GOLDEN FICTION HOORTOESTELLEN VS waren van plan gifgas te gebruiken tegen Japan t J r Dubbele moord in Luik Nederlandse concilievaders pleiten voor christelijk realisme Franse pogingen om maarschalk Pétain in eer te herstellen GEERVLIET N.V. Ziekenfondsbijdragen WERELDNIEUWS Van dag tot dag Storm over Italië, sneeuw in Andorra Voor rokers met een eigen stijl Wiesenthal vraagt De Gaulle om hulp Nooit meer op woensdag Bankroof in Milaan Britse angst voor Duitse represaille <~Praatótoel 3 Wanneer u voor u zelf VRIJDAG 9 OKTOBER 1964 ■■■EIHlIHnilHBIHl U kunt 'n Amerikaan roken... U kunt ook 'n Virginia roken... Maar u kunt ook een eigen stijl kiezen: de onvergelijkbare Golden Fiction melange Waarom onvergelijkbaar? De tabakken van Golden Fiction zijn meer uitgerijpt, warmer van kleur en dus zachter van smaak. Ze worden niet gesausd. Geen extra aroma wordt toegevoegd. Alleen GF heeft deze aparté, pure melange. Voor rokers met een eigen smaak. Cultuurklerikalisme moet men vermijden De Gaulle zou de actie voorzichtig steunen Hoop van alle binnen- en buitenlandse fabrikaten. Straalvliegtuig brak het record New York-Shannon Ontploffing op Guam eist zes Amerikaanse levens Maandag begint proces in Düsseldorf tegen SS-ers Oorlogsonthullingen van David Lilienthal: Doeltreffend O/d (Je Cri Stellweg Premier Sjastri van India wil proberen de regering van de Volksrepubliek China te bewegen geen kernproeven te nemen. Hij heeft daartoe een voorstel ingediend op de conferentie van niet-gebonden lan den in Cairo. Die zouden een afvaardiging naar Peking sturen. Hij meent dat die missie iets kan bereiken, indien zij de Chinese communisten wijst op de morele verantwoordelijkheid die zij ten aanzien van de mensheid dragen. Men moet bewondering hebben voor de onvermoeidheid waarmee de opvolger van Nehroe blijft hopen op de mogelijkheid om de communistische leiders van China tot een redelijker houding in internationale zaken te bewegen. Men vraagt zich echter wel af, of Sjastri zelf werkelijk gelooft dat zulk een missie enige kans op succes heeft. Men kan verwachten dat de Chinese communisten uit politieke overwegingen geen moment zullen aarzelen kernbommen tot ontploffing te brengen als dat in hun kraam te pas komt en zij daarmee hun prestige in grote delen van Azië en Afrika aanzienlijk kunnen vergroten. Dat is een politieke realiteit, waarvan Peking onge twijfeld uitgaat. Het is zelfs niet onwaar schijnlijk dat die het voornaamste motief wordt om de Chinese kernbom aan de wereld te presenteren. Op de dag dat Sjastri zijn sympathieke plan lanceerde, verscherpte Peking de toon van zijn diplomatieke nota's aan Delhi aanzienlijk. De Chinese regering gebruikt in een brief aan premier Sjastri termen als „plechtstatige schijnheiligheid", „leugens" en „fantastische en agressieve eisen". Dat is niet de taal van een regering die bereid is op een redelijke wijze over haar buitenlandse politiek te discussiëren. Het is een toon die hemelsbreed verschilt van de zachtmoedigheid waarvan het slot van Sjastri's toespraak in Cairo getuigt en dat als volgt luidt: „Wij vergissen ons dikwijls en wij maken vaak fouten. Wij moeten bereid zijn onszelf te onderwerpen aan dezelfde maatstaven en criteria die wij anderen vragen te volgen en te aan vaarden". Er ligt een. grote kloof tussen Peking en New Delhi. Die lijkt helaas op dit tijdstip in haar historie niet te over bruggen. LUIK Een