OQIEXINGTON GROEN CO VERSE SOEPGROENTEN Zeemacht heeft een nieuwe commandant Meer vluchten tussen Amsterdam en Eelde Trouw aan de beste Amerikaan! 1 from America's Best Tobaccos VRIJDAG 2 OKTOBER 1964 15 Lijn Eelde-Hamburg wordt opgeheven «i Chauffeur berecht na dodelijk ongeluk in Uithoorn Jeugdige autodief reed sportauto in puin Scholen in Schalkwijk 3 Schoorsteenvegen I OSRAM lampen Schoorsteenvegen II Concilie Groepsbelang Bereden politie Dierenbescherming Open brief TV-antennes Centrale verwarming Duiker ollebranders Dam's soepgroenten Tweemaal vuurden gisteren in Hen Hel der de kanonnen van de kruiser „De Ze ven Provinciën" 15 saluutschoten af, de eerste keer vóór het strijken van de com- mandovlag van de scheidende vice-afmi- raal A. N. baron De Vos van Steenwijk, vervolgens even vóór het ogenblik, dat de vlag van de inmiddels tot vice-admiraal bevorderde nieuwe commandant zee macht Nederland, L. E. H. Reeser, In top ging. De commando-overdracht had plaats bij de nieuwe haven van Den Hel der, waar het paradebataljon en de mari nierskapel. Een défilé en een receptie be- «loten de plechtigheid. De luchtvaartmaatschappij Schreiner Airways gaat met ingang van de komen de winterdienstregeling het aantal vluchten tussen Schiphol en Eelde uitbreiden. Dit is nodig wegens de stijgende belangstel ling die er voor deze vluchten blijkt te be staan. Met ingang van 1 november zal bo vendien het zespersoons toestel, waarmee tot dusverre de vluchten tussen Groningen en Amsterdam werden uitgevoerd, worden vervangen door een DC-3 Dakota, welke plaats biedt aan 28 passagiers. Da dienstregeling wordt op 1 november uitgebreid. Op werkdagen gaat er van Schiphol nog een vliegtuig naar Eelde na het vertrek van de laatste trein naar het noorden van ons land. De resultaten op het traject Eelde-Ham burg zijn na een niet ongunstig begin van dien aard geweest dat Schreiner Aero- contractors en het bestuur van de stichting Vliegverbindingen Eeide het niet verant woord achten de dienst op Hamburg voort te zetten. Deze dienst zal met ingang van 1 november worden opgeheven. dvertentie w H AI' f Of GAR STTE S AMERICA'S BEST TOBACCOS I inn NV. CIGARETTES IMPORT COMPANY VJR A, I. BLOK, SCHEVENINGEN De rechtbank in Amsterdam heeft een 35-jarige vrachtwagenchauffeur uit Sittard wegens het veroorzaken van een verkeers ongeval met dodelijke afloop veroordeeld tot een boete van 200,en een voor waardelijke ontzegging van de rijbevoegd heid voor een jaar. De chauffeur was met zijn trekker, truck met oplegger op 25 mei op de provinciale weg in Uithoorn naar links gezwenkt om een voor hem rijdende personenauto te passeren. Bij deze manoeuvre kwam de vrachtwagen op het linker weggedeelte en botste daar tegen een tegemoetkomende personenauto. Deze wagen brak in tweeën. Het voorstuk met de bestuurder, de heer A.G. Mes, werd weggeslingerd. De heer Mes over leed kort na het ongeluk. In Lichtenvoorde in de Achterhoek is een 19-jarige jongen uit Bussum gearres teerd, die zich meermalen aan diefstal van auto's heeft schuldig gemaakt. Hij was onlangs door de rechtbank in Am sterdam wegens een serie bromfietsdief stallen veroordeeld. Hij heeft bekend op 13 september in Bussum een personenauto te hebben gestolen. Hij reed ermee naar Amsterdam, waar hij de auto en een in de wagen liggend fototoestel ter waarde van 200,- aan een vriend schonk. Op 18 september zag de Bussumer in Vianen een dure sportauto staan. De reserveband, die lek bleek te zijn, haalde hij eraf, bracht deze naar een servicestation, liet hem re pareren, monteerde de band weer en reed met de sportauto naar Amsterdam, Bij een rit met zijn Amsterdamse vriend je reed hij de gestolen auto in Diemen in puin. Speurderscongres. In Caracas begint de 33ste algemene vergadering van „Inter pol", de Internationale Politie-organisa- tie, waarvan 89 landen lid zijn. In vervolg op mijn ingezonden stuk van 18 september en het antwoord van de heer Geluk op 25 