Nederland is in Europa het schaarst met groen bedeeld KREYMBORG AGE 3 KREYMBORG ITwee kerken in Budel ingewijd KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig TRESLONG Staatsbosbeheer heeft zorgen Afstandsbediening van spoorbruggen Bij 0,8 promille al „onder invloed" |Mr. Luns sprak met premier Werner Max-Planckmedaille Buitenlandse Zaken heeft nu bureau voor ontwapening Onenigheid in het Irene-comité leidt tot proces Bromfietsers vieler hoofdinspecteur aar „Vrije boer" schrijft aan koningin Stel beslissing over de Rijnmond uit, zegt mr. Van Walsum Nog zacht overdag nu 7 DINSDAG 6 OKTOBER 1964 Haarlem Velsen-IJ muiden Warm en sterk. Wollen velours In grijs en beige 2 jaar Alleen geldig 7 okt. Officier van justitie: Na Bonn Luxemburg Geef uw lievelingsvogel het beste: OluiS verpakte vogelvoeders! ontxKipeten sóireïL hillegom .MAANDAGS GESLOTEN' >s> y Kerkelijk nieuws s st Geef uw lievelingsvogel het beste: 'Sluis verpakte vogelvoeders I Advertentie Van de landen in Europa is Nederland het schaarst bedeeld met „groen" in de zin van bos en natuurterrein. Helemaal onder aan de lijst van Europese landen staat Nederland met het povere cijfer van .394 vierkante meter per hoofd der bevolking en bovenaan de lijst staat Oostenrijk met niet minder dan 5.647 vierkante meter bos en natuurgronden voor ieder lid van de bevolking. Het Staatsbosbeheer zegt dit in het zo juist verschenen jaarverslag. Daarbij moet bedacht worden, aldus directeur Stoffels, dat door het snel stijgen van het bevolkingscijfer deze situatie van jaar tot jaar ongunstiger wordt. Is de situatie voor Nederland binnen Europa dus al weinig rooskleurig, bepaald alarmerend noemt ir. Stoffels de verdeling van de aanwezige „vrije ruime" binnen ons land. Juist daar waar de bevolking de grootste concentratie vertoont, name lijk in de randstand Holland, is het min ste openbare groen in ons land. En juist in dit deel van ons land (vijf percent) is 37 percent van de Nederlandse bevolking samengetrokken. Het Utrecht bijvoorbeeld nog 254 vier kante meter per inwoner en Noord-Holland 122 vierkante meter, Zuid-Holland komt met een cijfer van41 vierkante me ter per inwoner voor de dag. Rond de drie grote steden Amsterdam, Den Haag en Rotterdam is de „groen voorziening" helemaal slecht. De groen voorziening in het westen van ons land I noemt ir. Stoffels een urgent probleem. Hoe later de aanpak, des te groter de schade voor de gezondheid en levensvreug de van de komende generaties in een nog vollere randstad. Een bezwaar noemt ir. Stoffels het dat bosgrond soms tot een speculatieobject is geworden. Dat beïnvloedt de prijzen, die vaak in geen enkele verhouding meer staan tot de zuivere economische waarde. Dat heeft tot gevolg gehad, dat de aan kopen van bosgrond door het Staatsbosbe heer in 1963 zeer beperkt zijn geweest. De Nederlandse Spoorwegen onderzoe-1 ken of het mogelijk is een aantal beweeg bare spoorbruggen op afstand te bedie-1 nen. De N.S. wil voorkomen dat, door de invoering van de centrale verkeerslei ding in de toekomst, personeel gehand haafd zou moeten blijven uitsluitend voor het bedienen van de beweegbare bruggen. De afstandsbediening zal moeten ge schieden door de treindienstleider, die in het centrale bedieningscentrum in een be paald gebied de treinenloop regelt. Met televisiecamera's zal het voor hem moge lijk zijn de scheepvaartsituatie aan weers zijden van de brug te zien. Met radar I zal hij ook schepen op enige afstand van de brug kunnen waarnemen. c Concertgebouw, vandaag 20.15 uur: N.Ph.O. o.l.v. Hein Jordans. Soliste: Pina Carmirelli (viool). BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14 