Europese staalindustrie staat voor dringende heroriëntering Strijd tegen voor lichte de voorkeur materialen RAIFFEISEN-SPAARWEEK SPAREN IS GROEIEN tijde Fransen verzetten zich tegen verhoging Euratoom-gelden De Beurs GROOT CONGRES IN LUXEMBURG J. Heijn overleden Edelmetaal in zorg om vreemde stijlbeïnvloeding Drie houthandels gaan fusie aan Nederlander eet bijna 20 kilo margarine per jaar PETTEN EN IT AL-PROJECT BEDREIGD Verdeelde stemming in Brussel Scholten Carton verwacht dividend uit te keren Kort economisch nieuws SCHEEPVAARTBERICHTEN Franse boeren schorten hun staking op Staking bij Gen. Motors loopt af Vianda-Leiden trekt ontslag van 60 man in Ontwikkelingsplan voor Portugal Forse stijging van schoeneninvoer 13 DINSDAG 6 OKTOBER 1964 Oorzaken Spaar-Leg iets opzij. U wint erbij. De Raiffeisen-Spaar- week is een goede gelegenheid om iets èxtra weg te leggen. Het is in üw voordeel. Doen. WALL STREET -» t De Europese staalindustrie staat voor de noodzaak van een heroriëntering die zo dringend is dat de Hoge Autoriteit van de K.S.G. besloten heeft eind van deze maand in Luxemburg een groot internationaal staalcongres te houden. De staalindustrie in de zes gemeen- schapslanden is namelijk, na een wed loop in de jaren 1950-1960 om de alsmaar groeiende vraag naar staalprodukten voor te blijven, vrij plotseling tot de ont dekking gekomen, dat het patroon van de wereldmarkt en de afzetmogelijk heden in het eigen gebied, ingrijpend zijn gewijzigd. De Hoge Autoriteit acht daarom een confrontatie van de industrie met de wen sen der staalgebruikers en een confronta tie van de verbruikers met de nieuwe toe passingsmogelijkheden voor staal dringend gewenst als men de toekomstige groei in de staalsector in goede banen wil leiden. Ongeveer achthonderd deskundigen uit de gehele wereld wetenschapsmensen, architecten, industriëlen en vertegenwoor digers van overheidsbedrijven zijn uit genodigd om zich op 28, 29 en 30 oktober In Luxemburg over nieuwe toepassings mogelijkheden voor staal te beraden. Een woordvoerder van de hoge autori teit heeft gisteren op een persconferentie In Den Haag verklaard, dat men zich se dert kort en eigenlijk pas sedert vorig jaar goed bewust is geworden van een kentering in de positie van de staalindu strie. In de zes K.S.G.-landen is in de jaren tussen 1950 en 1960 goeddeels nog een naoorlogse opbouwperjode een enorme produktiecapaciteit opgebouwd om aan een steeds groeiend staalverbruik te kunnen voldoen. Dit verbruik steeg voortdurend van 25 miljoen ton in 1950 tot 59 miljoen ton in 1960. De netto-export van de ge meenschap steeg in die jaren eveneens en wal van 7,5 miljoen ton tot 12 miljoen ton per jaar. Na '60 is echter een stagnatie ingetre den. Terwijl de produktiecapaciteit in de zes gemeenschapslanden opliep tot 73 mil joen ton per jaar, steeg het verbruik tot slechts 64,7 miljoen ton in 1963, en daalde de netto-export zelfs tot het niveau van 1950. De achteruitgang van.de export is goed deels het gevolg van de opkomst van ijzer en staalindustrie in de jonge landen. Vol gens de hoge autoriteit heeft dit verschijn- Na een kortstondige ziekte is in de af gelopen nacht op 66-jarige leeftijd in het Wilhelminagasthuis te Amsterdam overle den de heer J. Heyn, in leven commissa ris van Albert Heyn n.v. De