Steeds meer rokers ontdekken dat Hunter filter een echte Amerikaan is DROSTE BiSiJ geeft W GRATIS OLYMPISCH SPEL Fa. B. ENGELENBERG CHRYSAL Enschede protesteert bij de KNVB tegen coach Belterman Agnes Geene verraste met aanmelding als Haarlem-lid 'n nieuw produkt 'n nieuw gebruik. Jubilerend Haarlem vierde feest na tv-uitzending Bas van de winnaar Bom verrassend in Sassenheim SPOP Competitiestart van badmintonclubs Een sigaret waarvan je niet het filter proeft, maar alléén de pure, milde Amerikaanse tabak. gesuikerde oploscacao Drink'n met DROSTE INSTANT Nederlandse ploeg compleet in Tokio Lagarde kreeg fruitmand van internationals $/erf Van Vettewinkel Rapid Wien en Panathinaikos in tweede ronde Eerste presentatie van volleybalteams viel nog tegen DONDERDAG 1 OKTOBER 1964 23 Teleurstellend spel van Tini Wijnen in Den Bosch glAAt ZWBÜi m ERöS CACAOPO^ Nederlandse harddravers gaan naar Duitsland Overwinning voor DOS in Deense hoofdstad ..v...- DoeHtraat S» Haarlem - Tel 1Ï2S2 OFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN - „AUTOFLEX" AUTOLAKKEN Wielerloopbaan besloot Gieske met sprinttitel Jan Wagenaar jr. won al 161.000 aan prijzengeld De koersen op Duindigt SNIJBLOEMEN VOEDSEL bloemen blijven lang mooi' zonder water te verversen In de brief aan het KNVB-bestuur stelt SC Enschede o.a., dat de methode van coachen van de heer Beltman er de oor zaak van is, dat de Go Ahead-spelers in het veld niet meer over de vereiste li chamelijke beheersing beschikken, dat door Beltmans speech ook onder het pu bliek handtastelijkheden zijn ontstaan en dat door het gebeurde zowel Lagarde als Enschede ernstige financiële schade zullen lijden. Voorts is het Enschede-bestuur van me ning, dat het op deze manier voor een Nederlandse club practisch onverantwoord is in Deventer tegen Go Ahead uit te ko men. Reeds eerder, in een brief d.d. 24 sep tember 1963, had Enschede bij de KNVB geprotesteerd tegen de manier, waarop manager Beltman zijn spelers zou ophit sen. De KNVB zag toen geen aanleiding maatregelen te nemen. De commissaris van politie te Deven ter, de heer J. Oosting, tevens voorzitter van Go Ahead, wenste gisteren niet in te gaan op onze vraag of hij een onderzoek zou instellen naar wat misschien „mis handeling" zou kunnen worden genoemd. „Dan zou er van opzet sprake moeten zijn," zei hij. Op onze opmerking: „Dat zou dan juist onderzocht kunnen worden," was zijn reactie: „Geen commentaar." De heer Oosting was zeer onder de in druk van de gevolgen, die het ongeluk voor Lagarde heeft gehad: „Het is heel, heel beroerd. Het treft wel erg ongelukkig dat het juist tegen Sportclub moest gebeu ren, gezien de affaires van het laatste jaar." „Heeft deze kwestie nog een intern beraad bij Go Ahead tengevolge?" „Wat dacht u dan? Natuurlijk zullen wij ons beraden over wat er gebeurd is, maar verder kan ik niets zeggen over wat ik misschien wel of misschien niet zal doen. Ik kan nu alleen maar herhalen, dat ik het heel ellendig vind," aldus de heer Oosting. Na twee ronden van het internationale biljarttoemooi kader 47/2 om de „Coupe Roode Leeuw" in Den Bosch zijn alleen de de Westduitse kampioen Siegfried Spiel mann en de Belg Raymond Ceulemans nog ongeslagen. De Eindhovenaar Henk Scholte leed woensdag een verrassende nederlaag tegen de Belg Clement van Hassel. Bekerhouder Tini Wijnen werd door een tweede nederlaag, nu in