NAM-directeur zou in ons land het liefst olie vinden JOSEPH GUY f1110 ™LE' f =n 5 /ce Winst AKU tot 22.4 min omhoog - DE BEURS - f atlas „NA NIEUWE MIJNWET BARSTEN WIJ LOS Krankjorumdie berichten over grote rijkdommen onder Not Jzeë FRANSE COGNAC Blaauwhoed en Shell in nieuw beleggingsfonds „EEG moet iets aan de prijzen gaan doen" Omzetten OGEM fors gestegen Lagere kosten Daggeld omlaag NCD-delegatie leerde veel in Sovjet-Unie Vastgoed Nederland Weer modelactie van PTT-telegrafisten Kort economisch nieuws SCHEEPVAARTBERICHTEN 8 DINSDAG 13 OKTOBER 1964 13 Wachten - ORIGINELE HOLLANDSE PRIJS t X litlv fles - 'Z Blauw-fonds II Origineel Bevestiging Concurrentie Charme aStand 78 efficiencybeurs RAI Amsterdam 20 t/m28 Oct. MERCURIUSWEG 6-8 - TELEFOON 01730-31144 - DELFT Geef uw lievelingsvogel het beste: p3lüiS verpakte vogelvoedersl In derde kwartaal Resultaten AMSTERDAM Minister antwoordt Kamerlid Polak Geef uw lievelingsvogel het beste: OlüiS verpakte vogelvoedersl „Dat kan nog wel drie jaar duren", zegt NAM-directeur ir. J. M. P. Bon- gaerts als we hem vragen wanneer het hoofdkantoor van de Nederlandse Aard olie Maatschappij (NAM) zal verhuizen van Oldenzaal naar Assen. „Punt 1: We zijn nog in onderhandeling met de ge meente Assen. Punt 2: We moeten rijks goedkeuring hebben voor de kantoren- bouw. Punt 3: We hebben huizen nodig voor zon 200 man personeel". „De NAM heeft Assen gekozen, omdat het zo mooi centraal gelegen is voor ons werkgebied. Het is vlak bij het vliegveld Eelde en daardoor bij de Noordzee en het is niet ver van Delfzijl als we moeten uitvaren. Bovendien biedt de gemeente mooie fa ciliteiten aan, tenminste: dat mogen wij aannemen". Terwijl de heer Bongaerts in de direc tiekamer van NAM-Oldenzaal spreekt over drie jaar, bouwt men enkele tientallen me ters verder rustig door aan het zoveelste bijgebouw. Het is een noodgebouw, dat uit een schreeuw om ruimte snel geboren wordt. De verhuizing naar Assen hoeft er geen dag voor te worden uitgesteld. Onder tussen zijn we zo vrij om uit de verdere woorden van de NAM-directeur de con clusie te trekken, dat de activiteiten van de maatschappij zich steeds meer zullen bewegen in de richting van het continen tale plat onder de Noordzee. Wanneer zal de NAM losbarsten in de jacht op olie en gas in de zeebodem? Is het wachten nog op de nieuwe „natte" Mijnwet, die orde op zaken moet stellen voor het Ne derlandse deel van het continentale plat? Waar blijven de booreilanden van de NAM? „Als de nieuwe Mijnwet komt, zullen we zeker losbarsten", antwoordt de heer Bon gaerts. „Wij wachten op de toewijzingen. Vergeet niet, dat we al veel onderzoek hebben gedaan. Waar onze booreilanden Advertentie pCB H FhK 111 HELE FLES u D Q O ai o- Het pensioenfonds der „Koninklijke Shell" in Den Haag en Blaauwhoed N.V. in Amsterdam hebben een nieuw beleg gingsfonds opgericht, het Blauw-Fonds II. De samenwerking tussen beide oprichters heeft gestalte gekregen in de oprichting van Blauw-Fonds II Trust n.v., die juri dische eigenaresse zal zijn van de voor gezamenlijke rekening te kopen en te stich ten gronden en gebouwen. Voorts is opgericht de N.V. Beheermaat schappij Blauw-Fonds II, die wordt belast met de formele administratie van het ge meenschappelijk bezit. De economische eigendom