3 POLLE, PELLI EN PINGO Tandpasta geen Dierenvrienden onderscheiden kinderen! I p eeuwfeest van vereniging AGENDA en E.M.S.: „Gedwongen verlaging kostte ons 120.000 gulden" BRAMMETJE FOK Ook KNAC tegen weggeld snoepgoed voor I Antieke meubelen houden waarde [Honden- en katten- besluit thans van kracht Beschermde vogels vielen ten prooi aan Utrechter Koninklijke gasten aan diner bij mr. Marijnen Drie doden in het verkeer Regen, kou en wind ZATERDAG 10 OKTOBER 1964 Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk KOU KOMT Daarom moet u nu al weten wat OOSTEN verstaat onder goede MERKDEKENS Oosten adviseert uitsluitend 100% zuiver scheer wollen (direct van het schaap) merkdekens zoals AaBe, Sole Mio etc., etc. Komt u eens kijken? Kleuren en dessins zijn mooier dan ooit Pierprijs nu weer een gulden OSRAM jfe E.M.S. verlangt schadevergoeding Nieuw lid van de Eerste Kamer 1 fc-e ca Kort nieuws De Koninklijke Automobiel Club (KXAC) wekt haar leden op te protesteren tegen de heffing van weggeld ten behoeve van een wegenfonds. In „De Auto", het officieel orgaan van de KNAC, zullen de leden op 15 oktober een pagina vinden, die op de auto kan worden bevestigd en waarop staat: „Weg-geld Neen De KNAC stemt in met de instelling van een Wegenfonds om de continuïteit in de wegenbouw te verzekeren. De wijze waar op de regering voorstelt dit Wegenfonds te financieren acht de automobielclub echter onaanvaardbaar, „Nu bij de regering eindelijk het besef doorgebroken is dat de achterstand in de wegenbouw niet langer te tolereren is en moet worden ingelopen, wordt naar het goedkoopste middel gegrepen: algemene en incidentele tolheffingen, uiteraard weer te betalen door het gemotoriseerde ver keer. Dit komt er op neer dat dit verkeer de strafport moet betalen omdat de regering ondanks de voortdurende waarschuwingen verzuimd heeft post zegels te plakken", aldus de KNAC. Prof. dr. L. van der Woerd van het farmacologisch laboratorium van de uni versiteit in Utrecht heeft gewaarschuwd tegen tandpasta's, die soms voor de gezond heid schadelijke stoffen bevatten. Bij normaal gebruik hindert dat niet, maar er zijn kinderen die tandpasta als peper munt-snoepgoed beschouwen. In een wetenschappelijk tijdschrift is onlangs het verschijnsel gesignaleerd dat Engelse jon geren tandpasta op hun brood smeren. Prof. Van der Woerd acht dit gevaar lijk. Enige tijd geleden werd in zijn labo ratorium ontdekt dat een chloroform be vattende tandpasta in de handel was. Bij overmatig tanden poetsen en bij „con sumptie" kunnen door deze pasta maag- en leverkwalen ontstaan, die pas na jaren aan het licht komen. Er zijn wettelijke maatregelen op komst, waardoor dergelijke tandpasta's en ook chloroformhoudende cosmetische en toiletartikelen verboden zullen worden. c Stadsschouwburg, vandaag 20 uur: Toneelgroep Theater met „Sprookjes uit New York" van J. P. Donleavy. Regie Elise Hoomans. M.m.v. Liselot Beekmeier, Hans Croiset, Hans Tiemeijer en Bernard Droog. Zondag 20 uur: Toneelgroep Thea ter met „Stop the world I want to get off" van Anthony Newley en Leslie Bri- cusse. Regie: Elise Hoomans. M.m.v. Mar griet de Groot, Martine Crefcoeur, Ad Hoeymans, Joop Keesmaat e.a. Muziek: Cor Lemaire. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 uur: en zondag ook 16.15 uur: „The running man" 14 jaar. Frans Hals, 19 en 21.15 uur en zondag ook 14 en 16.30 uur: „Hercules tegen de Moloch'', 14 jaar. Lido, 14, 19 en 21.15 uur en zondag ook 16.15 uur: „De maagd van Neurenberg". 18 jaar. Zondag 11 uur: „De strijd om de Zuidpool", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 uur en zondag ook 16.15 uur: „Levend in gemetseld, 18 j. Minerva, vandaag en zondag 19 en 21.15 uur: „Arsène Lupin contre Arsène Lupin", 14 jaar. Vandaag 14.30 en zondag 14 en 16.15 uur: „Robin Hood en zijn schelmen", a.l. Maandag geen filmvoorstelling. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 uur en zon dag ook 16.15 uur: „Het masker van Scaramouche", 14 jaar. Zondag 11 uur: „Flying Clipper Ahoy", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Met bloed geschreven", 14 jaar. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 uur: „De terugkeer van de onzichtbare man", 14 jaar. Studio. 14.15, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. „Les quatres vérités", 18 jaar. Zondag 11 uur: „On sterfelijk Griekenland", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Tentoonstelling van gra fiek van Albert Dürer en tijdgenoten. Dagelijks van 10-17 uur en zondag 13-17 uur. Tot 10 oktober. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen en aquarellen van Clara de Jong. Tot 1 november. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etageTentoonstelling „In de Ark wordt getekend". Tentoon stelling van schilderijen, tekeningen en aquarellen van mevrouw Dea van Neder- veen. Tot en met 10 oktober. Van 11 okto ber af tot 8 november Tentoonstelling van foto's van Böhme. Dagelijks van 10-20 uur. Bootzaal: „100 Ambachten van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 1020 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 23.30 uur. Woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg 103). Geopend donderdag van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaame 16)Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag geopend van 10-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 en van 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Vishal: Tentoonstelling van moderne kunst uit eigen bezit. Dagelijks van 1017 uur en zondag van 1317 uur. Tot en met 25 oktober. Kunstzaal Barteljoris (Barteljorisstraat 32): Tentoonstelling van schilderijen, gouaches en etsen van Frank Lodeizen. Geopend: maandag 13-18 uur; dinsdag tot en met zaterdag 918 uur. Tot en met 24 oktober. Openluchttheater Bloemendaal: Tentoon stelling van grafiek, tekeningen en schilde rijen van Wentzel jr. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondag 14-17 uur. Tot en met 25 oktober. DIVERSEN Hotel Bouwes, Zandvnort: Elke avond ▼ariété. Waagtaveerne (Damstraat): vandaag 20 uur: optreden van Cobi Schreijer en Ron nie Potsdammer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 9 oktober). Advertentie Secretaires, chiffonnières, stoelen, ronde ta fels. ook uitschuifbaar. Alles van mahonie hout. Ook kleinmeubelen. Canapé's. Voor restaureren en inkoop antieke meubelen. Telef. 12223, Groot Heiligland 64, A Mudde, Gasthuisvest 45. ZATERDAG 10 OKTOBER City, 19 en 21.15 uur: „De volgelingen van Dracula". Stadsschouwburg, 20 uur: „Cleopatra". ZONDAG 11 OKTOBER City, 14.30 uur: „De ridder met de 100 gezichten": 19 en 21.15 uur: „De volgelin gen van Dracula''. Stadsschouwburg, 15 uur: „A. en C. als loodgieters"; 20 uur: „Cleopatra". Expositiezaal, Heidestraat, 14 tot 17 uur: Stichting „Felison", expositie werken van Kees den Tex. MAANDAG 12 OKTOBER City, 20 uur: „Het huis van bamboe". Stadsschouwburg, 20 uur: „Cleopatra". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur:filiaal Santpoort, gebouw Spaern- berg, Wüstelaan 79, 10-12 uur. ZATERDAG 10 OKTOBER: Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De maagd van Neurenberg"; 23.30 uur: „Heer seres der onderwereld". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Won derful Life". W.B. Theater, 20 uur: „Geldwolven in Gunsight Pas". ZONDAG 11 OKTOBER Kennemer Theater, 14.30 uur: „George wint op alle fronten"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „De maagd van Neurenberg". Luxor Theater, 14.30 uur: „Ursus, de Leeuwenkoning"; 16.30, 19 en 21.15 uur: .Wonderful Life". W.B. Theater, 14.30 uur: „Jungle Jim en het gedoemde eiland"; 16 en 20 uur: .Voetstappen in de mist". MAANDAG 12 OKTOBER: Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De maagd van Neurenberg". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Alle man". W.B. Theater, 20 uur: „Voetstappen in de mist". De honderdjarige Nederlandsche Vereni ging tot Bescherming van Dieren kreeg een jubileumgeschenk van staatssecreta ris Van de Laar van O. K. en W.. Hij zei gisteren in de jubileumvergadering in het Kurhaus dat de koningin het „Honden- en Kattenbesluit" had ondertekend. De han del in kleine huisdieren is daarmee aan banden gelegd. De staatssecretaris kon de opgetogen die renbeschermers nog meer reden tot vreug de geven. Hij mocht drie leden een konink lijke onderscheiding opspelden. De voorzit ter van de vereniging, prof. dr. S. Hofstra uit Amsterdam, werd officier in de orde van Oranje-Nassau en de heer K. Visser, hoofdinspecteur van de vereniging werd ridder in de orde van Oranje-Nassau. De heer G. Minnee te Bilthoven, inspecteur van de afdeling Utrecht kreeg de zilveren eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Ook de vereniging zelf onderscheidde ne gen personen die zich bijzondere verdien sten hebben verworven voor de dierenbe scherming. Een gouden medaille werd uit gereikt aan prof. dr. J A. Beijers, hoofd bestuurslid en oud-hoogleraar aan de veeartsenijkundige faculteit in Utrecht, aan mr. I. H. van de Roemer, vice-voor- zitter van het hoofdbestuur, aan mevrouw dr. J. M. Post- De Waal, secretaresse van de vereniging aan de heer L. F. J. Casteleyn, adjunct-directeur van de ver eniging, aan de heer D. A. Touw, admini strateur bij het hoofdbestuur, en aan Bert Garthoff voor zijn radiotoespraken gewijd In Utrecht heeft de politie in de woning van een 42-jarige electricien een jachtge weer, twee buksen, een grote hoeveel heid munitie en een grote glazen kast met een uitgebreide collectie opgezette be schermde vogels in beslag genomen. Er waren zeldzame exemplaren bij. De elec tricien had de vogels geschoten of ge vangen met behulp van een kooi. Als hij erop uit ging om zijn collectie uit te brei den schoot hij ook wel eens een haas. Hij kreeg een hele reeks processen verbaal voor overtredingen van de Jachtwet, de Vogel wet, de Vuurwapen wet en wegens het opzetten van vogels zonder vergunning. De koningin heeft gisteren in het Kurh.aus in Scheveningen de jubi leumbijeenkomst bijgewoond van de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren, die een eeuw be staat. De koningin is beschermvrouwe van de vereniging. Rechts van de vorstin prof. dr. S. Hofstra, voor zitter van N.V.B.D. aan dieren De gouden knoop werd toege kend aan de heren W. Houwen en K. Vis ser, secretaris der directie en algemeen inspecteur der vereniging. De schrijfster Mien Labberton kreeg de zilveren médail le voor haar journalistieke bijdragen die aan dieren zijn gewijd. De koningin, prins Bernhard en prinses Beatrix hebben gisteravond aangezeten aan een diner, dat door de minister-presi dent en mevrouw Marijnen werd gegeven in de ambtswoning van de minister-presi dent, het Catshuis in Den Haag. Advertentie 3 etages klassieke en moderne meubelen Barteljorisstraat 13 Haarlem. „Ornitophilia". De 56ste tentoonstelling van de zeventigjarige koninklijke Ne derlandse vereniging Ornitophilia een expositie van pluimvee en pelsdieren is in Utrecht officieel geopend door ir. J. W. Wellen, directeur-generaal van de Landbouw. Anderhalve eeuw. Honderdvijftig jaar ge leden. op 17 oktober 1814, werd in Utrecht het Hoog Militair Gerechtshof geïnstalleerd. Op vrijdag 16 oktober, om vier uur 's middags, zal het hof een buitengewone zitting houden in het ge bouw van de Hoge Raad in Den Haag. Daarna wordt van hglf zeven tot acht uur in de Juliana-kazerne een receptie gehouden. I Protest. Onlangs is in een VARA-televisie- uitzending „Achter het Nieuws" ont huld, dat een lid van het Irene-comité, een Amsterdamse arts, twintig jaar ge leden lid van de SS is geweest. De arts is daarna uit het comité getreden. Thans heeft een aantal werknemers van een grafisch bedrijf in Amsterdam bij het bestuur van de Grafische Bedrijfs fondsen geprotesteerd tegen het feit, dat deze arts plaatsvervangend contro lerend geneesheer van deze bedrijfs fondsen is, een functie die hij reeds acht jaar vervult. Bloedplasma, voor W.W. Het Nederlandse Rode Kruis zal de A.N.W.B.