werd vorige week ontslagen op ad vies van het bankierskantoor Landry en Van Till. Twintig personeelsleden bleven evenwel vrijwillig doorwerken uit sympa thie voor de directie, de drie gebroeders Kegge. Van de zijde van het bedrijfsle ven in Scheveningen werd een hulpactie opgezet. Een aantal schuldeisers bleek be reid hun vorderingen uit te stellen. Een en ander gaf de hoop dat het bedrijf niet geheel behoefde te sluiten. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - Het is niet uitgesloten dat de Ziekenfondsraad de minister van So ciale Zaken zal adviseren tot een kleine verhoging van de ziekenfondspremie. De raad bestudeert thans de vraag of met de huidige premie volgend jaar kan worden volstaan nu door de stijging van het prijs peil ook de kosten van de verstrekkingen hoger zijn geworden. Nagegaan wordt in hoeverre de reserves kunnen worden aangewend om de geste gen kosten te bestrijden. Bovendien moet nog worden overwogen of er ten opzichte van de verstrekkingen beperking van de uitgaven mogelijk is. Zou het tot een ad vies komen dan dient de minister daar over eerst nog de S.E.R. te horen voor dat hij een beslissing neemt. Daar de premielast per 1 januari door de verho ging van de A.O.W. tot een sociaal mini mum toch al aanzienlijk stijgt, biedt de geringe economische ruimte de minister weinig armslag meer voor het optrekken van premies buiten die van de A.O.W. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier geldend ln Amsterdam luiden: Engelse pond 9.9910.09: Amerikaanse dollar 58'/!3.62'/>; Canadese dollar 3.31—3.36; Belgische frank (100) 7.23—7.28; Zwitserse frank (100) 83.30-r 83.80; Franse frank (100) 73.30—73.80; Duitse marlt (100) 90.45—90.95; Noorse kroon (100) 49.80—50.80; Deense kroon (100) 51.70—52.70; Zweedse kroon (100) 69.20—70.60; Italiaanse lire (10.000) 56.90— 58.90; Oostenrijkse schilling (100) 13.93—14.03; Portugese escudo (100) 12.37»/»12.52'/i en Spaanse peseta (100, grote coupures) 5.94—6.09. Advertentie ±v (zie de krant van morgen) „Het lijkt mij niet uitgesloten dat een tikkeltje reële loonsverhoging nog wel mo gelijk is. Wel zal deze geringer moeten zijn dan in normale jaren", dit zei de oud-minister van financiën, thans Eerste Kamerlid voor de A.R.-Partij, prof. dr. J. Zijlstra, gisteravond op een bijeenkomst van de Anti-Revolutionaire kiesvereniging van Mariahoeve in Den Haag. Hij sprak over het onderwerp „na prinsjesdag". De voormalige minister vond dat in de miljoenennota onvoldoende concreet is aangegeven op welke wijze de regering er invloed op wil uitoefenen dat de loonont wikkeling bijdraagt tot herstel van het evenwicht in onze economie. Het uitspre ken van de hoop op een rustiger sfeer bij het loonoverleg is naar zijn mening niet genoeg. Sprekend over de instelling van het we genfonds vond prof. Zijlstra het zeer te prijzen in minister van Aartsen (verkeer en waterstaat) dat deze binnen een korte termijn 800 km. snelweg wil laten aanleg gen. De heer Zijlstra vindt het echter niet nodig dat daarvoor een apart wegenfonds wordt ingesteld. Wel was hij ervan over tuigd dat voor het uitvoeren van deze plannen aanvullende financiering noodza kelijk zal zijn. Dat hier en daar de lasten worden verzwaard vond prof. Zijlstra wel begrijpelijk. Ons land is dicht bevolkt. Er is veel veld nodig voor allerlei collectieve voor zieningen. „Je moet een aantal zaken duur der maken naarmate de koopkracht toe neemt om de uitvoering van andere essen tiële overheidsstaken mogelijk te maken". De wijze waarop de regering de voor be lastingverlaging beschikbare ruimte wil gebruiken onderschreef prof. Zijlstra. De belastingvrije voet is absurd laag en ln de middengroepen is de progressie zo steil dat dit allerlei frusterende gevolgen heeft. De hoogleraar