van terreinen en gebouwen be rust bij de participanten in de vorm van door de trustmaatschappij uit te geven participatiebewijzen. Beide maatschappij en hebben een maatschappelijk kapitaal van 10.000, geheel geplaatst en volge stort in contanten. Het Shell Pensioen fonds en Blaauwhoed nemen elk voor de helft in het kapitaal deel. Zoals bekend zijn beide oprichters reeds enige tijd ge leden een samenwerking aangegaan in het Blauw-Fonds I. Deze samenwerking richtte zich op het stichten en exploiteren van bedrijfsgebouwen. blijven? Wij hadden al lang vier boringen in zee achter de rug toen de anderen kwa men. Bij Kijkduin, Scheveningen, Noord- wijk en Zandvoort. Zonder succes? Een droge put is zeker niet waardeloos, die kan een schat aan geologische gegevens opleveren. Over boor eilanden hoeven we ons geen zorgen te maken. Als we booreilanden nodig hebben hopen we die te krijgen. Tenslotte zijn we de dochter van de twee grootste oliemoe ders ter wereld". (Bedoeld zijn Shell en Standard Jersey -Esso). Bij de NAM-boring op Ameland zijn ook gegevens verkregen over de zeebodem. Zijn die gegevens met het oog op de toekomst belangrijker voor de NAM dan de gasvondst zelf? Hoe groot is die vondst eigenlijk? „Met die vondst verdien ik centen en met die gegevens niet. Maar natuurlijk ben ik blij met die gegevens. Ik wil maar zeggen: als je aan zo'n put zes miljoen gulden kwijt bent, is het fijn als er iets uitkomt. Met die boring op Ameland heb ben we bijzonder veel moeilijkheden ge had. Het heeft maar liefst zeven maan den geduurd en daardoor is het duur ge worden. Het is een mooie vondst kan ik wel zeggen, maar echt geen loeiend groot veld". Er zijn nu dus ook andere maatschap pijen dan de NAM die gas hebben aange boord in de Nederlandse bodem: Mobiloil op Ameland en die combinatie van Amoco in de Schermer in Noordholland. Betekent dat geen zware concurrentie voor de NAM?— „Bij het verlenen van een concessie gaat het erom of de vondst origineel is of niet. Wie vond het eerste gas op Ame land en wie is al in.... 1961 met seis misch werk begonnen? Toen de NAM- vlam in Blija aan de Friese kust kwam dat was in mei '63 hadden wij nog geen concurrenten. De vondst, die daar werd gedaan, zou wel eens bepalend kun nen zijn voor het gebied van de Wadden eilanden. Nee, niet omdat het één struc tuur is dat is onzin maar geologisch gezien. En kijk nou eens hier". De heer Bongaerts is opgesprongen en wijst op een wandkaart naar de provincie Noord-Holland. „Hier ligt Egmond met een originele vondst van de NAM en daar ligt Middelie met een originele vondst van de NAM, en daar tussenin ligt de Schermer, waar Amoco iets heeft gevonden. Moet ik nog meer zeg gen? Toen ik een kleine jongen was in Limburg speelden we nalopertje. Als we beginnen te praten over toe komstige verkenningsboringen van de N.A.M. en over nieuwe gegevens van aan getoonde gasreserves, zegt de heer Bon gaerts: „Nee, daar kan ik echt niet over praten. Zolang je nog geen vastigheid hebt over exploitatie moet je uiterst voor zichtig zijn. Alles wat onderzoek is, vin den de concurrenten verrukkelijk om te weten. Philips heeft zijn mensen ingesloten in geheime hokjes, maar ik maak een pro- dukt, terwijl iedereen in de hele wereld het kan zien. Zelfs al als de N.A.M. zegt: