Bloembollenwereld ziet vol spanning gemeenschappelijk EEG-beleid tegemoet Atheïstische propaganda wordt door Moskou grondig aangepakt VELO J. v. KQ0TEN WAAROM VERSTOOK IK ZOVEEL A. R. de BOER Havenberichten Oostenrijkse Ruslandkundige G. Wetter: Humane benadering had geen succes UIT THUIS Groenen liepen geen 200 kilometer FILM EN FILMWERELD VRIJDAG 2 OKTOBER 1964 9 Hn I Stichting Nutsspaarbank Medische verzorging tijden het weekeinde Geen geweld Met Positief Kort nieuws (Van onze medewerker voor bloembollencultuur Een gemengde commissie van internationale organisaties op het gebied van de siergewassen heeft dinsdag en woensdag in Brussel de laatste hand gelegd aan de voorstellen voor een gemeenschappelijk beleid in de zes E.E.G.-landen. Deze voorstellen zullen worden aangeboden aan de Europese Commissie. Vol gens ons, perfect georganiseerde Nederlanders, is het een schamel resultaat van eindeloze onderhandelingen. Volgens deze voorstellen zou men moeten overgaan tot het registreren van de bloembollenbedrijven, produktie zowel als verwerking en handel, het instellen van gemeenschappelijke kwaliteitsnormen, handelsvoor- waarden en een gemeenschappelijke politiek ten opzichte van derde landen buiten de E.E.G. Dat laatste punt is in feite de kern waar alles om draait. Al enkele jaren proberen de vertegenwoordigers van tuinbouworganisaties in die commissie tot overeenstemming te komen over een gemeenschappelijk beleid. Dit werd dringend noodzakelijk toen Engeland liet weten, dat het nog steeds volgens een afspraak met Nederland gemachtigd zal zijn de invoerrechten op bloembollen dras tisch te verhogen als Nederland geen minimumprijzen garandeert. Indien in de zes Europese landen geen gemeenschappelijke politiek wordt uitgestippeld zal Nederland de controle over de uitvoer kwijtraken. Er zouden dan via de andere landen bloembollen kunnen worden uitgevoerd, die te goedkoop op de Engelse markt zou den komen. Indien Engeland dan gebruik maakt van zijn recht en de export zou wordenbelemmerd dan komen deze bol len onherroepelijk op de Europese markt. Daarmede zouden de in opbouw zijnde bloembollenbedrijven in de partnerlanden de keel wel aan de kapstok kunnen han gen. Een onaangename gedachte. Het lijkt allemaal doodgewoon voor ons, dat bedrijven worden geregistreerd. Men moet weten waar ze gevestigd zijn, wat en hoeveel ze telen, kortom zonder dat kan men geen statistiek opzetten. Maar uit de voorstellen blijkt wel, dat men dat heel voorzichtig gaat aanpakken in de partnerlanden. De Europese Commissie zal dat met een verordening moeten afdwin gen. Men begint eerst voorzichtig met naam en adres en later komt de rest vanzelf wel. Zo zal het ook gaan met de kwaliteits normen. Over de gehele E.E.G. zullen de zelfde normen moeten worden aangehou den. Maar als men gewend is om bollen Advertentie 't Spaarbankboekje, het appeltje voor de dorst in de gemeente Velsen De 28-jarige Japanse prins Josji, de jongste zoon van keizer Hirohito, is dinsdag in het keizerlijk paleis ge- Jiuwd met de 24-jarige Hanako Tsoe- garoe. Het jonge paar ging na de huwelijksplechtigheid op reis. Telefoto IJMUIDEN Artsen: J. F. A. Pieterse, Orionweg 126, tel. 8365; J. H. van Ginkel, Kennemer- laan 141, tel. 4058; F. M. van Stekelen burg, Leeuweriklaan 52, tel. 4290. Apotheek: Apotheek Ledeboer, Kenne- merlaan 80. Verloskundigen: Mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen 143, tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8969. Wijkverpleging: Zuster M. v. d. Meulen, Kanaaldijk 229, IJmuiden, tel. 02550 4378, voor IJmuiden en IJmuiden-Oost; zuster L. Maris, Wijk aan Zeeërweg 136, IJmuiden, IJmuiden-Oost, Velsen-Zuid en Velsen-Noord; zuster Kuiper, J. P. Coenstraat 145, IJmuiden, tel. 02550 6504, voor Driehuis, Santpoort-Noord en Santpoort-Zuid. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk: Alleen voor spoed gevallen zaterdag en zondag van 17-17.30 uur: Mevrouw J. Kissing-v. d. Drift, Colignylaan 44, Santpoort, tel. 02560- 8154. SANTPOORT: Arts: D. Mansholt, Vinkenbaan 23, Sant poort-station, tel. 02560-8320. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 02560-8284. BEVERWIJK Artsen: Voor de artsen Fierstra jr., Fierstra sr., Melchior, Lange, Rolink, De Ruiter, Verburg, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling, van zater dag 12 uur tot zondag 9 uur: J. H. M. Rolink, Duinvlietstraat 8, Velsen-Noord, tel. 02510-23745; zondag van 9 tot 24 uur: dr. L. J. Vreeling, Vondellaan 29, Bever wijk, tel. 02510-23364. Voor de artsen Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Peeters, Swaab, Vos en Zeijlmans: H. J. F. Pee ters, Dommelsingel 2, Beverwijk, tel. tel. 02510—25300. Tandarts: Voor Beverwijk, Heemskerk, Velsen en IJmuiden: (uitsluitend voor spoedgevallen: Mevrouw J. Kissing-v. d. Drift, Colignylaan 44, Santpoort, tel. 02560-8154. Apotheek: Vanaf zaterdag 12.30 uur en nachtdienst voor Beverwijk, Heemskerk, Velsen-Noord Apotheek Donker, Bree- straat 61, tel. 02510-23150. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Wilhel- mina Oltmann, van Rotterdam; Friesland, Stet tin; Tasmanië, Terschelling; Westminster Brook, Ipswich; Falstria, Rotterdam; Bjorntangen, Haifa; Neerlandia, Gothenburg; Lingestroom, Dagenham; Esso Emden, Hamburg; Leemans, Bremerhaven; Jean E., Londen; Rijnstroom, Hull; Schieborg, Mantyluoto; Tim S., Hemmoor, IJmuiden; Zwijndrecht, Port Churchill; Lireco, Rotterdam; Garnes, Rotterdam; Atlantis, Borg- aynd; Bram, Londen; Heriot, Grangemouth; Gerd Frese, Hamina; Nordglimt, Rotterdam; Neder Rhöne, Antwerpen; Helga Dehde, Ham burg; Nautic, Londen; Vechtstroom, Rotterdam; Nyenburgh, Rotterdam; Yewarch, Swansea. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Adine, van Rotterdam; Eiderhoeft, Haukipudas; Eskwood, Newcastle, IJmuiden; Venabu, Baie Comeau. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Drittura, naar Sas van Gent; Gazelle, Favershamn; Armar, Antwerpen; Tagri, Berwick, IJmuiden; Gerd Wiskow, Kotka; Tilly, Obola; Flevo, Le Havre; Thor, Poole; Hardwarden, Gent; Rone, Ant werpen; Stadt Brake, Skoghall; Lubox, Bremen; Martha Ahrens, Hamburg; Triton, Bremen; Steenkerk, Bremen; Freja, Stockholm; Faience, Dunmore; Alcor, Antwerpen; Bomma, Delfzijl; Wedlooper, Kramfors; Swift, Harlingen; Fries land, Huil; Wilhelmina Oltmann, Odense; Kon- dor, Belfast, Zaandam; Areas, Rotterdam; Mithras, Hamburg; Tasman, Londen. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Stroem Gun- hild, naar Le Havre; Dunnet Head, Londen; Zwerver, Londen; Rosita, Laguerra; Aeneas, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Rotterdam is gegaan). WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder- dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE xnennnrmrmifrïTnnrï^trrrrrricMaau^^ (Van onze correspondent) WENEN Sjepilov, de voornaamste party-ideoloog in de Sovjet-Unie, heeft on langs verklaard dat men onder alle ken ners van de communistische leer in het Westen alleen maar rekening moet houden met G. Wetter. Als nog betrekkelijk jon ge man heeft deze jezuïet, die uit Oosten rijk afkomstig is, in 1952 zijn hoofdwerk „het dialectisch materialisme" uitgegeven dat vyf drukken beleefde en in verschillen de talen werd vertaald. Hij heeft nu in Wenen een lezing ge houden over communisme en godsdienst. De zaal in het paleis Palffy bleek veel en veel te klein te zijn. Het waren voor namelijk universiteitsstudenten en jonge intellectuelen die de grote zaal, de ande re vertrekken en zelfs de gangen vulden. In tegenstelling tot de algemene opvat ting dat het huidige coëxistentie-beleid zich ook in mildere vorm zou hebben uit gewerkt ten opzichte van de godsdienst, betoogt Wetter dat de atheïstische actie juist na de dood van