-Wegen wacht bloedplasma ter beschikking stel len voor snelle hulp aan ernstig gewon de verkeersslachtoffers. De Wegenwacht zal door zijn mobilofoonverbindingen met wegenwachtstations snel het bloed plasma ter beschikking van artsen kun nen stellen. I Jongen zoek. De 13-jarige Otto Bosshardt uit Amsterdam, is sedert woensdag 30 september zoek. Op die dag speelde hij met drie broertjes en zusjes op het Bonaireplein in Amsterdam, maar ging bij hen vandaan om naar een vriendje in het Vondelpark te gaan. Sindsdien is hij spoorloos. Otto heeft donkerblond sluik haar, blauwe ogen, en een ovaal bleek gezicht. Hij droeg een korte bruine corduroy broek, een colbertjasje en zwarte lage schoenen. Advertentie Het gerechtshof heeft de maatregel van de officier van justitie in Den Haag, waar bij werd bepaald dat de toegangsprijs van de Scheveningse pier niet hoger mag zijn dan 0,55, opgeheven. Deze opmerkelijke beslissing van het hof is gebaseerd op de overweging dat het onjuist is dat de des betreffende prijsbeschikking door één mi nister is uitgevaardigd. In artikel 3 van de Prijzenwet staat na melijk dat „onze ministers" een prijzen beschikking tegen 'n individuele onderne mer kunnen uitvaardigen. De pierprijsbe- schikking was echter afkomstig van één minister, namelijk minister Andriessen uitgevaardigd nadat de E.M.S. de toe gangsprijs eigenmachtig had verhoogd van twee kwartjes tot een gulden. De heer Zwolsman ging in beroep bij het College van Beroep voor het Bedrijfs leven en wilde de prijs van een gulden hangende dit appèl handhaven. Daartegen vaardigde de Haagse officier van Justitie een bevelschrift uit, waarin de E.M.S. ge last werd de prijs op maximaal 55 cent te stellen. 58. Nadat Bram bootsman Orak weer had veranderd in Karo, de scheepskat, kon de grote reis een aanvang nemen. Met de wind in het zeil sneed het goede schip Kokanje snel door de golven. Toen d nacht aanbrak dacht Brammetje niet aan stilhouden. Wél gaf hij het roer over aan Karo, want ook de beste zeeman ter we reld moet wel eens slapen. Trots zat Karo aan het roer. Het was een donkere nacht en de maan bleef voortdurend achter de wolken. Maar Karo maakte zich niet be zorgd, want met zijn katteogen zou hij de lichten van elk ander schip gauw ge noeg zien en volgens de kaart waren hier allemaal geen gevaarlijke rotsen. En toch toch zag Karo plotseling in de duis ternis eendonkere massa oprijzen, die hij zelfs door het razendsnel omgooien van het roer niet meer kon ontwijken. Er volg de een hevige stoot, een verschrikkelijk gekraaaken daar gutste het water het goede schip Kokanje binnen. Bramme tje Fok was meteen klaarwakker. „Alle hens aan dek.riep hij uit. „Eerst het gat dichttmaken!Dat was hard no dig, want het water klotste al rond hun vo ten. ry we kunnen seter eenja, dam kan men KEGELBAAN AAN 'T rl °°K NIEMAND strand bouwen (jlA, 6E61N MAAR, POLLE Hé, BAAN VRU, ZEEROB OH NU IS HET T6 IAAT OAAV/ER&OOIEN ALLES KLAAR, PIN60 2 PIB COPENHAGEN Dat gebeurde, maar toen ging de E.M.S. in beroep bij de rechtbank tegen de maat regel van de officier. De rechtbank hand haafde de maatregel, maar het hof heeft thans de beschikking van de rechtbank vernietigd en de maatregel van de officier van Justitie opgeheven. De E.M.S. raamt een schade van meer dan 120.000 te hebben geleden door de gedwongen verlaging van de toegangsprijs. Zij wil trachten deze schade vergoed te krijgen. De rechter zal over een eventueel verzoek hiertoe moeten beslissen. Het verzoek tot schadevergoeding kan de E.M.S. pas indienen als het economisch delict, dat begaan werd door de ministe riële prijsbeschikking niet na te komen, eindigt zonder oplegging van straf of maatregel of met een zo lichte straf of maatregel, dat de voorlopige maatregel van de officier van Justitie als onevenredig hard moet worden beschouwd. In de periode van 14 augustus tot giste ren werden volgens opgave van de E.M.S 268.714 entreekaartjes a 55 cent verkocht. Ervan uitgaande, dat iemand, die de pier in die periode wilde bezoeken er ook wel een gulden voor over zou hebben gehad, is de schade aan gederfde ontvangsten be cijferd. Bij het College van Beroep voor het Be drijfsleven heeft de E.M.S. tegen de indi viduele prijsmaatregel geprotesteerd. De minister van Economische Zaken kan thans bij dit college een verweerschrift in dienen. Hij heeft daarvoor de tijd tot vrij dag 25 oktober, maar hij kan verlenging van deze termijn vragen. Prof. dr. L. M. de Rijk (P. v. d. A.), hoog leraar aan de r.