Skiffeur Rob Groen uitgeschakeld voor de finale op de Toda-roeibaan Blaisse-Veenemans al zeker van start in de eindstrijd Anton Geesink komt twee keer uit tegen Kaminaga Nederlandse hockeyploeg liet nog geen grote indruk achter Gelijkspel tegen stug Spanje overwinning op zwak Canada Jr De Laga-vier na herkansing toch geplaatst Zeiler Willems op de vierde plaats Sterke Turken in worsteltoernooi Radio en TV van Tokio Eerste gouden plak voor een Rus Morgen in Tokio Basketballers aan de slag MAANDAG 12 OKTOBER 1964 - Grandioos Goed herstel Vermoeid Botsing Schotvaardige middenvoor bij Hongaarse voetballers OLYMPISCHE KOLOM Tegen Spanje Tiemen Groen krijgt vaderlijke steun n 1 i Zondag bereikte Groen in zijn serie een derde plaats achter de Duitser Achim Hill en Vaclav Kozak, de Europese titel houder van 1936, meer zat er voor de Groninger niet in. Dat de Nederlan der er niet in slaagde Kozak achter zich te houden was voor de kleine vaderlandse kolonie misschien nog aanvaardbaar geweest, het feit dat Groen echter lijdelijk moest toezien hoe een ma tige skiffeur als Hill ging zegevieren was dat stellig niet. Geen wonder dat coach Van der Meer na afloop somber vaststelde dat er geen excuus was voor deze neder laag. Groen begon in de herkansing tegen de Nieuwzeelander Watkinson en de Japan ner Kasagi goed. Hij nam een voorsprong, heid komen. Het tempo kwam daardoor en roeide in een hoog tempo. Tot 1800 niet boven de 35 slagen per minuut, zo- meter kon hij de leiding behouden, maar dat de strijd snel gestreden was. Na vijf- - mvmn fmnnnnrl De Nederlandse roeiers hebben de eerste grote klap al te incasseren ge kregen. De als favoriet voor een me daille getipte Groningse skiffeur Rob Groen, die in zijn serie al niet best roei de, heeft zich in de herkansing niet kun nen plaatsen voor de finale. Hij werd daarin uitgeschakeld door de Nieuwzee lander Watkinson. Nederland heeft twee „pleisters op de wonde": Blaisse-Veene- mans konden zich direct in de finale plaatsen en de Laga-vier gelukte dat via een goed gevaren herkansing. Bots en Alwin konden laat aan de slag, doordat hun boot werd aangevaren door de Ja panse twee. Ze werden naar de herkan sing verwezen. """yirwmntwumnimiL combinatie Hottenrott-Schwan favoriet is voor de Olympische titel, moest minuten lang wachten totdat Veenemans zijn op standige maag enigszins in bedwang had. De Nereus-Willem li-combinatie deed 't minder goed. Evenmin als tijdens de fi nale van de Europese kampioenschappen in Amsterdam kon de ploeg tot een een- lwl********'**********'"wwwwwwwii>imiiiiiiiwnwwiiwiiiii>M "Ui twee ronden toen Watkinson een enorme eindsprint in zette, kon de vermoeid geraakte Neder lander hem niet meer opvangen. Groen moest de Nieuwzeelander laten gaan en werd tweede, waarmee hij uitgescha keld was voor een finaleplaats. Een enor me teleurstelling, die hij moeilijk kon ver werken. Kozak werd ook gewipt, maar Ivanov plaatste zich. Naast de teleurstellende races van Rob honderd meter was de achterstand op Amerika en Engeland, die de race van de ongestuurde vieren volkomen beheer sten, al een lengte. Toen de finish werd gepasseerd had de winnende Britse zeker vijf lengten voorsprong. In de vroege middag van de tweede roeidag zorgde de Laga-vier met stuur man, die zondag in een bijzonder sterke Groen waren er gelukkig ook wedstrijden I serie °P Prachtige wijze tweede was ge- waarin Nederlanders een hartverwarmend worden achter de Italianen, voor een twee gevecht leverden. Grandioos was het duel de Nederlandse finaleplaats. Een start dat Rouwe en Hartsuiker, de gestuurde tempo van rond de 39 slagen gaf de Delf twee van Triton, leverden. De Oostduitse tenaren in de herkansing al direct een twee uit Rostock, Europees