heer J. Heyn vertegenwoordigde sa men met zijn broer de heer G. Heyn de tweede generatie van de familie Heyn. Hij heeft gedurende 45 jaar deel uitge maakt van de leiding van het Albert Heyn bedrijf. In 1962 traden de beide broers af als leden van de raad van be stuur en aanvaarden zij een functie als commissaris van de n.v. De heer J. Heyn was de vader van de heren A. en G. J. Heyn, die thans deel uitmaken van de raad van bestuur. De grote zorg van de federatie goud en zilver is hoe het dreigend gevaar af te wenden, dat het buitenland de edelme taalbranche in ons land de stijl gaat de creteren. Het vak in Nederland zal alle zeilen moeten bijzetten om zijn relatieve positie te kunnen handhaven. Tot deze con clusie kwam drs. B. W. Buenk, voorzitter van de federatie goud en zilver, gisteren In zijn openingswoord voor het congres van de federatie, dat in het Kurhaus in Scheveningen wordt gehouden. De achterstand op andere branches wordt thans ingehaald, nadat de omzet stijging na de tweede wereldoorlog slechts langzaam op gang kwam. De binnen landse vraag moest in de zestiger jaren voor een steeds groter deel worden ge dekt door invoer. Dit heeft economisch en cultuurhistorisch nadelige gevolgen, al dus de heer Buenk. Om de Nederlandse ontwerpkunst te sti muleren is een prijsvraag uitgeschreven. Het is de bedoeling op deze wijze te blij ven stimuleren. Blij was drs. Buenk met de instemming van het ministerie met de plannen voor een nieuwe vakschool In Schoonhoven. Het tekort aan leidinggeven de personen in de produktie in ons land maakt volgens hem de nieuwbouw urgent. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier geldend In Amsterdam luiden: Engels pond 9.9910.09; Amerikaanse dollar J.583.62: Canadese dollar 3.31'/i3.36'/i; Belgische frank (100) 7.23'/*—'7.28'/i; Zwitserse frank (100) 83.25—83.75; Franse frank (100) 73.30—73.80; Duitse mark (100) 90.4090.90; Noorse kroon (100) 49.80— S0.80; Deense kroon (100) 51.65—52.65; Zweedse kroon (100) 69.50—70.50; Italiaanse lire (10.000) 56.9058.90: Oostenrijkse schilling (100) 13.92 14.02; Portugese escudo (100) 12.377t—12.52'/i en ulk Spaanse peseta (100, grote coupures) 5.93—6.08. raad van bestuur sel de traditionele export van de gemeen schap reeds blijvend ondergraven. De geringere stijging van het Europese staalverbruik heeft verschillende oorzaken. De voornaamste zijn een verschuiving van de investeringen van zware industrie en scheepsbouw naar plastics, chemische en olie-industrie en een stijgende voorkeur voor lichte produkten, met vervanging van staal door bij voorbeeld aluminium, plas tics en houtvezelplaten. Een en ander heeft naar raming een afzetverlies van 12 mil joen ton per jaar tot gevolg gehad. De Hoge Autoriteit heeft uit deze ont- Drie houthandels in het oosten van het land gaan met ingang van 1 januari fu seren. Het zijn de n.v. Houthandel Hagen en Nijhoff te Almelo, de Houthandel v/h. W. van Orden te Deventer en de Hout handel „Teka" te Meppel. De gebundelde bedrijven zullen verenigde houthandel ,,'t Noordoosten" heten. wikkeling de conclusie getrokken dat de Europese staalindustrie zich terdege moet bezinnen op haar verdere ontwikkeling. Wil de toekomst voor staal veelbelovend blijven dan zal men zich moeten concen treren op nieuwe toepassingsmogelijkhe