september. De heer Geluk stelt dat hij voor en na vertrouwelijk overleg gepleegd heeft met oudercommis sies en besturen van de scholen. Dat zou een verkeerde indruk kunnen wekken. Nadat de voorzitters van de oudercomité's en oudercommissieS van de verschillende onderwijsinrichtingen, ongerust geworden over het dreigende lokalentekort, zich in februari van dit jaar in een alarmerende brief tot het gemeentebestuur hadden ge wend, zijn wij één keer door de heer Geluk op het stadhuis ontvangen. Begin mei heeft de heer Eyking van de afdeling onderwijs ons in een bijeenkomst van de gezamen lijke voorzitters, ten huize van een onzer, op de hoogte gesteld van de stand van zaken, waarbij echter over een verdeling van de lokalen in het geheel nog geen mededelingen gedaan konden worden. Dit is, althans wat de oudercommissies en -comité's betreft, het gehele vertrou welijke overleg voor en na geweest. Eind juni vernamen wij uit de dagbladen hoe de verdeling over de beschikbare lokalen zou worden. Daarbij zouden onder andere de twee lokalen aan de Duitslandlaan voor het protestants-christelijk lager onderwijs bestemd worden. Van die zijde zijn toen bezwaren gekomen tegen de indeling en enige tijd daarna vernam ik van een lid van het protestants-christelijk ouder comité dat het protestants-christelijk onderwijs in zijn geheel aan de Oostenrijk laan ondergebracht zou worden. Het was toen mijn plicht bij de wethouder te gaan informeren naar deze ommezwaai en toen ik daar vernam dat nu de openbare kleu terschool aan de Duitslandlaan in gelijk waardige zo niet grotere, lokalen onder gebracht zou worden kon ik kleuterleid sters en informerende ouders tevreden stellen. Tijdens dit onderhoud reeds heb ik de wethouder gewezen op de weinig elegante houding van protestants-chiste- lijke zijde en de hogere kosten die er het gevolg van waren. Gezien het feit dat ik geen controlerende functie heb waar het overheidsuitgaven betreft, interesseerden die hogere kosten mij toen en zelfs ook nu nog verdér weinig. Naar mijn mening maakt de heer Geluk een gedachtefout door zo ongeveer te stellen dat hij het be treurt dat ik zonder enige aanleiding op een en ander terug kom en thans het ge meentebestuur een verwijt maak. Die aan leiding was er wel degelijk, namelijk de vragen die de heer Proper, een raadslid, dus iemand met een controlerende functie, in het openbaar heeft gesteld en waarop hij in het openbaar antwoord heeft ge kregen. Dat antwoord vond ik en vind ik nog steeds niet reëel, namelijk dat de ver deling onmogelijk anders kon. Wetten zijn wetten, maar lokalen zijn lokalen en gield is geld en voor de gemeente Haarlem kost baar materiaal en aangezien ik aanneem dat bij de rijksinspectie mensen werkzaam zijn met gezonde hersens moeten deze mensen toch er van te overtuigen zijn ge weest dat de lokalen aan de Duitslandlaan, wat voor urgentie-verklaring daar ook op rust, geschikt zijn voor lager onderwijs. Dat was de mening van de wethouder ook, an Iers zou hij bij de oorspronkelijke verdeling deze lokalen niet voor lager onderwijs bestemd hebben. Dat aan de ommezwaai zo weinig mogelijk ruchtbaar heid is gegeven, daarvan getuigt het feit, dat de dagbladen wel de oorspronkelijke verdeling te publiceren hebben gekregen, maar niet de wijziging. Onder de foto in Haarlems Dagblad van 13 augustus van het nieuwe gebouw aan de Duitslandlaan staat dat het bestemd is voor protestants- chrisl dijk onderwijs en dat maakte de verwarring in Schalkwijk nog een haartje erger. Na informaties mijnerzijds bij de redactie bleek dat men daar van een wijzi ging niets wist. Ik heb de redactie toen de juiste verdeling gegeven en blijkens een rectificatie een dag later heeft ook de afdeling onderwijs zich gehaast een en ander te rectificeren. Ook nu wil ik nog stellen dat men gezwicht is voor het drij ven van het protestants-christelijk school- In Haarlems Dagblad van woensdag 23 september is een artikel geplaatst over