u. en woens dag 14, 19 en 21.15 u.: „Mars door de hel 14 j- Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 14, 19 en 21.15 u.: „Alleman", a.l. Lido, vandaag 14 u.: „De onderwereld slaat toe". Woensdag 14, 19 en 21.15 u.: „De slag om Arnhem", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Captain New man", 18 j. Minerva, vandaag geen voorstelling. Woensdag 14.30 u.: „Yeah, yeah, yeah, hier zijn we a.l.; 20.15 u.: „Kamers te huur 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Vrien din of minnares?", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Liane, de witte slavin", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Hij was vannacht bij me", 18 j. Monopole (Zandvoort): tot en met vrij dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van i 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Rpr)PY70iiib Prentenkabinet: Tentoonstelling van gra-I fiek van Albert Dürer en tijdgenoten. Dagelijks van 10-17 uur en zondag 13-17 uur. Tot 10 oktober. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen en aquarellen van Clara de Jong. Tot 1 november. Maandag, dinsdag en woensdag van 21-22 u. klassiek gram mofoonplatenconcert: Charles Avison, Manfredini en Albinoni. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etageTentoonstelling „In de Ark wordt getekend". Tentoon stelling van schilderijen, tekeningen en aquarellen van mevrouw Dea van Neder veen. Tot en met 10 oktober Bootzaal „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dage lijks geopend van 10—20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 23.30 uur. Woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg 103). Geopend donderdag van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaame 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag geopend van 10-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 en van 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Vishal: Tentoonstelling van moderne kunst uit eigen bezit. Dagelijks van 10—17 uur en zondag van 13—17 uur. Tot en met 25 oktober. Kunstzaal Barteljoris (Barteljorisstraat 32): Tentoonstelling van schilderijen, gouaches en etsen van Frank Lodeizen. Geopend: maandag 13-18 uur; dinsdag tot en met zaterdag 9—18 uur. Tot en met 24 oktober. Openluchttheater Bloemendaal: Tentoon stelling van grafiek, tekeningen en schilde rijen van Wentzel jr. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondag 14-17 uur. Tot en met 25 oktober. DIVERSEN Raadhuis Halfweg, vandaag 19.30 uur: Raadsvergadering van Haarlemmerliede •n Spaarnwoude. Minerva Theater, vandaag 20.15 u.: We reldreizigersserie: J. P. Strijbos met „In het voetspoor der Vikingers". Stadhuis Haarlem, woensdag 14 u.: Ge meenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 2 oktober). DINSDAG 6 OKTOBER City, 20 uur: „Porgy en Bess". Stadsschouwburg, 20 uur: „Diamanten I bij het ontbijt". Cultureel Centrum, 20 uur: Ledenver gadering van de volièrevereniging Fauna Felisena. 1 WOENSDAG 7 OKTOBER City, 20 uur: „Porgy en Bess". Stadsschouwburg, 20 uur: „Diamanten I bij het ontbijt". Cultureel Centrum, 14 uur: Ned. Ver. van Huisvrouwen, lezing over Grieken land. Felison, expositiezaal Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 1921 uur: Tentoonstel ling van werken van Kees den Tex. Voorlichting Havenmond: Het voor-1 lichtingscentrum op het Semafoorduin IJmuiden, gewijd aan de havenmond van IJmuiden en het Noordzeekanaal, is toe- j gankelijk voor individuele bezoekers van 15 tot 16 uur. Pieter Vermeulenmuseum. Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare bibliotheek en leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. kl. st. p. m. De officier van justitie bij de rechtbank I te Maastricht, mr. P. Schenkenberg van Mierop, meent dat op grond van de erva ringen van professor Froentjes, hoofd van het gerechtelijk laboratorium te Den Haag niet meer het promillage van 1,5 maar reeds een alcoholgehalte van 0,8 promille moet worden beschouwd als de marge waarboven men niet meer in staat kan worden geacht een auto naar behoren te besturen. De conclusies van prof. Froen tjes zijn gebaseerd op vijftienduizend I bloedproeven. In zijn requisitoir tegen een 54-jarige grondwerker uit Sittard, die terecht stond, verdacht van het besturen van een auto, terwijl hij onder invloed verkeerde van alcohol, betoogde de officier van justitie dat het promillage van 1,5, in het arron dissement Maastricht langzamerhand als maatstafgevend beschouwd moet worden I aangepast aan de conclusie die professor Froentjes uit de bloedproeven heeft ge- I trokken. Bij 0,5 tot 0,8 promille zou mede op de grond van de uiterlijke verschijnselen een oordeel over de toestand van een verdach te moeten worden geveld. Bij minder dan 0,5 promille alcohol in het bloed zouden de meeste automobilisten nog wel in staat zijn om een auto te besturen. In de legerplaats Budel, waar sinds juli 1963 Duitse recruten van het tweede Luft waffe Ausbildungsregiment gestationeerd zijn, zijn gisteren twee kerken, een pro testantse en een katholieke, door de Duitse protestantse en de katholieke legerbis- I schoppen D. Kunst en D. Hengsbach in- I gewijd. Nadat de beide kerkelijke hoogwaardig- I heidsbekleders door een escorte van Ne derlandse marechaussees en Duitse Feld- jager van Weert naar de legerplaats wa- I ren begeleid, ontvingen ze omstreeks tien uur uit handen van Ministerial-direktor I dr. Kaumann de sleutels van de beide ker- I ken. In de protestantse en in de katholieke I kerk, die een gemeenschappelijke klokke- I toren bezitten en die het prototype zijn I van de van nu af aan te bouwen Duitse I garnizoenskerken, werd hierna een kerk dienst gehouden, bijgewoond door de geno digden, officieren en onderofficieren van de legerplaats Budel. In het kamptheater en de aangrenzende kantine spraken bei- I de bisschoppen tot de verzamelde recru ten van de legerplaats, waarna ze zich ge ruime tijd op ongedwongen wijz« met de I manschappen onderhielden LUXEMBURG, (A.P.) Nederland en Luxemburg hebben zich maandag uitge- sproken voor Europese politieke samen- werking met het doel de Noordatlantische Verdragsorganisatie te versterk.en Na een gesprek van drie uur tussen de Luxemburgse premier, P. Werner, en de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, hebben zegslieden uit regeringskringen verklaard, dat de Luxemburgse regering grote belangstel ling heeft voor het Nederlandse standpunt inzake een multilaterale strijdmacht voor de NAVO. Volgens deze zegslieden is dit een van de voornaamste onderwerpen geweest waar over verleden week in Bonn gesproken is door de Westduitse kanselier Erhard, mi nister Luns en premier Marijnen. Tot dusverre heeft Nederland alleen deelgenomen aan NAVO-oefeningen, maar niet toegezegd aan de multilaterale strijd macht te zullen deelnemen. West-Duits- land heeft dit wel gedaan en bovendien te kennen gegeven, dat het gaarne zou zien, dat ook Nederland er aan deelneemt. In het officiële communiqué, dat na de Luxemburgs - Nederlandse besprekingen werd uitgegeven spraken beide landen zich uit voor een nauwer overleg tussen de Be nelux-partners om het werk van hun lan den voor de opbouw van een politiek Euro pa te coördineren. „De coördinatie tussen de drie landen der Benelux op het gebied van de Euro pese