Twee ideeën bij Hoogovens beloond met elk f2000,- ~A „Wie is bang voor Virginia Woolf" in de Velsense Stadsschouwburg Jubilerende „Sparta" kreeg op receptie veel lof toegezwaaid visie op liet Plein verlangd i'Verbetering van kolenaanvoersysteem N. A. Dekker was 40 jaar in dienst bij Hoogovens Storing telefoon in IJmuiden Magistrale vertolkingen van Ank van der Moer en Han Bentz v.d. Berg mm Riemens Liberia ontkent beschuldiging van piloten Congres over de luchtvervuiling Franse aardappeltelers beletten invoer uit Nederland ZATERDAG 3 OKTOBER 1964 Plaatwellers openden nieuwe seizoen Gemeentebestuur van Oss op bezoek in Velsen Loterij Sportfondsenbad Beverwijk start maandag Nieuw hoofd algemene zaken op secretarie van Beverwijk Zestig jaar gymnastiek in Velsen-Noord Prijzen groenteveiling „Kennemerland" In het Dienstgebouw van de Kooksovens temidden van een dertigtal collega's en chefs, hebben vrijdag de heren A. C. Ba der uit Noordwljkerhout en N. Hollenberg uit Bakkum, beiden werkzaam by het ko lenaanvoersysteem van de kooksovens, elk een beloning van 2000.ontvangen uit handen van ir. P. Schoenmaker, lid van de directie van Hoogovens. De heren Bader en Hollenberg hebben reeds enkele jaren geleden, in gezamen lijk overleg, een aantal technische en orga nisatorische wijzigingen voorgesteld ten aanzien van de kolengraafmachine en de kolenbrekerij en -mengerij. Aangebracht Vrijdag is tijdens een bijeenkomst in de Algemene Werkplaats van Hoogovens de heer N. A. Dekker uit Beverwijk gehuldigd wegens het feit dat hij veertig jaar bij dit bedrijf werkzaam was. Ir. H. C. Patoir, hoofdtechnische dienst Produktie van Hoogovens dankte de heer Dekker voor de vele goede diensten aan het bedrijf bewezen. „Gedurende deze 40 jaar bent u eerst bij de havens werkzaam geweest en later bent u in de Algemene Werkplaats gekomen waar u met veel toe wijding en buitengewone plichtbetrach ting gewerkt heeft", zei hij. Vervolgens overhandigde de heer Patoir de heer Dekker namens de directie de en veloppe met inhoud, het gouden hoog. ovenspeldje, een gouden polshorloge en de gebruikelijke oorkonde. De heer M. Bal, chef algemene werk plaats prees de jubilaris als een zeer ge waardeerde medewerker die altijd voor een ander klaar staat. De heer Koker bood namens collega's de heer Dekker een schemerlamp aan en me vrouw Dekker werd verrast met een boe ket bloemen. De personeelsvereniging van de N.V. De Plaatwellerij te Velsen-Noord heeft vrij dagavond in het clubgebouw „De Meer paal" aan de Banjaertstraat haar nieuwe seizoen geopend met filmvertoning en een kien wedstrijd. De heer A. P. van den Berg, voorzitter, kon een flink aantal belangstellenden be groeten en hen meedelen, dat op vrijdag 23 oktober in het Kennemer Theater te Beverwijk een cabaretavond met bal na zal worden gehouden. Aangezien de fi nanciën van de vereniging een overi gens gebruikelijke vrije toegang niet kunnen dragen zullen de leden nu een ge> ringe entree dienen te betalen. Aan deze avond zullen medewerken het trio Henk Beekman met conferences en schetsjes; de acrobate miss Ilona en het Zuidameri- kaanse muziek-, show- en dansorkest van Freddy Hull. De toneelclub begint haar seizoen op 13 november in gebouw Con cordia met een opvoering van Hans Nes- na's „Het meisje met het leeuwenjong". Met grote interesse hebben de aanwe zigen in de documentaire „Het onthullend oog" kennis kunnen maken met de grote mogelijkheden van de cinematografie, die met samenvoeging van microscopische ob jectieven in staat is de meest kleine, voor het oog onzichtbare groeiprocessen en menselijke cellen te doorschouwen. Van een heel ander genre was de documentaire over het Meer van Maracaibo in het mach tige land van de Venezolanen. Zeer op merkelijk vertoonde deze fraaie kleuren- rolprent de geweldige ontwikkeling van dit land, dat in de laatste veertig jaar van schrale armoede door de oliewinning tot veel groter