gaan naar hoop Wandelaars van Parijs in een week Amsterdam Japanse „Ik keizer dat Hirohito Geesink wint Toto-prognose - TRIUMPH DEALER Zwemindeling van series A. de Waard: J. Schut: Roeiseries bij de Olympische Spelen Haarlemmer H. Hekelaar (52) Ze wijzen wel eens naar hun voorhoofd Seref speelt bij Fenerbahce niet oudste deelnemer V anavond beginnen de World Series WOENSDAG 7 OKTOBER 1964 15 geen cent" contact met de jeugd" HARRY OOMEN Compensatie Velsen-Noord Joegoslavië in poule met Nederlandse waterpoloërs Duo Post-Pfenninger in Berlijn weer vooraan Everton nog drie punten op Chelsea achter Schutter Wielrennen A tletiek 2231133122311331233211232122331121123212233112122311331 (Van onze sportredactie) Mensen, die van groot belang zijn voor een vereniging, nauw vergroeid zijn met de club, zijn in de sport de terreinbeheerders. Zij werken rustig, verrichten veel en krijgen dikwijls ondank als loon. Dat wil ook bij amateurvoetbalclubs nogal eens voorkomen. Twee, die het ondervonden en nog merken zijn A. de Waard en J. Schut, respectievelijk actief voor VSV in Velsen en Bloemendaal. Zij weten de vervelende zijden van hun werk, maar genieten van de vreugde, die datzelfde werk toch ook in zo ruime mate biedt. Tijd voor het invullen van een toto of Lotto-formulier is er voor hen altijd. Dan worden de amateurverenigingen even vergeten en worden de kansen van de semi-profs afgewogen. Het VSV-terrein in Driehuis is in ver gelijking met het vorig seizoen aanzien lijk in kwaliteit gestegen. Hoe komt dat zo plotseling, wie is daar verantwoorde lijk voor? „Ik niet", zegt Arie de Waard afwerend en een verzoek om zijn toto prognoses wijst hij resoluut van de hand. „Voor de krant zeker, nou ik speel niet in de voetbaltoto. Ik houd me bij de Lotto. Daar kan je meer mee verdienen". Op onze vraag hoe veel hij er al mee verdiend heeft, ant woordt hij eerlijk: „Geen cent". Op de revers van zijn colbertjas prijkt een gouden speld, de eerste die VSV in zijn rijke geschiedenis wegschonk. De Waard vangt onze blik op en dan is het ijs gebroken. „Die speld heb ik niet al leen verdiend. Jan Weber had er veel meer verstand van dan ik. En al dië jongens die hebben geholpen", vertelt Arie in de VSV-kantine, waar zijn vrouw achter het buffet staat en voor koffie zorgt. „Midden in de nacht werd hij wel eens wakker en dan kreeg hij ineens een inval", vertelt mevrouw De Waard. Op het buffet staan twee lege conservenblikken met VSV erop. Daar moet geld in, geld om de nieuwe VSV- kantine en -kleedkamers te bouwen. Ook daarmee zal Arie de Waard het druk krijgen. Net zo druk als hij het heeft gehad met het opknappen van het terrein van VSV, waarvan hij nu al bijna 40 jaar lid is. Op een vergade ring waarin de slechte toestand van het VSV-terrein werd besproken en waarin het woord „verkopen" viel, kon Arie de Waard zijn mond niet houden: „Dat krijgen wij toch wel voor elkaar!" En het kwam voor elkaar, vooral dank zij de in de Vishal werkzame Arie de Waard. De Waard werd tot terrein knecht gepromoveerd en vormt met zijn vrouw een niet te scheiden deel van het „na-Telstarse" VSV. Terwijl De Waard toch zijn prognoses geeft, vertrouwt een VSV-bestuurder ons toe: „Weet u hoeveel Arie er mee verdient? Net zoveel als in de Lotto Go Ahead—DOS EnschedeADO Fortuna—DWS FeijenoordMW PSVSparta GVAVNAC AjaxHeracles 1 3 2 2 2 2 3 1 1 2 1 1 2 2 Terreinbeheerder zijn bij Bloemen daal betekent een veelomvattend werk; de heer Schut heeft het in negen jaar tijd regelmatig ondervonden. Maar deze „vijftiger" zou dit