VAN DAG TOT DAG Autosalon in Parijs geopend Steeds meer buitenlandse wagens op Franse wegen Aanklacht tegen Wilson TAUNUS 50gi<i* WERELDNIEUWS Haal de Snko. spons erover! N.V. HAARLEMSCHE AUTO-CENTRALE Zeg het met bloemen Heroïne in beslag genomen op de „Straat Cook" Verkiezingskoorts in Groot-Brittannië DE NIEUWE c:Praatótoel KOOP NU extra VOORDEEL Jezuïten-generaal krijgt beroerte UNESCO-rapport over rassenkwestie öp de VRIJDAG 2 OKTOBER 1964 3 Republikeinse relletjes in Noord-Ierland Concurrentie Achtergronden Nieuwtjes HOUTPLEIN Floris Flaneur Blanken gearresteerd in Mississippi Koningin Elizabeth II van Groot-Brit- tannië zal binnenkort 'n staatsbezoek bren gen aan het dominion Canada. Een, ken nelijk kleine, groep Franse fanatici in Quebec heeft laten doorschemeren dat het leven van de Britse vorstin gevaar zou kunnen lopen als zij in Canada is. Een dreigement dat bedoeld is om de aan dacht van de wereld te vestigen op hun eis om van Quebec en omgeving een auto nome Franse staat te maken. De suggestie dat het leven van de ko ningin in Canada gevaar loopt, moeten zij die verantwoordelijk zijn voor haar vei ligheid niet in de wind slaan. Fanatici zijn tot wandaden in staat. Daarover kan helaas in 1964 geen twijfel meer bestaan. Het is vanzelfsprekend dat er stemmen opgaan in Groot-Brittannië en in Ca nada die betogen dat koningin Eliza beth maar beter rustig thuis kan blijven. De wijze waarop die mening echter wordt verkondigd en de toon die daarbij veelal wordt aangeslagen zijn verbijsterend en duiden op een hysterie die de vraag rechtvaardigt, of men werkelijk bezorgd is voor het leven van de Britse vorstin, of dat men zelf ook politieke doeleinden nastreeft en daardoor de Franse extre misten gering in aantal niet juist in de kaart speelt? Deze campagne heeft in ieder geval in Canada heel wat meer verontwaardiging gewekt dan de verkap te bedreiging van de Frans-sprekende ex-^ tremisten. Respectabele Canadezen steken niet on der stoelen of banken dat zeker 99 per cent van hun landgenoten, ook de Frans- taligen, zich bijzonder verheugen over de komst van de Britse vorstin, omdat daar door de band tussen Kroon en Gemene bestlid Canada wordt versterkt. Het Franstalige blad „l'Action" ver schijnend in Quebec schrijft dat Cana dezen geen barbaren zijn. „De koningin kan evenmin thuisblijven als generaal De Gaulle zich kan opsluiten in het Elysée. De groten van deze aarde moeten nu een maal de risico's van hun beroep aanvaar den. Het is hun plichtsbesef in dit opzicht waarvoor wij bewondering en sympathie hebben." Men kan wel aannemen dat het konink lijk bezoek niet wordt afgelast omdat er mogelijk een kans betsaat dat een of an dere geestelijk gestoorde of verblinde fa naticus een aanslag zal plegen. Het ge vaar dat zo iets in Canada gebeurt is niet groter of zo men wil even groot als, bij voorbeeld, in Groot-Brittannië. Politiek verblinden vindt men overal. Geen land kan zich er op laten voorstaan of over beklagen op dat trieste gebied een mono polie te bezitten. De archaïsche denkbeelden van dr. Kon rad Adenauer hebben in de Westduitse bondsrepubliek tijdens zijn bewind geleid tot talrijke vertragingen op het gebied van de Duitse politieke heropvoeding. Bij alle goede dingen die deze bondskanselier en partijleider heeft bereikt in de gecompli ceerde situatie van na de oorlog, moet toch worden vastgesteld dat hij met zijn politieke denkbeelden voortdurend in een ver verleden bleek te verwijlen, waardoor hij vernieuwingen in de Duitse politieke wijsbegeerte verhinderde of vertraagde. En nu blijkt bovendien nog, dat Adenau er ook wat betreft zijn opvattingen ten aanzien van de maatschappelijke ethiek behoort bij een generatie die gelukkig speciaal in Duitsland niet meer de wet uitmaakt. Hij heeft zich tot een voorstan der van de doodstraf verklaard voor be paalde gevallen van criminaliteit, zoals de moord op taxichauffeurs, onder het motief dat „men niet mag vergeten, dat door dergelijke