Italiaan, Antonio Ianiello, heeft gisteren in Luik zijn ex-vrouw en ex- schoonmoeder met revolverschoten ver moord. De Luikse politie zou van het voor nemen van de moordenaar op de hoogte zijn gebracht. Enige jaren geleden was de moordenaar door de rechtbank van Luik veroordeeld tot vijf jaren gevangenisstraf, omdat hij geregeld zijn vrouw sloeg en haar bedreigde. Na drie maanden werd hij vrijgelaten op voorwaarde dat hij naar Italië zou te rugkeren. Dat deed hij, maar telkens tele foneerde hij zijn vrouw om haar te zeg gen dat hij met haar zou komen afrekenen. De vrouwen hebben toen de politie ge waarschuwd, maar ondanks het feit dat deze de woning bewaakte wist Ianiello bin nen te dringen. Hij heeft beide vrouwen met revolverschoten gedood, voordat de politie bemerkte dat hij binnan was. De moordenaar wist ongezien te verdwijnen. Hij is nog voortvluchtig. ROME (AP) Grote delen van Italië zijn gisteren geteisterd door regenstormen. Van Genua trekt de storm in zuidelijke richting over het schiereiland. Een wer velwind richtte veel schade aan ob Sardi nië. Een uitloper bereikte Tarquina ten noorden van Rome, waar verscheidene huizen zijn ingestort. In tal van plaatsen zijn straten ondergelopen. In Rome werd een man zwaar gewond door een neerstortend reclamebord. De ka den in Napels werden overspoeld door de zee. Het gehele scheepvaartverkeer in de baai van Napels werd stopgezet. Voor de eerste maal in het seizoen is sneeuw gevallen in de Franse alpen en de Pyreneeën. Langs de weg van Frankrijk naar Andorra lag een pak van 5 centime ter dik. Gisteravond werd het verkeer stil gelegd omdat de weg spiegelglad was. Advertentie EEN LAURENS PRODUKT (Van onze correspondent) ROME Tijdens de 97ste congregatie van het Vaticaans concilie werden de be sprekingen voortgezet over het schema be treffende het lekenapostolaat. De concilie vaders, uit landen waar de rooms-katho- iieke godsdienst vrijwel de enige is, lijken in het algemeen geneigd het schema in zijn huidige vorm goed te keuren. Hun opmerkingen betroffen voornamelijk nuan ces. De afgevaardigden uit streken waar verscheidene godsdienstige groeperingen naast elkaar leven, vinden de tekst veelal te klerikaal. In grote lijnen komen hun bezwaren er- (Van onze correspondent) PARIJS Het Parijse avondblad „Pa ris Presse" heeft in grote opmaak op de eerste pagina het testament gepubliceerd dat ex-maarschalk Philippe Pétain in 1938 maakte en waarin hij de wens te kennen gaf in Douaumont, bij Verdun in Noord- Frankrijk, te worden begraven. In de eerste wereldoorlog heeft de toenmalige generaal Pétain de stad Verdun, waar et telijke tienduizenden Fransen sneuvelden, voor een Duitse verovering weten te be hoeden Aan. dat wapenfeit had Pétain, de „over winnaar van Verdun", zijn militaire glo rie en zijn maarschalksstaf voornamelijk te danken. Een glorie en een staf die hem in de tweede wereldoorlog onder de Duit se bezetting, als hoofd van de marionet tenregering van Vichy, echter een rol heb ben doen spelen waarvoor hij, na de be vrijding, ter dood zou worden veroordeeld. Ofschoon het vonnis, krachtens de gra tie van generaal De Gaulle, niet voltrok ken werd, heeft Pétain als banneling zijn laatste levensjaren moeten slijten in de eenzaamheid van het eilandje Yeu, waar hij, 96 jaren oud, gekleed in zijn maar schalksuniform, ook werd begraven. De figuur Pétain is sedertdien altijd on derwerp van vaak hartstochtelijke