deel van zijn leven voorlopig niet willen missen. Het con tact, dat hij met de jeugd heeft, is voor hem een belevenis, die enorm is. Hij heeft overigens veel moeilijkheden ondervonden bij de uitoefening van zijn taak op het fraaie sportcomplex van Bloemendaal. Aangezien Schut als een van zijn stelregels heeft „moeilijkheden zijn er om te overwinnen" is de taak toch nooit onaangenaam. Het blijft in teressant, ook al lijkt het alsof het resultaat van het eigen werk nauwelijks wordt gewaardeerd. De jeugd bijvoor beeld wil zich wel eens weinig gelegen laten aan de onder het beheer van de heer Schut staande goederen en velden. Bloemendaals terreinbeheerder werkt niettemin verder op een wijze, die de amateurvereniging baat. De verwoede aanhanger van Bloemendaal èn het amateurisme (principiële bezwaren te gen het betaalde voetbal), die zelf de voetbalsport nooit beoefend heeft, blijft dan ook op het veld óf in de kantine aanwezig. Hij is een vertrouwd man geworden, niet alleen voor de spelers van de eigen vereniging, maar ook voor de geregeld terugkerende voetballende bezoekers. Het invullen van het totoformulier ge beurt in de vrije tijd (de heer Schut is behalve terreinbeheerder bovenal eigenaar van een schoonmaakbedrijf). Dan maakt de tegenstander van het be taalde voetbal wel het*wekelijkse „gok je". De prognoses van de heer Schut staan in het eerste rijtje, die van de heer De Waard in het tweede. TelstarSittardia 3 3 VWEindhoven 3 2 RBCDe Volewijckers2 2 ElinkwijkExcelsior2 2 Blauw Wit—Enschedese Boys 2 1 Holland SportVolendam 1 2 Advertentie voor Haarlem en Omstreken AUTOBEDRIJF LANGE MOLENSTRAAT 12 - TEL. 19000 De tegenstanders voor de Nederlandse roeier» in de series zijn bekend. De loting had het volgende resultaat: Vier met stuurman: tweede serie: Egypt», Italië, Nederland (Laga-NJord), Nieuw Zeeland, Noord Korea, Noorwegen. Twee zonder stuurman; eerste serie: Austra lië, Zwitserland, Japan, Nederland (Blaisse- Veenemans), Amerika. Vier zonder stuurman; tweede serie: Argen tinië, Engeland, Amerika, Nederland (Nereus- Willem 3 comb.), Italië. Dubbel twee; tweede serie: Australië, Neder land (Alwin/Bots), Japan, Mexico, Rusland. Skif; eerste serie: Australië, Nederland (Groen), Tsjecho Slowakije, Duitsland, Mexico. Twee met stuurman; eerste serie: Oostenrijk, Amerika, Nederland (Rouwe-Hartsuiker), Tsje cho Slowakije, Zwitserland, Duitsland. ft Van onze sportredactie) „Ze wijzen wel eens naar hun voor hoofd, als ze me voorbij zien gaan". Herman Hekelaar, een 52-jarige inwoner van Haarlem, die door radheid in zijn spreken een Amsterdamse afkomst dui delijk maakt, zegt het zonder wrok. Hij loopt al zo lang in een hoog tempo vele kilometers en ziet al zo lang verbaasde gezichten bij de mensen, die hij passeert of tegenkomt. Zaterdag loopt hij in 2e- organiseerd verband en dan is bij velen onbegrip overgegaan in bewondering. Want zeven dagen achtereen zal Heke laar als oudste deelnemer aan de lange afstandmars Parijs-Amsterdam (525 km) in een stevig tempo wandelen. „Gewel dig" is zijn oordeel over dat deelnemen. „Groots" is de mondelinge stempel, die twee andere deelnemers op de tocht drukken. Twee Velsennoorders: Lieuwe Schol en Piet Mulder. Tweeëndertig mannen reizen deze week naar Parijs om daar op de eerste minuut van zondag 11 oktober het nachtelijke Pa rijs te verlaten en daarmee de wandel tocht te beginnen. Vijfhonderdenvijfen- twintig kilometers zijn voor hen de zware opdracht. De humor van minder sportie- ven verwerkt in de opmerking „er is een goede treinverbinding tussen Parijs en Amsterdam" gaat aan hen voorbij. 