f WAAROM A VERSTOOK IK ZOVEEL J. v. KOOTEN daverende jubileumaanbiedingen 10% korting n ederland Medische verzorging tijdens het weekeinde VELO Enige Nederlandse bezwaren tegen Europese Conventie Havenberichten Goede Herderkerk was IJmond-middelpunt voor actie Antwoord '64 Jacht voor internaat Delfzijl verhoogt het havengeld Het optreden tegen piratenzenders Arend Rerm FILM EN FILMWERELD UET THUIS PING0UIN CRYL0R VRIJDAG 9 OKTOBER 1964 Vragen in Kamercommissie over Vissershavenbedrijf Tot slot van onze ALLEEN ZATERDAG: op alle artikelen (ook de speciale aanbiedingen) met uitzondering van enige artikelen waarop we beslist geen korting mogen geven. Textielspeciaalzaak Marktplein 21 IJmuiden Woninginrichting Marktplein 29 IJmuiden Filiaal Plantage 152 Beverwijk Kerkelijk nieuws i (Stadsschouwburg). De veelbesproken en door zijn sensationele wordings geschiedenis beroemd geworden spektakelfilm „Cleopatra", met het gerenom meerde liefdesduo Elizabeth Taylor en Richard Burton, is nu van zaterdag tot en met woensdag in de Velsense Stadsschouwburg te zien. In een groots op gezette kleurenproduktie, met een vertoningsduur van ongeveer drie uur, doet regisseur Joseph L. Mankiewicz de tragische geschiedenis van de Egyptische koningin Cleopatra uit de doeken, een wispelturige vorstin, die in de laatste eeuw voor Chr. de geschiedenis van het Romeinse rijk zozeer beïnvloedde. Onder meer door haar verhoudingen met Julius Caesar en, na diens dood met Marcus Antonius. In een schouwspel, dat afwisselend imponerend is en dan weer wordt ontsierd door Hollywoods naïeve en kitscherige benadering van de historie, voltrekken zich de geschiedkundige gebeurtenissen vanaf Caesars be moeiingen met de interne twisten aan het Egyptische hof tussen Cleopatra en haar jongere broer Ptolemaeus, tot en met de dubbele zelfmoord, waarbij Marcus Antonius zich met zijn zwaard doorsteekt en Cleopatra de giftige beet van een adder prefereert. Aldus wisselen luister rijke hoftaferelen zich af met spectaculaire zee- en veldslagen, waarbij voor deze miljoenenproduktie al lerminst op een dollar of een figurant werd gekeken. De bioscoopbezoeker be hoeft zich bij een dergelijk gevarieerd kijkspel dus allerminst te vervelen, dat bovendien in de eerste helft ruimschoots profiteert van de aanwezigheid van een prima acteur als Rex Harri son, die zich hierin laat be wonderen in zijn geestige creatie van Julius Caesar. Zij die echter een gulle schaterlach prefereren, kun nen zondagmiddag terecht bij de komieken Bud Ab bott en Lou Costello, die in de klucht „A. C. als lood gieters" weer de nodige dwaasheid ten beste geven. (City). In dit theater is het van vrijdag tot en met zondag weer eens griezelen geblazen. Alle vampiers, waar de Engelse Hammer Film Productie over kon beschikken zijn immers losgebroken in „De volge lingen van Dracula" (Kiss of the vampire), zodat naar hartelust bloed wordt gezogen en de meest uitzinnige ri tuelen moeten worden toegepast, om de opgeroepen boze geesten weer allemaal netjes te kunnen bezweren. Uiteraard komt er ook maanlicht en knoflook aan te pas, plus een serie met bloed getekende krui zen, waarna tenslotte de hele moordlustige bende rond de mysterieuze graaf Ravna door een sinistere wolk van vleermuizen wordt opgeruimd. Eén advies mogen wij u nog geven: ga deze gruwelen niet