fc^l% l&V »J;V* 21 Via HERFST naar WINTER Koele hoofden warme voeten 20 WOENSDAG 7 OKTOBER 1964 i»*A H, Bont Is een heel belangrijke garnering deze winter. Het danst langs de zomen, de manchetten, de kragen. Maar natuurlijk zjjn er ook complete mantels van, voor ieder die het zich kan permitteren. Hier is een luipaardjas van Dior afgezet met mink. Let u eens op de modieuze uit voering van de jas. Hij is gevoerd met leer. Bij Castillo heeft de vrouw allereerst thuis de broek aan. Voor een gezellig praatje met de gasten rond-de haard ontwierp hij deze kanten etage-pantalon met zwart flu welen tuniek. Ook de slippers zijn van het laatste materiaal. Een barokke gouden ketting siert deze extravagante, maar bijzonder fraaie creatie. Lange laarzen zijn er deze winter niet meer bij. De kuit- en lieslaarzen zijn eenparig door de Parijse schoen ontwerpers afgezworen. De modellen reiken niet hoger 'dan tot de kuit of de enkel. Roger Vivier tekende voor dit enkellaarsje van krokodilleleer. RECHTS: Roodkapje had er niet lieftalliger bij kunnen lopen in deze creatie van Jacques Heim. Het is een cape voor argeloze jongedames, die nergens een boze wolf zien. In de wollen stof is een hanepoot-dessin verweven. De tuniek, die er net onder uit steekt is paars. De kousen weer van hetzelfde dessin als de cape. LINKS: „Snobissimo" doopte de be roemde Parijse kapper Alexandre dit kouwelijke kapsel. De naam is ont leend aan een boek van de Franse auteur Pierre Daninos, waarin het snobisme op de hak wordt genomen. De heer Alexandre neemt zijn crea tie nochtans zeer ernstig, want hij stelt zich voor dat heel wat dames er deze winter mee rond zullen gaan lopen. PARIJS IS NIETS TE DOL! Parijs houdt het hoofd koel deze winter. Al vriezen ons de oren van het hoofd, we zullen en moeten met een kort koppie de winter in. De ver enigde figaro's hebben besloten er eens flink de schaar in te zetten. En of dat nog niet genoeg is, moet ook onze nek nog worden uitgeschoren. Maar we zijn natuurlijk wel wijzer óm aan die gril mee te doen. We houden het fijn zoals het was. En dat is dan misschien niet hoogst modern, maar wel lekker warm. Eerlijk gezegd ligt de schuld ook niet bij de kappers, maar bij de hoeden- ontwerpers. Die maakten dit jaar leuke kleine, platte mutsjes en petjes, dat je er met de beste wil van de wereld geen bol kapsel onder kwijt kan. Een andere overweging die kan hebben meegespeeld is, dat we deze winter zo warm worden ingepakt in bont, dat het een koud hoofd best kan lijden. Hoe het ook zij, Parijs is niets te dol. Het huiverig hoofd van dit jaar vindt een warme tegenhanger in de voeten en benen, die door de couturiers met veel zorg worden aan- en omkleed. Voor de tieners zijn er kleurige ge breide kousen. En de jonge vrouw kan zich te buiten gaan aan pantalons. In driekwart knie of lange uitvoering. De voeten steken daarbij in kokette enkel- laarsjes van exclusief slange- of kroko dilleleer. Zelfs in de avondkleding dui ken de pantalons op. Dan zijn ze van ruisend kant of brokaat. Blijft het na tuurlijk de vraag of de vrouw zich die dolle mode laat aanpraten. Waarschijn lijk geven de meesten er de voorkeur aan met beide (ongepijpte) benen op de grond te blijven staan.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 21