Een miljoen ter stimulering van kwaliteitsverbetering van vis Visserijtechnologen gaven in Scheveningen de weg aan 1 Veel applaus in Schouwburg voor „Bouwers van het rijk" AFC de volgende moeilijke tegenstander voor VVB In Velsen werd enthousiast zonder de bruid gedanst Na woensdagstorm record-aanvoer op Beverwijkse bloemenveiling In de Vishal en op zee Meeresteiners in Beverwijk begroet Politiek Jongeren Contact Veisen voor zendtijd aan C.P.N. Garagedirecteuren op vrije voeten Maar veel soorten bleven duur Eis van tien jaar voor aanslag oo meisje voor RIJLES ZATERDAG 10 OKTOBER 1964 5 is „SUCCES" Examens PROTESTANTSE BEGRAFENIS VERENIGING K. M. A mateurvoetbal Advertentie T BESTE ADRES (alle rijbewijzen) RIJBEWIJS VERNIEUWEN Groeneweg 45 - Telefoon 4333 Op de aanstaande dinsdag in Den Haag te houden openbare vergadering van het isserijschap zal onder meer worden besproken de nota van het ministerie van Landbouw en Visserij inzake de structuurverbeteringen in de visserij. Zoals wij reeds hebben gemeld, wil men, om te beginnen, een miljoen gulden besteden ter stimulering van kwaliteitsverbetering der aangevoerde vis. Ongetwijfeld zal bij het besteden van dit miljoen ter harte worden genomen hetgeen op het nog slechts zeer kort geleden in Scheveningen gehouden congres, georganiseerd door de Organisation for Economie Coörporation and Development (afdeling visse rijen), van visserij-technologisten naar voren is gebracht door experts en praktijk mensen van internationale befaamdheid op dit gebied. Uit het buitenland was voor dit con gres meer belangstelling van de zijde van het bedrijfsleven dan uit Nederland zelf. Zo waren daar uit Engeland dertig gas ten, uit eigen land niet meer dan twintig. Dat Engels en Frans de voertalen wa ren, kan, naar het ons voorkomt nauwe lijks als een excuus gelden. Het organiserende comité van het con gres had zeer bewust naar een program ma gezocht, waarin problemen zouden worden behandeld, die van belang zijn voor alle sectors van het visserijbedrijf en daarvan noemen wij dan de aanvoers- sector, de handel, de industrie en het marktwezen. Het uitgangspunt was, dat er een ge sprek moest plaats hebben tussen de on derzoekers en vertegenwoordigers van het bedrijfsleven. Voor zover deskundige waar nemers menen te mogen vaststellen, is zo iets op bijzonder bevredigende wijze ge schied. In de eerste plaats was in het algemeen de kwaliteit der voordrachten uitstekend en begrijpelijk gehouden voor de direct en zijdelings betrokkenen, waarna een ruim schoots gebruik werd gemaakt van de ge legenheid om er in het openbaar of in de pauze over te discussiëren; reders, groot handelaren en vertegenwoordigers uit de visverwerkende industrie in Nederland hebben deze unieke gelegenheid danook niet voorbij laten gaan. Wat de aanvoerssector betreft, zou men kunnen stellen, dat op dit congres het krachtigste pleidooi is gehouden voor de hektrawler met vriesinstallatie: hierin wordt de toekomst gezien. Dus uitdrukke lijk niet het fabrieksschip, dat uiteinde lijk het pakje filet maakt, maar de nor male trawler, aan boord waarvan de blokken gestripte vis worden gevroren. Dit nu is één onderwerp, waaraan men in Nederland nog niet voldoende aandacht heeft besteed. Parallel met deze ontwikkeling moet dan wel lopen: het verwerken van deze blok ken vis door de industrie. Tijdens het congres bleek wel zeer dui delijk, hoeveel aandacht er door de we tenschapsmensen en door het bedrijfsle ven wordt besteed aan het zo genoemde ontdooiingsprobleem, dat deze op zee be vroren vis oplevert. Zowel Zweden als Engeland en, naar het verluidt nog maar Advertentie GARAGE L. v. d. LEDEN R. CLAEZENSTR. 