Buit roofoverval gevonden AGENDA 3 f RAMMETJE FOK yj POLLE, PELLI EN PINGO x< Kort en bondig Drie doden in het verkeer Prof. Muntendam nam afscheid Pro-REM-betoging voor het huis van minister Scholten Prins Bernhard ziet een défilé van oude auto's morgen bij Uw drogist Nachtvorsy Studietoelage voor elke student KINDERKLEDING 1 DONDERDAG 1 OKTOBER 1964 Examens Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Sept Boules spelen? Eerst examen doen Directeur-generaal wordt hoogleraar maar tvc weer wat... Voor Uw tanden: de tandpasta, die de tandarts voorschrijft Voor Uw gezicht: CREME MOUSOIV met dieptewerking Voor Uw lichaamshygiëne: MOLSON - badzeep Voor Uw voeten: slamat djalan voetbalsem Voor Uw textiel: O O textiel- llkj kleurspoeling En tegen vlekken: ca. 365 dagen lang op één enkele battferij. magnifiek! 9,1 (Vervolg van pagina 1) Het was gisteren toch al een dag met verrassingen. Eerder al had commissaris Landman in de zakagenda van de gearres teerde 21-jarige opticiensassistente op 19 september de aantekening gevonden „P.D. had geen succes". Waarmee had hij geen succes? Na lang durig verhoor bekende zij gisteren dat de datum van de overval op juwelier Schipper aanvankelijk zaterdag 19 september zou zijn. Op die dag verbleef zij met haar verloofde in een pension in Noordwijk. Advertentie net even aparter, vlotter en fleuriger vindt u in onze uitgebreide najaars collectie, thans modieuzer dan ooit. Behaaglijk warm, sterk en bovendien goed wasbaar, dat zijn extra punten die naast een betaalbare prijs het kleden van uw kinderen bij BORST tot een feest maken. Voor jongens- en meisjeskleding tot 14 jaar. ANEGANG 19 - H'LEM - TEL. 21413 Haar moeder, de advocate, was per taxi uit Essen naar Amsterdam gereisd om „naar de overval te kijken", maar hoorde daar van de vermoedelijke bendeleider dat de kust niet veilig was en de operatie zou worden uitgesteld. De moeder reed toen door naar Noordwijk om het haar dochter te vertellen, en zij beging de onvoorzich tigheid het in haar agenda te noteren. Toen de overval doorging was de advo cate weer aanwezig om te „kijken". De opticiensassistente heeft voorts ver klaard dat zij zaterdagmorgen in haar ka mer in hotel „Polen heeft gezien dat de typograaf de pistolen laadde. Hij hield vijf kogels over. Hij gaf haar de kogels in een plastic zakje met de opdracht deze in het toilet weg te spoelen, maar zij had dat vergeten en deze tweede domheid had als gevolg dat de politie door de aanwezigheid van de kogels in de bagage zondag ge gronde redenen had de man en de jonge vrouw in verzekerde bewaring te stellen. Vermoedelijk zal vanavond worden be slist of de advocate op vrije voeten wordt gesteld. Het Nederlandse wetboek van strafrecht kent een artikel, dat degene die kennis draagt van voorgenomen misdrij ven in dat artikel met name genoemd verplicht is deze ter kennis van de politie te brengen. Moord is zo'n genoemd mis drijf, verkrachting ook, maar diefstal met geweldpleging staat niet met zoveel woor den omschreven. UTRECHT De heer Tj. Hollander uit Utrecht is gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op het proefschrift getiteld: „Self-absorption, ionization and dissociation of metal vapour in flames". c BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 ,19 en 21.15 u.: „Mars door de hel", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Alleman", a.l. Lido, 14 en 20 u.: „De val van Rome", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Captain New man", 18 j. Minerva, 2015 u.: „Yeah, yeah, yeah hier zijn we", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Vriendin of minnares", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De zwarte •perwer", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Hij was vannacht bij me", 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met vrij dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Tentoonstelling van gra fiek van Albert Dürer en tijdgenoten. Dagelijks van 10-17 uur en zondag 13-17 uur. Tot 1 oktober. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van Henk Klein. Tot en met 30 september. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-22 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etageTentoonstelling „In de Ark wordt getekend". Tentoon stelling van schilderijen, tekeningen en aquarellen van mevrouw Dea van Neder- veen. Tot en met 10 oktober Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dage lijks geopend van 1020 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 23.30 uur. Museum Huis van Looy (Kleine Hout weg/Kamperlaan): Ere-tentoonstelling van werken van Piet van Egmond t.g.v. zijn 75ste verjaardag. Dagelijks van 1017 uur en zondag van 1317 uur. Tot en met 3 oktober. Teylers Museum (Spaame 16)Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16e tot en met de 19de eeuw en van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564 (tot en met 30 sept.). Dagelijks, behalve maandag geopend van 10-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 en van 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Vishal: Tentoonstelling van moderne kunst uit eigen bezit. Dagelijks van 1017 uur en zondag van 1317 uur. Tot en met 25 oktober. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van bloemen, tropenkas, mini- corso, beeldhouwwerken, ponybaan, at tract! etuin, speeltuin. Dagelijks van 918 uur. Tot en met 4 oktober. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 25 september). DONDERDAG 1 OKTOBER City, 20 u.: „Zij, die van de zonde leven". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoor stelling. Hervormde kerk, Kanaalstraat, 20 uur Uitvoering „Die Schöpfung" door chr. oratoriumvereniging „Looft Den Heer". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 2 OKTOBER City, 20 uur: „Koningen van de zon". Stadsschouwburg, 20 u.: Nederlandse Comedie met „Wie is bang voor Virginia Woolf' voor kunstkring „Voor Allen". Expositiezaal, Heidestraat, 19 tot 21 uur: Stichting „Felison", expositie werken van Kees den Tex. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder donderdag. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstraat: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Santpoort: 19 tot 21 uur; wijk centrum „De Duinpan", Santpoort: 16 tot 18 (voor de jeugd) en 19 tot 21 uur (beide filialen in Santpoort ook voor r.-k. biblio theek). R.K. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; Jozefhuis, Velsen-noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. DONDERDAG 1 OKTOBER Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 20 u.: „Irma la Douce" (één voorstelling). VRIJDAG 2 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur „Eddie gebruikt geweld". Luxor Theater, 20 u.: „Irma la Douce" (één voorstelling). W.B. Theater, 20 u.: „Mannen van staal". Tijdens werkzaamheden aan de spoor rails op het baanvak Dordrecht-Rotterdam is gistermiddag de 66-jarige T. van der Horn uit Tilburg door een uit Dordrecht komende trein aangereden. Hij werd zwaar gewond en overleed kort na aankomst in het ziekenhuis. In Berg en Dal is de 24-jarige vijfde- jaarsstudent J. Th. P. M. Kemme uit Den Haag verongelukt. De heer Kemme werd door een met zeer hoge snelheid rijdende sportwagen aangereden toen hij op de hoofdweg ging fietsen omdat de straat was opgebroken. Na de botsing reed de auto een lichtmast omver. Beide inzit tenden van de sportwagen werden hierbij zeer ernstig gewond. De 72-jarige D. Kalkman is te Hilver sum om het leven gekomen. De man stak de Prins Bemhardstraat over op het mo ment dat van rechts een personenauto naderde. De man zag de wagen, ging harder lopen om tijdig het trottoir aan de overkant te halen, maar struikelde en viel languit voor de auto. De bestuur der kon hem niet meer ontwijken en reed over hem heen. „Sept Boules" zal in Den Haag louter behendigheidsspel zijn, heeft de uitvinder, de heer J. J. Weissmann uit Den Haag, aangekondigd. Men zal de nodige behendigheid kunnen op doen door op bepaalde uren tegen betaling te oefenen. De spelleiding zal dan beoordelen of een voldoende graad van behendigheid is verkregen. De heer Weissmann heeft aange kondigd, dat er nog dit jaar in de Haagse agglomeratie zal worden ge speeld, wat ook de uitspraak van de Haarlemse rechtbank over Saturne zal zijn. Ter gelegenheid van de nationale A. Fordday heeft de A-Fordclub Neder land woensdagmiddag voor paleis Soestdijk een knetterend défilé ge houden voor prins Bernhard. Gisteren heeft prof. dr. P. Muntendam afscheid genomen als directeur-generaal van de Volksgezondheid. Prof. Muntendam heeft deze functie neergelegd omdat hij aan de Leidse universiteit benoemd is tot hoogleraar in de sociale geneeskunde. Op de laatste dag van zijn ambtelijk