kampioen 1964, kleine lengte voorsprong op de Tsjechen, mocht dan met groot zelfvertrouwen de Denen en Finnen. De Nederlanders liepen baan zijn opgegaan, in een langdurig daarna regelmatig uit, en bij het 1000- meter merkteken hadden zij het verschil met de concurrenten al verdubbeld. Even scheen, zo'n 300 meter voor de finish, een tussensprint van de Tsjechen voor gevaarlijk te worden. Maar voor de ploeg uit Praag merkbaar kon inlopen voerde de Nederlanse slag het tempo weer op. Met zeker drie lengten voorsprong ging de Laga-ploeg door de finish. boord-aan-boordgevecht tastten de Utrech ters het moreel van de kampioenen zo sterk aan dat zij na 750 meter de leiding moesten afstaan, daarna geheel ontred derd verder roeiden en als vijfde en voor laatste door de finish gingen. Een tweede Nederlandse zege leek zeker. In het Ne derlandse kamp kende de vreugde nauwe lijks grenzen. Nog tweehonderd meter en de zege stond vast. Maar ineens schoten de Amerikanen naar voren. Zij hadden dat verschil tot een lengte verkleind toen de strijd in het beslissende stadium kwam. „Let op de Yanks", schreeuwde coach Jansen nog. Het had al geen zin meer. De Utrechters waren volkomen uitgeput en ze konden de laatste aanval van de Ameri kaanse kampioenen niet meer beantwoor den. Toen vijf minuten later de Nederlan ders voor het botenhuis afmeerden bleek pas hoe de strijd het duo had aangegrepen. Erik Hartsuiker had zich tenminste zover hersteld dat hij zonder hulp de boot kon verlaten. Herman Rouwe was de vermoeie nissen nog lang niet te boven. Hij liet zich op het houten landingsvlot vallen en snakte naar adem Pas een paar minuten later was de Utrechtse student in staat, ondersteund door coach Jansen en een toe geschoten roeier, de tocht naar de kleed kamer te ondernemen. Vermoeid maar veel gelukkiger was ook Ernst Veenemans die samen met Steven Blaisse voor een overtuigende ze ge bij de twee zonder stuurman zorgde. Van start tot finish leidde de Nereus-twee, die met bijna vier lengten voorsprong op de Zwitsers de aankomstlijn passeerde. Hoewei de Amsterdammers hun befaam de „eindschot", tijdens de Europese kam pioenschappen van Amsterdam goed voor het goud, ditmaal niet nodig hadden, ble ken de krachten volkomen verbruikt te zijn. De Japanse fotograaf, die was toege schoten om snel een foto te maken van het duo, dat met de jeugdige Westduitse Voor Alwin en Bots begon de tweede dag minder prettig. De Japanse dubbel twee, die in de verkeerde baan roeide, kwam namelijk met de Willem Il-ploeg in botsing. De boot van de Amsterdam mers liep een klein scheurtje en wat scha de aan het ijzeren beslag op, de Japanse dubbel scull werd ernstig beschadigd. De serie van de dubbel-tweeën werd daarom uitgesteld. De naam Ferenc Bene boezemt sedert zondag de aan het Olympisch toernooi deelnemende voetballers ontzag in. Bene, middenvoor van de Hongaarse ploeg, pres teerde het om in de openingswedstrijd van het toernooi tegen Marokko niet min der dan zes doelpunten te scoren. Opmer kelijk was, dat geen van zijn medevoor- waartsen er in slaagde de weg naar het net te vinden. Marokko scoorde evenmin, zodat de Magyaren met 60 zegevierden. Verwacht wordt dat Bene in Tokio een even Belangrijke rol zal gaan spelen als zijn illustere voorganger en naamgenoot Ferenc Puskas in 1952 te Helsinki. De uitslagen van de wedstrijden in het voetbaltoernooi die gisteren en vandaag gespeeld werden waren: groep a: Duits landIran 41, RoemeniëMexico 31; groep b: HongarijeMarokko 60; groep c: Verenigde Arabische RepubliekBra zilië 11, TsjechoslowakijeKorea 61; groep d: ArgentiniëGhana 11. De vierde plaats van Hans Willems is de beste klassering, die door Nederlandse zeilers op de eerste dag van de Olympische