bloei is gekomen. De plaatwellers hebben zich na een klei ne, gratis verloting vervolgens vermaakt met het kienspel, waarvan de fraaie prij zen hun weg vonden naar de gelukkigen. De heren N. Hollenberg (links) en A. C. Bader, die belangrijke verbete ringen bedachten voor de kolenaan- voer bij Hoogovens-IJmuiden zullen worden een afstandsbediening voor de kolengraafmachines, een lift in de men gerij, een bedieningspaneel voor het kolen aanvoersysteem in de mengerij beneden, tasters in de mengerijbunkers, met een signalering naar het bedieningspaneel. Voorts zullen enkele transportbanden ge koppeld worden, zodat het aantal over- stortpunten kleiner wordt. De heer Schoenmaker vertelde dat tot deze verbeteringen, die aan uitvoeringskos ten een bedrag van rond driehonderdzeven tigduizend gulden vergen, besloten is na uitgebreide studie en na veel teken- en rekenwerk van de bedrijf sleding en de Nieuwbouwafdeling, hetgeen uiteraard veel tijd gekost heeft. „Wij hebben in Nederland gewoon niet genoeg mensen om de industrialisatie tot stand te brengen zo snel als wij dat alle maal willen ten behoeve van de werkge legenheid voor onze kinderen en de voor spoed die wij hen zo graag gunnen. Het is dan ook van bijzonder belang, dat door de toepassing van uw voorstellen die een nettere, schonere en eenvoudiger kolen- aanvoer zullen verzekeren, tevens zeven man vrijkomen, die wij hard en hard nodig hebben voor het bemannen van onze nieu we fabrieken", aldus de heer Schoenmaker. De directie van het telefoondistrict Haar lem deelt mee dat als gevolg van belang rijke kabelwerkzaamheden de telefoon aansluitingen in het net IJmuiden (02550) op de werkdagen in de periode van 5 tot en met 16 oktober van 's morgens 7.00 uur tot 17.00 uur in de middag gestoord kun nen zijn. Op woensdag 7 oktober zal een gezel schap, bestaande uit het college van Bur gemeester en Wethouders en de leden van de gemeenteraad van Oss (Brabant), een bezoek brengen aan Velsen. Op het programma staan een rondrit per autobus door de gemeente, een bezoek aan het Voorlichtingscentrum op het Sema- phoreduin, een ontvangst ten raadhuize en na de lunch die in IJmuiden wordt gebruikt een excursie naar de papierfa brieken van Van Gelder Zonen in Velsen- Noord. Hartkwaal. Ongeveer dertien van elke honderd volwassen Amerikanen hebben een hartkwaal terwijl van twaalf ande ren wordt vermoed dat zij er een heb ben, aldus een publkatie van de Ameri kaanse regering. Maandag 5 oktober start in Beverwijk de loterijactie ten bate van het Sportfondsen- bad Beverwijk. Er zijn 13.000 loten van 10 die als grondcertificaten verkocht zul len worden aan de industrie, de midden stand en particulieren. De trekking ge schiedt vermoedelijk op 1 mei a.s. ten overstaan van notaris B. M. A. Batenburg. Hoofdprijs is een personenauto. Met de op brengst van de loterij wil de loterijcom missie bijdragen in de kosten van de grond waarop het Sportfondsenbad is ge bouwd. Het Beverwijkse Sportfondsenbad, dat het tweede in ons land wordt met een overdekt 50 meter bad, zal naar men ver wacht in de zomer van 1965 in gebruik worden genomen. In het najaar zullen de eerste dakspanten worden aangebracht. Behalve voor inwoners van Beverwijk zul len ook ingezetenen van Heemskerk en Castricum van de zweminrichting gebruik kunnen maken. Tot hoofd van de afdeling Algemene Za ken ter secretarie van de gemeente Bever wijk is benoemd mr. J. Siepma. Mr. Siep- ma was voorheen werkzaam op de ge meentesecretarie van Rhenen. De Velser Kunstkring „Voor Allen komt de lof toe met haar keuze van Ed ward Albee's toneelspel „Wie is bang voor Virginia Woolf?" in de opvoering door de Nederlandse Comedie, vrijdagavond in de Velsense Stadsschouwburg, een veelbe lovend begin te hebben gemaakt met het nieuwe toneelseizoen in Velsen. Het veel besproken stuk heeft op het talrijke pu bliek dat de schouwburg tot de nok vulde een diepe indruk gemaakt en dit