Voordeel- Verkoop iWt Mij. tot Nut van 't Algemeen breidt activiteiten uit n KLEUTERJASJES Proeven met een nieuw Frans garnalennet in IJmuiden Verboden en nieuwe visgronden voor onze vissersvloot Th. W. Kempeneers: Ze kunnen 't mij niet te bont maken Dr. A. J. van Leusen sprak over Het wonder van het leven" Nieuwe scheepsradar Plan agrarisch gebied Velsen Kort IJmondnieuws Kattenlener uit Apeldoorn gaat naar Flevoland Oud huis weer bewoonbaar vooi 13.500 In de Vishal en op zee Havenberichten Loendersloot 26.75 33.75 DINSDAG 6 OKTOBER 1964 7 EXCELSIOR STEEL- STOFZUIGER 137.50 9 oersterke motor 9 met Kema keur 9 licht van gewicht 9 1 jaar garantie 9 grote stofberging 9 gemakkelijke betaling en 9 100% service bij Lange Nieuwstr. 435 IJmuiden - Tel. 4654 Tielrooy en Dukel wonnen weer in DCIJ-competitie Fabriek voor gepre fabriceerde gebouwen in IJmuiden Getuigen van Jehova houden in Heemskerk kringvergadering 1 jr. 23.50 6 jr. 23.50 KEWNEMERLAAN 61 - TELEFOON 5134 - IJMUIDEN Marktfiguren in IJmuiden Twee inwoonsters van IJmuiden onwel door kolendamp Schoorsteenbrand op kotter in IJmuiden ENGLAND FRANCE Muiier veldloop wordt 25 oktober gehouden Enveloppen met geld gestolen in vishal in IJmuiden Zoals de meeste organisaties, welke zich beijveren voor ontwikkeling en ver antwoorde ontspanning, heeft ook het departement Velsen-IJmuiden van de Advertentie Maatschappij tot Nut van 't Algemeen met de bekende hedendaagse moeilijk heden te kampen. De televisie houdt de mensen meer in huis dan vroeger, zodat het voor de diverse verenigingsbesturen tot de permanente problemen behoort een programma samen te stellen dat voldoende attractieve aantrekkingskracht bevat, om een redelijk aantal toeschouwers bij elkaar te brengen. Het aeparte- mentsbestuur van het Nut meent hier voor het komende winterseizoen in zoverre in te zijn geslaagd, dat men deze maanden met vertrouwen tegemoet kan zien. Ook het aantal leden is vrijwel stationair gebleven, al hebben de stijgende on kosten dan ook een kleine contributieverhoging noodzakelijk gemaakt. Een en ander werd maandagavond van achtet de bestuurstafel meegedeeld tijdens de jaarvergadering, welke in de Petrazaal aan de Spaarnestraat werd gehouden. Zelfs kon een verhoogde activiteit in het voor uitzicht worden gesteld, mogelijk gewor den door het binnen afzienbare tijd te openen verenigingscentrum aan de Hoofd straat in Santpoort. Zoals in het ook door ons gepubliceerde winterprogramma reeds werd bekendgemaakt, zullen hier even eens twee lezingen worden gehouden,, het geen voor het bestuur aanleiding zal zijn in Santpoort een ledenwervingsactie te on dernemen. Tenslotte werd op initiatief van een der aanwezigen nog besloten de mogelijkheden te onderzoeken, om onder auspiciën van het Nut de volkszang te doen herleven. „Het wonder van het leven" Na afloop van het huishoudelijke gedeel te werd het woord verleend aan de heer A. J. van Leusen, de bekende huisarts uit Velsen, die een even interessant als boei end betoog heeft gehouden over het won der van het leven. De heer Van Leusen stelde daarbij in de eerste plaats vast, dat de moderne mens eigenlijk meer van de geneeskunde meent te weten dan voor zijn gezondheid wenselijk is. Poulaire vra- genrubrieken in dag-, week- en (vooral) damesbladen zorgen er immers voor, dat bijna elke patiënt zich in staat acht „een dag in de week met de huisarts mee te