kolendampvergiftiging. Daarin wordt ge wezen op het feit dat op 1 oktober de schoorstenen geveegd dienen te zijn. Dit nu is gemakkelijker gezegd dan gedaan, want een van de eerste bedrijfstakken waarin het arbeidstekort zich deed gelden, was die van schoorsteenveger. Het is thans niet mogelijk alle cliënten te be dienen, honderden moeten worden teleur gesteld. Hiervan profiteren allerlei mensen die voorwenden schoorsteenveger te zijn. De Haarlemse politie zou staaltjes kunnen vertellen over mensen die op deze manier zijn beetgenomen. Ook de politie van plaatsen in de omgeving weet hier onge twijfeld van mee te praten. In de meeste andere landen staat de schoorsteenveger onder rijkstoezicht en mag men het beroep slechts uitoefenen na een grondige opleiding. In Nederland kan echter iedereen een touw en een bezem nemen en zich uitgeven voor schoorsteen veger. Om schoorstenen te kunnen vegen en een enigszins verantwoord advies in zake gebreken en dergelijke te kunnen geven moet men op zijn minst toch wel enigszins bouwkundig onderlegd zijn. Dergelijke schoorsteenvegers zijn echter op de vingers van één hand te tellen. Daar de Nederlanders nog al lichtgelovig zijn worden in ons land jaarlijks honderden mensen bij de neus genomen. Het ver wondert mij telkens weer dat het aantal ongelukken niet nog groter is. G. A. COMAITA, Haarlem. Advertentie bestuur haar kleuter en lager onderwijs onder één dak aan de Oostenrijklaan te brengen, de gemeente daarmede op veel kosten jagend. Dat men daar blijkbaar zelfs de rijksinspectie voor heeft inge schakeld is nog betreurenswaardiger, dit gezien tegen de achtergrond dat elke on nodige verhuizing geld kost en elke ver deling immers tijdelijk is, daar het bij zonder onderwijs te zijner tijd toch zelf permanente schoolgebouwen gaat plaatsen. Dan doet de zeer loyale houding van het rooms-katholieke schoolbestuur, dat veel bijdraagt tot oplossing van de problemen, inderdaad een stuk prettiger aan. Is het niet treurig dat geen krediet be schikbaar is voor een zandbak en een paar honderd tegels voor een speelplaats. Heden (2 oktober) is er nog steeds geen verwar ming in het gebouw. Dit zijn toch zaken een grote gemeente als Haarlem onwaar dig. We moeten in Haarlem toch wel diep in de financiële put zitten. Tegen de zinsnede dat ik het zou moeten waarderen dat het gemeentebestuur, on danks de slechte financiële toestand, veel kosten maakt om zoveel mogelijk nog de kleuterklassen onder dak te krijgen, kan ik bezwaar maken. Ten eerste heb ik in mijn vorige ingezonden stuk duidelijk ge schreven dat wij best tevreden zijn met het gebouw Duitslandlaan en ten tweede vind ik dat het geen gunst is, maar plicht (al is dat geen wettelijke) van de gemeente hiervoor geld te voteren. Dan moeten de besparingen maar bij minder urgente zaken gezocht worden, die, als men de raadsverslagen de afgelopen jaren heeft gevolgd, wel aan te wijzen zijn. Het lijkt mij voor de raad hoog tijd worden dat hij zich wat intensiever voor de uitbreiding van het kleuteronderwijs in Schalkwijk gaat inzetten, daar het niet moeilijk te concluderen valt dat we in deze wijk met zijn vele jonge gezinnen steeds verder ach terop gaan raken. Ik ben tot medewerking bereid. L. B. VOS, Haarlem. Met belangstelling las ik in Haarlems Dagblad van 23 september 1964 het artikel over kolendampvergiftiging. Het duidelijk betoog zal zeker algemene belangstelling oogsten en ik ben het daarmede ook eens. Eén van- de belangrijkste details is in dat betoog evenwel gedeeltelijk en naar mijn inzicht te weinig aangeroerd. Het betreft de schoorsteen buitendaks. Nu moet ik even een technische uitleg geven: Een éénsteensdikke muur is 22 cm dik. Zo'n muur is heel moeilijk water dicht te maken. Een muur of wand van een halve steen dikte (11 cm) is nooit waterdicht of vochtdicht. Nu worden in het algemeen de schoor stenen boven het dak juist van een halve steen dikte gemaakt. Daar ligt dan ook de oorzaak van het