Aantal gemeenten in ons land sterk verminderd Met wat slagroom doet u wonderen! HVB-voorzitter waarschuwt tegen verruwing op sportveld SCHRIJVENDELEZERSSCHRIJVENDELEZERSSCHRIJVEN o n Zacht en héééél veel papier Overweg in autoweg zal extra worden beveiligd Afdeling van Politeia in Nederland NAM gaat boren in Exloo en Anlo Vier burgers vingen bromfietsdief Eis van drie jaar tegen oplichter Amsterdam stimuleert doorschuiving in woningvoorraad v. DUIYENB0DEN N.Y. VRIJDAG 9 OKTOBER 1964 13 Bemelen met 198 inwoners de kleinste Meer dan 100 oplichtingen leverden hem 80.000 op Vla-flip, pudding, koffie, cake, vrucfltenalles wordt nog lekkerder en nog gezelliger met slagroom. (Tomatensoep ook, met een wolkje ongeklopte slagroom.). Vraag morgen zo'n „huiselijk" flesje slagroom aan uw melkman! Dames van De Blinkert handballen in Twello Noordkoreaanse ploeg al naar land terug Doodstraf Verolme is niet duur Hoe zit dat nu Dierenleed aluminium jaloezieën Waterpolozeventallen in de bekercompetitie Waterpolocompetitie in de KNZB-kring Haarlem Waar de keizer te voet gaat mag best de koninklijke rol hangen die juist nu zo democratisch geprijsd is! king size Een vorstelijk zacht, Zweeds comfort met m-e-e-r velletjes en nog v-e-e-l m-e-e-r zachtheid. De extra dikke King Size rol met vijfhonderd (500!) velletjes 58 cent king size made in sweden In witrosegeel en groen verkrijgbaar Nederland telt nu 879 gemeenten, tegen 1054 in 1939. Dit blijkt uit de CBS-publi katie ..Bevolking der gemeenten van Ne derland op 1 januari 1964". De kleinste gemeente (Bemelen in Lim burg) telt 198 inwoners. Daarnaast heb ben nog twaalf andere gemeenten minder dan vijfhonderd inwoners voor 59 ge meenten lag het inwonertal tussen vijf' honderd en duizend, voor 141 tussen dut zend en tweeduizend, voor 305 tussen tweeduizend en vijfduizend voor 219 tus sen vijfduizend en tienduizend en voor 140 tussen tienduizend en twintigduizend. Van de 101 gemeenten met meer dan twintigduizend inwoners waren er 64 met minder dan vijfduizend inwoners, 23 met een inwonertal tussen vijftigduizend en honderdduizend terwijl veertien gemeen' ten meer dan honderdduizend inwoners telden, waarvan vier meer dan tweehon derduizend. Vergeleken met de situatie voor de laatste wereldoorlog blijken zich in de sedertdien verstreken 25 jaar belangrijke verschuivingen te hebben voorgedaan. Op 1 januari 1939 waren er nog maar 53 ge meenten met meer dan twintigduizend in- woners en slechts zeven met meer dan honderdduizend. In 1939 woonde nog achttien percent van de bevolking in gemeenten met minder dan vijfduizend inwoners tegen meer elf per cent per 1 januari 1964. Ook voor de ge meenten van vijfduizend tot twintigduizend liep dit percentage iets terug (van dertig tot negentwintig percent). Daartegenover steeg het percentage der bevolking in ge meenten van twintigduizend tot honderd duizend inwoners van vierentwintig tot ne genentwintig percent en in die boven hon derdduizend inwoners van achtentwintig tot tweeëndertig percent. Voor deze categorie is er de laatste ja- De rijkswaterstaat en de Nederlandse Spoorwegen gaan samen iets doen aan een betere beveiliging van een hinderlijk ob stakel op de autoweg Amsterdam-Utrecht de overweg nabij Nieuwersluis.Hoewel el ke dag slechts twee goederentreinen deze overweg in het goederenlijntje Breukelen Aalsmeer-Amsterdam-Zuid passeren is het risico voor ongelukken toch aanzienlijk omdat automobilisten te laat de knipper lichten zien. Vooral bij mist zijn er vaak kettingbotsingen. Bij mistig weer zullen manschappen van de rijkspolitie op verzoek van de spoor wegen het verkeer op de naderende trein attent maken. Dit is slechts een overgangs