1 DAG en NACHT Leiden. Doctoraal scheikunde: A. Ouds hoorn, cum laude (Den Haag) en E. van Heykoop (Leiden). Doctoraal natuurkunde: J. E. J. de Jong (Noordwijkerhout). Nijmegen. Kandidaats tweede gedeelte tandheelkunde: mej. H. C. Schoonder- waldt (Eist) en de heren E. L. M. Cou- mans (Bom), J. C. van Dijk (Zwolle), A. B. J. van Heugten (Horst) en P. F. A. M. Suy (Koewacht). Groningen. Kandidaats tandheelkunde: S. P. J. van der Wal (Haarlem). Doctoraal Spaans: S. A. Vosters (Breda). Doctoraal economie: H. H. Smit (Groningen). Doc toraal geneeskunde: mevr. R. R. R. Huijs- man-Rubingh (Ruinerwold) en N. J. Grobler (Pretoria), J. A. Keizer (Eelde) en H. Venema (Assen). Doctoraal tand heelkunde: mevr. R. J. Colthof (Gronin gen), mej. G. van Oenen (Groningen), mej. Tan A Fa (Paramaribo) en W. L. Steenaart (Bolsward), Th. C. Vriezen (Groningen). Eindhoven. Doctoraal scheikundige tech nologie: A. C. Hendriks (Waalwijk). Rotterdam. Doctoraal economische we tenschappen: mej. M. P. W. van de Velde (Dordrecht) en H. W. Reiff, J. van der Veen (beiden Rotterdam) en K. Angus (Den Haag). Gepromoveerd tot doctor in de econo mische wetenschappen: J. C. G. Boot (Rotterdam) (met lof) op een proefschrift getiteld: „Quadratic programming" met ondertitel „Algorithms-anomalies-applica tion". Promotor was prof. dr. H. Thiel. Amsterdam. Bevorderd tot arts: C. H. Affourtit, E. G. M. van Beers, F. H. A. M. Pruyn, C. J. J. Westermann en W. J. M. Bende (allen Amsterdam). Amsterdam (Gem. Un.). Gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde: H. F. Heins, op een proefschrift getiteld „De maligne ovariumtumor, een klinische studie". Zijn promotor was prof. dr. G. J. Kloosterman. Utrecht. De heer A. H. Touber uit Riet hoven is tot doctor in de letteren gepro moveerd op het proefschrift getiteld: „Rhetorik und Form im deutschen Minne- sang". Promotor was prof. dr. J. A. Huis man. De heer R. S. Mossel uit Utrecht is tot doctor in de letteren gepromoveerd op het proefschrift: „Bijdrage tot de grond slagen der didaktiek van het aanvangs onderwijs in het Frans". Promotor was dr. Hl. J. Langeveld. kort ook Duitsland, beschikken over be hoorlijke technische installaties voor dit ontdooiingsdoel. Wat evenzeer duidelijk naar voren is ge bracht op het congres is, dat de huidige wijze van werken als boven bedoeld wel iswaar resulteert in een uitstekende kwa liteit, maar ook in een dure „grondstof" voor de visverwerkende industrie en voor de handel, dus uiteindelijk ook duur voor de consument. Op het congres was men het unaniem eens, dat in de O.E.C.D.-landen gezien de behoeften in Europa, men het in de kwa liteit van de vis moet zoeken. Actueel blijft de kwestie van de viskis- ten. Hierover werden belangwekkende me dedelingen gedaan, onder meer over de plastic kist. Vervanging van de onhygiëni sche houten kist is noodzakelijk, maar is er iets werkelijk beters voor in de plaats te stellen? De kunststofkisten bren gen reinigingsproblemen met zich mee, die nog steeds niet afdoende zijn opgelost. Wat dit betreft, is men echter bepaald niet pessimistisch gestemd, want er zijn aanwijzingen volgens welke het antwoord op de uitdaging niet zo heel lang meer zal uitblijven. Overigens zal ook hier de prijs hoog zijn, hetgeen wederom door de consument zal worden gevoeld. Niet minder belangrijk en interessant was de zitting over het voorverpakken van vis en visprodukten, waarbij eerst de grote voordelen der moderne