MOEDERS WIL IS WET IN DE KOMENDE WEEK ZATERDAG 3 OKTOBER 1964 Erbij PAGINA VIJF Levenslang Brits voorbeeld de Amerikaanse pianist Peter Nero, Adamo, Dusty Springfield, Les Swingle Singers, Gitte en Rex Gildo, Rob de Nijs en Jasperino de Jong. Na het journaal en de politieke partijen (deze keer het Gereformeerd Politiek Ver bond) komt alvorens het Grand Gala gaat draaien nog een vrij korte hoofd film, nl. de één uur durende rolprent „Bomb in High Street" van Terence Bishop. Tijdens graafwerkzaamheden in Londen stuit men op het achterstuk van 'n Duitse bom. De mijnopruimings- dienst wordt gewaarschuwd en gaat aan de slag. Twee jongemannen, die nieuwsgierig toekijken, worden bena derd door een vreemde figuur die hen geld aanbiedt om te verdwijnen. Een nogal verdacht gebaar, dat hen doet vermoeden dat er iets vreemds aan de hand is. Dat is er dan ook. (Nederland 2). Tegenover de NTS de VARA. Wie niet van de slapstick humor van de Comedy Caper en Open baar Kunstbezit houdt, kan tezelfder tijd op het tweede net gaan kijken naar een Vlaams programma, nl. Olé zulle, onder welke titel een muzikale ontmoeting wordt uitegzonden tussen België en Spanje. België wordt ver tegenwoordigd door het .zangeresje Rina Pia, de Spaanse kleuren worden hoog gehouden door het Trio Los Guacamayos. Hierna de eerste afleve ring van de belevenissen van de Bailey's of Balboa. We maken kennis met de „eigenwijze" zestiger Sam Bailey, die op een eilandje voor de kust van Califomië een toeristische onderneming drijft. Hij wordt in het vaarwater gezeten door de plaatselijke watersportvereniging. Conflicten blij ven dan ook niet uit. Hoofdschotel van de VARA is het televisiespel „De trein- coupé" van de Britse toneelschrijver Johnny Speight van wie we nog niet zo lang geleden „De Speelmakkers" zagen met een voortreffelijke rol van Ton van Duinhoven. Ook nu slechts twee figuren 'n het spel: twee reizigers in de trein van Londen naar Man chester. Het zijn mensen uit totaal ver schillende maatschappelijke milieus, die niets begrijpen van eikaars moei lijkheden. De rancuneuze jongeman wordt ten tonele gevoerd door Henk vau Ulsen, de gearriveerde zakenman krijgt gestalte in de persoon van de Belgische acteur Alex van Royen, die onlangs het Nederlandse toneel is ko men versterken. John van de Rest voert de regie. De avond wordt be sloten met Achter het Nieuws. Adèle Bloemendaal-show DINSDAG. (Nederland 1). Een teken- filmpje vult op deze avond de tijd, die voortaan op dinsdagavond zal worden ingenomen door de herhaling van de Engelse les, waarmee de NTS in de eerstvolgende seizoenen voor de dag komt. De eerste aflevering van de Engelse les zal de leergierige kijkers in kennis brengen met het charmante echtpaar Walter en Conny, dat deze keer uit de doeken doet hoe een deur, een raam en een tafel in het Engels heten. De cursus lijkt in eerste aanleg wel wat heel erg simplistisch, maar er schijnen voortreffelijke resultaten mee behaald te zijn. Men kan boekjes kopen, die het de cursisten nog ge makkelijker maken. Na het journaal eerst AVRO's Televizier en vervolgens de première van de Adèle Bloemendaal- show. Adèle speelde vorig jaar een belangrijke rol in de Kijk die Rijk programma's. Haar eigen show krijgt het karakter van een cabaret. Als tekst schrijvers verlenen Jaap van de Merwe, Kees Stip, Gerben Hellinga en Hans Sleutelaar medewerking. Naast Adèle zelf die een uitstekende cabaretière is komen in het beeld leden van het Nationaal Ballet, Shireen Strooker en de zanger Edwin Rutten. Voor de lief hebbers van een pittige discussie komt daarna de première van „Man tegen man". Onder regie van Roelof Kiers en Piet Beishuizen een van de mannen van het allereerste televisie uur zullen twee personen van ge dachten wisselen over een actueel pro bleem, waarover zij sterk van mening verschillen. Ook de