maatregel, want het plan van rijkswater staat en spoorwegen komt neer op eep uitbreiding van de automatische beveili ging. Nu staat er aan weerszijden van de overweg op 240 meter afstand een waar- schuwingslicht. Vooral bij mist zien auto mobilisten dat te laat, waardoor vaak ket tingbotsingen en andere ongelukken gebeu ren. Volgend jaar komen er aan weerszijden van elke rijbaan gele knipperlichten op 600 350, 240 en 120 meter en ter plaatse van de overweg links en rechts van elke rij baan een extra paal met twee afwisselend knipperende rode lichten op een hoogte van ongeveer vijf meter. Onder de gele knipperlichten worden borden geplaatst verlicht met witte lampen, die synchroon werken met de knipperlichten. Snelrijdende autobestuurders zullen dan niet meer door een rood knipperlicht worden verrast. Zij zien tevoren al de gele knipperlichten. Na dat de trein is gepasseerd, blijven de waar- schuwingslichten nog 40 seconden bran den om stilstaande of vertraagde files op gang te laten komen zonder botsingen met achterop komend verkeer. Het is de bedoeling achtereenvolgens bij veertig andere overwegen ook dergelijke voorwaarschuwingen te plaatsen. Studenten van de katholieke universiteit te Nijmegen hebben een plaatselijke afde ling opgericht van de landelijke socialis tische studentenvereniging .Politeia". Er hebben zich tot dusver vijftien leden op gegeven, die in werkgroepen zijn inge deeld. Ook enkele in Nijmegen studerende Surinamers en Antillianen willen tot de vereniging toetreden. De initiatiefnemers, drie ouderejaars studenten, zeggen dat zij hun werk niet in strijd achten met het in 1954 versche nen mandement. Zij hebben in dat opzicht nog geen reacties uit kerkelijke of univer sitaire kring gekregen. De Nederlandsche Aardolie Maatschap pij gaat boren in de Drentse dorpen Exloo en Anlo. In het voorjaar heeft de N.A.M. hier al enkele seismografische boringen verricht. De resultaten hiervan zijn vermoedelijk van dien aard, dat men tot exploitatiebo ringen wil overgaan. Door het doortastende optreden van vier Utrechtse straatmakers heeft recherche in Utrecht een zeventienjarige bromfietsdief kunnen achterhalen en later nog drie jeug dige helpers ingerekend. Op weg naar zijn werk stapte de jongen gisteren op een gloednieuwe bromfiets, die tegen de muur stond. Twee rechercheurs probeerden in hun auto de jongeman klem te rijden, maar hij wierp de bromfiets te gen de grond en ging aan de haal. Vier straatmakers, die in hun auto op weg wa ren naar Breukelen, namen de achtervol ging van de politie over en reden de vluch tende jongeman na een dolle rit klem. ren evenwel een geringe teruggang (in 1959 nog drieëndertig percent). De veer tien gemeenten boven honderdduizend tel len thans tezamen 3,8 miljoen inwoners de 23 met vijftigduizend tot honderddui zend inwoners 1,4 miljoen. De grootte der gemeenten, wat betreft het grondgebied, loopt sterk uiteen De zui delijke IJsselmeerpolders, de Noordoostpol der, Apeldoorn en Ede zijn met respectie velijk 537, 464, 340 en 320 vierkante kilome ter oppervlakte (land) het meest uitge strekt; de gemeente Nieuwpoort heeft het kleinste grondgebied en omvat slechts 0,39 vierkante kilometer. Voor het plegen van 117 oplichtingen, die een kok uit Den Haag tussen de 70.000 en 80.000 gulden hadden opgeleverd, eiste de officier van Justitie bij de Haagse rechtbank tegen deze 56-jarige man drie jaar gevangenisstraf en terbeschikkingstel ling van de regering. De kok is reeds tien keer wegens op lichting veroordeeld. Op een vraag van de president wat hij met al dat geld had ge daan. antwoordde de kok: „Het is niet zo moeilijk geld uit te geven, maar wel om het bij elkaar te krijgen. Ik houd van