verpakkin gen onder de loep werden genomen. Ge lukkig werd evenwel ook ruime aandacht geschonken aan de gevaren, die moder ne verpakkingen met zich mee kunnen brengen. Met name werd uitvoerig gediscussieerd over sterfgevallen, die zich in de U.S.A. hebben voorgedaan na het consumeren van vacuum verpakte gerookte vis. Dui delijk is wel gebleken, dat in dit speciale geval een volkomen verkeerde behande ling is toegepast, maar dit neemt toch niet weg, dat het potentieel risico's met zich meebrengt vis op een dergelijke wijze voor te verpakken. Een woordvoerder van een wereldcon cern wees er op, dat de distributie van In totaal zijn vrijdag in IJmuiden aan gevoerd: 5520 kisten vis, waarvan 93 kis ten tong en tarbot, 2 heilbot, 112 schol, 2865 haring, 645 makreel, 1320 schelvis, 195 wijting, 168 kabeljauw en gul, 3 leng, 38 haai, 8 poon, 50 koolvis en 21 diversen. Per- kilogram werd, in guldens, betaald voor: heilbot 5.704.60, gr. tong 7.557.27, grm. tong 6.656.01, kim. tong 7.286 71, kl. tong I 8.31—7.51, kl. tong II 7.61—6.82, tarbot I 5.204.80. Per 50 kilogram: kim. schol 67, kl. schol I 82, kl. schol II 6843, verse haring 24.80 13, makreel 5722.40, gr. schelvis 41 38, grm. schelvis 3332, kim. schelvis 4127, kl. schelvis I 4020, kl. schelvis II 208, wijting 2210, gr. gul 6050, mid. gul 58—43, kl. gul 31—15, kl. haai 21—17, poontjes 16, kl. koolvis zw. 3425, kl. koolvis wit 47. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 204 132, gr. koolvis zw. 9480, gr. koolvis wit 190, gr. leng 106. Vrijdag werden in IJmuiden de volgen de besommingen, in guldens, gemaakt: KW 221—6030, KW 139—9810, KW 196 4440, KW 94—1740, KW 41—35.160, KW 101 —10.060, KW 205—3500, KW 121—14.050, SCH 303—14.290. Advertentie AANSPREKER J. MEIJER Fazantenlaan 3 - tel. 4576 - IJmuiden-O Begrafenissen en Transporten door het gehele land Nieuwe bewoners van de wijk Meere- stein te Beverwijk zijn in het Verenigings gebouw aan de Plesmanweg hartelijk wel kom geheten door de zo genoemde con- tactraad. Nadat de voorzitter van de contactraad, de heer L. Uri een en ander verteld had over een komende tuin wedstrijd en een plan om tussen Meerestein en Oosterwijk een wijkcentrum te stichten, werd een film vertoond, die indertijd gemaakt was bij de ingebruikstelling van het nieuwe stationsgebouw. Burgemeester J. G. S. Bruinsma gaf een overzicht over de groei van Beverwijk, dat momenteel ruim 42.000 inwoners telt. Over de fusiekwestie met Heemskerk zei de burgemeester, dat hij hoopte, dat heel erg spoedig de „strijd" achter de rug zou zijn. Ook wethouder W. Vessies lichtte het ge hoor over wat er in Beverwijk gaande is in. Drs. A. C de Kok vertelde bijzonder heden over de Beverwijkse Culturele Raad. Een forum beantwoordde vragen, ge steld door de aanwezige Meeresteiners. 1 vis en visprodukten in voorverpakte vorm nog in het beginstadium verkeert. Maar deze ontwikkeling lijkt niet meer te stuiten, de handel zal uiteindelijk geen keus hebben, hij zal er toe moeten over gaan. Vooralsnog zijn er echter nog heel wat technologische en economische proble men met betrekking tot deze voorverpak king op te lossen. Er is verder uitvoerig gediscussieerd over het mechanisatieprobleem: zowel aan boord van het vissersvaartuig als in de vishal. Ook op dit terrein valt nog heel wat te doen. Tot dusver zijn maar al te vaak oplossingen gezocht door outsiders, technici die volkomen onbekend waren met de mogelijkheden en onmogelijkheden bij voorbeeld aan boord van een vissersvaar tuig. IJmuiden leverde zijn bijdrage op het congres door