samenwerking moet worden ver sterkt. Zonder voorafgaand overleg moeten België, Nederland en Luxemburg geen de finitieve standpunten in Europese vraag stukken innemen," zo staat in het commu niqué. Minister Luns gaat nu voor een officieel bezoek naar Zweden en tegen het einde van deze maand naar het Caraïbische ge- Wied voor de jaarlijkse conferentie met de hoofden van de Nederlandse diplomatieke missie in Latijns-Amerika, die op Bonaire wordt gehouden, en daarna voor een offi cieel bezoek aan Trinidad en Tobago. Daar na gaat de minister naar New York om de opening van de algemene vergadering van de Verenigde Naties bij te wonen DINSDAG 6 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De bruid is niet van gisteren". Luxor Theater, 20 uur: „Irma la Douce' (één voorstelling) Verenigingsgebouw Schans, 20 uur: To neelavond „Frysk Selskip". GROTE MARKT 1-7 - HAARLEM De Nederlandse natuurkundige prof. E. Uhlenbeck, thans woonachtig in Michi gan (V.S.) heeft maandag in Düsseldorf de Max Planck-medaille ontvangen voor zijn arbeid aan de quantumtheorie van de elektronische spin (de quantumtheorie, in 1900 opgesteld door M. Planck ten behoe- ve van een verklaring van de stralings- J verschijnselen, vormde de grondslag voor de gehele moderne natuurkunde). Advertentie TT Het ministerie van Buitenlandse Zaken kent thans een bureau ontwapening en internationale vredesvraagstukken. Dit is een van de resultaten van de reorganisa tie bij de directie internationale organisa- I ties van het ministerie. Het bureau politieke zaken van deze directie is omgezet in de afdeling politieke I en internationale veiligheidszaken. Als hoofd van die afdeling is aangewezen drs |F. J. A. Terwisscha van Scheltinga. De afdeling is onderverdeeld in twee bureaus, namelijk het bureau politieke zaken, waarvan mr R. H. graaf van Limburg Stirum tot hoofd is benoemd, en het bureau ontwapening en internationale vredesvraagstukken. Drs Terwisscha van Scheltinga fungeert tevens als hoofd van dit bureau. vUinis.ivwi'W' fff 'Wh'ltNfo i IW.'.'Ï. 54. Daar Bram niets anders verwachtte of hij zou door de menigte beroofd wor den, was hij wel een beetje verbaasd, toen de grote man vervolgde: „Mee naar de Kalief, dieven!" „Maar we hebben niets gestolen!" riep Brammetje Fok. „Dat zal de Kalief wel uitmaken," riep de grote man en voordat Bram en Orak het goed en wel beseften, stonden zij al met het houten beeld voor de Kalief. Die machtige man was door alle angst over zijn verdwe nen juwelen verschrikkelijk uit zijn hu meur geraakt en hij schreeuwde de ge vangenen dus toe: „Lelijke dieven! Hoe durven jullie het wagen een beeld uit mijn paleistuin te stelen?" Nu begrepen Bram en Orak er niets meer van. „Dat beeld is niet gestolen," zei Orak. „Dat heb ik zelf gemaakt!" „Maak dat uw grootmoeder wijs", riep de Kalief deftig. „Kijk maar eens uit het raam!" En jawel, in de pa leistuin zagen zij tot hun grote verbazing een heleboel houten beelden staan, die er net zo uitzagen als die, welke bootsman Orak voor Brams verjaardag had gesne den. „Durf je nu nog te ontkennen?" vroeg de Kalief streng. „Voor deze diefstal zul len jullie vreselijk moeten boeten." f Advertentie uitgebreide Jzc? SPUGKAART DINER_en S6?