lek ker eten, bromfietsrijden en eendjes voe ren." Vooral in nachtclubs had hij veel geld verteerd. „Dat was ik zo gewend, want in Soerabaja had ik indertijd altijd feestjes met de burgemeester," beweerde hij. De verdachte bezat een heel boek met adressen van personen die nogal gemak kelijk te bewegen waren geld voor lief dadigheid af te staan. Daarin stonden o.a. de namen van geestelijken in Den Haag en Rijswijk, een tandarts in Delft, een di recteur in Schiedam, een inwoner van Rot terdam die f 8.000 lichter werd gemaakt, en een ander die f 14.000 afstond. Zelfs een psychiater was niet aan het impone rende verhaal van verdachte ontkomen en had hem f 500 verschaft. „De mensen zijn allemaal zo goedgelo vig en hebben meestal zoveel geld dat zij een gemakkelijke prooi zijn voor een op lichter zoals ik er een ben," zei de ver dachte. „De duivel speelt met mij en ik wend me vol afschuw af van mezelf." „Het bedriegen zit u in elk geval in het bloed," constateerde de president. .Dertig jaar geleden bent u er al mee begonnen!" Verdachte zei, dat hij er nu wel genoeg van had, maar de officier wil de dat niet geloven. De verdachte had een aantal Haagse jongemannen als helpers. Eén van hen stond eveneens terecht. Hij had in Den Haag, Rijswijk en Rotterdam enkele adressen bezocht, hetgeen hem on geveer 10.000 had opgeleverd, waarvan» de helft aan de kok was afgedragen. Ook deze jongefnan was ..rgteds eerder veroor deeld, zodat de officier van Justitie tegen hem een jaar gevangenisstraf eiste en ter beschikkingstelling van de regering. Op 22 oktober zal de rechtbank uitspraak doen. Advertentie De Blinkert-handbaldames ondernemen zondag de verre reis naar Twello om daar veertig minuten tegen Vlugheid en Kracht te spelen. De oostelijke dames boekten reeds enige opmerkelijke successen; zo werd zondag van Amstel gewonnen. Toch zijn de Blinkertdames, die Athleta een puntje afsnoepten, zeker niet kansloos en zij hebben de punten hard nodig. De dames van Full Speed hebben zich keurig hersteld van een zwak begin en dat zal Concordia aan den lijve moeten onder vinden. Op „Schoonenberg" geven wij de Haarlemse dames dan ook weinig kans op een punt. (aanvang 2 uur). Aan de van Osten de Bruynstraat heeft Rapiditas de beste kansen tegen Vliegens Vlug, dat na een sterke start ver afzakte. Om in de kopgroep te blijven moeten de Haarlemse dames winnen, (aanvang 11.10 uur). IJmond is sterk favoriet tegen Zeeburg- 2 in Amsterdam. De Velser dames prijken fier aan de top van de ranglijst en deze plaats lijkt voorlopig onaantastbaar. Ook voor ADO liggen er winstkansen nu een bezoek gebracht wordt aan Tonegido. Voor de heren van Rapiditas ziet de toekomst er niet zo rooskleurig uit en nu zondag Amersfoort op bezoek komt, zal er weinig veranderen. Van deze ploeg werd in de promotiecompetitie tweemaal verloren en ook ditmaal zal de winst wel naar de gas ten gaan. (van Oosten de Bruynstraat, 10.45 uur) De Blinkertheren, die koploper Amstel op de voet volgen, hebben goede winstkansen tegen het hoofdstedelijke Zee burg. Concordia speelt in Velsen om 11 uur tegen IJmond en zo op papier lijken dat twee punten voor de Haarlemmers, maar de Velsenaren kunnen wel eens voor een verrassing zorgen. Zij bezitten een schot- vaardige voorhoede, doch de achterhoede is niet zo sterk. De Haarlemmers moeten winnen om een woordje mee te blijven spreken. De gemeente Amsterdam gaat de door schuiving in de ongeveer 260.000 eenheden grote woningvoorraad stimuleren. Men wil voorlopig 550 nieuwbouwwoningen, (inclu sief centrale verwarming en andere voor zieningen een huur van 190 tot 240) via dagbladadvertenties aanbieden aan de hoofdbewoners van benedenwoningen en van