bekend te maken wat men ervaren heeft met de opslag van vis aan boord in gekoeld zeewater. Hier werd benadrukt, dat het alleen maar verstandig is om voorzichtig te blij ven bij het overnemen van gegevens van een ander land. Zo zijn de resultaten van In de Velsense raadszaal werden vrijdag avond in het Politiek Jongeren Contact Velsen de commerciële televisie- en ra diouitzendingen aan de orde gesteld. De nieuwe praeses van het PJCV, de heer J. Verhoog die zijn geestverwant H. de Boer opvolgde kon bijna alle politieke richtingen welkom heten, behalve de so cialistische en de C.H.U.-jongerengroe- pen. Het meest opvallende van deze ver gadering was dat geen enkele fractie zon der meer de reclame in de Nederlandse radio- en televisieprogramma's afwees. Met algemene stemmen aanvaardde het Politiek Jongeren Contact een communis tische motie voor het beschikbaar stellen van radio- en televisiezendtijd aan de Communistische Partij Nederland. Deze actie luidde aldus: „Het Politiek Jongeren Contact Velsen in vergadering bijeen op 9 oktober 1964 spreekt zich uit voor het toekennen van radio- en televisie zendtijd aan de Communistische Partij Nederland, zoals dit geschiedt aan alle an dere politieke partijen en besluit deze mo tie ter kennis te brengen aan de minister van Onderwijs Kunsten en Wetenschap pen en gaat over tot de orde van de dag. Het was voor de eerste keer dat het Politiek Jongeren Contact Velsen, waarin alle jongerengroepen van alle politieke partijen regelmatig bijeen komen, een communistische motie unaniem aannam. proeven en van de praktijk inCanada en in de U.S.A. met heilbot en tonijn bijzon der gunstig. Maar de ervaringen in West-Europa met kabeljauw en haring (in Nederland) zijn allesbehalve hoopvol en men kan stel len. dat wat de Noordzeevisserij betreft, men er rustig een streep door mag halen. Het enige waarmee een bijzonder goed re sultaat is bereikt met garnalen en met op korte afstand van de aanvoer- havens gevangen platvis. Als de leden van de Veiser Kunstkring, die gisteravond in groten getale de stads schouwburg bevolkten, gerekend hadden op een avond met gebeurtenissen, die een doorsnee-toneelavond niet pleegt te bevat ten, dan zijn zij niet in die verwachting bedrogen. „De bouwers van het rijk of de Schmürz" van Boris Vian gaf tussen de bedrijven aanleiding tot geanimeerde dis cussies en na afloop liepen de reacties uiteen van „een gek stuk" tot „ik heb nog nooit zo'n mooi stuk gezien". Feit is in elk geval, dat praktisch iedereen de voorstelling tot het einde met grote aan dacht heeft gevolgd, en dat het applaus voor de medewerkenden zeer groot was. Het stuk is ter gelegenheid van de pre mière in Haarlem al uitvoerig in ons blad besproken. De spelprestaties werden toen zeer lovend beoordeeld en dit kan ook zeker gelden voor de voorstelling in Vel sen. Frans Vorstman bleek nog verder in zijn rol te zijn gegroeid, waardoor het laatste bedrijf een zeer sterke climax bood. De ongewone opzet van „De bouwers van het rijk" heeft de toeschouwers van het begin af aan aan het denken gezet. Kees van Iersel gaf wel voor de voorstel ling een uiteenzetting, waarbij hij de rol van de „Schmürz" extra belichtte, maar deze in bebloede lappen gehulde figuur, die doorlopend door de spelers werd mis handeld, bleef toch een raadselachtig ele ment. Wij werden tijdens het spel herin nerd aan een verhaal van .