bestaan hebben zeer velen hem de hand ten af scheid gedrukt tijdens een receptie in het ministerie van Sociale Zaken en Volksge zondheid. Minister Veldkamp noemde als belang rijkste werkstukken, waaraan prof. Mun tendam zijn beste krachten heeft gegeven, het voorontwerp voor de Ziekenfondswet en voor de Arbeidsongeschiktheidsverze kering. De minister achtte het een geluk kige omstandigheid, dat prof. Muntendam als adviseur aan het ministerie verbonden blijft. De minister deelde de scheidende direc teur-generaal mee, dat de koningin hem had benoemd tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau. Ook de drie andere sprekers, staatsse cretaris Bartels, secretaris-generaal Klat- te en de nieuwe directeur-generaal, de heer P. L. Stal, getuigden van hun waardering voor het werk en de persoon van prof. Muntendam, die bijna vijftien jaar aan het ministerie verbonden is geweest. In zijn dankwoord merkte prof. Munten dam op, dat hij éénmaal heeft gedreigd weg te lopen. Dat was toen bij een kabi netsformatie de mogelijkheid onder ogen werd gezien de volksgezondheid van Socia le Zaken over te brengen naar Maatschap pelijk Werk. Dat zou een ramp zijn ge worden, betoogde hij, want Sociale Zaken en Volksgezondheid zijn niet te scheiden, .Gelukkig is het afscheid toen nog wat uitgesteld," zei hij. 50 Zonder te weten, welke rampen de Ka lief van Opar boven het hoofd hingen, voer Brammetje Fok de hoofdstad van dat land tegemoet. Karo, de Scheepskat, keek zijn ogen uit en wees opgewonden op de vreem de torens en rare daken, die uit de verte opdoemden. Papegaai Tutu vondhe t ook prachtig, want hij stelde zich al voor hoe hij op zo'n hoge toren zou gaan zitten om op zijn gemak het gewoel in de straten gade te slaan. Alleen Brammetje voelde zich niet helemaal op zijn gemak. „Het ergste is," mompelde hij, „dat ik met al dat goud, al die diamanten en al die juwe len naar het paleis moet lopen. Je weet maar nooit, wat er onderweg gebeuren kan." „Doe het dan allemaal in een zak, dan weet niemand, wat je bij je hebt," zei Karo opgewekt. „Goed idee," vond Brammetje, maart oen hij het ging pro beren, bleek het toch niet zo eenvoudig te zijn. Want de juwelen straalden zo'n licht uit, dat het dwars door de jute stof van de zak zichtbaar was. „Nou weet nóg ieder een, wat ik bij me heb," zei Bram beden kelijk. „Waar moet ik die juwelen in doenDiep dacht hij na... en ineens had hij het gevonden!" HÉ, ONS WAARSCHUWINGSBORD IS 6EJONK6N HIERBOVEN KAN HET NIET WE62AK- EN AIS DAT OOK. WEER IN DE MODDER Z.INKT «IA, DAT ZOU DOM Z.WN,,. we MOETEN EEN Nieuwi NEERZETTEN1 PAS Of'I IAOD06A! AMSTERDAM Ruim zestig jongelui, vrijwel allen middelbare scholieren, heb ben dinsdagavond voor het huis van minis ter Scholten in de Corellistraat in Amster dam gedemonstreerd uit sympathie voor de R.E.M. De politie was tevoren van de actie op de hoogte gesteld. Zij verwijder de de betogers en hield de Corellistraat enige uren afgezet. Tijdens de demonstra tie waarschuwden omwonenden de politie dat er ook jongens op de daken van de huizen zaten. Zes knapen werden gesom meerd naar beneden te komen. Toen bleek dat twee van de jongens zonen van de minister waren. Of zij ook wilden demon streren tegen het beleid van hun vader of alleen maar een goede uitkijkpost hadden gezocht, is niet bekend. Met gespannen aandacht en af en toe glimlachend om het autotechnisch vernuft van weleer, heeft prins Bernhard gister middag in de tuin van paleis Soestdijk een défilé van ruim dertig oude auto's aan zich zien voorbijtrekken. Het was het hoogtepunt van een reünie van de „A-Ford club Nederland", een nog jonge club van bezitters van pionier-auto mobielen. Twee damesleden boden de prins een aandenken aan. Het was een minia tuur autootje. Voorts werd prins Bernhard het beschermheerschap van de „A-Ford club Nederland" aangeboden. Advertentie Blend-a-med voorkomt en geneest bloedend tandvlees. fl.95 En voor Uw kinderen: Blendi, de tandpasta, die zo lekker smaakt! f 0.70 Neem een gratis proef: Vraag Uw drogist bij Uw eerstvolgende Inkoop een monstertube Blend-a-med. zorgt ervoor, dat Uw huid jong en fris blijft. fl.95 Heerlijk fris en intensief reinigend. Bloemenzeep v.a. f0.85 (ook In geschenkverpakking) verwijdert pijnloos en spoorloos eelt, likdoorns enz. f2.45 wast volmaakt en verft als nieuw In één keer (ook nylon) enz. Per pakje f0.75 