Geen Hiswa/Goed Kamp meer in Amsterdam AGENDA 3 rookgenoegen Bi K.V.P.-fractie hield vast aan eis inzake belastingverlaging Concessies van mr. Marijnen deden haar niet afwijken van haar standpunt BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO' na rehabilitatie JJ bondig met zuiverende, geactiveerde houtskool Inwoners van Brabants dorp gingen op roof uit Tentoonstellingen worden gesplitst Rotterdam krijgt wellicht spoedig helitaxidienst Strijd tussen regering en K.V.P. onbeslist Koud en nat DUBBEL-FILTER VRIJDAG 9 OKTOBER 1964 hillegom „MAANDAGS GESLOTEN' Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Rotterdams meisje verdwenen "55 £a o,« De tentoonstellingen Hiswa-Goed Kamp, die in het RAI-gebouw werden gehouden, zullen niet worden gecontinueerd. De ex posanten, zo wordt in een gezamenlijk communiqué van de A.N.W.B., de Hiswa en de RAI meegedeeld, wensen zoveel tentoonstellingsruimte, dat zelfs het nieu we RAI-gebouw in Amsterdam met zijn Advertentie tiveerde houtskool) Advertentie Uitgebreide SPIJSKAART onb.KI PETEN dagelijks DlNER_en SOIREÉ. DANSANTE reS=O2520.53R7 45.000 vierkante meter oppervlakte niet groot genoeg is voor deze gecombineer de watersport-kampeer-en caravan-ten toonstellingen. Er komt daarom in 1965 een afzonder lijke caravantentoonstelling in het nieu we RAI-gebouw, die door de Nederland- sche vereeniging RAI zal worden georga niseerd en een afzonderlijke watersport en kampeertentoonstelling van de Neder- landsche vereeniging voor handel en in dustrie op het gebied van scheepsbouw en watersport Hiswa, eveneens in het nieuwe RAI-gebouw. Onder de huidige omstandigheden, al- dus het communiqué, heeft de A.N.W.B. zich teruggetrokken als mede-organisator. De A.N.W.B. is namelijk voorstander van gecombineerde watersport-, kampeer- en caravan-tentoonstellingen, zoals die onder de naam Hiswa-Goed Kamp werden ge houden. De caravan-RAI '65 zal van 29 januari tot en met 7 februari 1965 worden gehou den en de Hiswa van 12 tot en met 21 maart. c Concertgebouw, vandaag 16.15 en 19.30 u.: Jeugdconcerten door het N.Ph.O. o.l.v. Marinus Adam. Solist Gerard Hengeveld (piano). Stadsschouwburg, zaterdag 20 u.: To neelgroep Theater met „Sprookje uit New York" van J. P. Donleavy. M.m.v. Lise- lotte Beekmeier, Hans Croiset, Hans Tie- meijer en Bernhard Droog. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „The running man", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Hercules te gen de Moloch", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De maagd van Neurenberg", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Levend inge metseld", 18 j. Minerva, vandaag 20.15 en zaterdag 19 en 21.15 u.: „Arsène Lupin contre Arsène Lupin", 14 j. Zaterdag 14.30 u.: „Robin Hood en zijn schelmen", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Het mas ker van Scaramouche", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Met bloed geschreven", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Les quatres vérités", 14 j. Monopole (Zandvoort): vandaag geen filmvoorstelling. Zaterdag 20 u.: „Een vrouwtje aan de haak", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Tentoonstelling van gra fiek van Albert Dürer en tijdgenoten. Dagelijks van 10-17 uur en zondag 13-17 uur. Tot 10 oktober. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen en aquarellen van Clara de Jong. Tot 1 november. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etage: Tentoonstelling „In de Ark wordt getekend". Tentoon stelling van schilderijen, tekeningen en aquarellen van mevrouw Dea van Neder- veen. Tot en met 10 oktober Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dage lijks geopend van 10—20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 23.30 uur. Woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg 103). Geopend donderdag van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaame 16)Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag geopend van 10-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 en van 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Vishal: Tentoonstelling van moderne kunst uit eigen bezit. Dagelijks van 10—17 uur en zondag van 13—17 uur. Tot en met 25 oktober. Kunstzaal Barteljoris (Barteljorisstraat 32): Tentoonstelling van schilderijen, gouaches en etsen van Frank Lodeizen. Geopend: maandag 13-18 uur; dinsdag tot en met zaterdag 9—18 uur. Tot en met 24 oktober. Openluchttheater Bloemendaal: Tentoon stelling van grafiek, tekeningen en schilde rijen van Wentzel jr. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondag 14-17 uur. Tot en met 25 oktober. DIVERSEN Hotel Bouwes, Zandvoort: Elke avond variété. Waagtaveerne (Damstraat): vandaag en zaterdag 20 u.: optreden van Cobi Schreij- er en Ronnie Potsdammer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag.). VRIJDAG 9 OKTOBER City, 20 u.: „De volgelingen van Dra cula". Stadsschouwburg, 20 u.: toneelvoorstel ling door de toneelgroep „Studio", Velser Kunstkring; opgevoerd wordt „De bouwers van het rijk". Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 20 uur: dansen „Al is het niet met de bruid' met medewerking van het „Ballroom orkest Jan Corduwener", „Tony Karten en zijn Trianonorkest" en „The Torero's". Expositiezaal, Heidestraat, 19 en 21 uur Stichting „Felison" exposeert werken van Kees den Tex. ZATERDAG 10 OKTOBER City, 19 en 21.15 u.: „De volgelingen van Dracula". Stadsschouwburg, 20 u.: „Cleopatra". Expositiezaal, Heidestraat, 14 tot 17 u.: Stichting „Felison" .expositie werken van Kees den Tex. Havenmond IJmuiden: Het voorlich tingscentrum op het Semafoorduin, gewijd aan de havenmond van IJmuiden en het Noordzeekanaal, is voor bezoek van parti culieren geopend: woensdag van 15 tot 16 u. en zaterdag van 11.30 tot 12.30 u. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort, gebouw Spaern- berg, Wüstelaan 79, 10-12 uur. De rechtbank in Breda heeft uitspraak gedaan in de zaken tegen acht inwoners van het dorp St. Willebrord in West-Bra bant, die veertien dagen geleden terecht hebben gestaan wegens diefstal. Zij hebben in de eerste maanden van dit jaar in West-Brabant ruim zestig inbraken ge pleegd, meestal door woningen aan de ach I terzijde binnen te sluipen, waarbij de ach terdeuren met een valse sleutel werden ge opend. De 26-jarige hoofddaders kregen beiden I twee jaar gevangenisstraf, één van hen werd bovendien voorwaardelijk ter be schikking van de regering gesteld met drie jaar proeftijd. De derde hoofddader, die steeds is blij ven ontkennen en tegen wie drie jaar ge vangenisstraf was geëist, werd veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. De overigen werden veroordeeld tot straffen, variërend van 100 boete en een maand voorwaardelijk tot vier maanden. Het luchtvaartbedrijf Schreiner Aero Contractors n.v. heeft plannen voor de in stelling van een helitaxidienst tussen het Europoortgebied en Brienenoord in Rotter- dam. Het bedrijf wil begin van het volgend jaar de plaatselijke helikopterverbinding openen. Aanleiding is het resultaat van een en quête van het luchtvaartbedrijf op de ruim veertig bedrijven langs de Nieuwe Maas en Nieuwe Waterweg, tussen het eiland Brienenoord en Europoort. Op de vraag of het enige zin heeft in dit gebied een lucht- I taxidienst in te stellen, reageerde meer dan de helft positief. Veel directies waren in principe bereid op de terreinen van hun bedrijf een landingsplaats aan te wijzen. de eerste en enige in Nederland. 20 stuks f 1.25 N.V. CIGARETTES IMPORT COMPANY v/h A. J. BLOK', SCHEVEN1NGEN ,De VRIJDAG 9 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: maagd van Neurenberg". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Wonder ful Life". W.B. Theater, 20 u.: „Geldwolven in Gunsight Pas". ZATERDAG 10 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De maagd van Neurenberg"; 23.30 u.: „Heer seres der Onderwereld". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Wonder ful Life". W.B. Theater, 20 u.: „Geldwolven in Gupsight Pas". (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Na de mededeling van premier Marijnen, gisteren in de Tweede Kamer, dat de belastingverlaging beslist niet op 1 januari 1965 kan mgaan en hij ook geen datum wilde noemen, waarop dat wèl zou kunnen gebeuren, heeft de K.V.P. voet bij stuk gehouden en haar eis van 500 miljoen belastingverlaging per 1 juli 1965 gehandhaafd. De regering heeft alle moeite gedaan de K.V.P.-fractie van haar standpunt af to brengen Eerst kwam mr. Marijnen met een paar kleine concessies op het gebied van de sociale verzekeringen, zoals een verhoging van de inkomensgrens voor de kinderbijslag kleine zelfstandigen en een wijziging in de inkomensgrens voor ont heffing van premiebetaling. De bedoeling fvan deze concessies was vooral de mid denstand enige compensatie te geven voor verzwaring van de A.O.W.-premie op 1 januari 1965. Verder liet de minister-pre sident doorschemeren dat er wel te praten zou zijn over een verhoging van de A.O.W.- uitkeringen en een voordeliger methode van aanpassing van deze uitkeringen aan de kosten van levensonderhoud. Na mr. Marijnen kwam minister Witte- veen met een college van twee uur waarin hij begrip toonde voor de argumenten van de K.V.P. Maar het slot van zijn betoog was dat de bestrijding van de inflatie nog belangrijker is dan de verlichting van de belastingdruk Hij wenste zich onder geen beding vast te leggen op een datum van 57. Hoe plezierig het ook was zich door de Kalief van Opar te laten verwennen, toch werd Brammetje na een paar dagen van eten en luieren een beetje rusteloos. Bootsman Orak was de eerste, die het op merkte. „Wat is er, Bram?" vroeg hij be zorgd. „Je gaat toch niet ziek worden of zo?" Brammetje schudde het hoofd. „Nee, dat is het niet. Maar zie je, dat niets doen bevalt me niet erg. Ten slotte ben ik zeeman. En ik vind, dat ik al weer lang genoeg op het land ben geweest". Dus je wilt weer gaan varen?" vroeg Orak. Bram haalde de schouders op. „Na tuurlijk wil ik dat". „Maar waarom heb je dat dan niet eerder gezegd?" riep Orak uit. „Ach," zei Bram, „jij en Tutu hadden het hier zo naar je zin en.Orak liet hem niet uitspreken. „Maar ik wil niets liever dan weer het ruime sop kiezen. En jij, Tutu?" De papegaai wipte op en neer. Rrrrreken maarrrrr!" riep hij krijsend. Brammetje was ineens zijn neerslachtig heid kwijt. „Waar wachten we dan nog op?" riep hij dolgelukkig. „Laten we af scheid nemen van de Kalief". De machti ge heerser van Opar vond het natuurlijk niet prettig dat zijn nieuwe vrienden zo snel weer vertrokken, maar hij kon het zich wel begrijpen. „Goede reis!" wenste hij. en niemand kon weten, dat het een heel andere reis zou worden, dan ze dachten. ER BESTAAT NIETS t£OK6RS DAK) K666UEKJ H006ST6NS PANN6KOEK6N PAS OP, PIN60 DAAR KOMT EEN ME6ST6RWOPP.1 AUe NE66M 1 PUJS SCHOOUMEêSTER ©PIB COBENHAGf* ^598-A. Het Ambtenarengerecht in Den Haag is van oordeel dat de minister van Defensie twee luitenant-kolonels en een majoor van de landmacht voldoende heeft gerehabili teerd na een onjuist gegeven ontslag. De drie officieren hadden vergoeding van de schade in eer en goede naam en van gederfde levensvreugde gevraagd. De drie militairen werden gelijk met tien andere officieren op grond van een saneringsrap port ontslagen. Het Ambtenarengerecht be sliste in februari echter, dat zij weer moes ten worden teruggenomen. Drie ontslage nen vonden dat niet voldoende. Het Ambtenarengerecht heeft nu bepaald dat de minister door herplaatsing en het uitgeven van een persbericht daarover vol doende getoond heeft de officieren zoveel mogelijk te willen hebben rehabiliteren. Het heeft de beroepen daarom niet ont vankelijk verklaard. invoering. „Men moet in de grote span ning van dit moment de regering deze beperkte speelruimte gunnen. Laat de Ka mer de consequenties trekken uit het be grip dat zij heeft getoond voor de bestrij ding van de inflatie," zei hij. Het mocht niet baten. De technische be zwaren die de regering had aangevoerd tegen belastingverlaging op 1 januari kon de K.V.P. billijken. Maar