slechte trekken van de schoorsteen. De koude, vochtige lucht in het bovenstuk van het rookkanaal kan alleen door langdurig stoken worden ver dreven Die koude vochtige lucht werkt als een prop en houdt de trek tegen. Het verhogen of pleisteren of met zink bekleden van de schoorsteen kan soms wel het bezwaar opheffen maar moet toch als een lapmiddel worden beschouwd. Gelukkig zien we de laatste tijd schoor stenen buitendaks van muurwerk met een tussenruimte om de wand van het rook kanaal maken; een zogenaamde spouw muur. Vermoedelijk zal dan ook in de toekomst door meer attentie van bouw toezicht en brandpreventie, geboren uit de bedroevende ervaring, voor het maken van rookkanalen of schoorstenen stren gere voorschriften worden gemaakt. H. EEBES, Haarlem. Met stomme verbazing las ik in uw blad van zaterdag jongstleden het artikel over „Verklaring over de joden op het conci lie, ingeleid door kardinaal Bea". Ik zou de arme en verdwaasde leiders van de kerken willen toeroepen: „In de naam van Jezus Christus, als u niet wilt doorgaan met modderen, verzoek ik u, leg eerst de bijbel op uw lessenaar en raadpleeg koning Josafat (I Koningen 22): „Is er nog niet één knecht des Heren, dat wij door Hem den Here vragen?" Nu dan. Lees dan toch des Heren woord. (Psalm 1 2) „Waarom, ja waarom? Want God de Heer heeft zelf zijn Koning gezalfd, als Heerser en Regeerder over de ganse aarde en alle schepselen". Houdt op, bid ik u, en bedrieg de mens heid niet. U kunt nooit de eenheid der kerken maken. Die kerk en niet het woord „kerk", is van uw voorzaten af komstig. De Zoon van God zegt: Ik zal mijn Gemeente bouwen enzovoort (Mat- theus 16 18). En deze „Gemeente" is volgens de heren bisschoppen, kardinalen en zelfs paus Paulus VI door mensenhan den en dan vooral door joden vermoord. U had kunnen weten dat dit een leugen is. (zie Handelingen 2 23) „Door de handen der onrechtvaardigen"; dit waren niet de joden, maar de Romeinen. Maar nu het voornaamste: Dit gebeurde volgens voorkennis van God. En dan Handelingen 4 26, 27, 28.: De mensen van deze moord om uw woorden te citeren waren slechts pion nen, zoals ook gij geachte geestelijken; Rooms-katholieken, hervormden, calvinis ten enzovoort; zij zijn niet anders dan knechten des Heren. Geen zonen of doch ters want die zijn leden van de Gemeen te, die hij zelf heeft gebouwd. Neen, de joden zijn nooit door God ver doemd. O, neen, God heeft ze allen onder de ongehoorzaamheid besloten, ook de hoge heren van het concilie. Want alle mensen zijn ongehoorzaam aan de Here, maar hij deed dit opdat Hij hun allen barmhartig zou zijn (Romeinen 11 32). We leven niet meer onder de inquisitie, maar ik zou gaarne om wille van mijn Meester, Jezus Christus, mijn bloed geven voor het schrijven van deze regels. B. JENNINGA, Santpoort Zijn de regering en kamerleden er voor het volk, of is het volk er voor de regering en kamerleden zo vraagt men zich toch wel af, als men de woorden en daden be luistert en bekijkt, van regering en kamer leden. Dan komt men tot de ontdekking, dat zij steunt op een zeer gebrutaliseerd groepsbelang. Wanneer 't gaat om wezen lijke waarden van het volk, woningbouw, wegenverkeersnet, en maatregelen tegen dronken weggebruikers, dan wordt dat op de lange baan geschoven. Gaat het om hun groepsbelang, zoals bij de uitzendingen van televisie Noordzee, dan komen de be langhebbenden in regering en Kamers, tot ongekende en ongeremde uitingen en wetten. Dan spreekt en schreeuwt men over piratisme (wat zijn de weggebruikers die alcohol gebruiken?), dan wil men de vloot erheen sturen, de vlag eisen, of het eiland rammeien en al dat fraais meer. Wanneer het volk zidh uitspreekt tegen de maatregelen van de regering, dan kan het zelfs bestaan, dat de minister durft te be weren, het volk heeft er geen verstand van, dus met andere woorden, jullie be hoeven niet te denken, er wordt voor je gedacht. Er is bij de grondwet vastgelegd, dat ieder Kamerlid een