praten." Dit bezorgt de patiënt dikwijls angstcomplexen, die niet meer met rede lijke argumenten kunnen worden wegge nomen. Daartegenover stelde spreker het grote wonder van het leven, dat reeds begint bij de bevruchting, wanneer de eicel plotse ling zoveel onaanzienlijke levenskernen be vat, dat zij zelfs door de sterkste mikros- kopen nauwelijks kunnen worden waarge nomen. En toch is in deze kiem de com plete mens reeds aanwezig, met zijn zin tuigen en karaktertrekken, die zich alleen nog moeten ontwikkelen om met de ge- Advertentie Nu Laros zich moest terugtrekken is het vrijwel zeker dat de titelstrijd om de D.C.IJ. damtitel tussen Tielrooy en Dukel zal gaan. Met drie gespeelde winstpartijen staan de kampioenskandidaten aan de kop. In de B-groep doet P. v. d. Berg het uitstekend. Na drie gespeelde partijen heeft v. d. Berg met 6 punten alleen de leiding. Kees Pippel en Arnold Beukema hebben ook nog geen verliespunten. In de C-groep valt het goede spel van de 19-jarige Kees Duivenbode op. Deze student heeft de leiding met drie gewon nen partijen. De uitslagen van de deze week gespeel de partijen zijn: B. DukkelLeo Bink horst 50, J. van StraatenL. Binkhorst 20, T. TielrooyJ. de Boer 20, De JongK. Pippel afgebr., H. SwierP. v. d. Berg 02, G. BosmaW. Gomes 11, K. DuivenbodeD. Ott 20, J. Tijms J. v. d. Does 02. Stand groep A: Dukel en Tielrooy 6, Van Straaten 2, De Boer en Binkhorst 0 punten. Groep B: v. d. Berg 6, Beukema, Pip pel 2, Swier, Vooys 1, De Jong en Winter 0 punten. Groep C: Duivenbode 6, Bosma 4, Ott, v. d. Does 3, Gomes, Kaan 2 en Tijms 0 punten. In Rotterdam heeft Decca Radar Ltd. de nieuwste door haar ontwikkelde radar ge lntroduceerd. De nieuwe apparatuur, Dec ca T-217, is volledig getransistoriseerd en compact gebouwd, zodat het geheel in bij na elk schip geplaatst kan worden. Het hele apparaat, met antenne en voeding, weegt 54 kilogram. Met acht dicht op elkaar vol gende bereiken van 400, 800, 1200, 2000, 5000 en 10.000 meter en bovendien 12 en 21 zeemijlen, is dit nieuwe type niet alleen geschikt voor binnenschepen, maar ook voor kustvaartuigen. De kortste afstand waarop de T-217 nog werkt is ca. 15 meter. De effectieve beeld grootte (het scherm is 23 cm. in door snede) kan met een lens worden vergroot tot 39 cm. Door het gebruik van transis tors is de nieuwe radar kort na het na in schakelen volledig in bedrijf, in tegenstel ling tot de oudere typen, die een „op warmtijd" nodig hebben boorte een eigen leven te kunnen gaan lei den. Dit alles is een geheim, dat door de mens nimmer kan worden ontsluierd. Evenmin als de „onstoffelijke prikkels" kunnen worden verklaard, zoals het blo zen, de reacties bij een plotselinge schrik en het al of niet stimuleren van de eet lust. Voorts stelde spreker vast dat de mens nu eenmaal is geneigd eerder in het slech te, dan in het goede te geloven, zodat hij dikwijls meent een kwaal te bezitten, wel ke uiteindelijk slechts in zijn verbeelding blijkt te bestaan. De ondervinding had de heer Van Leusen dan ook als arts ge leerd, dat de mens moet trachten als een realist in het leven te staan, diep over tuigd van het wonder en de grootheid daarvan. Een dergelijke levenshouding zal zijn gezondheid stellig ten goede komen. De N.V. Mavem wil een fabriek voor geprefabriceerde woningen bouwen aan de Cornwallstraat in IJmuiden. In verband hiermee heeft zij de gemeente verzocht haar een