negen beurten tegen Ceulemans, definitief voor de trofee uitgeschakeld. Spielmann won van Van Leur in zes beurten. De stand na twee ronden luidt: 1. Spielmann4 47.05 2. Ceulemans 4 42.10 3. Scholte 2 52.27 Advertentie De ere-divisieclub Sportclub Enschede heeft naar aanleiding van de gebeurtenis sen tijdens de zondag in Deventer ge speelde wedstrijd tegen Go Ahead een brief gezonden aan de KNVB, waarin met klem wordt geprotesteerd tegen de metho de van coachen, zoals die door Go Ahead- manager Beltman wordt toegepast. De donderspeech, die de heer Beltman in de rust tot zijn spelers hield en die zelfs op de tribunes te horen zou zijn geweest, is volgens het Enschede-bestuur onder meer de oorzaak van de wilde charge van linkshalf Butter op doelman Lagarde, waarbij deze laatste zeer ernstig werd ge wond. Zoals bekend is bij Lagarde inmid dels operatief een nier verwijderd tenein de het levensgevaar te doen wjjken. Advertentie inslanl ÖfcöOG chocolic Bijna een half uur eerder dan het tijd- «chema aangaf landde woensdag tegen het middaguur de nieuwe KLM DC-8 „Pierre de Coubertin" op het vliegveld Haneda van Tokio. De maidentrip van deze fonkel nieuwe aanwinst van de KLM, die binnen kort voornamelijk als vrachtvliegtuig dienst zal doen, was een chartervlucht met aan boord het grootste en nog ont brekende deel van de Nederlandse Olym pische afvaardiging: de atletiekploeg, de boksers, de hockeyploeg, de kanoërs, de roeiers, schutter Van Domselaar, de volleybalploeg, het waterpoloteam en de wielrenners. Allen met hun leiders en leidsters. Voorts bevonden zich aan boord de directeur van het NOC, de heer J. van Lier en de artsen A. Pannekoek en D. Willebrand. De nieuwaangekomen Nederlanders heb ben de verdere dag kalm doorgebracht. Ze hebben niet getraind, maar zijn ook niet gaan slapen om zich het ritme van Tokio, waar men acht uur later leeft dan in Nederland, zo snel mogelijk eigen te maken. De hockeyers brachten 's middags een bezoek aan het zwembad aan de over zijde van het Olympisch dorp om de Ne derlandse zwemploeg te zien trainen. De zwemsters en zwemmers zijn nog niet helemaal op volle toeren, maar ze kregen toch al een stevige training van Carlile. Haarlem is uitgegroeid tot een badmin- toncentrum. Van de gestadig groeiende NBB telt Haarlem en omgeving ongeveer twintig percent van de leden. Twaalfhon derd speelsters en spelers profiteren van het voorrecht dat men in Haarlem over een specifieke badmintonhall beschikt, enig in ons land. Na een aanlooptijd van enkele jaren is het doel van het stichtings bestuur bereikt, de hall wordt nog uitslui tend voor badminton gebruikt. Duinwijck telt 650 leden en gaat zondag aan de competitie beginnen met liefst veertien teams. De verwachtingen zijn hoog gespannen, niet alleen bij Duinwijck, maar ook bij „Haarlem", dat bijzonder aangenaam verrast werd met de aanmel ding van Agnes Geene. Agnes Geene, in Haarlem als kinder verzorgster werkzaam, speelde vorig jaar competitie voor landskampioen Nijmegen, maar was tevens lid van Duinwijck, zo dat men mocht verwachten dat zij dit sei zoen ook voor de Duinwijckers competitie zou gaan spelen. De grote rivale van Imre Rietveld koos echter voor „Haarlem", uit komend in de eerste klasse. Het bleef voor de club van Wolters niet bij deze aan winst, ook Felise de Nooyer zal haar come-back bij „Haarlem" vieren en bo vendien kreeg „Haarlem" versterking van de Engelsman Jim Mc Kenley, die de eer ste single gaat spelen, maar vooral een sterk dubbelspeler is. Alders en Habich vormen het „restant" van vorig seizoen. Bij Duinwijck zijn de mutaties van be scheidener aard. Het eerste team komt zelfs ongewijzigd in het strijdperk. Toch mogen we aannemen dat de kracht van de Duinwijckers aanmerkelijk is toegeno men, nu Jos Rijmers de militaire dienst vaarwel heeft kunnen zeggen en weer vol ledig beschikbaar is. Met Baudewijn Rid der, vorig seizoen sterk naar voren geko men en Mallant, moet hij een lange perio de afsluiten waarin de prestaties van de Duinwijck-heren ver onder die van de da mes bleven. Over de dames-bezetting die nen de Haarlemmers zich geen zorgen te maken. Onze nationale kampioene Imre Rietveld en Marja Ridder hoeven in de hoofdklasse op papier geen partij uit han den te geven. Het tweede team van Duinwijck, dat evenals het derde team in de eerste klas se uitkomt, wordt geformeerd door Margo ter Metz, Hetty Verhoef en Nardten, E. Ridder en F. ter Weeme. Het derde team bestaat uit Lilly ter Metz, Marja Stijger en Knaap, Koutstaal en P. Ridder. Ook „Velsen" ziet de competitie optimis tisch tegemoet. Pirn Seth Paul, die meer dan eens de hoogste titel veroverde, heeft zich serieus voorbereid. De kracht van Connie Visman is bekend en men verwacht dat Loes Mossel en Ronald Philips zich aan het hoofdklasse-niveau kunnen aan passen. Een aanmerkelijke versterking kreeg de Kortenaer, landskampioen in 1962, door de komst van Henk Weijs, nummer een van de nationale ranglijst. Het eerste competitie-programma, brengt Duinwijck zondag in de eigen hall tegenover landskampioen Nijmegen. We verwachten een Haarlemse zege, door het grote overwicht van de Duinwijck-dames, nu Agnes Geene Nijmegen heeft verlaten Aan het internationale Criterium voor 4-jarigen, dat zondag 11 oktober op de baan te Recklinghausen wordt gehouden, zullen Barones Spencer K (A. C. Groene- wegen) en de in Nederlands bezit zijnde Amerikaanse hengist Mr. Way (P. M. Smit) deelnemen. Het totaal van de prijzen in deze 2600 m. lange draverij bedraagt 40.000 DM., waarvan de helft is bestemd voor de winnaar. Op dezelfde dag starten in de interna tionale amateurdraverij om het Alfons Lackmann Memoriaal de dravers Ysloper (P. J. de Bruin), Yostra (C. Raymakers), Zanto (J. S. Vink jr.), Le Volcen, Kerr- williams II, Zane Grey, Allegonda's Juweel en Anna Scotch. „Piet, veel sterkte en veel beter schap". Dit stond op het kaartje aan de enorme fruitmand, die Piet Lagarde gistermiddag ontvangen heeft van de spelers en reserves van het Nederlandse elftal, van de tijdelijke bondscoach Denis Neville, van masseur Pierre van de Akker, en van bondsofficial Henk Zon. Op het kaartje staat verder vermeld: „Zet 'm op, Piet De verslagenheid onder de Oranje spelers, die te Breda bijeen waren voor de interland, was zeer groot. Een niet aflatende stroom attenties en blijken van medeleven blijven bij Piet Lagarde en Sportclub Enschede binnenkomen. Zo hebben onder meer Enschedese Boys, GVAV, DOS, Heracles en Ajax, Charley Bosveld, Spitz Kohn en Renee Dijckmans, die zelf ziek thuis ligt, van hun medeleven blijk gegeven. en Loes van Swelm op de ziekenlijst voor komt. Velsen bezoekt in Heerlen HBC, naar onze smaak een van de zwakste ploegen in de hoofdklasse. Haarlem start in Eind hoven tegen „Eindhoven". Voor