7,ij hebben wilskracht, lichamelijke gezond heid en enthousiasme samengebundeld tot een geheel, die de wandeltocht tot een groot sportief gebeuren maakt. De eerste etappe van de monsterwandel tocht van Parijs naar Montdidier is 103 kilometer. De volgende dagen varieert de afstand van 67 tot 80 kilometer. De laat ste dag, zaterdag 17 oktober, wordt vijftig kilometer, van Utrecht naar Amsterdam afgelegd. Zeveneneenhalve kilometer per uur is de gemiddelde snelheid. De organi satie berust bij de Amsterdamse vereni- IDe oudste deelnemer aan de afstands- j mars Parijs-Amsterdam, de 52-jarige Haarlemmer Hekelaar. ging L.A.T. (de Lange Afstand Tippelaars). Herman Hekelaar is van 1946 tot 1954 lid geweest van die Amsterdamse vereni ging. Hij had het er bijzonder gezellig, omdat wandelaars na een forse mars ge zelligheid weten te maken, ook met een drankje, dat niet zonder meer geassoci eerd wordt met hun sport. Hekelaar werd in 1954 lid van Onder Door in Haarlem en is daar sindsdien de opmerkelijkste loper. Opmerkelijk was ook, wat hij op twaalf- dertienjarige leeftijd als kennis making met de atletieksport zag. Hij liep rondjes op een veld, talloze malen, liep vaak blauw aan en werd dan met schrik door een gymnastiekleraar van zijn school van het veld weggehaald. Dat was een ongezonde kennismaking, maar het begin van zijn onverklaarbare neiging tot de lange afstand. „Op mijn eenentwintigste jaar ben ik in het wandelen compensatie gaan vinden voor de beslommeringen, die de werkda gen mij opleverden". De heer Hekelaar heeft een kwekerij sedert zijn achttiende jaar. ,,'s Morgens vroeg of 's nachts is het fantastisch buiten. Het uren lopen geeft een enorme voldoening. Het is de energie die mij fit aan het werk doet gaan. Ik heb niet meer dan zes uur slaap nodig". Na de oorlog is het wandelen in vele vrije uren overgegaan in het lopen van lange afstandmarsen door een lidmaat schap bij een vereniging. Vierdaagsen wer den tot een trainingstocht. Leeuwarden Amsterdam; BrusselRotterdam en mar sen in Engeland (100 mijl en langer) wa ren de doelen van die training. Parijs Amsterdam gaat nu een kroon worden op dat vroegere wandelwerk. „Het is gewel dig, je bent een van de ruim dertig geselec teerden, die geschikt zijn verklaard voor de tocht. Dat is enorm voor iemand van mijn leeftijd" (52). In Velsen-Noord is de veertigjarige Lie- we Schol ook al iemand, die na de oorlog met afstandstochten is begonnen. De ge meenteambtenaar, lang en zeer slank, is een van de beste lopers in ons land. Als atleet van Suomi in wedstrijden van 5 en 10 km ontging hem het succes, dat er wel De zwemindeling van de series, waarin Ne derlandse zwemmers en zwemsters uitkomen, ziet er als volgt uit: Heren. 400 meter vrije slag (14 oktober), zeven series, de acht besten gaan over naar de finales: derde serie: Lundin (Zweden), Johan Bontekoe (Ne derland), Durrett (Noord-Rhodesië), Echevarria (Mexico), Nelson (VS), Nivikov (Rusland), Aad Oude (Ned.), Van der Maath (Argentinië). 200 meter vlinderslag (16 oktober), vijf series, de 16 besten gaan over naar de halve finales, die op 17 oktober worden gehouden): vierde serie: Fotin (Rusland), Dick Langerhorst (Ned.), Riker (VS), Altamirano (Mexico), Deckardt (Oostenrijk), Platzeck (Duitsland) en Jenkins (GB). 