aan die straat gelegen stuk ter rein ter grootte van 4860 vierkante meter te verkopen. Onlangs is de grondprijs van de industrieterreinen in IJmuiden ver hoogd tot dertig gulden per vierkante me ter, maar de Mavem had de aanvraag reeds tevoren ingediend, zodat B. en W. wel met de prijs van 25 per vierkante meter willen instemmen, uiteraard indien de gemeenteraad van Velsen hiertegen geen bezwaar heeft en akkoord gaat met de bouw van de fabriek. De getuigen van Jehova uit Haarlem en omgeving zullen van vrijdag 9 tot en met zondag 11 oktober in de Dr. Prinsen Sporthal in Heemskerk hun halfjaarlijkse kringvergadering houden. Als hoogtepun ten van deze vergadering zijn te beschou wen het vertonen van de film „De wereld rond met eeuwig goed nieuws" op zater dag 10 oktober om 7 uur 's avonds en de openbare' toespraak door de heer J. H. D. Tollenaar, districts-opziener, over het onderwerp „Onze verdeelde wereld Zal er ooit verandering in komen?" Naar ver wachting zullen 500 afgevaardigden uit Haarlem naar Heemskerk reizen. WOLLEN FLAUSCH - gewat teerd, gevoerd, met capuchon WOLLEN MOHAIR - gewat teerd, gevoerd, capuchon teddy voering. Leuke modellen en dessins 2 jr. 6 jr. Grote keuze „HELANCA" DE- LANA- en AZET-BROEKEN speciaalzaak - sedert 1908 Op het rijksinstituut voor visserij in IJmuiden wordt thans een uitvoerig rap port opgesteld over de enorme schade die door de huidige manier van garnalenvis- sen wordt veroorzaakt. Honderden miljoe nen kilo's ondermaatse tong en schol wor den jaarlijks vernietigd door de ruim drie honderd garnalenkotters van de Neder landse visserijvloot. Dr. R. Boddeke, de bioloog-garnalen- specialist van het instituut, weigerde bij zonderheden over he* rapport, dat eerst over enkele maanden de directie visserij van het ministerie van Landbouw en Vis serij zal worden aangeboden, mede te de len. Hij verklaarde echter dat hij in het nieuwe soort (Franse) garnalennet waar mee thans ook van IJmuiden uit proef- vangsten worden gedaan een grote belof te ziet. Dit net scheidt namelijk platvis sen en garnalen en geeft de ondermaatse tongen een kans te ontsnappen. Eerder zijn op de Waddenzee zeer goe de resultaten bereikt met het nieuwe gar nalennet. In IJmuiden interesseert de n.v. handel en industriële maatschappij voor netten, scheepsuitrustingen Van Bee- len zich voor deze Franse uitvinding. Reeds is komen vast te staan dat het Franse garnalennet niet ideaal is voor de Nederlandse garnalenvisserij. Aan de ont werpers is dan ook verzocht een net te leveren dat meer aangepast is aan de Ne derlandse methode van garnalenvisserij. Waar men op het IJmuidense instituut bijzonder op gebrand is, is zoveel moge lijk vergelijkend materiaal te verzamelen. Daarom wordt tegelijkertijd en op dezelf de plaats met het Nederlandse en het Franse net gevist. Waarna een nauwkeu rige opname van de garnalen en de plat vis per net plaatsvindt. Het Franse net is een tweestaartig net met een nylon pla fond. Garnalen plegen bij het ontmoeten t:-N -XFARNE ISLANDS LOljeSTONE LT. HO;E Al zes dagen houdt de Nederlandse zee- vissersvloot zich aan het verbod van de Britse regering: niet vissen binnen twaalf mijl van de Britse kust. Er zijn althans tot vandaag de dag nog geen grensover schrijdingen gemeld. Het verbod geldt niet voor een heel klein gebied, dat men op bijgaande kaart rechtsboven ziet aangege ven, namelijk de strook van de Fame