woningen met minstens drie vertrek ken, beide categorieën met een huur van ten hoogste 130 per maand. Dit heeft de wethouder voor volkshuisvesting, mr. Th. C. M. A. Elsenburg, bekend gemaakt. Noord Korea heeft besloten niet deel te nemen aan de achttiende Olympische Spe len in Tokio. De Noordkoreaanse autori teiten namen deze beslissing nadat de Internationale Atletiek-Unie met 10 tegen 2 stemmen had besloten de schorsing van de Noordkoreaanse atleten te handhaven. Deze werden geschorst omdat zij hadden deelgenomen aan de Ganefospelen. De Noordkoreaanse ploeg bestond uit 180 deelnemers. Deze waren drie dagen gele den in Tokio aangekomen. Men verwacht dat ook Indonesië zich nu zal terugtrekken. De ernstige vormen die de spelverruwing ook in de amateurvoetbalsector aanneemt, vereisen een stevige aanpak. Ook in de kringen van de afdeling Haarlem van de K.N.V.B. is men zich daar terdege van bewust. De voorzitter van de afdeling, de heer H. van Turnhout, stelde het gister avond op de jaarvergadering van de af deling die in Brinkmann werd gehouden nog eens met nadruk vast. De heer Van Turnhout ziet in strenge straffen niet de enig juiste oplossing. Een ernstige aandrang van clubbestuurders op de spelers teneinde correct voetbal te krijgen, is naar zijn mening in vele gevallen ook al gunstig. In zijn openings woord op de jaarvergadering stelde de H.V.B.-voorzitter tevens het leiderstekort en het gebrek aan scheidsrechters aan de orde. Het leidersgebrek dwingt de ver enigingen tot een ledenstop, het scheids- rechtersgebrek heeft tot gevolg dat niet eens alle senioren wedstrijden in de H.V.B. door een echte scheidsrechter geleid kun nen worden. De voetbaltoto had eveneens de aandacht van de heer Van Turnhout. Dit jaar zijn -er 6.000 deelnemers minder dan vorig jaar bij de aangesloten clubs van de H.V.B. Die teruggang, het tekort aan jeugdleiders en aan scheidsrechters achtte de heer Van Turnhout opgaven tot verbetering bij de clubs. Het waren overigens beslist niet louter pessimistische klanken op de jaarver- Het onderwerp „Doodstraf" zou ik naar aanleiding van het artikel in uw blad van 2 oktober 1964 van een ander standpunt willen beschouwen. Nu het aantal roofmoorden en misdrij ven die door sexueel misdadig aangelegde individuen worden gepleegd, in de Bonds republiek schrikbarend toeneemt, is het wel te begrijpen, dat er stemmen opgaan daarvoor de doodstraf weer in te stellen. De statistiek zou hebben aangetoond, dat bij het invoeren van de doodstraf het aan tal van zulke misdaden daalt, terwijl het bij de afschaffing daarvan stijgt. Zonder dat hij toegepast behoeft te worden gaat van de doodstraf dus reeds een preventieve werking uit. U vreest blijkbaar dat er in Duitsland misbruik gemaakt zal worden van de dood straf doch, omdat men nu daar ook een democratische regeringsvorm heeft, be staat daarvoor niet meer kans dan in soortgelijke landen, waar de doodstraf nog bestaat. Uw schrijven maakt op mij ook de in druk dat u denkt: „Wanneer nu in Duits land de doodstraf maar niet weer inge voerd wordt, dan is dat probleem van de baan", omdat u er in het geheel geen mel ding van maakt, dat in vele landen, onge acht het feit of ze democratisch dan wel dictatoriaal geregeerd worden, de dood straf nog wel bestaat en ook nog dikwijls toegepast wordt. Laten wij als voorbeeld nemen de Ver enigde Staten van Noord-Amerika omdat ik daarvan onlangs enige cijfers te lezen kreeg. Daar werden in de periode van 1930 tot 1963 3.833 doodvonnissen voltrokken. In het jaar 1963 werden er dertien blanken en acht negers terechtgesteld! Wanneer men nu daar en ook in Enge land de doodstraf zou afschaffen, dan zou men de Duitsers er een verwijt