in uw eentje bekijken. Vooral de dames zullen af en toe gretig de steun zoeken van een on verschrokken begeleider. DEZE RAAD GELDT NIET voor „De ridder met de honderd gezichten", omdat de sensatie hier zondagmiddag van ge- Advertentie Een belangrijke vraag, vooral als het koud gaat worden. Waar om verstook ik zoveel Heb ik wel de goede kolen en de goe de haard Heb ik wel de juiste oliehaard voor mijn kamer Stel ik de brander wel goed af Geef ik te veel lucht Allemaal vragen en nog zoveel meer, die BELANGRIJK zijn. Als ik het juiste antwoord niet weet, kan het me geld kosten. want dat kan een hele winter duren. Daarom ga ik vandaag nog naar de VAKMAN. Pres. Krugerstr. 65-90 - Tel. 5433 IJMUIDEN Donderdag kwamen In IJmutden aan: Par thenon, van Hogenaess; Anlta Thyssen, Pepel; Grebbestroom, Dagenham; Mare Liberum, Rot terdam; Rijnstroom, Londen; Soodohospige, Ar- changelsk, Zaandam; Heriot, Grangemouth; Anholt, Ipswich; Gitana, Kingslynn, IJmuiden; Yorksand, Kemi, Zaandam; Neerlandia, Gothen- burgh; Berkelstroom, Huil; Vogtland, Antwer pen; steady, Helsinki; Rievault, Seven Islands; Vela, Rotterdam. Vr()dag kwamen in IJmuiden aan: Nacesnece, van Terneuzen; Imme Oidendorlf, Stettin, Velsen; Leonidas, Rotterdam; Con Zelo, Lon den; Juno, Rotterdam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Kulmer- land, naar Hamburg; Bittern, Rotterdam; An- gelita, Ugana; Gratia, Schevenlngen; Bram, Dagenham; Vera, Simrisham, IJmuiden, Syros, Hamburg; Heige, Helsinki; Anja, Scarborough, IJmuiden; Hoogvliet, Birkenhead, IJmuiden; Noorderkroon, Delfzijl; Gerd Frese, Stockholm; Sirona, Seth; Cyprian Coast, Dunston; Storaas, Curagao; Peter Frese, Rotterdam; Richard Rah- mann, Preston, IJmuiden; Wilka, Londen; Otava, Helsinki, Velsen; Delphina, Seven Is lands, IJmuiden; Metropole, Narvik; Martha Ahrens, Hamburg; Eiderhoft, Rotterdam; Jetty, Delfzijl, Zaandam; Skarva, Bremen; Audry Jo hanna, Solvesborg, IJmuiden; Swift, Harlingen; Lydia, Mossby; Anna Henny, Rotterdam; Midas, Rotterdam; Nero, Bilbao; Hollandia, Londen; Hanna Moller, Odense, IJmuiden; Caravelle, Rotterdam; Iselin Lulea, IJmuiden. Vrydag vertrokken uit IJmuiden: Labotas, naar Rotterdam; Inge, Narvik; Robox, Rotter dam; Venabu, Curacao. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van •f naar Amsterdam is gegaan). Een scène uit de super-kleurenfilm „Cleopatra", met Liz Taylor en Richard Burton, die deze week in de Velsense Stadsschouwburg is te zien. zonder aard zal blijken. Het is een histo rische ridderfilm over geweld, trouweloos heid en onbaatzuchtige liefde, waarbij Lex Barker met Liana Orfei voör de hoofdrol len tekenen. Van maandag tot en met woensdag vervolgens „Huis van bamboe", eveneens een boeiende speelfilm over het Japan, dat door een bende gedeserteerde Amerikaanse soldaten wordt geterrori seerd. De Japanse Shirley Yamaguchia speelt hierin de rol van het „kimono meisje", met wier hulp de schurkenbende uiteindelijk wordt opgerold. Voor de loka le sfeer werd deze film in Tokio opgeno men, met medewerking van Amerikaanse troepen en een sectie van de Amerikaanse militaire politie, waarnaast ook de stads politie van Tokio voor de figuratie kon worden gestrikt. DAT ALLE MANNEN in de liefde laf aards zijn is een boute bewering, welke men donderdagavond in de film „Vrouwen klagen aan" tracht waar te