initiatief-wet kan voordragen. Deze wordt dan in stemming genomen, en bij voldoende meerderheid overgenomen door de minister en opge dragen aan de Eerste Kamer. Hierbij wordt dus meer of min een wet opgedragen aan de regering. Maar wie van de door u ge kozen Kamerleden hebben dit ooit gedaan, ten behoeve van de woningnood, dronken weggebruikers enzovoort. Hebben zij niet reeds duidelijk te kennen gegeven dat zij aan de volkswil volkomen maling hebben? Tot slot 't volgende, met afschuw zullen de lezers, de schilder nog herinneren die zes jaar geleden zo'n verschrikkelijk onge luk in Den Haag veroorzaakte, een dode, negentien zwaar gewonden, verleden jaar kreeg de man zijn rijbewijs terug, resul taat dronken achter het stuur, gelukkig deze keer alleen maar materiële schade. En wat doet de regering tegen dit men senlevens eisende wegpiratisme? Niets. Zij „remt" maar door. Maar morgen kunt u of uw kinderen een slachtoffer zijn! De grote partijen hebben zich wel ten vondeling gelegd, dat u er rekening mee houde met de komende ver kiezingen. L. VAN IJMOND, IJmuiden. Canada kent z'n „Mounties", Haarlem z'n bereden politie. Dezer dagen is mij duidelijk geworden dat de nieuwe parkeermeters object zijn van een „steeple chase" voor politiepaar- den. Het ontbreekt onze oude binnenstad waarachtig niet aan amusement! De bereden politie, die ongetwijfeld allu re geeft aan het stadsbeeld, begaf zich als een allesbeheersende figuur rond het spitsuur te paard op het trottoir van de Anegang om eventuele overtredingen van de parkeertijden te kunnen constateren. Uiteraard veroorzaakte zulks enige hilari teit onder de onschuldige wandelaars. Op zaterdagmiddag had de agent wellicht een soort paniek kunnen zaaien. Zijn manoeuvre, in koelen bloede uitge voerd, bleek niet vergeefs. Ergens had het wijzertje van het „klokje van gehoorzaam heid" zijn eindpunt bereikt. De agent steeg van z'n ros en verzocht een knaap z'n rijwiel weg te zetten en het leidsel vast te houden om hem in staat te stellen een behoorlijk proces-verbaal op te maken. Ik vraag mij af, of een dergelijke circus voorstelling de toch al noodlijdende ge meente Haarlem niet te veel geld kost, temeer daar het zo vaak aangevoerde ar gument van een tekort aan politieambte naren vele belangrijke kwesties onopge lost laat. En is het wel verantwoord een paard, dat door een schelle autoclaxon van de wijs gebracht kan worden aan vreemde handen toe te vertrouwen of op een trottoir te laten paraderen waar onschuldige wan delaars worden verjaagd? E. W. BOSDIJK, Haarlem. De enige tijd geleden opgerichte Stich ting Kennemer Dierentehuis tracht ter verwezenlijking van haar doelstellingen door collectes, folderverspreiding, colpor- tages enzovoort gelden bijeen te brengen. Deze activiteiten willen wij geenszins veroordelen, doch het is ons gebleken dat het publiek vaak in de veronderstelling leeft, dat deze gelden voor „de Dierenbe scherming", in casu onze vereniging, zou den zijn bestemd. Uitdrukkelijk wijzen wij erop dat dit niet het geval is en dat onze vereniging generlei relatie met bovengenoemde Stichting .heeft. HET BESTUUR van de Vereniging tot Bescherming van Dieren, Ridderstraat 11, Haarlem. Wanneer men per abuis de dochter voor de moeder aanziet, hebben de omstanders gewoonlijk wel gevoel voor de „vis comi- ca" van de situatie, maar pijnlijk is het, als men de moeder verwijt dat haar doch ter zo lelijk is. Een dergelijke situatie hebt u, hoogge leerde heer, gecreëerd, toen u als rector magnificus van 's lands oudste en eer biedwaardigste universiteit, in uw jaarre de beweerde dat het middelbaar onderwijs achteruitgaat. Wat mag uw uitgelezen auditorium verwacht hebben van u te ver nemen? Parturiunt montes .weet u wel .nascetur ridiculus mus! U had waarschijnlijk opgemerkt dat het „peil" van de eerstejaars telken jare daalde, dat beruchte „peil", dat zich in mijn jongelingsjaren ruim dertig ja ren geleden al in dalende lijn bewoog en