de Haarlemse ploegen luidt het programma voorts: Duinwijck 2-de Kor tenaer 2, Duinwijck 3-Badhoevedorp, Vel sen 2-MVO, Duinwijck 4-Slotermeer, MVO 2-Duinwijck 5, Haarlem 2-Veglo, Amstel- stad-Haarlem 3, Haarlem 4-Badhoevedorp 3 en Duinwijck 6-Amstelstad 2. De Indeling van de landelijke competitie luidt: Hoofdklasse: Nijmegen, De Kortenaer, HBC '57, Duinwijck, Velsen, Drop Shot. Eerste klasse, le afdeling: De Kortenaer 2, Duinwijck 2, Blauwe Ster, Ragazzt, Hilversum. Eerste klasse, 2e afdeling: Duinwijck 3, Venlo, Eindhoven, Badhóevedorp, Haarlem. Tweede klasse, 2e afdeling: Stoka, Smash, Velsen 2, Slotermeer, Duinwijck 4, MVO. Tweede klasse, 4e afdeling: Haarlem 2, De Kortenaer 3, Duinwijck 5, MVO 2, EVA, Veglo. Derde klasse, 7e afdeling: Haarlem 3, Zee macht, HBV, Amstelstad, SCS, HBV 2. Derde klasse, 8e afdeling: Badhoevedorp 3, Haarlem 4, Amstelstad 2, Stoka 2, Duinwijck 6, Slotermeer 2. Advertentie Bas v.d. Bom uit 's Gravendeel was woensdagmiddag in de Ronde van Sassen- heim voor amateurs weliswaar de minst strijdvaardige aanvaller van een zes man sterke kopgroep, maar bleek met de fi nish in zicht het meest op de volle winst belust en gaf de favorieten Harry van Piere, Henk Peters, Henny Schouten, Hans den Hartog en Nol Kloosterman in het beslissende sprintje geen schijn van kans. Met enkele lengtes verschil bleef Van der Bom hen de baas. De strijdvlam laaide in deze door de wielervereniging „Sassenheim en omstre ken" georganiseerde Sassenheimer ronde, waarvoor de belangstelling maar matig was, reeds in de eerste ronde hoog op door een solovlucht van Harry van Piere. Aanvankelijk lieten de Schoutens, Peters, Zomer, Breur, Deenen, Den Hartog, Kloosterman en Breeuwer hem rustig gaan, maar omdat Van Piere onverdro ten door bleef gaan met het verzamelen van punten winst voor de leiderprijs, na men zij tenslotte met kracht de tegenaan val ter hand. Door deze verwikkelingen ontstond er een kopgroep van zeven man met Peters, H. Schouten, Konijn, Van Piere, Zonneveld, Den Hartog en Klooster man. Toen het peloton deze koplopers in de 37ste ronde het parcours moest 85 keer afgelegd worden weer heel dicht op de hielen kwam, ondernamen Van Piere, Peters en H. Schouten een nieuwe uitlooppoging. En met succes. Alleen Den Hartog, Van der Bom en Kloosterman konden het leidende drietal nog achter halen. Van de zes aanvoerders leverden Van Piere en Schouten een felle strijd om de leidersprijs voor de renner die de meeste keren als eerste over de streep kwam en daaruit trad Schouten als triomfator tevoorschijn. De kopgroep werd in de slotfase nog Iwel bedreigd door Jac. Schouten, Ouwer- Panathinaikos, de Griekse vertegenwoor diger in het toernooi om de Europese be ker voor landskampioenen, heeft zich woensdagavond in Athene geplaatst voor de tweede ronde. De Grieken zegevier den met 3-2 over Glentoran (N.-Ierland). Bij de rust was de stand nog gelijk: 1-1. De eerste ontmoeting tussen beide teams was gelijk geëindigd: 2-2. In Dublin plaatste Rapid Wien zich even eens voor de tweede ronde door een 2-0 zege op Shamrock Rovers. De 35.000 toe schouwers zagen de Oostenrijkers na de hervatting scoren. De eerste ontmoeting die enkele weken geleden in Wenen werd gespeeld eindigde eveneens in een Oosten rijkse zege: 3-0. In een wedstrijd voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars heeft Slava Sofia woensdag