den van nieuwe hoogwaardige produkten en meer aandacht moeten hebben voor de mogelijkheden, die een moderne samen leving voor staal biedt. In dit teken staat dan ook het grote congres in Luxemburg, waarvan de hoge autoriteit hoopt dat het een aansporing zal zijn om nieuwe moge lijkheden en nieuwe produktieprocédé's te zoeken. Naar het produktschap voor margarine, vetten en oliën aan de hand van cijfers van het produktschap voor zuivel mee deelt heeft het verbruik van boter in Nederland in de periode van 30 december 1963 tot en met 27 juni 1964 29.339 ton bedragen tegen 34.898 ton in de eerste helft van verleden jaar. Het verbruik van boter per hoofd van de bevolking op jaar basis verminderde van 5,85 kilogram tot 4,86 kilogram. Het verbruik van margarine is in de eerste helft van dit jaar vergeleken met dezelfde periode van het vorig jaar ge stegen van 113.168 tot 117.111 ton. Per hoofd van de bevolking en op jaarbasis berekend nam het margarineverbruik toe van 18,98 kilogram tot 19,77 kilogram. Advertentie 12-17 oktober Minder geld voor het Nederlandse Euratoomcentrum te Petten. Beperking van het Ital-project voor de radio isotopen te Wageningen met een derde 2 miljoen per jaar) en waarschijnlijk ook van de Nederlandse projecten voor scheepsvoortbeweging met kernenergie. Dat zouden de voor ons land zorge lijke gevolgen zijn wanneer de ministers van de zes E.Ë.G.-landen vandaag te Brussel geen overeenstemming zouden bereiken over de vaststelling van de verhoging van de bijdragen voor het zo genaamde tweede programma voor Euratoom. Zoals gemeld heeft de uitvoerende com missie van Euratoom een verhoging van 38 miljoen dollar voorgesteld op de reeds vastgestelde 450 miljoen dollar. De Franse delegatie heeft toen de kwestie voor de vakantie door de ministerraad werd be sproken, laten weten dat Frankrijk een dergelijke verhoging niet zou toestaan. Het wenst dat de Europese gemeenschap voor atoomenergie een andere politiek zal gaan volgen. Die zou erop neer moeten komen dat men gaat bezuinigen op posten die in Franse ogen onbelangrijk zijn om het geld te kunnen besteden aan voor Frankrijk wel belangrijke posten. Frankrijk wil, zoals algemeen bekend is, een Europese nucleaire industrie, die die Europa zelf kernwapens zal geven. Wanneer men de gedachtengang van gene raal De Gaulle volgt: zonder Amerikaan se hulp en onder leiding van Frankrijk. De vorige keer heeft Nederland een compromisvoorstel van de Europese com missie gesteund. Dat hield in de verhoging wel goed te keuren maar het derde vijf- jarenprogramma in plaats van op 1 janua ri 1967 te doen ingaan. De permanente vertegenwoordigers hebben opdracht ge kregen een compromis te vinden. Zij Scholten Carton en Papier verwacht het boekjaar 1963-1964 nog met een verlies af te sluiten, maar gezien de situatie zich voor het bedrijf gunstig ontwikkelt ligt het in het voornemen van het bestuur een divi denduitkering uit de reserve voor te stel len. De hoogte van dit dividend kan nog niet worden meegedeeld, aangezien dit nog kan worden beïnvloed door de verdere gang van zaken. De directie heeft dit mee gedeeld in een interim-bericht. In het industriegebied Sloterdijk te Amster dam is de eerste paal geslagen voor een nieuw gebouw voor Eversharp Nederland N.V. Bij F. de Gruyter en Zoon is drs H. J. P. Verhulst uit Den Bosch benoemd tot lid van de kwamen tot drie veronderstellingen: a) geen verhoging; b) een verhoging met 20 miljoen dollar in plaats van 38 miljoen; c) een verhoging en een verkorte afloop van het tweede vijfjarenplan. De standpunten van de E.E.G.