toeschouwers in de studio bij dit rechtstreeks uit te zenden programma zijn met zorg gekozen, want zij zullen zich in de discussie mogen mengen. (Nederland 2). Het schakelpunt op deze avond is tien voor negen. Dan ein digen op beide netten de programma's. Tegenover het Journaal en Televizier op het eerste net staat een natuur- filmpje „De vriendelijke zee" en een aflevering van de komische Amerikaan se filmserie, de Bill Dana Show. Bill is een kwasi domme jongen uit Zuid- Amerika, die in Noord-Amerika zijn ge luk wil beproeven en die als liftboy in een groot Amerikaans hotel werkt. Bill Dana is van origine tekstschrijver. Als hij uitgegrapt is, begint op het andere net Adèle Bloemendaal. Tegenover haar zullen Hans Keller en Bob Bertina film zaken biechten en Frans Brüggen, blok fluit en Gustav Leonhardt, klavecimbel, zullen voor een muzikaal programma zorgen, zodat men in dit geval echt van een coördinatie mag spreken, die leidde tot keuzemogelijkheden. Want beide netten brengen totaal verschillende pro gramma's. Brieven van de Parijse KRO-correspondent en een religieuze uitzending Geloofsbrieven, waarin ge loofszaken op instructieve wijze zullen worden behandeld, completeren het KRO-programma. „Een dag vol verwarring" van Oliver Goldsmith (2) WOENSDAG (Nederland 1). De woensdagavond van de VARA is door gaans van tamelijk zwaar gehalte. Dat begint al om half acht als Peter van Halm aantreedt met zijn politieke pro gramma „Contrast", waarin voorname lijk controversiële onderwerpen op het gebied van de politiek in de ruimste zin des woords behandeld zullen worden. De actualiteit speelt bij de keuze een be langrijke rol. Gerrit Schilder is samen- Zaterdag De eerste aflevering van „Theater Thuis" met Wïllii Walden (l.) en Berry Kievits (r.) in de hoofdrollen. Op donderdagmiddag 24 sep tember strekte Mia Smelt zich behaaglijk uit in de lang niet ge makkelijke kantoorstoel van hout en staal. Ze zakte onderuit en het zich niet-charmant maar wel on gedwongen en o zo behaaglijk hangen. Je kon aan haar zien dat ze het naar haar zin had toen ze naar de 250 huisvrouwen-uit- Nederland keek, die voor haar naar de opnamestudio van de KRO waren gekomen. In hun zon dagse jurk, in klederdracht, met een anjer versierd, in vrolijke stem ming. Want er was feest. Feest om het vijftienjarig bestaan van het programma „Moeders wil is wet", dat al die jaren trouw werd gepresenteerd door Mia Smelt. LATER, na de opname, tijdens een gezellige bijeenkomst met de adjunct-directeur van de K.R.O. mr. drs. W. J. A. Wagenaar, werd Mia Smelt veel lof toegezwaaid. In zijn toespraak tot de jubilerende K.R.O.-medewerkster zei de heer Wagenaar: „Uw programma moet tot de meest beluisterde gerekend worden". „Hoeveel luisteraars denkt u, mijnheer Wagenaar", wilde een van de journalistes weten, die geen genoegen nam met een uit een onderzoek geconstateerd „heel veel". Hij zocht naar een diplomatiek antwoord, zei toen: „Schrijft u maar, dat Wagenaar zegt, dat twee mil joen mensen naar „Moeders wil is wet" luisteren". „U HEBT levenslang gekregen", had daarvoor de heer Wagenaar te gen Mia Smelt gezegd; na vijftien jaar is ze ook nauwelijks meer uit het programma weg te denken. Het is een stuk levenswerk gewor den. „Ik zit er tot aan m'n graf aan vast" lachte ze. „Heeft u nog een jubileumgeschenk van de K.R.O. ge had", wilde een andere verslag geefster weten. „Het geschenk dat ik hier werken mag. Levenslang!", zei Mia ernstig, zonder over het ant woord te moeten nadenken. MIA SMELT werkt al sinds 1946 bij de Katholieke Radio Omroep. Eerst bij de reportage-afdeling en klankbeelden waar ze „een vrou wenstem nodig hadden". Na drie jaar de actualiteit te hebben nagelo pen ging ze met „Moeders wil is wet" van start. Een idee van de voormalige KRO-programma-lei- der Toon Rammelt. Het dagelijks programma