contro verses en discussies gebleven, waaraan door een boek van de journalist-historicus Raymond Tournoux onlangs nieuw voed sel is gegeven. De rechtse advocaat mr. Isorni, die' twintig jaar geleden de maar schalk ook bij zijn hoogverraadproces in Parijs verdedigde, heeft onvermoeid ge ijverd voor eerherstel van zijn cliënt en de overbrenging van diens stoffelijke res ten naar Douaumont. Steun Twee weken geleden kreeg Isorni onver wachts de steun van Frangois Mauriac voor zijn campagne. De?e vermaarde schrijver en biograaf van generaal De Gaulle liet in zijn wekelijkse kroniek in de „Figaro Litteraire" doorschemeren dat het staatshoofd misschien wel oren zou hebben voor een rehabilitaite van Pé tain, die een halve eeuw eerder zijn staf chef en zijn grote promotor was geweest. Later zijn die beweringen of veronderstel lingen van Mauriac officieus echter weer tegengesproken. De Gaulle zou, volgens die bronnen, Pétain in zijn laatste rust plaats willen laten. Mr. Isorni hoopt niettemin nog steeds dat bij de komende vijftigste herdenking van de slag bij Verdun het stoffelijk overschot van Pétain naar Douaumont zal kunnen worden overgebracht. „Paris Presse" heeft gisteren ook het ontwerp van een standbeeld gepubliceerd, waarop Pétain te paard een recruut de hand schudt en dat eveneens voor Ver dun was bestemd. En tenslotte heeft het blad een aantal notities onthuld dat Pétain voor zijn proces over het Franse ver zet had geredigeerd Pétain spreekt in zijn aide-mémoire met warme waardering over de resistance, het Franse verzet, dat hij vanwege de Duitsers in het openbaar echter, zo verklaart hij, moeilijk kon aan moedigen. Hij stelt zichzelf voor als een onverdacht aanhanger van het verzet, als de eerste résistant van Frankrijk in het moederland, zoals gelijk hij laat doorsche meren, De Gaulle de toorts der résistance in het buitenland hooghield. Het is niet helemaal onbegrijpelijk dat mr. Isorni tot dusver gemeend heeft de ze verklaring van de ex-maarschalk maar beter voor zich te kunnen houden. Dat Pétain te veel misdaden, waaronder zelfs jodenvervolgingen, met zijn prestige heeft gedekt, is helaas objectief en historisch moeilijk te ontkennen. Men mag aannemen dat hij die funeste rol te goeder trouw heeft gespeeld en dat hij door zijn reputa tie te offeren heeft gehoopt het leed van het Franse volk te kunnen verzachten. Zachte heelmeesters maken echter wel meer stinkende wonden. Een zekere discretie is dan echter wel aanbevelenswaardig en voor de zaak waar voor mr. Isorni zich met zoveel harts tocht heeft ingezet, was het daarom ze ker raadzamer geweest als het historische document van Pétains gedachten over de résistance ook verder maar geheim was gebleven.. De weerstanden en de veront waardiging van de zijde van het voor malige en werkelijke verzet kunnen de rehabilitatie van de ex-maarschalk, lijkt ons, bezwaarlijk bevorderen. Advertentie Koningstraat 7, Haarlem. Tel. (02500) 16171 Bezoekt ons of bel ons op voor het vrijblijvend geven van inlich tingen thuis. Dagelijks geopend van 8.30-17.30 uur, zaterdags van 8.30-13.00 u. op neer, dat men de leek die zich aan apostolisch werk wil wijden, te veel onder toezicht van de geestelijkheid wil houden en niet erkent dat hij in feite een recht uitoefent dat hem toekomt, omdat hij een gedoopt christen is. Dit werd zeer duidelijk gezegd door de bisschop van Breda, mgr. G. de Vet, die sprak namens de Nederlandse