-landen liggen tot dusver nog al uit elkaar. De Fransen hUivfia op het siaDdpunt, dat er geen verhoging mag worden toegestaan. Duitsland is voor een beperkte verhoging van ongeveer 10 miljoen dollar. Nederland is daartoe ook bereid en het wil desnoods tot 20 miljoen of zelfs nog iets meer gaan. België voelt vooralsnog niet voor verho ging maar de verwachting is dat het ten slotte toch wel met Duitsland een eind zal meegaan. Italië wil alleen maar over ver hoging spreken wanneer het zelf genoeg terugkrijgt voor Ispra. Vandaag zal het er dus om gaan of Frankrijk bereid zal zijn in een compro mis te treden. Gisteren was te Brussel in kringen van Euratoom en E.E.G. nog niets bekend over de Franse houding. Men ge bruikte fir echter vrij openlijk het woord chantage. Men wilde daarmee zeggen, dat Frankrijk voor zijn aandeel ip die 38 mil joen dollar de bereidheid van de andere E.E.G.-landen met name Nederland tot een politieke unie wilde kopen. Men zou het natuurlijk ook eleganter als „politieke ma noeuvre" hebben kunnen omschrijven, maar zo is de stemming te Brussel jegens Frankrijk eigenlijk niet. Oberon 5 v. Rotterdam n. Gent. Aegis 6 te Houston verw. Agamemnon 6 v. Rotterdam n. Curagao. Alcor 5 dw. Burlings n. Marseille. Alhena 6 te Buenos Aires. Alkmaar 5 te Bodo verw. Almkerk 2 v. Bangkok n. Hongkong. Aludra pass. 3 Sint Pauls Rocks n. Las Palmas. Alwaki pass. 3 Wight n. Oran. Amstelkroon 5 v. rede Cotabato n. Legaspi. Amstelland 6 te Buenos Aires. Amstelstad 3 v. Port Said n. Genua. Area 5 t.h.v. Casquets n. Durban. Argos 5 v. Izmir n. Leixoes. Artemis 2 te Amsterdam. Attis 3 te Port of Spain. Atys 5 v. Kaapstad n. Durban. Averdijk pass. 5 Freetown n. Las Palmas. Banggai 5 v. Barcelona n. Rotterdam. Bengalen pass. 3 Ceylon n. Calcutta. Bintang 5 te Bombay verw. Borneo 4 te Singapore. Burl S. Watson, 5 t.h.v. Kreta n. Rastanura. Caltex Arnhem 3 dw. Finisterre n. Stockholm. Caltex Delft 5 v. Pladju n. Singapore. Caltex The Hague 3 dw. Aden n. Perzische Golf. Camphuys 5 v. Muscat n. Dubai. Celebes 5 te Port Sudan. Colytto 5 te Norfolk verw. Congokust 4 te Amsterdam. Dahomeykust 3 te Takoradi. Daphnis 6 te Santo Domingo. Diogenes 5 v. Santa Martha n. Porto Corcez. Dorestad 5 te Auckland verw. Doris 5 v. Alexandrië n. Beyrouth. Echo 6 v. Rotterdam n. Dublin. Eos 5 dw. Tunis n. Tripoli. Esso Amsterdam 5 v. Aruba n. Antwerpen. Eumaeus 5 v. Aden n. Port Swettenham. Forest Town 3 v. Greenock n. Bony. Gaasterland 5 dw. Kaap Verdische Eilanden n. Recife. Geestland 4 te Preston. Geopotes 5 dw. Beachyhead n. Rotterdam. Guineekust 3 te Amsterdam. Gulf Hollander 5 dw. Gibraltar n. Port Said. Hathor 4 te Amsterdam. Hector 5 te Santa Cruz. Hermes 6 te Curagao. Hilversum 6 te Bremen. Ivoorkust 5 v. Abidjan n. Freetown. Jason 5 te Paramaribo. Justus Waller pass. 5 Quessant n. Singapore. Kabylia 5 v. Thameshaven n. Swansea. Karachi 3 v. Amsterdam n. China. Karakorum 4 te Chittagon. Kerkedijk 6 te New York verw. Khasiella 3 te Liverpool. Koudekerk 6 te Fremantle. Kreeft 6 