<Edgar Allan Poe, „William Wilson", waarin een, jongen zijn dubbelganger uiteindelijk vermoordt en dan zijn eigen betere ik blijkt te heb ben getroffen en ook wel aan Oscar Wil de's „Picture of Dorian Gray", waarin de zonden van een man op zijn schilderij worden overgebracht. De „Schmürz" is ook een dergelijke pro jectie, of de schrijver er dan ook ver dringingscomplexen in ziet of het geweten. Geheei overtuigd van de noodzaak van deze figuur werden we gisteravond echter In de eerste klasse der amateurs zijn nog slechts twee ploegen zonder punten verlies en één van die ploegen is debu tant VVB. Vier wedstrijden bleven de Breesapers ongeslagen en zondag trekken de VVB-ers hun vijfde tegenstander tege moet. In Amsterdam-Zuid is het roem ruchte AFC de tegenpartij en wederom zullen de VVB-ers het bijzonder moeilijk krijgen. De wedstrijd tegen AFC is de tweede uitwedstrijd van VVB, dat sol daat De Jong weer in de halflinie heeft. Allrounder Stet schoof op naar de links binnenplaats naast Jaap Doornbos die zondag jl. als linksbuiten debuteerde. Cor Paay moest zijn plaats afstaan en zal in Buitenveldert als reserve fungeren. Een gelijkspel zou voor VVB al een bijzonder goede prestatie zijn, maar wie weet wat Van de Boogaard c.s. aanstaande zondag weer presteren. In de tweede klasse spelen DEM en Vel sen een streekderby. De Santpoortenaren verspeelden tot nu toe slechts twee pun ten tegen DEM vier. De doelcijfers (Vel sen 7-5 en DEM 6-6) geven echter aan dat het in Beverwijk zondagmiddag flink zal gaan spannen. De Kennemers trekt naar Haarlem-Oost, waar TYBB nog steeds op de eerste overwinning wacht. De Ken- nemers schoot zondag tegen het Heem- steedse HBC flink met scherp, terwijl TYBB tegen het laaggeklasseerde Zand- voortmeeuwen geen enkele treffer scoor de. Daar ook de Kennemers-defensie zich hersteld heeft, houden wij het op een Be verwij ker zege. In de derde klasse C heeft Stormvogels zijn voorhoede moeten wijzigen daar een tweetal spelers geschorst is. Tegen NFC dat de vijfde plaats inneemt, moet een kleine zege echter tot de mogelijkheden be horen. De wedstrijd wordt op het Waterloo terrein gespeeld. ADO'20 gaat in de derde klasse A met HSV uitmaken wie het onge slagen Always Forward blijft volgen, zij het dan op eerbiedige afstand. Ook Bever wijk heeft een uitwedstrijd en moet van Kolping Boys kunnen winnen. Van de vierdeklassers krijgt Waterloo het bijzonder moeilijk. De nog ongeslagen Wij wagen het te veronderstellen dat het televisietoestel vrijdagavond van 21 tot 21.54 uur in talrijke Velsense gezin nen buiten werking wordt gesteld. Waarschijnlijk zal hier dan de voorkeur uitgaan naar het bekende radioprogram ma „Dansen, als is het niet met de bruid", omdat zij aan de opnamen hier van zelf met groot enthousiasme heb ben meegewerkt. Hiervoor was vrijdag avond in het Patronaatsgebouw een complete technische staf van de VARA aanwezig, die met assistentie van drie orkesten en talrijke VAR A-leden dit populaire programma op de band heeft gezet. Na de pauze werd nog een op name gemaakt, welke voor vrijdag 13 november is bestemd. In de zaal waren de stoelen voor deze avond eens aan de kant gezet, om drie generaties dansliefhebbers in de gelegen heid te stellen zich op hun eigen muziek op de dansvloer voort te bewegen. De oud jes bleken het nog best te doen met hun zwierige polka en andere dansen uit de eeuwwisseling, waarvoor het Trianonorkest onder leiding van Tony Karten de lichte lijk sentimentele, doch welluidende dans muziek leverde. Het Ballroomorkest onder leiding van Charley Nederpelt bediende de generatie, welke omstreeks de dertiger ja ren de dansvloeren bevolkten met quick step, foxtrot en tango, waarna het trio „The Torero's" vlot een