maken. De in houd bestaat uit een serie lotgevallen van vrouwen en meisjes, die er met de liefde bekaaid zijn afgekomen, zoals dit heet. Van daar dat ontrouw en echtscheiding tot de onderwerpen behoren, die in deze realis tische film uitvoerig worden behandeld. Beverwijk (Luxor). Cliff Richard's populariteit duurt nu al jaren, waarschijnlijk omdat zijn liedjes altijd precies passen in de luchtige showfilms, waarvan hij er al ver scheidene maakte. Voorts vermijdt hij de buitenissige geëxalteerdheid en op de spits gedreven ritmiek van veel typische teen ager-zangers, waardoor hij een veel bre der publiek bereikt. In „Wonderful life" worden twaalf songs van Cliff heel be kwaam aan elkaar gebreid door een ma ger, maar lief verhaaltje, waarin we Cliff en zijn Shadows, alsmede twee prille meisjes betrokken zien raken bij het ma ken van een film op de Canarische eilan den. Dit geeft de regisseur aanleiding tot een niet onaardige inlas over de geschie denis van de cinematografie. The Sha dows vervullen eveneens een aanzienlijke rol in deze film en zijn daarbij allerminst te beroerd om op de aangewezen tijdstip pen gitaren en drumstel te gaan hanteren. Dit alles in kleuren en op breeddoek, van donderdag tot en met zondag. DE ROMEINSE geschiedenis blijkt nog altijd een onuitputtelijke bron voor scena rioschrijvers, die aan rijk gemonteerde kos tuumfilms denken. Een van deze vrucht bare leveranciers van filmverhalen heeft Ursus, de leeuwenkoning" bedacht, de historie van een aan de moordzucht van een horde barbaren ontsnapte knaap, die bij de leeuwen wordt grootgebracht, om zich daarna als oersterke jongeling te wreken op de indringer die zijn land tir- ranniseert. De spanning wordt erin gehou den door gevechten van allerlei aard; ge regisseerd door Carlo Ludovico Bragaglia speelt Ed Fury de onoverwinnelijke Ur sus, die het moet opnemen tegen olifan ten, hyena's en de reeds genoemde bar baren. Deze film is bestemd voor de zon dagmatinee, waarna van maandag tot en met woensdag Bert Haanstra's onvolprezen Alleman" weer eens valt te bekijken. (Kennemer theater). In „Heerseres van de onderwereld" vallen in de voorstelling van zaterdagnacht de beroemde vormen en het gebrekkig ontwikkelde acteertalent van de bekende Jayne Mansfield nog eens te bekijken, met welke gaven zij zich in deze film heeft opgeworpen tot leidster van een bende, die in Londen opereert. Ondanks haar keiharde mentaliteit heeft zij toch één, een voor een bendeleidster verderfe lijke zwakheid: haar liefde voor een man, die de schurken destijds als stroman heeft gediend en daarvoor vijf jaren in een cel heeft moeten opknappen. Het geld dat bij een overval werd gestolen, is door de man begraven. Als hij, eenmaal vrijgekomen weigert zijn vroegere lotgenoten te vertel len waar precies, ontvoert de bende zijn zoontje. Dit is de gevoelige bendeleidster net iets teveel en zij helpt de arme man in het geniep zijn kind weer terug te vin den. Rond dit thema is de film opgebouwd, Voor de grote kerkbouwactie „Antwoord '64" van de negen samenwerkende kerken vond men donderdagavond in de Goede Herderkerk aan de Velserduinweg in IJmuiden-Oost een goede gelegenheid de vele medewerkers(sters) in de gemeente Velsen te verzamelen voor een bidstond voor het welslagen van deze actie. Pastoor J. C. M. Keman van de oud- katholieke