van het argu ment dat de inflatie de verlaging nog niet toestaat wilde zij niet weten. Toen de strijd tussen regering en de grootste regeringsfractie aldus onbeslist eindigde kwam diep in de nacht het precaire punt van de agenda-indeling aan de orde. Drs Schmelzer wilde dat de Ka mer zich direct uitsprak over de agenda, maar daar wilde Kamervoorzitter Van Thiel niets van weten. „De schriftelijke behandeling is nog niet eens afgelopen. De Kamer kan zich nu nog niet uitspreken. Het lijkt er verdacht veel op dat men nu reeds via de orde tot amendering van de wetsontwerpen wil overgaan," aldus mr. van Thiel. Minister De Jong van Defensie kwam onverwacht nog met een sterk argument tegen verandering van de agenda. Hij wees erop dat hij bij eventuele verschuiving van het defensiedebat naar januari zonder een duidelijke uitspraak van de Kamer zou moeten deelnemen aan de NAVO-ver- gadering die medio december in Parijs wordt gehouden. Voorzitter Van Thiel zei nog eens dat hij er niets voor voelde weer te vervallen in de oude fout van begro tingsbehandelingen in februari. Het optreden van de K.V.P. heeft gis teren het gehele slot van de algemene beschouwingen overschaduwd. Andere on derwerpen zijn er nauwelijks nog aan te pas gekomen Het antwoord van mr. Ma rijnen op de stelling van dr. Vondeling, dat het kabinet voor 1964 eigenlijk een loonstop voorstelt, kwam niet erg uit de verf. De vier percent stijging die in de Miljoenennota wordt genoemd is alleen maar een werkhypothese, betoogde de premier. Met dit vage antwoord moest de Kamer het doen. De heer Smallenbroek (A.R.) kwam nog met de venijnige suggestie dat minister Veldkamp eigenlijk had overvraagd toen hij de premie voor de A.O.W. vaststelde Later bleek immers dat de premie een half percent kon zakken. De heer Smal lenbroek wilde weten of dr. Veldkamp na mens het hele kabinet had gehandeld. Premier Marijnen maakte duidelijk dat zulks wel degelijk het geval was Ook de „omroep-oorlog" kwam nog even aan de orde. Mr Geertsema (V.V.D.) gaf een uitvoerige toelichting op de liberale stelling dat de liberale ministers zich niets behoeven aan te trekken van de liberale afwijzing van de anti-R.E.M.-wet. Het ver trouwen in de liberale ministers is onver minderd blijven bestaan, zei hij. De heer Smallenbroek had het ook gis teren weer voorzien op de liberale fractie. Toen hij een reeds eerder gehouden betoog over de omroepverenigingen en geestelijke vrijheid herhaalde, ontspon zich onver wacht een felle discussie met mevrouw Van Someren-Downer (V.V.D.). Eigenlijk richtte de heer Smallenbroek zich tot mr. Geertsema, maar mevrouw Van Someren interrumpeerde, waarop de Anti-revolutionaire fractieleider zei: „Ik had geen discussie met u. Maar u bent op dit punt wel eens moeilijk. De omroe pen zijn altijd beschuldigd, met name door u. En het woord „zuilen" vind ik een be lediging". Hij gaf mevrouw Van Someren de raad maar eens in de historie van het omroep beleid te duiken. Het slot van zijn geëmo tioneerde betoog was: „Ik ben blij dat wij in 1964 nog een patroon hebben waarvoor onze ouders gevochten hebben toen de li beralen nog de dienst uitmaakten". Het incident was niet belangrijk, maar toonde wel duidelijk aan hoe de omroep- crisis de goede stemming tussen twee re geringsfracties aan het verzieken is. Graansilo. Aan de Wijnhaven te Rotter dam is een graansilo van de Co-op in aanbouw, die het hoogste bedrijfsgebouw 64 meter te Rotterdam zal worden. Riva. Riva n.v. en haar volledige doch teronderneming N.V. Haags Automobiel bedrijf HAB hebben een nieuwe vennoot schap opgericht, Dirkse's Automobiel bedrijf n.v. in Amsterdam. Het maat schappelijk kapitaal van deze onder neming (fedraagt 50.000, waarvan 10.000 is geplaatst en in contanten volgestort. Onderzoek naar schietpartij. De Neder landse justitie heeft van de Belgische procureur in Hasselt het verzoek ge kregen een onderzoek in te stellen naar de schietpartij bij de Belgisch-Neder landse grens in Budel, waar op 22 augustus een Belgische auto op