Stalin feller is ge worden. De Russische leiders zijn name lijk tot de ontdekking gekomen dat deze actie tot nu toe niet het verwachte resul taat heeft opgeleverd. Speciaal jonge ge zinnen in de Sovjet-Unie, die dus geheel in communistische geest zijn opgevoed, zoeken contact met de kerk en vinden daar steun in hun moeilijkheden en bij de opvoeding van hun kinderen. De anti-reli gieuze propaganda stelt dan ook alles in het werk om juist daar invloed te krij gen waar de mensen de hulp en de steun van de kerk, respectievelijk van de gods dienst inroepen. Zij zoeken deze steun in de zogenaam de grens-situatiesbij geboorte, opvoe ding, huwelijk, ziekte, en op het sterfbed. De atheïstische actie richt zich daarom voornamelijk tot jeugdige echtparen, zie ken en ouden van dagen, tot hen, die zij op meer „humane" manier wil benaderen. Toch zijn de verwachte resultaten uitge bleven, omdat alles wat de propaganda aan „menselijke benadering" onderneemt, toch het hart niet raakt. Zij die hulp en troost nodig hebben, voelen dat al die in spanning namaakt en niet echt is. DE ATHEÏSTISCHE actie gaat wel niet meer met geweld te werk, maar zij brengt vooral de priesters van de Russisch-ortho- dox-kerk in een positie die op de duur on dragelijk wordt. Ofschoon zij een vast sa laris krijgen moeten zij daarvan minstens tachtig percent aan de belasting afgeven, zodat zij toch weer op de vrijwillige hulp van de gelovigen zijn aangewezen. Desondanks lijdt de geestelijkheid geen gebrek omdat de offervaardigheid van de gemeente onvoorstelbaar groot is. De eigen lijke moeilijkheid ligt in de opleiding van de toekomstige priesters, omdat steeds meer theologische academies en semina ries gesloten worden. In Litauen waren tot nu toe zes semina ries, maar hiervan zijn nu zeker drie ge sloten, waarschijnlijk zelfs vier. Bovendien wordt nauwkeurig vastgesteld hoeveel stu denten een seminarie mag opnemen. Dit getal is soms zo laag dat enkele seminaries bijna leeg zijn. Dit wordt dan voor de communistische pers een aanleiding om de professoren van luiheid te beschuldigen. De Sovjet-specialist Wetter heeft de in druk dat men in de kringen van de atheïs tische actie zenuwachtig en ongeduldig be gint te worden. Men had daar namelijk gehoopt dat de godsdienst minstens na der tig jaar anti-religieuze propaganda vooral onder de jongere generatie volslagen ver dwenen zou zijn. Intussen zijn er zevenen veertig jaar verlopen en toch vertoont zich onder het volk speciaal op het platte land een diep religieus sentiment. Dit is, volgens Wetter, ook de reden waarom de zogenaamde „wetenschappelij ke" bestrijding van de godsdienst weer met grotere felheid wordt gevoerd. In vloed van het coëxistentie-beleid is hier niet denkbaar, aangezien coëxistentie op ideologisch gebied onmogelijk is. „Dat de Russisch-orthodoxe kerk een paar waarne mers naar het concilie in Rome mocht stu ren, dat de schoonzoon van Kroesjtsjev, Adzjoebei, een bezoek aan het Vatikaan ge bracht heeft en dat men in de Sovjet-Unie een paar vriendelijke woorden over paus Joannis heeft gezegd, dat alles is nog geen coëxistentie." Advertentie en tóch PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden I Ook voor het aller laatste sportnieuws 100% service PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Tel. 5198 van elke maat te verkopen desnoods zelfs van afgebroeide bollen, zal er wel enige tegenstand ontstaan, als men gedwongen wordt slechts de grootste maten te verko pen. Daartussen door speelt dan nog het geval, dat Nederlandse kwekers en broei' ers in feite kunnen kopen wat ze willen, tegen marktprijzen, die dikwijls veel la ger liggen dan die in het buitenland. Ook dat geval wordt met zijden handschoenen aangepakt in deze voorstellen. Stapje voor stapje wil men verder gaan op de weg naar deze gemeenschappelijke normen zodat straks, als de slotfase