200 meter schoolslag (13 oktober), vijf series, de zestien besten gaan over naar de halve finales (14/10): eerste serie: O'Brien (Australië), Dennerlein (Italië), Hai (Vietnam), Tretheway (VS), Katzur (Duitsland), Zablith (Brazilië), Wieger Mensonides (Ned.). Tweede serie: Hen- ninger (Duitsland), Jalma Ani (Philippijnen), Prokopenko (Rusland), Lenkei (Hongarije), Ton kin (Australië), Chenaux (Porto Rico), Hemmy Vriens (Ned.). 400 meter individuele wisselslag, vier series, de acht besten gaan over naar de finale op 14 okotober: derde serie: Jan Jiskoot (Ned.), Fox (Noord-Rhodesië), Saari (VS), Suvanto (Fin land), Kosztolanczi (Hongarije), Pfeiffer (Duits land), Hernandez (Mexico). Estafette 4 x 200 meter vrije slag (17 oktober), de acht besten gaan naar de finale op 18 ok tober: eerste serie: Italië, Duitsland, Rusland, Peru, Canada, Mexico, Japan en Nederland. Series 4 x 100 meter wisselslag (15 oktober), twee series, de acht besten gaan over naar de finale op 16 oktober: eerste serie: Peru, Brazilië, Maleisië, Rusland, Japan, Nederland, Duitsland, Groot Brittannië. Series 4 x 100 meter vrije slag (13 oktober), «cht besten over naar de finale op 14 oktober; eerste serie: Frankrijk, Japan, Hongarije, Ne derland, Mexico, Spanje, Australië. 200 meter rugslag (11 oktober), de zestien besten gaan over naar de halve finales op 12 oktober: eerste serie: Verbauwen (België), Osumi (Japan), Hutton (Canada), Henri van Osch (Ned.), Bennett (VS), Kraus Jensen (Dene marken) en Eu (Maleisië). Tweede serie: Dietze (Duitsland), Mazanov (Rusland), Fukushima (Japan), Byrom (Australië), Jan Weeteling (Ned.), Gulyas (Hongarije), Chenaux (Porto Rico). Dames. 100 meter vrije slag (12 oktober), zes series, de zestien besten gaan over naar de halve finales; eerste serie: Stewart (Canada), Grunert (Duitsland). Urakami (Japan), Winnie van Weer denburg (Ned.), Lim (Korea), Beneck (Italië) en Ellis (VS). Tweede serie: Lallande (Porto Rico), Toos Beumer (Ned.), Rockembach (Ve nezuela), Keen (GB), Hagberg (Zweden), Sauni (Italië) en Schumacher (Duitsland). Derde serie: Lafvert (Zweden), Erica Terpstra (Ned.), Sacchi (Italië), Turoczy (Hongarije). Bystrova (Rusland), Vivanco Roca (Peru) en Wilkinson (GB). 200 meter schoolslag (11 oktober) 4 series, de acht besten gaan over naar de finale (12 ok tober); eerste serie: Klenie Bimolt (Ned.), Har ding (Porto Rico), Yamamoto (Japan), Hazle- ton (VS), Kovacs (Hongarije), Urselmann (Duits land) en Ruygrok (Australië). Tweede serie: Prumenschikova (Rusland), Egervari (Hongarije), Barnetson (Australië), Grimmer (Duitsland), Greta Kok (Ned.), Peper (Argentinië), Enfield (GB). Vierde serie: Haddon (Nieuw Zeeland), Slattery (GB), Truus Looys (Ned.), Ji (Hong kong), Filippovits (Oostenrijk), Morizane (Japan). 100 meter vlinderslag (14 oktober) vijf series, de zestien besten gaan over naar de halve finales (15 oktober) eerste serie: Brunner (Duits land), Ellis (VS), Takahasni (Japan), Mcgill (Australië), Gegan (GB), Adrie Lasterie (Ned.), Tay (Maleisië). Derde serie: Daviatova (Rus land), Lallande (Porto Rico), Humenuk (Canada), Ada Kok (Ned.), Wood (Rhodesië), Egervari (Hongarije) en Pyrhonen (Finland). 100 meter rugMag (13 oktober) vier series, de zestien besten gaan over naar de halve finales: tweede serie: Kihara (Japan), Duenkel (VS), Balla (Hongarije), Weir (Canada), Savelieva (Rusland), Seitz (Oostenrijk), Beb Weeteling (Ned.), Michaelsen (Denemarken). Derde serie: Hardikg (Porto Rico), Ferguson (VS), Ria van Velsen (Ned.), Lewis (GB), Rockenbach (Vene zuela), Borie (Frankrijk), Nerger (West-Duits- land), Dayman Australië). Vierde serie: Schmidt (Duitsland), Mihaylova (Rusland), Caron (Frank rijk), Duncan (Australië), Chun (Korea), Corrie Winkel (Ned.), Norfolk (GB) en Peper (Ar gentinië). 