kabaal ontketen de, dat beide andere orkesten in het voort brengen van decibels volkomen kansloos liet. Maar zij waren dan ook aangewezer om de tieners bij hun twist te begeleider Het is trouwens voor de eerste maal da; deze moderne dansmuziek in dit program ma waarmee vrijdag het negende sei zoen werd ingezet wordt opgenomen. Een en ander werd door omroeper Coen Serré met veel routine aan elkaar gepraat, waarbij de vrijwillige medewerkers onop vallend, maar gedecideerd werden geïn strueerd, op welke manier zij zich tijdens de opname dienden te gedragen. Aan zijn wenken werd met veel animo gevolg ge geven, zodat de opnamen ongetwijfeld als geslaagd kunnen worden beschouwd. Bin nenkort kunnen de luisteraars zich hiervan zelf overtuigen. IJmuidenaren gaan op bezoek bij het lei dende Aristos. Wijk aan Zee en VSV spelen in de badplaats een streekderby die voor beide teams belangrijk is: zowel Wijk aan Zee als VSV kan de punten goed gebruiken. IEV gaat naar het nog ongeslagen Bloe- mendaal en heeft daar weinig uitzichten op de zege als de thuisclub dezelfde vorm demonstreert waarin zondag jl. Onze Ge zellen werd verslagen. Een troost voor de IEV-ers is echter dat Bloemendaal bijzon der wisselvallig speelt. De drie directeuren van het Haagse automobiel- en garagebedrijf, die waren aangehouden wegens fraude, waarmee een bedrag van vier tot vijf ton gemoeid zou zijn, zijn op vrije voeten gesteld. De drie broers en hun administrateur waren op 5 oktober aangehouden, verdacht val valsheid in geschrifte, oplichting en verduistering. Het bedrijf was op 1 oktober failliet verklaard. Tegenover de politie bekende het vier tal fraude te hebben gepleegd. De rechter commissaris achtte geen termen aanwezig om het viertal gedurende het vooronder zoek vast te houden. toch niet. De vlucht van enkele mensen voor de verantwoordelijkheid in een schijn bestaan, waar elke werkelijke problema tiek wordt weggeleuterd en waar de enige herinneringen bruidssprookjes mogen zijn, is op zich zelf treffend genoeg en het elektronische geluid, dat de mensen in hun vlucht steeds weer naar hogere, engere ruimten voert, had er een zeer functio neel aandeel in. Maar het steeds doorgaande spelletje van „onwaarachtig praten, de schmürz slaan", gecombineerd met het zo nu en dan weer rechtop gaan staan van dit we zen als iemand nu eens echt zei wat hij meende was ons toch wat te uiterlijk. Het maakte de identificatie met de personen in het stuk moeilijker, de voortreffelijke prestaties van Frans Vorstman, Ad No- yons, Erik Plooyer, Ingeborg Uijt den Bo gaard, Liesbeth Struppert en Cocki Boon stra ten spijt. Nog een bijzonderheid van dit stuk: voor de bedrijven hoorde men de overleden schrijver eigengemaakte chansons zingen. Boris Vian was nu eenmaal een duizend kunstenaar en het stemt tot voldoening dat men in Velsen kennis heeft mogen maken met één facet uit zijn veelzijdig oeuvre. VVB (uit tegen AFC): Van de Boo gaard; Hoogendijk en Meijer; Kersber gen, Both en De Jong; Luitjes, De Bruin, Kooimans, Stet en Doornbos. Kennemers (uit tegen TYBB): Dijks; Jonker en Huisman; Pijnen, Van Ger- ven en Van de Graaff; Kops, Malestein, Van Duivenbode, Beeldman en Aarden burg. Velsen (uit tegen DEM): Tromp; Van de Pieterman en Ruygrok; Hijnen, Schoorl en Van Schagen; Van der Poll, Weber, Hoogzaad, Nijssen en Blum. DEM (thuis tegen Velsen): Aarden burg; Nooy en Van Bugnum; Six, J. Aardenburg en Stuifbergen; Stelder, Willems, Vessies, Schram en Diemeer. ADO '20 (uit tegen HSV): Burger; Glorie en Duijn; Bruins, Welboren en