van de E.E.G. begint de laatste maatregelen kunnen wor den genomen omdat grote binnenland een zo goed mogelijke waarborg te geven te gen knoeierijen. Als dat mogelijk is dan kan men ook garanties aan Engeland en de V.S. gaan geven. Tot zolang zal Nederland alles zelf moeten opknappen. De voorstellen komen er overigens wel op neer, dat en de Ne derlandse maten en handelsvoorwaarden worden uitgebreid over geheel de E.E.G. Begrijpelijk, want Nederland produceert het leeuwendeel en exporteert ook nog zo goed als alles. Men is hier overigens toch al blij met de bereikte resultaten. Het is in ieder ge val iets, ook al zou men veel liever meer concrete voorstellen over produktie en han del doen. Aangezien er echter op dit punt hoegenaamd geen overeenstemming te be reiken is, bepaalde men zich tot deze vier punten. Deze voorstellen gaan dus naar de Euro pese Commissie met het vermoedelijk in zeer beleefde termen vervatte verzoek om nu eindelijk eens iets aan die siergewas sen te gaan doen. Men is, vooral in Ne derland, bang voor een chaos door over- produktie en de daaruit voortvloeiende na righeden. De siergewassen vormen echter geen belangrijk onderdeel van het land bouwbeleid. De regeringen en de Euro pese Commissie hebben in feite grote zor gen aan het hoofd. Weet men dan ook nog, dat deze gehele geschiedenis in Nederland wel door het be drijfsleven wordt voorbereid, maar dat de werkelijke beslissingen moeten worden ge nomen door het Ministerie van Landbouw en tenslotte Buitenlandse Zaken, dan kan men zich het tempo waarin gewerkt wordt wel voorstellen. In andere landen ligt de situatie dikwijls nog gecompliceerder, om dat de beroepsorganisaties niet zo maar bij de departementen kunnen binnenstappen. Een positief punt uit die eindeloze onder handelingen is, dat de partners begrip heb ben gekregen voor het Nederlandse stand punt dat niemand gebaat is bij een chaos op de markt. Zij moeten hun inzichten echter overdragen op de regeringen, waar van de ambtenaren dikwijls weinig begrij pen van de uiterst gecompliceerde situa tie. Vandaar ook, dat in de voorstellen een dringend beroep op de Europese Commis sie wordt gedaan om deze gemengde com missie van het bedrijfsleven niet voorbij te lopen. Ook niet in de toekomst. Hoe het ook zij, in de siergewassen gaat men zoekend en tastend voort, hopend op medewerking van bovenaf. We krijgel wei een groot binnenland. Maar veel bloembol lenexporteurs zijn net zo blij met dat bin nenland als wij in de jaren 1940-45. Het was toen een bitter grapje. In 1970 ech ter, het geschatte einde van de overgangs fase, zal er in de siergewassensector een radicale verandering ontstaan. Velen ne men aan, dat kwekers zowel als expor teurs wellicht al voor die tyd bittere pil len te slikken zullen hebben gekregen. Advertentie 7 Een belangrijke vraag, vooral als het koud gaat worden. Waar om verstook ik zoveel Heb ik wel de goede kolen en de goe de haard Heb ik wel de juiste oliehaard voor mijn kamer Stel ik de brander wel goed af Geef ik te veel lucht Allemaal vragen en nog zoveel meer, die BELANGRIJK zijn. Als ik het juiste antwoord niet weet, kan het me geld kosten., want dat kan een hele winter duren. Daarom ga ik vandaag nog naar de VAKMAN. Pres. Krugerstr. 65-90 - Tel. 5433 IJMUIDEN Onderstaand ingezonden stuk troffen wij in De Volkskrant aan: Groenen in de tunnel Ondergetekende is één van de twee zo genaamde „slachtoffers" van de „Wande ling van 200 kilometer" (23 sept.). Mijn kameraad en ik hadden namelijk opdracht gekregen om in het kader van de zware initiatietijd (zoals de groentijd bij de Nij meegse Studenten Vereniging Diogenes wordt genoemd) naar Den Helder te gaan om de handtekening van de vuurtoren wachter te halen. Wij kregen deze op dracht zondagmiddag 23 september om vijf uur en moesten de volgende dag om drie uur 's middags terug zijn. Hoe wij