ik wil graag dit gebied in concessie, kan Jan en Alleman daar kennis van nemen en aan het werk gaan". Dat de N.A.M. ook in Drente meer boor activiteiten gaat ontplooien is al ge bleken. Voor Drente en Friesland zijn al geruime tijd geleden concessies aange vraagd en ook daarom verhuist het N.A.M.' hoofdkantoor naar Assen, zo zegt ir. Bon gaerts, die niet alle nadruk op de Noordzee wil laten vallen. Een jaar geleden verschafte ir. Bongaerts de pers wereldnieuws door te zeggen, dat de gasreserve in de Groninger bodem op 1100 miljard kubieke meter kan worden gesteld. Moet dat cijfer nog niet herzien worden op grond van nieuwe gege vens? En zo nee, is het dan niet waar schijnlijk, dat komende exploratieborin- gen in de provincie Groningen zullen aan tonen dat er veel meer zit? „Geen verandering. Het is volkomen logisch, dat we in Groningen verder gaan exploreren; er liggen daar eigenlijk nog twee gebieden braak. Maar wat we daar van verwachten? We doen niet aan „cris- tal-gazingwe kijken niet in kristallen bollen en koffiedik. Als wij iets vinden, als de cijfers moe ten veranderen, dan wordt de Gasunie daarvan onmiddellijk op de hoogte ge- gebracht, want die kan misschien een langdurig leveringscontract krijgen. De verdere ontwikkeling van de exploitatie in Groningen is een heel ander punt. Ik heb volledig geen zeggenschap over de om vang van de produktie. De Gasunie stuurt mij jaarlijks een brief: mijnheer N.A.M. lever mij zo- en zoveel. Punt uit". „Krankjorum", zegt de N.A.M.-direc- teur van de berichten over fabelachtige bodemrijkdommen in de Noordzee, met name in de Duitse bocht. „Die berichten zijn nog zonder enige basis, dat durf ik zwart op wit te zetten". Een andere kwes tie: kan de N.A.M. al haar gas nog wel kwijtraken als er steeds meer gevonden wordt? Er is concurrentie van andere energiebronnen en men is al begonnen vloeibaar gemaakt aardgas uit Algerije in tankschepen naar Engeland te exporteren, op grote schaal. „Wat praten we over teveel, er is een schrijnend tekort op de energiemarkt. Gro ningen is nog maar een heel klein deeltje in de energievoorziening van de OEES. De behoefte is zo onbeperkt, dat ons gas en dat uit Algerije elkaar niet hinderen. Er moet meer gas of olie gevonden wor den, dat is hard nodig. En dan zitten we met de levering nergens gunstiger dan hier in Nederland". Als we de heer Bon gaerts op de man af vragen wat hij nu liever wil vinden, gas of olie, zegt hij na enig heen-en-weer gepraat: „olie zou me wel bijzonder welkom zijn". Dat vloeibaar gemaakte aardgas, dat in tankschepen uit Algerije wordt aangevoerd, is dat mis schien een voorbeeld, dat navolging ver dient als het midden op de Noordzee tot winning van aardgas mocht komen.? Het antwoord van de N.A.M.-directeur komt onder het nodige voorbehoud: „dat is vooral een economisch vraagstuk. Wat kosten die installaties wel niet om het gas eerst vloeibaar te maken en dan weer terug, en wat kost een schip? Als de Middellandse Zee niet zo diep was, had men daar al lang een pijpleiding door gelegd naar Frankrijk. Ik geloof wel, dat in de Noordzee een pijpleiding beter is". Tot slot de vraag hoe de heer Bongaerts het vindt om in de toekomst met zijn ge zin in Assen te gaan wonen. „Assen is een aardige gemeente, heel aantrekkelijk, maar