van de Engelse B.B.C., „Housewives choice", bracht hem op het idee zoiets ook in Nederland te introduceren. OP 1 OKTOBER 1949 kwam Mia Smelt voor het eerst in de ether met „Het verzoekplatenprogramma voor de huisvrouw: Moeders wil is wet"! Vijftien jaar lang wijdt ze zich nu al weer met enthousiasme aan de samenstelling en presentatie van het programma, dat een paar ochtenden in de week tussen negen en tien wordt uitgezonden. Voor de Mia Smelt en haar assistent, acteur Gerard Heystee, tijdens een uit zending van „Moeders wil is wet". mannelijke noot in het vrouwenpro gramma zorgden in de loop der ja ren omroeper Hans Bik, broeder Amantius, Charles Genders en nu acteur met bril en baardje Gerard Heystee. DE RUBRIEK die eerst uitslui tend %et karakter van een verzoek platenprogramma (zoals het B.B.C.- uurtje) droeg, werd later uitgebreid met rubrieken: er werd raad ge schaft in medische problemen, in opvoedkundige vraagstukken door de Haarlemse mevrouw Cla- renbeek-Van Klaveren, er kwam een „tuinman", de rubriek „Waar voor uw geld" en om er iets nieuws in te brengen: het beroepen- idee. Om de zoveel tijd wordt de beroepen-lijst erbij gehaald, geprikt en er een beroep uitgekozen. De echtgenotes van de mannen met dat beroep kunnen hun muzikale wen sen kenbaar maken. „Moeders wil is wet" is nu toe aan het 79ste van de vierduizend beroepenVoorlo pig kan Mia Smelt dus vooruit. DIE BEROEPEN brengt Mia Smelt met gezinnen in aanraking. Ze wordt door de vele brieven geconfronteerd met problemen, die zich rond het beroep van de man voordoen. Er komen veel brieven. En uitgebreide brieven. „De langste bestond uit veertig kantjes!" hijgde Mia Smelt tijdens de jubileum-op name. Ze beantwoordt alle brieven zelf. „Ik tik ze niet zelf hoor!" Voor de radio of per brief. ZE HEEFT ER nu al enkele dui zenden uitzendingen opzitten. Of het routine is geworden? „Nee, het blijft altijd levend door de corresponden tie over de beroepen, de huiselijke problemen die erbij betrokken wor den. Ze zeggen wel eens dat ik wat minder moet praten en meer platen draaien, maar er zijn brie ven waarop ik tijdens de uitzending écht wil ingaan". Mia Smelt babbelt het liefst voor de vuist weg. Ze houdt van improviseren (dat komt niet door de routine van de afgelo pen vijftien jaar, want in de klank beelden-tijd deed ze het ook al) „Je moet natuurlijk wel altijd de brieven doornemen. Maar voor de rest gaat het vanzelf". Tijdens de jubileum-opname („Ge zellig om er nu eens publiek bij te hebben") passeerde vijftien jaar de revue. Mia Smelt verwelkomde de huisvrouwen met „U bent hier geko men om een jubileum te vieren. Maar wat zou ik moeten vertellen over die vijftien jaar? U kent de ge schiedenis veel beter dan ik. U heeft die meegemaakt". Fons Dis kondig de het programma aan, het Casca de-orkest speelde de herkenninsme- lodie en daarna klonk „Wiener Blut", de eerste plaat van de 1 ok tober 1949-uitzending. De medewerkerster en -ers werden voorgesteld, er waren babbeltjes, muzikale wensen werden uitgevoerd, Willeke Alberti zong twee van haar succesnummers, huisvrouwen lever den hun bijdragen en zongen een speciaal geschreven jubileumliedje. Het derde lustrum van het populai re programma was een feit. Henny Schoute steller van Contrast; hij wordt bijge staan door een uit deskundigen be staande redactiecommissie. Hierna het journaal en Achter het Nieuws. „Voor stelling" staat deze avond in het teken van Japan, het land, waar deze maand de Olympische Spelen worden gehou den. Erik Schneider en Nell Knoop spelen een Japans Noh-spel en verder kan men kijken en luisteren naar frag menten uit opera's, die aan Japan her inneren: de Mikado en Butterfly. Voor het eerst zal als presentatrice van „Voorstelling" optreden de bekende Rotterdamse actrice Annet Nieuwen- huyzen. Na de veertig minuten „Voor stelling" staat