parochie van de H. Adelbertus, die secretaris is van de landelijke actie, sprak een kort welkomstwoord, waarna, in het kader van de actie door ds. Joh. Gen ritsen, Nederlands hervormd predikant, werd benadrukt, dat de kerk thans in het volle licht van de publiciteit is komen te staan; doorgaans wordt het kerkelijk werk in stilte gedaan. Dit houdt in, dat de kerk nu heeft te tonen, wat zij waard is. Een voor het doel van deze avond passend (Deens) lied over de kerk, die uit levende stenen bestaat, sloot deze inleiding af. Door drie leken, contactpersonen in deze actie, werd een drietal Schriftlezingen ge houden, waarbij afwisselend door ds. Ger ritsen en pastoor A. J. Glazemaker van de oud-katholieke parochie van de H. En- gelmundus de Schriftlezing voorbeden werden gezegd voor de kerk, de kerkbouw, alle kerkelijk werk en voor de eenheid der kerk. De indrukwekkende bidstond werd be sloten met een lied om de eenheid der ker ken, waarmede de aanwezigen zich gesterkt kunnen weten voor de arbeid die volgende week wacht voor „Antwoord '64". De scheepswerf Wilton-Fijenoord te Rotterdam heeft donderdagmiddag de ho gere zeevaartschool te Delfzijl op de eer ste dag van de viering van het veertig jarig bestaan van de internaat-school Abel Tasman" een zogenoemd „schakel- jacht" geschonken. Hef jacht draagt de naam „Bonaire" als herinnering aan het oude stoomschroefschip „Bonaire", dat nu als internaatschip „Abel Tasman" in ge bruik is. Het jacht werd namens de directeur van Wilton-Fijenoord door de heer A. van Dijk aangeboden en werd gedoopt door mevrouw S. D. G. van Dijk-Bruce. Vandaag wordt een reünie gehouden van oudleerlingen van de hogere zeevaart school te Delfzijl. Advertentie Laat je toekomst niet in rook opgaan. SPAAR Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen De vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat uit de Tweede Kamer heeft in het verslag op de begroting 1965 van het Staatsvissershavenbedrijf in IJmuiden aan minister van Aartsen gevraagd of hij een commissie wil instellen, die moet bestude ren of het bedrijfsleven en de gemeente Velsen medezeggenschap kunnen krijgen in de leiding van het vissershavenbedrijf. Zowel het bedrijfsleven als het gemeente bestuur van Velsen verlangen deze mede zeggenschap. Verder vraagt de commissie hoe de re- regeling werkt dat de visserschepen, die zich vrijdags voor 07:00 hebben gemeld voor lossing, nog in de namiddag van die zelfde dag voor lossing in aanmerking komen dit ter compensatie van de vrije zaterdagmorgen. Ook wil de com missie weten wat de ervaringen zijn met de verkoop van tong over het mijntoestel. Waarom is er een onderbreking van een paar maanden geweest? Komen ook andere vissoorten voor deze wijze van verkoop in aanmerking? 'Advertentie IJMUIDEN Artsen: F. M. van Stekelenburg, Leeu weriklaan 52, tel. 4290; J. de Vries, Wil- helminakade 78, tel. 4954; J. J. Wuite, Röntgenstraat 1, tel. 4953. Apotheek: Apotheek Pleyler, Planeten- weg 52. Verloskundige: Mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen no. 143, tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8969. Wijkverpleging: zuster A. N. Enklaar, Burg. Rambonnetlaan 19, IJmuiden, tel. 02550-8163, voor IJmuiden en IJmuiden- oost; zuster I. C. Bovenkerk, Huis te Wissenlaan 16, Santpoort, tel. 02560-6424, voor IJmuiden-oost, Velsen-noord en Velsen-noord; zuster A. de Ruyter, Hagelingerweg 175, Santpoort, tel. 02560- 6054, voor Driehuis, Santpoort-noord en Santpoort-zuid. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk: Alleen voor spoed gevallen zaterdag en zondag van 17-17.30 uur: M. G. van Manen, Vondellaan 26, Beverwijk, tel. 02510-23995. SANTPOORT Arts: A. J. Th. van Wely, Hoofdstr. 236, Santpoort-dorp, tel. 8510. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort,zuid. tel. 02560-8249. BEVERWIJK en VELSEN-NOORD Artsen: Voor de artsen Fierstra sr., Fierstra jr., Melchior, Lange, Rolink, De Ruiter, Verburg, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling, van zaterdag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: K. K. Visser, Zeestraat 96, Beverwijk, tel. 02510-23450; zondag van 9 tot 24 uur: A. Verburg, Prinsessenlaan 5, Beverwijk, tel. 02510-25551. Voor de artsen Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Peeters, Swaab, Vos en Zeylmans, van zaterdag 12 uur tot zon dag 24 uur: F. J. G. Swaab, Kuenenplein no. 48, Beverwijk, tel. 02510-24169. Tandarts: Voor Beverwijk, Velsen-noord en Heemskerk (uitsluitend voor spoed gevallen) zaterdag en zondag van 17- 17.30 u.M. G. van Manen, Vondellaan 26 Beverwijk, tel. 02510-23995. Apotheek: Vanaf zaterdag 12.30 uur, voor Beverwijk, Heemskerk en Velsen-noord, alleen voor spoedgevallen: Apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44, Beverwijk, tel. 02510-23388. Het dagelijks bestuur van het haven schap Delfzijl heeft de havengelden met ingang van 1 november met 12,5 percent verhoogd. Op 1 maart 1965 zal het haven geld nog eens met een zelfde percentage worden verhoogd. Het havenschap voldoet hiermee aan het verzoek van de minister van Econo mische Zaken om de gevraagde verhoging van het havengeld met 25 percent niet in één keer in te voeren. Advertentie en tóch Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden voor laatste sportnieuws 100 service PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Tel. 5198 Advertentie De BREIWOL van „RADIO VERONICA" MARKTPLEIN 7 Ned. Herv. Kerk Beroepen te Amstelveen-Buitenveldert R. J. Mooi te Zuidwolde (Gr.); te Lunteren (vak. K. v. d. Pol) J. v. Sliedrecht te Baam; te Leerbroek J. Arendsen te Bunschoten; te Wilp D. J. Spijkerboer te Drumpt; te Katwijk (vak. W. L. Tukker) G. Boer te Huizen (N.H.); te Ermelo (4e pred.pl.) A. J. de Jong te Seheveningen. Aangenomen naar Emmen (7e pred.pl.) J. C. Krajenbrink te Nagele-Tollebeek (N.O.P.). Bedankt voor Honselersdijk J. de Mara te Dubbeldam; voor Linschoten (toez.) J. C. Terouw te Lage Vuursche. Geref. Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Stadskanaal A. G. Versteeg te Emmeloord. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Rotterdam (vak. F. Ober man) dr. G. Hartdorff te Amsterdam; te Klooster-Ter Apel (pred. voor bijz. werkz.) E. F. Verbaas te Marken. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Leeuwarden W. Steenbergen te Meppel en dr. W. H. Velema te Leiden. Dodelijke val. Een 60-jarige Duitse bin nenvaartschipper is in het Wilhelmina- gasthuis te Amsterdam overleden aan de verwondingen die hij had opgelopen bij een val in het ruim van zijn schip in de Amsterdamse haven. EXAMENS Amsterdam (Gem. Un.). Kandidaats ge neeskunde II: J. W. M. Heeremans (Haar lem), J. C. M. van der Peet (Haarlem). Doctoraal rechten J. Th. N. van der Voorde (Assen) en M. C. Roos (Alkmaar). Notarieel doctoraal J. L. F. Engelhard (Haarlem). Nijmegen. Doctoraal 2de gedeelte medi cijnen: H. A. M. van den Acker (Gemert) A. P. R. Crebolder (Nijmegen), L. M. g! Geeraedts (Arnhem), F. A. G. Kramer (Mook), H. T. S. M. Nadorp, A. U. C. C. Nooteboom, H. Tjong Tjin Tai (allen Nij megen). Utrecht. Kandidaats psychologie: mej. F. P. Doornbosch (Sassenheim). Doctoraal pedagogiek: F. K. Kieviet (Utrecht). Doc toraal psychologie: C. M. W. L. Baerwaldt (Rotterdam), J. J. Berendes (Utrecht), J. H. Emck (Maarsbergen), O. E. de Wit (Doorn). Doctoraal theologie: S. Runia (cum laude) (Oegstgeest), P. Fries (cum laude) (Den Haag). Kandidaats geneeskun de: L. F. C. Hamann (Beverwijk). Leiden. Kandidaats geneeskunde II: B. S. Hijlkema (Haarlem). Doctoraal genees' kunde II: mej. B. G. Jonker (Den Burgh) mevrouw C. E. BokTinbergen (Leiden), mej. E. J. M. de Wilde (Noordwijk) en R F. Brenkman (Amsterdam, cum laude), M. C. B. Gorsira (Willemstad, Curagao), H Heeneman (Den Haag), Khoe Hian Eng (Leiden), S. T. Parabirsing (Paramaribo), S. C. Stelling (Rotterdam), W. F. Tordoir (Den Haag). Arts: H. de Jong (Bergen aan vrij wat minder luguber dus dan dat van De maagd van Neurenberg", welke grie zelfilm hier van vrijdag tot en met woens dag draait. De dame uit de titel is niet het traditioneel-onschuldige meisje, maar een middeleeuws folterwerktuig, dat in de martelkelders van een eeuwenoud kasteel staat opgesteld. En daar gaan we dan weer met angstkreten in de nacht, van bloed druipende monsters en afschuwelijk verminkte lijken, waarvoor als tegenmedi- cijn voor zondagmiddag haastig de beken de filmkomiek George Formby in de klucht „George wint op alle fronten" werd inge zet. (W.B.-theater). De belangrijkste film in het weekprogramma van dit theater is on getwijfeld „Voetstappen in de nacht," met Stewart Granger en Jean Simmons. Een knap verfilmde thriller met een verhaal over het deftige Londen uit de dagen der gasverlichting, met als intrige de verhou ding tussen een alom geacht weduwnaar en zijn knappe dienstbode. Deze film draait zondag en maandag, vrijdag en za terdag voorafgegaan door de western Geldwolven in Gunsight Pas" en zondag middag onderbroken voor een ander sensatieverhaal „Jungle Jim en het ge doemde eiland." WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE DEN HAAG. In kringen van de Europese Radio Unie heerst de indruk dat de Nederlandse regering probeert de totstandkoming van een Europese conventie uit te stellen. Krachtens deze conventie zouden de zich aansluitende landen moeten optreden tegen piraten zenders. Door het Nederlandse uitstel zou bijvoorbeeld Radio Veronica een lang(er) leven beschoren zijn. Dit althans moet men concluderen uit een brief, die het ministerie van Buiten landse Zaken in Den Haag begin augustus heeft gezonden aan de Raad van Ministers in Straatsburg. De Nederlandse bewinds lieden zouden hierin een aantal bezwaren tegen de ontwerpconventie hebben opge worpen. Als de ministers hierop zouden ingaan, zou het gevolg zijn dat er binnens kamers talloze juridische wijzigingen in het ontwerpverdrag moeten worden aan gebracht en dat zou veel tijd men denkt in jaren in beslag nemen. Ook de twee Nederlandse vertegenwoor digers in de Raad van Europa, de heren mr. Duk en mr. Maas Geesteranus, respec tievelijk hoofdambtenaar van het departe ment van Justitie en van Buitenlandse Za ken, hebben zich tijdens de juridische dis cussies sterk tegen de in de conventie voor gestelde maatregelen verzet. Zij achten die in strijd met de bestaande internationale rechtsbepalingen over de vrijheid in inter nationale wateren. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag ontkent het bestaan van de brief niet en evenmin dat Nederland be zwaren heeft tegen het ontwerpverdrag, hier om „enige kleine problemen" en „het zou onjuist zijn te menen, dat deze be zwaren het ontwerp zouden ontkrachten" Bekrachtiging van de conventie zou voor ons land in de eerste plaats gericht zijn tegen Radio Veronica. De verklaring tijdens de behandeling van de anti-R.E.M.-wet op 17 september j.l. in de Tweede Kamer naar aanleiding van suggesties van verscheidene fracties, eerder tegen deze zender in te grijpen, zonder te wachten op de conven tie, kwam er op neer dat de Nederlandse regering het ingrijpen tegen deze zender afhankelijk heeft gesteld van de inwer kingtreding van de conventie. Zee) en F. van Kersen (Leiden). Doctoraal Ned. recht: H. E. Jonker Roelands (Wasse naar) en H. J. de Bijil Nachenius (Rotter dam). Amsterdam (Gem. Un.). Gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwe tenschappen J. L. Baas op een proefschrift getiteld: „Totaalsynthese van 4-thia-vita- mine a". De promotor was prof. dr. H. O. Huisman. De heer O. Korver promoveerde op een proefschrift getiteld: „A spectro scopie investigation of thiobenzopheno- nes". Diens promotor was prof. dr. Th. J. de Boer. Advertentie OPEL en VOLKSWAGEN RIJSCHOOL voor alle rijbewijzen KERKWEG 67 - SANTPOORT TEL. (02560) 8930 en 8947 BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Johannes P., z. van J. F. M. Mulders en W'. F. Helmers; Johannes P. W„ z. van J. de Boer en J. E. Mettes; Mar cel F., z. van G. C. Walter en G. J. van Duin; Robert J., z. van J. Heemskerk en W. N. Imanse; Jacobus C., z. van C. Blok en P. W. Ringelberg; Hermanus J. E., z. van A. M. van Woerkom en W. van Leeu wen; Leonardus, z. van H. M. van Noort en H. J. Akkerman; Dirk J., z. van J. G. H. Kortekaas en J. E. Linting; Cornelis M., z. van H. Talsma en W. van Druten; Ma- riska J„ d. van L. J. ter Haar en A. J. C. Pronk; Marcella C., d. van L. J. ter Haar en A. J. C. Pronk; Taco, z. van B. Besten- breur en H. C. Rauwerdink; Johannes A. J. z. van H. Steenbakker en M. A. Ellens; Erna, d. van J. H. de Groot en T. A. Hoo- geveen; Jeanne A. M., d. van A. J. Mou« en A. M. M. Olbers. ONDERTROUWD: J. Porte en C. H. J. van Heijst; C. F. M. de Weijer en M. A. de Vogel; L. van Duijn en J. M. van Wijn gaarden; J. C. M. Berkhout en A. A. A. Doesburg; H. Korver en M. A. van der Kolk; J. F. Voortman en M. M. B. van de Velden; G. S. de Bree en B. van 't Hof; J. J. P. Wissenburg en C. A. van Wijk; G. J. P. Buur en J. M. Kroon. GETROUWD: B. Sondorp en R. M. A. Koning; J. R. Potma en H. F. M. Duijn; T. G. Dullemans en A. M. Martens; J. M. Brakenhoff en E. H. Hilbers; J. J. Konz en E. Schuurman; T. J. M. Ettema en M. A. Schoorl. OVERLEDEN: A. Windt, 72 j.; M. Siet- ses, 55 j.; G. H. Wegbrands, 84 j.; J. J. de Boer, 84 j.; S. Bax, 64 j.; M. A. Handgraaf, 64 j.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 9