Duin; Beentjes, Kramer, Van Lieshout, Henneman en Van Tunen. Beverwijk (uit tegen Kolping Boys): Van de Does; Niesten en Winands; Van Opzeeland, Minneboo jr. en Ketting; Riteco, Hoogewerf, Minneboo sr., Kluft en Plezier. Stormvogels (thuis tegen NFC): Van Gooi; De Vries en Kloosterman; Haver kamp, Luppens en De Graaf; Van de Stelt, Plug, Wortel, Spruit en Zwart. VSV (uit tegen Wijk aan Zee): Van Veen; Van de Wal en Rol; Van Essen, Tielrooy en Demmers; Langbroek, Gra venmaker, Huider, Van de Maten en Zuurbier. Wijk aan Zee (thuis tegen VSV): G. Schellevis; De Winter en Seysener; J. Schellevis, Snijders en Bol; Van de Mey, Alders, De Boer, Van de Wel en K. Schellevis. Waterloo (uit tegen Aristos): Hühl; Bruisschaart en Oldenburg; Iskes, Van Ede en Van Dongen; Pul, Broek, Dem mers, Van de Zwan en Boekhout. IEV (uit tegen Bloemendaal): M. Vink; Metselaar en Ivens; J. Vink, Harsveld en Bakker; Castricum, Vendel, Beentjes. De Reus en Korver. Was men ten aanzien van de bloemen- aanvoer op de Beverwijkse veiling de mening toegedaan, dat deze na de storm en regen van woensdag wel kleiner zou gaan worden, men is totaal bedrogen uit gekomen, want vrijdag boekte men een record aanvoer van goed 160 karren bloe men. Nu kon men aan vele partijen wel zien dat ze de eerste najaarsstormen had den ondergaan, maar ze waren er toch maar en ze drukten de prijzen van de „goede" bloemen. Naast een massale chry- santenaanvoer waren er ook veel anjers, gerbera's en (in mindere mate) rozen en fresia's, terwijl er steeds meer nerinen VARA-omroeper Coen Serré voor de microfoon tijdens het dansen, waarbij de bruid ontbrak. gaan komen. Ondanks deze bloemenstoms gingen vooral de goede chrysanten voor behoorlijke prijzen weg en waren de ove rige bloemen bepaald duur. Anjers noteerden aanvankelijk tot 18 cent per stuk, maar deze prijs ging regel matig omhoog en belandde voor een paar soorten bij 24 cent per stuk. Ook de zware gerbera's waren flink aan de prijs en kwamen dicht bij de 40 cent per stuk; de overige noteerden van 12 tot 28 cent per stuk. Voor de fresia's bestond veel belang stelling: er werd tot 1,50 per bosje be taald. Rozen varieerden van 10 tot 40 cent per stuk. De nerine (ze gaat een speciale teelt voor deze streek worden( bracht van 15 tot 70 cent per stuk op. Bij de buitenchrysanten werden vooral in het begin en in het midden van de week betere prijzen betaald dan vrijdag, toen de aanvoer eigenlijk te groot was. Er werd in het begin nog ruim een gulden per bo« betaald, later was 80 cent de hoogste prijs. De grootbloemigen waren duur en lagen tussen de 10 en 38 cent per stuk. Er zijn nog altijd kaschrysanten van de jaarrond- teelt, die tot 2,25 per bos kwamen. Gla diolen, asters en dahlia's raken nu uit het veilingbeeld, maar hiervoor in de plaats ziet men nu weer prachtig eikenblad, in de rood-bruine herfstkleuren, maiskolven en de eerste duindoorns. Dan zijn er, vooral op woensdag, flinke veilingen met potplanten, waarbij de cy clamens een steeds grotere rol gaan spe len en het tot goed drie gulden per stuk brachten. Bromelia's en vrisia's zijn duur, ofschoon het aanbod mooi is. Tien jaar gevangenisstraf heeft de offi cier van Justitie bij de rechtbank in Zut- phen geëist tegen een 39-jarige Amster dammer, die in mei van dit jaar in Apel doorn heeft geprobeerd een elfjarig meisje te wurgen. De man had reeds tal van aan slagen op vrouwen en meisjes gepleegd. Hij werd telkens in inrichtingen opgeno men, maar misbruikte zijn proefverlof voor zijn wandaden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5