zeilwedstrij den, is bereikt. In Enoshima, bewolkt weer en lichte wind, was de Finnjollenzeiler Willems gegaan en zijn gunstige knap verdedigen. Ook het gigantische worsteltoernooi is op gang gekomen. Vooral in de lichtere klassen was de belangstelling groot. Zondag was de beurt eerst aan de vrije stijl worstelaars. In de vlieg-, bantam- en ve- I dergewichtklassen werden verwerkt. De grootste verrassing was on- getwijfeld de nederlaag van de Duitse Olympische kampioen Wilfried Dietrich, die bij de halfzwaargewichten op punten verloor van de Amerikaan Larry Dean Kristoff. De Turk Hamit Kaplan, in Rome tweede, diende zich nu als de favoriet aan door een puntenzege op de Zweed Ame Robertsson. Voor het overige bleken de favorieten van Rome voor zover ze aanwezig waren, ook in Tokio „goed op de been". De Turk Ismail Ogan de Turken zijn in het vrije stijl worstelen zeer sterk tweede in Rome in het weltergewicht de Bulgaar Ivanov I in Rome tweede in het vedergewicht en de Olympische kampioen in het mid dengewicht, de Turk Hasan Gungor, zij allen bleven gemakkelijk overeind tegen overigens niet zo sterke tegenstanders. T.V.-uitzendingen van de Olympische Spelen zijn er iedere avond van 18.15 19.30 en van 22.30—23.30 uur (Neder land I). Radiouitzendingen zijn er vanavond (19.00—19.30 u.) via Hilversum II en morgen van 6.30—7.00 (Hilversum II) en van 8.45—9.00, van 10.30—11.00, van 12.0413.00, van 15.3016.00 en van 20.0020.30 via Hilversum I. Tsukasa Konjiki en zijn vrouw Masa Akimoto kregen het voor elkaar. Hun hu welijk werd op de openingsdag van d« achttiende Olympische Spelen op de tri bune van het nationale stadion gesloten. Een boeddhistische priester sprak de trouwformule uit en de eerste toeschou wers die evenals het bruidspaar al vele uren voor de openingsplechtigheid een plaatsje hadden gezocht werden de ge tuigen. De vergadering van de UCI kreeg zaterdag een abrupt einde. Adriano Rodoni, voorzitter van de UCI (internationale wie lerbond), stapte plotseling de zaal uit, toen hij van de vergadering „genoeg" kreeg. Ondanks zijn herhaald verzoek in Tokio alle Olympische zaken aan de orde te stel len, meenden enkele afgevaardigden toch hardnekkige pogingen te moeten aanwen den om professional-kwesties aan te snijden. goed van start positie kon hjj De uitslag in de Finnjollenklasse was: 1. Barrett (V.S.), 1620 punten, 2. Kuhweide (Duitsland) 1318, 3. Ryrie (Australië) 1142, 4. Willems (Nederland) 1017), 5. Koulingas (Griekenland) 921. In de Drakenklasse was Wim van Duyl goed voor een twaalfde plaats. De Neder lander (met Jongkind en Scholtz) in de boot, behaalde 384 punten en dat was aan zienlijk minder dan de ploeg van Dene marken, die een ruime voorsprong nam in de eerste wedstrijd. De uitslag was: 1. Denemarken 1436, 2. Italië 1162, 3. Ver enigde Staten 986, 4. Canada 861, 5. Groot- Brittannië 764, 12. Nederland 384. Verhagen slaagde er in de Flying Dutch- man-klasse ook al niet in bij de eerste tien te eindigen. Met zijn maat De Jong kwam hij niet verder dan een vijftiende plaats. De uitslag in deze Flying Dutchman- klasse was: 1. Italië (1423), 2. Frankrijk (1122), 3. Rhodesië (946), 4. Noorwegen (821), 5. Canada (724), 15. Nederland (247). De uitslag in de 5,5 meterklasse was: 1. Australië (1277), 2. Italië (976), 3. Zwit seriand (800), 4. Zweden (675), 5. Dene marken (578). Het grote treffen tussen Anton Geesink, I de huidige wereldkampioen judo en Akio Kaminaga, zal waarschijnlijk twee keer plaats vinden. De negen judoka's zijn in gedeeld in drie poules van drie. De win naars van elke poule gaan automatisch over naar de finale-poule, terwijl diegenen die op de tweede plaats eindigen nog eens in twee wedstrijden tegen elkaar moeten