moorden mensenlevens worden vernietigd". Dat laatste valt niet tegen te spreken, maar dat ook door het uitvoeren van dood straffen mensenlevens worden vernietigd is een even sterk argument tégen de dood straf. Het is indertijd als een van de gro te winstpunten van de verdrijving van het nazi-regiem beschouwd, dat in de Duitse maatschappelijke wetgeving zowel als in de justitiële en politiële mentaliteit de „of ficiële moord" werd afgeschaft. Men be hoeft niet in bijzonderheden te treden, als men eraan herinnert hoe dat regiem de doodstraf heeft gehanteerd. Wanneer de Duitse mentaliteit weer vertrouwd zou moeten worden gemaakt met het begin sel dat de staat het recht heeft zijn on derdanen te doden, zou veel heropvoedings werk teniet worden gedaan, voor zover dat opvoedingswerk tenminste wezenlijk de mentaliteit heeft beïnvloed. Wat Adenauer betreft, dat hij zich beijvert om op dit punt een stap terug te doen ook al is het enkel ten aanzien van afschuwelijke misdrijven van volkomen onpolitiek karak ter betekent, dat hij nooit zover geko men is, dat hij de doodslag door de staat ethisch en maatschappelijk kon afwijzen. De juridische afdoening van misdaden volgens het beginsel van „oog om oog, tand om tand" is in het kader van de moderne beschouwing van misdaad, schuld en boete als volkomen verouderd te ken merken. Afgezien daarvan echter is de aanvaarding van doodstraf vooral voor een Duitse staat uiterst gevaarlijk. Als het Duitse bloed in dit opzicht zo nodig moet kruipen waar het niet gaan kan, zou men toch van een als verlicht despoot geldende Adenauer hebben mogen ver wachten dat hij oud en wijs genoeg zou zijn om daardoor niet als baanbreker op te treden. Advertentie en... bestel tijdig! Volgens een bericht van het Austra lische radiostation „ABC" heeft de Austra lische douane een hoeveelheid heroïne ter waarde van vier miljoen gulden in beslag genomen, die verborgen was aan boord van de „Straat Cook'', een vrachtschip van de „Koninklijke Java-China Paketvaart Lijnen", dat zondag in de Australische haven Newcastle is aangekomen. Het radiostation meldde dat het een van de grootste voorraden gesmokkelde narco tica betreft die ooit in Australië in beslag zijn genomen. De heroïne zat verpakt in een cellofaanzak, die in de machinekamer van het 5.234 ton metende schip werd aan getroffen. De douanebeambten zouden op hun speurtocht door het schip ook verborgen transistor-radio's hebben gevonden. Op het hoofdkantoor van de „K.J.C.P.L." in Amsterdam kon men nog geen com mentaar op het bericht uit Newcastle leve ren. De hoofddirectie was van een en ander nog geheel onkundig. De „Straat Cook" die uit India kwam, zou nog enkele havens in Australië aan gedaan hebben. Het schip heeft Europese officieren, de rest van de bemanning be staat voor het merendeel uit Chinezen. BELFAST (Reuter) In de hoofdstad van het Britse Noord-Ierland zijn vijftien arrestaties verricht na botsingen tussen de politie en aanhangers van de republikein se partij. Vier politiemannen liggen met brandwonden in het ziekenhuis en elf agenten werden gewond. De moeilijkheden begonnen toen de poli tie gisterenmiddag een verboden Ierse vlag verwijderde van een gebouw van de repu blikeinse partij. Zij werd met brandbom men, stenen en flessen bekogeld. (Van een speciale medewerker) PARIJS. De Parjjse autotentoonstelling is altijd een aangelegenheid die ergens tussen het circus en doodernstige commercialiteit inligt. Dat is nooit duidelijker ge weest dan op de expositie, die donderdagmiddag voor het publiek is opengesteld en die vanochtend officieel door premier Pompidou is geopend. Aan de ene kant het circus: de in alle standen bewegende automobielen, openge werkte modellen van motoren met daarbij hoogst merkwaardige experimenten als de „Mercer-Cobra" van futuristisch ontwerp en met een spectaculaire koperen uit monstering. Aan de andere kant een zichtbaar geworden strijd op leven en dood van dp grote autoproducenten aan beide