gebruikte in dit verband zelfs het beeld van de hond die in zijn eigen staart bijt. ZEER STILLE MARKT Evenals dinsdag hebben ook gisteren de internationale waarden een nauwelijks prijshoudende stemming te zien gegeven, De handel in de hoofdfondsen was mini' maal. Van de fractioneel lagere koersen trok men zich op het Damrak niet veel aan, omdat ze tot stand kwamen in een zeer stille markt. De aandacht van het pU' bliek wordt nog steeds bezig gehouden met de claimhandel. Dit heeft tot gevolg dat er voor de aandelenmarkt weinig animo bestaat. Men neemt een afwachtende houding aan. Weliswaar houdt het meeste bedrijfs nieuws goede perspectieven in, doch het sorteert weinig effect ten opzichte van het koersniveau. De ondertoon van de markt blijft goed, voor wat de hoofdfondsen be treft. De koersverschillen ten opzichte van het slotniveau van dinsdag waren zeer klein. Alleen A.K.U. was aan de lage kant op 470, min ruim vijf punten. Toch ging er ook in deze hoek zeer weinig om. Het geringe aanbod was reeds voldoende voor genoemde koersdaling. Philips was veertig cent lager op 160, n; een opening op 160,30. Unilever min twintig cent op 147,30 na 147,50. Kon. Olie twee dubbeltjes beneden dinsdag op 160. Voor Hoogovens werd een advies- Zowel de stortingen als de terugbe talingen zijn in het eerste halfjaar 196/ bij de plaatselijke spaarbanken, aange sloten bij de Nederlandse Spaarbank bond, opnieuw aanzienlijk toegenomen De totale geldomzet ligt in vergelijking met het eerste halfjaar 1963 dan ook ruim een half miljard gulden of 25 per cent hoger. Tegelijkertijd zijn de spaar overschotten enigszins achtergebleven bij de ontwikkeling van het vorig jaar, Bedroeg het voordelig verschil tussen in leg en terugbetaling in het eerste halfjaar 1963 255 min, in de overeenkomstige pe riode van 1964 kwam het spaaroverschot niet boven de 211 min uit, hetgeen er, volgens de spaarbankbond, op wijst dat de bestedingsdrang bij het publiek nog steeds groot is. Overigens hebben alle tot dusver verstreken maanden van 1964 een positief spaarverschil opgeleverd, terwijl de om loopsnelheid van de spaargelden een kleine stijging vertoont. Het totale inleggerstegoed bij de bonds spaarbanken, dat per 1 januari 4.104 min bedroeg, steeg tot 4.316 min per 30 juni De stortingen in het eerste halfjaar be liepen 1.508 min (eerste halfjaar 1963 1.193 min) en de terugbetalingen 1.297 min 937 min). LONDEN Een staking bij Hardy Spi- cer in Birmingham een fabriek van auto onderdelen, heeft Engeland in opschudding gebracht. In de eerste plaats wordt hier door bijna de gehele Britse auto-industrie, die van deze éne fabriek afhankelijk is, aangetast. Verwacht werd dat er tegen het eind van de dag door stopzetting van de bevoorrading geen werk meer zal zijn voor 15.000 arbeiders in de autofabrieken van de British Motor Corporation. Austin, Morris en Rover stonden vandaag op het punt duizend arbeiders naar huis te stu ren. Deze staking heeft een onmiddellijke uitwerking op de thans nog altijd lauwe Britse verkiezingsstrijd. De labourpartij vreest er nadelige gevolgen van. Vandaar dat de oppositieleider Harold Wilson tot de tegenaanval is overgegaan door de ophefmakende en weinig tactische verklaring, dat de staking bij Hardy Spi- cer vermoedelijk het gevolg is van een conservatieve samenzwering. Deze fantas tisch klinkende verklaring heeft Wilson weinig goed gedaan. Wilson zei dat dit reeds de derde keer is dat voorafgaande aan de verkiezingen stakingen uitbreken in de Britse automobielindustrie. En dat een Aagtekerk 30 te Genua verw. Acteon 30 te Buenos Aires. Adrastus 30 v. Liverpool n. Bremerhaven. Alblasserdijk 30 te Cristobal. Alca 30 v. Trinidad n. Georgetown. Almdijk 30 v. Wismar n. Vlissingen. Alnati 30 v. Rotterdam