tot uit drukking gebracht in een langdurige hul de aan de opvoerenden aan het eind van de voorstelling. Met zijn „Who's afraid of Virginia Woolf?" een woordspeling op het kinder rijmpje „Who's afraid of the big bad wolf?" (Wie is bang voor de grote boze wolf?) heeft de 36-jarige Amerikaanse to neelschrijver Edward Franklin Albee hij schreef het toneelspel in 1961 de hedendaagse Amerikaanse samenleving met haar vele mislukte huwelijken scherp aan de kaak willen stellen. Hoewel de handeling in het stuk beperkt blijft tot twee kinderloze echtparen, waarvan de mannen leraren zijn aan een kleine par ticuliere universiteit, is het duidelijk dat de snerpende, vaak huiveringwekkende critiek die uit het stuk van Albee spreekt van toepassing is op vele miljoenen Ame rikaanse echtverbintenissen, ja, wij mo gen gerust zeggen ook buiten Amerika. In meesterlijke dialogen, met cynische hu mor en een verbluffend knappe opbouw van de dramatische situatie ontleedt de schrijver dit soort huwelijken tot op het merg. De hoofdpersonen George en Martha kregen van Han Bentz van den Berg en Ank van der Moer een magistrale vertol king. Zelden zagen wij het meesterschap van deze beide acteurs zo flonkeren als in dit met hartverscheurende tragiek en bitter verwijt geladen stuk. De Honey van Femke Boersma en de Nick van Hans Boswinkel moesten het wel tegen dit ge weld afleggen. Femke Boersma was als het lichtelijk gefrustreerde kind-vrouwtje te weinig genuanceerd terwijl ook Hans Boswinkel als pretentieus docentje en mis lukt echtgenoot en minnaar over het alge meen weinig kon overtuigen, waarbij nog maals moet worden toegegeven dat het voor hen bijzonder moeilijk was opvallen de dingen te doen tegenover de meeslepen de creaties van Ank van der Moer en Han Bentz van den Berg. Al met al is gebleken dat de opvoering van „Wie is bang voor Virginia Woolf?" door de Ne derlandse Comedie niet ten onrechte tot de hoogtepunten in het Nederlandse toneel van de laatste jaren wordt gerekend. Onder buitengewoon grote belangstel ling heeft de Velsennoordse gymnastiek vereniging Sparta vrijdagavond een re ceptie gehouden ter gelegenheid van haar zestigjarig bestaan. Sparta, de oudste gymnastiekvereniging in de IJmond-Noord, mag zich verheugen in een grote kring van vrienden die allen hun gelukwensen kwamen brengen onder het aanbieden van bloemen en geschen ken. Een ieder was vol lof over wat Spar ta in de loop der jaren voor de lichame lijke opvoeding heeft gedaan. Een der eersten die hiervan kwam ge. tuigen was de heer P. P. Wentink die sprak namens de directie van de Kon. Pa pierfabrieken Van Gelder Zonen. De heer Wentink wees er op dat dit zo maar geen jubileum is van een bepaalde vereniging. Sparta en de papierfabrieken behoren eigenlijk bij elkaar. Sparta is begonnen in 1904 en was toen een bedrijfsvereniging. Later werd zij zelfstandig, maar toch zijn de nauwe banden gebleven. „In de afgelopen zestig jaar heeft u duizenden jonge mensen de prille begin selen van de gymnastiek bijgebracht", zei wethouder H. de Boer, die sprak namens het gemeentebestuur van Velsen. „Twee wereldoorlogen zijn aan uw vereniging voorbij gegaan. Men is deze steeds goed doorgekomen en hoewel het ledental wel eens heel sterk schommelende was, is een respectabel aantal leden steeds Sparta trouw gebleven". Wethouder De Boer wees ook op de belangrijke plaats van de technische leiding. Vroeger had men te allen tijde de beschikking over vele vrij willigers, de voortumers, maar dat is ver leden tijd. Ook de gymnastiek heeft vak mensen nodig en turnlokalen, die geen grote dure sporthallen hoeven te zijn. De heer E. Sander sprak namens de voetbalvereniging Kinheim. Beide sport verenigingen, aldus spreker, stammen uit het oude Wijkeroog. Zowel Sparta als Kin heim is bij Van Gelder groot geworden. Beide hebben de wedloop met de tijd tot nu toe vol kunnen houden. De heer Sander wenste Sparta toe dat het ook in de ko- Wethouder H. de Boer van Velsen was een van de velen die het bestuur van het jubilerende Sparta kwamen gelukwensen -- "V-. 