zouden gaan, moesten wij zelf weten, maar de eventuele onkosten waren voor eigen rekening. Daarom besloten wij te liften. Zo kon het gebeuren, dat wij 's avonds om ongeveer elf uur in de buurt van de Velser tunnel stonden, toen het begon te stortregenen. Wij liepen de tunnel in om te schuilen. Omdat deze niet toegankelijk is voor voetgangers, werden wij aange houden door een agent. Het is dus niet waar, dat wij de 200 kilometer moesten lópen, zoals in uw krant stond en ook niet dat wij door de tunnel wilden lopen om onze weg te bekorten. NIJMEGEN A. TASSAERT. Advertentie CONSTANT - verlovingsringen ALLE MODELLEN SLÈJLX.KÏI LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 (City). Er was een tijd meer dan duizend jaar geleden dat de Europese beschaving nog sluimerde in de donkere middeleeuwen, ver beneden het peil van Griekenland en Rome. Maar ver weg, aan de andere kant van nog on bevaren zeeën, bloeide reeds in al haar glorie een geheel andere civilisatie. In de tropische wouden van het schiereiland Yucatan, in het land dat later Mexico zou worden ge noemd, leefde een volk uniek in de his torie van onze tijd: de Maya's. Zonder het gebruik van me talen te kennen, zonder paarden en andere trekdieren en zelfs zonder ken nis van het wiel, legden deze mensen prachtige wegen aan en bouwden zij tempels, grootseren weelderiger dan waar ook ter wereld. Zij brachten het uit spansel in beeld, ontdekten een dui delijker en betrouw baarder wiskunde- berekening dan de Romeinen en ont wierpen ook een ka lender, gelijk aan die van onze dagen. En dit alles, de kunst der Maya's, hun wetenschap en George Chakiris (bekend uit de West Side Story) en Shirley Anne Field in „Koningin van de zon", welke boeiende kleurenfilm van vrydag tot en met zondag in City wordt vertoond. hun slavenarbeid was niet gewijd aan de mens, zoals in de Griekse en Romeinse cultuur, maar aan de glorie van hun goden. „Koningin van de zon", uitgebracht door United Artists, omvat een boeiend verhaal van deze mensen, waarvoor het witte doek de kleur en grootheid herschept van een tijdperk, waarmee de film zich tot dusver slechts weinig had bemoeid. Voornaamste figuren in dit massale werk zijn onder meer Yul Brynner als de Zwarte Adelaar, het opperhoofd van een wilde stam, die een invasie onderneemt op het land van de nijvere Maya's; George Chakiris als Balam, de jeugdige koning der Maya's en Shirley Anne Field als Ixchel, het schone Maya-meisjë, om wier liefde door beide aanvoerders fel moet worden gestreden. Dit alles samengevat in een bezienswaardige kleuren film, die van vrijdag tot en met zondag in dit theater wordt vertoond. EEN OPWINDENDE WESTERN over bloed en kruitdamp is „The kid from Texas", waarop de liefhebbers van dit genre zondagmiddag worden onthaald; van maandag tot en met woensdag gevolgd door de beroemde negeropera „Pory and Bess", welke gerenommeerde film zo veel artistieke kwaliteiten bevat, dat zij stellig verdient meer dan eenmaal te worden be keken en beluisterd. Tenslotte donderdag avond een reprise van „Jane Eyre", de verfilming van Charlotte Brontës bekende roman, waar liefhebbers van een aandoen lijk verhaal nog wel eens een oogje aan zullen wagen. (Stadsschouwburg). Het programma van dit theater wordt zaterdag en zondag in gezet met „De gouden gitaar", een amu sementsfilm van het bekende gehalte, waarvoor talrijke sterren als Johnny Hal- liday, Charles Aznavour, Eddy Mitchel en Les Surfs als trekpleisters moeten funge ren. Zodat het hiervoor deze dagen wel licht allerminst aan belangstelling zal ontbreken. Zondagmiddag „Ali Baba en de veertig rovers" het beroemde sprookje uit het exotische Oosten, uitgebracht als de ideale ontspanning voor jong en oud. DE FILM „Diamanten bij het ontbijt", die dinsdag en woensdag wordt vertoond, kan worden gekarakteriseerd als een groot scheepse Amerikaanse