de efficiëntie geeft de doorslag bij de keuze van mijn woonplaats. De Shell kan mij ook over zee sturen en dan heb ik maar te gaan. De charme van je leven ligt daar waar je werk is, dat is mijn mening". Advp lentie Deze man (onze deskundige) geven wij de ruimte. Tweehonderd vierenzestig vierkante meter om precies te zijn. Van 20 t/m 28 October worden deze tot leven gebracht door onze stand no. 78 op de Effi ciencybeurs. Om op onze man terug te komen: hij en zijn bemanning kunnen u veel nieuws vertellen indien u meer wilt weten over: OZALIO lichtdrukmachines voor industriële en administratieve toepassingen: lichtdrukmaterialen met papleren, polyester en andere plastic dragers. FOTOGRAFISCHE REPROOUCTIE-APPARATUUR: AL0S universele repro ductie-camera's HELIOPRINT snel-kopieerapparaluur; HEI.IOPRINT ollset- kopieerapparatuur; R08ERTS0N reproductiecamera's: SAHARA, een clsclro- fotogralisch bureau kopieerapparaat: OZASOL oltsel-platen: alle voorkomen de reproductie-materialen oa van AGFA. DALCO. GEVAERT. KODAK en TYPON. MICROFILM: BELL HOWELL cumpfele microfilm-Installaties. Lichtdrukmachines voor administratieve toepassingen: SYSTEMATIC, een volautomatische systeem-lichtdrukmachine, uit te rusten met ponskaarten- lezer: PARAGON REVOLUTE STARLET, lormaten-machine met automatische papiertoevoer: BUROZA. een lichtdrukmachine met warmte-onlwikkeling: lichtdrukmachines voor o.a. het dupliceren van computer-ootput: reproduc tie-technieken in het kader van de automatisering. Het percentage voorstanders van de E.E.G. zou ongetwijfeld veel hoger zijn als de prijzen minder waren gestegen. De ontwikkeling van de prijzen is heel wat minder schitterend dan de ontwikkeling van de handel. Tot deze conclusie komt de rapporteur van het Europese parlement voor het 7e jaarverslag van de E.E.G.- commissie, de Italiaanse afgevaardigde Rossi, die volgende week het grote debat over de E.E.G. in Straatsburg zal inlei den. Rossi verklaart dat de gunstige resulta ten van zeven jaar E.E.G. voornamelijk bestaan in een toenemend handelsverkeer, een betere kwaliteit van aangeboden pro- dukten en een grotere keuze voor de E.E.G.-consument. Tot zover kan hij zich wel verenigen met het jaarverslag van de E.E.G.-commissie. Doch de commissie is volgens hem veel te optimistisch in haar beoordeling van de prijsontwikkeling. Rossi meent dat de E.E.G.-organen, de zes regeringen en ook het bedrijfsleven iets zullen moeten doen om de prijzen binnen zekere grenzen te houden. Het omvangrijke parlementaire verslag (het omvat negentig pagina's van twee kolommen druks) spreekt zich voorts on omwonden uit tegen een Verenigd Europa als onafhankelijke derde macht in de we reld. De „Atlantische" opvatting, die een verenigd Europa wil als gelijkwaardige partner van de Verenigde Staten, acht het verslag in overeenstemming met de denk beelden van de eerste grondlegger der Europese eenheid. De N.V. Overzeese Gas- en Electriciteit- maatschappij (OGEM) heeft in het eerste halfjaar van 1964 omzetten aan derden behaald van 52,2 (1ste halfjaar 1963 44,5) miljoen. De gas- en elektriciteits verkopen in eenheden van 4000 kcal., respectievelijk kwh namen toe met 6,5 percent respectievelijk 10,2 percent in ver gelijking met die in dezelfde periode van 1963. De investeringen bedroegen totaal 6,7 16,3) miljoen. Het geconsolideerd resul taat na aftrek van alle nodig geachte afschrijvingen, van de verschuldigde be lastingen en van het aandeel van derden bedroeg 5,1 4,5) miljoen. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden mag wor den verwacht dat het resultaat over het gehele boekjaar 1964 omstreeks 10 mil joen zal bedragen (boekjaar '63 9.255.398). Advertentie Dank zij vooral belangrijk lagere kos ten en hogere inkomsten uit dividenden en interest is de nettowinst van AKU in het derde kwartaal blijkens een van daag verschenen interimbericht gestegen tot 22.4 miljoen tegen 19.7 miljoen in de overeenkomstige periode van 1963. De omzet beliep 127 miljoen tegen 105.2 miljoen in het derde kwartaal van 1963. De netto-winst van de eerste negen maanden van 1963 komt hiermee uit op ƒ41.8 miljoen tegen 36.2 miljoen in de eerste drie trimesters van 1963. Per aan deel van 1.000 werd in deze drie kwar talen 271 verdiend tegen 245 in de overeenkomstige periode van 1963. Hierin is niet begrepen de onverdeelde winst van de dochterondernemingen. (in miljoenen guldens) 3e kw. '64 3e kw. '63 Omzet 127 105.2 Kosten 107.6 90.3 19.4 14.9 Div. en intr13.2 12.2 Lasten en baten (1.6) (0.7) 31 26.4 Belastingen 8.6 6.7 Netto-winst 22.4 19.7 In verband met <3e iets ruimere geld markt is vandaag het tarief voor daggeld (call money) met een half percent verlaagd tot 2Va percent. Vrijdag werd het tarief met een half percent verhoogd tot drie percent. Na een bezoek van twee weken aan Rus land is de 15 leden tellende delegatie van het Nederlands Centrum van Directeuren (N.C.D), waarbij ruim duizend directeu ren van middelgrote en enkele zeer grote bedrijven zijn aangesloten, op Schiphol te ruggekeerd. „Wij hebben veel grotere resultaten be reikt dan wij aanvankelijk hadden ge hoopt", vertelde de heer A. A. Koot, die als voorzitter van het N.C.D. de leiding had van het gezelschap. Voor zijn ver trek naar Moskou twee weken geleden had hij met nadruk verklaard dat het geen handelsmissie betrof. Bij zijn terugkeer vertelde de heer Koot dat de delegatie tijdens de bezoeken aan een aantal bedrijven in Moskou, Leningrad en Kiev veel geleerd had van de pro- duktiemethoden. Voorts had men bij het Russische volk een stijgende koopkracht als gevolg van de hogere lonen geconsta teerd. Er bestaat grotere behoefte aan vooral kwalitatief betere verbruiksgoede- ren. Volgens de heer Koot heeft men in hoofdzaak belangstelling voor huishoude lijke artikelen en elektrische apparatuur. Grote orders zijn tijdens deze oriëntatie reis niet geboekt, maar enkele leden van de delegatie, die verschillende takken van industrie vertegenwoordigen, hebben voor hun eigen bedrijf contacten gelegd en of fertes gemaakt. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam luiden: Engelse pond 9.97—10.07; Amerikaanse dollar 3.57 3.6L1/!; Canadese dollar 3.31'/i—3.36V>- Bel- glsche frank (100) 7.22V>—7.27Zwitserse frank (100) 83.1583.65; Franse frank (100) 73.25—73.75; Duitse mark (100) 90.3590.85; Noorse kroon (100) 49.75—50.75; Deense kroon (100) 51.50—52,50; Zweedse kroon (100) 69.20—70.20; Italiaanse lire (10.000) 56.7558.75; Oostenrijkse schilling (100) 13.90—14.00; Portugese escudo (100) 12.35—12.50 en Spaanse peseta (100, grote