-k. universiteit te Nijme gen, is benoemd verklaard tot lid van de Eerste Kamer in de plaats van mr. J. In 't Veld, die lid van de Raad van State is geworden. Prof. De Rijk heeft zijn benoe ming aangenomen. Hij maakte in de pe riode 19561961 ook deel uit van de Eerste Kamer. De 32-jarige arts J. Bour uit Susteren is donderdagavond in de buurt van Bre- genz in Oostenrijk bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. Zijn 30-jarige echtgenote werd ernstig gewond. De auto waarin het echtpaar reed sloeg in een bocht van de weg om en stortte twintig meter omlaag langs een steile helling. In Den Haag stak de 71-jarige heer Tj. van der Heijde plotseling op een druk verkeerspunt de straat over. Hij werd door een vrachtauto aangereden en zo ernstig gewond dat hij later in een zieken- I huis is overleden. In Eindhoven is de 22-jarige J. de Brou wer met een bestelauto tegen twee bomen gereden. Hij werd uit de auto geslingerd en is later in een ziekenhuis overleden. I llinilll)lllllIllllllllliilllllilllIllllllllllllllli;i|||||]ill!ill(lllilllIHliilSll!2llllllin Het K.N.M.I. deelt mee: Een zeer omvangrijke depressie be heerst het weer in West-Europa. Het zwaartepunt van dit systeem is boven de Noordzee aangekomen. Actieve randde- pressies komen van de oceaan naar het Europese vasteland. De randstoring van gisteren trok in de nacht over België en Zuidoost-Nederland naar Noord-Duitsland en veroorzaakte in Noord-Frankrijk en België stormweer en in Nederland veel regen en buien. De storing wordt gevolgd door een vrij krachtige zuidwestelijke stro ming, die koude en ook zeer onstabiele polaire lucht aanvoert. Morgen zullen buien met hagel of onweer en misschien zelfs natte sneeuw voorkomen, maar ook wellicht enkele opklaringen. De tempera turen zijn 6 tot 9 graden beneden de nor male waarde voor de tijd van het jaar. yvkhRRAPPORTEN Maximum-temperaturen Q0 C 013 rt j binnen- en buitenland. XJ S' a "tfl H t_ d Neerslag: laatste 24 uur. V Den Helder geheel bew nno 11 0 Ypenburg regenbui nw 11 9 Vlissingen regen wnw 12 18 Eelde regen no 12 0.3 De Bilt regen nw 7 7 Twente zwaar bew. windst. 10 2 Eindhoven regen w 10 4 Z.-Limburg regen w 10 12 Helsinki onbewolkt O 14 0 Stockholm regen ozo 12 0 Oslo regen ono 12 14 Kopenhagen zwaar bew. zw 11 19 Aberdeen zwaar bew. windst. 11 0 Londen onbewolkt zw 10 4 Amsterdam regen nw 11 7 Brussel regen wzw 10 16 Luxemburg zwaar bew. zw Parijs half bew. wzw 12 8 Bordeaux regenbui zw 16 20 Nice zwaar bew. wzw 19 0 Berlijn zwaar bew. zzo 10 12 Frankfort geheel bew. zw 11 1 München onbewolkt wzw 11 4 Zürich zwaar bew. wzw 3 Genève regen zzw 3 Locarno licht bew. ono 0 Wenen zwaar bew. nw 11 3 Innsbruck regen verand. 11 3 Belgrado zwaar bew. zzo 24 0 Athene onbewolkt nno 25 0 Rome zwaar bew. zzo 19 7 Barcelona zwaar bew. nw 0 Madrid regenbui wzw 21 0,2 Mallorca half bew. w 23 0 Lissabon motregen w 21 0,8 Hoogleraar jubileert. In besloten kring zal prof. dr. M. J. Langeveld, die aan de universiteit in Utrecht pedagogiek, di dactiek en ontwikkelingspsychologie do ceert, op 13 oktober worden gehuldigd wegens zijn zilveren hoogleraarsjubi- leum. Zondag II oktober Zon op 6.57 uur, onder 17.55 uur. Maan op 13.10 uur, onder 20.53 uur. Maandag 12 oktober Zon op 6.59 uur, onder 17.53 uur. Maan op 14.07 uur, onder 21.38 uur. Maanstanden 13 oktober 17.56 uur eerste kwartier 21 oktober 5.45 uur volle maan 27 oktober 22.59 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 10 oktober Hoog water 6.19 uur en 18.33 uur. Laag water 2.04 uur en 14.10 uur. Zondag 11 oktober Hoog water 6.52 uur en 19.06 uur. Laag water 2.32 uur en 14.4? uur. Maandag 12 oktober Hoog water 7.30 uur en 19.46 uur. Laag water 3.00 uur en 15.14 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2