op het programma een van de grote maandelijkse documen taires, die de staf van mej. mr. Lemaire zich heeft voorgenomen te maken. Onderwerp is „De Binnenvaart", waar over ook de KRO haar licht al eens liet schijnen. Een interessant stukje Nederlandse activiteit overigens, waar aan zoveel aspecten zitten denkt u maar eens aan het onderwijs voor de kinderen dat er stof genoeg is voor een boeiende documentaire. Tien mi nuten krijgt het Humanistisch Verbond het woord, alvorens de journaaldienst met het avondbulletin de dag afsluit. (Nederland 2). Zoals gezegd, een ta melijk zwaar avondje van de VARA. Men denke echter niet, dat de NCRV daar lichte kost tegenover stelt. Zij komt met een programma, dat het best kan worden beschouwd als bestemd voor de „minoriteiten", waarover men tegenwoordig de mond vol heeft in Hil versum. Dat is de kleine groep kijkers met belangstelling voor zeer speciale zaken, die nooit aan bod komen, omdat de smaak van het prote publiek zovaak richtlijn is voor de programmamakers. Net zo min als „Voorstelling" en „Con trast" is ook het toneelstuk van het tweede net iets voor de doorsneekijker. Het is een typisch stuk Engels toneel in een Engelse uitvoering. Titel: She stooped to conquer ofwel „Een dag vol verwarring". Zwaar is het spel niet, maar gemakkelijk mag men het toch ook niet noemen. Hét staat te boek als een blijspel van de Ierse schrijver Oliver Goldsmith, die het in 1773, kort voor zijn dood, voltooide. Goldsmith was een merkwaardig man: een zwerver, die zich uiteindelijk vestigde in Londen. Hij schreef het klassieke werk „The vicar of Wakefield", waarin hij de lotgevallen van een predikantengezin op bijzonder gevoelige wijze verhaalde. Daarnaast zijn enkele van zijn gedichten beroemd gebleven bijvoorbeeld „The deserted village", waarin Goldsmith beschrijft Dinsdag De cabaretière Adèle Bloemendaal presenteert haar eerste t.v.-programma. hoe boeren verpauperen, omdat adellijke heren hun gronden opkopen voor bos- en jachtterrein. „She stooped to con quer" is een blijspel met een spranke lende dialoog. Het wordt opgevoerd door de Birmingham Repertory Company met Derek Jacobi in de hoofdrol. Deze BBC- produktie krijgt Nederlandse onder titels. In de pauze de première van „Literair Kijkschrift", de nieuwe letter kundige rubriek met onder meer een interview van Ad den Besten met het Friese Eerste-Kamerlid H. Algra (wiens uitlatingen over de moderne litteratuur nogal de aandacht trokken), een vraag gesprek met Ed Hoornik met de criticus Piet Calis over de houding van de dich ter in een veranderende wereld en ten slotte poëzie in Japanse versvormen door Nederlandse dichters. Na het En gelse tv.-spel nog een kort program maatje met The Orpington Junior Sin gers, een Engels meisjeskoor, dat volks liedjes zingt en tenslotte de Dagsluiting, gevolgd door Attentie. „Ex-wonderkind" DONDERDAG (Nederland I). Het vrouwenprogramma in Ogenschouw wordt weer gepresenteerd door Hen- riette van Aelst. Het wordt gevolgd door een tv-spel rond Anne-Marie van Schuurman. In het avondprogramma brengt de NTS eerst het Landbouw- joumaal, waarna de KRO op 't gewone Journaal Kijk op Kunst laat volgen, nl. actualiteiten op kunstgebied. Het tele visiespel van deze avond is „Man on a mountain top", letterlijk te vertalen als „Man op een bergtop", maar vrij ver taald als „Ex-wonderkind". In dit spel van Robert Alan Aurthur wordt het probleem gesteld van een volwassen, geworden wonderkind, dat door zijn bijzondere begaafdheid gedoemd is tot een leven in eenzaamheid. Het wonder kind is Maxim Hamel; andere rollen worden o.m. vertolkt door Sacco van der Made, Rob Geraerds en Riny van Slingelandt. De serie gezamenlijk door VPRO, NCRV en KRO geproduceerde documentaires „In één geest" vindt ten slotte zijn afsluiting op deze avond. Dit waardevolle experiment van