concilieva ders. Hij vond dat in het schema veel meer christelijk realisme naar voren ko men moet en dat er duidelijk op gewezen moet worden, dat de leken de eersten zijn om apostolisch te handelen. De teksten van vele artikelen, zo zei hij, drukken zich uit in een bovennatuurlijke zin, zonder ook maar in het minst rgkening t^ lp.ouden met, de verschillende aspecten van hfet normale leven van normale mensen. Het is nood zakelijk ook maar de minste schijh van cultuurklerikalisme te vermijden. Tijdens deze congregatie is nog een Nederlandse spreker aan het woord ge weest, n.l. de pauselijke vicaris voor Va ticaanstad, mgr. Van Lierde, een der pre laten die men bij allerlei plechtigheden al tijd in de onmiddellijke omgeving van de paus ziet. Hij constateerde dat het schema aan verscheidene zaken die in de moderne tijd van universeel belang zijn, in het geheel geen aandacht wijdt: amusement, sport, toerisme, de vrijetijdsbesteding in het al gemeen. Ernstiger nog vond mgr. Van Lier- de, dat niets wordt gezegd over de spiritua liteit van de leken die apostolisch werk verrichten. Die spiritualiteit moet tege lijk evangelisch, kerkelijk, theologisch en liturgisch zijn. WENEN (AFP) Simon Wiesenthal, hoofd van het documentatiecentrum van de bond van slachtoffers van het nazi regime in Wenen, heeft president De Gaulle tijdens diens bezoek aan Paraguay een telegram gestuurd, waarin hij het Franse staatshoofd vroeg bij de president van Paraguay te bemiddelen in de zaak- Mengele. Het telegram was in de volgende be woordingen gesteld: „Miljoenen mensen zijn het slachtoffer geworden van het bar baarse optreden van de nazi's, miljoenen mensen zouden u dankbaar zijn als u, bij uw bezoek aan Asuncion, president Stroes- ner ertoe zou kunnen bewegen, dr Josef Mengele, oorlogsmisdadiger en voormalig arts van het concentratiekamp Auschwitz aan het gerecht over te leveren". Of de Franse president met zijn ambtgenoot van Paraguay over deze kwestie heeft gesproken is niet bekend. LONDEN (AFP). Sinds woensdag jaagt men in de Londense voorstad Chelsea op een python. De slang, eigen dom van een kandidaat bij de Britse verkiezingen, was voor de duur van de verkiezingsperiode gelogeerd bij een arts. Toen de politie werd gealarmeerd door een studente, die in hetzelfde huis als de arts woont, bleek men moeilijk tot een gesprek te kunnen komen om dat de arts heeft bezworen nooit meer op woensdag te spreken uit protest tegen de Britse kernmacht. Men moest zich beperken tot gebarentaal en ge schreven boodschappen. In een van zijn mededelingen zei de arts dat het niet- giftige dier niet gevaarlijk genoeg was om zijn eed te verbreken. De politie staat voor de taak alle hoekjes en gaatjes van het gebouw aan een nauwkeurig onderzoek te onder werpen. NEW YORK (AP) Een straalvlieg tuig van de Pan American Airways is met 55 passagiers en tien bemanningsle den in de recordtijd van vier uur en 46 minuten van New York naar Shannon in Ierland gevlogen. Het vliegtuig, dat de reis op een hoogte van bijna 10.000 me ter maakte, had een wind met snelheden van 245 kilometer per uur mee. Het oude record voor het traject New York-Shannon stond sinds 9 januari 1962 met 4 uur en 49 minuten op naam van een Iers straal vliegtuig. De gemiddelde snelheid van het Panam-vliegtuig was 1.094 kilometer per uur. AGANA (AP) Een brand en een ont ploffing hebben gisteren zes man gedood en 24 gewond 'bp 'een