kanten van de Atlantische Oceaan. De Franse autoindustrie bevindt zich in een crisisperiode die volgens de optimis ten van tijdelijke aard is, maar die toch alle Franse autofabrieken dwingt zich te bezinnen op hun verkooptactiek en tech niek. Zo wordt bij voorbeeld in de stand van Renault speciaal de aandacht gevestigd op de afwerking van de wagens een zaak waarover de Franse autofabrikant zich nooit bijzonder heeft opgewonden, maar die nu zijn belangstelling krijgt omdat de Franse autokoper het nationale produkt steeds gemakkelijker kwalitatief kan ver gelijken met de produkten van de buiten landse concurrentie. Die buitenlandse con currentie gevoegd bij de toenemende verkeersongemakken speciaal in Parijs is schuldig aan de huidige malaise in de Franse autoindustrie. De buitenlandse concurrentie: veertien percent van de wagens die in de eerste helft van 1964 in Frankrijk op de weg kwamen, waren van buitenlands fabrikaat. Vorig jaar kochten de Fransen 125.000 bui tenlandse wagens (dat waren er maar 10.000 in 1959). Dat is natuurlijk een ge volg van de doorwerking van de toene mende verlaging van de douanerechten in het kader van de Euromarkt. Daarnaast is de Franse industrie doods benauwd voor de penetratie van de Ame rikaanse automachten: General Motors, die vijftig percent van de Amerikaanse automarkt in handen heeft, Ford, met on geveer 30 percent, en Chrysler met veer tien percent, maar die gezien de uitlatin gen van mr. Minett, een van de vice-pre- sidenten, op een Parijse persconferentie, grootse plannen heeft voor de toekomst en in de komende jaren een miljard dollar in de produktie en de verkoop zal gaan investeren. Daarbij blijft het overigens niet: Chrys ler heeft zich nu ingekocht in de Britse Rootes groep Hillman, Sunbeam, Sin ger, Humber en, wat voor de Fransen nog moeilijker te verteren is, het werd nu bekend dat Chrysler zeventig percent van de Simca-aandelen in handen heeft. General Motors opereert met succes op (Van onze correspondent) LONDEN De Engelse verkiezingsstrijd is in volle gang. Het was te verwachten dat de bedekte beschuldiging van opposi tieleider Harold Wilson dat de conserva tieven achter de steeds weer in de ver kiezingsstrijd optredende stakingen in de autoindustrie zitten, grote deining zou ver oorzaken. De Tories beschouwen tot nu toe Wilsons aanval als een belachelijke ver toning. Hij heeft aangekondigd dat hjj vandaag met bewijsmateriaal over de oor zaak van vorige stakingen zou komen. Maar Hardy Spicer, fabriek van voor de hele Britse autoindustrie onontbeerlijke motoronderdelen in Birmingham, liet het niet op zich zitten. De voorzitter van de vennootschap. Herbert Hill, heeft donder dag bij de justitie een aanklacht tegen Wil son ingediend wegens aantasting van zijn goede naam en wegens laster. Hill eist geen schadevergoeding die in dergelijke ge vallen in de duizenden ponden zou kunnen lopen. Hill zei dat hij geen geldelijk voor deel wil behalen uit dit incident. Wilson heeft gezegd dat hij al deze zich steeds weer vlak voor de verkiezingen herhalende stakingen verdacht vond en dat een labourregering er een onderzoek naar zou laten instellen. Wilson zei er na drukkelijk bij dat hij de Tories niet be schuldigde. Hij gebruikte de woorden „con servatieve samenzwering". Wilson ver klaarde voordat Hill tot actie overging niet geweten te hebben dat deze lid was van een anti-socialistische propagandagroep, een van de „fronf'-organisaties van de conservatieve partij. Smaad en laster Labour wordt echter nog van andere zijden belaagd. Lord Poole, de vroegere voorzitter en thans een van de ondervoor zitters van de Conservatieve Partij, en een invloedrijk bankier in de City, heeft aanklachten wegens laster en smaad in gediend tegen Fred Lee, Labours woord voerder in het Lagerhuis voor de lucht vaart, en tegen John Harris, chef van pers en publiciteit van de Labourpartij. Deze aanklachten houden verband met beweringen over de particuliere lucht