400 meter wisselslag persoonlijk (15 oktober) vier series, de acht besten gaan naar de finale op 17 oktober. Tweede serie: Randall (VS), Harltng (Porto Rico), Castane (Spanje), Blank (Duitsland), Adrle Lasterie (Ned.), Hounsell (Canada). Derde serie: Ezaka (Japan), Johnson (GB), Mcgill (Australië), Holletz (Duitsland), Betty Heukels (Ned.), Strange (Denemarken). Vierde serie: Kennedy (Canada), Ljunggren (Zweden), Marianne Heemskerk (Ned.), Murphy (Australië), De Varona (VS), Belmar Bohigas (Mexico), Matsuda (Japan). 400 meter vrije slag (17 oktober) de acht besten gaan naar de finale op 18 oktober. Eerste serie: Frank (Hongarije), Ineke Tigelaar (Ned.), Duenkel (VS), Kikutani (Japan), Houn sell (Canada), Pacifici (Italië), Grunert (Duits land). Tweede serie: Lilja (Zweden), Beb Weeteling (Ned.), Thompson (Canada), Ustinova (Rusland), Sillett (GB), Herford (Australië), Saint (Italië). 4 x 100 meter vrije slag estafette (14 oktober) de acht besten gaan naar de finale (15 oktober) Eerste serie: VS, Zweden, Japan, Nederland en Canada. 4 X 100 meter wisselslag estafette (16 oktober) de acht besten gaan naar de finale (18 oktober). Eerste serie: Australië, Rusland, Nederland en Japan. Piet Mulder (links) en Lieuwe Schol (rechts) trainen in Velsen-Noord. ftMMMMMfWWMMIMIWIIIftilllflMfWtflMMMMMMIMMMlMMfMlIIMiMMI komt bij deze afstandstochten. De be schrijving door Jan Blankers van het wandelen heeft hem aangezet tot zijn sport. AmsterdamLeeuwarden was in 1947 zijn eerste tocht. „Dan kom je in een groepje. Het pakt je en je bent enthou siast. Je blijft het doen, hoe dan ook. Het geeft voldoening". Piet Mulder is ook Velsennoorder. Jon ger (29) dan Schol, acht jaar actief als wandelaar, ook lid van Suomi en trai ningspartner van Schol. Samen liepen zij evenals Hekelaar dit jaar de century-loop in het Engelse Leicester (100 mijl), een top in hun jaarlijkse sportseizoen. Een top, die door ParijsAmsterdam wordt overtrof fen. „Dat moet ik redden, ook al omdat het in Engeland zo goed ging", vindt Mul der. Hij is in zijn diensttijd uit verveling met het lopen begonnen. De afstand werd steeds groter. Waarom? Ja waarom, Piet Mulder geeft er geen antwoord op. 'Hij doet het, beoefent zijn sport, vindt er vol doening in en vraagt zich verder niets af. De plaatwerker-lasser komt wilskrachtig aan de start. De intocht in Amsterdam waarvoor de voorbereidingen talrijk zijn, wil hij meemaken. Hij zegt het helder ge formuleerd, met een krachtige stem, die evenredig is aan zijn wil. Het Nederlands waterpolo-zevental is bij de groepsindeling, die door het FINA- bestuur bij loting is vastgesteld, terecht gekomen in een poule van vier landen tezamen met Joegoslavië, de Verenigde Staten en Brazilië. Besloten werd de regle menten te handhaven en de ploegen van Italië, Rusland, Joegoslavië en Hongarije als groeps-„aanvoerders" over de 4 poules te verdelen. Daarna kwamen de groepen als volgt uit de bus: Groep a: Italië, Roemenië en Japan; groep b: Rusland, Australië en Duitsland; groep c: Joegoslavië, Verenigde Staten, Brazilië en Nederland; groep d: Honga rije, België en Egypte. Het programma van het Olympische waterpolotoernooi werd voor Nederland als volgt vastgesteld: Zondag 11 oktober: Nederland-Brazilië. Maandag 12 oktober: Joegoslavië-Neder- land. Dinsdag 13 oktober: Verenigde Staten- Nederland. De nummers 1 en 2 van elke groep gaan over naar twee nieuwe groepen van vier voor de halve finales, waarbij de reeds gespeelde wedstrijden