drijvenddok van de Amerikaanse vloot, dat in Agana op Guam gemeerd lag. Tientallen mannen zater onder dek opge sloten ten gevolge van zware rookontwik keling. Zij werden gered nadat de brand geblust was. De brand is in de machine kamer uitgebroken. Naar de oorzaak wordt een onderzoek ingesteld. MILAAN (AP) Vier gemaskerde ban dieten hebben vijftien employés en tien klanten van een bank in de buitenwijken van Milaan gedwongen op de grond te gaan liggen, terwijl zij vijf miljoen lire (18.000 gulden) bijeengraaiden, waarna zij in een auto de vlucht namen. Een bankbediende en twee vrouwelijke klanten van de Banco Ambrosiano, die protesteerden, werden geslagen en ge trapt. De bandieten waren gewapend met lich te machinegeweren en pistolen. DüSSELDORF (AP) Maandag zal in Düsseldorf een proces beginnen tegen twaalf voormalige SS-ers. Ze worden be schuldigd van moord op 700.000 joden in het concentratiekamp Treblinka, in Polen Meer dan 85 getuigen, meest buitenlanders zullen verklaringen afleggen over hun er' varingen met de twaalf Duitsers, die met veertig landgenoten en 120 Oekrainers het uitroeiingskamp van de nazi's in Treblinka beheerden. Verwacht wordt dat het proces tot 28 januari 1965 zal duren. WASHINGTON (AP en AFP) De voormalige voorzitter van de Amerikaanse commissie voor de kernenergie, David Lilienthal, schrijft in een in de Verenig de Staten gepubliceerd boek, dat de titel „dagboek van David Lilienthal" draagt, dat de Verenigde Staten tegen het einde van de afgelopen oorlog hebben overwo gen gifgas tegen Japan te gebruiken. Zij hadden tenslotte hier van afgezien onder druk van Groot-Brittannië. De Engelsen vreesden namelijk dat de Deiltsers hen in dat geval met gelijke munt zouden betalen. David Lilienthal schrijft dit in juni 1947 van generaal Marshall, die in de Tweede Wereldoorlog chef van de generale staf van de Amerikaanse strijdkrachten was, te hebben vernomen. Hij zegt voorts, eveneens van generaal Marshall te hebben vernomen, dat Ame rika twaalf atoombommen, voor gebruik tegen Japan, had willen vervaardigen. Hij meent dat dit toentertijd echter niet mo gelijk was geweest. De Verenigde Staten hadden, nadat de twee atoombommen op Hirosjima en Nagasaki waren afgeworpen, nog slechts twee kernbommen in reserve. Lilienthal zegt dat president Roosevelt er voorstander van is geweest dat de Ver enigde Staten en Groot-Brittannië hun op het gebied van kernenergie verworven ken- kis met de Sovjet-Unie zouden delen. Maar dan zou dit land er mee moeten in stemmen deel uit te maken van een zo genaamde „open wereld". Lilienthal schrijft, dat de gegevens over het standpunt van Roosevelt hem gegeven werden door dr. J. Robert Oppenheimer een van de voornaamste figuren bij de ontwikkeling van de a-bom. Hij zei tevens dat de laatste ook zei, dat de Britse pre mier, Winston Churchill, verontwaardigd was over het hele idee. Generaal Marshall, aldus Lilienthal, deel de het gifgasplan pas mee, nadat hij eerst het gebruik van de a-bom tegen Ja pan verdedigd had als „humaan" omdat dit de oorlog zou verkorten. „Na de verschrikkelijke verliezen in Iwojima was Marshall bereid gas te ge bruiken in Okinawa net genoeg om de bewoners te dwingen zich naar een ver afgelegen deel van het eiland terug te trekken en de troepen te dwingen gasmas kers te gebruiken" zo citeerde hij Mar shall. „Als zij een week de gasmaskers op heb ben zullen de Japanners zo verzwakt zijn dat