in Sofia met 1-1 gelijkgespeeld tegen Cork Celtic (Ierland). Voor de tweede ronde van dit toernooi plaatste zich het Bulgaarse Lokomotivia. Hoewel de Bulgaren in Malmoe met 2-0 verloren van IFK gaan zij toch over om dat zij de eerste ontmoeting met 8-3 in hun voordeel hadden beslist. Dankzij uitstekend spel van doelman Ruitenbeek en middenvoor Tonny van der Linden heeft DOS woensdagavond in de Deense hoofdstad Kopenhagen in een wed strijd voor het toernooi voor jaarbeursste den een 4-3 zege behaald op KB Kopen hagen, een van de beste Deense club teams. Het zag er aanvankelijk niet zo gunstig uit voor de Utrechters, die na elf minuten tegen een 1-0 achterstand aanke ken, toen linksbuiten Mortensen raak schoot. Het antwoord van de Nederlanders was echter overdonderend want door drie goals in drie minuten werd de achterstand omgezet in een ruime voorsprong. Doel punten waren van Visser, Wery en Van der Linden. In de 35e minuut kregen de Denen een penalty te nemen, die door Pul sen onberispelijk werd ingeschoten 3-2. Kort voor rust werd het door Sleven 4-2. Het enige doelpunt na de rust kwam van de Deense middenvoor Moelier, die in de 65e minuut Ruitenbeek passeerde. Verder kwamen de Denen niet meer. Er waren 9000 toeschouwers. De tweede wedstrijd wordt 14 oktober in Utrecht gespeeld. De opstelling van DOS was: Ruitenbeek; Kuhnen en Ockhuysen; Westphaal, Rooders en Van der Bogert; Farenhorst, Sleven, Van der Linden, Visser en Wery. Advertentie '4." :"*v De feestelijkheden ter gelegenheid van het 75-jarig jubileum van de voetbalver eniging „Haarlem" zijn gisteravond in de Kroonzaal van Restaurant Brinkmann in gezet met een buitengewone algemene ledenvergadering, gevolgd door een oude- jaarsviering, die de kring van Haarlem leden tot na het middernachtelijk uur in een geanimeerde stemming bijeen hield. Tijdens de vergadering heeft voorzitter N. Twisterling in zijn feestrede uitvoerig aandacht besteed aan de verdiensten van een aantal leden, die voor het vele werk dat zij in het belang van de vereniging tot stand hebben gebracht, met een onder scheiding werden geëerd. Dat waren er vijftien in totaal, zodat van een ware „lintjesregen" mocht worden gesproken. Het eerste gedeelte van de avond trok slechts matige belangstelling. Tal van le den waren thuis gebleven om via het t.v.-scherm getuigen te zijn van de voet- kerk, Zomer, Deenen, Timmer en Breeu wer, maar gaf de eenmaal veroverde voor sprong niet helemaal prijs. Het beslissen de sprintje werd enigszins verrassend door Van der Bom gewonnen. De slimste man legde daarmee beslag op de zege. Zijn vluchtmakkers hadden zich te veel vermoeid om het hem in de sprint nog lastig te kunnen maken. De uitslag was: 1. B. v. d. Bom, 's Gra vendeel, de 85 km. in 2 uur en 34 sec.; 2. H. van Piere, Uithoorn; 3. H. Peters, Heemstede; 4. H. Schouten, Badhoevedorp 5. H. den Hartog, Utrecht; 6. N. Klooster man, Leiden; 7. J. Timmer, Velsen-Noord op 11 sec.; 8. Ko Zomer, Halfweg; 9. W. Breeuwer, Utrecht; 10. F. Ouwerkerk, Rotterdam. Jan Zomer uit Halfweg werd 19e. In een voorwedstrijd voor aspiranten be haalde de 16-jarige Amsterdammer Ben Janbroers zijn 23ste overwinning. De Zwa nenburger J. Buis werd derde, H. van Leeuwen uit Haarlem vierde en J. Peet oom uit Vijfhuizen eindigde als zesde. De Haarlemse amateur Ben Gieske heeft zijn sportloopbaan als wielrenner afgeslo ten