uitkomen. De winnaar van deze verliezers ronde komt dan eveneens in de finale, waarna vier judoka's zullen uitmaken wie Olympisch kampioen wordt. Het lot heeft gewild, dat Kaminaga en Geesink in poule 1 zijn ingedeeld tesamen met veteraan Dave Petherbridge (G.B.). Anton Geesink zelf was in de wolken met I deze regeling. Dave Petherbridge verliest van mij en van Kaminaga en dan gaan de Japanner en ik zes minuten lang el kaar aan het jasje staan trekken. Het is I onbelangrijk wie door een scheidsrechter lijke beslissing eerste of tweede wordt, want ook de nummer twee van onze poule komt in de finale, dat is een uitgemaakte zaak. In de eindstrijd heb ik meer tijd voor een uitputtingsslag en dan gaat het erop of eronder. In de tweede poule staan I de Brit Ryan, de Australiër Bronoski en de Tunesiër Haikachi tegenover elkaar, ter wijl in poule drie de Amerikaanse neger Campbell, de Philippijn Ong en de Duit- ser Glahn elkaar ontmoeten. In de zwaargewichtklasse is onze land- I genoot Joop Gouweleeuw kansloos. In de derde afdeling stuit hij reeds in de eerste ronde op de Europese kampioen zwaarge wicht, de Duitser Herbert Niemann, en de Europese kampioen alle categorieën, de besnorde Rus Anzor Kiknadze. De gebroeders Peter en Jan Snijders I hebben het niet ongunstig getroffen. Peter ontmoet Sinhasama uit Thailand en Thai Fuc uit Vietnam, daarna althans wan neer hij de eerste ronde overleeft strijdt Peter tegen de Europese kampioen, de Fransman Leberre, en de Duitser Hof- mann. Jan daarentegen zal het moeilijk krijgen tegen de Fransman Grossain en de Brit Hoare. De Rus Vakhonin was de eerste, die een gouden medaille in Tokio ont ving. Hij won het gewichtsheffen in het bantamgewicht. Het programma van de Olympische Spelen vermeldt voor morgen de vol gende wedstrijden: Schermen, floret heren (persoonlijke eliminatie). Moderne vijfkamp, schieten. Basketbal, voortzetting eerste ronde. Schoonspringen heren. Zwemmen, 4 x 100 meter vrije slag heren (series), 100 meter rugslag dames (series en halve finales), 200 meter rug slag heren finale. Gewichtsheffen lichtgewichten. Waterpolo, wedstrijden voorronden (ook Verenigde StatenNederland). Roeien, herkansingen en halve finales. Hockey, wedstrijden in voorronden. Zeilen, tweede race FD, Finjollen, Draken en Starklasse, 5,5 meter. Worstelen, vrije stijl. Volleybal dames. Vollebal heren Nederland- Sta ten. Boksen, voorronden. Voetbal, achtste finales. -Verenigde IJver en wilskracht al leen zullen niet voldoen de zijn om in het Olym pisch hockeytoernooi een rol van betekenis te spe len. De Nederlandse ploeg heeft het op de eerste wedstrijddagen ondervonden. Wel werd het zwakke Canada naar een 5-0 neder laag gespeeld (vandaag), maar het stugge Spanje maakte zondag al duidelijk, dat een moeilijke reeks van wedstrijden wacht, al vorens de finalepoule wordt bereikt. Span je dwong Nederland een 1-1 gelijkspel af en in die wedstrijd gaf zowel het spel als de cjjfers geen uitzichten op een plaats in de finalegroep. Maar misschien heeft het Nederlands hockeyelftal maandagmiddag op het Ko mazwacomplex voor enkele duizenden toe schouwers zijn ware gezicht getoond. De ploeg van Canada, die een week geleden in een oefenwedstrijd nog met 2-0 in de meer derheid bleef, werd nu met 5-0 verslagen, na een ruststand van 3-0. Linksbuiten Van Vroonhoven opende in de zesde minuut de score na een mooie combinatie met zijn linksbinnen Voigt. De wijze waarop de Nederlandse linksbuiten het doel trof (omhooggeheven stick) was identiek aan de goal, waarmee Terlingen in de eerste wedstrijd tegen Spanje de stand gelijk had gemaakt. Deze vroege openingstreffer nam alle ongerustheid uit het Nederlandse spel weg en vanaf dat moment was het een overtuigende