Belgisch grondgebied licht zou zijn beschadigd door een schot van een Nederlandse douanier. Kindje gestikt. Een baby van vier maan den is in Den Bosch gestikt, doordat het in het kussensloopje verward raakte. Brand by brandweerdienst. Gisteravond heeft een korte, felle brand de boven verdieping, de vliering, en het dak van een gebouw van de Roteb (reiniging-, ontsmettings-, transport- en brand weerdienst) aan de Westzeedijk in Rot terdam vernield. Het gebouw ligt naast een gemeentelijke brandweerpost. Val van negen meter. In Bussum heeft de negenjarige Wilhelmina van der Plaats een val van negen meter gemaakt uit het raam van de ouderlijke woning. Ogenschijnlijk mankeerde het meisje niets, maar het is ter observatie in een ziekenhuis opgenomen. Het meisje lag ziek in bed. De ouders waren naar de bioscoop en een zeventienjarig zusje zou oppassen. Desondanks is het meisje uit bed gestapt, naar het openstaande raam gegaan en eruit gevallen. Glazenmaker gevallen. Gistermiddag is de 33-jarige glazenmaker J. Hennevan- ger uit Den Haag van de derde etage van een bouwwerk aan de Louis Davids- straat in Den Haag gevallen en ter plaatse overleden. In Rotterdam is het 16-jarige meisje Johanna Willemina Hakkert sinds vrijdag 2 oktober 1964 spoorloos. Het meisje is overspannen en staat onder doktersbe handeling. Zij heeft kort donkerblond haar en bruine ogen. Toen zij wegliep was zij gekleed in een blauwe mantel met geruite kraag en droeg zij witte schoenen. Het K.N.M.I. deelt mee: Overal in West- en Zuid-Europa was het de afgelopen 24 uur slecht weer. Ter wijl de hoofdkern van een depressie tus sen Schotland en IJsland lag, ontwikkelds zich een nieuwe actieve storing boven Noord-Italië, die zware regens veroor zaakte in Oostenrijk, Zwitserland, Italië en Joegoslavië. In de Apenijnen en de Alpen viel plaatselijk sneeuw. Het nood weer ging op vele plaatsen met onweer gepaard. In Rome viel gisteravond en vannacht 55 mm neerslag. In ons land kwamen vooral aan de kust flinke buien voor. Intussen is een nieuwe depressie over de oceaan in snel tempo naar het zeegebied ten zuiden van Ierland aan gekomen. Vanmorgen naderde zij de in gang van het Kanaal met een luchtdruk- waarde van iets minder dan 980 milli- baar. Deze depressie zal waarschijnlijk over Frankrijk naar Duitsland trekken. Zij zal de wipd in ons land doen krimpen naar richtingen tussen oost en noord en weer regen brengen, vooral in het zuid oosten van het land. Het blijft koud weer. WERKRAPPORTEN Maximum-temperaturen 00 c 00 -2 d binnen- en buitenland. d W H Neerslag: laatste 24 uur. B <u 3 Den Helder zwaar bew. W2W 14 8 Ypenburg onweer zzw 14 28 Vlissingen onweer zw 13 11 Eelde zwaar bew. z 13 3 1 De Bilt regenbui zzw 13 6 Twente geheel bew. zzw 13 0 Eindhoven onbewolkt zzw 13 0 Z.-Limburg onbewolkt zzw 12 0,7 Helsinki zwaar bew. O 16 0 Stockholm geheel bew. ozo 13 Oslo regenbui ozo 4 Kopenhagen geheel bew. zo 14 0 Aberdeen half bew. windst 11 0,4 Londen onbewolkt zw 14 0 Amsterdam half bew. z 14 S Brussel half bew. zzw 12 1 Luxemburg geheel bew. wzw 11 3 Parijs half bew. wzw 11 1 Bordeaux zwaar bew. zzw 15 15 Grenoble regenbui ono 15 10 Nice onbewolkt w 24 0 Berlijn regen w 15 5 Frankfort zwaar bew. z 14 8 München regen wnw 13 27 Zürich zwaar bew. wzw 13 8 Genève regenbui z 13 22 Locarno licht bew. w 12 12 Wenen regen wnw 19 38 Innsbruck sneeuw windst. 16 41 Belgrado zwaar bew. zo 24 1 Athene zwaar bew. zo 0 Rome regen w 23 60 Barcelona onbewolkt windst. 24 0 Madrid half bew. w 19 0 Mallorca licht bew. nnw 27 0 Lissabon licht bew. wnw 0 Zaterdag 10 oktober Zon op 6.56 uur, onder 17.57 uur. Maan op 12.06 uur, onder 20.18 uur. Maanstanden 13 oktober 17.56 uur eerste kwartier 21 oktober 5.45 uur volle maan 27 oktober 22.59 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 9 oktober Hoog water 5.45 uur en 18.02 uur. Laag water 1.36 uur en 13.41 uur. Zaterdag 10 oktober Hoog water 6.19 uur en 18.33 uur. Laag water 2-04 uur en 14.10 uur.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2