vaartmaatschappij British United Airways waarbij volgens de Labourpartij verschil lende vooraanstaande conservatieven gro te persoonlijke belangen hebben, zodat de ze ten koste van de genationaliseerde BOAC wordt bevoordeeld. Onder andere zouden BOAC contracten voor troepentransporten zijn onthouden. Labour heeft er donderdag opnieuw bij Julian Amery, de Britse minister voor Luchtvaart, op aangedrongen een onder zoek hiernaar in te stellen. De staking bij Spicer scheen zich gis teren nog te verscherpen, doordat de heer Hill zich laatdunkend zou hebben uitge laten over het stakende personeel. De vak bondsleiders weigerden aanvankelijk dan ook verder te onderhandelen. De voorzit ter van de Vereniging van Werkgevers in het Metaalbedrijf verklaarde dat er als gevolg van deze staking aan het eind van volgende week 150.000 tot 200.000 arbei ders zonder werk zullen zijn. Dat Wilson tot zijn geruchtmakende aanval overging is toe te schrijven aan het feit dat stakingen altijd de Tories ver kiezingswinst opleveren. De gladiatoren zijn thans in volle actie. Het publiek kijkt nogal verveeld toe. Volgens opiniepeilin gen is er sinds de oorlog nooit zo weinig belangstelling voor een verkiezing geweest als thans. Mercedes 230 SL, Coupé Speciale, de carrosserie is ontworpen door Pininfarina in Turijn. de Franse markt; de verkoop van Opel is binnen het jaar verdriedubbeld, en Ford doet hetzelfde met zijn Duitse en Engelse lijnen, waarbij vooral de Duitse lijn een opmerkelijk succes is. En tenslotte nog een laatste woord over de achtergronden van de crisis in de Fran se autoindustrie: het blijkt dat de Franse stedeling nog altijd een derde van de Franse bevolkinghet kopen van auto's heeft gestaakt. Alweer cijfers: in Parijs nam het aantal auto's in 1962 nog met zeventien percent toe, maar in 1963 was dat nog maar drie percent en in 1964 staat de verkoop van nieuwe wagens vrijwel stil. De Parijse automobilist kan zijn wagen niet meer parkeren en daarom wil hij niet meer rijden. Dat is een teken aan de wand. Niet alleen voor het Franse stads verkeer. Dat is misschien ook de achter grond van het enorme aanbod van auto's voor de „Salon de l'Occasion", die tegelijk met de grote „Salon de l'Automobile" ook bij de Porte de Versaille wordt gehou den en waar de belangstellende in ge bruikte wagens keus kan maken uit dui zenden auto's die allemaal nog zo goed als nieuw zijn. Maar exclusief voor de officiële salon is in ieder geval de „Mercer-Cobra", die zeker nog niet als occasion in de handel is. Het prototype is nog niet op de weg geweest, al heeft men het goede voorne men de wagen na de tentoonstelling van Parijs terug te rijden naar Turijn, de ge boorteplaats van dit koperen monster. Het geval is te zien in de stand van Ford en de wagen is speciaal door de Detroitse auto-ontwerper Vergil Exner gecreëerd om de wereld te wijzen op de mogelijkheden die het metaal koper de auto-industrie biedt. Hij heeft koper verwerkt op alle plaat sen waar het wel of misschien zelfs niet mogelijk is, bijvoorbeeld als haarscherpe afwerking van het instrumentenbord, zodat men zich niet moet voorstellen wat er van het hoofd van de bestuurder bij een wat forse botsing zal overblijven. De Mercer-Cobra is een verre neef van de beroemde Amerikaanse sportwagen uit 1911, de Mercer 35, en is gebouwd op een gewijzigd Ford-Cobra chassis met een Ford motor. Ernstiger zaken nu: het nieuws van de tentoonstelling in vogelvlucht. Citroën pre senteert zijn AMI 6 als stationcar of break. De ID 19 telt vijf pk meer en bij de DS 19 kan men het model Pallas be wonderen, een luxeuitvoering met een stel extra koplampen en een vast tapijt op de grond. Renault is in het nieuws door de wagen die er niet is: de 1500, die naar hard nekkige geruchten willen, pas volgend jaar in Frankfort zal worden gepresen teerd. Er is wel een Gordini-uitvoering te zien van de R 8 Major, die aanzienlijk pittiger is geworden. Peugeot verkeert in dezelfde positie: nog geen 204, al