5 4. wv iirL'-jjsV?' A rnnnnrwinnnnnnnnnnnnniuuuvinnniuumniiMinjuuui Van de jongste troonrede mag men zeggen wat men wil, maar men kon moeilijk uit dat staatsstuk afleiden, dat er op het Plein hard gewerkt wordt aan een nieuwe visie op de internationale vraag stukken waarbij ons land be trokken is. Of moeten wij mis schien de voorzichtige ver zuchting, dat er wellicht wat meer aan bilaterale hulpver lening ten behoeve van ont wikkelingslanden zal worden gedaan, als zodanig opvatten? Al het andere deed niet an ders dan open deuren intrap pen: de zegeningen van de Benelux en van de NAVO (niet soms die van de E.E.G.?), de ontwikkelingshulp in het mul tilaterale verband van de Verenigde Naties, het herstel van de betrekkingen met Indo nesië wij weten het allemaal precies en het zou ontzaglijk moeilijk zijn om, buiten het kamp der communisten of pa- cifistisch-socialisten, enkele duizenden Nederlands te vin den die enig ernstig bezwaar zouden maken tegen welk ook van deze programma-punten. Maar is dat dan het gehele beleid? Zo ja (en de jongste troonrede kon niet anders doen vermoeden), dan getuigt het toch wel van een bijzonder statische, om niet te zeggen vermoeide visie. Alles bij het oude latend wil men voorzich tig verder gaan ja, wil men zelfs verder gaan? Wij betreuren dit bijzon- Want het Nederlandse volk verdient beter dan op bijna autoritaire wijze een heel klein plaatsje toebedeeld te krijgen in de rij der volgzame NAVO- partners „Waar een klein land groot in kan zijn", moet eens koningin Emma hebben opge merkt, en inderdaad is een gebied, waarop zulks het ge val kan zijn, dat van het inter nationale recht, beter nog de in ternationale rechtsorde. Bij het ontstaan van talrijke nieuwe staten, tot voor kort koloniën, komen nieuwe pro blemen aan de orde, moeten oude waarheden opnieuw wor den onderzocht. Wie zich ver schanst achter de oude opvat tingen, en de deelneming aan een Atlantisch militair-politiek bondgenootschap als het ware als het hoogste doel ziet van de buitenlandse staatkunde van ons land, die dringt ons naar een zijkant van het wereld toneel, waar straks nauwelijks meer een kleine bijrol gespeeld kan worden. Ergens op het Plein wordt dit trouwens wel beseft; het spreekt, geloven wij, uit de Inderdaad hard nekkige pogingen om de ont wikkelingshulp te vergroten. Maar hoezeer ook toe te juichen, voldoende is hulpver lening niet. De term alleen is al niet gelukkig, en veronder stelt superioriteit bij de gever, inferioriteit bij de ontvanger. En is men van deze soort Nederlandse superioriteit bij onze regering niet in diepste wezen doordrongen? Zolang dit het geval mocht zijn, kan er geen sprake van zijn dat Nederland iets posi tiefs bijdraagt tot een nieuwe rechtsorde, die afstapt van de vermeende meerderwaardig heid van de Europeaan en de Noord-Amerikaan, en die een eerlijke plaats inruimt aan al die gekleurde volkeren, die in zo grote getale tot politieke onafhankelijkheid zijn geko men in de laatste twintig jaren. Het zou erg jammer zijn voor Nederland, dat eens een grote traditie had wanneer het ging om op te komen voor de rechten van zwakke volkeren. Nederland, dat ook nu nog een land is waar rassendiscrimi natie in het algemeen wordt verafschuwd. Jammer voor Nederland ook jammer voor de vele nieuwe naties? Tot op een zekere hoogte wel. Maar ook volking in vele landen onder blanke leiding), dan zou dit een welkome verrassing beteke nen. Dan had de Nederlandse po litiek jegens het buitenland er een dimensie bij gekregen een dimensie, welke men thans vergeefs zoekt. Nu is het alles zo rechtlijnig, en zo geheel in het platte vlak der vanzelf sprekendheid zonder Nederlandse steun zul len die naties het halen! Juist doordat onze politieke leiders ons zo klein hebben gemaakt (en ons