blijven meetellen voor de stand. Vervolgens gaan de twee hoogste teams van elke groep over naar de finale-poule, waarvoor dezelfde regel geldt. Het elftal van de Turkse kampioen Fe nerbahce, dat vanavond in Istanboel de returnwedstrijd in de eerste ronde van het Europees bekertoernooi tegen DWS speelt, zal het zeer waarschijnlijk zonder aanvoer der Seref moeten stellen. De Turk heeft zijn linkervoet geblesseerd. Het elftal van Fenerbahce zal er als volgt uitzien: doel: Ali., achter: Sukru en Ismail., midden: Yildirin, Ozer of Osman en Ali Ihsan, voor: Ogun, Birol, Senol, Ziya en Aydin. Het elftal van DWS zal waarschijn lijk gelijk zijn aan het elftal, dat de Tur ken in de eerste ontmoeting met 3-1 de baas bleef. Vanmorgen vertrok van Schiphol een chartertoestel van Martin's Air Charter met nog meer supporters. Onder die sup porters bevonden zich enkele vooraan staande figuren uit de Nederlandse voet balwereld: scheidsrechter Leo Hom, sta dion-directeur D. Bessem en dr. Hans Tetz- ner. Ook Joop Butter van Go Ahead bevindt zich onder de passagiers. Hij is nog danig overstuur na de botsing met Ensche- de-doelman Lagarde. Het bestuur van de Deventer club heeft gemeend Butter dit snoepreisje te moeten aanbieden om hem moreel te helpen over zijn mogelijke zelf verwijt heen te komen. Van een directe TV-reportage naar Ne derland zal vanavond om technische re denen geen sprake zijn. Wel echter heeft de NTS Coen Verhoef en Ruud van Bu ren naar Istanboel gezonden voor het op nemen van een film. Donderdagochtend hopen zij daarmee zo snel mogelijk naar Nederland terug te vliegen. Diezelfde avond om 22.35 uur zullen de kijkers dan een filmverslag van de wedstrijd kunnen zien. De reportage zal vermoedelijk 15 a 20 minuten in beslag nemen. Wel echter zal Nederland vandaag het verloop van de wedstrijd die om 19 uur begint aan de radio kunnen volgen. Ir. Ad van Emmenes zorgt voor het verslag. Vanavond begint in St. Louis één van de populairste sportgebeurtenissen in de Verenigde Staten: de World Series. Deze officieuze wereldkampioenschappen honk bal voor profs die hoogstens zeven wed strijden tellen, gaan dit jaar tussen de St. Louis Cardinals en de New York Yankees, de kampioenen van de twee afdelingen, waarin de bestbetaalde ploegen van de VS zijn ondergebracht. De deelname van de Cardinals bracht grote vreugde in St. Louis, dat in 18 jaar geen kampioen kon begroeten. Dit keer behaalden de Cardi nals de titel in de laatste van de 162 competitiewedstrijden. De Yankee fans zijn wel aan de World Series gewend: voor de vijfde achtereenvolgende maal behaalden hun favorieten het kampioen schap, dat hun sinds 1948 slechts twee maal ontging. Het vorig jaar werden de Yankees in de WS verslagen door de Dodgers. Na de vijfde nacht van de zesdaagse van West-Berlijn heeft het Nederlands-Zwit serse koppel Peter PostFritz Pfenninger de leiding heroverd. Het tweemaal maakte dinsdagnacht de ronde achterstand op Freddy EugenHans Junkermann (Dene- marken-Duitsland) goed, door een ploegen- wedstrijd over één uur te winnen. Boven dien viel Pfenninger diens zoveelste auto ten deel De stand luidde woensdagmorgen. 1. PostPfenninger (Ned.-Zwits.) 