oecume nische samenwerking op televisiegebied heeft bijzonder de belangstelling ge trokken. De betrokkenen zijn zeer ver heugd over de goede ontvangst in brede kring van het resultaat van hun werk, maar zij beseffen terdege, dat de his torische verhandelingen aanzienlijk minder conflictstof bevatten dan vooral deze laatste aflevering, die zal handelen over de tegenwoordige 1 id en in het bijzonder de toekomst: perspectieven der oecumene. Hans Wortelboer had de regie van dit vierde en laatste deel van „In één geest". Nederland 2. Amusement op het tweede net. De AVRO zendt nl. een anderhalf uur durende show uit, die werd vervaardigd door de vermaarde Duitse showregisseur Michael Pfleghar en die wil laten zien welk amusement Toiko te bieden heeft. Dat is niet ge ring, want de Japanse hoofdstad is echt een metropool. We maken dan ook niet alleen kennis met de geisha's hoe wel de kijkers getuige kunnen zijn van een party van deze dansmeisjes in Tokio te bieden heeft. Dat is niet ge- sterren uit de Japanse showbusiness, (Vervolg zie pag. 7) Grand Gala du Disque ZATERDAG. Het zaterdagmiddagpro gramma van de VARA bestaat uit Ad- venture en Rawhide, een film van Jan Veenman over Vossen, „Wie is Knirp" (voor de kinderen), „Kijk eens in je eigen tuin", de Hongaarse tekenfilm „de Koning en de vlieg" en opnieuw de Vier-Veren waterval. De avond is er vooral een voor de tieners, hoewel oudere liefhebbers van licht (zang) amusement ook mee kunnen genieten. Om half acht eerst het nieuws uit pla- tenland van Herman Stok, ofwel Top of Flop, dat deze keer uit het gebouw De IJzeren Klap uit Musselkanaal komt. Later op de avond het Grand Gala du Disque, dat Willem Duys niet „voor de vuist weg" heeft georganiseerd, maar waarin vele maanden voorbereiding zit ten. Het festival is verdeeld over Ne derland 1 en Nederland 2. Op Neder land 1 gaat de eerste aflevering van Theater Thuis, getiteld „Komt u even binnen" aan het Gala vooraf. De VARA heeft reeds enkele afleveringen van de ze uit acht onderdelen bestaande serie opgenomen. Hoofdpersonen zijn Gerard Walden en Berry Kievits, het bekende artiestenechtpaar, dat in Theater Thuis ook een dergelijk paar uitbeeldt. De kijkers zullen hen kunnen volgen in hun dagelijks leven, als ze niet op de plan ken staan. Artiesten in hun gewone doen dus. Aan deze komische serie wer ken behalve Gerard en Berry o.m. mee Tonny Boucher de echtgenote van de onlangs overleden komiek Willy Ver voort Nol Kievits, Han Konig, Chris van Beek en Dick Scheffer. Guus Ver- straete schreef de teksten en heeft ook de regie. Om er al vast even in te komen: de vader van het gezin knut selt, de moeder schildert en de zoon is graag verliefd. Uit gebouw Frascati komt vervolgens ondanks alles „Zo is het toevallig ook nog eens een keer", waarna de VARA het tweede deel uit zendt van het Grand Gala du Disque, met als medewerkenden o.m. Jérry and his Pacemakers, Los Indios Taba- jaras, de Swingle Singers, Gert Tim mermans. Quincy Jones, Millie Small, Nina en Frederik, The Newbeats, Heinz Hoppe en Rita Streich, Rob de Nijs en als klapstuk Josephine Baker. Van jazz tot operette en van smartlap to music- hall dus. Willem Duys reikt zelf de Edisons uit. Voor Nederland 1 komt na de Duitse detectivefilm „De kaart met de lynx- kop" tegen half negen het eerste deel van het grote platenfeest op de beeld buis. De NCRV concurreert hiermee dus tegen de artiestenfamilie en tegen de halve „Zo is het toevallig ook nog eens een keer", dat nl. halverwege is gevorderd als de Grand Gala-eerste helft is afgelopen. Rinus Ferdinandusse, Jan Blokker en hun teamgenoten vullen op die manier nog net de pauze van het Duys feest, want het kwartiertje Attentie en het religieuze programaa tje aan het eind van het NCRV pro gramma lijken ons geen concurrentie voor het vermaak van de andere kant. Voor de