coupures) 5.92—6.07. PHILIPS FLAUW Beursplein 5 heeft de nieuwe beursweek bij de opening ingezet met kalme handel. De stemming was licht verdeeld. Aandelen Kon. Olie konden zich iets verbeteren evenals AKU. Hoogovens werden twee punten hoger op 594 geadviseerd. Philips stelde bepaald teleur met een koersverlies van een gulden op een openingsprijs van f 160,50. Unilever lag prijshoudend in de markt op 148,70. Kon. Olie sloot vrijdag in Wall Street 5/s dollar hoger, doch dit kwam er vandaag op het Damrak niet uit. Hier gold een openingsprijs van 168,10 167,50). Het publiek ging in dit fonds tot winstnemingen over, waar de arbitrage niet voldoende vraag tegenover stelde. Philips miste de steun van Zwitserland waardoor het verlaagde openingsniveau gemakkelijk werd verklaard. Later op de middag nam de handel in de Philipshoek toe. Er ontwikkelde zich in deze hoek zelfs een flinke activiteit. Van vele kanten kwam er aanbod los waardoor de koers snel daalde tot 158.50, hetgeen een koers verlies betekende van drie gulden t.o.v. Minister Witte veen (Financiën) acht met betrekking tot de uitgifte van participatie- bewijzen van het vastgoedbeleggingsfonds „Nederland" geen termen aanwezig voor het overwegen van maatregelen, zo heeft hij meegedeeld in antwoord op schrifte lijke vragen van het lid van de Eerste Kamer de heer Polak (P.v.d.A.). Begin dit jaar is er rond dit fonds nogal wat rumoer ontstaan, toen grote vraag de koers opdreef tot ƒ600. Daarna kwam er een vrije emissie tegen ongeveer 700. Verontwaardiging ontstond er toen bekend werd dat vóór de vrije emissie onderhands nieuwe stukken waren geplaatst boven de intrinsieke waarde. De telegrafisten van het P.T.T.-kantoor Amsterdam zijn opnieuw een modelactie begonnen voor de tijd van een week. Zij protesteren tegen hun achterstelling in sa larissen bij die van andere diensttakken der P.T.T. Het is onder meer de toepas sing van de promotieregeling die hen grieft. In een schrijven aan de leden van de Tweede Kamer zegt hun actiecomité on der meer, dat het niet te rijmen is, dat een telegraafambtenaar op 37-jarige leef tijd f 82.- per maand minder verdient dan zijn collega met dezelfde opleiding bij de postdienst. In juli hielden de telegraaf ambtenaren zoals bekend hun eerste mo delactie. Zaterdag is vrij onverwacht overleden de heer J. A. M. Prinz, voorzitter van de Vereeniging van Effectenhandelaren te Rotterdam en be stuurslid van de Nederlandse Organisatie van het Effectenbedrijf te Amsterdam. Advertentie Aagtekerk pass. 10 Finisterre n. Antwerpen. Abbekerk 13 te Chimbote. Adonis 13 te Baltimore verw. Alblasserdijk 12 te San Francisco verw. Alkmaar 12 dw. Narvik n. Rotterdam. Almkerk 10 v. Hongkong n. Hsinkang. Alnati 12 dw. Quessant n. Las Palmas. Alnitak 12 te Buenos Aires. Aludra 12 te Antwerpen. Amerskerk 12 te Tabaco verw. Amstelstad 13 te Genua. Angolakust 11 te Gironde. Atys 13 te Durban verw. Averdijk pass. 12 Kaap Finisterre n. Duinkerken. Bali 12 v. Manila n. Tandjung Mani. Bengalen 12 te Calcutta. Blitar 10 te Antwerpen. Bussum 12 dw. Wight n. Abadan. Caltex Amsterdam 12 dw. Burlings 11. Bahrein. Caltex Arnhem 12 v. Sundsvall n. Bahrein. Caltex Eindhoven 12 dw. Muscat n. Bahrein. Caltex Gorinchem 12 v. Norkoeping n. Rotter dam. Caltex Madrid-t 13 te Kharg