n. Hamburg. Aludra 30 v. Salvador n. Las Palmas. Amsteldijk 30 v. Rotterdam n. Antwerpen. Amstelland 1/10 te Montevideo verw. Argos 30 v. Thessaloniki n. Istanbul. Aristoteles 30 te Rotterdam. Artemis 1/10 te Rotterdam. Asmidiske 30 te Glasgow verw. Attis 30 te Porto Cabello. Baarn 1/10 te Lissabon. Barendrecht pass. 30 Gibraltar n. Mena. Billiton 30 te Abadan. Bintang 30 te Aden verw. Blitar 1/10 v. Rotterdam n. Bremen. Breda 1/10 te Boca Grande verw. Caltex Delft te Pakning. Caltex Delfzijl 30 v. Rotterdam n. Bremen. Caltex Nederland pass. 1/10 Kaap Bon n. Euro- I poort. frisse geest moet gaan heersen zowel hij I £a!!ex £eF?is 30 v- ,Sears Port n. Curagao. de luchtvaartreders als bij de overheid, de camphuys wil rechtstreeks aan te sturen op een cartago 1/10 te los Angeles verw. evenwicht tussen uitgaven en inkomsten, £hi1/J°1/t1A Raramaribo verw. door een vergaande internationale samen- I crania 30 t.a. rede Liverpool n. Stanlow. werking en door liberalisatie van het lucht- Dahomey kust so v. Freetown n. Takoradi. ZlteZ^>eStimUleerd d0°r de nati0nale re- S?„geèd^ I'll! v. Oa°™nVeLos Angeles. geringen. ESSO Rotterdam 30 v. Port Said n. Hamburg. Ook deze taal is al eerder gehoord, dat I Friesland ssm 1/10 te Amsterdam. neemt niet weg dat het boek van mr. guTSus^ Slotemaker voor degenen die zich interes- Hathor 30 te Hamburg. seren voor de problemen waarmee de I Helicon 30 v. Kacmel te Port au Prince. K.LM. - en zij niet alleen - worstelt een fXaTv" L0aceibSahnngHambur"°ngkOng' gord gerepnseerd en duidelijk overzicht ivoorkust 30 te Abidjan, biedt Of de nieuwe K.L.M.-directie hef Ja^ersfonteln 1/10 te Rotterdam. boek zal gebruiken als richtlijn voor haar 'mo fe^Su^vfrw Pauillac' toekomstig beleid lijkt onwaarschijnlijk. Kelletia 30 v. Buenos Aires n. Porto Miranda. Daarvoor is het te vaag vanwege de vele Kennemeriand 30 v. Cabedelo n. Bremen. gemeenplaatsen en stoere taal die op het Korovïna verw. K.L.M .-hoof dkantoor ook wel bekend zijn Koudekerk l/io te Adelaide verw. maar die o zo moeilijk in daden kunnen Labotas so v. Palermo n. Cadiz. Worden om nezet Laertes 30 ten anker Belawan. woraen omgezet. Leiderkerk 30 te Amsterdam. Liberiakust 30 v. Bordeaux n. Dakar. Loppersum 30 v. Amsterdam n. Antwerpen. Maasdam 30 v. New York n. Galway. Marlekerk 30 v. Bombay n. Colombo. Minos 30 te Brunsbüttel. Mississippilloyd 30 v. Tripoll n. Beyrouth. Mohamed Reba Shah 30 v. Bombay n. Duin kerken. Munttoren 1/10 te Panama City (Florida) verw Musilloyd 29 v. Manila n. Balboa, Neder Eems 30 te Singapore. Noordwijk 30 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Ommenkerk SO v. Suez n. Mombasa. Onoba 30 te Mena verw. Oranjefontein 30 v. Teneriffe n. Kaapstad. Osiris 1/10 te Gibraltar. Palamedes 1/10 te Valparaiso verw. Peperkust 2/10 te Abidjan verw. Pericles 1/10 v. Bremen n. Hamburg. Philidora pass. 30 Little Quoin n. Durban. Polydorus pass. 30 Socotra n. Djibouti. Prins der Nederlanden 1/10 te Curasao verw. Prins Maurits 30 v. Napels n. Valencia. Prinses Margriet 1/10 v. Rotterdam n. Hamburg. Purmerend 1/10 te Porta Cardon verw. Pygmalion 1/10 v. Izmir n. Lelxoes. Roeblah 30 v. Antofagasta n. Coplmbo. Rotte 30 te Three Rivers. Scheldelloyd 30 100 mijl o Marquesas. De vereniging Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs Utrecht heeft in 1963 een ver lies geleden van 260.000 (1962: winst 20.000), terwijl de maatschappij tot ex ploitatie van jaarsbeursgebouwen n.v. een winst boekte van 63.000 (vorig jaar 61.000). De baten van de beurzen daalden in het boekjaar 1963 met f 391.000 tot 5.285.000 en de overige exploitatieopbrengsten met f 390.000 tot t 692.000. Schlelloyd 30 v. Aden n. Suez. Slmonskerk 30 v. Hamburg n. Bremen. Sirrah 1/10 te Panamakanaal verw. Skadl 30 