en in zichzelf gelovende Oranje-ploeg, die met goede combinaties keer op keer de Cana dese cirkel binnendrong. Vooral het samen spel van de linkervleugel, waar Van Vroon hoven weer een zeer sterke partij speelde, was ongrijpbaar voor de verdediging van Canada. Toch duurde het nog tot de 30ste minuut vóór het 2-0 werd. Rechts buiten Krol, die na een moeilijke start steeds beter ging spelen, werd gelanceerd door Fokker en de voorzet, welke de snelle ren bekroonde, werd ineens door midden voor Zweerts ingeslagen. Vier minuten la ter legde Krol opnieuw de grondslag voor een Nederlandse treffer. Van buiten de cir kel schoot hij hard op doel en voor de bal de lijn passeerde kon Jaap Voigt er nog een beslissend tikje tegen geven. De tweede helft was precies twee minu ten oud, toen Voigt na een lange corner, aangegeven door Krol, de stand op 4-0 bracht. De Canadese aanvallen beperkten zich intussen tot enkele individuele en rechtsbuiten Warren. In de 9e minuut werd het 5-0, toen Zweerts en Krol een herhaling ten beste gaven van het twee de doelpunt. Opnieuw kwam een harde, op maat gesneden voorzet van de rechts buiten schuin de cirkel binnen en de toe stormende Zweerts sloeg de bal ineens en onhoudbaar langs doelman Preston. Deze 5-0 voorsprong was veilig genoeg. Er ble ven kansen komen, maar de opdringende Canadese defensie opende voortdurend de buitenspelval en talrijke Nederlandse aan vallen liepen daarin vast. Opstelling Nederland; doel: Veentjer, achter: Leemhuis en Terlingen, midden: Fokker, Violet en Elffers, voor: Krol, Van 't Hooft, Zweerts, Voigt en Van Vroonhoven. Met de conditie van de Nederlandse hockeyploeg is het bepaald niet slecht ge steld. De jongens konden zondag op een enkele uitzondering na het stevige tempo van de wedstrijd tegen Spanje onder de warme zon van het nu zomerse Tokio goed volgen. Wat ontbrak was de snelle balbe handeling in de afwerking van de aanval Telkens wanneer Oranje in de Spaanse cir kel kwam, liep men elkaar in de weg en duurde het allemaal te lang voor het schot kwam. De opzet van de aanvallen was over het algemeen goed en door het vaak voortref felijke werk van de vleugelspelers Van Vroonhoven en Spits kon Nederland vooral na rust een hevige druk op de Spaanse veste ontwikkelen. Ook de dieptepass in 't centrum was vaak een goede basis voor een snelle uitval. Linksback en aanvoerder Jan van Goos- willigen was geheel hersteld van zijn arm- blessure, maar na een goede start bleek hij toch af en toe weer teveel tijd nodig te hebben om in te grijpen. Dit was ook de directe aanleiding tot het Spaanse doel punt, dat 3 minuten voor het einde van de eerste helft werd gemaakt. De Spaanse linksbinnen Usoz kreeg daardoor een schietkans. Doelman Boks trapte de bal weg, maar voor de stick van middenvoor Amat, die vervolgens met een simpele polsbeweging de bal in de hoek werkte. Het was een kritieke situatie, die veel van de Nederlandse geestkracht eiste. Ge lukkig was de mentaliteit sterk genoeg om de klap op te vangen en na rust was er zonder meer sprake van een Nederlandse superioriteit. Arie de Keyzer speelde links- doorzichtige acties van voornamelijk buiten, Nico Spits rechtsbinnen. Doelman Frank Zweerts wordt onder de voet gelopen door vier Spaanse hockeyers. Boks kreeg niets meer te doen en het woord was geheel aan de aanval. Nederland kreeg acht minuten voor het einde een strafcorner te nemen, Nico Spits sloeg de bal in. Het schot werd gestopt, maar de bal bleef in de cirkel en toen in eens schoot bij een opspringende bal de stick van linkshalf Terlingen uit en was Del Coso eindelijk verslagen: 1-1. Er was nog tijd voor verdere pogingen van Neder landse zijde. De overmacht groeide zoda nig dat de Spaanse