van kunnen maken dat z ij die straf weer wilden in voeren, doch eerder niet. Bij de wederinvoering van de doodstraf in Duitsland zou dat land dus op hetzelfde niveau komen als die landen, waar die straf nog steeds bestaat, niet hoger maar ook niet lager. Tenslotte nog het volgende. Zolang in de wereld nog miljoenen jonge mannen, van wie het grootste deel toch zeker niet misdadig aangelegd is, opgeleid worden om te doden, en daarbij de kans lopen zelf gedood te worden, iets wat in het ver leden maar al te vaak is geschied en in de toekomst ook nog wel eens kan ge beuren, behoeft men er toch niet zo veel bezwaar tegen te hebben, dat een moorde naar hetzelfde moet ondergaan als zijn slachtoffer. Waarschijnlijk op een andere wijze uitge voerd, doch met hetzelfde resultaat. R. N. PRONK, Heemstede, In deze rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publikatie aan de redactie worden toegezonden; voorwaar den tot publikatie zijn; Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De Inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of initialen). De brief moet gesteld zijn in behoorlijk Nederlands en in begrijpelijke, beknopte vorm. De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatie te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren. Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens is met daarin vervatte meningen of argumenten. Bij het R.E.M.-debat in de Tweede Ka mer is gezegd dat de R.E.M. zendt op het kanaal van het tweede net. Maar ik vraag mij af waarom hebben de makers van het tweede net dan niet gemaakt dat wij ook met oudere toestellen dat tweede net niet op zo'n R.E.M.-antenne van plus minus 10 gulden konden ontvangen want dit grapje kost nu plus minus 120 gulden aan antenne en ombouw. Hebben die heren van dit tweede net dit niet gezien of konden zij het niet nu kost dit geval de kijkers 1 miljoen x 120 gulden 120 mil joen en R.E.M.-systeem had dit 10 miljoen geweest dus dat is voor de kijkers 110 mil joen weggegooid geld heus dan moet ik toch zeggen: Verolme is niet duur, maar ja, die krijgt geen kijkgeld. M. J. DE JONG, Haarlem In uw blad heb ik gelezen dat: In West- Duitsland het ingevoerde kangoeroevlees niet voor menselijk gebruik verkocht mag worden. Het vaak met tyfus besmette vlees wordt uitgevoerd onder andere naar Nederland, waar het wel voor de mense lijke consumptie verkocht mag worden. De regering heeft verklaard dat dit geen kwaad kan omdat het vlees voor het ge bruik altijd verhit wordt en daardoor on gevaarlijk wordt. Enige dagen geleden stond er in uw krant een stuk over het gevaar en uitbreiding van de tyfus en werd ernstig gewaarschuwd voor het nuttigen van voedsel dat met tyfusbacillen besmet was. W. BONTE, Haarlem. Dierendag! Hebt eerbied voor alles wat leeft! Maar groot was het leed van die poes, toen ze donderdagavond op de Ver- gierdeweg in Haarlem-Noord vrij ernstig werd aangereden en krimpend van pijn een portiek in vluchtte. De bewoners, he vig ondaan, belden dan ook dadelijk de dierenbescherming om te vragen of deze het dier weg wilde halen. Ze konden zelf niets uitrichten en wisten niet wie de eige naar was. Tot hun grote ontsteltenis werd meegedeeld, dat daarvoor geen tijd was. Nu vraag ik mij af: is dat nu dieren liefde? Of gaat het dan toch om het geld, want als de rekening gepresenteerd kan worden is er wèl tijd. Mijn huis heb ik ieder jaar verrijkt met ^en aandenken van de Dierenbescherming (beker, asbak, wandkleedje, lepels enzovoort), maar de ze verzameling wordt niet meer uitge breid. Ik ben een ervaring rijker geworden. Mevrouw B. STEVENS, Haarlem. Van de zijde van de Vereniging tot Be scherming van Dieren voor Haarlem en Omstreken deelt men ons naar aanleiding van bovenstaande brief het volgende mee: Gaarne willen wij gebruik maken van de mogelijkheid ons door het Haarlems Dagblad geboden om voorgaande onzes inziens lasterlijke, aantijging van mevr. Stevens recht te zetten. 