Island verw. Camerounkust 12 te Monrovia verw. Camphuys 12 v. Kuwait n. Khorramshar. Castor 12 v. Piraeus n. Ceuta. Ceres 13 v. Amsterdam n. Bremen. Chiron 12 te Paramaribo. Daphnis 12 v. Curasao n. La Guaira. Delft 10 te Oranjestad. Doris 12 dw. Peloponesus n. Napels. Echo 12 te Rotterdam. Eemhaven 12 dw. Ras Fartak n. Kuwait. Eenhoorn 10 v. Hamburg n. Bremen. Eos 12 v. Alexandrië n. Beyrouth. Esso Rotterdam 13 te Rotterdam. Forest lake 12 te Triëst. Friesland KRL 10 v. Bombay n. Karachi. Gaasterkerk 11 te East London. Gooiland 10 te Santos. Gorredijk 13 te Boston verw. Gulf Hansa 12 dw. Daedalus n. Mena al Ahmadi. Hathor 12 dw. Kaap Villano n. Anaba. Helicon pass. 10 Flore n. Antwerpen. Hilversum 13 v. Weser n. Hamburg. Hoogkerk 10 v. Port Said n. Genua. Irazu 9 v. Bissau n. Lissabon Ittersum 12 te Mobile verw. Japara 12 dw. Kreta n. Genua. Justus Waller 12 dw. Kreta n. Mena al Ahmadi. Kaap Hoorn 12 v. Porto Miranda n. Stanlow. Kalydon 12 te Stockholm. Kara 12 v. Las Palmas n. Bonny. Kenia-t 13 v. Rotterdam n. Curasao Kennemerland pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Kieldrecht pass. 12 Messina n. Port Said, Kopionella 13 v. Saigon n. Singapore. Korenia 12 v. Pladju n. Surabaja. Kryptos pass. 12 Azoren n. Curagao. Ladon 12 v. Rotterdam n. Antwerpen. Laertes pass. 12 Minieoy n. Djibouti. Langkoeas 13 te Penang verw. Liberiakust 12 te Monrovia. Limburg 12 te Longview. Loppersum 12 te Bermuda verw. Lycaon 12 te Panamakanaal. Maaskerk 11 ite Aden. Maaslloyd 12 v. Panamakanaal n. Los Angeles. Madisonlloyd pass. 12 Singapore n. Aden. Meerkerk 13 te Karachi. Merseylloyd 13 v. Djibouti n. Singapore. Minos 12 te Amsterdam. Mississippilloyd 12 v. Alexandrië n. Port Said Mohammed Reza Shah 12 te Duinkerken Muiderkerk pass 10 Gibraltar n. Marseille Mijdrecht 12 t.h.v. Berlenga n. Malta Neder Ebro 12 te Djibouti verw. Neder Elbe 13 te Houston. Neder Waal 13 te Rotterdam. Nista 9 v. Djibouti n. Suez. Oberon 13 v. Rotterdam n. Antwerpen. Oranjefontein 12 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Oranjestad 12 te Southampton. Osiris 10 v. Piraeus n. Beyrouth Overijsel pass. 10 Dakar n. Kaapstad. Parthenon 13 v. Amsterdam n. Hamburg. P. G. Thulin 13 te Paramonga. Philidora pass. 12 Lorenzo Marques n. Mena al Ahmadi. Pieter S. 13 v. Rotterdam n. Swansea. Poeldijk 12 v. Bremen n. Antwerpen. Polydoris pass. 12 Gibraltar n. Londen. Prins der Nederlanden 12 v. Port of Spain nr. Barbados. Prinses Irene 13 te New York. Prinses Margriet 12 dw. Bishoprocks n. New York. Prins Willem van Oranje 13 te Detroit verw. Prins Willem-2 13 te Aqaba verw. Prins Willem-3 13 te Porto Amelia baai. Radja 11 te Chalna. Raki 12 v. Montreal n. Malta. Randfontein 10 v. Kaapstad n. Teneriffe. Rondo 13 v. Port Said n. Tripoli. Scheldelloyd 12 te Noumea. Schiekerk pass. 12 Gibraltar n. Antwerpen Schouten 12 te Phnompenh. Seinelloyd 13 te Cristobal verw Simonskerk 12 te Lissabon. Sirrah 12 v. San Francisco n. Anchorage. Skadi 12 v. Londen n. Liverpool. Socrates 12 v. Barbados n. Puerto Plata. Soestdijk 12 v. Rotterdam n. Antwerpen Stad Alkmaar 12 dw. Burlings n. Palermo Straat Colombo. 