kleurenfilm, geba seerd op een novelle van de befaamde ro manschrijver Truman Capote, die in dit nogal tweeslachtig verhaal half klucht, half zedensatire over de vergulde zelfkant van het leven in de metropool New York parafraseert. Die vergulde zelfkant wordt hier gepersonificeerd door een jonge vrouw uit de provincie, die na een mislukt huwelijk met een veel oude re en boerse veearts naar New York is gevlucht en daar, balancerend op de rand der lichte zeden, met rijke „play boys" een leventje van holle, zorgeloze luxe leidt en een jonge schrijver, die zich laat onderhouden door een welgestel de gehuwde vrouw. Dit tweetal beminne lijke aasgieren raakt tegen beter weten in op elkaar verliefd en besluit daarbij de stem van het hart te volgen, hoewel dit een breuk met hun gemakkelijke en luie parasietenbestaantje betekent. Dit amu sante geval werd waardig in elkaar ge zet en met veel verve op het doek ge bracht. Audrey Hepburn vervult er, frêle en hartveroverend, de sleutelrol in van de vrijgevochten miss Holy. Welke vermel ding reeds op zichzelf zijn een aanbeve ling kan worden beschouwd. Beverwijk (Luxor). De charmante „Irma la Dou ce" is ook in Beverwijk bezig de harten van het bioscooppubliek te veroveren, zo dat deze hoogst amusante film hier al voor de vierde week moest worden geprolon geerd. Zou er met haar misschien een ver toningsrecord kunnen worden bereikt?. (Kennemer theater). Voor de voorstellin gen van vrijdag tot en met zondag heeft men in dit theater een al wat op jaren gekomen werkje van de met veel zelfspot opererende Franse knokheld Eddie Con- stantine van zolder gehaald. En dit zal voor zijn trouwe aanhangers nog altijd voldoende het aankijken waard blijken. In „Eddie gebruikt geweld" verkeren wij nog in het pré Lemmy Caution-tijdperk, waarin zelfs Eddie's later zo vertrouwde whiskeyfles nog niet tot onmisbaar attri- buurt is geworden. Maar voor de rest zijn alle prettige kenmerken hier reeds aan wezig. CONSTANTINE verschijnt in deze rol prent als een journalist, die zich met de mooie bewogenheid welke wij zo goed van hem kennen inzet om het slachtoffer van een gerechtelijke dwaling van de dreigen de strop te redden. Tegen veel kwaadaar digheid, chantage en geweld in, vecht en speurt hij er zich dapper doorheen. Ko mische ontsnappingen uit een ziekenhuis en een gevangenis zijn enige hoogtepun ten in deze film. Alleen komt Eddie hier een ietsje minder aan vechten en vrijen toe dan in zijn latere films. DE VERLEIDELIJKE Gina Lollobrigi- da speelt vervolgens van maandag tot en met woensdag „De bruid is niet van gis teren", een amusante Italiaanse filmko medie, waarmee zij volledig in staat wordt gesteld gebruik te maken van haar rijk arsenaal aan raffinement en temperament. De voorstellingvan zaterdagnacht is ge reserveerd voor de harde speelfilm „Een alleenstaande vrouw", waarna zondagmid dag met de klucht „Mijn vrouw is een panter" uit een geheel ander vaatje wordt getapt. (W.B.-theater). In „Mannen van staal" kan men er vrijdag en zaterdag getuige van zijn hoe Alan Ladd als Choya bij genaamd de Cactus als kind wordt ge- kidnapped, om daarna als een geharde misdadiger in Texas terug te keren. Zon dag en maandag „Ali Baba en de zeven wereldwonderen", een nieuwe versie op deze bekende sprookjesfiguur, met als in- termesso voor zondagmiddag de histori sche avonturenfilm „De gouden havik". Koninklijke belangstelling. De koningin zal op vrijdag 9 oktober in Den Haag een gedeelte bijwonen van de jubileum bijeenkomst ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren. Nu naar Zweden. Op uitnodiging van de Zweedse minister van Buitenlandse Za ken zal de minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, van 12 tot 17 oktober een officieel bezoek aan Stockholm brengen. De minister wordt vergezeld door zijn vrouw.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 9