1. Bij ons is op de bewuste donderdag avond géén verzoek van deze strekking binnengekomen, dus kan de bewering van mevrouw Stevens niet juist zijn. 2. Zelfs indien de gewraakte woorden werkelijk waren gebezigd, had het dan niet van meer fatsoen getuigd, indien de dame in kwestie haar klacht schriftelijk had in gediend bij het bestuur. Denkt mevrouw Stevens hiermee het belang van onze asieldieren werkelijk te bevorderen of is dit slechts een aantijging om bewust het belang van onze vereniging te schaden Moge u, mevrouw, in de toekomst uw hart even verrijkt vinden als uw huis door het geven aan een liefdadigheidsinstel ling. HET BESTUUR Advertentie De beste service bij Ged. Oude Gracht 108 - 110 - Haarlem Telefoon 17165 - 13608 - 16657 Kruisstraat 22 - Haarlem Tel. 17206 Vraagt prijsopgaaf gadering van de HVB. Er was immers ook nog het 65-jarig bestaan (19 novem ber 1899 werd de eerste competitiewed strijd in het district Haarlem gespeeld) dat met een ledenaantal van 18.077 is bereikt. Voorts was er de uitreiking van de zilveren KNVB-speld aan de heer Jan sen, oud-bestuurslid van de HVB en van Bloemendaal, waarvan hij 50 jaar lid is en het overhandigen van zilveren HVB De heer Van Turnhout, voorzitter van de afdeling Haarlem van de KNVB, speldt de heer Jansen, ge durende vijftig jaar lid van Bloemen daal, de zilveren speld van de KNVB op. spelden aan de heren: Bottelier (vanaf de oprichting in 1931 bestuurslid van NAS), Dankelman (sinds 1932 actief bij RCH, vooral voor de jeugd), Grootendorst (de voorvechter sinds 1929 van de zelf werkzaamheid bij VVB), Lindner (van 19341964 voorzitter van De Kennemers), Van der Putten (voorzitter en voorvechter in Vijfhuizen van DSOV), Smakman (amb tenaar voor sportzaken in Velsen), Vos (25 jaar voorzitter van WD) en Witkamp (24 jaar voorzitter van WH). Bij de bestuursverkiezing werden de heren Boot, Twisterling en Van Turnhout die over de Haarlemse fusie van betaalde clubs opmerkte „de enige oplossing, maar er moet nog heel wat water door het Spaarne lopen, voor het zover is" allen herkozen. Voor de beker-waterpolocompetitie KNZB zijn door de sportcommissie de zeventallen uit Kring Haarlem als volgt ingedeeld. Damesafdeling II A: VZV, ADZ 2, DAW, De Futen, Nereus 2, Waterlelie. Damesafdeling II B: HPC, LGB, LZC, Njord, NVA, Sleutelstad, ZIAN 2. Herenafdeling IA: HPC, DJK, DZV, CZC, Neptunus (Amersfoort), Neptunus (Arn hem), Nereus, Robben, RZC, SVH. Herenafdeling II A: AZ 1870, DWR, De Gouwe, Neptunus (Zaandam), Rotterdam, IJ 2, De Zijl 1. Herenafdeling II B: DAW, DJK 2, Dol fijn, DWK, HZC, UZSC. Herenafdeling III A: De Futen, Kroos duikers, Njord, Snippen, Vliegende Vissen, VZV. Herenafdeling III B: DWT, Haarlem, De Ham, NVA, WZPC, Het Zwet. Voor de waterpolocompetitie kring Haar lem KNZB zijn de zeventallen als volgt ingedeeld: Dames eerste klasse: DWR, DWT, HPC, NVA, Nereus, Waterlelie. Dames tweede klasse: DWT 2, HPC 2, Hillegom, VZV, Njord, Haarlem. Heren eerste klasse: DWR, DAW, HPC, HVGB, Nereus, Neptunus. Heren tweede klasse. DWT, Njord, HPC 2, Haarlem, Kroosduikers, VZV. Heren derde klasse: HVGB 2, Hillegom, NVA, HPC 3, DWT 2. Heren vierde klasse: DWR 2, Haarlem, HPC 4, DWT 3, HVGB 3, VZV 2. Afdeling meisjes: DWR, DWT, Haarlem, HPC. NVA a, NVA b. Afdeling jongens: DWR, DWT, Haar lem. HPC a HPC b HVGB NVA. VZV Niord. Advertentie made IN SWEDE" KING SIZE MADE IN SWEDEN

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 13