met het behalen van het sprintkam pioenschap van de Haarlemse Raceclub „Excelsior". Daartoe zegevierde hij in de finale met twee lengtes verschil over titel houder Buus Schouten. Eerder had Gieske in de voorritten van Schouten verloren, maar via een overwin ning op Piet Steenvoorden in de herkan sing, was hij toch nog tot de finale door gedrongen. Favoriet Steenvoorden had zich in zijn eerste rit door Ton Meure volko men laten verrassen. Uit de statistiek van de winnende rijders tot 1 september blijkt, dat Jan Wagenaar jr. de succesvolste pikeur in ons land is. Hij staat ver aan het hoofd met een ge wonnen bedrag van 161.000,hetgeen met nog vier maanden voor de boeg al hetzelfde bedrag betekent als waarmee hij zich in 1963 aan 't hoofd der winnende rijders schaarde. Op de tweede plaats volgt Martin Vergay met 117.318.ver volgens J. van Dooyeweerd met 99.662. P. M. Smit met 53.449.Th. Kooyman met 42.665.ir. J Oosting met 37.425.—, F. J. Eerenberg 36.070,—. De uitslagen van de woensdag op Duindigt ge houden draverijen en rennen luiden: Vondelprijs, 1520 m. 1. Darlin'Jill (B. de Vries) 2.15.9, 1.29.4; 2. Dharma Magowan; 3. Donald van Hiddum. Tot.: winn. 11.-, plaats 4.20, f 2.50, 4.40, gekopp. 24.70, cov. 5.90. Multatuli-prijs, 2100 m. 1. Youki Axkit (J. Wa genaar Jr.) 3.00.2, 1.25.8; 2. Bento Hollandia; 3. Be Happy. Tot.: winn. 7.70, pl. 2.30, 1.90, f 1.80, gekopp. 5.90, cov. 6.20, trio 107.60. Bredero-prijs, 2140 m. 1. Cuunera (P. Smit) 3.14.6, 1.30.9; 2. Akron H.; 3. Bingen Magowan. Tot.: winn. 10.70, pl. 4.10, 0.45, 11.30, ge kopp. 25.20, cov. 0.37. Huygens-prijs, 2140 m. 1. Zealot Hollandia (C. Wortel) 3.07.1, 1.27.4; 2. Adonis Silk B.; 3. Bente Victoria. Tot.: winn. 5.60, pl. 1.60, 1.50, 1.50, gékopp. 6.30, cov. 4.-. Staring-prijs, 2120 m. 1. Taky Erebus (S. van Leeuwen) 2.58.7, 1.23.5; 2. Zoon van Kievit; 3. X Bond. Tot.: winn. 15.50, pl. f 2.60, f 2.30, f 2.20, gekopp. 26.90, cov. 8.50. Langendijkprijs, 2000 m, met autostart. 1. Calu met Bulwark (W. Leeuwenkamp) 3.03.4, 1.31.7; 2. Curas; 3. Cisca Ria. Tot.: winn. 11.10, pl. 4.20, f 12.30, 3.10, gekopp. 14.70, cov. 29.10. Potgieterprijs, 2100 m, voor leerling pikeurs en rijders met een b-vergunning. 1. Crony v. d. Lente (J. Scholten) 3.03.4, 1.27.3; 2. Blido; 3. (dead heat) Bijou van 's-Gravenhof, Y Rose- marijn. Tot.: winn. 3.-, pl. 2.-, 2.30, 2.50, f 2.50, gekopp. 5.60, cov. f 6.20. bal-match België-Nederland. Tegen tien uur werd het heel wat drukker in de feestzaal, waar een uitgebreide schare van bekende Haarlem-figuren zich in onge dwongen samenzijn verenigde. Voorzitter N. Twisterling deelde in zijn feestspeech mede dat twee leden voor de hoogste onderscheiding: het ere-lidmaat- schap, in aanmerking waren gekomen. Hun namen: C. Nagtzaam en drs. B. Kleefstra hebben in de Haarlemse sport wereld een overbekende klank. De heer Nagtzaam heeft zich bij het „diamanten" Haarlem bijzonder verdienstelijk gemaakt als redacteur van het cluborgaan „De Roodbroek" deze functie vervult hij sinds 1934) en als lid van de ballotage commissie. De heer Kleefstra kreeg het ere-lidmaatschap aangeboden wegens zijn verdiensten als bestuurslid (jarenlang was hij secretaris), als jeugdleider en organi sator van de onderlinge wedstrijden. Zeven leden werden vervolgens voor het forum van de vergadering geroepen om bij monde van praeses Twisterling te ver nemen, dat zij tot