245 pnt., 2. EugenJunkermann 160 pnt., 3. op één ronde: RenzGrossinlinghaus 248 pnt., 4. op twee ronden: BoelkeRoggendorf (Did.), 5. Willy AltigMay (op drie ronden) 316 punten. Everton bereikte in de rangschikking van de Engelse eerste divisie de tweede plaats met een achterstand van drie pun ten op het leidende Chelsea. In een van de vijf League-ontmoetingen won Ever ton moeizaam met 2-1 van Aston Villa. Leicester, zonder de Schotse internatio nals Frank Mclintock (overgedaan aan Arsenal) en Dave Gibson (geschorst), was desondanks te sterk voor het bezoekende Blackpool en zette een achterstand van 1-2 bij rust om in een uiteindelijke 3-2 zege Tottenham Hotspur won gemakkelijk met 3-0 van Fulham. Alle doelpunten wer den in de eerste helft gescoord. Het was een onfortuinlijke avond voor Fulham. Johnny Haynes, binnenspeler van het En gelse elftal, werd volkomen in bedwang gehouden door de vroegere Fulham-speler Alan Mullery. Arsenal verloor met 3-0 van Nottingham Forest en Burnley en Man chester United speelden gelijk. „Ik hoop, dat Anton Geesink voor uw morgen een beetje wrang op de schietbaan land de gouden medaille zal winnen' zei keizer Hirohito tijdens een receptie ten pa- leize tegen de Nederlandse ambassadeur in Tokio, de heer N. de Voogd. Denkende aan de Japanse hoffelijkheid antwoordde de heer De Voogd „maar keizerlijke ma jesteit, het zou toch de trots van uw volk strelen wanneer Akio Kaminaga als over winnaar te voorschijn zou komen?" De keizer schudde echter het hoofd en zei „Neen, neen, het zou mij persoonlijk zeer veel genoegen doen als Anton Geesink zou winnen" en hij voegde eraan toe „Ik hoop dat u deze boodschap aan Geesink zult willen overbrengen." Anton Geesink, die tijdens de training in de keizerlijke dojo deze woorden hoorde zei even hoffelijk „ik zal proberen keizer Hirohito niet teleur te stellen". Schutter Joop van Domselaar vormt een één-mansploeg in de Nederlandse Olympi sche afvaardiging naar Tokio en „dat kun je soms wel merken," zei hij woensdag- te Asaka. Zijn maandagavond in de Ja panse hoofdstad aangekomen chef d'équi- pe de overste J. Cramer, bevestigde dit. „Geen enkele maal nog is er eens iemand van de officials hier komen kijken en neem nu vandaag.... er is vanmiddag een re ceptie bij de Nederlandse ambassadeur en dat betekent dat we vroeger terug moeten dan normaal. Waarom stellen ze ons op zo'n dag nu niet een auto beschikbaar? De bus gaat hier precies op tijd weg en de volgende pas twee uur later. Daarmee zijn we te laat voor de receptie in het Olympisch dorp terug." De voorlopige achtervolgingsploeg wiel rennen bestaande uit Jaap Oudkerk, Cor Schuuring, Gerard Koel en Theo Nikkesen, heeft dinsdag de 4.000 meter in vol tempo gereden. Van het kwartet draaiden Koel en Nikkesen niet zo best, maar toch bleef de zeer goede tijd van 4. min. 39 sec. op de chronometers staan. Vooral Jaap Oud- kerk had bijzonder sterk gereden. Het ligt nog altijd in de bedoeling van Derksen om Henk Cornelisse in de achtervolgingsploeg te gaan proberen. Groot feest was er woensdag in het damesdorp, waar de meisjes onder elkaar de verjaardag van atlete Joke Bijleveld vierden. De verspringster werd 24 jaar en kreeg in de morgenuren al een aubade in ontvangst te nemen van een Japans koor, dat met enthousiasme zij het niet welluidend „happy birthday to you" zong. Het ziet er naar uit dat in de toe komst de 80 meter horden voor dames van het Olympisch programma gaat ver dwijnen. Dinsdag, tijdens de vergadering van de Europacommissie, hebben de le den aan het bestuur van de IAAF (Inter nationale Atletiek Federatie) het advies gegeven dit nummer te vervangen door 100 meter horden. Paardensport. De Nederlandse ruiter Anton Ebben op Kairouan is gisteren tweede geworden op een internationaal concours hippique in het overdekte Wem bley stadion te Londen.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 15