v. Rotterdam n. Vigo. Kylix 5 te Lome. Labotas 5 Dover gepass. n. Rotterdam. Ladon 4 te Amsterdam. Langkoeas 4 v. Djibouti n. Penang. Leiderkerk 3 v. Amsterdam n. Perzische Golf. Leto 5 te Norfolk. Liberiakust pass. 5 Las Palmas n. Dakar. Maashaven 5 v. Apapa n. Port Harcourt. Marathon 5 v. Rotterdam n. Antwerpen. Minos 4 te Amsterdam. Mississippilloyd 6 te Alexandrië verw. Mohammed Reza Shah 5 dw. Dakar n. Duin kerken. Muiderkerk 5 v. La Pallice n. Casablanca. Musi 5 v. Port Swettenham n. Rangoon. Mijdrecht 3 dw. Kaap Roca n. Antwerpen. Naess Commander 5 dw. Bone n. Wilhelms- hafen. Naess Tiger 5 dw. Lissabon n. Wilhelmshafen. Neder Rhóne 3 v. Amsterdam n. Hamburg. Neder Rijn 3 v. Hongkong n. Kaoh Siung. Neder Weser 5 v. Bremerhafen n. Antwerpen. Nieuw Amsterdam 5 te Nassau. Noordwijk 5 dw. Teneriffe n. Rio de Janeiro. Ondina 3 te Mena al Ahmadi. Oostkerk 6 te Lorenzo Marques verw. Osiris 6 te Patras verw. Ouwerkerk 4 te Beira. Overijsel 4 dw. Quessant n. Kaapstad. Parkhaven 5 te Santos. Peperkust 5 ten anker rede Lagos. Pericles 5 v. Rotterdam n. Antwerpen. Pieter S. 6 v. Rotterdam n. Swansea. Polydorus 6 te Suez verw. Prins Maurits 5 te Lissabon verw. Prins Willem-2 3 v. Triëst n. Beyrouth. Prinses Margriet 5 v. Hamburg n. Bremen. Purmerend 5 t.h.v. Trinidad n. Buenos Aires. Rondo pass. 5 Sokotro n. Aden. Sanana 6 te Penang verw. Schiekerk 5 dw. Benghazi n. Tripoli. Seinelloyd pass. 5 Pitcairn eil. n. Cristobal. Simonskerk 5 v. Antwerpen n. Amsterdam. Sinon 6 te Aruba. Sinoutskerk 3 te Amsterdam. Skadi 3 te Cadiz. Sloterdijk 6 van Rotterdam n. Bremen. Solon 2 v. Amsterdam n. West-Lndië. Stad Zwolle 6 te Rio de Janeiro verw. Steenkerk 5 v. Bremen n. Hamburg. Straat Clarence 6- te Cochin verw. Straat Colombo 5 v. Tema n. Warri. Straat Magelhaen 6 te Santos verw. Streefkerk 6 v. Genua n. Livorno. Tamara 3 v. Brunsbuttel n. Palermo. Theron 5 v. Helsingborg n. Hamburg. Togokust 4 te Amsterdam. Tweelingen 5 te Rotterdafn. Ulysses 5 te Le Havre. Van Cloon 3 dw. Timor n. Auckland. Van Riebeeck 6 te Beira verw. Van Spilbergen 6 te Mombasa. Viana 5 v. La Spezia n. Banias. Waikelo 4 te Waingape. W. Alton Jones 3 dw. Ras al Hadd n. Rio de Janeiro. Waterland 4 te Amsterdam. Westertoren 5 v. Rotterdam n. Amsterdam. Wonogiri 5 te Madras. Wonosari 5 te Le Havre. Wonosobo 6 te Sukarnopura verw. World Heath 3 v. Calcutta n. Fao. World Hill 5 v. Madras n. Cochin. Zaanland pass. 3 Kaap Verdische Eilanden n. Hamburg. Zaria 5 v. Le Havre n. Skaramanga. Zonnekerk 5 t.a. rede Durban n. East London. PARIJS (Reuter-AFP) Van de zijde van het Franse ministerie van landbouw is meegedeeld, dat de melkboeren in de Oostfranse departementen van Moezel en Maas hebben besloten hun staking die thans zeventien dagen heeft geduurd, tij delijk op te schorten. Dit besluit werd genomen nadat de re gering een aantal bestrijdingsmaatregelen tegen de staking heeft genomen, waaron der het niet meer heffen van invoerrech ten op de meeste vormen van melkin- voer in Frankrijk. De Franse regering heeft tot dusverre de eis der stakers tot verhoging van de groothandelsprijs voor melk niet willen inwilligen. DETROIT (AFP en Reuter). - Tus sen de directie van General Motors en de vakbond vait automobielarbeiders is in principe overeenstemming bereikt over beëindiging van