volk bovendien lange tijd hebben vereenzelvigd met een strijd dwars tegen de tijd geest in, op Nieuw-Guinea), gaan de staatslieden van de nieuwe naties stilzwijgend, zonder veel verwachting, langs ons heen. Kwam Nederland wèl op voor hun rechten (en voor die van de alsnog ten achter gestelde gekleurde be- Als toeschouwer, en dan nog nauwelijks als geïnteresseerde toeschouwer, staat de regering van Nederland bij de pogingen te kijken, welke door anderen worden aangewend om de Europese eenheid verder op gang te krijgen. Het streven van De Gaulle, om het samen met de Duitse bondsrepubliek te proberen bij gebreke aai medewerking bij de Benelux, is verzand. Gelukkig, kan men zeggen. Maar moet dit het laatste woord zijn bij een stre ven dat toch in de lijn van deze tijd ligt niet op de wijze zoals De Gaulle het wilde, wèl echter op de manier van de E.E.G., en van de Raad van Europa? Minister Spaak trachtte onlangs de zaak opnieuw aan de gang te krijgen. Had hij eerst zijn partners in de Bene lux geraadpleegd, het ware beter geweest. Maar wat kon hij van ons verwachten, behalve een weigering om aan enig initiatief mee te werken? Toch is Spaak allerminst een verstokte nationalist, nog min der een militarist, maar daar entegen iemand wie de gedach te aan een Europese federatie als einddoel voor de geest zweeft. Mèt Engeland zo het dit blijkt te willen. Er zouden hier mogelijk heden liggen voor Nederlandse initiatieven die achterweg blijven omdat minister Luns die kennelijk niet wil. Door steeds alles te weigeren, kan men vele zaken lang tegen houden de overdracht van Westelijk Nieuw-Guinea zo wel als de eenwording van Europa. Maar eens zegeviert de tijd over obstakels van deze soort. En dan heeft men, als gevolg der starre negatieve houding, iedere kans verspeeld om door het doen van een eigen voorstel het lot eniger mate te helpen bepalen in overeenstemming met onze zienswijzen en onze belangen. Wanneer men bij het Neder landse volk te rade ging, dan zou vermoedelijk blijken dat de meesten een heel eind wil den gaan in de richting van een Europese federatie, met soevereine rechten op menig gebied. Een Nederlandse re gering die een nieuwe visie hielp ontwikkelen, welke tot de totstandkoming van dit ideaal kon bijdragen, zou dus zeker niet bevreesd behoeven te zijn voor de kritiek van het volk en van de volksvertegen woordiging. Wat de laatste be treft, kan men rustig zeggen dat onze parlementariërs die zich speciaal bezig houden met buitenlandse politiek blijk geven van heel wat meer durf en visie dan de regering. Het gebrek aan nieuw ini tiatief bij de regering doodt op den duur ook alle belang stelling van het volk voor zijn buitenlandse politiek er ge beurt daar immers toch niets in die hoek? Zo is het wel eens eerder gegaan in Nederland. In de regenten tijd mende jaren vol goede moed de sport- belangen van het Velsen-Noord hoog zal houden. De heer J. Hommes sprak namens de harmonie „De Eendracht", ook al een telg van Van Gelder, want beide hebben jaren in Concordia samengewerkt en zijn daar groot gebracht. Ir. W. Singer voerde het woord namens de Kennemer Turnkring. Hij zei dat Spar ta in de loop der jaren steeds naar beste vermogen heeft meegewerkt aan het kringwerk. Hij sprak ook namens SSH en namens Kennemer Staten. De samenwer king met SSH is steeds van de meest prettige aard geweest. In deze geest getuigde ook de heer W. Schipper als voorzitter van het Beverwijk- se Turnlust. Mevrouw Van der Star sprak namens alle leden, oud-leden en ere-leden van Sparta en bood een enveloppe met inhoud aan. Tot slot sprak nog de heer W. Wolf als oud-technisch leider. Alle sprekers werden beantwoord door de heer K. Kuekelaar, die een ieder dank bracht voor de wijze waarop men met veel waarderende woorden, bloemen en ca deaus, het zestigjarig bestaan van Sparta tot een hoogtepunt had gemaakt. Het Liberiaanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft met onderandere de woorden „schromelijke overdrijving en verdraaiing der feiten" gereageerd op be schuldigingen over willekeur en mishan deling, waaraan de Nederlandse K.L.M.