verdedigers ervan in paniek geraakten, maar Nederland moest zich met het gelijke spel tevreden stellen. De opstelling was: Boks; Leemhuis en Van Gooswilligen; Fokker, Fiolet en Ter lingen; Van Vroonhoven, De Keyzer, Zweerts, Voigt en Spits. Het olympisch hockey-toernooi was zon dag begonnen met een serie wedstrijden, die alleen al door hun uitslagen hebben aangetoond, dat van een hegemonie van India en Pakistan geen sprake meer is. India had de grootste moeite om van Bel gië te winnen (2-0) en Pakistan is er na een snel doelpunt tegen Japan niet meer doorgekomen (1-0). Naast de pure techniek van de Aziatische hockey-fakirs heeft zich de laatste tijd een nieuw element in het grote wedstrijd-hockey aangediend: de fy sieke hardheid. En die hardheid, zonder verwaarlozing van techniek en tactiek, Slechts een gouden medaille werd er gis teren op de eerste dag van de Spelen uit gereikt. De Russische gewichtheffer Alexel Vakhonine was de gelukkige winnaar. Vakhoninie (29 jaar) behaalde de Olym pische titel in de bantamgewichtklasse. Hij was reeds driemaal Russisch kampioen en behaalde eenmaal de wereldtitel. Met zijn totaal van 357,5 kg over de drie Olympische oefeningen verbeterde hij tevens zowel het pas gevestigde Olympi sche record van de Hongaar Imre Foeldl als het met 352,5 kg op naam van de Ja- panneer Mikaye staande wereldrecord. De uitslag in de bantamgewichtklasse I was: 1. en Olympisch kampioen Alexei Vakhonine, 355 kg (drukken 110 kg, trek ken 105, stoten 142,5 kg), 2. Imre Foeldl (Hongarije) 355 kg (115, 102,5, 137,5), 3. Shiro Ichinoseki (Japan) 347,5 kg (100. 110, 137,5). De 142,5 kg stoten van Vakhonine is I eveneens een nieuw wereldrecord. De Ja panneer Ichinoseki bracht het Olympisch record en het wereldrecord tweehandig trekken op 110 kg. Tiemen Groen krijgt tijdens de Olvmni- Sh°f TT6 verrukkell;,ke hockey- sche wielerwedstrijden de steun van vader velden van het Komazawacomplex op 8 Meine Groen. De veehouder uit Follega be'grot'Olympiadhe centrum ge- is zondag van Schiphol naar de Japanse ripmnnstrpprH door Australië en Oost-1 hoofdstad vertrokken, waar hij maandag om halfacht zal arriveren. Voor deze reis demonstreerd Duitsland Uitslagen van wedstrijden, die voor het Olympisch goud, zilver of brons, in de voorronden werden gespeeld, zijn: Groep A Kenia-Rhodesië 0-0; Pakistan-Japan 1-0; Australië-Groot Brittannië 7-0; Pakistan- Kenia 5-2; Nw. Zeeland—Groot-Brittannië 2-0. is van particuliere zijde het geld beschik baar gesteld. Tiemen Groen heeft zondagochtend dt 4.000 meter op tijd gereden. Hij draaide niet soepel, zelfs wat hoekig. Tiemen klaagde toen hij van de fiets stapte: „het is waardeloos". Maar i4VJ.UQ1 Dcrkson was Groep B: India-België 2-0; Maleisië-Hong- niet helemaal met hem eens kong 4-1; Duitsland-Canada 5-1; Spanje- Nederland 1-1; India-Duitsland 1-1; België Hongkong 2-0; Nederland-Canada 5-0; Spanje-Maleisië 3-0. Groep A: 1. Australië 2 Pakistan 2 Nieuw Zeeland 1 Kenya 2 Rhodesië 2 Japan 1 het 7. Groot-Brittannië 2 Groep B: 1. Nederland 2 1 2. Spanje 2 1 Duitsland2 1 India2 1 België 2 1 6. Maleisië 2 1 7. Hongkong 2 0 8. Canada 2 0 0 0 4 10—0 0 I) 4 6—2 0 2 2—0 1 1 1 2—5 1 1 0—3 0 1 0 0—1 0 2 0 0—9 1 0 3 6—1 1 0 3 4—1 1 0 3 6—2 1 0 3 3—1 0 1 2 2—2 0 1 2 4—4 0 2 0 16 0 2 0 O r— 1— De uitslagen van wed strijden in het Olym pisch basketbaltoernooi waren zondag en maan- Jag: Poule A: Polen Hongarije 56—53, Italië —Mexico 85—80, Porto RicoJapan 6555, Rus landCanada 8752, ItaliëPorto Rico 7464, PolenJapan 81—57. Poule B: Finland—Zuid-Korea 8072, Joegoslavië—Uruguay 84—71, Peru—Bra zilië 5850, Verenigde StatenAustralië 78—45, Uruguay—Korea 105—64, Brazilië Joegoslavië 6864.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 14