de staking van de 280.000 werknemers in dit bedrijf. General Motors en de vakbond hebben bekendgemaakt, dat zij een voorlopige overeenkomst hebben bereikt over de voorwaarden voor de regeling van ^ille nationale geschilpunten van economische en niet-economische aard. De maatschappij en de vakorganisatie deelden mee, dat zij hun inspanningen thans zullen richten op het regelen van plaatselijke geschilpunten. Ondanks de regeling voor een nationaal collectief contract wordt niet verwacht, dat de maatschappij weer personen- en vrachtauto's zal gaan produceren vóór de plaatselijke conflicten geregeld zijn. Slechts dertien van de plaatselijke afde lingen hebben tot nu toe overeenstem ming bereikt over punten van plaatselijk belang. Het ontslag dat het gehele personeel van de N.V. vleeswaren en conservenfabriek Vianda te Leiden ruim 60 man was aangezegd is ingetrokken.- De fabriek wordt dus niet gesloten. Een optimistisch gestemde directie deelde ons vanmorgen mee dat de produktie met verhoogde ca paciteit zou worden voortgezet. Door deze grotere produktiviteit zou er zelfs een te kort aan personeel ontstaan. Alle werknemers van de fabriek kregen gisteren een brief waarin hen per 16 okto ber ontslag werd aangezegd. In dezelfde brief stond echter ook dat de mogelijkheid tot voortzetting van het bedrijf open bleef. De directie heeft gisteravond nog een op lossing kunnen vinden voor de moeilijkhe den en alle ontslagen onmiddellijk inge trokken. De moeilijkheden zouden onder meer zijn ontstaan door de scherpe concurren tie in de E.E.G.-landen. Hoe de directie erin is geslaagd op het laatste ogenblik een oplossing voor alle problemen te vin den is nog niet duidelijk. De onderhande lingen zouden vandaag worden afgerond. LISSABON (Reuter) De Portugese re gering heeft aan het parlement een ont wikkelingsplan voor drie jaar voorgelegd, dat voorziet in investeringen voor een totaal bedrag van meer dan zes miljard gulden. Het plan, bestemd voor de jaren 1965 tot en met 1967 voorziet in investeringen in Portugal, Madeira en de Azoren tot een bedrag van 34,8 miljard escudos en van veertien miljard escudos in de Portugese overzeese gebiedsdelen. Het plan beoogt verhoging van de le vensstandaard vooral door ontwikkeling van landbouw, visserij, industrie, elektrici teit, vervoer en verbindingen, toerisme, on derwijs, woningbouw en gezondheidszorg. Het is bedoeld als een „tussenplan" tus sen het tweede zesjarenplan, dat dit jaar eindigt en een derde plan, dat na 1967 moet volgen. KON. OLIE BLIJFT GEVRAAGD Wederom stonden aandelen Kon. Olie gisteren in het middelpunt van de belang stelling. Ter beurze van New York heeft voor oliewaarden een zeer vaste stemming geheerst deels op geruchten van nieuwe olievondsten. Deze geruchten zijn tot dus ver echter niet bevestigd. Vrijdagavond trokken olies hier aan tot 167. De vraag was in hoofdzaak weer afkomstig van Amerika en Zwitserland. Ook ten aanzien van de verdere ontwikkeling voor olies blijft men ter beurze optimistisch. In het voorbeursverkeer werd ook nog 167 ge daan maar in de middag bleef de markt daaronder. Gehandeld werd van 166,20 tot 166,80, waarmee een koerswinst van twee tot 2'/j gulden werd behaald. AKU was prijshoudend. Hoogovens werd vijf punten lager geadviseerd, Unilever bleef iets ten