de invasie ten uitvoer gebracht kan worden met een klein verlies aan mensen levens. „Marshall beschreef deze techniek tot in bepaalde bijzonderheden. Er werd niet gerept over het feit dat het volkeren recht het gebruik van gifgas verbood. Hij sprak er niet over of het gerechtvaardigd was of niet, alleen of het doeltreffend zou zijn en tot resultaat zou hebben dat bij een invasie niet zulke verschrikkelijke verlie zen geleden zouden worden". Lilienthal citeerde Marshall daarna met „De reden dat het (gas) niet gebruikt werd, was in hoofdzaak het sterke verzet van Churchill. Hij vreesde, dat dit het sein voor de Duitsers zou zijn om gas tegen Engeland te gebruiken." Koopkracht Onze mannen zeggen ons: „Jullie zijn koopziek: Wij zeggen hun: ,,'t Is niet waar. Is iemand koopziek omdat hij zich scherp bewust is van het feit, besteedster van een nationaal inkomen te zijn en er dies een eer in stelt, bij voortduring waak zaam te zijn op al wat ter verkoop wordt aangeboden en derhalve in staat onmid dellijk en deskundig in (en aan) te grijpen wanneer een werkelijk verrassend kopens- waard artikel op de markt verschijnt? Wij rekenen ons het winkelen, mijnheer, tot een dure plicht," zo zeggen wij. Maar on ze mannen zeggen: „Onzin, jullie kopen om het kopen." Ook dat is niet waar. Wij kopen om het hebben, om te bezitten. Be zit veraangenaamt ons leven. Hoe aange namer ons leven, hoe breder en voller de afschaduwing ervan op onze psyche. Wie zitten dag en nacht tegen onze psyche te schuren? Wat zeuren ze dan? Kan boven dien het werken aan de hoogst bereikba re gelukstoestand van de psyche ooit ver spilling van tijd zijn, van geld? Het ant woord is belachelijk eenvoudig, het is im mers: nooit? Wij kennen vrouwen die om hetzelfde te bereiken eens per veertien da gen bij een wildvreemde vent een uur lang mogen komen meieren en dat kost dan f 2000,- per jaar want die vent is psychia ter en hoort ook liever wat anders, ware niet zijn dagelijkse boterham met honing ermee gemoeid. Wij zeggen dus tegen onze mannen: „Denk na, hart, denk goed na, wat deed ik toen jij laatst zo rot tegen mij deed? Ik kocht dat kelkje van glas, van blauw glas uit Mexico, ik betaalde de juffrouw er zeven gulden vijftig voor, ik goot het vol met mijn door jouw mon sterlijk optreden verwekte tranen en toen was alles voorbij en op, het vaasje vol en alsof er niets was voorgevallen heb ik het in de boekenkast gezet en zelf mijn plaats naast jou weer ingenomen, la chend, kussend en rozen vlechtend; en schouder aan schouder zaten wij weer in het rijke lommer mijner psyche. Natuur lijk had ik in het onderhavige geval naar Tante Fie kunnen gaan, mijn tranen stor ten aan haar begripvolle tors, dat had je f 14.60 gekost zijnde een dagretour Alk maar plus nog een kleinigheid voor een aardigheidje voor tante Fie. Ik had 't ook kunnen verdringen en dan had 't over twee jaar op twee duizend ineen geko men. Zevenvijftig voor een kelkje, acht- negentig voor een bellekoord, negenentwin tigvijftig voor een pellerine van Schotse ruiten... da's spreiding van kosten." Onze mannen beklimmen nu de toppen van hun, al danig aangevreten maar toch nog altijd boven ons oprijzende, manlijke superioriteit, dopen hun stembanden in het afscheidsel der manlijke hormonen dat dat teder-neerbuigende erop achterlaat, krui sen de benen over elkander, leggen een arm om onze schouder en rommelen: ,,'t is goed, liefje, 't is