v. Porto Torres n. Cadiz. Slamat 1/10 te Belawan verw. Sloterdijk 1/10 te Antwerpen, Solon 1/10 te Amsterdam. Sommelsdijk pass. 30 Key West n. New Orleans. Stad Utrecht 30 v. Stockholm n. Lulea. Statendam 30 dwars El Salvador n. Los Angeles. Stentor 1/10 te Rotterdam. Straat Banka 1/10 te Yokohama verw. Straat Fremantle 30 te Lagos. Streefkerk 1/10 te Marseille verw. Tamara 30 v. Turku n. Brunsbüttel. Tero 30 v. Antwerpen n. Hamburg. Theron 30 te Helsingbors verw Thuredrecht 1/10 te Buenos Aires verw. TJinegara 1/10 dw. Cairns n. Brisbane. Togokust 30 v. Hamburg n. Antwerpen. Ulysses 30 950 mijl zw Azoren. Van Waerwijck 30 v. Priok n. Ballkpapan. Videna 1/10 te Bandar Mashur. Wonogirt 1/10 v. Chlttagong n. Chalna. Wonorato 1/10 te New York verw. Zaanland pass. 30 Fernando Noronha n. Ham burg. Zeeland 30 v. Bremerhaven n. Antwerpen. Zulderkerk 1/10 v. Rotterdam n. Bremen. Een beatlekapsel is er de oorzaak van geweest dat de 22-jarige landmeter E. Langereis van de Dienst der Publieke Werken van de gemeente Amsterdam ont slag heeft moeten nemen omdat zijn superieuren hem met dit kapsel niet wil den handhaven. De directie heeft getracht de jeugdige landmeter duidelijk te maken dat er in Amsterdam kappers zijn die voor minder opzichtige Beatlekapsels kunnen zorgen. Maar de jongeman meende dat hij zijn haren kan laten groeien zoals hij dat zelf wil. Toen hij moest kiezen tus sen de kapper en het ontslag koos hij het laatste. f* Labourregering hiernaar een volledig offi cieel onderzoek zal instellen. Misschien vindt Wilson de jongste sta- kingspolitiek verdacht omdat de directeur van Hardy Spicer bestuurslid is van de economische liga, een anti-communistische en anti-socialistische propaganda-organisa tie. Maar toen er bij de vorige verkiezin gen in Labourkring werd gemompeld dat sommige stakingen voor bepaalde conser vatieve industriëlen waren uitgelokt, ver wierpen de labourleiders deze veronder stelling. Bij Hardy Spicer broeide het al sinds maart en stakingen in de automo bielindustrie zijn in Engeland het gehele jaar door een gewoon verschijnsel. De reorganisatie van het bedrijf, die in de loop van 1963 haar beslag heeft gekre gen, heeft duidelijk de resultaten van Vulcaansoord n.v. over het boekjaar 1963 ten gunste beïnvloed, aldus de directie in het jaarverslag. Vooral in het laatste kwartaal van 1963 heeft een aanmerkelijke verbetering plaatsgevonden hetgeen het vertrouwen heeft gegeven, dat de goede weg tot algehele wederopbouw van het be drijf is ingeslagen. Het saldo exploitatie rekening steeg tot f 566.871 (v.J. 359.615). Na afschrijvingen etc., resteert een saldo winst van 140.348 (verlies f 185.676). Nu het eerste halfjaar van 1964 is ver streken blijkt de opwaartse lijn van de resultaten, die zich reeds in het laatste kwartaal van 1963 aftekende, zich nog sterker te hebben doorgezet dan aanvan kelijk werd verwacht. Dit blijkt uit de vergelijking van de winst over 1963 ad 140.348 na afschrijvingen, tegenover een voorlopig becijferde winst over het eerste half jaar van 1964 van ca. f 350.000 even eens na afschrijvingen; de omzet is in deze periode bijna 40 percent hoger dan die van 1963. De gunstige resultaten over het eerste halfjaar geeft de directie het ver trouwen dat zij over geheel 1964 gunstige resultaten mag verwachten. Bij de trekking van nominaal 100 van de 2y2 percent premielening Breda 1954 uitgeloot. Op nr 17316 viel de premie van 25.000, op nr 29229 die van 1.000, op nr 30440 de premie van 500 en op de nrs 66605 en 53196 een premie van 250. De overige 72 obligaties lootten elk met 120 uit koers opgegeven op 610 (613Vi). Aandelen Centrale Suiker Maatschappij openden on veranderd op 400, doch moesten later ge noegen nemen met een koers op 396. De VAT-aandelen werden verhandeld van 17 tot 17,25. VERHANDELDE FONDSEN 30 sept. 29 sept. Totaal 421 412 Hoger 109 (25,9°/o) 105 (25,5°/«) Lager 228 (54,l°/o) 204 (49,5®/o) Gelijk 84 (20,0%) 103 (25,0°/o) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U Hoogovens Kon. Olie160,50-160,80 Philips 159,80 gb-160,20 Unilever 147,10 gb Stemming: Prijshoudend. VOORBEURS VAN HEDEN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever lste tijdv. 