pauze treden in het Willem Duys-Concertgebouw op de knappe Duitse gezusters Jakob met hun eigen showtje, de Oostenrijkse Songfestival deelnemer Udo Jürgens, wiens „War- um" aardig op weg is een tophit te worden in het Engels, Lia Dorana die een Edison krijgt de Duitse zanger René Carol, Edisonwinnaar Adamo, het Engelse zangeresje Dusty Springfield, de Amerikaanse pianist Peter Nero en de cabaretière Jasperina de Jong van het Lurelei cabaret die ook al voor een Edison in aanmerking kwam. Een duur feest dus, dat het riekt toch wel naar commercie betaald wordt door de importeurs van de grammofoonplaten, waarop de namen van de genoemde sterren zijn te ho ren. „Oorlog en Vrede" ZONDAG. (Nederland 1). Het be langrijkste onderdeel van het VPRO- programma op deze zondag is onge twijfeld de eerste aflevering van de serie „Oorlog en Vrede". Het is een documentaire in vier delen, die tot stand kwam in samenwerking met het Polemologisch Instituut van de Gro ningse universiteit. In de uitzendingen wordt het verschijnsel oorlog in al haar facetten en de vredesbeweging belicht. Zaterdag Josephine Baker is de ster in het populaire gedeelte van het Grand Gala du Disque. Men mag er aldus de leiding van deze omroepvereniging niet van uit gaan, dat de kwestie oorlog of vrede een zaak is, die alleen maar enkele staatslieden aangaat. Een serie als deze is bedoeld om de geestelijke en morele krachten in ons volk te mobiliseren. Het programma is zo breed mogelijk opgezet. Vele instanties verleenden hun medewerking. Vanavond komt de mo derne oorlogvoering het gebruik van kernwapens aan de orde. Vóór het journaal „Leer om leer", een veertien daagse catechisatieles, die verzorgd wordt door CVK en IKOR. Erna Sport in Beeld en de eerste aflevering van een Amerikaanse feuilleton „Car' 54". De Cabaretkroniek van Wim lbo be steedt vanavond aandacht aan het nieuwe cabaretduo Jaap van de Merwe (tekstschrijver en vertaler van Stief- been en Zoon) en Aart Brouwer. Beiden hebben hun sporen in het cabaret ver diend. Tot januari gaan ze hun two- men show" uitproberen in besloten kring, daarna volgt een reeks voor stellingen in het openbaar. Wim lbo verwacht veel van het tweetal en geeft hen ruim baan in zijn kroniek, waarin ook de jonge zanger René Frank op treedt. Hierna een concert van het Nederlands Kamerkoor en eerder ge noemd programma „Oorlog en Vrede". (Nederland 2). De NTS start de zondagavond met een Belgische jeugd- strip „Tijdcapsule". Twee 21ste-eeuwse studenten en een uitvinder reizen terug in de tijd met een capsule. De strip zal wekelijks worden uitgezonden. Ver volgens een oud filmpje, het nieuws en dan een Amerikaanse family- comedy, de Tom Ewell show met de gelijknamige komiek in de hoofdrol. Na een korte CBS-film over de lucht fotografie (Speurende Ogen), een Duits televisiespel met Nederlandse onder titels Het is „Vrienden als wolven" van Heinrich Carle. In Canada over nachten enkele arbeiders in een blok hut. Eén van hen wordt plotseling na het eten niet lekker en overlijdt. In normale omstandigheden zou men aan deze dood een natuurlijke oorzaak heb ben toegeschreven, maar de spanning, waaronder deze mannen leven doet hen aan misdaad denken. Een van hen brengt zijn wantrouwen onder woordeif en dan is de paniek gezaaid. Tien mi nuten Sport in Beeld hierna om tot rust te komen. „De treincoupé" MAANDAG. (Nederland 1). Een bij zondere avond van de NTS. De kijkers, die nog niet over het tweede net be schikken, omdat zij te ver van Lopik wonen, geen antenne hebben of het nog met een oud toestel moeten doen, hebben zaterdag het eerste deel van het Grand Gala du Disque gemist. Speciaal voor hen herhaalt de NTS het gedeelte voor de pauze van het spektakel-platenfeest. Ter herinnering: tot de optredenden behoren onder meer

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 17