Is lands tot Flamborough Head. Hier hebben de Nederlanders namelijk (reeds langer dan) de laatste tien jaar regelmatig gevist en de regering in Londen heeft gesteld, dat zij zo iets als een historisch recht er kennen wil, althans voorlopig. Hetzelfde geldt voor de visgronden bij de Sandettie- bank, in het Kanaal. In de twee laatstge noemde gebieden mag tot de laatste dag van het volgend jaar buiten de drie mijl uit de Engelse kust worden gevist. Intussen is de Nederlandse regering doende te bevorderen dat de Nederlandse visserij tot een lonende exploitatie voor de haringtrawlvloot komt door in nieuwe gebieden te gaan vissen. Daarbij wordt gedacht aan twee mogelijkheden in de plaats van de tot dusver vrijwel steeds verlies opleverende wintervisserij op de Noordelijke Noordzee. De eerste mogelijkheid is: een intensie vere voortzetting van de reeds plaats ge vonden verkenningen in de zeegebieden Vrouwenhanden strelen de zachte bontvelletjes. Pelsjes van de marter, bun zing, stëenmarter, iltis, het stinkdier in tinten tussen zwart en goudgeel. Van oudsher is de vrouw op het eerste gezicht verliefd op bont. „Ze kunnen het voor mij niet te bont ma ken", zegt de heer Th. W. Kempeneers die sinds en kele weken met zijn bont handel een plaatsje op de IJmuidense weekmarkt in neemt. „Bont is nu de grote mode. Kijkt u maar". En hij bladert in modebladen die de laatste „haute couture" in en met bont tonen. De heer Kempeneers vertelt min of meer noodgedwon gen met bont op de markt te zijn gekomen. Hij heeft een groothandel in bont en textiel in Amsterdam. Vroeger leverde hij re gelmatig bont aan grote warenhuizen, maar die om zet is hem door verschil lende oorzaken ontvallen. Om weer op gang te komen ging de heer Kempeneers broches van bont maken, grappige muisachtige ver sieringen, die vlot van de hand gingen. Gaandeweg kwamen daar kragen en manchetten van allerlei bontsoorten bij. „Het wer ken op de markt bevalt me uitstekend. Waarom zou den de dames geen bont op de m^rkt kopen? Ik geef volledige garantie en mijn prijzen liggen, omdat ik een groothandel heb, erg scherp". De heer Kem peneers importeert zijn handelswaar bijna uitslui tend uit Amerika. De pels jes krijgen een speciale be handeling met een ont smettingsmiddel voordat ze op de markt komen. „Bont was vroeger uitsluitend een winterartikel", zegt hij, maar buiten het winter seizoen wordt bont ook steeds meer als garnering van mantels en japonnen toegepast. Het is nu hon derd procent mode". Onder de marktbezoek- sters die voorbij de kragjn van de heer Kempeneers komen zijn er altijd wel die de verleiding niet kun nen weerstaan even aan de pelsjes te voelen. De echte koopsters wikken en wegen vaak lang voordat ze hun keus op een kraag of een mouwgarnering kun nen bepalen. „Nee, die kleur staat niet bij m'n haar. Hebt u niet iets lich ter van tint. Nee, die is weer te donker. Het moet goed bij beige passen". De heer Kempeneers maakt een doos open en na enig zoeken komt het verlang de pelsje tevoorschijn. „Dat is precies de kleur die ik zoek", zegt de klant op getogen. „Wat is dit voor bont?" De dame knikt als de heer Kempeneers het antwoord geeft. In gedach ten ziet ze haar nieuwe mantel al verrijkt met die fluweelzachte kraag van de bontsoort waarvan ze de naam een uur later mis schien al weer is vergeten. om Ierland. Het gaat hier voornamelijk om haring en makreel. Mogelijkheid