lid van verdienste wa ren benoemd. Dat waren Wim Roozen, Wichert van Daalen (wiens vader destijds dezelfde onderscheiding werd verleend), Wim Stammes, Kick Smit, W. Onkenhout, Dick Beets en A. Hartog. Zij allen hebben voor Haarlem, hetzij als speler, bestuurs lid, of commissielid gedurende een lange reeks van jaren hun beste krachten gege ven. De reeks van onderscheidingen werd be sloten met het uitreiken van het zogehe ten „Nobelspeldje" aan de heren J. Tig- gelman, F. Stiphout, H. Cornet, K. Fort- gens, M. Paardebek en P. Dekker, waar van de vier laatstgenoemde zitting heb ben in het huidige bestuur. De festiviteiten rond Haarlems diaman ten jubileum worden morgen voortgezet met een grote feestavond in het gemeen telijk Concertgebouw. Zaterdagmiddag houdt het bestuur van half drie tot half vijf receptie bij Brinkmann, waarna de reünisten zich zullen verenigen aan een feestelijke maaltijd. "I VAN OVKRAL Olympische Spelen. Meer dan 1000 deel nemers aan de Olympische Spelen zijn gisteren in Tokio aangekomen. Onder hen bevonden zich hel restant van de Neder landse deelnemers. Van de 187 Russische deelnemers gingen er 109 onmiddellijk naar Nikko, op ongeveer 160 kilometer ten noorden van Tokio gelegen, om daar verder te gaan met hun training. RENNEN Qualissa-prijs, 1800 m. 1. Cambronne (H. Swik- ker) 2.02.7; 2. Kartou's Last; 3. Sapristi. Tot.i winn. 3.30, pl. 1.20, 1.10, gekopp. 5.40, cov. f 3.30. Espoir-prijs, 1350 m. 1. Pawnee (Th. Mcgarrity) 1.26; 2. Beautiful Girl; 3. Cherokee. Tot.: winn. f 2.60, pl. f 1.50, 1 3.30, 2.50, gekopp. 40.30, cov. 13.40. Victrix-prijs, 1900 m. 1. Marina (A. Kammer- zelt) 2.02; 2. Flying Peter S,; 3. Poitou. Tot.: winn. 7.40, pl. 1.90, f 1.30, 1.70, gekopp. 1 9.40, COV. 3.20, trio f 153.70. Totalisator-omzet f 146.316,50. Gisteravond werd in het Krelagehuis ia Haarlem het Instuiftoernooi volleybal voortgezet. Het waren voornamelijk d» sterkere ploegen die in actie kwamen, maar hun eerste presentatie was over het algemeen niet groots. Hier moeten we aan toevoegen dat geen enkele ploeg op volle sterkte verscheen. HVS miste Oud en Van Klaveren, die met Beers, Noord, Bloemberg (overgekomen van het Alk- maarse Octopus) en Schultz (ex-Die Raeck- se) het eerste team gaan vormen. D» hoofdklassers bleven temidden van hun overgangsklasse-tegenstanders zonder ver lies in het toernooi. De HVS-reserves werden met vijf punten tweede, gevolgd door OVRA, Die Raeckse en De Blinkert. De Blinkert, debutant in de overgangs klasse, kreeg dinsdagavond tegen het hoofdstedelijke VHH, reeds de eerst® nederlaag te slikken (30). Ook gister avond konden de groenwitten, zonder hun geblesseerde aanvaller Noort, geen over gangsklasseniveau bereiken. Zeer pover kwam de damesploeg van Die Raeckse voor het voetlicht. Zonder Corry van Eeden en Josien van Calmthout, die dit seizoen niet voor de roodwitten zullen spelen. De hoofdklassers moesten zelfs de eer laten aan het strijdvaardige Alliance, dat evenals die Raeckse een wedstrijd verloor, maar met een beter gemiddelde eindigde. Hier werd de eind stand: Alliance en Die Raeckse 4 punten, Die Raeckse 2 en OSS 2 punten. De overige resultaten werden: Eerste klasse, dames: 1. Die Raeckse 3j 2. Gios. Heren: 1. PWN en 2. OVRA 2. Tweede klasse, dames: 1. FES en S. DSS. Heren: 1. HSVC 2 en 2. DSS. Advertentie

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 23