zal deze wagen voor de vol gende salon wel in de openbaarheid zijn gekomen. Opmerkelijk zijn bij de Peu- geots de nieuwe remmen: geen schijfrem men, maar een nieuw soort trommelrem- men, die beter zouden zijn dan de veel geprezen schijfremmen. Bij Simca ook een doorbraak van de stationcar. Drie verschillende uitvoeringen van de 1500 als break. Panhard heeft de 24 C' niet meer in produktie, maar maakt in plaats daarvan nu de 24 B en de 24 BT, die een slag groter zijn (topsnelheid rond 140 km). Droevig nieuws tenslotte over het super de luxe merk Facel-Vega waarvan drie fraaie modellen staan geëtaleerd, maar dat gedoemd is zeer binnenkort te ver dwijnen: de geldschieters zien er geen brood meer in. Tenslotte de buitenlanders op de Parijse salon. Uit Japan vindt men er de Contessa van Hinoo-Motors, een wagen ontworpen door de Italiaan Michelotti, die daarbij in tensief naar Renault gekeken moet heb ben. De motor is een 1251 cc 4 cilinder, die een vermogen geeft van 55 pk. In de Engelse sector de bijzonder aan trekkelijke Hillman-Minx in een Italiaanse versie en een Sunbeam-Alpine met de Ford V8 Tiger-motor. Uit Duitsland de nieuwe Ford-Taunus 20 M met een 6-cilin- der motor in V-vorm. Bij de Amerikanen presenteert Chrysler zijn Plymouth Barracuda met een 6- of 8- cilinder motor naar keuze en de functio nele jeepachtige Farmobile, die vooral op het platteland nuttige diensten kan be wijzen. Bij de Italianen zijn alle ogen natuur lijk gericht op de Fiat 850, die het grote publiek hier voor het eerst nauwkeurig kan bekijken. Men mag aannemen dat dit pu bliek tevreden zal zijn met wat het ziet. Veel ruimte, een geruisloze motor, een vlotte, geheel gesynchroniseerde versnel lingsbak en veel kofferruimte. Of de on derhoudsmonteur even gelukkig zal zijn kan men betwijfelen: de motor lijkt uit zonderlijk moeilijk toegankelijk. Advertentie vanaf heden in onze showroom Off. FORD-dealer voor Haarlem en omstr. Telefoon 18680 Kleine kinderen Dat is mooi, dat professor Verrijn Stuart en de Amsterdamse Bank een wantrou wend klantje aan de dijk hebben gezet en deze stoute aandeelhouder de klandizie hebben opgezegd. Edele verontwaardiging is altijd mooi. Zo'n schokkend bericht maakt ons, eenvoudige burgers, duidelijk niet alleen hoe verontwaardigd, doch ook hoe edel een bank kan zijn en hoe lang de tenen van bankdirecteuren en professo ren kunnen zijn, maar dat laatste wist u misschien al. Die streng-gestrafte wantrouwige aan deelhouder zal wel in zak en as zitten, nu de Amsterdamse Bank hem niet meer als klant wil hebben. Nu moet die man maar gaan zoeken en zoeken naar een bank waar hij zijn centjes veilig kan de poneren en dat is natuurlijk niet gemak kelijk. Stel je voor dat mij zoiets zou overkomen: dat meneer Verrijn Stuart mij de deur en de kluis had gewezen en ik maar, met m'n hele pak effecten onder de arm, de straat op en maar zoeken en zoe ken naar zo'n andere instelling van wel dadigheid-achter-tralies, die zo vriende lijk zou willen zijn al dit papier veilig voor mij op te bergen, 'n Hachelijk avon tuur! Als ik die zwaar-gedupeerde meneer was zou ik subiet door de knieën gaan, mijn dure kleren scheuren en mijn hoofd met as bestrooien en de directeuren en com missarissen van de Amsterdamse Bank een smeekschrift aanbieden met het onder danige verzoek of ze mij vijf minuten (as jeblief) te woord zouden willen staan. Ik zou dan op diezelfde knieën zakken om de heren mijn diepgevoelde verontschuldigin gen aan te bieden voor het verschrikke lijke feit dat ik hen even en dan nog ge heel ten onrechte gewantrouwd heb en of ze mij (asjeblief) zouden willen vergeven en of ze (asjeblief) één maal over hun verwonde, fijngevoelige harten zouden willen strijken en dat ik tenslotte ook maar een mens ben, een eenvoudige aandeelhouder, wien niets menselijks vreemd is en dat ieder mens behalve uiteraard gij, hooggeleerde Verrijn Stuart wel eens een misstap doet, die hij later diep betreurt en of ik (asjeblief) mijn