11 v. Port Gen. Stad Amsterdam pass. 12 Berlenga n. IJmuiden. Steven pass. 10 Beaehyhead n. Willebroek Straat Franklin 13 te Kaapstad. Straat Singapore 12 v. Melbourne n. Sydney. Straat Soenda 11 v. Lorenzo Marques n. Singa pore. Straat Torres 10 te Dar es Salaam. Sumatra 12 v. pubal n. Damman. Tara pass. 12 Kaap de Goede Hoop n. New Orleans. Themis 12 te Rotterdam. Theron 13 te Rotterdam. Tjiiuwah 15 te Hongkong verw. Tjiliwong 12 v. Port Elizabeth n. Kaapstad Utrecht 11 v. Hamilton n. Ashtabula. Van Waerwijck 13 te Hongkong yerw. Vasum 12 v. Mena al Ahmadi n. Ravenna Viana 10 v. Banias n. Hamburg. Videna 12 v. Suezkanaal n. Ravenna. Vitrea 13 te Puerto Miranda. Vivipara 10 v. Port Said n. Rotterdam World Hill 13 v. Cochin n. Bomby Woltersum 10 te Le Havre. Wonosari 10 te Bremerhaven. World Heath 13 te Fao verw. Zaanland pass. 10 Texel n. Hamburg. Zaria 13 te Skaramanga verw. Zuiderkerk 13 v. Antwerpen n. Amsterdam. het slotniveau van vrijdag. De daling in de Philipshoek had tot gevolg dat ook de overige internationals een dalende richting insloegen. AKU daalde van 483 tot 480, Unilever van f 148,70 tot 148,20 en Kon. Olie van 168,20 tot f 167,60. De int -na tionals verlieten de beurs op vrijwel het laagste punt van de dag. VERHANDELDE FONDSEN 12 oktober 9 oktober Totaal 398 413 Hoger 121 (30,4%) 142 (34,4%) Lager 186 (46,7%) 161 (38,9%) Gelijk 91(22,9%) 110(26,7%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U Hoogovens Kon. Olie167,20 Philips 159,50 gb-160,00 Unilever 147,90-148,10 Stemming: Prijshoudend. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U482-485 484 Hoogovens Kon. Olie167,40-167,50 167,50 Philips 160,20-160,50 gl 160,30 Unilever 148,10 gb-148,20 Vorige siotkoers A'dam Rubber 106% H.V.A 140 A.K.U 479% 122,10 Hoogovens 592 Philips Gem. Bez 159,20 Unilevei 148,05 Dordtsche Petr 766 K. Ned. Petr. Mij. 167,35 Holl. Am. Lijn. IO4V2 K.L.M 69,50 K.N.S.M 139% Ned. Stoomv. Mij. 130V4 Ommeren, Phs v. 253% r heepv. Un. Ned. 126% 208,— Nefo 113, 237, Unitas 502,50 Ver. Bezit v. 1894 131, AMRO Bank 65,80 Alg. Bank Ned. 302 Albert Heijn 647 Amstel Brouwerij 429 Berkel's Patent 212 Bols 213,40 Bührm.-Tetterode 725 Fokker 270 Ford 925 Gelder Kon. Pap. 140'A Gist Spir.f. Kon 311 Van der Heem 337 Heinekens Bier 469 Hoogenbosch Sch. 333 Indola 440 Kon Zout-Ketjen 910 Müller Nat Bezit 280 Ned. Kabelfabr. 348 Philips Pref. 56,70 Stokvis 198 Thomassen Dr 701 Ver. Machinefabr 178 Wessanen 430 Wilton Fijenoord 180 Zwanenberg-Org IOO4V2 Billiton Mij II 447V2 Aluminium Ltd.. 33 American Motors 16% Anaconda 55 Ex Bethlehem Steel. 40% Cities Service... 76% General Motors 102% Kennecott Copper 92 Republic Steel 50 Shel' Oi1 54 U.S Steel 62 Gedane noteringen. (Verstrekt door de AmsterdamscHe Bank) WALL STREET Wall Street heeft de nieuwe week in een verdeelde stemming ingezet. De han del was bijzonder kalm hetgeen voor een deel te wijten was aan Columbus Day, een semi-vakantiedag. De verschillen naar beide zijden beliepen aan het slot van fracties tot ongeveer een dollar. Olies trokken iets aan, maar openbare nuts- fondsen werden goedkoper. Van de 1326 verhandelde fondsen waren er 565 hoger, 472 lager en 289 sloten on veranderd. De omzet daalde tot 4.110.000 shares tegen 5.290.000 shares maandag. De Dow Jones indices: industrie 877.57 0.51), sporen 222.24 0.12) en open bare nutsfondsen 154.13 (onv.).

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 13