- gezagvoerder P. G. Tideman en de Britsa vlieger B.A. Loverage naar hun verkla ringen in Liberia hebben blootgestaan. Het ministerie zegt, dat beide vliegers korte tijd zijn vastgehouden onder precies dezelfde omstandigheden als Liberiaanse gevangenen, en dat zij zijn vrijgelaten na verontschuldigingen voor hun gedrag te hebben aangeboden. Wat de heer Tideman betreft, zegt de verklaring, dat deze destijds )het ge beurde in februari j.l.), toen hij buiten een hotel stond, „beleefd werd verzocht" ruimte te maken voor president en me vrouw Tubman met hun gast, premier Williams van Trinidad en Tobago, toen dezen de hotelingang naderden. In plaats van daaraan te voldoen, werd gezagvoer der Tideman beledigend, aldus het mini sterie. Hij zei de president niet te kennen. Later duwde hij de president opzij en drong hij de deur door. Captain Loverage werd gearresteerd, na dat zijn vliegtuig op het vliegveld Roberts- field een gezelschap wegbrengers met wa ter en vuil had besmeurd, zodat de men sen een goed heenkomen moesten zoeken, aldus het ministerie. Tot dit gezelschap behoorden mevrouw Tubman, de echtge note van de president, familieleden en ho gere regeringsambtenaren, die naar het vliegveld waren gekomen om afscheid t* nemen van de op reis gaande president. „Over het grootste deel van Nederland kan de lucht nog als in niet ernstige ma te verontreingd worden beschouwd. Op enkele plaatsen, bijvoorbeeld in de sterk geindustraliseerde gebieden bij de gro te havencentra en in de grote steden, is de toestand reeds zodanig geworden, dat zij grote aandacht vraagt. Bovendien be staat de mogelijkheid, dat door vesti ging van nieuwe bedrijven kernen van ern stige verontreiniging ontstaan op plaat sen, die tot nu toe buiten de aandacht zijn gebleven. Dit heeft de inspecteur ban de Volksgezondheid ir. H. Eilers, uit Den Haag verklaard, die op het congres voor openbare gezondheidsregeling, dat op 15 en 16 oktober in Enschede wordt ge houden - zal spreken over de luchtver ontreiniging. Op dit congres zullen de bedreigingen van het levensmilieu en de mogelijkheden om die gevaren te bezweren besproken worden. Ir. Eilers stelt verder, dat het vrijwel onmogelijk is om een prognose te maken over de ontwikkeling van de luchtveront reiniging door de industrie over een enigs zins langere periode, daar de gehele che mische industrie in een uiterst snelle ont wikkeling verkeert. De invoering op rui me schaal van aardgas kan verbetering in de vervuilingstoestand van de atmosfeer veroorzaken, anderzijds kan een goedkope energiebron een stimulans vormen voor de vestiging van nieuwe industrieën en du* indirect oorzaak van een verhoogd vervui lingsniveau van de atmosfeer worden, al dus ir Eilers. Een der andere inleiders, de zenuwarts S. J. P. Dercksen uit Amsterdam, vreest dat de toenemende macht van de mens op wetenschappelijk gebied zich tegen hem zelf zal gaan keren, omdat er een na tuurlijke samenhang bestaat tussen mens en omgeving. De aardappeltelers in Noord-Frankrijk hebben in Kamerljk besloten met all* middelen de invoer van poot- en con sumptieaardappelen uit Nederland in Frankrijk te beletten. Dit gebeurt „om de Franse melkprodu centen te steunen en de producenten van de Nederlandse melk aan de kaak te stel len, die per dag 75.000 liter melk naar Frankrijk uitvoeren". De prijzen op de groenteveiling Kenne merland in Beverwijk waren vrijdag: an dijvie 8-20, bloemkool 15-50, bospeen 16- 28, waspeen 18-28, sperziebonen 80-153, snijbonen 110-183, pronkbonen 40-73, sla 6-26, postelein 35-51, komkommer 10-42, tomaten 50-105, prei 15-26, spruiten 30-89, witlof 80-138, groenekool 10-18, rodekool 9-18, aardbeien 76-98. I

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 6