bankrekening bij de A.B. weer mag openen en (asjeblief) mijn effecten weer in uw kluizen mag bewaargeven en dat ik u bij voorbaat dankbaar ben voor uw ontroerende vergevensgezindheid en ik zal het nooit, nooit weer doen, professor. Zo gaat dat dan En zo bemerk je dan (maar je zegt het voor geen geld; voor al het geld van alle banken nog niet) dat zelfs professoren en zélfs bankdirecteuren, heel kleine kinderen kunnen zijn. Maar misschien wist u dat toch al. Advertentie UW VEILIGE, ZUINIGE EN BEDRIJFSZEKERE BROMFIETS ZEER INTERESSANTE MOGELIJKHEDEN MET KANS OP Informeer bij Uw Berini-handelaar VATICAANSTAD (AP). De generaal der jezuïten, de in België geboren pater Jean Baptiste Janssens, heeft gisteravond in Rome een beroerte gehad. De mededeling erover werd gedaan in de concilievergadering. Aan de prelaten werd verzocht voor de 74-jarige Belgische pater, die reeds achttien jaar aan het hoofd van de sociëteit van Jezus staat, te bidden. WASHINGTON, (Reuter) In de Ame rikaanse staat Mississippi zijn drie blanke mannen gearresteerd in verband met bom aanslagen die onlangs gepleegd zijn op woningen van negers nabij de stad Mccomb. Bij de aanslagen werd niemand gewond. In het huis van een der arrestan ten werden verscheidene vuurwapens, mu nitie, acht houten knuppels en een aantal boksbeugels gevonden. PARIJS (Reuter) Er bestaan geen bruikbare wetenschappelijke bewijsgron den voor de beweringen, dat een bepaald ras superieur aan een ander is. Dit staat te lezen in een zojuist gepubliceerd rap port van de Unesco, de opvoedkundige, wetenschappelijke en culturele raad van de Verenigde Naties. Rasvereerders hebben getracht deze be weringen te rechtvaardigen, zich vermoe delijk baserend op biologie, sociologie of geschiedenis. De Unesco blijft daarom met nadruk stellen dat geen enkele tak van we tenschap bruikbare bewijsgronden voor het racisme kan leveren, aldus het rapport, waarin voorts de resultaten worden gepu bliceerd van een in augustus in Moskou gehouden bijeenkomst waar 22 biologen, genetici en antropologen uit zeventien lan den rasvraagstukken bespraken. J Zwemmend. Van de ruim 450 Indiase vis sers uit Kakinada, die na een hevige storm in de Golf van Bengalen werden vermist, zijn er ongeveer 250 veilig in hun woonplaats teruggekeerd. Ongeveer 120 van hen hebben zwemmend de kust weten te bereiken. Antonov-12. De Indonesische luchtmacht heeft de beschikking gekregen over zes Russische Antonov-12-vervoersvliegtui- gen, die 100 man valschermtreopen en vijftien ton lading kunnen vervoeren. Ze zijn uitgerust met een twintig mm-kanon in de staart. Verschuiven. Het Argentijnse vakverbond heeft besloten de algemene staking, die voor maandag, 5 oktober, was afgekon digd, naar een latere datum tê verschui ven. Dit met het oog op de komst van generaal De Gaulle die dan in de hoofd stad is. Advertentie In lompen. Ongeveer 2.000 in lompen ge stoken dorpelingen zijn New Delhi bin nengestroomd, waar zij luid schreeuwend een betoging tegen de regering hebben gehouden, omdat deze heeft gefaald maatregelen te treffen na de overstro mingen in het noorden van India. Betogingen. Duizenden Pakistanen in West en Oost-Pakistan hebben deelgenomen aan een door de oppositie op touw ge zette algemene staking uit protest te gen „onderdrukkingsmaatregelen van de regering tegen studenten, arbeiders, po litieke partijen en de pers". Onveranderd. Volgens een Franse opinie peiling is de populariteit van president De Gaulle in de afgelopen zomer niet veranderd. 52 percent van de onder vraagden zeiden dat zij met De Gaulle tevreden waren. Het percentage onte vredenen daalde van 35 naar 31 percent en dat van mensen zonder mening steeg van dertien naar zeventien percent. Fabrieksmuur. Vier brandweerlieden van de Amerikaanse stad Boston zijn ge dood toen een muur van een brandend fabrieksgebouw instortte. Zeven anderen werden gewond, van wie vijf zeer ern stig.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3