almaar verder daalt, ook op de middel bare scholen, naarmate de leeftijd van de leraren en de professoren stijgt. Ge zichtsbedrog? Waarschijnlijk! Doch laten we liever aannemen dat u gelijk hebt. Maar dan zult u toch moeten toegeven, dat dat dalende peil u eerder had moeten verleiden tot een hartelijk en welgemeend compliment aan het adres van het mid delbaar onderwijs, dan tot uw botte cri- tiek, waarmee u het werk van ruim tien duizend mannen en vrouwen, waarvan ve len u in bekwaamheid nabij komen, zo niet overtreffen, in een kwaad daglicht hebt gesteld. Immers hoe beter het mid delbaar onderwijs is, hoe meer middelma tige eindexaminandi over de laatste hin dernissen geholpen worden en met het be geerde einddiploma in hun zak op de uni versiteitspoorten komen kloppen om toe gelaten te worden. Dat „recht" hebben zij nu eenmaal en al waarschuwen wij nog zo ernstig het vooral niet te probe ren, vaak slaan zij die waarschuwing in de wind, aangelokt misschien door ruime beurzen en studieloon. De indruk, die zij aan de Alma Mater maken, zal wel nie mand de adem benemen. Eigen falen toegeven valt niet mee! De onmacht van de universiteit om minder begaafde studenten op de juiste wijze op te vangen werd door u als een zware schuld op de schouders van het middel baar onderwijs geschoven. Eerlijke zelf- critiek gebiedt te bekennen, dat wij soms hetzelfde spelletje spelen tegenover onze „leerlingenleveranciers": de lagere scho len. Ook onze brillen zijn soms zo be slagen, dat wij de dochter voor de moeder aanzien. A. KUSTERS, Gouda In deze rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publikatle aan de redactie worden toegezonden; voorwaar den tot publikatle zijn: Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De Inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of initialen). De brief moet gesteld zijn in behoorlijk Nederlands en in begrijpelijke, beknopte vorm. De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatle te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren. Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens is met daarin vervatte meningen of argumenten. Naar aanleiding van het artikel van mr. C.A. baron Bentinck in de krant van 19 september over „Mogelijkheid tot goede TV-ontvangst" enzovoort wil ik het vol gende opmerken. Indien de kantonrechter op het stand punt staat dat een verhuurder een huurder het plaatsen van een TV-antenne niet mag weigeren omdat het TV-kijken tot het woongenot behoort en indien hij de risico's die de verhuurder loopt, eenvoudig wil op lossen door te zeggen dat de huurder aan sprakelijk gesteld kan worden voor de schade, dan ziet deze kantonrechter een belangrijk punt over het hoofd. Hij heeft namelijk alleen gedacht aan de directe schade en niet aan de indirecte schade. Antennes die met een band om een schoor steen zijn bevestigd veroorzaken op den duur schade door het voortdurend bewegen van de mast. Na een paar jaar kunnen er zwakke plekken ontstaan die pas later tot een breuk leiden als de huurder met zijn TV-mast allang vertrokken is en een huur der zonder TV zijn plaats heeft ingenomen. Wie draagt dan de schade? Ook het voort durend bewegen van een antennemast aan bijvoorbeeld een balkonconstructie doet daar geen goed aan. Is het dan onredelijk dat huiseigenaren het plaatsen van TV- antennes weigeren? Haarlem T. R. POTJER, Haarlem. Naschrift. Tegenwoordig zijn in vrijwel alle huurcontracten voorwaarden gesteld voor de plaatsing van TV-antennes, op grond waarvan ook eventuela schadekwesties geregeld kunnen worden. In redelijkheid zal geen verhuurder een huurder aansprakelijk kunnen stellen voor de schade die aantoonbaar door een vo rige huurder is veroorzaakt. Redactie Advertentie BLOKMENDAAL TELEFOON 5485» Advertentie gewassen en gesneden fijn van smaak en puur natuur: In het zakje met de rode ruit. (Tel. 02503-6195. Na 6.00 uur 02503-6778).

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 15