de beproefde vlekkenpasta en - spray. Vanaf f 0.95 Vliegverbinding? B. en W. van Meppel hebben bij de industrieën van de stad een enquête ingesteld om te onderzoeken of er mogelijkheden zijn voor een ge regelde helikopterverbinding tussen Eelde en Schiphol met een tussenlanding in Meppel. De behoefte in Meppel om goederen en personen snel te vervoeren of te verplaatsen wordt volgens B. en W. steeds groter omdat door de enorme toe neming van het wegverkeer de vertra gingen steeds groter worden. „Vriendendienst". Een Hagenaar, die voor een poosje naar Spanje gi j, vroeg een vriend, een 39-jarige loswerkman, zo lang zijn geld, 20 000.voor hem te bewaren. De vriend was echter niet be stand tegen de verleiding, leidde van het geld een vrolijk leventje en verloor ook een flink bedrag bij de paarden rennen. Toen zijn kennis uit Spanje terugkwam, was er nog maar 8.000, over. Advertentie loopt een echte Mauthe-klok Gratis kleurenfolder op aanvraag bij: Mauthe - Nederland Postbus 2140 - Utrecht llllllllllllllllliilllilillllllllllllllllllllliiillllllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIlllil Ht K.N.M.I. deelt mee: Tussen een over Noord-Rusland weg trekkende depressie en een hogedrukge- bied dat zich via Engeland en de Noord zee naar Duitsland heeft verplaatst is kou de lucht met tamelijk grote snelheid naar het zuiden gestroomd. Een deel van de ze lucht drong ook tot Duitsland en onze omgeving door. Tijdens windstil weer daal de in Duitsland de temperatuur in de af gelopen nacht op sommige plaatsen tot 6 graden beneden het vriespunt. In ons land werd de temperatuur op normale waame- mingshoogte niet lager dan plus 4 graden. Dicht bij het aardoppervlak echter daalde de temperatuur in het noordoosten van het land plaatselijk tot om het vriespunt. De oostelijke wind werd, behalve door het hogedrukgebied, mede veroorzaakt door een lagedrukgebied bij Spanje. Dit lage drukgebied trok langzaam weg. Hierdoor neemt de oostelijke wind in Nederland af en wordt de kans op nachtvorst groter, in hoofdzaak in het oosten en noordoosten van het land. Morgen overdag loopt de temperatuur bij zonnig weer op tot onge veer dezelfde waarde als vandaag. Het blijft droog. WEERRAPPORTEI4 In het vervolg zal iedere student, die vol doet aan de normen die de toelating tot de universiteit en hogeschool regelen, te weten het eindexamen VHMO of gelijk waardige opleidingen, voor een studietoe lage in aanmerking komen. Er zal voort aan niet meer worden gelet op de cijfer lijst van de laatste drie jaren en op het oordeel van de rector van de school. De Nederlandse studentenraad (NSR) heeft dit meegedeeld in het (eerste) nummer van „Student", het nieuwe nationaal stu dentennieuwsblad, een uitgave van het al gemeen studentenpersbureau. Maximum-temperaturen .5 d •s& binnen- en buitenland. ■os u a Neerslag: laatste 24 uur. E ai S SB c5 Den Helder onbewolkt 0 15 0 Ypenburg onbewolkt no 15 0 Vlissingen onbewolkt ono 16 0 Eelde onbewolkt 0 15 0,1 De Bilt onbewolkt 0 16 0 Twente onbewolkt ono 15 0 Eindhoven onbewolkt 0 17 0 Z.-Limburg onbewolkt 0 16 0 Helsinki onbewolkt wnw 8 1 Stockholm zwaar bew. no 14 0 Oslo licht bew. no 14 0 Kopenhagen onbewolkt w 14 0 Aberdeen mist windst. 14 0 Londen onbewolkt n 19 0 Amsterdam onbewolkt ono 16 0 Brussel onbewolkt ono 16 0 Luxemburg onbewolkt ono 16 0 Parijs zwaar bew. no 21 0 Bordeaux mist ozo 20 2 Grenoble mist windst. 20 3 Nice onweer n 23 0 Berlijn mist windst. 15 0 Frankfort onbewolkt no 15 0 München mist ozo 16 0 Zürich geheel bew. no 17 1 Genève geheel bew. nno 16 8 Locarno mist windst. 21 0 Wenen licht bew. n 21 0 Innsbruck zwaar bew. windst. 23 0 Athene onbewolkt n 26 0 Rome half bew. windst. 27 0 Barcelona licht bew. windst. 25 0 Madrid geheel bew. windst. 21 1 Mallorca licht bew. windst. 29 0 Lissabon regenbui wzw 24 Vrijdag 2 oktober Zon op 6.42 uur, onder 18.16 uur. Maan op 2.11 uur, onder 17.37 uur. Maanstanden 5 oktober 17.20 uur nieuwe maan 13 oktober 17.56 uur eerste kwartier 21 oktober 5.45 uur volle maan 27 oktober 22.59 uur laatste kwartier Hoog en laag water In IJmuidea Donderdag 1 oktober Hoog water 12.13 uur en uur. Laag water 7.22 uur en 19.55 uur. Vrijdag 2 oktober Hoog water 0.47 uur en 13.27 uur. Laag water 8.48 uur en 21.12 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort la 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2