goed, hoor. Koop jij maar fijntjes je kelkjes, je beddekwastjes en..." Bellekoordzeggen wij. „Bellekoord," zeggen zij, ,,'t ging er al leen maar om dat jullie zo graag geld uit geven!" „Wij geven graag verantwoord en ver standig geld uit aan uitsluitend nuttige din gen," zeggen wij en beseffen dat we wéér geen stap verder zijn gekomen. Advertentie al zo ongeveer hebt bepaald wat u zult kiezen, moet u eens zien hoe vlot u slaagt, wanneer u kennis neemt van de unieke kollektie kostuums en over jassen bij SMIT VAN RIJSBERGEN. Dat maakt ook immers het kopen bij SMIT VAN RIJSBERGEN steeds zo interessant. Betere herenkonfektie en herenmode ZIJLSTR. 71 (t.o. Alg. Bank Nederland) Grensgeschillen. Op de Chinese ambassa de in de Indische hoofdstad New Delhi is een nota overhandigd waarin China er van wordt beschuldigd de onderhan delingen die moeten leiden tot een vreed zame oplossing van 't Chinees-Indische grensgeschil tegen te werken. Synthetisch. Op het dak van een groot warenhuis in Brussel is een skibaan ge opend. De baan is bedekt met een spe ciaal nylontapijt, dat zo glas is als sneeuw. Het platform waar de baan be gint is zestien meter hoog en zes meter breed. De helling is zestig meter lang en bedraagt twintig percent. Twee lera ren uit Frankrijk zullen aan de ski liefhebbers lessen geven. Verrader. In de Syrische hoofdstad Da mascus hebben enige honderden studen ten een betoging gehouden tegen maar schalk Abdel Salam Aref, de president van Irak, die zij „verrader" en „agent van imperialisten en reactionairen" noemden. Zingend. In de Engelse plaats Belper is de 55-jarige mevrouw Sybil May Hughes tot een boete van drie pond veroordeeld, omdat zij als overwegwachtster dronken was geweest. De politie was eens in de blokpost gaan kijken, toen twee treinen langdurig voor een onveilig signaal moesten wachten. Zij troffen mevrouw Hughes liggend op de grond en zingend aan. Ambassade. De republiek Tanganjika Zan zibar heeft besloten een ambassade in Peking te vestigen. Longarone. Precies een jaar geleden stort te het water achter de Viaont-dam zich uit over de Italiaanse plaats Longarone. Longarone zelf telde toen 1.269 inwoners, waarvan slechts 79 in leven zijn geble ven. Niet een van de 300 huizen van het stadje is herbouwd. Er staan zelfs geen namen op 370 van de 1400 graven, waarin de geborgen stoffelijke resten van 1.917 slachtoffers een laatste rust plaats hebben gevonden. Voor. Bij een opinie-onderzoek in West- Duitsland heeft 75 pet. -van de onder vraagden zijn instemming betuigd met het bestaan van de „Bundeswehr". Een jaar geleden was dit percentage 63. Autobus-ongeluk. Tien mensen zijn om het leven gekomen en vijfenveertig wer den gewond toen een bus met pelgrims bij Leon, ten noordwesten van Mexico City, slipte en omsloeg. Verdediger. Ter gelegenheid van het feit dat paus Pius XII vandaag zes jaar ge leden overleed, heeft kardinaal Felici op de concilievergadering van donderdag de concilievaders opgeroepen te bidden voor deze paus, die hij de verdediger van het geloof, van de kerk en de stad Rome noemde. Watin. Een Zwitserse rechtbank heeft het verzoek van de Franse regering tot uit wijzing van de ter dood veroordeelde Franse OAS-leider Georges Watin ge weigerd in te willigen. Watin is bij ver stek ter dood veroordeeld wegens mede plichtigheid aan twee moordaanslagen op president De Gaulle.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3