nummer twee is: het on dernemen van een experiment met de spanvisserij op haring door grotere ha ringtrawlers aan de zuidwestkust van Noorwegen. Hier speelt de gedachte over heidssteun te verlenen voor elke trawler waarmede gedurende de maanden janua ri tot en met maart, onder nader vast te stellen voorwaarden, reizen in het kader van een of beide projecten worden ge maakt. Binnen het raam van de totale begro tingspost van twee miljoen gulden zal het echter niet mogelijk zijn een zo genoem de dagvergoeding toe te kennen welke ge lijk is aan de voor dit jaar geldende dagvergoeding voor de proef met de ver re visserij. Indien ervan wordt uitgegaan, dat elke trawler gedurende de genoemde periode 70 reisdagen kan maken en dat met 50 trawlers aan de projecten kan worden deel genomen, dan zou bij een dagvergoeding van f 700 de totale overheidsbijdrage im mers reeds 2,5 min. bedragen. Teneinde de totale bedrage in het kader van de beide mogelijkheden enigszins te doen pas sen binnen de totale begrotingspost, zal het dus vermoedelijk noodzakelijk zijn èn het aantal voor deelneming in aanmer king komende schepen èn het bedrag van de dagvergoeding aanzienlijk te beperken. De totale maximale overheidsbijdrage is voorlopig gesteld op 300.000; het defini tieve bedrag zal afhangen van de nadere uitwerking van het onderhavige project en van de mogelijkheid van inpassing in de totale begrotingspost, rekening houdend met de bedragen, nodig voor de overige bestedingen. Deze overige bestedingen zijn: stimule ring van kwaliteitsverbetering van de aan gevoerde vis 1.000.000; sanering van de beroepsbinnenvisserij in Friesland 50.000 slooppremie voor 40 drijfnetloggers, uit te keren in 1 of 2 jaar f 600.000; bijdrage ten behoeve van structuurverbeteringen in de visconservenindustrie f 100.000. Nadat Gedeputeerde Staten van Noord- Holland gedeeltelijke goedkeuring hadden gegeven aan het uitbreidingsplan in on derdelen voor het agrarisch gebied in Velsen, met de daarbij behorende be bouwingsvoorschriften, hebben enige be langhebbenden daartegen bezwaren inge bracht; deze bezwaren zijn bij K.B. on gegrond verklaard. Aan de plandelen oost 1 en oost 2 is tot dusver goedkeuring onthouden en daarom dient een nieuw plan te worden vastgesteld voor dit gebied. B. en W. willen ongewenste bebouwing in genoem de plandelen voorkomen en hebben de raad verzocht hun de v bevoegdheid te verlenen om desbetreffende aanvragen voor bouwvergunningen aldaar aan te houden. Maandagavond zijn twee bewoonsters van een huis aan de Trompstraat in IJmui den onwel geworden als gevolg van kolen damp. De twee vrouwen, de 34-jarige hoofdbewoonster en haar 75-jarige moeder, zijn door de ongevallendienst naar het Antoniusziekenhuis vervoerd. Zij waren niet buiten bewustzijn. De brandweer zou een onderzoek instellen naar de toestand van de schoorsteen. Bij het starten van de motor van de kotter VD 75 in de IJmuidense vissers haven ontstond brand in de schoorsteen. Vermoedelijk had het zich daar bevinden de roet vlam gevat. De hevige vonken regen die uit de schoorsteen kwam deed het ergste vrezen. Opvarenden van de Volendammer kotter slaagden er echter in met een spuit het vuur te blussen. De ge alarmeerde brandweer behoefde niet op te treden. Later is de kotter naar zeer ver trokken. B0R0U8H-HEAD-LT SOUTH FORELAN LT. HO Tot de jaarlijkse hoogtepunten voor de atletiekvereniging