° DANSANTE dagelijks Dlf4ER_en BOUW JE EEN NEEN, EEN PAAR SKI'S! SCHIP, 266ROS? V MAAR HET IS TOCH ZOMER - ER IS (SEEN SNEEUW/! IK MOET TOCH OEFENEN - TENSLOTTE HEB IK NOS) NOOIT 6ESKIED PI B EOPINHRGfNj^ 1595-A. Volgende week zal voor de president van de Arnhemse rechtbank een kort geding dienen tegen de vroegere beheerster van de gelden van het Irenecomité, mevrouw J. E. M. Bahlmann-Verhoeven uit Nijme gen. De penningmeester van de stichting, de Rotterdamse reder Ph. van 't Hoff jr., heeft dit kort geding aanhangig gemaakt. Mevrouw Bahlmann had ernstige grie ven tegen het beleid van de voorzitter van het comité, dr. J. P. Gribling. De meerderheid van de comitéleden stond echter niet achter haar, waarna zij uit het comité trad. De bescheiden, welke zij als penningmeesteres onder haar beheer had, waaronder een lijst met de schenkers, hield zij echter onder haar berusting. Herhaalde verzoeken om deze bescheiden over te dragen hadden geen resultaat. Me vrouw Bahlmann verklaarde dat zij zelf de schenkerslijsten naar prinses Irene zou brengen. De heer Van 't Hoff wil nu door een vonnis van de rechter de lijsten te rugvorderen. De politie van Weststellingwerf (Fr.) heeft de bromfietsen van zes jeugdige in woners van deze gemeente in beslag geno men en tegen het zestal procesverbaal opgemaakt. De jongelui hadden een hoofd inspecteur van politie uit Amstelveen aan gevallen en achtervolgd, nadat deze hen verzocht op te houden met onnodig lawaai te maken. De hoofdinspecteur was in Noordwolde op familiebezoek. Hij maakte zich als politieman bekend, maar kreeg desondanks een klap en een trap. De heer P. W. Leffertstra uit Wijckel, de Friese „vrije boer" die dit jaar enige malen een verkoop van melk rechtstreeks aan particulieren organiseerde, heeft een request gezonden aan de koningin. Daarin maakt hij er bezwaar tegen dat het landbouwschap bij zuivelfabrieken en dorden beslag laat leggen op tegoeden van boeren, die weigeren hun heffingen te be talen. Hij vraagt de koningin te bepalen, dat het landbouwschap deze „niet nader te qualificeren handelingen" terstond dient te beëindigen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Noordwijk aan Zee (toez.): A. L. Lapré te Uitwierda-Delfzijl; te Koudekerk aan den Rijn: J. Th. W. Quak te Mijnsheerenland. Bedankt voor Delft (vakature C. A. van Harten): L. J. Bloemsma te Ommen. Rem. Broederschap Benoemd tot hulpprediker te Amster dam: ds. G. J. de Gram, idem te Deventer. Geref. Kerken Aangenomen naar Culemborg: T. L. H. Pieterse, kandidaat te Voorschoten, die bedankte voor Anna-Jacobapolder, Dom- burg-Westkapelle, Gasselternijveen, Gees Haastrecht, Heusden-Meeuwen, Moor drecht, Numansdorp, Oostburg, Vlagtwed- de, Vleuten-De Meern en Vijfhuizen. Bedankt voor Almelo (vakature dr. A. Wind): G. Rang te Haarlem-Zuid. Oud-Geref. Gem. in Nederland Bedankt voor Rijssen: M. A. Mieras te Krimpen aan de IJssel. Met pensioen. De heer A. Sissingh, hoofd van de Fiscale Inlichtingen- en Opspo ringsdienst, zal eind november wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn functie neerleggen. De heer Sissingh is dan meer dan 45 jaar aan de F.I.O.D. verbonden geweest. Burgemeester. Tot burgemeester van de gemeenten Ankeveen, 's-Graveland en Kortenhoef is benoemd de heer J. D. Jansen, sedert 1946 burgemeester der gemeenten 's-Gravenpolder, Nisse en Abtskerke. De heer Jansen is 53 jaar en lid van de C.H.U. Onderscheiding. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau is benoemd C. J. Vink, hoofd van de dienst bescherming be volking A, kring Noord-Holland te Hil versum. Druk op de Savannah. De afgelopen vier dagen hebben 50.823 bezoekers een kijkje genomen aan boord van het Ameri kaanse atoomschip Savannah, dat lag afgemeerd aan de Rotterdamse Park kade. Dit is voor deze Europese trip tot dusver een record. Het schip is van nacht naar Antwerpen vertrokken. Laadbak valt op man. De 45-jarige heer L. de Bijl uit Lith is gisteravond in het St. Anna-ziekenhuis te Geldrop over leden aan de verwondingen, die hij 's middags had opgelopen toen een twee honderd