achter, maar Philips was gevraagd en opende een gulden hoger op 161,40, waarna de stijgende richting werd volge houden. Een en ander ging echter gepaard met een zeer kalme affaire. Er waren twee inschrijvingen: één voor de claimemissie Thomsen, waarvan de claims werden geadviseerd op 320 325 en de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal wegens de uitgifte van 25 min. 5}i pet. 20-jarige obligaties 1964 a pari. Ter beurze kon worden vernomen dat de belangstelling voor laatstgenoemde inschrijving zeer groot was. Ook van bui tenlandse zijde toonde men grote belang stelling voor deze inschrijving, zodat de toewijzing wel de nodige moeilijkheden zal opleveren. VERHANDELDE FONDSEN 5 oktober 2 oktober Totaal 414 401 Hoger 190 (45.9%) 164 (40.9Vo) Lager 126 (30.9%) 140 (34.9%) Gelijk 98 (23.2«/o) 97 (24.2%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U Hoogovens Kon. Olie166.90b-168.201. Philips 162.00-162.90 gl Unilever 148.20-148.40 Stemming: Vast. Vorige slotkoers A'dam Rubber. H.V.A A.K.U Deli Mij Hoogovens Philips Gem. Bez. Unilever Dordtsche Petr. K. Ned. Petr. Mij. Holl. Am. Lijn. K.L.M K.N.S.M Ned.^Stoomv. Mij. Ommeren, Phs. v. r heepv. Un. Ned. Interunie Nefo Robeco Unitas Ver. Bezit v. 1894 AMRO Bank Ned. Handel Mij. Albert Heijn Amstel Brouwerij Berkel's Patent Bols Bührm.-Tetterode Fokker Ford Gelder Kon. Pap. Gist Spir.f. Kon. Van der Heem Heinekens Bier Hoogenbosch Sch. Indola Kon. Zout-Ketjen Müller Nat. Bezit Ned. Kabelfabr. Philips Pref Stokvis Thomassen Dr. Ver. Machinefabr. Wessanen Wilton Fijenoord Zwanenberg-Org. Billiton Mij. II Aluminium Ltd... American Motors Anaconda Bethlehem Steel. Cities Service.... General Motors.. Kennecott Copper Republic Steel Shell Oil U.S. Steel 109 1447/s 4743/-. 123.70 600 161.95 148.30 7641/* 166.55 105 66.90 141% 130'/« 255 129'/s 207 111.50 237 503 131. 66.20 308 632 b. 425 218 212.80 729Va 262 952 140'/i 312 338Vi 466 326 443 919'/» 281 353 57.20 199Va 690 180'/i 427 187V« 1000 440 3lVs 17 53'/! 40Va 72 99 V« 91 48®/< 51s/s 61V« Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) Het bericht dat er overeenstemming was bereikt inzake het arbeidsconflict bij General Motors bracht gisteren in Wall Street een zeer opgewekte stemming te weeg, die leidde tot recordwinsten. De handel was zeer levendig. Bemoedigend was verder dat de staalproduktie de af gelopen week met ruim drie percent was gestegen. De winsten aan het slot liepen tot ongeveer drie dollar per aandeel. Over een breed front werden duurder de staalwaarden, non-ferro's, sporen, lucht vaartfondsen en de meeste auto's. Van de 1360 verhandelde fondsen waren er 708 hoger. 390 lager en 264 sloten onveran derd. De omzet steeg tot 4.850.000 shares tegen 4.370.000 shares vrijdag. De Dow Jones indices: industrie 877.18 (+4.50), sporen 218.87 0.77) en openba re nutsfondsen 153.75 (+0.38). In de eerste zeven maanden van dit jaar zijn 6 percent meer paren schoenen gefabriceerd dan in de overeenkomstige periode van 1963. De waarde van de uit voer steeg met zeventien percent tot ruim 24 miljoen. De invoer steeg met niet minder dan 33 percent tot 48,9 miljoen. Dit staat in een mededeling van de Fede ratie van Nederlandse schoenfabrikanten. HOOFDSCHOTEL? VLEES

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 13