Suomi behoort de ieder jaar in oktober weerkerende Mulier-veld- loop, die op zondag 25, voor de drieëntwin tigste maal, wordt gehouden in het park Velserbeek. Het programma voor deze wedstrijden omvat voor dames A, B, C en D-klasse 1500 meter; meisjes A 1000 meter; jongens C 1000 meter; jongens B 1900 meter; jongens A 3600 meter; heren A, B, C- en D-klasse 5400 meter en ve teranen 3000 meter. Als de laatste jaren gebruikelijk zullen aan deze wedstrijden ook weer veldlopen voor scholieren voor afgaan. Hoewel de aanschrijvingen voor deze veldlopen nog maar nauwelijks zijn uitge gaan kan nu al op een flinke belangstel ling onder de Nederlandse atleten worden gerekend. Voetgangerstunnel. Ten behoeve van een verbetering van de begaanbaarheid bij gladheid van de voetgangerstunnel onder de spoorweg nabij Kennemergaarde, ach ten B. en W. van Velsen het, in het bij zonder voor bejaarde voetgangers, gewenst de open hellende toegangen van deze tun nel aan één zijde van een leuning te voor zien. De hieraan verbonden kosten worden geraamd op 1.800. Sparen. Bij de Rijkspostspaarbank IJmuiden werd in september van dit jaar ingelegd 510.615,34. Uitbetaald werd in genoemde maand ƒ402.038,38. N.C.V.B. De afdeling Velsen-Noord van de Nederlandse Christen Vrouwen bond zal maandag 12 oktober haar maan delijkse bijeenkomst houden in het ge meentelijk wijkcentrum aan de Smidt van Gelderstraat. In deze vergadering zal de heer M. A. de Ruiter, arts te Beverwijk, spreken over het onderwerp: „Infectie ziekten bij kinderen". van belemmeringen omhoog te springen. Zij komen hierdoor in het bovenste fijn mazige gedeelte van het garnalennet ter wijl de platvis door een smalle toegang in het ondergedeelte van het net, met gro tere mazen, komt en daardoor ontsnappen kan. De bedoeling is voorts om bij deze ver gelijkende vangsten zoveel mogelijk be- roepsgarnalenvissers in te schakelen. Het zijn, bij een eventueel verbod om nog lan ger op zijn Hollands garnalen te vissen, immers hun bevindingen die eerder zullen worden geaccepteerd door de garnalenvis serij dan louter theorieën van achter de schrijftafel. In oostelijk Flevoland, Nederlands nieuwste polder, hebben de boeren veel last van muizen, terwijl de katten hier nog niet erg talrijk zijn. Toevallig hoorde een boer dat het dierenasiel in Apeldoorn zeer veel katten binnen zijn muren heeft. Thans zijn een aantal van deze katten naar de polder vertrokken om daar het nieuwe werkterrein te bestrijken. De woning Kanaalstraat 238 in IJmui den is vrijwel niet meer voor bewoning geschikt, maar voor 13.500 kan het huis hiertoe weer geschikt worden gemaakt. B. en W. van Velsen achten dit wel verant woord, gezien de huurprijs van 98,85 per maand (tot dusver); na de verbete ringen zal de huurprijs verhoogd kunnen worden. De gemeenteraad zal hierover hebben te beslissen. De woning is het eigendom van de gemeente Velsen. Een Katwijkse rederij heeft bij de Vel- sense politie aangifte gedaan van de ont vreemding van twee enveloppen met to taal 900. Het geld lag in een schrijf bureau op de bovenverdieping van een vis- pakhuis in hal A. De diefstal moet in het afgelopen weekeinde zijn gepleegd. Aanvoer van dinsdag In IJmuiden zijn dinsdagmorgen door 46 vaartuigen gelost: 13.570 kisten vis, 2400 stuks stijve kabeljauw en 3300 kilogram tong. Bij de aanvoer waren: 4480 kisten schelvis, 420 wijting, 280 gul en kabeljauw, 1150 koolvis, 5760 haring, 430 makreel, 380 schol, 15 tarbot, 15 haai en 580 diversen. Prjjzen van dinsdag Per kilogram, in guldens: tarbot 4,50- 4,20, heilbot 5,60-3,80, gr. tong 7,52-7,41, grm. tong 5,75-5,59, kim. tong 5,44-5,20, tong I 5,84-5,69, tong II 5,61-5,46, zalm 6,20. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 126-96, middel kabeljauw 122-88, witte koolvit 220-184, gr. zwarte koolvis 104-90, middel koolvis 92-80, gr. leng 108-78. Per tien stuks: gr. kabeljauw 108-80, middel kabeljauw 53-41. Per hoop: rog 48-26, vleet 76-33. Per stuk: haai 266. Per 50 kilogram: gr. schelvis 40-32, mid del schelvis 40-35, kim. schelvis 43-31, pen nen 38-26, braadschelvis 21-5, gr. gul 56- 48, middel gul 53-43, kl. gul 18-6, kl. witte koolvis 72-52, zwarte koolvis I 31-22, zwar te koolvis II 18-15, gr. en middel schol 65-62, zetschol en schol I 56-42, schol II 38-22, schol III 40-12, schar 36-25, bot 13- 10, poontjes 31-16, haai 21-13, gestripte wijting 12-10, dichte wijting 8,10-8, ha ring 19,40-12,50, makreel 47-16,40, tarbot 214-146, griet 136, kl. heilbot 136, kl. wolf 50, kl. leng 40-31, ham 166-146. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond dinsdag uit: 100 kisten schelvis, 100 wij ting, 60 gul en kabeljauw, 4000 haring en 600 stuks stijve kabeljauwen. Op zee De haringvisserij op de Noordzee loopt nu op haar einde. In de laatste dagen werd veel ijle haring gevangen en de schepen die kans zagen om voor het weekeinde aan de markt te komen met hun vangst zullen niet meer uitvaren voor deze visse rij zij worden gereedgemaakt voor de visserij in de Noord of op de Ierse Zee. VEILINGBERICHT BEVERWIJK BEVERWIJK, 5 oktober. Andijvie 8— 15, bloemkool 1752, bospeen 1530, sper ziebonen 65135, snijbonen 180210, pronkbonen 40—75, sla 7—28, waspeen 12 30, postelein 2250, komkommer 1233, tomaten 3098, selderij knollen 1125, prei 12—28, spruiten 45—95, witlof 72—132, groene kool 918, rode kool 717, aard beien 73114. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Temar, van Rochester, Zaandam: La Colina, Port Tal bot; Albanië, Sumatrakade; Murray, Norfolk; Albanië, Norfolk; Allagask, Norfolk; Diet, Hel- singborg; Egret, Liverpool; Baden, Halden; Odysseus, Riiga; Ank T., Aboe; Ahlhoern, Kingslyn, Velsen; Köln, Bremen; Mezenless, Riga; Hasseloe, Gefle, IJmuiden; Iselin, Lulea, IJmuiden; Westertoren, Rotterdam; Martha, Constanza; Tim S., Hemmoor, IJmuiden; Salomé, Rotterdam; Offskire 1, Harwich, IJ muiden; Gittelill, Barry; Spiekeroog, Oxelosund: Anna Henny, Swansea; Suerte, Archangel; Wilka, Rotterdam; Levensau, Waterford; Rote, Hallstavick. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Yew. mount, naar Spurren: Curro, Rotterdam; Spe», Swinemunde, IJmuiden; Weissenburg, Rotter dam; King Fisher, Harlingen; Helena Waller, Gent; Alstern, Rotterdam; Hada 2, Middelburg; Mare Liberum, Dagenham; Arabritt, Norden ham; Diet, Rotterdam; Ohlhorn, Hamburg, Velsen; Jonet, Boston, Koog a. d. Zaan; Irene S. Harlingen; Ahoy, Visby, IJmuiden; Mercantic, Rotterdam. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Birk, van Odda; Robox, Walkom Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Willemijn, naar Fowey; Andrea, Leith; Sabine Howaldt, Willemstad; La Colina, Port Talbot; Pioneer, Antwerpen; Tim S., Hemmoor, IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan).

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7