467-468 160,60-160,80 159,30-159,70 146,30-146,80 Slot 2de tijdv. 161,00 159,60 146,50 Vorige slotkoers A'dam Rubber I08V« H.V.A 143'/« A.K.U. 4697» 124,- Hoogovens 605 Philips Gem. Bez. 160,20 Unilever 147,40 Dordtsche Petr. 735 K. Ned. Petr. Mij. 160,05 Holl. Am. Lijn 105 K.L.M 66,60 K.N.S.M 1413/s Ned. Stoomv. Mij. 130 Ommeren, Phs. v. 240 Frheepv. Un. Ned. 129Vt 207,— 110,60 235,— Unitas 502,— Ver. Bezit v. 1894 130,50 AMRO Bank 64,90 Ned. Handel Mij. 306 Albert Heijn 6297. Amstel Brouwerij 422 Berkei's Patent 2177» Bols 212,50 Bührm.-Tetterode 710 Ex cl. Ford 960 Gelder Kon. Pap. 136 Gist Spir.f. Kon. 310 Van der Heem 341 Vs Heinekens Bier 470 Hoogenbosch Sch. 329 Indola 446 Kon. Zout-Ketjen 907 Müller Nat. Bezit 285 Ned. Kabelfabr. 348 Philips Pref 56,60 Stokvis 200 Thomassen Dr. 682 Ver. Machinefabr. 185 Wessanen 442 Wilton Fijenoord 190'/* Zwanenberg-Org. 986 Billiton Mij. II 483 Aluminium Ltd. 33 American Motors 177» Anaconda 53 Bethlehem Steel. 407» Cities Service.... 7274 General Motors.. 99% Kennecott Copper 917» Republic Steel 49 Shell Oil 51 U.S Steel 617» Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) Wall Street stond gisteren geheel onder invloed van de staking bij General Motort en de dreigende havenstaking aan de Amerikaanse Oostkust. De handel was niet groot en aan het slot kwamen er verliezen voor tot ongeveer een dollar per share. Goedkoper werden staalwaarden, auto's, de meeste sporen, tabaksfondsen, duurder de chemische waarden. Andere grote groe pen waren verdeeld. Van de 1337 verhan delde fondsen waren er 566 lager, 506 hoger en 265 sloten onveranderd. De om zet daalde tot 4.720.000 shares tegen 5.070.000 shares dinsdag. De Dow Jones- indices: industrie 875.37 0.37), sporen 218.17 (-f- 0.42) en openbare nutsfondsen 153.16 0.43). In Rotterdam zijn zeven Nederlands» zeelui gearresteerd omdat zij tijdens da reis van hun schip van New York naar Zuid-Amerika 150.000 sigaretten uit de la ding hadden gestolen. Begin juli van dit jaar vertrok het schip, waarop de zeven Nederlanders voeren, uit de haven van New York. Het was nau welijks op zee toen een Nederlands be manningslid uit het ruim 50 sloffen siga retten (10.000 stuks) wegnam. Toen het schip een haven in Brazilië aandeed smok kelde hij de sigaretten van boord en ver kocht ze. Zijn succes werkte kennelijk aanstekelijk op zes van zijn collega's, want kort daarop verdwenen nog eens 140.000 sigaretten uit de lading. Ondanks de grote omzichtigheid waar mee de mannen te werk gingen kreeg da kapitein lucht van de diefstallen. In de haven van Rosario ontsloeg hij de zeven dieven. Met een Nederlands schip werden zij naar het vaderland overgebracht. Tij dens deze reis slaagde één van de zeven er nog in een bandrecorder te verduis teren. Toen het schip vorige week de Ant werpse haven binnenliep, drosten drie man van het schip. Eén van hen ging onmid dellijk naar huis in Rotterdam. De twea achtergeblevenen belden hem later op om te horen of er soms politie aan de deur was geweest. Na het geruststellende ant woord dat de kust veilig was, gingen zij weer aan boord. Maar bij het binnenlopen van de Rotterdamse haven verscheen de politie, die het zestal inrekende. De zevende man was toen al in zijn wo ning in Rotterdam gearresteerd. i

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 19