kilo zware laadbak van een betonmolen op hem was gevallen. Jongetje verdronken. In een vijver in het Oosterpark in Leeuwarden is de drie jarige René van der Goot verdronken. Dode-Zeerollen. De consul-generaal van Israel te Amsterdam, dr. Eliezer Yapou, zal vrijdagmorgen in de raadzaal van het Koninklijk Instituut voor de Tropen dit instituut officieel aanbieden een kopie van een der zogenoemde Dode- Zeerollen. Dr. Yapoe heeft deze kopis in Jeruzalem laten vervaardigen. Boerderij verbrand. Waarschijnlijk door onvoorzichtigheid met vuur van elek triciens die leidingen aanlegden is maan dagmiddag de boerderij van D. du Moulin in Reymerstok door brand ver woest. De Eerste Kamer dient haar beslissing ten aanzien van het wetsontwerp Rijn mond aan te houden totdat duidelijk is ge worden hoe de regering reageert op da verlangens van de Amsterdamse agglome ratie tot het instellen van een bovenge- meentelijk bestuursorgaan met reële be voegdheden. Dit heeft de burgemeester van Rotter dam, mr. G. E. van Walsum, maandag middag gezegd tijdens een lunchbijeen- komst van het departement Rotterdam van de Nederlandse Maatschappij van Nijverheid en Handel, die ging over het en kele maanden geleden uitgekomen rapport van de maatschappij over het gevaar van de verstedelijking in Nederland. Ilinillllllllllllllllllllllllllllllllll||||||||||||ll|!!||||!l!||||||l!l[|l||||||i||||||||||||||| Het K.N.M.I. deelt mee: Het Europese hogedrukgebied, dat ge ruime tijd het weer in ons land heeft be paald, is naar Oost-Europa weggetrok ken. Tegelijkertijd begon de Atlantische westelijke circulatie zich weer tot onze omgeving uit te breiden. Een eerste front bereikte vanmorgen het westen van ons land en veroorzaakte regen. Een tweede front lag vanmorgen bij Ierland. Het zal morgen ons land passeren, maar niet veel regen brengen, omdat ons land nog aan de rand van de westelijke circulatie blijft. Tussen de fronten komen opklaringen voor. De wind gaat morgen toenemen uit zuidwestelijke richting. De nachten wor den minder koud. Overdag blijft het tame lijk zacht weer. WEERRAPPORTEN Maximum-tempera turen 00 c M d binnen- en buitenland. e, In H Li Q Neerslag: laatste 24 uur. v a se Den Helder licht bew. z 17 0 Ypenburg licht bew. z 18 0 Vlissingen regen zzw 18 0,1 Eelde regen zzo 19 0 De Bilt mist verand 19 0 Twente mist z 20 0 Eindhoven mist z 22 0 Z.-Limburg mist z 21 0 Helsinki mist zw 14 0 Stockholm zwaar bew. w 14 0 Oslo geheel bew windst 10 0 Kopenhagen onbewolkt zzo 14 0 Aberdeen regen windst 17 0,8 Londen 2waar bew. wzw 21 2 Amsterdam onbewolkt zzo 19 0 Brussel half bew. zzw 21 0 Luxemburg mist z 18 0 Parijs zwaar bew. windst. 22 0 Bordeaux mist nno 24 0 Grenoble mist windst. 22 0 Nice licht bew. n 22 25 Berlijn onbewolkt zo 19 0 Frankfort mist zzw 16 0 München mist zzw 19 0 Zürich mist windst. 20 0,1 Genève mist windst. 19 0 Locarno onbewolkt O 20 0 Wenen onbewolkt windst. 18 0 Innsbruck zwaar bew. windst. 19 1 Belgrado onbewolkt windst. 20 0 Rome half bew. windst. 26 7 Barcelona onbewolkt nnw 26 0 Madrid onbewolkt windst. 27 0 Mallorca onbewolkt windst. 27 0 Lissabon onbewolkt windst. 27 0 Woensdag 7 oktober Zon op 6.50 uur, onder 18.04 uur. Maan op 8.35 uur, onder 19.07 uur. Maanstanden 13 oktober 17-56 uur eerste kwartier 21 oktober 5.45 uur volle maan 27 oktober 22.59 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 6 oktober Hoog water 4.01 uur en 16.20 uur. Laag water 12.06 uur en uur. Woensdag 7 oktober Hoog water 4.35 uur en 16.55 uur. Laag water 0.25 uur en 12.38 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. Advertentie

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2